mokytojai

Kaip lietuviai traukėsi į Vakarus: sunku Lietuvą palikt, bet sušaudys arba išveš į Sibirą  (1)
2015 m. kovo 7 d. 06:00
Šiųmetės Vilniaus knygų mugės metu Dalios Stakytės Anysienės, Laimos Petrauskaitės VanderStoep ir Dalios Cidzikaitės sudaryta knyga „Manėm, kad greit grįšim“ buvo apdovanota garbinga Patriotų premija už nelengvą istorinę atmintį be interpretacijų.
S. Janušauskaitė: Lietuvoje esu neįdomi aktorė, nes nechaltūrinu  (1)
2015 m. kovo 7 d. 00:00
Kino ir teatro aktorės Severijos Janušauskaitės (33 m.) gyvenimas, kai ji Rusijos kino festivalyje „Kinotauras“ už vaidmenį Annos Melikian režisuotame filme „Žvaigždė“ (rus. „Zvezda“) buvo pripažinta geriausia aktore, labai pasikeitė.
Mokinių atostogos turi trumpėti ne dviem savaitėm, o dvigubai  (1292)
2015 m. kovo 6 d. 11:40
Lietuviai nebegyvena iš pieno, bekono ir burokų, kurių normas vaikams privalomai tekdavo ravėti vasarą. Tuomet gal ir buvo aktualios 3 mėnesių vasaros atostogos. Dabar pakaktų dvigubai trumpesnių“, – DELFI teigė daugiavaikių šeimų asociacijos MES atstovė žiniasklaidai Skaidrė Vainikauskaitė.
Įdomūs faktai apie šlapimą: kokias ligas išduoda  (26)
2015 m. kovo 6 d. 06:40
Šlapimas , be abejonės, nėra ta sveikatos tema, apie kurią žmonės dažnai kalbėtų. Tačiau taip buvo ne visada. Senovėje žmonės šlapimą vartojo pačiose netikėčiausiose situacijose. O ir dabar yra piliečių, tikinčių stebuklinga šlapimo galia.
Mokinė nenori ilgesnių mokslo metų: mes ir taip psichologiškai pervargstame  (61)
2015 m. kovo 5 d. 14:54
Vakar pamačiau straipsnį apie tai, kad planuojama ilginti mokslo metus. Pranešus šią naujieną klasiokams, išgirdau tik vieną teigiamą nuomonę – „vis veikla...“.
„120s“ žinios: pritarta šauktiniams ir B. Nemcovo žudikai  (4)
2015 m. kovo 4 d. 18:23
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: Vyriausybė pritarė, kad vėl būtų kviečiami šauktiniai , Rusijos saugumas tikina nustatęs įtariamus B. Nemcovo žudikus, prabilo ir V. Putinas, ilgesni mokslo metai : mokytojai – už, JAV teigia, kad Rytų Ukrainoje yra 12 tūkst. Rusijos karių, orų prognozė ir dienos kadras.
Ilgesni mokslo metai: mokytojai - už  (283)
2015 m. kovo 4 d. 14:02
Vyresniems moksleiviams teks mažiau vasaros atostogų: Švietimo ministerija siūlo pailginti mokslo metus dviem savaitėmis.
Valdovų rūmuose – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejaus šventė  (2)
2015 m. kovo 3 d. 12:59
Domėjimasis savo šalies istorija praplečia akiratį, taip pat stiprina pasididžiavimo savo šalimi jausmą. Šios minties vedami istorijos mokytojai 2015 m. kovo 10 d. rengia nacionalinį konkursą „ Lietuvos istorijos žinovas “, kuris praeitimi besidominčius vilniečius burs ir Valdovų rūmuose.
Svarsto prailginti mokslo metus  (529)
2015 m. kovo 3 d. 07:40
Švietimo ir mokslo ministerijos ( ŠMM ) vadovai drauge su pedagogų bendruomenėmis svarsto galimybę pailginti mokslo metus bendrojo ugdymo įstaigose.
Ten, kur baigiasi Golfo srovė  (4)
2015 m. kovo 2 d. 10:29
Vidurvasaris. Nesibaigianti diena, du laipsniai šilumos ir šlapdriba. Taip mus birželio viduryje, trečią valandą ryto, pasitiko Svalbardo salynas ir jo sostinė Longjyrbienas. Pagaliau išsipildė senų laikų svajonė aplankyti atšiaurias, toliausiai į šiaurę nutolusias Europos salas, pamatyti jų gamtą, įsijausti į čia gyvenančių žmonių kasdienybę.
