pensijų reforma

R. Vainienė. Ar Lietuvai toli iki Davoso?  (1)
2016 m. sausio 20 d. 16:40
Šiandien prasidėjo keturias dienas truksiantis pasaulio ekonomikos GALA įvykis – Davoso ekonomikos forumas.
Ieško išmintingo Seimo nario – nori sutaupyti piliečiams pinigų  (2)
2015 m. spalio 28 d. 14:23
DELFI skaitytojas Valdas sako ieškantis išmintingo Seimo nario – besibaiminatis, kad pensijų kaupimo fonduose pinigai nuvertėja, jis siūlo įgyvendinti jo siūlomą pensijos reformą.
Ekonomistai aiškinasi, kodėl Lietuvoje tokios menkos pensijos ir mažos algos  (363)
2015 m. spalio 22 d. 21:30
Diskusijos dėl naujojo socialinio modelio ir perversmo pensijų sistemoje nerimsta. Svarstoma, ar teisinga būtų bendrąją pensijos dalį – bazinę pensiją finansuoti ne iš socialinio draudimo fondo („Sodros“), o iš valstybės biudžeto, kiek tam prireiktų lėšų. Nors ekonomistai tvirtina, kad bazinės pensijos mokėjimas iš valstybės biudžeto padėtų sumažinti socialinio draudimo įmokas, kai kurie politikai kratosi tokių minčių ir kol kas vangiai sutinka šį pasiūlymą. Be to, valstybės biudžete turėtų tam atsirasti papildomų lėšų, todėl galėtų būti padidinti bendrieji mokesčiai.
D. Grybauskaitė abejoja bazinės pensijos perkėlimu į biudžetą  (82)
2015 m. rugsėjo 8 d. 10:19
Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia abejojanti, ar bazinės pensijos perkėlimas į valstybės biudžetą, kas mokesčių mokėtojams kainuos per 1,3 mlrd. eurų, padėtų išspręsti vienų mažiausių pensijų Europoje problemą.
R. Vainienė. Ar mums toli iki Graikijos?  (51)
2015 m. rugpjūčio 19 d. 11:43
Praėjusį penktadienį euro zonos finansų ministrai pritarė naujam 86 milijardų eurų pagalbos Graikijai paketui.
Odesos muitinėje – esminiai pokyčiai  (41)
2015 m. rugpjūčio 9 d. 21:25
Odesos regiono verslininkai trina rankomis – gubernatoriaus Michailo Saakašvilio nurodymu vyksta esminiai pasikeitimai muitinėje, nelieka vietos kyšiams, nes įdiegta elektroninė sistema. Gubernatorius taip pat jau rado pinigų keliams tiesti ir kai kurių sričių darbuotojų algoms pakelti.
Ž. Mauricas. Kodėl dar gyvename „kreivų veidrodžių karalystėje“?  (26)
2015 m. liepos 18 d. 15:39
Ateinančiu ES investicijų laikotarpiu Lietuvą pasieks 6,7 mlrd. eurų. Panašiai tiek jau buvome gavę. Ar išmokome pamatuotai investuoti ir sėkmingai konkuruoti Europoje ir pasaulyje?
Dvi priežastys, kodėl A. Tsipras gali toliau šantažuoti Europą  (261)
2015 m. liepos 14 d. 05:30
Europos lyderių tupinėjimas aplink Aleksį Tsiprą jau kėlė daugelio europiečių pasipiktinimą: kuo ta Graikija tokia svarbi, kad šios šalies politikams išsidirbinėjant Europa vis tiek ramiai ir nuosekliai stengiasi apsaugoti graikus nuo ekonomikos ir finansų žlugimo?
V. Dombrovskis: Graikijos siūlymai panašūs į kreditorių teiktus prieš referendumą  (3)
2015 m. liepos 11 d. 16:40
Graikijos pasiūlymai "panašūs į kreditorių pasiūlymus, pateiktus iki referendumo", sakė atvykęs į neeilinį euro grupės posėdį Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotojas euro ir socialinio dialogo srityje Valdis Dombrovskis .
Graikija kapituliavo  (538)
2015 m. liepos 9 d. 23:42
Paskutinę minutę Graikija pateikė naują ekonominių reformų planą, teigia Eurogrupės vadovas Jeroenas Dijsselbloemas.
