Balsavime, ar priimti rezoliuciją be pataisų 59 Seimo nariai balsavo už, prieš – 24, o susilaikė 39 balsavusieji.

Seimo opozicijos teikta rezoliucija sulaukė valdančiųjų kritikos.

Buvusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigė, jog nepalaikys rezoliucijos. Jos nuomone, šis dokumentas niekaip neprisidės prie teigiamų pokyčių.

„Tai yra tarsi politinis figos lapelis, skirtas ne ieškoti sprendimo, bet priešinti ir mėginti pasirodyti geresniais nesiūlant jokių naujų ar geresnių sprendimų. Vyriausybė laikosi savo įsipareigojimų, kurie yra ir nacionaliniame koalicinių partijų susitarime ir kolektyvinėse sutartyse, ir su švietimo darbuotojų ir profesine sąjunga“, – pasisakė J. Šiugždinienė.

„Balsuočiau už rezoliuciją, kurioje Seimo nariai, ypatingai išrinkti vienmandatėse apygardose, deklaruotų įsipareigojimą dirbti savo savivaldybėse ir padėti spręsti probleminius klausimus, šiandien trukdančius mokytojams gauti solidų atlyginimą. Suprantu, kad yra lengviau rašyti rezoliucijas nei kelti klausimus savo apygardose“, – tęsė politikė.

Rezoliucijoje numatoma darbo užmokesčio didinimo, numatyto politinių partijų susitarime – 130 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio (VDU) pedagogams ir 150 proc. nuo VDU mokslininkams ir tyrėjams.

Taip pat joje reikalaujama kuo skubiau susitarti dėl streikuojančių švietimo darbuotojų reikalavimų įgyvendinimo ir parengti ištekliais pagrįstą įgyvendinimo planą.

Be to, Seimo opozicijos nariai prašo užtikrinti darbo užmokesčio išmokėjimą streike dalyvaujantiems švietimo darbuotojams.

Rezoliuciją „Dėl švietimo darbuotojų darbo užmokesčio, derybų dėl mokytojų streikų užbaigimo ir atlyginimo streikuotojams užtikrinimo“ teikė Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai.
ELTA primena, kad rugsėjo 29–spalio 12 d. vyko aktyvus pedagogų streikas, organizuotas švietimo darbuotojų profesinės sąjungos. Spalio 12 dieną streikui perėjus į pasyviąją fazę, mokytojai grįžo darbuotis į klases. Vis dėlto, grįžti į aktyvųjį streiką planuojama lapkričio 22 dieną.

Grįžimas prie streiko lapkričio pabaigoje yra grindžiamas tuo, jog tuo metu Seime bus pradėtas svarstyti kitų metų valstybės biudžetas. Tikimasi, kad parlamentarai išgirs profesinės sąjungos prašymą kitais metais didinti mokytojų atlyginimus ne 21 proc., kaip numatė Švietimo ministerija, o 32 procentais.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas yra sakęs, kad pasirinkusiems streikuoti pedagogams nebus mokami atlyginimai. Anot jo, tą numato Darbo kodeksas, be to, atitinkamo prašymo nesulaukta ir iš streikuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS).

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)