mokytojai

ATVIRAI: iš miesto išsikėlėme į kaimą, kad vaikai turėtų gražią vaikystę
2015 m. spalio 7 d. 00:01
Gyvenimas – kaip upė – vanduo tarsi ir toks pat, bet skiriasi krantai, randasi naujos ir kinta senosios srovės, vaga platėja, vaga siaurėja, verpetas mesteli aukštyn ar taiko įsukti. Norint išlaikyti galvą virs vandens, būtina pokyčius pajausti. Norint plaukti priešakyje, svarbu juos numatyti kuo anksčiau. O norint plaukti laimingai, svarbu dar ir mėgautis tėkme.
Patys nepastebi, kaip savo vaikus stumia į rizikos grupę  (15)
2015 m. spalio 6 d. 17:48
Pirmokėlis, atėjęs į klasę, pirmiausia iš kuprinės išsitraukia savo išmanųjį telefoną, paskui sąsiuvinius, knygas, penalą. Panašiai elgiasi ir klasės draugai: vienas suole sėdi su planšete rankose, kitas įsikniaubęs į žaidimą telefone. Pamokos metu pirmokai stengiasi klausyti mokytojo, tačiau vis tiek viena akimi yra telefono ar savo išmaniosios planšetės ekrane.
Pokyčiai mokykloje: pradžioje keikė, dabar negali atsidžiaugti  (5)
2015 m. spalio 6 d. 15:52
Apie technologijų naudojimą mokyklose nėra vieningos nuomonės. Ekspertai sako, kad jos labai vertingos ir labai gaila dėl to, kad Lietuvoje ugdymo srityje jos nėra itin paplitusios: taip mokytojai praranda jiems suteiktą progą pasilengvinti gyvenimą ir sutaupyti laiko, o kai kurie jų net stoja piestu prieš naujoves, nes ne visada gali jas panaudoti tinkamai ar apskritai panaudoti.
A. Zuokas. Gyvename geresniame pasaulyje – padėkokime Mokytojams  (29)
2015 m. spalio 5 d. 18:11
Pasaulis per paskutinius 200 metų tapo žymiai geresnis. Tai rodo išsamūs statistiniai tyrimai.
Donatas Montvydas ryžosi pavojingam flirtui  (3)
2015 m. spalio 5 d. 17:37
Vakar praūžė profesionaliausio LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ antrosios Aklosios perklausos, per kurias atsigriebė Rūta Ščiogolevaitė . Vakar ji savo komandą papildė net 3 talentais, kuriuos, galima sakyti, nugvelbė tiesiai iš po nosies D. Montvydui.
Ką apie tave gali papasakoti MAJŲ horokopas  (5)
2015 m. spalio 5 d. 15:57
Centrinės Amerikos indėnų gentys net neįsivaizdavo, kas tie Zodiako ženklai, tačiau tikėjo žvaigždžių daroma įtaka žmogaus gyvenimui ir tuo, kad kiekvienas žmogus iš prigimties susietas su tam tikru gyvūnu. Paskaityk, koks gyvūnas pagal majų kalendorių slepiasi tavyje.
Apnuogino mokyklų ydą: nesunkiai rasi tai, ką suaugusieji perka slapčia  (20)
2015 m. spalio 5 d. 14:29
„Mokykloje nusipirkti kontrabandinių cigarečių – vienas juokas“, - teigia dauguma kalbintų mokinių. Tai, kad tarp moksleivių atsiranda nepilnametis, kuris be baimės siūlo cigaretes klasės draugams ir kitiems mokiniams, jie vadina vieša paslaptimi. Tuo tarpu mokytojai pripažįsta žinantys, kad tai egzistuoja, tačiau padaryti nieko negali – atsekti ryšius per daug sudėtinga.
R. Ščiogolevaitė pasisakė apie vyrus: jeigu varo ant vienos – varys ir ant kitos!
2015 m. spalio 5 d. 12:38
Vakar praūžė profesionaliausio LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ antrosios Aklosios perklausos, per kurias atsigriebė R. Ščiogolevaitė. Vakar ji savo komandą papildė net 3 talentais, kuriuos galima sakyti nugvelbė tiesiai iš po nosies D. Montvydui.
Su pabėgėliais dirbanti siro duktė: Lietuvoje reakcija į juos man atrodo juokinga  (496)
2015 m. spalio 5 d. 11:56
Kristinos Kaghdo gyvenimo istorija – neįtikėtina. Gimė ji siro ir lenkės šeimoje, dvylika metų praleido Damaske, tuomet atvyko į Lietuvą, o galiausiai metusi visus darbus Vilniuje išvyko padėti pabėgėliams.
Mokytojų dienos proga - vaizdo klipas iš skirtingų pasaulio mokyklų  (6)
2015 m. spalio 5 d. 10:38
Mokytojų dienos proga UNESCO akcentuoja švietimo svarbą, nepaisant bauginimų Pakistane, konflikto Sirijoje ar skurdo Vietname. Pasaulio banko duomenimis, apie 120 milijonų vaikų neina į mokyklą, o 250 milijonų yra neraštingi, nors ir lanko mokyklą.