Ar tikrai politiniai lyderiai užaugs seniūnijose?  (3)
2015 m. kovo 2 d. 06:47
Kelias kadencijas pabuvęs seniūnu, žmogus ir liktų seniūnu. Taip LRT .lt tvirtina filosofas ir kultūros istorikas Vytautas Ališauskas , komentuodamas neseniai politologų išsakytą nuomonę, kad naujieji politikos lyderiai gali ateiti ir per tiesioginius seniūnų rinkimus bei renkant savivaldybių tarybas pagal mažoritarinę sistemą (balsuojant už asmenį, o ne už sąrašą). Jis abejoja, ar rinkimų sistemų kaita gali iš esmės ką nors pakeisti.
Mokyklose plinta pavojinga mada, netekusius sąmonės veža į ligonines  (216)
2015 m. vasario 28 d. 15:30
Tėvai sunerimę dėl plintančios pavojingos mados – įvairiais būdais netekti sąmonės. Medikai įspėja apie galimas pasekmes.
Staigmena besimokantiems: ruošia naują atsiskaitymą  (106)
2015 m. vasario 27 d. 15:23
Nacionalinis egzaminų centras ( NEC ) ruošiasi nustebinti moksleivius – planuojama jų žinias tikrinti kita tvarka nei galiojo iki šiol.
Iki to įvykio mama neįsivaizdavo, kad paaugliai galėtų būti tokie žiaurūs  (139)
2015 m. vasario 26 d. 21:08
Nuo bendraamžių nukentėjusio vaikino mamai prireikė laiko ir drąsos, kad įstengtų viešai papasakoti, kaip mokykloje buvo pasielgta su jos sūnumi.
D. Tamošaitytė. Kas padarys savivalei galą ir įves savivaldą?  (11)
2015 m. vasario 26 d. 16:04
Nieko nenustebinsiu, jei pasakysiu: esminė mūsų savivaldos negalė yra ta, kad jos tiesiog nėra ir kad būtent aktyvūs piliečiai galėtų būti pagrindinis jos atsinaujinimo variklis. Tik savo sutelktais, aktyviais veiksmais, inicijuodami įstatymų veikimą (ne imitaciją), naujų potvarkių priėmimą ir pan. jie gali pagerinti savo gyvenimą. Pilietinių iniciatyvų yra daug ir puikių. Tereikia leisti piliečiams jas įgyvendinti pagal visas savivaldybei suteiktas teises, o esant kliūtims, naudotis savo konstitucinėmis galiomis jas pašalinti.
„120s“ žinios: panika Ukrainoje ir galingas sprogimas  (3)
2015 m. vasario 26 d. 16:03
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: Ukrainoje – panika dėl maisto produktų, niūrios prognozės Rusijos ekonomikai, D. Grybauskaitė: šauktiniai kainuos pigiau, mokytojams kels atlyginimus ir išleis į išankstinę pensiją, orų prognozė ir dienos kadras.
Mokytojams kels atlyginimus ir išleis į išankstinę pensiją  (179)
2015 m. vasario 26 d. 12:38
Švietimo profesinių sąjungų ir Vyriausybės derybose linkstama prie sutarimo mokytojų atlyginimus kelti vidutiniškai 52 eurais (180 Lt), o pedagogams, kuriems iki pensinio amžiaus liko penkeri metai, sudaryti galimybę išeiti į išankstinę pensiją.
Kaip Lietuvos gyventojai elgtųsi kilus karui?  (279)
2015 m. vasario 24 d. 15:52
Gyventojų pasiryžimas ginti savo šalį auga. Jei kiltų karas, daugiau kaip pusė (57 proc.) Lietuvos gyventojų eitų ginti tėvynės, 29 proc. – dvejoja ir nežino, kaip elgtųsi tokioje situacijoje.
Kokią svarbią klaidą daro tėvai, dėl kurios jų vaikas tampa nevykėliu  (4)
2015 m. vasario 24 d. 00:00
„Suklydai? Valio!" – šie žodžiai nuskambėjo viename iš pranešimų (pranešėja Marija Mikalauskienė) parodoje „Mokykla 2014" vykusioje konferencijoje „Ar mokytojas tebėra vedlys?". Jie giliai įsirėžė į atmintį. Ar tikrai leidžiame vaikams klysti? Kas tai yra klaida?
