mokytojai

Afrikoje laive–ligoninėje savanore dirbusi lietuvė: aš jį vadindavau 3 žvaigždučių viešbučiu  (7)
2014 m. liepos 24 d. 12:39
„Tai yra kruizinis laivas, kuriame gyvena 400 žmonių, daugiau kaip 40 skirtingų tautų... Aš laivą vadindavau trijų žvaigždučių viešbučiu: maistas yra įskaičiuotas į mokestį. Susimoki „crew fee“ ir tau nieko daugiau nebereikia daryti, nes viskuo aprūpinama laive: turi pastogę, turi maistą“, – gyvenimo laive–ligoninėje kasdienybę pasakoja 33 metų gydytoja–odontologė Dangyra Briedaitytė .
5 dalykai, kurių mes galime pasimokyti iš vaikų
2014 m. liepos 24 d. 00:05
„Tu dar mažas ir nieko nesupranti", „Paūgėk, tada galėsi mane pamokyti"... Prisipažinkime, kad šiuos moralus vaikams esame girdėję ar sakę ne kartą. Tačiau ar kartais susimąstėme, kad maži vaikai taip pat gali būti mūsų mokytojai? Kad mes, baigusieji ne po vieną Universitetą, dirbantys prestižinius darbus, taip pat galime kai ko pasimokyti iš savo dvimečių, trimečių ar penkiamečių?
JAV mokykloje pasimokiusi lietuvė: mes esame protingesni  (476)
2014 m. liepos 23 d. 05:30
Čia pamokos prasideda 7.20 val., nepadarius namų darbų, mokytojai nerėkia, o ramiausiai įraito nulį, su mokytojais galima glėbesčiuotis bei kalbėtis apie asmeninį gyvenimą. Tiesa, čia gali išmokti, kad Baltijos jūra tyvuliuoja prie Libijos.
Paprastas nuovargis ar rimta liga? Užduokite sau tris klausimus  (39)
2014 m. liepos 20 d. 13:58
Šiandien būti pavargusiam – greičiau normalu nei keista. Tačiau medikai piešia labai liūdną ateitį, jei numosime ranka į nuolatinio nuovargio būseną.
Pradėjo veikti netipinė paslaugų skelbimų svetainė  (18)
2014 m. liepos 18 d. 16:03
Lietuvos rinkoje pradėjo veikti nauja skelbimų svetainė Kasgali.lt. Tai - sistema, kurioje, kūrėjų teigimu, kokybiškai pristatyti savo paslaugas gali įvairių sričių specialistai: renginių organizatoriai, asmeniniai treneriai, projektuotojai ar kalbų mokytojai. Vieniems tai puiki galimybė pristatyti, kitiems — puiki galimybė rasti savo darbą mėgstančius asmeninių paslaugų teikėjus, rašoma svetainės šeimininkų pranešime spaudai.
Kokį išskirtiniausią bruožą turi kiekvienas Zodiako ženklas?  (2)
2014 m. liepos 18 d. 11:05
Vienas Zodiako ženklas gali didžiuotis geležine kantrybe, kitas - neribota fantazija, o trečias - gebėjimu tvarkytis. Kokias išskirtiniausias savybes turi skirtingų Zodiako ženklų vaikai?
Kančia ir teroru paženklintas kunigystės kelias  (20)
2014 m. liepos 17 d. 14:22
Šiandien savo gyvenimo kelią baigė monsinjoras Alfonsas Svarinskas . Vienas aktyviausių Lietuvos disidentų visa širdimi nekentė okupantų, todėl net 22 metus praleido Sibiro lageriuose.
V.Simulikas palieka partiją, V.Japertas – miesto tarybą  (13)
2014 m. liepos 16 d. 15:43
Prie socialdemokratų partijos prisiglaudę buvę socialliberalai atsiskiria.
Pavydėtinai sulysusi K. Nemycko: meilė duoda jėgų ir noro keistis  (322)
2014 m. liepos 14 d. 16:34
Pirmadienio rytą LNK televizijos muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ mokytojai rinkosi į specialią naujojo sezono fotosesiją Vilniaus Teatro arenoje. Ryškiausiai tarp susirinkusių žvaigždžių spindėjo trumpute raudona suknele pasipuošusi dainininkė Katažina Nemycko. Su pagrindinio Lietuvos naujienų portalo DELFI skaitytojais moteris sutiko pasidalinti savo tobulos figūros paslaptimis.
Manipuliavimas jausmais – emocinis šantažas  (21)
2014 m. liepos 14 d. 08:19
Daugelis nelieka abejingi juos supančių žmonių emocijoms, jausmams ir stengiasi reaguoti: užjaučia, guodžia ar puola padėti. Žmonės tiki, kad kitų jausmai yra nuoširdūs ir net nepastebi, kad neretai ašaros, žvilgsniai, išsakytos nuoskaudos – viso labo emocinio šantažo instrumentas, noras manipuliuoti aplinkinių jausmais. Apie tai kalbamės su psichologe Aiste Padlipskaite.
