mokytojai

Nesugalvotas šauktinio dienoraštis: kaip smulkūs niekšeliai visą kuopą iškapojo  (219)
2016 m. vasario 11 d. 05:30
Visas būrys. Tiek Didžiosios kunigaikštienės Birutės trečiosios kuopos vadams teko priskirti koviniams nuostoliams sausio viduryje. O kas tas priešas, kuris visus karius taip efektyviai iškapojo?
Talentinga Vilniaus gimnazistė žinių sėmėsi Šveicarijoje  (6)
2016 m. vasario 10 d. 14:31
Vilniaus Užupio gimnazijos abiturientė, Jaunųjų tyrėjų klubo narė Rūta Prakapaitė, pernai ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame etape pelniusi antrą vietą, dalyvavo Šveicarijos talentų forume ( Swiss Talent forum ), kuris sausio pabaigoje vyko Berne ( Šveicarija ).
Ginkūniečiai – Lietuvos vicečempionai  (2)
2016 m. vasario 10 d. 09:12
Vasario 6 d. Kauno rajono Ringaudų pradinėje mokykloje vyko Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų mokinių finalinės kvadrato varžybos. Jose rungtyniavo keturios pačios pajėgiausios 2003 metų gimimo ir jaunesnių berniukų komandos.
Gėdingi atlyginimai: čia mus aplenkė net Rumunija  (1333)
2016 m. vasario 9 d. 16:34
Ekonomistas Nerijus Mačiulis feisbuke pasidalijo grafiku, kuris, pripažino, vienas liūdniausių, kuriuos kada piešė. Jame aiškiai parodyta situacija, kaip Lietuvoje gyvena mokytojai .
Vedose laimę atradusi E. Kauneckienė: jauna buvau gana feministinių pažiūrų, pasinėrusi į karjerą  (50)
2016 m. vasario 9 d. 00:00
Kai daugiau nei prieš metus ajurvedos mokytoja Eglė Kauneckienė (39 m.) su vyru Dariumi ir trimis vaikais įsikūrė Valensijoje ir Lietuvą pasiekė pirmosios žinios apie ten rengiamas jų stovyklas , turbūt ne vienas šios indų medicinos sistemos gerbėjas mintyse pradėjo krautis lagaminus.
Tėvams ausys nukristų sužinojus, ką mokiniai aptarinėja su mokytojais  (125)
2016 m. vasario 7 d. 17:26
Esu abiturientė. Mokausi vieno Lietuvos miestelio gimnazijoje. DELFI retkarčiais pasiskaitau mokinių laiškus. Visi skundžiasi ir skundžiasi, kaip sunku mokytis. Labai liūdnai gyvena mūsų mokiniai. Gal jūs kokiuose licėjuose mokotės, kad iš jūsų tiek reikalauja?
Emigravusios mokytojos istorija: pradėjo nuo mokyklos valymo, bet tikslas – jau netoli  (81)
2016 m. vasario 7 d. 16:39
Anglijoje gyvenanti Sandra Tamkuvienė sako nepažįstanti nė vieno žmogaus, kuriam emigracija būtų lengva. Ji su šeima nuomojasi gražų namą tarp Liverpulio ir Mančesterio esančiame Boltono mieste. Moteris „Emigrantams“ sako, kad yra laiminga, nes užtenka ir pinigų, ir artimųjų meilės. Tačiau, jeigu viskas, ką turi, būtų ne Anglijoje, o gimtojoje Ariogaloje, šypsotųsi daug dažniau.
Nepatikėsi, kokią įtaką stovėsena gali padaryti tavo pažymiams  (1)
2016 m. vasario 7 d. 11:00
Ką žmonės mato, kai tu įžengi klasę? Ar kada susimąstei, kodėl per atsiskaitymą žinai tiek pat, kiek draugė, tačiau ji visada gauna bent vienu balu daugiau? Kodėl vieniems sekasi labiau, o kitiems mažiau? Pasirodo, daug lemia ne kas kitas, o pasitikėjimas savimi. Jei abejoji savo jėgomis, kūnas tai išduos aplinkiniams ir jie automatiškai tave nuvertins, o mokytojai rašys blogesnius pažymius. Neleisko to!
Parodyk, ką moki: sukti klausimai apie biologiją  (7)
2016 m. vasario 7 d. 08:50
Internetinė pasiruošimo brandos egzaminams sistema „Egzaminatorius.lt“ kartu su DELFI, Lietuvos mokinių parlamentu ir TAMO kviečia nemokamai pasitikrinti savo biologijos mokslo žinias.
F. Ackermann. Viskas Lietuvoje yra tvarkoje, išskyrus vieną problemą  (330)
2016 m. vasario 7 d. 06:00
Aš labai myliu Lietuvą. Kartu su žmona ir trimis vaikais penketą metų gyvenu Vilniuje ir man labai patinka vietos kasdienybė. Galimybė gyventi ir dirbti Lietuvos sostinėje man asmeniškai yra tikras Europos stebuklas. Меs visi turime lietuviškus asmens kodus, o su jais bei su vokišku atlyginimu Lietuvoje įmanoma praktiškai viskas.
