„Su prezidentu aptarėme iš tikrųjų nemažai klausimų, pokalbis vyko maždaug valandą. Aptarėme ir tuos pokyčius, kurie buvo vykdomi – pasidalijo ir prezidentas savo matymu, klausė manęs nuomonės apie pokyčius, kurie buvo padaryti“, – pirmadienį žurnalistams prie Prezidentūros teigė G. Jakštas.

„Ir aišku, daugiausia kalbėjome apie ateitį, ką būtų svarbiausia tęsti, kuriuose vykdomuose darbuose reikalinga dar papildoma diskusija, pasižiūrėjimas“, – pridūrė dabartinis viceministras.

Anot G. Jakšto, kartu su šalies vadovu nutarta susitikti dar kartą kitą pirmadienį. Būsimo susitikimo metu G. Jakštas turės prezidentui pateikti jo, kaip būsimo ministro, komandą.

„Prezidentas galvoja, kad reikėtų ministro kandidatūrą vertinti su visa komanda, kokia ji būtų. Tai sutarėme dar susitikti kitą pirmadienį ir iki to laiko, kad pagalvočiau, kas galėtų užimti mano, kaip viceministro, pareigas“, – sakė G. Jakštas.

Taip pat G. Jakštas per šią savaitę turėtų pasikalbėti su dabartiniais viceministrais, ar jo siūlomoje sudaryti komandoje būtų tinkami asmenys, kurie galėtų tęsti darbus.

„Turėčiau pasikalbėti su dabartiniais viceministrais, ar tokia sudėtis ir būtų ta, kuri tęstų darbus kitame etape. Ir po tokių pokalbių galėtume aptarti visą komandą, kuri sudarytų ministeriją ir ji būtų tinkama, ar dar turėtų kažkokių pastabų prezidentas“, – pridūrė kandidatas į švietimo ministrus.

Į savo vietą ieškotų viceministro, kuriam nebereikėtų susipažinti su kuruojamomis problemomis

Šiuo metu ministerijoje už studijas, mokslą ir technologijas atsakingas bei vykdomą kolegijų pertvarką kuruojantis viceministras G. Jakštas teigė, jog kol kas dar nežino, ką pasiūlytų į savo vietą jei būtų paskirtas į ministrus.

„Koks tai bus kandidatas – dar nesugalvojau, bet turiu savaitę laiką pagalvoti“, – sakė jis.

Visgi, jo teigimu, jau dabar aišku, kad tai turėtų būti žmogus, kuriam kuruojamoje srityje nebereikėtų mokytis.

„Nelabai bus laiko mokytis, reikės, kad man patartų, o ne aš jiems patarčiau. Reikėtų, kad žmogus būtų su patirtimi. Reikėtų tokių savybių, kurių trūksta man, kad galėtume vienas kitą papildyti“, – sakė G. Jakštas.

„Koks tai kandidatas dar nesugalvojau, bet turiu savaitę laiką pagalvoti“, – pridūrė jis.

Pirmadienio vakarą šalies vadovas Gitanas Nausėda susitiko su premjerės Ingridos Šimonytės teikiamu kandidatu užimti švietimo ministro postą – dabartiniu viceministru G. Jakštu.

Kandidatą į ministerijos vadovo pareigas Vyriausybės vadovė prezidentui pristatė praėjusį penktadienį.

G. Jakštui pasiūlyta vadovauti ministerijai, atsižvelgiant į šioje ir ankstesnėse kadencijose pradėtus pokyčius ir švietimo reformas, kurių įgyvendinimas reikalauja, kad ministras nedelsiant galėtų pilnai eiti pareigas, nurodo Vyriausybė.

Anksčiau Daukanto aikštės lyderis, ragindamas premjerę kuo greičiau rasti ir pateikti naujo švietimo ministro kandidatūrą, nurodė, kad pretendentui bus keliami aukšti reikalavimai.

„Reikalavimai bus aukšti. Be jokios abejonės reikės atsižvelgti į tai, kad iki kadencijos pabaigos liko labai nedaug laiko. Taigi, ministrui tikrai nebebus laiko mokytis arba įstoti į ministro klumpes. Atitinkamai aukšti profesionalumo, etikos standartai. Tikiuosi, kad Lietuva didelė ir žmonių surasti mes tikrai galime“, – sakė G. Nausėda.

Įstatymų nustatyta tvarka, premjerės siūlomai kandidatūrai turi pritarti prezidentas.

Šiuo metu G. Jakštas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje (ŠMSM) yra atsakingas už studijas, mokslą ir technologijas. Pastaruoju metu viceministras kuruoja ministerijos vykdomą kolegijų pertvarką.

G. Jakštas 2012 m. Vilniaus universitete (VU) baigė ekonometrijos bakalaurą, 2014 m. Tilburgo universitete atsiėmė finansų ir draudimo matematikos magistro diplomą. Po studijų dirbo Lietuvos statistikos departamente, yra dirbęs kainodaros ekspertu Lietuvos draudime. Nuo 2015-ųjų užsiėmė analitiniu darbu Vyriausybės strateginės analizės centre.

Nuo 2018 metų G. Jakštas buvo laisvai samdomas švietimo ekspertas. Nuo 2020 m. gruodžio 21 d. paskirtas švietimo, mokslo ir sporto viceministru studijų, mokslo sritims.

ELTA primena, kad iki tol ŠMSM vadovavusi Jurgita Šiugždinienė iš posto pasitraukė kilus skandalui dėl tarybos narių veiklai skirtų lėšų. Laikinai vadovauti šiai ministerijai paskirta Laisvės partijos narė, Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.