Kaip inkstai taukuose: į pasaulio kraštą nukakę lietuviai maudosi šilumoje ir prabangoje  (138)
2014 m. liepos 11 d. 08:43
Mokytoja gyvena name su biblioteka ir trimis baseinais, verslininkas vykdo projektą už šimtą milijonų. Rio de Žaneire (Brazilija) įsitvirtinę lietuviai atprato skųstis. Nors juos suskaičiuoti pakaktų rankų pirštų, Brazilijos saulę ir atlapaširdžius žmones pamilę imigrantai tvirtina, kad tautiečių daugiamilijoniniame mieste gyventų kur kas daugiau, jei ne įsišakniję stereotipai.
Kinijoje nuskendo mikroautobusas su mokiniais
2014 m. liepos 11 d. 08:33
Vidurio Kinijoje aštuoni vaikai buvo tarp 11 žmonių, kurie žuvo, kai mokyklos autobusas, vežęs parengiamosios klasės mokinius, nulėkė nuo kelio ir įkrito į vandens saugyklą
Metė kaltinimus egzaminų centrui: rezultatai suklastoti  (301)
2014 m. liepos 10 d. 12:38
Nacionalinis egzaminų centras (NEC) galėjo klastoti matematikos valstybinio brandos egzamino rezultatus. Tokią versiją kelia ir argumentais pagrindžia matematikas dr. Dainius Dzindzalieta .
L. Degėsys. Egzamino neišlaikėte. Ateikite rytoj  (158)
2014 m. liepos 8 d. 14:21
Visuomenė visada manė, kad mokymasis yra mokyklos rūpestis. Jeigu yra funkcija – mokyti, jeigu yra problema, tai tą problemą geriausiai išsprendžia institucija. Sukūrei mokyklą – vietą ir laiką, kur ir kada mokytis – ir pamiršai problemą. Nustatei, ko ir kada reikia mokytis – ir žinai, pavyzdžiui, kad Antikos istoriją reikia mokytis, kai tau 10 metų, viduramžių žmogumi tampi, kai tau 12, o galų gale suaugi – ir jau galima pakalbėti apie šiuos laikus.
S. Žukas. Ar atpažinsime didžiausią mūsų priešą ir kaip kovosime?  (173)
2014 m. liepos 8 d. 12:20
Noriu pašnekėti apie kelis dalykus. Apie neįprastą karą Ukrainoje , apie mūsų reagavimą į Ukrainos įvykius ir šiek tiek apie tai, kaip tai susiję su mūsų pedagogika. Nesu karinių reikalų specialistas, bet aptariami įvykiai pirmiausia yra ideologiniai, moraliniai ir susiję su viešaisiais ryšiais. Taigi ir pažvelgti į visa tai galima būtų iš semiotikos pozicijų, nes vienas svarbiausių šios istorijos variklių yra ne tankai, raketos, o žodžių, sąvokų reikšmių pakeitimas, manipuliacija vertybėmis.
Pensininkė: nereikia man tų papildomų 10 Lt  (194)
2014 m. liepos 7 d. 17:20
Valdantieji šių metų pabaigoje ar kitų pradžioje žada didinti mažiausias pensijas 10 litų. Be to, nuo kitų metų numatoma 100-150 litų didinti minimalią mėnesio algą bei didinti ligos išmokas. Tariamasi ir dėl galimybės didinti bazinį atlyginimo dydį biudžetininkams ne valstybės tarnautojams.
Liepos prognozė pagal tavo gimimo datą
2014 m. liepos 7 d. 16:00
Pranašysčių žinovė jauniausia Lietuvos ragana Neringa Saladžė atskleis, kas tavęs laukia liepos mėnesį . Tau tereiks prisiminti matematikos pamokas ir truputį paskaičiuoti.
Žino, kaip užprogramuoti vaikus sėkmei  (44)
2014 m. liepos 7 d. 13:19
„Kai buvau vaikas, galvojau, kad negaliu pritapti prie sistemos, tačiau laikui bėgant supratau, kad iš tiesų pati sistema negali prie manęs prisitaikyti“, - savo asmenine patirtimi Pasaulio lietuvių ekonomikos forume dalijosi VšĮ „Sėkmės mokykla“ įkūrėjas Nerijus Buivydas .
L. Rimkevičienė: augindama vaikus atsisakiau ne tik viešojo gyvenimo  (34)
2014 m. liepos 7 d. 00:00
Ką šiandien veikia ir kuo gyvena žurnalistė Liepa Rimkevičienė .
Prancūzijoje mokinių akivaizdoje nudurta mokytoja  (13)
2014 m. liepos 4 d. 16:48
Pietų Prancūzijos Albi miesto pradinė mokykla sukrėsta – vieno moksleivio motina, neva turinti „psichikos problemų“, klasės akivaizdoje nudūrė mokytoją.
Nuomonė. Beraščiai - nesijaudinkite!  (16)
2014 m. liepos 4 d. 15:36
Esu tikras beraštis, bet tai siekti gyvenimo tikslų man netrukdo. Ir visi tie, kurie neišlaikė egzaminų ar išlaikė juos labai blogai, neturėtų nusivilti.