Žiniasklaida: Graikijos premjeras prabilo apie beprecedentį elgesį  (224)
2015 m. birželio 24 d. 13:15
Tarptautiniai kreditoriai, anot žiniasklaidos, atmeta naujus Graikijos reformų pasiūlymus.
Ieškantiems darbo – naujas valdžios sprendimas  (234)
2015 m. birželio 10 d. 05:30
Kartu su liberalizuojamais darbo santykiais, pensijų reforma į Seimą keliauja ir planai keisti bedarbių pašalpų mokėjimą.
Nepralošiama partija: socdemai traukia kozirį  (149)
2015 m. birželio 9 d. 05:30
Pritarus socialiniame modelyje numatytam pensijų indeksavimui ir jas susiejus su atlyginimų bei užimtumo didėjimu, socdemai prieš rinkimus šaus tiesiai į vyresnio amžiaus rinkėjų širdis. Rinkėjų, kurių dalis socialdemokratų rinkimų krepšelyje sudaro apie 40 proc.
R. J. Dagys: Nauji darbo santykiai – gali būti daugiau žalos nei naudos  (67)
2015 m. birželio 1 d. 05:30
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ( SADM ) užsakyto pastaruoju metu plačiai diskutuojamo socialinio modelio viena iš sudėtinių dalių – neva lankstesni darbo santykiai, reglamentuoti įstatymu.
D. Grybauskaitė: ekonomikai skatinti reikia veiksmingų priemonių  (44)
2015 m. kovo 20 d. 14:16
Belgijos sostinėje susirinkę Europos Sąjungos ( ES ) šalių ir vyriausybių vadovai aptarė ES ekonominę padėtį.
Lietuvos Vyriausybei – D. Grybauskaitės kritika iš Briuselio  (224)
2015 m. kovo 20 d. 12:13
Europos Vadovų Taryboje (EVT) Briuselyje dalyvaujanti Prezidentė Dalia Grybauskaitė sukritikavo Lietuvos Vyriausybę dėl nepakankamų reformų įgyvendinimo socialinėje srityje.
TVF įvardino finansinės paramos Kijevui sąlygas  (13)
2015 m. sausio 27 d. 11:40
Tarptautinis valiutos fondas ( TVF ) skirs finansinę paramą Ukrainai tik tuo atveju, jeigu situacija šalyje stabilizuosis. Tai pareiškė TVF vadovė Christine Lagarde interviu Prancūzijos laikraščiui " Le Monde ".
Visuotinis streikas paralyžiavo gyvenimą Graikijoje  (14)
2014 m. lapkričio 27 d. 12:13
Visuotinis streikas ketvirtadienį smarkiai sutrikdė gyvenimą Graikijoje, praneša agentūra " Reuters ".
Lenkijos nepriklausomybės 25-metis – trumpai  (7)
2014 m. lapkričio 13 d. 15:12
Tęsiasi Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje ir DELFI organizuojamas įrašų apie Lenkiją lietuviškoje „Vikipedijoje“ konkursas. Konkurso tikslas – įrašų apie Lenkiją lietuviškuosiuose „Vikipedijos“ puslapiuose išplėtimas, t.y. naujų straipsnių kūrimas ir esamų papildymas. Pateikiame dar vieną straipsnį, kurio autorius tapo pretendentu laimėti pagrindinį konkurso prizą – savaitgalį Lenkijoje.
D. Kuzmickas. Ar pensijų reforma pasiteisino?  (7)
2014 m. spalio 22 d. 07:10
Lietuvos gyventojai , antroje pensijų pakopoje pasirinkę maksimalų pensijų kaupimo būdą dėl valstybės paskatos kaupia beveik du kartus daugiau, negu to nepadariusieji. Atrodytų, pasirinkimas po pensijų reformos kaip ir aiškus.
Skaičiuoja: Rusijai buvo pigiau atiduoti Ukrainą  (77)
2014 m. rugsėjo 17 d. 07:34
Buvęs Rusijos finansų ministras Aleksejus Kudrinas per artimiausius dvejus – trejus metus Rusijos ekonomikai neprognozuoja jokio augimo. Priežastis – investicijų stoka, rašo newsru.com.
