aA
Neapsikentusi augančių darbo krūvių ir dėl infliacijos mažėjančių atlyginimų, kurie buvo nedidinami nuo krizės laikų, o kai kam net sumažinti, teismo medicinos darbuotojų profesinė sąjunga penktadienio rytą prie Sveikatos apsaugos ministerijos rengia piketą „Teismo medikas - irgi medikas“. Protestuotojai ketina atsinešti lavonmaišį bei kitos atributikos ir imituoti teisminį tyrimą.
© DELFI / Kiril Čachovskij


Už ministerijos sienų sėdinčių valdininkų sąžinę bus mėginama prabudinti plakatais „Šiandien ponas - rytoj lavonas“, „Ar teismo medicina rūpi SAM?“, „Teismo ekspertizė - visuomenės saugumo garantas“, „Kodėl krizė baigėsi, o bazinis dydis yra kritinis? 2008 m. - 142 Eur, 2018 m. - 132 Eur?“ ir kitais.

Teismo medicinos darbuotojai, kurių darbas svarbus nustatant nusikaltimų vykdytojus, kurie tyrė Zigmanto Sierakausko ir Adolfo Ramanausko-Vanago palaikus, įteikė savo reikalavimus sveikatos apsaugos ministrui, įspėdami, kad jų neįvykdžius bus ruošiamasi daliniam streikui, kuris sutrikdys ikiteisminio tyrimo ir teismų darbą.

Profsąjungų teigimu, viešai deklaruojamas darbo užmokesčio padidėjimas Lietuvos sveikatos priežiūros sektoriuje iki šiol nepalietė kai kurių medicinos sričių darbuotojų grupių. Dalis biudžetinių sveikatos priežiūros įstaigų, tokių kaip Valstybinė teismo medicinos tarnyba, pavaldi Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM), kurios veikla nefinansuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), savo darbuotojų darbo užmokesčio padidinimui papildomų lėšų negauna.

Šiandien VTMT gydytojų, ekspertų vidutinis darbo užmokestis - 1154 EUR (neatskaičius mokesčių), tai yra 30 proc. mažiau už oficialiai skelbiamą šalies gydytojų darbo užmokesčio vidurkį (1664 EUR etatui, 2018 m. I pusmečio duomenimis). Žinant, kad antrąjį šių metų pusmetį yra skirta papildomai lėšų iš PSDF finansuojamų įstaigų darbuotojų darbo užmokesčiui, šis atotrūkis metų pabaigoje bus dar didesnis.

„Taikant naująją biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarką nuo 2018 m. vasario 1 d. susidarė kuriozinė situacija, kai daliai VTMT darbuotojų, tarp jų ir teismo medicinos ekspertams, turintiems ilgametę ekspertinio darbo patirtį (10 metų ir daugiau), darbo užmokestis sumažėjo vidutiniškai 12,7 proc. Dėl to grupė darbuotojų, tarp kurių ir teismo medicinos ekspertai, gauna mažesnį darbo užmokestį nei gaudavo 2008 metais. Turime pabrėžti, kad šių darbuotojų pareigos, atliekamas darbas iš esmės nesikeitė, o darbo krūvis netgi išaugo“, - sako TMDPS pirmininkas Giedrius Kisielius

Pasak jo, aštuntus metus besitęsianti VTMT darbuotojų darbo užmokesčio stagnacija demotyvuoja darbuotojus ir sukelia neigiamas pasekmes. Pasidarė ne tik sunku pritraukti naujus specialistus ir pagalbinius darbuotojus, kurie turi dirbti ypatingomis darbo sąlygomis, bet ir jau dirbantys specialistai palieka šią profesiją. Tai jau rimtas pavojaus signalas, kuris, deja, vis dar yra ignoruojamas atsakingų valdžios pareigūnų.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pravieniškių mafija“: išskirtinė slaptu informatoriumi paversto kalinio išpažintis (54)

Daugybę metų Pravieniškių pataisos namuose siautėję aukščiausioms kalinių kastoms...

Įsileidus Kremlių – tragedija: neįsivaizdavome, kad žmonės bus žudomi vidury baltos dienos (224)

Lygiai prieš penkerius metus prasidėjo Ukrainos Orumo revoliucija – Maidanas . „Tai buvo...

Susikirto dėl metro statybų: ar Vilniuje jį apskritai įmanoma įrengti (70)

Neseniai Seimas priėmė Metropoliteno įgyvendinimo įstatymą, kuriuo uždegė žalią šviesą...

„Sports Illustrated“: sužvėrėjęs Sabonis neįsivaizduoja žaidimo „puse kojos“ ar 50 proc. (41)

Vienu iš Indianos „Pacers“ komandos lyderių tapęs 22 metų Domantas Sabonis šį sezoną...

Į vieną labiausiai izoliuotų pasaulio kampelių įžengusį amerikietį ištiko baisus likimas (61)

Indijos Andamanų salose, kurios yra tarp labiausiai izoliuotų pasaulio kampelių, nuo valstybės...

Nuomos verslas vis dar skendi šešėlyje: kas laukia tų, kurie nemoka mokesčių (4)

Nuomojančių būstą oficialiai pamažu daugėja – per penketą metų šalyje legalių nuomotojų...

Unikauskas ir Gylys: dėl sinusito galite pasikeisti neatpažįstamai (1)

„Ką daryti, jei net praėjus septynioms dienoms sloga nesibaigia?“ – LRT TELEVIZIJOS laidoje...

Bičiuliai, draugai ir gerbėjai atsisveikina su netikėtai mirusiu teatro genijumi Eimuntu Nekrošiumi: tai yra labai skaudu (59)

Žinia, kad lapkričio 20-ąją anapilin iškeliavo vienas garsiausių Lietuvos teatro režisierių...

Pramogos Vokietijoje pigesnės nei Lietuvoje: akys raibo nuo pasiūlymų (160)

Vieną negražią dieną, tingiai beieškodamas pigesnių savaitgalinių kelionių idėjų, aptikau...

Indrė Makaraitytė. Kai blaivus protas išeiginėje, ateina Puidokas (363)

Pernai užregistruotas 8181 asmuo, nukentėjęs nuo smurto artimoje aplinkoje. 80 proc. iš šių...