Taip pat, pasak jos, prieš balsavimus LVŽS turi vykti diskusijos bei sudaryta galimybė kiekvienam norinčiajam pasisakyti. J. Truncienė neslepia, kad Kauno rajono skyrius V. Pranckietį palaiko ir mato jį toliau einantį Seimo vadovo pareigas.

„Aš galiu pasakyti skyriaus vardu, kad skyrius V. Pranckietį palaiko, ir aš tikrai bendrauju su daug žmonių, ir didelė dauguma Seimo pirmininką šioje situacijoje palaiko. Tai matome ir iš reitingų, nes V. Pranckiečio reitingai nekrinta“, – Eltai sakė J. Truncienė.

J. Truncienė apskritai stebisi, kad klausimas dėl Seimo pirmininko pozicijos dar vis aktualus. Pasak jos, Socialdemokratų darbo partija po koalicijos derybų posto taip įnirtingai nebesiekia.

„Aš manau, kad šiuo metu tai apskritai nėra aktualu ir neturėtų būti aktualu, nes labai aiškiai iš žiniasklaidos matome, kad „socialdarbiečiai“ įnirtingai nebesiekia šio posto. Matome, kad jiems šiuo metu tai jau nėra taip svarbu. Tai nėra šios dienos aktualiausia tema“, – sakė ji.

Paklausta, kas dar iš skyrių pareiškė palaikymą V. Pranckiečiui, J. Truncienė teigė nežinanti.

Tuo metu, kaip balsuotų pasitikėjimo procedūroje dėl R. Karbauskio, Kauno rajono skyriaus pirmininkė neatskleidė. Bet J. Truncienė tikisi, kad balsavimai tiek dėl R. Karbauskio, tiek dėl V. Pranckiečio vyks uždari bei bus nuodugniai taryboje išdiskutuoti.

„Aš manyčiau, kad visi turime pasisakyti dėl R. Karbauskio. Dabar labai aiškiai nepasisakysiu... bet mes nežinome ir kaip bus suformuluotas (tarybos posėdyje. – ELTA) klausimas (...) Darbotvarkėje nėra įvardinta, kaip ten bus. Balsavimas turėtų būti uždaras tiek dėl R. Karbauskio, tiek dėl V. Pranckiečio. Nereikia atvirų. (...) Mes turime kalbėti ir atvirai bendrauti (...) Mes privalome partijos viduje išdiskutuoti“, – teigė ji.
ELTA primena, kad LVŽS taryba pirmadienį spręs dėl pasitikėjimo partijos vadovu Ramūnu Karbauskiu ir žada svarstyti Viktoro Pranckiečio tolesnį buvimą Seimo pirmininko poste.

„Manau, kad turėtų labai aiškiai frakcija atsiklausti taryboje, ar frakcija turi atiduoti Seimo pirmininko postą kitai partijai“, – žurnalistams yra sakęs V. Pranckietis, primena ELTA.

Į klausimą, ar paliktų postą, jei taryba nuspręstų, kad reiktų keisti Seimo pirmininką, V. Pranckietis sakė, kad „tada frakcija turėtų taip, kaip privalu pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, inicijuoti nepasitikėjimo arba atšaukimo procedūrą Seime“.

Taip pat po šiemet vykusių trejų rinkimų LVŽS tarybos posėdyje partijos lyderis R. Karbauskis tikrinsis pasitikėjimą. Prezidento rinkimuose LVŽS kandidatas premjeras Saulius Skvernelis liko trečias.

Kovą savivaldos tarybų rinkimuose pagal mandatų skaičių partija liko trečia po Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų bei Socialdemokratų partijos. Europos Parlamento rinkimuose LVŽS iškovojo du mandatus.

ELTA primena, kad liepos pradžioje keturių partijų, daugiau nei mėnesį trukusių derybų metu formavusių valdančiąją koaliciją – „valstiečių“, „tvarkiečių“, „socialdarbiečių“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS), pirmininkai pasirašė koalicinę sutartį. Sutartyje numatyta, kad Seimo pirmininko kandidatūrą siūlo Lietuvos socialdemokratų darbo partija.

Be Vyriausybės programos punktų suderinimo, buvo pasidalinti ir ministrų postai. Žemės ūkio bei Užsienio reikalų ministerijų vadovų postai atiteko Socialdemokratų darbo partijai, „Tvarka ir teisingumas“ paskirs naująjį krašto apsaugos ministrą, o Susisiekimo bei Vidaus reikalų ministerijų portfeliai atiteko Lietuvos lenkų rinkimų akcijos prerogatyvai.

Premjeras S. Skvernelis praėjusią savaitę taip pat pranešė, kad liks savo poste, o jo pažadas, esą pralaimėjęs rinkimus trauksis, teigė S. Skvernelis, buvo paremtas emocijomis.