Per pusmetį – jau trečios laidotuvės: iš pradžių laidojo tėvą, motiną, o galop – ir savo sūnų. Su tokiais skaudžiais likimo smūgiais susidūrė Kretingos rajone, Kūlupėnų miestelyje gyvenanti Danutė Daukantienė. „Kas laukia ateityje, bijau ir pagalvoti“, – vos tramdydama ašaras prisipažino moteris.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Liepos gale 26-ąjį gimtadienį turėjęs švęsti G. Daukantienės sūnus Marius su drauge Akvile liepos 4-ąją planavo trankiai atšokti vestuves – tam net susikvietė apie 50 giminaičių ir draugų, tačiau svarbiausią gyvenimo šventę teko atšaukti.

Vietoj vestuvinių dovanų – gedulo vainikai, baltų lelijų puokštės, o sveikinimų tostus keitė užuojautos ir nesibaigiančios ašaros.

„Marius su Akvile iš pradžių planavo susituokti liepos 4-ąją, bet tuomet viskas buvo užsakyta, todėl jie nutarė vestuves atšokti liepos 11-ąją, o iš pradžių planuotą vestuvių datą paskyrė bernvakariui – geriau jau jo būtų nebuvę“, – sunkiai rinkdama žodžius po sūnaus laidotuvių kalbėjo D. Daukantienė.

Į bernvakarį Marius pasikvietė artimiausius draugus – specialiai tam išsinuomojo Rūdaičių kaime esantį pirties kompleksą. Šalia jo – nedidelis, bet jau ne vieną gyvybę nusinešęs tvenkinys. Būtent jis ir pasiglemžė Marių – draugai net nepastebėjo, kaip būsimas jaunikis išėjo iš pirties ir nusprendė išsimaudyti. O jo buvo pasigesta tik ryte – kažkas iš kompanijos užsiminė, kad Marius lyg ir planavo eiti nusimaudyti.

Ieškoti dingusio būsimo jaunikio į Rūdaičius sugužėjo gelbėtojai, čia pat stovėjo policijos ir greitosios pagalbos automobiliai. Tačiau medikų pagalba jau buvo nereikalinga – po daugiau kaip pusvalandį trukusių paieškų vaikino kūnas buvo rastas  maždaug už penkių metrų nuo kranto ir pustrečio metro gylyje. Be jokių gyvybės ženklų.

Žinia apie nuskendusį būsimą jaunikį netrukus pasiekė ir jo tėvus, ir būsimąją nuotaką – palikusi vestuvių rūpesčius Akvilė atskubėjo į nelaimės vietą, bet šoko ištiktą merginą čia pat sulaikė jos draugai ir prie ką tik iš vandens ištraukto Mariaus neprileido.

„Tada buvo ilgasis savaitgalis, todėl sūnaus iš karto negalėjome palaidoti – tai buvo pačios ilgiausios gyvenimo valandos, – prisipažino sūnaus netekusi motina. – Nežinau, kas ten nutiko, dėl to policijoje dar vyksta tyrimas. Tikrai nenoriu ko nors kaltinti ar skleisti kažkokių paskalų, tai išsiaiškins policijos pareigūnai, bet netikiu, kad kažkas ten blogo nutiko, juk niekas Mariui negero nelinkėjo – su sūnumi buvo tik geriausi jo draugai.“

Motinai sunku suvokti, kaip galėjo nutikti nelaimė – juk Marius buvo ne tik geras plaukikas, bet ir puikiai nardė. Jis be vandens tiesiog negalėjo: „Gal jis apvirto, gal susitrenkė, sako, ten yra skardžiai. Sunku dabar ir pasakyti, kas galėjo atsitikti.“

„Matyt, tokia buvo sūnaus lemtis – kaip Dievulis davė, taip ir išėjo, o išėjo labai blogai“, – nuoskaudos dėl tragiškai žuvusio sūnaus neslėpė ir Mariaus tėvas Gintaras Daukantas.

Jo teigimu, sūnus su Akvile po vestuvių planavo keliauti po Lietuvą, o labiausiai troško aplankyti Trakus. „Bet visas jų maršrutas buvo susijęs su vandeniu, kuris jį ir pasiglemžė“, – prisipažino G. Daukantas.

Tačiau kokių nors ženklų, įspėjančių apie prieš pat santuoką gresiančią nelaimę, tėvai nepastebėjo. O gal tiesiog į tai neatkreipė dėmesio.

„Nežinau, kaip su šia netektimi reikės susigyventi, tai neįmanoma – iki šiol visi esame šoke“, – teigė D. Daukantienė.

