aA
Prancūzijos vyriausybės nariai penktadienį susirinko į posėdį, kad aptartų savo strategiją prieš naujas derybas su profsąjungomis, įtūžusioms dėl planuojamos pensijų reformos, o darbuotojų atstovų lyderiams perspėjus apie naujus streikus.
© AFP / Scanpix

Prancūzijoje transporto darbuotojų streikas trunka jau 30 dienų.

„Vyriausybė stengiasi rasti būdą, kaip prieiti greitą kompromisą“, – transliuotojui „France 2“ teigė atstovė spaudai Sibeth Ndiaye tuo metu, kai ministras pirmininkas Edouardas Philippe'as sukvietė ministrus į neeilinį posėdį.

Profesinės sąjungos griežtai atmeta planus panaikinti 42 atskiras Prancūzijos pensijų schemas ir įvesti taškų sistemą, kuri, jų teigimu, gali priversti milijonus žmonių dirbti ilgiau nei sulaukus oficialaus 62 metų pensinio amžiaus.

Pensijų reforma buvo svarbiausias prezidento Emmanuelio Macrono rinkimų kampanijos pažadas, o prezidentas pažadėjo, kad naujoji pensijų sistema bus skaidresnė ir teisingesnė, visų pirma mažai uždirbančių asmenų ir moterų atžvilgiu.

Vis dėlto vyriausybė jau paskelbė daugybę nuolaidų tam tikrų sektorių darbuotojams, tokiems kaip policijos pareigūnai ir kariškiai, lakūnai ir geležinkelių darbuotojai.

Daugelis kitų viešojo sektoriaus darbuotojų reikalauja panašių išimčių iš naujųjų taisyklių, kurios numato, kad tik nuo 64 metų būtų mokama visa pensija.

Radikalioji profsąjunga CGT paragino keturias dienas blokuoti šalies degalų perdirbimo gamyklas ir sandėlius, pradedant nuo antradienio, kai bus atnaujintos profsąjungų ir vyriausybės derybos.

Dvi sąjungos, atstovaujančios „Air France“ pilotams ir keleivių salonų įguloms, paskelbė apie kitą savaitę vyksiantį streiką, kaip ir teisininkai, kineziterapeutai ir kiti savarankiškai dirbantys asmenys, kuriems yra taikomos atskiros ir palankesnės pensijų sistemos.

Valios kova

Per savo tradicinį naujametinį kreipimąsi E. Macronas teigė ketinantis įgyvendinti reformą, kuri bus pristatyta jo kabinetui sausio 22 dieną, prieš pradedant aptarimą parlamente.

Prezidentas tvirtino, kad naujoji sistema reikalinga, nes dauguma žmonių pradeda savo karjerą vėliau, o gyvenimo trukmė ilgėja.

Visgi jis pažadėjo, kad žmonėms, dirbantiems ypač sunkų darbą, vis tiek bus leista išeiti į pensiją anksčiau laiko – tai pagrindinė derybų su profesinėmis sąjungomis sąlyga, kaip ir pat naujas 64 metų amžius, nuo kurio bus mokama visa pensija.

E. Macronas taip pat tikisi laimėti ilgai trunkančio streiko nuvargintos visuomenės palankumą.

Profesinės sąjungos jau paragino kitą ketvirtadienį paskelbti masinių demonstracijų diena ir tikisi, kad prie streiko prisijungs mokytojai, ligoninių ir kitų įstaigų darbuotojai.

Nors traukinių eismo operatorės SNCF ir Paryžiaus transporto įmonės RATP darbuotojų streikų skaičius sumažėjo nuo protesto pradžios gruodžio 5 dieną, keliautojai ir toliau patiria didelių nepatogumų.

Penktadienį dauguma Paryžiaus metro linijų veikė tik piko valandomis arba važiavo vos keli traukiniais kas valandą, o trečdalis šalies greitųjų TGV traukinių buvo atšaukti.

Šis streikas yra ilgiausias nepertraukiamas traukinių eismo darbuotojų streikas Prancūzijos istorijoje.

Tai taip pat yra ilgiausias Paryžiaus operos teatro šokėjų ir kitų darbuotojų, kuriems taip pat taikoma atskira pensijų sistema, leidžianti anksčiau išeiti į pensiją, streikas.

Iki šiol streiko metu buvo atšaukti 63 pasirodymai istorinėje „Garnier“ ir moderniojoje „Bastilijos“ operos teatruose, o dėl to buvo prarasta daugiau nei 12 mln. eurų pajamų iš bilietų pardavimų.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Prieš karines pratybas – gėdingos Rusijos laivo nesėkmės (191)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apsilankė aneksuotame Sevastopolyje, kur sausio 9-ąją vyko...

„POLexit“? Briuselis vėl grūmoja Lenkijai (21)

Lenkija įsitvirtina ES „blogiukų “ kompanijoje. Briuseliui imantis naujų priemonių prieš...

Artėjant rinkimams prastos žinios „valstiečiams“: apklausa parodė, ką žmonės mano apie Vyriausybę (2)

Kaip rodo naujausios atliktos gyventojų apklausos, pastarąjį mėnesį labiausiai traukėsi Lietuvos...

Užkalnis: tokie restoranai gyvuos ilgai ir laimingai pasakė gavęs 250 Eur sąskaitą (190)

Čia sėkmės istorija, ir jeigu norite sėkmės restoranų versle, tiesiog perskaitykite šį...

Ši baisi liga prasideda staigiu ir nepakeliamu skausmu viršutinėje pilvo dalyje: susirgusiųjų mirtingumas daugiau nei didelis (6)

Ne veltui nuolat girdime perspėjimus apie saikingą alkoholio vartojimą: mėgstantys pakelti...

Po vyriausybės pakeitimo Putinas prakalbo apie valdžios perdavimą (15)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė nenorintis, kad valstybės vadovas šiuolaikinėje...

Ukmergės ligoninėje mirė namuose blogai pasijutęs mažametis vaikas (100)

Policijos departamentas informavo, kad Ukmergės ligoninėje mirė mažametis vaikas.

Nufilmavo nakties šėliones Radviliškyje: po vidurnakčio 100 žmonių šoko į ledinį tvenkinį (26)

Magiška naktis sutraukė ledinių maudynių entuziastus prie Eibariškių tvenkinio Radviliškyje,...

Naujausiame princo Harry instagramo įraše – gudriai užkoduota žinutė apie jo pabėgimą iš karališkosios šeimos?

Didžiosios Britanijos karalienės anūkas, 35-erių metų princas Harry , ketvirtadienį pristatė...

Butas sostinėje už 30 tūkst. eurų: pažiūrėkite, ką galite įsigyti už tokią sumą

Vienas pagrindinių veiksnių, kuris riboja perkant būstą, yra finansiniai ištekliai. Tie, kurių...