JAV ne kartą Kiniją ir Rusiją priskyrė prie svarbiausių kibernetinių grėsmių šaltinių. O dabar į šalių, kuriose kyla didžiausia kibernetinių atakų grėsmė, sąrašą pateko dar ir Prancūzija bei Izraelis, informuoja laikraštis "The Washington Post", remdamasis Nacionalinės žvalgybos duomenimis.

Dar 2011 m. lapkritį JAV nacionalinės kontržvalgybos valdyba savo ataskaitoje Kongresui skelbė, kad programišiai iš Rusijos ir Kinijos aktyviausiai mėgina įsiskverbti į apsaugotus serverius, kur laikoma ekonomikos ir gynybos duomenų informacija.

Naujajame dokumente, kurį JAV administracijai parengė Nacionalinė žvalgybos taryba, skelbiama, kad kinai ieško amerikiečių kompiuterinėse sistemos informacijos apie energetiką, finansus, informacines technologijas, taip pat domisi aviacijos-kosmoso ir automobilių pramonės sferomis.

O Rusija, Izraelis ir Prancūzija aktyviai rengia kibernetines atakas, turėdamos ekonominio šnipinėjimo tikslų. Tačiau, kaip pažymi JAV leidinys, jų pastangos vis dėlto daug kuklesnės, palyginti su Kinijos aktyvumu.

Dokumente tikslūs ekonominiai nuostoliai, patirti dėl kibernetinių atakų, nenurodomi, tačiau, ekspertų vertinimu, jie gali siekti dešimtis milijardų dolerių.