Profesorė Karen King, kuri dėsto Harvardo teologijos mokykloje, paskelbė egzistuojant senovinį koptų tekstą ant papiruso, kuriame yra ir tokie žodžiai: "Jėzus jiems sakė, mano žmona".

"Krikščionių tradicija jau labai seniai teigia, kad Jėzus buvo nevedęs, nors nėra jokių patikimų istorinių įrodymų, paremiančių tą teiginį", - sakė ji Romoje įvykusiam kongresui.

"Ši nauja evangelija neįrodo, kad Jėzus buvo vedęs, bet sako mums, kad visas šis klausimas iškilo tik kaip triukšmingų debatų apie seksualumą ir santuoką dalis", - tvirtino K.King.

"Nuo pat pradžių krikščionys nesutarė dėl to, ar geriau yra nevesti, bet tik daugiau kaip šimtmetis po Jėzaus mirties jie pradėjo apeliuoti į Jėzaus šeiminę padėtį savo pozicijoms paremti", - pridūrė ji.

Užuomina apie žemišką Kristaus partnerę tikrai neatitinka to, kuo tiki daugelis krikščionių, bet tas paplitęs tikėjimas nėra pagrįstas dokumentais, pabrėžė K.King.

"Tie keturi žodžiai, esantys fragmente, verčiami kaip "Jėzus jiems sakė, mano žmona", - toliau sakoma pranešime.

Ši frazė koptų - Egipto krikščionių - kalba užrašyta maždaug 3,8 cm pločio ir 7,6 cm ilgio papiruso fragmente.

Nors keli ekspertai sutinka, kad minimas gelsvai rusvas papirusas yra autentiškas, "galutinis nuosprendis dėl fragmento priklausys nuo tolesnio kolegų tyrimo ir tolesnių testų, ypač - cheminės rašalo sudėties", sakė K.King.

Jėzaus žmonos buvimo teorija Vatikane sutikta skeptiškai

Viena amerikiečių profesorė Romoje paskelbė sensaciją - esą senoviniame papiruse minima Jėzaus žmona, bet Vatikanas ir istorikai labai skeptiškai vertina teoriją, jog Kristus galėjo būti vedęs.

Harvardo dieviškumo mokykloje dėstanti profesorė Karen King kalbėjo apie senovinį, ketvirtojo amžiaus, koptų krikščionių rankraščio ritinį - 3,8 kart 7,6 centimetro dydžio; esą jame yra tokie žodžiai: "Jėzus tarė jiems - mano žmona..."

Koptų studijoms pašvęstame kongrese ji pateikė teoriją, jog kai kurie ankstyvieji krikščionys tikėjo, jog Jėzus buvo vedęs.

Tiesa, ji pridūrė, jog tai "neįrodo, jog Jėzus buvo vedęs", bet yra užuomina, kad toks klausimas anuomet kildavo, nors tradiciškai krikščionys laikosi nuomonės, kad Jėzus nebuvo vedęs ir kad tai yra faktas.

"Iš pat pradžių krikščionys nesutarė, ar geriau būti nevedus, bet tik praėjus šimtui metų nuo Jėzaus mirties jie ėmė apeliuoti į Jėzaus santuokinę būklę, kad paremtų savo požiūrį", - aiškino mokslininkė.

K.King perspėjo, jog minimo dokumento autentiškumą dar reikia tikrinti specialiais rašalo tyrimais.

Agentūrai AFP paklausus apie tai Vatikano atstovo Federico Lombardi, šis atsisakė abejoti istorikės K.King kompetencija, bet pabrėžė, kad "mes iš tikrųjų nežinome, iš kur yra ši pergamento skiautelė".

"Tai niekaip nekeičia Bažnyčios požiūrio, kuris remiasi didžiule tradicija, labai aiškia ir vieninga", kad Jėzus nebuvo vedęs, sakė F.Lombardi.