Rusijos gynybos ministerija pasmerkė britų gynybos sekretoriaus Michaelo Fallono „arogantiškus“ komentarus, kad Maskvos turimas vienintelis lėktuvnešis „Admiral Kuznecov“ yra „iškleręs“ ir kad rusai į naująjį Jungtinės Karalystės laivą žvelgs „truputį pavydėdami“.

M. Fallono komentarai „rodo aiškų žinių apie karinį laivyną stygių“, sakoma ministerijos atstovo Igorio Konašenkovo pranešime.

„Kitaip negu „Admiral Kuznecov“, apginkluoto priešlėktuvinėmis ir kovos su povandeniniais laivais raketomis, o ypač priešlaivinėmis raketomis „Granit“, Britanijos lėktuvnešis yra ne kas kita, tik patogus didelis jūrinis taikinys“, – pridūrė jis.

„Dėl Britanijos karališkojo laivyno interesų atviroje jūroje nevertėtų demonstruoti savo lėktuvnešio „grožio“ arčiau nei už kelių šimtų mylių nuo jo „tolimo giminaičio“, – sakė I. Konašenkovas, turėdamas galvoje „Admiral Kuznecov“.

280 metrų ilgio ir 65 tūkst. tonų vandentalpos „HMS Queen Elizabeth“ yra didžiausias ir galingiausias kada nors Karališkajam laivynui pastatytas laivas. Jo pirmieji jūriniai bandymai prasidėjo pirmadienį.

Naujasis lėktuvnešis kainavo 3 mlrd. svarų (3,4 mlrd. eurų).

Sovietų Sąjungoje pastatytas „Admiral Kuznecov“ dalyvavo Maskvoe vykdomoje bombardavimo kampanijoje, remiant Sirijos prezidento Basharo al Assado pajėgas, bet per tą misiją laivą ištiko keli didelio atgarsio sulaukę nepatogūs incidentai.

Dabar laivas yra sugrįžęs į Rusiją ir bus modernizuotas pagal brangiai kainuosiančią programą šiauriniame Murmansko uoste.

2014 metais įsiplieskus konfliktui Ukrainoje buvusių Šaltojo karo laikų priešininkių Rusijos ir Britanijos ryšiai pašlijo labiausiai per kelis pastaruosius dešimtmečius.