mokytojai

Mano meilę atėmė tragedija  (10)
2014 m. spalio 1 d. 15:34
Papasakosiu šiek tiek apie kitokią nei visų - platonišką meilę. Kad būtų lengviau, kalbėsiu tarsi stebėdama viską iš šono. O prasidėjo viskas taip...
S. Jurkevičius. Lietuvos mokiniai verčiami mankurtais, nežinančiais tėvynės ir tautos istorijos faktų  (84)
2014 m. spalio 1 d. 12:00
Pastarųjų metų literatūros ir istorijos brandos egzaminų rezultatai rodo, kad mokinių žinios ir gebėjimai sistemingai prastėja. Tai yra simptomiškas reiškinys, besitęsiantis visus švietimo reformos metus ir, atrodytų, tampantis neišsprendžiama problema. Daugiau nei dvidešimt metų iš esmės klaidžiojame ir nerandame tikrųjų atspirties taškų nei literatūros, nei istorijos mokymo turinyje.
Viengungis: esu dėkingas savo mokyklos meilei  (7)
2014 m. spalio 1 d. 10:02
Mes susitikome lygiai prieš pusę mano gyvenimo – prieš 16 metų. Buvo dvyliktokų šimtadienis. Ieva – dvyliktokė, aš – vienuoliktokas. Ji – mokyklos menininkė. Dainininkė, dailininkė ir poetė. Aš – sportininkas, neklaužada ir maištininkas. Kai pagalvoji, neįprasta kompozicija. Kaip ir visa mūsų istorija.
Po ketverių metų rado meilę Turkijos viešbutyje  (165)
2014 m. rugsėjo 30 d. 16:03
Tai istorija ne apie mokyklos suole įsiplieskusią meilę, tai istorija, kuri atgaivino mano sustabarėjusius jausmus ir pamirštas emocijas po skaudžios mokyklinės meilės netekties.
Tarp vertingiausių knygų vaikams pasaulyje – ir lietuvių autorės knyga  (7)
2014 m. rugsėjo 30 d. 10:26
Tarptautinė jaunimo biblioteka (angl. International Youth Library (IYL)) kasmet rengia vaikams ir jaunimui skirtų knygų katalogą „Baltieji varnai“, į kurį atrenkami išskirtiniai ir vertingiausi leidiniai iš viso pasaulio. Šiemet katalogą papuošė ir lietuvių rašytojos Danguolės Kandrotienės knyga „Spintos istorijos“ , pripažinta „Baltuoju varnu 2014“.
Ėmėsi neįprasto darbo vyrams, atrado savo pašaukimą  (25)
2014 m. rugsėjo 30 d. 09:43
„Svarbiausia, nuoširdumas”, – tokiu šūkiu vadovaujasi Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos biologijos mokytojas Nerijus Medeišis. Jau trečius metus mokytojaujantis vaikinas tikina supratęs – tai jo svajonių darbas.
Moteris panikoje: sekta atėmė sūnų, bijau, kad į Rusiją išveš anūkus  (225)
2014 m. rugsėjo 30 d. 05:30
Dėl sūnaus problemų sektą kaltinanti klaipėdietė baiminasi, kad į Rusiją bus išvežti jos anūkai – Vaiko teisių sargai primena, kad už atžalas atsakingi tėvai, ne močiutės.
„Facebook“ – galas? Sparčiai populiarėja naujas socialinis tinklas
2014 m. rugsėjo 29 d. 15:45
Kiek laiko kasdien praleidi „ Facebook 'e“? O ar žinai, kaip gimė šis populiariausias pasaulyje socialinis tinklas? Jei ne, siūlome pažiūrėti režisieriaus Davido Fincherio filmą „The Social Network“, kuriame ir atskleidžiama, kam ir kaip šovė idėja įkurti visą pasaulį įtraukusį „Facebook“.
Kaip veiksmo filme: mokinių problemas spręs mobili komanda  (9)
2014 m. rugsėjo 29 d. 11:58
Mokyklose profesinė atsakomybė už vaiko ugdymą tenka mokytojui ir mokyklos administracijai. Tačiau ugdymo srities specialistai sutinka, kad mokytojas neturi likti vienas su mokiniu, jo tėvams ar pačiam mokytojui iškilusia problema . 