Dviejų aukštų name gyvenanti moteris neslėpė, kad jai net sunku būti namuose, nes ir sienos primena tragiškai žuvusį sūnų.

„Jis visus mūsų namus suremontavo, plyteles suklijavo, grindis sudėjo, net su traktoriumi mokėjo važiuoti – tai buvo auksinių rankų žmogus, linkęs prie visų darbų“, – neslėpė sūnaus netekusi motina. Ją guodžia bent tai, kad šalia yra dar vienas sūnus ir dukra.

„Sako, laikas turi užgydyti žaizdas, bet nežinau, ar tai įmanoma“, – sakė ji, per bernvakarį nuskendusį Marių palaidojusi ypatingu grožiu garsėjančio Kartenos miestelio kapinėse.

„Turės užgyti, viskas užsimirš per laiką, nors tokių dalykų neįmanoma pamiršti ir, manau, tai gali suprasti tik tie, kurie yra laidoję savo vaikus, – pritarė jai sutuoktinis G. Daukantas. – Nelaimė yra nelaimė, bet gyvenimas nestovi vietoje. Ir Akvilė turės toliau gyventi – kada nors susiras kitą vyrą. Kitaip būti ir negali.“

Su Akvile Marius susipažino vos prieš dvejus metus, kai ši į Kretingos rajoną atvyko gyventi iš Šilalės rajono, o po to netrukus ir kartu apsigyveno, tačiau tėvų neužmiršdavo ir dažnai aplankydavo.

„Akvilė – ypatingai gera mergaitė, man sunku ir pagalvoti, kaip jai reikės susitaikyti su šia netektimi – po laidotuvių ji niekaip negali atsigauti, draugai vis važiuodavo pabūti šalia, net raminamuosius vaistus duodavo“, – neslėpė Mariaus motina.

Pati Akvilė atverti savo sielos žaizdų DELFI kol kas nesiryžo – jai dar per skaudu kalbėti apie tai, kas nutiko. Juk buvo tiek planuota, dėta vilčių, net vestuvinę suknelę ne iš karto pavyko išsirinkti.

„Aš ją suprantu – juk buvo be penkių minučių nuotaka, o dabar...“, – sakė Mariaus tėvas G. Daukantas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nutylėta sovietų armijos katastrofa: panikos apimti gyventojai lėkė iš namų ir sodino vaikus pas svetimus žmones (53)

Nedaug trūko, kad netoli Berlyno 1977 metais būtų įvykęs branduolinis sprogimas, – rašo...

Žymūs ekonomistai susiginčijo, kokia yra skurdo kartelė (113)

Žymūs ekonomistai – „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis ir Vilniaus...

Juodieji karų su banditais puslapiai: „Vilniaus brigados“ garsenybės buvo laužomos sostinės požemiuose (317)

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę 1990 m. šalis paveldėjo sovietinę miliciją, kitos operatyvinės...

Jolita Mikolaitienė: 21 amžius, o iki šiol moterys naiviai ieško slaptos prasmės tiesmukuose vyrų žodžiuose (101)

Atsakingas pareigas tarptautiniame versle užėmusi Jolita Mikolaitienė daugeliui geriau pažįstama...

Rusijoje lietuvis surado keisčiausią pasaulyje viešąjį tualetą (193)

Norite sysiuko ar dar rimčiau? Eikite į tam skirtą autobusą – jums pasakytų...

Pavogė mirusio vaiko tapatybę, buvo demaskuotas, tačiau tada kilo dar daugiau mįslių (17)

Jis pavogė mirusio vaiko tapatybę, galiausiai buvo demaskuotas, tačiau kilo dar daugiau mįslių....

Profesorius Lukoševičius apie visuotinę problemą: niekas nemoka sveikai maitintis (40)

Palangoje kiekvieną vasarą leidžiantis prof. habil. dr. Leonardas Lukoševičius – puikus...

Kaip pasikeis jūsų organizmas atsisakius alkoholio? (98)

Alkoholio poveikis žmogaus organizmui gali būti labai pragaištingas. Laimei, vis daugiau žmonių...

Nėštumas: kūno pokyčiai, kurie išlieka net ir pagimdžius (18)

Sakoma, kad motina tapusi moteris pasikeičia, ir tai nėra pokštas. Jokiu kitu gyvenimo periodu...

Pagimdžiau dukrą: vyras tai atšventė namie su prostitutėmis... (28)

Mūsų šeimos nebeliko po 24 bendro gyvenimo metų, jei galima sakyti, kad tas gyvenimas buvo...