Telšiškei mokytojai sapnas buvo lemtingas: sunku „nenušokti nuo proto“  (7)
2015 m. spalio 5 d. 09:19
Telšių Žemaitės gimnazijos anglų kalbos mokytoją Eleną Kakanauskienę drąsiai galima pavadinti „kieta“ mokytoja . Jai nesvetimas skrydis parasparniu, laisvalaikiu ji veda ekskursijas miesto svečiams, o vieną dieną nusprendusi išmokti japonų kalbos – šiandien jos moko kitus.
Minima Tarptautinė mokytojų diena  (23)
2015 m. spalio 5 d. 07:18
Pirmadienį minima Tarptautinė mokytojų diena. Lietuvoje yra 1200 bendrojo ugdymo mokyklų, šiais mokslo metais jose dirba apie 34,5 tūkstančio pedagogų. Jų amžiaus vidurkis – apie 48-erius metus.
Austėja Landsbergienė: džiugu, kai šeimoje tėtė ir mama – komanda  (14)
2015 m. spalio 5 d. 07:05
Santykių šeimoje kultūrai Lietuvoje pastaruoju metu skiriama vis daugiau dėmesio, tuo tarpu emocinio intelekto, kaip būtinos šios kultūros sudedamosios dalies, lavinimas, pasaulyje praktikuojamas seniai, Lietuvoje žengia tik pirmuosius žingsnius.
R. Ščiogolevaitė: o aš vaikinus atskleisti moku  (20)
2015 m. spalio 4 d. 19:04
Galingiausio LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ Aklosios perklausos įgyja pagreitį! Net šešias savaites iš eilės televizijos žiūrovai turės progą išgirsti balsingiausius šalies atlikėjus. O iš jų atrinkti 48, kurie turės galimybę kovoti dėl „Lietuvos balso“ titulo!
R.Valatka: Kas Lietuvoje dauginasi taip pat greitai, kaip katės?  (463)
2015 m. spalio 4 d. 18:05
Antras prezidentė s kandidatas į generalin ius prokurorus parėjo dirbti į teismą. Pailsėję senjorai iš kolektyvinių sodų parėjo žiemoti į poliklinikas. Biudžeto eilutėmis pareina ruduo. Ministrai, po metų pareisiantys ravėti šieno, pritarė paskutiniam savo biudžeto projektui.
Diena, kai gimnazijos mokytojai ilsėjosi Havajuose  (5)
2015 m. spalio 4 d. 15:09
Šiemet Mokytojų diena Kauno VDU „ Rasos “ gimnazijoje prasidėjo nepaprastai margu ir linksmu šurmuliu. Ryte mokyklos fojė jau skaisčiai švietė prožektoriai, apšvietę dekoracijas su egzotiškomis palmėmis ir paplūdimio palapine, skambėjo švelni jūros muzika.
Egzotiškas restoranas Vilniuje slepia išskirtinę lietuvės meilės istoriją  (134)
2015 m. spalio 3 d. 00:07
„Jei būtų galimybė, išskrisčiau pirmu lėktuvu“, - taip kalba sostinės Užupyje libaniečių restoraną kartu su vyru atidariusi Elena Ghosn . Libane ne vienerius metus pragyvenusi moteris prisipažįsta, kad yra įsimylėjusi šią šalį, o meilė Libanui ir jame užaugusiam vyrui pagimdė naują verslą, neleidžiantį šiuo metu palikti Lietuvos.
Įspūdingą karjerą Norvegijoje padariusi lietuvė papasakojo apie „Barnevernet“  (998)
2015 m. spalio 3 d. 00:03
Prieš 16 metų į Norvegiją emigravusi ir įspūdingą karjerą padariusi psichiatrė-psichoterapeutė Gintarė Bubėnaitė baisisi Lietuvoje apie „ Barnevernet “ skleidžiama informacija ir stebisi mūsų šalyje vis iškylančiomis valstybinėmis psichozėmis.
Kaip Mokytojų dieną švenčia moksleiviai: vyko viešos išgertuvės, o kai rūkė, padegė tikybos kabinetą  (193)
2015 m. spalio 2 d. 18:32
Jau keliasdešimt metų minimos Tarptautinės mokytojų dienos šventimo įpročiai keičiasi iš esmės. Kadaise eilėraščiais ir dainomis pagarbą mokytojams demonstravę moksleiviai dabar šią dieną siaučia iš peties.
Siūlo naujas pramogas, bet galės rinktis tik vieną  (4)
2015 m. spalio 2 d. 14:17
Slėpynės muziejuje, saugaus vairavimo pagrindai vairuojant kartingus ar robotų konstravimas – tai tik keletas veiklų, kurias renkasi mokiniai. Spalį startuojančio neformaliojo ugdymo krepšelio lėšomis galės pasinaudoti tūkstančiai vaikų, kiekvienam jų skiriama po 15 eurų per mėnesį.
Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai su tėvais leidosi į dviračių žygį  (1)
2015 m. spalio 2 d. 09:01
Rugsėjo 25 d. 10 val. „Saulėtekio“ gimnazijos kiemelyje būriavosi mokiniai ir mokytojai, tėvų bendruomenės atstovai, nusiteikę jau trečius metus iš eilės minti dviračių pedalus. Į gausų dviratininkų būrį (apie 120 gimnazijos bendruomenės narių) įsitraukė ir Gegužių progimnazijos skautai.
Dvyliktokės atsakas mokyklą kritikavusiam mokiniui: turėtume pradėti žiūrėti į save  (60)
2015 m. spalio 1 d. 20:22
Aš jau abiturientė, ir šiandien grįžau po visų aštuonių pamokų. Ir dėl to nesijaučiu nei nuskriausta, nei veltui iššvaisčiusi savo laiką. Dabartinėje visuomenėje daug jaunų žmonių turi įprotį dėl visų nelaimių kaltinti mokyklą, mokytojus, ir svarbiausia nepamiršti „baisiausios“ problemos – švietimo sistemos. Žinoma, mūsų valstybė nėra tobula, bet ar viskas taip blogai?
N. Vasiliauskaitė. Kaip neišduoti valstybės  (178)
2015 m. spalio 1 d. 20:06
„Vienintelė išeitis, kurios politikai jums labai nenori garsiai minėti, yra masinis migrantų iš Trečiojo Pasaulio šalių apgyvendinimas Lietuvos provincijoje. Ten, kur dar stovi nenugriautos mokyklos ir visa infrastruktūra, pritaikyta gerokai didesniam gyventojų skaičiui“, – teigia apžvalgininkas Romas Sadauskas-Kvietkevičius , plėtodamas Sirijos pabėgėlių temą.
Mokinių negali atsiginti net per pertraukas: tai yra spyris  (46)
2015 m. spalio 1 d. 17:36
„Žinote, jei būtumėte mano mama, ateičiau ir apsikabinčiau Jus“, - sako mokiniai Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos specialiajai pedagogei metodininkei Kristinai Stankutei-Matei. Su specialiųjų poreikių vaikais dirbanti mokytoja šiais metais tapo Meilės Lukšienės premijos laureatė.
Mama: policininkai nepadėjo mano pasiklydusiam sūnui  (132)
2015 m. spalio 1 d. 16:14
Esame labai nusivylę policininkų darbu... Rugsėjo 28 d.iš muzikos mokyklos anksčiau (16.10 val.), nei turėjo baigtis pamoka (16.15 val.), buvo išleistas mano sūnus, nesulaukęs jo pasiimti atvažiuojančio mano vyro (jis atvažiavo 16.20 val.), patraukė namo (mes gyvename Perkūnkiemyje) ir... pasiklydo.
Latvė S. Kisele dėl „Lietuvos balso“ išsiskyrė su vakinu: pasijuto žaisliuku
2015 m. spalio 1 d. 12:20
Praėjusią savaitę „Lietuvos balse“ debiutavusi latvė Sandra Kisele sukėlė didelę bangą – vieni gyrė jos vokalinius sugebėjimus, kiti peikė, jog projekte neturėtų dalyvauti svetimšalė. Tačiau faktas – ji pasirodė nuostabiai. Visi keturi mokytojai liko priblokšti.
Sūnaus mokytojos šiurpina mamą: kažkoks absurdas  (703)
2015 m. spalio 1 d. 09:38
Mano sūnus išdykęs, ir aš tuo didžiuojuosi. Šį laišką skaitys trijų rūšių žmonės. Pirmieji, kurių bus dauguma, maloniai nustebs. Antrieji patenkins smalsumą. Na, o tretieji... Jų bus mažuma. Bet labai arši mažuma! Šiaip ar taip, būtent jiems šis laiškas ir skirtas.
Už naudojimąsi šiomis paslaugomis provincijoje mirtų iš gėdos  (19)
2015 m. rugsėjo 30 d. 16:16
„Kaip gyvena provincijos mokyklos? Ogi iššūkių, konkurencijos sąlygomis. Dirbdami kaime turime investuoti ir stengtis daug labiau negu mokytojai didžiuosiuose mieste, nes nuo to priklauso ne tik mokinių rezultatai, bet ir mūsų pačių darbo vietos“, - sako Kamajų A. Strazdo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Olivija Saranienė.
Gydytojas E. Švedas: savo anūkams rekomendavau lankyti imtynes
2015 m. rugsėjo 30 d. 13:34
Kuri sporto šaka yra geresnė ir kaip tą gerumą išmatuoti? Klausimas, kuris kyla, kai tėvams reikia parinkti savo atžaloms tinkamą užsiėmimą užklasinei veiklai – būrelį, klubą, sporto mokyklą ir panašiai.