Mokėsi vairuoti: mokinys visiškai girtas, o mokytoja dar girtesnė  (16)
2015 m. vasario 23 d. 16:05
Kuržemės (Latvija) regioninė policija pranešė, kad vasario 21-osios vakarą Vainiuodės mieste buvo sustabdytas automobilis, kuriuo važiavo du visiškai girti asmenys. Jie aiškino, kad mokosi vairuoti.
Visa tiesa apie Lietuvos mokytojų algas: Europos kontekste žemiau jau nėra kur...  (32)
2015 m. vasario 23 d. 11:37
Dažnai tenka girdėti, kad Lietuvos mokytojų atlyginimai „suvalgo“ didžiąją dalį BVP lėšų, skirtų švietimui, kuriam pinigų visada tenka daugiausiai, lyginant su kitais sektoriais. Tačiau Europos Komisija (EK) surado tinkamesnį rodiklį, atskleidžiantį realius mokytojų atlyginimų dydžius Europoje – apskaičiuojant juos nuo BVP dalies tenkančio vienam gyventojui.
Meilė mokytojui baigėsi neplanuotu nėštumu  (68)
2015 m. vasario 22 d. 13:18
Širdžiai neįsakysi. Taip kalbama apie meilę, tačiau vienu atveju – griežtai ne.
Tarptautinio didžėjų konkurso dalyvius suburs klubas „Exit“
2015 m. vasario 19 d. 13:15
Šeštadienį klubo „ Exit “ scenoje susitiks septyni Lietuvos , Latvijos ir Estijos didžėjai, kuriems teko galimybė dalyvauti tarptautinio didžėjų konkurso „burnResidency“ finalinėse kovoseIbisoje. Savo patirtimi ir šokių muzika dalinsis lietuviai Kastis Torrau , Donatello , Arnas D, DJ Driule XL, DJ Perfuro, latvis Uppfade ir estas Savo.
Sugalvojo unikalų būdą, kaip nuraminti „kelių erelius“  (122)
2015 m. vasario 19 d. 09:59
„Kelių erelių“ būtų mažiau ir visi eismo dalyviai būtų saugesni, jei vairavimo mokyklose būtų siūlomos ir pykčio valdymo pamokos. Tokios pozicijos laikosi tiek Susisiekimo ministerija, tiek vairavimo mokyklų atstovai. Tiesa, pastarieji kiek skeptiškesni – jei būsimasis vairuotojas iš prigimties yra nestabilios emocinės būsenos, greitai susinervina, tai kelių savaičių pamokos daug naudos esą neduosiančios.
Kokios žmonos ieško vyrai ? Jos savybės  (2)
2015 m. vasario 19 d. 09:45
Vienos moterys ateina į vyro gyvenimą ir lieka ilgam, o kitoms taip ir nepasiseka sukurti su vyru ilgalaikių santykių. Gal padės žinojimas, ko vyrai ieško?
V. Vasiliauskas. Ei, informacinio karo generolai, kur jūsų kariuomenė?  (36)
2015 m. vasario 17 d. 15:18
Kol kas šiame kare ginklais žvangina politikos lyderiai, valstybės vadovai(ė), apžvalgininkai, tylint visuomenei. Nelyg liaudžiai Aleksandro Puškino „Borise Godunove“. Generolai be kariuomenės.
Vilniaus knygų mugė 2015: išsami programa – DELFI skaitytojams  (7)
2015 m. vasario 17 d. 14:42
Kaip kasmet, taip ir šiemet vasario 19 - 22 dienomis šurmuliuos Vilniaus knygų mugė. Prieš jai prasidedant pagrindinis Lietuvos naujienų portalas DELFI siūlo susipažinti su knygų mugės programa.
Mokyklinius autobusiukus „vairuoja“ ne tik tie, kurie sėdi prie vairo
2015 m. vasario 17 d. 14:05
Mokykliniai autobusai, vežantys mokinius į mokyklą ar ekskursijas, daugeliui vairuotojų sukelia susierzinimą. Jie privalo važiuoti lėtai ir atsargiai, todėl vairuotojai stengiasi išvengti kelionės už tokios transporto priemonės ir bando kuo greičiau jas aplenkti.
Nuomonė. Mokyklos ypatumai: kas joje turi valdžią?  (8)
2015 m. vasario 16 d. 15:00
Gyvename šiuolaikiniame demokratijos proceso „užliūliuotame“ pasaulyje. Daugelis valstybių, orientuotų į Vakarus, vadovaujasi pagrindiniais demokratijos įgyvendinimo principais. Ne išimtis ir Lietuva, kuri deklaruoja esanti demokratiška valstybė.