pensijų reforma

Žiniasklaida: Graikijos premjeras prabilo apie beprecedentį elgesį  (224)
2015 m. birželio 24 d. 13:15
Tarptautiniai kreditoriai, anot žiniasklaidos, atmeta naujus Graikijos reformų pasiūlymus.
Ieškantiems darbo – naujas valdžios sprendimas  (234)
2015 m. birželio 10 d. 05:30
Kartu su liberalizuojamais darbo santykiais, pensijų reforma į Seimą keliauja ir planai keisti bedarbių pašalpų mokėjimą.
Nepralošiama partija: socdemai traukia kozirį  (149)
2015 m. birželio 9 d. 05:30
Pritarus socialiniame modelyje numatytam pensijų indeksavimui ir jas susiejus su atlyginimų bei užimtumo didėjimu, socdemai prieš rinkimus šaus tiesiai į vyresnio amžiaus rinkėjų širdis. Rinkėjų, kurių dalis socialdemokratų rinkimų krepšelyje sudaro apie 40 proc.
R. J. Dagys: Nauji darbo santykiai – gali būti daugiau žalos nei naudos  (67)
2015 m. birželio 1 d. 05:30
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ( SADM ) užsakyto pastaruoju metu plačiai diskutuojamo socialinio modelio viena iš sudėtinių dalių – neva lankstesni darbo santykiai, reglamentuoti įstatymu.
D. Grybauskaitė: ekonomikai skatinti reikia veiksmingų priemonių  (44)
2015 m. kovo 20 d. 14:16
Belgijos sostinėje susirinkę Europos Sąjungos ( ES ) šalių ir vyriausybių vadovai aptarė ES ekonominę padėtį.
Lietuvos Vyriausybei – D. Grybauskaitės kritika iš Briuselio  (224)
2015 m. kovo 20 d. 12:13
Europos Vadovų Taryboje (EVT) Briuselyje dalyvaujanti Prezidentė Dalia Grybauskaitė sukritikavo Lietuvos Vyriausybę dėl nepakankamų reformų įgyvendinimo socialinėje srityje.
TVF įvardino finansinės paramos Kijevui sąlygas  (13)
2015 m. sausio 27 d. 11:40
Tarptautinis valiutos fondas ( TVF ) skirs finansinę paramą Ukrainai tik tuo atveju, jeigu situacija šalyje stabilizuosis. Tai pareiškė TVF vadovė Christine Lagarde interviu Prancūzijos laikraščiui " Le Monde ".
Visuotinis streikas paralyžiavo gyvenimą Graikijoje  (14)
2014 m. lapkričio 27 d. 12:13
Visuotinis streikas ketvirtadienį smarkiai sutrikdė gyvenimą Graikijoje, praneša agentūra " Reuters ".
Lenkijos nepriklausomybės 25-metis – trumpai  (7)
2014 m. lapkričio 13 d. 15:12
Tęsiasi Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje ir DELFI organizuojamas įrašų apie Lenkiją lietuviškoje „Vikipedijoje“ konkursas. Konkurso tikslas – įrašų apie Lenkiją lietuviškuosiuose „Vikipedijos“ puslapiuose išplėtimas, t.y. naujų straipsnių kūrimas ir esamų papildymas. Pateikiame dar vieną straipsnį, kurio autorius tapo pretendentu laimėti pagrindinį konkurso prizą – savaitgalį Lenkijoje.
D. Kuzmickas. Ar pensijų reforma pasiteisino?  (7)
2014 m. spalio 22 d. 07:10
Lietuvos gyventojai , antroje pensijų pakopoje pasirinkę maksimalų pensijų kaupimo būdą dėl valstybės paskatos kaupia beveik du kartus daugiau, negu to nepadariusieji. Atrodytų, pasirinkimas po pensijų reformos kaip ir aiškus.
Skaičiuoja: Rusijai buvo pigiau atiduoti Ukrainą  (77)
2014 m. rugsėjo 17 d. 07:34
Buvęs Rusijos finansų ministras Aleksejus Kudrinas per artimiausius dvejus – trejus metus Rusijos ekonomikai neprognozuoja jokio augimo. Priežastis – investicijų stoka, rašo newsru.com.
Briuselis siūlo Lietuvoje didinti mokesčius  (561)
2014 m. birželio 2 d. 17:07
Europos Komisija siūlo Lietuvai stiprinti biudžeto išlaidų priežiūrą ir peržiūrėti mokesčių sistemą, nurodoma 2014 metų rekomendacijose.