Briuselis siūlo Lietuvoje didinti mokesčius  (561)
2014 m. birželio 2 d. 17:07
Europos Komisija siūlo Lietuvai stiprinti biudžeto išlaidų priežiūrą ir peržiūrėti mokesčių sistemą, nurodoma 2014 metų rekomendacijose.
K. Masiulis. Kodėl komentatoriai „užsisėdę“ ant D. Grybauskaitės  (150)
2014 m. gegužės 22 d. 17:32
Jeigu apžvelgtume spaudą ir paskaitytume ką apie prezidentę kalba įvairūs komentatoriai, apžvalgininkai, politologai ir analitikai, tai daugelis apie ją turi neigiamą nuomonę. Net kai kalba neutraliai, iš atskirų užuominų ar raktinių žodžių, galima numanyti, kad žmogus turi neigiamą nusistatymą. Kodėl taip yra?
Ukraina lengviau atsikvėpė  (175)
2014 m. gegužės 7 d. 12:01
Ukraina trečiadienį gavo pirmąją Tarptautinio valiutos fondo ( TVF ) paskolos dalį - per 3 mlrd. JAV dolerių (7,5 mlrd. Lt), informavo "Ria Novosti", remdamasi šalies Nacionalinio banko spaudos tarnyba.
Švediška gerovė - ne Lietuvos kišenei  (46)
2014 m. sausio 7 d. 07:34
Valdantieji ir net opozicijos lyderis Andrius Kubilius teigia, jog švediškas gerovės valstybės modelis yra bene pagrindinis Lietuvos siekis. Tačiau ekonomistas Romas Lazutka teigia, kad apie švedišką gerovę nė svajoti nėra ko, mat ši kainuoja per brangiai, be to, Lietuvoje egzistuoja ir stiprios interesų grupės, kurioms toks valstybės modelis – nepalankus.
D. Grybauskaitė: Lietuva atrodo neblogai, bet yra ir nerimą keliančių dalykų  (42)
2013 m. gruodžio 20 d. 11:42
Darbo vizito į Briuselį išvykusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų 27 ES valstybių ir vyriausybės vadovais aptarė Europos Sąjungos ekonominę padėtį, svarstė, kaip skatinti Europos ekonomikos augimą ir tolesnius žingsnius Bendrijos finansiniam stabilumui užtikrinti.
Gera žinia: Europa atsigauna  (4)
2013 m. gruodžio 20 d. 10:04
Darbo vizito į Briuselį išvykusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų 27 ES valstybių ir vyriausybės vadovais aptarė Europos Sąjungos ekonominę padėtį, svarstė, kaip skatinti Europos ekonomikos augimą ir tolesnius žingsnius Bendrijos finansiniam stabilumui užtikrinti.
A. Pabedinskienė: ar trauktis, spręsiu aš pati, o ne partija  (40)
2013 m. lapkričio 25 d. 06:58
Ar būsimieji pensininkai gali būti ramūs, kad valstybė užtikrins pensijų kaupimo tęstinumą ir stabilumą, sukauptos lėšos nebus nacionalizuotos, o pati valstybė nepasitrauks iš kaupimo? To Nemira Pumprickaitė LRT „Savaitėje“ klausė Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės.
D. Kuzmickas. Išeinantys į pensiją II pakopos dalyviai – realūs pavyzdžiai  (61)
2013 m. lapkričio 13 d. 13:58
Pastaruosius mėnesius nepaliaujamai liejasi įvairiausi pasiūlymai, kaip vėl ir vėl reformuoti II pakopos pensijų sistemą, žeriama pikta kritika pensijų fondams, nekreipiant jokio dėmesio į tai, kad būtent dabar žmonėms reikia konkrečių patarimų ir pavyzdžių, ką rinktis, o ne gąsdinimų ar klaidinimų. Iki šiol pensinio amžiaus jau yra sulaukę ir kaupimą II pensijos pakopos fonduose pabaigę beveik 15 tūkst. Lietuvos gyventojų. Papildomą pensiją jie kaupė palyginti neilgai – pati pensijų reforma skaičiuoja vos dešimtus metus, tačiau jau šiandien galime matyti realius pasiektus jų pensijų kaupimo rezultatus.