Lietuviams pateikė pavyzdį: kaip vaikus moko suomiai  (161)
2016 m. vasario 6 d. 21:27
Švietimo ir mokslo ministerija pripažįsta, senstant pedagogų kartai, švietimo sistema susiduria su pokyčių iššūkiais: ieškoma būdų mokinius ugdyti remiantis užsienio patirtimi bei diegti naujovių, tačiau skirtingų šalių švietimo modelius pritaikyti Lietuvoje kol kas sudėtinga.
Druskininkuose vyko „Olimpinės kartos“ mokymai
2016 m. vasario 5 d. 18:19
Penktadienį, dieną prieš „LTeam“ olimpinį žiemos festivalį, Druskininkuose, Jaunimo užimtumo centre į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ( LTOK ) projekto „Olimpinė karta“ mokymus susirinko 70 mokinių ir 20 mokytojų iš 16 Lietuvos mokyklų.
„120s“ žinios: pažeidžiamiausia NATO vieta ir Baltijos šalių saugumas
2016 m. vasario 4 d. 17:18
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: Galimų karo scenarijų simuliacijų analizė aiškiai demonstruoja, kad NATO rytinis sparnas yra pažeidžiamas. Jeigu Rusijos tankai ir kariai jau rytoj atsidurtų Baltijos valstybėse, NATO pajėgos per tris dienas būtų įveiktos tiek kiekybiniu požiūriu, tiek ginkluote. Tokią liūdną išvada pateikia Amerikos karybos ekspertai ir analitikai.
Lietuvoje atidaryta pasaulinio garso paroda  (4)
2016 m. vasario 4 d. 12:57
Vykstančioje Studijų parodoje atidaryta pirmą kartą į Lietuvą atkeliavusi Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos ( CERN ) ekspozicija, kurioje demonstruojami inžinerijos laimėjimai.
G. Steponavičius. Laisvė mokykloms pakels švietimo kokybę  (47)
2016 m. vasario 4 d. 11:56
Kodėl vienos mokyklos laikomos geresnėmis, o kitos – jau prastesnės? Tyrimai rodo, kad mokyklų rezultatus ir mokytojų kūrybiškumą lemia pasitikėjimas jomis ir sudarytos galimybės laisvai veikti.
Mokytojai skelbia neterminuotą streiką  (241)
2016 m. vasario 4 d. 09:47
Mokytojams nepavykus susitarti su Vyriausybės atstovais dėl būdų padidinti pedagogų algas, ketvirtadienį Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga paskelbė apie neterminuotą mokytojų streiką.
Mokytojų profsąjungos vėl nori streikuoti  (114)
2016 m. vasario 3 d. 17:33
Vyriausybės atstovams svarstant būdus padidinti mokytojų algas, profesinės sąjungos nutarė atnaujinti streikus .
Būti emigrantu. Daugiavaikė mama laimę rado Norvegijoje: iš manęs pirmiausiai turėtų atimti vaikus  (275)
2016 m. vasario 3 d. 17:22
Marijampolės rajono mokyklos pedagogė Reda Karpavičienė iš Lietuvos išvyko prieš dešimt metų. Darbo pasiūlymą gavęs vyras su savimi į Norvegiją išsivežė žmoną ir šešis jųdviejų vaikus. Kaip sako Reda, Lietuvoje iš mokytojos atlyginimo ji nebūtų sugebėjusi užauginti vaikų ir išleisti jų į mokslus, be to, jautė nuolatinį žeminimą, jog jos šeima – daugiavaikė.
Moksleivės laiškas: sutinku, sistema yra tragedija – nepakluskite jai  (38)
2016 m. vasario 3 d. 14:49
Esu dešimtokė. Tačiau truputį kitokio plauko, nei anksčiau rašiusi. Sutinku, yra mokyklose mokytojų, kuriems mokiniai visiškai „dzin“. Netgi miesto metų mokytoju yra išrenkamas žmogus, kuris atvirai reiškia, kad nemėgstantis mokinių ir džiaugiasi, galėdamas jiems gadinti gyvenimą.
Už melagingus pranešimus teks ne tik susimokėti, bet ir pasėdėti už grotų  (14)
2016 m. vasario 3 d. 13:18
Praėjusiais metais Lietuvoje užregistruoti 1907 melagingi specialiųjų tarnybų iškvietimai. Tai 8 procentais daugiau nei 2014 metais, kuomet tarnybos melagingai kviestos 1751 kartą.
Mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursas. Ar dailyraštį sąsiuvinyje pakeis kompiuteriai?
2016 m. vasario 2 d. 18:00
Lietuvių rašomosios kalbos istorija prasideda ne nuo pirmosios lietuviškos knygos – 1547 m. išspausdinto Martyno Mažvydo „Katekizmo“. Ranka lietuviškai rašytų tekstų yra išlikę iš dar senesnių laikų. Seniausias žinomas įrašas – XVI amžiaus pradžioje lotyniškos knygos paskutiniajame puslapyje ranka rašyti poteriai lietuvių kalba.
Mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursas. Ką daryti, kad mokytis būtų įdomu?
2016 m. vasario 2 d. 15:00
Labai dažnai girdžiu bendraamžių nepasitenkinimą mokykla: neva ji griauna gyvenimą, neleidžia būti savimi, mokymasis tokioj erdvėj yra visiškai netinkamas, o švietimo sistema sugedusi kaip pūvantis obuolys. Rytų išmintis byloja, kad „Mokslas yra besvoris. Brangenybė, kurią jūs visada lengvai nešiojate“, tačiau nemažai mokinių garsiai ir užtikrintai sako, kad nieko baisesnio nėra už mokyklą, kurioje tik gaištam laiką. Ten mus nori paversti vienodais ir sumenkinti.
Dešimtokė visiškai nusivylė mokykla: siaubas – tik tiek galiu pasakyti  (93)
2016 m. vasario 2 d. 12:49
Moksleivių skundai DELFI pasiekia ne tik prieš egzaminus – 2016 m. pradžioje portalas gavo jau ne vieno nusivylusio mokinio laišką, kuriuo piktinamasi švietimo sistema. Atviru laišku į visą Lietuvą neseniai kreipėsi gimnazijos moksleivė, pasipiktinusi mokytojų abejingumu, prabilti nutarė ir kita mergina, pažėrusi mokytojams kaltinimų dėl patyčių . Savo nuomonę atsiuntė ir mokykla nusivylusi dešimtokė – kviečiame ją perskaityti ir pasidalyti savo mintimis apie mokyklą mokinių, tėvelių ir mokytojų: ar iš tiesų yra ko skųstis?
Mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursas. Ar mokytojas yra didžiausias mokinio priešas?
2016 m. vasario 2 d. 12:00
Šiandienos mokyklos viena svarbiausių aktualijų – mokytojo ir mokinio tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo santykiai – vis dažniau tampa aktualia tema visuomenei. Ar mokiniai ir mokytojai gali būti draugais ir bendraminčiais? Mokinys ir mokytojas. Amžina tema diskusijoms, kuris geresnis, o kuris blogesnis. Tačiau nuoširdus žmogiškas bendravimas ir dalykiškas bendradarbiavimas gimdo stebuklus.
Gripas Alytuje išguldė visas mokyklas, išskyrus vieną
2016 m. vasario 2 d. 11:13
Mokyklų, laikinai uždaromų dėl gripo epidemijos, gretos Alytuje išaugo. Prie devynių pamokas nuo antradienio nutraukusių mokyklų prisijungė dar šešios. Tai reiškia, kad visame mieste lieka neuždaryta tik viena Dzūkijos pagrindinė mokykla – čia nelankančių mokyklos vaikų skaičius siekia tik 16 procentų.
Mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursas. Kodėl nusirašinėjama: mokiniai paniškai bijo susimauti  (2)
2016 m. vasario 1 d. 17:00
Akademinis nesąžiningumas – opi XXI a. problema, su kuria susiduriama kone kiekvienoje mokykloje. 2011 m. duomenimis, bent 88 proc. Lietuvos moksleivių yra nusirašę ar davę nusirašyti. Kodėl gi taip vyksta? Negi iš tiesų net ~90 proc. Lietuvos moksleivių yra per tingūs mokytis? O gal šios problemos šaknys žymiai gilesnės?
Siūlo įnagį, padėsiantį geriau išlaikyti egzaminus: pasinaudojo tūkstančiai  (16)
2016 m. vasario 1 d. 16:17
Internetinė pasiruošimo brandos egzaminams sistema „Egzaminatorius.lt“ kartu su DELFI, Lietuvos mokinių parlamentu ir TAMO kviečia nemokamai dalyvauti projekte „Egzaminatorius.lt BANDOMASIS“.
Mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursas. Kai tenka bristi į tą pačią upę: kaip mokiniai tapo savo mokyklos mokytojais
2016 m. vasario 1 d. 15:00
Ne retenybė, kad buvę mokiniai sugrįžta į savo mokyklą dirbti pedagogais. Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje tokių mokytojų yra per dešimt. Kokius savo mokyklinių laikų ar pirmųjų darbo metų ir dabartinės mokyklos skirtumus pastebi, mokyklos laikraščiui „Laiptai“ pasakojo matematikos mokytoja Virginija Valčiukienė ir anglų kalbos mokytoja Jūratė Kavaliauskienė.
Šunų veislės, geriausiai atliekančios auklės vaidmenį mažyliams  (22)
2016 m. vasario 1 d. 14:34
Jeigu jūsų namuose auga mažas vaikas, o jūs nusprendėte įsigyti šunį - nepulkite pirkti to, kuris jums tiesiog patinka. Toli gražu ne visų veislių šunims vaikų draugija yra priimtina.