aA
Gazos Ruože atsinaujinęs smurtas grasina sužlugdyti pastangas užbaigti daug mėnesių trukusius neramumus, Izraelio aviacijos smūgiams užmušus tris palestiniečius ir sunaikinus islamistų judėjimo „Hamas“ televizijos pastatą, o palestiniečių kovotojų leidžiamoms raketoms antradienį nusinešus mažiausiai vieno žmogaus gyvybę.

Šie susirėmimai įsiplieskė po sekmadienį Izraelio specialiųjų pajėgų surengtos operacijos anklave, nusinešusios žmonių gyvybių ir išprovokavusių Gazos Ruožą valdančio „Hamas“ grasinimus keršyti.

Izraelio kariškiai nurodė smogę daugiau kaip 70 su kovotojais siejamų taikinių. Tuo metu iš Gazos Ruožo nuo pirmadienio popietės iki antradienio paryčių buvo paleista daugiau kaip 300 raketų.

Dešimtis šių raketų numušė Izraelio priešraketinės gynybos sistemos, o dauguma kitų nukrito atvirose vietose. Vis dėlto keletas pataikė į namus ir kitus civilius statinius, nurodė kariškiai.

Pietiniame Aškelono mieste vienas vyras buvo ištrauktas negyvas iš raketos sugriauto namo, pranešė gelbėjimo tarnybų organizacija „United Hatzalah“. Iš to paties namo griuvėsių taip pat buvo ištraukta kritiškai sužeista moteris.

Medikai anksčiau pranešė, kad per raketų smūgius buvo sužeista apie 20 izraeliečių, o Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija informavo, jog per izraeliečių aviacijos atakas trys palestiniečiai žuvo ir devyni buvo sužeisti.

Kovotojų grupė „Palestinos išvadavimo liaudies frontas“ nurodė, kad du žuvusieji buvo jos nariai, o trečiasis priklausė grupuotės „Islamo džihadas“ sukarintam sparnui.

Šis smurto protrūkis įvyko, kai kelis mėnesius prie Gazos Ruožo ir Izraelio sienos vykę pražūtingi neramumai jau atrodė rimstantys.

Pastarosiomis savaitėmis Izraelis leido Katarui pervesti Gazos Ruožui milijonus dolerių pagalbos projektams ir atlyginimams išmokėti, taip pat padėti sušvelninti anklavą krečiančią elektros krizę.

Prieš atsinaujinant smurtui Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu teisino savo sprendimą leisti Dohai pervesti lėšų, nors jo paties vyriausybė kritikavo šį žingsnį. Premjeras sakė norįs išvengti karo, jeigu jis nėra būtinas.

Izraelis ir Gazos Ruožo palestiniečių kovotojai nuo 2008 metų kariavo tris kartus. Pastaraisiais mėnesiais vykę susirėmimai padidino nuogąstavimus, kad gali kilti ketvirtas karas.

Perspėjamieji šūviai

Kariuomenė pirmadienį pranešė, kad viena iš Gazos Ruožo paleista prieštankinė raketa pataikė į autobusą Izraelyje ir sužeidė kelis žmones. Tarp jų buvo vienas sunkiai sužeistas izraeliečių karys.

Anklave veikiančios palestiniečių kovotojų grupės, tarp jų „Hamas“, prisiėmė atsakomybę už raketų atakas, įskaitant smūgį autobusui, kuriuo, anot jų, naudojosi izraeliečių kariai.

Izraelio kariuomenės atstovas Jonathanas Conricusas sakė dar negalįs pateikti išsamesnės informacijos apie autobusą ir jo keleivius.

Tuo metu „Hamas“ televizijos „al Aqsa“ pastatas buvo sugriautas per Izraelio aviacijos smūgį po kelių perspėjamųjų šūvių. Izraelio kariškiai sakė, kad ši stotis „prisideda prie „Hamas“ karinių veiksmų“.

Pranešimų, kad kas nors būtų nukentėjęs per šį smūgį, nebuvo. Manoma, kad visi televizijos darbuotojai buvo evakuoti po perspėjamųjų šūvių.

Izraelis taip pat smogė vienam viešbučiui Gazos mieste, kuriuo „Hamas“ naudojosi kaip vidaus saugumo tarnybos biuru, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai.

Po smūgio televizijai Gazos kovotojai grasino surengsiantys naują griežtą atsaką. Izraelio policija vėliau pranešė, kad į Aškeloną buvo paleista daugiau raketų.

„Hamas“ nurodė, kad pirminė raketų salvė buvo kerštas už sekmadienį vakare izraeliečių surengtą Izraelio pajėgų operaciją Gazos Ruože.

Per tą slaptą operaciją kilus susišaudymui žuvo septyni palestiniečių kovotojai, įskaitant vieną „Hamas“ sukarinto sparno vadą, taip pat vienas Izraelio kariuomenės karininkas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Motina dėl su buvusiu vyru gyvenančios dukros beldžiasi į tarnybų širdis: specialistai grėsmės nemato (11)

Buvusi žurnalisto Tomo Čyvo žmona Jurgita Motiejūnaitė kreipėsi į DELFI ir pateikė Vaiko...

Kada sprogs NT burbulas: ekspertai turi skirtingas nuomones (19)

Kuomet vis garsiau kalbama apie galimai artėjančią krizę, ekonomistų nuomonė kiek išsiskiria...

„Apačių“ prezidentas: ar šis titulas Skverneliui dar pasiekiamas? (91)

Pastaruoju metu, kilus vyriausybės krizei, premjeras Saulius Skvernelis , užuot gesinęs laužą,...

Problema, kuri plinta kaip virusas: nekaltas žodis gali sugriauti gyvenimą

Seime politikai įžeidinėja vieni kitus, valdiškų įstaigų ir įstaigėlių vadovai žemina savo...

Rusija net loštelėjo pamačiusi Trumpo žinutę tviteryje: kantrybė senka

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas , panašu, per dažnai nesutaria su Rusijos...

Po protesto akcijos mokytojai lieka ŠMM: nuotaikos dabar kitos (1444)

Prieš protesto akciją ministerijoje budintys mokytojai su ašaromis akyse kalbėjo, kad nuotaika...

Priežastys, dėl kurių darbuotojai nusprendžia keisti darbą: dažniausiai – ne dėl algos (6)

Talentų lojalumas yra kritiškai svarbus organizacijos veiklos tęstinumui. Įmonės, prarasdamos...

Psichologas įvardijo dovanas, kurioms išleidžiama daugiausiai pinigų, bet mažiausiai džiugina jų gavėjus (2)

Dovanojimas ir dovanų laukimas mums visiems pažįstamas ir geidžiamas. Tačiau turbūt kiekvienas...

Taupyklės ir sankcijos: kaip subyrėjo rublio ir naftos kainų ryšys (150)

Pastarąjį kartą žaliavinės naftos kainos staigiai smigo žemyn 2015 metų pabaigoje, patraukdamos...

Jurga Klimaitė-Riebling nusivylė šventiniu Vilniumi: žinau, kodėl sostinės eglutė gavo į skudurus (74)

Šiemet kalėdinis laikotarpis daugeliui lietuvių sukėlė ne tik džiugias emocijas, bet ir...