Jungtinė Lietuvos švietimo profesinių sąjungų atstovybė Švietimo ir mokslo ministerijai pateikė 6 reikalavimus, kuriuos reikalauta įvykdyti dar šiemet: atkurti iki 2009 m. buvusį mokinių krepšelį nuo 3348 iki 3774 litų, taip pat atkurti buvusį bazinės mėnesinės algos (BMA) dydį nuo 122 iki 128 litų. Ikimokyklinio ugdymo pedagogams algas reikalaujama prilyginti mokytojų atlyginimams, sudaryti kolektyvinę darbo sutartį ir iki 2015 m. rugsėjo 1 d. sudaryti palankias sąlygas mokytojams išeiti į senatvės pensiją nuo 55 metų. Taip pat prašoma sumažinti mokinių skaičių klasėse. Šių reikalavimų neįvykdžius, kai kurių šalies mokyklų mokytojai antradienį pradėjo streiką.

LRT laidoje „Dėmesio centre“ su Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininku Andriumi Navicku diskutavęs D. Pavalkis, teigė, kad 10 proc. didinti mokinių krepšelį kitas metais yra neįmanoma.

„Ne. Ir taškas. Aš negalvoju, kad mes turime kelti mokinio krepšelį taip paprastai, kaip nori ponas A. Navickas. Pinigų mes tikrai reikalaujame, kad švietimui jie didėtų, čia mūsų nuomonės sutampa, tik dėl priemonių ir kur tie pinigai turi nueiti, yra skirtingos nuomonės. Aš galvoju, jei mes didiname (finansavimą, - ELTA), mes turime skatinti mokyklų pažangą, o ne išbarstyti (lėšas, - ELTA) visiems ar kažkokiai mokyklai“, - teigė ministras.

Paklaustas, ar net ir prasidėjus didesnio masto mokytojų streikams, būtų rasta papildomų lėšų bent vienam iš dabar keliamų reikalavimų įvykdyti, ministras taip pat atsakė neigiamai.

„Ne“, - teigė D. Pavalkis.

Anot ministro, streikuotojai savo veiksmais siekia ne konstruktyvaus dialogo, bet viešumo, o į visus ministerijos siūlymus diskutuoti atsakė neigiamai.

„Nori viešumo, nori žmogus ir profsąjunga užsifiksuoti, tai natūralu. Jie nori būti matomi, nori išeiti į rinką, - kalbėjo ministras. - Buvo sukurta darbo grupė, kurioje dirba ir A. Navickas, buvo siūlytas ir tarpininko vaidmuo“.