K. Masiulis. Kodėl komentatoriai „užsisėdę“ ant D. Grybauskaitės  (150)
2014 m. gegužės 22 d. 17:32
Jeigu apžvelgtume spaudą ir paskaitytume ką apie prezidentę kalba įvairūs komentatoriai, apžvalgininkai, politologai ir analitikai, tai daugelis apie ją turi neigiamą nuomonę. Net kai kalba neutraliai, iš atskirų užuominų ar raktinių žodžių, galima numanyti, kad žmogus turi neigiamą nusistatymą. Kodėl taip yra?
Ukraina lengviau atsikvėpė  (175)
2014 m. gegužės 7 d. 12:01
Ukraina trečiadienį gavo pirmąją Tarptautinio valiutos fondo ( TVF ) paskolos dalį - per 3 mlrd. JAV dolerių (7,5 mlrd. Lt), informavo "Ria Novosti", remdamasi šalies Nacionalinio banko spaudos tarnyba.
Švediška gerovė - ne Lietuvos kišenei  (48)
2014 m. sausio 7 d. 07:34
Valdantieji ir net opozicijos lyderis Andrius Kubilius teigia, jog švediškas gerovės valstybės modelis yra bene pagrindinis Lietuvos siekis. Tačiau ekonomistas Romas Lazutka teigia, kad apie švedišką gerovę nė svajoti nėra ko, mat ši kainuoja per brangiai, be to, Lietuvoje egzistuoja ir stiprios interesų grupės, kurioms toks valstybės modelis – nepalankus.
D. Grybauskaitė: Lietuva atrodo neblogai, bet yra ir nerimą keliančių dalykų  (42)
2013 m. gruodžio 20 d. 11:42
Darbo vizito į Briuselį išvykusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų 27 ES valstybių ir vyriausybės vadovais aptarė Europos Sąjungos ekonominę padėtį, svarstė, kaip skatinti Europos ekonomikos augimą ir tolesnius žingsnius Bendrijos finansiniam stabilumui užtikrinti.
Gera žinia: Europa atsigauna  (4)
2013 m. gruodžio 20 d. 10:04
Darbo vizito į Briuselį išvykusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų 27 ES valstybių ir vyriausybės vadovais aptarė Europos Sąjungos ekonominę padėtį, svarstė, kaip skatinti Europos ekonomikos augimą ir tolesnius žingsnius Bendrijos finansiniam stabilumui užtikrinti.
A. Pabedinskienė: ar trauktis, spręsiu aš pati, o ne partija  (40)
2013 m. lapkričio 25 d. 06:58
Ar būsimieji pensininkai gali būti ramūs, kad valstybė užtikrins pensijų kaupimo tęstinumą ir stabilumą, sukauptos lėšos nebus nacionalizuotos, o pati valstybė nepasitrauks iš kaupimo? To Nemira Pumprickaitė LRT „Savaitėje“ klausė Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės.
D. Kuzmickas. Išeinantys į pensiją II pakopos dalyviai – realūs pavyzdžiai  (61)
2013 m. lapkričio 13 d. 13:58
Pastaruosius mėnesius nepaliaujamai liejasi įvairiausi pasiūlymai, kaip vėl ir vėl reformuoti II pakopos pensijų sistemą, žeriama pikta kritika pensijų fondams, nekreipiant jokio dėmesio į tai, kad būtent dabar žmonėms reikia konkrečių patarimų ir pavyzdžių, ką rinktis, o ne gąsdinimų ar klaidinimų. Iki šiol pensinio amžiaus jau yra sulaukę ir kaupimą II pensijos pakopos fonduose pabaigę beveik 15 tūkst. Lietuvos gyventojų. Papildomą pensiją jie kaupė palyginti neilgai – pati pensijų reforma skaičiuoja vos dešimtus metus, tačiau jau šiandien galime matyti realius pasiektus jų pensijų kaupimo rezultatus.
Pensijų skaičiuoklė – padėti, ar suklaidinti?  (34)
2013 m. lapkričio 13 d. 09:48
Kritikos strėlės pensijų skaičiuokl ei buvo laidomos nuo pat jos paskelbimo dienos, tačiau net ir praėjus daugiau nei pusmečiui klaidos šioje sistemoje nėra ištaisytos.
R. Lazutka. Pensijų reforma kolūkio sandėlyje  (95)
2013 m. lapkričio 11 d. 14:33
Tikėjimas komunizmu išblėso, bet viltis praturtėti pergudravus pačius save, ne. Į pensijų reformų rojų veda nebe viena - visad teisinga, bet visos Lietuvos partijos. Visos, visos vienu vieninteliu - pensijų reformos klausimu – vieningos. Neįtikėtina vienybė, ji galima tik gilaus tikėjimo pagrindu.