Verslininkas pasakė viešą paslaptį: ką daro mokytojai ir auklėtojai, kad išgyventų  (158)
2014 m. rugsėjo 29 d. 11:12
Valymo įmonės vadovas pasakoja, kad yra dviejų tipų darbuotojai: vieni nori užsidirbti daugiau, tad dirba viršvalandžius, kitiems pakanka ketvirtadalio ar pusės etato. Kam pakanka dirbti mažiau? Pasirodo, tai – mokytojai ir darželio auklėtojai, neturintys pakankamai pamokų, bei pensininkai.
Moters širdyje nedyla mokyklinė meilė  (29)
2014 m. rugsėjo 28 d. 08:37
Mokyklinė meilė... Dažnai sakoma, kad tai pirmoji, bet visiškai ne rimta, dar vaikiška meilė, greičiau jau susižavėjimas, nei kažkas tikro ir tyro. Mano mokyklinė meilė prasidėjo kai man buvo 15 metų ir, kad ir kaip keista bebūtų, virto į kai ką stipresnio ir gilesnio.
Gydytojai prognozavo blogiausia, tačiau rado būdą, kaip viską sutvarkyti  (38)
2014 m. rugsėjo 27 d. 19:50
DELFI pašnekovas, atradęs metodiką, atstatančią anatomiškai taisyklingą laikyseną, savo kailiu įsitikino, kokią įtaką mūsų organizmui turi laikysenos pokyčiai.
Mama: kodėl pradinukams nerašomi pažymiai?  (138)
2014 m. rugsėjo 27 d. 16:17
Pirmojo pažymio skonį mokiniai pajaučia tik penktoje klasėje – pradinukai pažymiais nevertinami jau gerą dešimtmetį. To nesupranta dalis tėvų – jie klausia, nuo ko saugome vaikus, jei juos bijome vertinti pažymiais.
Nutylėta istorija apie ištvirkusį mokytoją: varžybas „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ pavertė tvirkinimo čempionatu  (430)
2014 m. rugsėjo 27 d. 09:14
Daugiau kaip 36 metus pedagoginį darbą, iš jų – 31 metus vienoje Joniškio rajono mokykloje dirbęs kūno kultūros mokytojas Rimantas Radvilas pripažintas dėl pačių negarbingiausių kaltinimų – šešių mažamečių mergaičių tvirkinimo.
Lietuvišką trispalvę nuėmęs ūkininkas: nutiko kažkas ne taip  (824)
2014 m. rugsėjo 27 d. 00:03
Viename sėkmingiausių Lietuvoje Vaidutės ir Vytauto Stankevičių pienininkystės ūkyje kasdien primelžiama po 10 tonų pieno. Prieš dvejus metus ūkio metinė apyvarta perlipo 10 milijonų litų.
Kiek iš tiesų uždirba mokytojai  (597)
2014 m. rugsėjo 26 d. 19:23
Mokytojų atlyginimai seniai tapo viena iš labiausiai diskutuotinių švietimo problemų.
Gimnazijos direktorius: tai – komplimentas visai šaliai  (49)
2014 m. rugsėjo 26 d. 18:20
Jei mokiniai mažiau laiko praleistų prie kompiuterio, socialiniuose tinkluose ar žaisdami internetinius žaidimus, jie mažiau skųstųsi dideliais krūviais, sunkiais egzaminais ir Lietuvos švietimo sistema.
Prisipažinęs sau, pasijaučiau nenormalus  (47)
2014 m. rugsėjo 26 d. 17:43
Daug kas kalba apie meilę , ją dievina, kiti smerkia, o likę tiesiog šaiposi viską suvesdami tik į seksą. Mano gyvenime buvo vienas žmogus, kurį supratau, kad myliu. Maža to, tai buvo jausmai ir aistra žmogui, su kuriuo taip ir neteko turėti nieko bendro.
Pedagogų dinastijos narys: jei būčiau silpnas, nebūčiau tapęs mokytoju  (42)
2014 m. rugsėjo 26 d. 13:00
Šiandien mokykloje ir universitete, bendrai visoje švietimo sistemoje, labai svarbus pavyzdžio faktorius. Kaip gali mokytojas , kuris perka kontrabandines cigaretes, pilasi kontrabandinį kurą ir keikia valdžią, ugdyti pilietišką žmogų?
Įkvepianti istorija: kraupi patirtis mokykloje nesužlugdė  (56)
2014 m. rugsėjo 25 d. 21:07
„Nuėjus į mokyklą, sunkumai prasidėjo iš karto. Pravardės „storas, bomba, tešla“, nuolatiniai apstumdymai ir kumščiavimai“, – tokį gyvenimą mokykloje teko kentėti DELFI skaitytojui. Jis nepasidavė ir su visais, kuriems sunku, pasidalino savo istorija. Tai pasakojimas tiems, kurie ketina pasiduoti.
