Tyrimo metu bus vertinama, ar piketu nebuvo trukdoma prokuroro veiklai, teigiama pranešime spaudai. Prokuratūra pažymi, kad piketas vyko prie prokuroro namų, kuriuose gyvena jo nepilnamečiai vaikai ir žmona.

Už trukdymą prokuroro veiklai Baudžiamajame kodekse numatyti viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis taip pat kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininką Leonardą Talmontą, prašydamas išnagrinėti prašyme pateiktą informaciją apie Seimo narių Petro Gražulio, Kęsto Komskio ir Valdo Vasiliausko veiklą organizuojant ir dalyvaujant pikete. Prašoma įvertinti, ar minėtų parlamentarų veikla neprieštarauja įstatymams.

Piketas trečiadienį buvo surengtas po to, kai I.Mikelionis pranešė, kad prokuratūra svarsto kreiptis į Europos Parlamentą ir prašyti panaikinti partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovo europarlamentaro Rolando Pakso neliečiamybę, kad jam būtų pareikšti įtarimai.

„Tvarkiečiai“ pikete kritikavo prezidentę ir teisėsaugą, kaltindama ją dalyvaujant rinkimų kampanijoje.

„Manyčiau, kad tai savotiškas prokuratūros pagrasinimas, kad politikai nedrįstų jų liesti. Matau, kad prokuratūra yra įsivėlusi į politinius žaidimus“, – BNS ketvirtadienį sakė Seimo vicepirmininkas „tvarkietis“ Kęstas Komskis.

„Aš kaip žmogus už tiesą galiu ir pasėdėti“, – ketvirtadienį BNS sakė Seimo „tvarkiečių“ seniūnas Petras Gražulis. Naująjį generalinį prokurorą Evaldą Pašilį jis vadino kišeniniu prokuroru, kuris esą vykdo prezidentės nurodymus.

„Kada STT pažeidinėja įstatymus, kai išviešina slaptus veiksmus, pasikviesdami žiniasklaidą, prokuroras į tai nereagavo. Mes tik atkreipėme dėmesį, kokį didžiulį namą turi prokuroras I. Mikelionis, ar galėjo jis tiek uždirbti, priminėme jo brolio PVM grobstymo bylą“, – kalbėjo P. Gražulis.

STT tiria duomenis, kad „Lietuvos ryto“ vadovas Gedvydas Vainauskas sutarė su „tvarkiečių“ lyderiu Rolandu Paksu, kad šis už kyšį paveiks Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos darbuotojus, jog šie leistų pradėti eksploatuoti „Norfos“ parduotuvę Prienuose. G. Vainauskui šiame tyrime jau pareikšti įtarimai, R. Paksas apklaustas kaip specialusis liudytojas. R. Paksas ir G.Vainauskas bet kokius įtarimus neigia.