K. Leontjeva: reikia skubiai sumažinti PVM  (337)
2013 m. lapkričio 8 d. 10:29
Reikia skubiai sumažinti dėl krizės laikinai, kaip buvo teigiama, padidintą PVM , teigia Lietuvos laisvosios rinkos instituto vyr. ekspertė Kaetana Leontjeva . Apie mokestinę aplinką, stringančią pensijų reformą, atsiskaitymų grynaisiais ribojimą su eksperte kalbėjosi „Mokesčių žinios“.
A. Butkevičius: nekomentuoju prezidentės pasisakymų, bet...  (298)
2013 m. spalio 30 d. 11:20
Premjeras Algirdas Butkevičius DELFI konferencijoje užstojo prezidentės Dalios Grybauskaitės pylos sulaukusį finansų ministrą Rimantą Šadžių.
R. Medaiskytė. Kiek dar kartų reformuosime pensijų reformą?  (19)
2013 m. spalio 29 d. 07:51
Pertvarkomos pensijų sistemos, įtraukiant ir kaupiamąją dalį, jau jokia ne naujiena Vidurio Rytų Europos regione. Vienos šalys reformas pradėjo anksčiau, kitos vėliau, tačiau pradedant Vengrija ir baigiant Rumunija , 1998-2006 metų laikotarpiu žingsnis link individualių kaupimo sąskaitų buvo žengtas visur. Pirminis reformos siekis – senatvėje turėti pensijos finansavimo dalį, kuri būtų priklausoma nuo asmeninės gyventojo sąskaitos, kurioje esančios lėšos investuojamos į įvairias finansines priemones. Pagal pasirinktą kaupimo būdą dalį įmokos pinigų tenka atitraukti iš einamojo finansavimo schemos.
M. Dubnikovas. Pensijų reforma – „Sodros” investicija į ateitį  (46)
2013 m. spalio 23 d. 15:33
Beveik prieš dešimtmetį, 2004-aisiais startavo sistemą, kuri ateityje galėtų mums pagelbėti. Šiandien yra visiškai suprantama, kad socialinis draudimas juda vis sunkesnių laikų link ir po 10 – 15 metų laukianti milžiniška demografinė duobė esamą sistemą klupdys ant kelių, kai reikės neišvengiamai didinti mokesčius arba mažinti mokamas išmokas. Antrosios pakopos sukūrimas buvo teisingas žingsnis, kuris šiandien politikų akyse traktuojamas kaip išlaidos iš „Sodros”, iš valstybės biudžeto, tačiau realiai pervedimai į žmonių pasirinktus pensijų fondus turi būti traktuojami, kaip „Sodros” investicijos į ateitį, kad sumažintų spaudimą sunkiuoju laikotarpiu, kuris neišvengiamai ateis.
Milžiniškas protestas prieš pensijų reformą prancūzams nepadėjo  (4)
2013 m. spalio 15 d. 22:36
Paryžiuje antradienį tūkstančiai žmonių protestavo prieš vyriausybės bandymą pertvarkyti skolų kaustomą pensijų sistemą, Nacionalinei Asamblėjai rengiantis balsuoti dėl šio prieštaringai vertinamo projekto.
Lietuva dairosi į Lenkijos pensijų reformą, kuriai kabinama etiketė „stalinistinė“  (136)
2013 m. spalio 12 d. 11:09
Lietuvoje pristatytas Lenkijos pensijų sistemos reformos modelis, apie jš papasakojo Lenkijos socialinio draudimo institucijos (ZUS) prezidentas Zbigniewas Derdziukas. Seime pristatytam modeliui simpatizuoja Lietuvos politikai, kurie sako, kad „ Sodra “ - ne atskira respublika, o jos gerovė lemia ir pensijų fondų gerovę. Tačiau pensijų fondų ir verslo atstovai prieš Lenkijos modelį stojasi piestu ir primena jai priskiriamus epitetus: nacionalizacija, stalinistinis sprendimas ir tarno vietoje paliekamas žmogus.
Siūlo dar vieną pensijų reformą  (96)
2013 m. spalio 7 d. 15:40
Premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjas finansams Stasys Jakeliūnas mano, jog pensijų sistema turėtų būti dar kartą reformuojama.
Suskaičiavo, kas laimėjo ir pralaimėjo kaupdami pensiją  (83)
2013 m. spalio 7 d. 11:24
Kaupdamas privačiuose pensijų fonduose, žmogus praranda dalį „ Sodros “ pensijos. Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto docentas, sociologas ir ekonomistas Teodoras Medaiskis papasakojo apie atliktus skaičiavimus, kurie parodė, kokia yra vieno ir kito modelio finansinė nauda.