Netikėtą meilę rado tik kelionėje  (6)
2014 m. rugsėjo 25 d. 16:58
Visuomet savo gyvenimą lyginau su sraunia, niekad nepaliaujančia tekėti upe. Į tikslą veržėsi upė kaip ir aš, bangelės ir vandenys kentėdami skubėjo prie savo tikslų, gausybės nesuskaičiuojamų tikslų. Vandenys siekė ežero, jūros, galiausiai vandenyno. Kai visi šie tikslai buvo pasiekti, vis atsirasdavo naujų: vanduo garais kilo į dangų, vėl krito lašelių pavidalu į upelį, šaltinį ir vėlei bandė pasiekti naujus tikslus. Vanduo niekad nesustoja. Nesustodavau ir aš.
Tris brolius ir du sūnus palaidojusi moteris: turime išmokti teisingai žiūrėti į vaikus su negalia  (92)
2014 m. rugsėjo 25 d. 15:44
„Esu viena iš daugelio tūkstančių Lietuvos mamų, auginusių ar auginančių negalią turintį vaiką. Vienam mano sūnui šiandien būtų – 27, kitam – 11 metų“, – savo pasakojimą pradeda labdaros ir paramos fondo „ Algojimas “ vadovė ir steigėja Aušra Stančikienė .
Klaipėdoje – naujas praktinio profesinio mokymo centras su mokomuoju restoranu ir parduotuvėmis  (2)
2014 m. rugsėjo 25 d. 15:32
Klaipėdos turizmo mokykloje atidarytas pirmasis regione modernus Viešbučių ir restoranų bei prekybos sektorinio praktinio mokymo centras, kuriame rengiami virėjai, konditeriai, padavėjai, barmenai, prekybos sektoriaus specialistai.
Svarsto: gal rytais neįsileisti gyvenančių ne Klaipėdoje  (96)
2014 m. rugsėjo 25 d. 07:42
Klaipėdos politikai sukruto - jei emigracija į užmiestį nesiliaus, kyla reali grėsmė prarasti didmiesčio statusą.
Gyvenimas iš „juodųjų“ pinigų: kodėl Lietuvoje tai taip populiaru?  (436)
2014 m. rugsėjo 25 d. 05:30
Lietuvoje dirbančiųjų atlyginimai yra mažiausi regione, palyginti su šalia esančiomis Europos Sąjungos ( ES ) valstybėmis. Lietuva regione pirmauja ir pagal kitą rodiklį – šešėlinės ekonomikos dalį. Ekonomistai paaiškina, kodėl „juodieji“ pinigai čia patrauklesni nei svetur.
Mokinė įsimylėjo mokytoją – kalti tėvai? Gydytojos psichiatrės nuomonė  (3)
2014 m. rugsėjo 25 d. 00:00
Paauglystė - neramus metas jaunų žmonių gyvenime. O ką daryti tėvams, jei jie ima suprasti, kad jų paauglė duktė ėmė ir... įsimylėjo mokytoją?
S. Žukas. Vadovėlių neliks, vadovėliai liks  (41)
2014 m. rugsėjo 24 d. 16:16
Įsivaizduokime tradicinį, popieriuje atspausdintą vadovėlį, kuris perkeliamas į elektroninę erdvę. Techninės galimybės leistų nuotraukas paversti vaizdo siužetais, vietoj vienos ta pačia tema pasiūlyti kelias iliustracijas, pridurti papildomų klausimų ir užduočių, aptariamus procesus animuoti parodant, kaip kas veikia, ir t.t.
Dingusios mergaitės rastos miegančios apleistame automobilyje  (34)
2014 m. rugsėjo 24 d. 15:20
Nuo rugsėjo 22-osios vakaro Pakruojo rajone vykusi dviejų mergaičių paieška trečiadienio rytą baigėsi laimingai. Pakruojo rajone gyvenančios draugės - vienuolikmetė ir dvylikametė, buvo rastos tame pačiame rajone, Plento kaime.
Didžiausios vaikų problemos – kaip jas išspręsti?  (1)
2014 m. rugsėjo 24 d. 12:20
Augindami vaiką tėvai dažnai susiduria su vienokiomis ar kitokiomis vaiko problemomis. Tačiau norėdami jas išspręsti ne visada tinkamai pasirenka sprendimo kelią.