Po egzaminų: atsitiko blogiausia, kas galėjo atsitikti  (271)
2014 m. liepos 4 d. 11:55
Ilgametis matematikos dėstytojas, docentas Edmundas Mazėtis nesistebi, kad matematikos neišlaikė net 12 proc. abiturientų – esą pagal dabartinių mokinių lygį, neišlaikiusių galėtų būti ir 20 proc. Jam atrodo tinkamos ir egzamino užduotys. Tuo metu istorikas Evaldas Bakonis užsimena, kad istorijos egzamine atsitiko tai, kas galėjo blogiausia atsitikti.
Mano nuomonė apie lietuvių k. egzaminą: pavydžioms davatkoms turbūt atrodo geriau kirsti iš peties  (261)
2014 m. liepos 3 d. 12:26
Jau kelerius metus stebina neatsakingas valdininkų požiūris į valstybinius egzaminus, nesugebėjimas sukurti aiškių ir nedviprasmiškų užduočių. O po šių metų lietuvių kalbos valstybinio egzamino galima teigti, kad valdininkai, padedami pasenusių (ne amžiumi, bet dvasia – netolerantiška, pripažįstančia tik vieną tiesą) tikrintojų mokytojų daro viską, kad kuo daugiau mokinių išvyktų iš Lietuvos, kad pačioje jaunystės pradžioje būtų nukirsti sparnai kūrybingiausiems (nes būtent kūrybingumo rašiniuose labiausiai bijo davatkiško mentaliteto „panelės mokytojos“), kad, gink Dieve, tie kūrybingiausieji nesumanytų ateityje tapti Lietuvos šviesuliais.
Ką daryti, kad vaikų vasaros atostogos netaptų galvosūkiu tėvams  (2)
2014 m. liepos 3 d. 10:52
Vasaros atostogos mokyklą lankantiems vaikams – tarsi antrosios Kalėdos. Daug laisvo laiko, jokių namų darbų, šiltas oras. Tėvams džiaugsmo kur kas mažiau. Jiems tenka gerokai pasukti galvą, kur palikti ir kuo užimti vaikus, kad šių vasara būtų saugi, smagi ir turininga.
Abiturientė apie lietuvių k. egzaminą: gavau 93 balus – jie iš dangaus nenukrito  (49)
2014 m. liepos 3 d. 10:51
Kai 2003 - 2004 m. vyko apkaltos procesas dėl Rolando Pakso pašalinimo iš prezidento pareigų, jis buvo apkaltintas šiurkščiu Konstitucijos pažeidimu bei priesaikos sulaužymu. Vienas iš jo argumentų, bandant pateisinti savo poelgius, garsioji frazė „Aš nekaltas – aplinka kalta“, labai gerai atitinka daugelio šiųmetinių abiturientų mąstymą.
Lietuvoje atostogaujanti R. Masiulytė laiką leidžia gamtoje: gyvenu apsupta miškų ir upių  (33)
2014 m. liepos 3 d. 07:46
Dainininkė Raimonda Masiulytė šiuo metu mėgaujasi atostogomis Lietuvoje . Dubline gyvenanti atlikėja kelioms savaitėms atvyko į Žemaitiją. „Šį kartą norisi pabūti arčiau gamtos. Gyvenu apsupta miškų ir lietuviškų upių. Lietuvoje visada malonu apsilankyti, o vasaroti kaime labai smagu“, - DELFI kalbėjo realybės šou „Dangus“ išgarsėjusi moteris.
Jaunimas – parazitų karta ar potencialo šaltinis?  (22)
2014 m. liepos 2 d. 15:15
Pastaruoju metu kyla daug diskusijų, straipsnių, klausimų apie dabartinę kartą. Oficialiai jai skirtas Y kartos terminas. Dalis žmonių šią kartą vertina skirtingai. Vieni vadina ją karta, kuri pakeis pasaulį, kiti tikslų neturinčią kartą, o vieno DELFI.LT skaitytojo straipsnyje buvo bandoma klijuoti parazitų kartos etiketė. Nors gal tai net ne bandymas, o tiesiog verkšlenimų rinkinėlis.
Lietuvių k. egzamino rezultatus sužinojęs abiturientas: metas pirkti bilietą į Didžiąją Britaniją  (141)
2014 m. liepos 2 d. 13:37
Šiandien yra liepos 2 diena, šią dieną abiturientai prisimins visą gyvenimą. Ne todėl, kad pagaliau taisosi vasaros oras, o dėl įspūdingai keistų lietuvių valstybinio egzamino rezultatų. Noriu pasidalinti prisiminimais iš egzaminų dienos.
Marijos lieknėjimo istorija: viskas prasidėjo dėl per mažo įsigyto sijono  (16)
2014 m. liepos 2 d. 08:23
Esu iš tų moterų, kurioms reikia prižiūrėti savo svorį, norint gražiai atrodyti... Anksčiau labai pergyvenau: ir kodėl man Dievas nedavė greitos medžiagų apykaitos ir lieknos figūros? Paskui supratau, kad jis pasielgė labai protingai – jis man suteikė progą tapti liekna, jei aš pati pasistengsiu, rašo Marija, atsiuntusi savo istoriją konkursui „ Kaip man pavyko sulieknėti“ .