STT nutarime konstatuojama, kad R. Petrašiūno išsakytas pasiūlymas A. Muzikevičiui svarstyti apie galimybę pretenduoti į specialiojo atašė pareigas neprieštarauja ŽŪM nusistovėjusiai praktikai kandidatus į šias pareigas skirti rengiant atrankas ir siūlant jose dalyvauti ŽŪM darbuotojams ir pretendentams iš įstaigų prie ŽŪM, vienos iš kurių vadovu yra ir A. Muzikevičius.

Vertindama žiniasklaidoje paviešintus R. Petrašiūno ir A. Muzikevičiaus pokalbio įrašų fragmentus, STT nustatė, kad pokalbyje nėra jokių konkrečių pažadų, kad asmuo į šias pareigas būtų paskirtas be atrankos ar apeinant nustatytas procedūras. „Pokalbio metu neišsakoma jokių teiginių, kurie galėtų būti vertinami kaip neteisėti veiksmai, turintys nusikalstamų veikų požymių“, – teigiama ŽŪM gautame STT nutarime.

„Kaip matyti iš tolesnių įvykių, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir komercijos atašė Lietuvos Respublikos ambasadoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose buvo paskirtas konkurso būdu. Taigi, šiai dienai duomenų, kad sprendžiant klausimą dėl specialiojo atašė skyrimo buvo atlikti neteisėti veiksmai ir tuo padaryta didelė žala (piktnaudžiavimas), negauta ir nenustatyta. Vien tai, kad žemės ūkio ministro patarėjas R. Petrašiūnas, net ir neturėdamas įgaliojimų, kalbėjo su A. Muzikevičiumi apie jo galimybes užimti minėtas pareigas, nesudaro pagrindo jo veiksmus vertinti kaip piktnaudžiavimo baudžiamosios atsakomybės požiūriu, nes dėl tokio pokalbio nekilo jokie neigiami padariniai (didelė žala)“, – sakoma STT nutarime.

„Suprantu, kad mūsų komandos pradėtos ir vykstančios žemės ūkio ministerijos ir jai pavaldžių institucijų darbo skaidrinimo iniciatyvos sulaukia aršaus pasipriešinimo ir kaltinimų nebūtais dalykais. Liūdina, kad nesibaigiančių kaltinimų lavina dabar jau nukreipta į mano komandos narius, bandoma ją demonizuoti, išsigalvotais kaltinimais ir politiniams oponentams bandyti paveikti siekiant apginti ir išsaugoti nekompetentingus, bet jiems politiškai ištikimus, valstybės
tarnautojus“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją