mokytojai

Vilniaus turtuolių atžala: nėštumas 15-os nesustabdė nuo „tūsų“(INTERVIU)  (25)
2014 m. balandžio 22 d. 15:35
Roberta Vilkaitė jau penkiolikos metų pastojo nuo penkeriais metais vyresnio bedarbio blogiuko Mišos. Tai istorija, kurią daugelis (tarp jų ir pati Roberta) norėtų pamiršti ir užkasti juodžiausiuose savo gyvenimo archyvuose. Tačiau herojė sutiko ja pasidalinti vien dėl to, kad nuo blogybių apsaugotų kitas turtuolių dukras. Žemai tau lenkiamės, Roberta.
Mokinio atsakas licėjaus direktoriui: mes ne tinginiai  (52)
2014 m. balandžio 22 d. 13:01
Noriu paprieštarauti Sauliui Jurkevičiui ir pasakyti, kad mes, mokiniai, nesame tinginiai. Sutinku, kad švietimo sistemą reikia reformuoti, bet visai kita linkme. Ją reikai keisti taip, kad mokinius motyvuotų mokytis. Neveltui Anthony Robbinsas sakė: „Žmonės nėra tinginiai. Jie tik turi tikslus, kurie jų neįkvepia“.
Skęstančiame Pietų Korėjos kelte gelbėjimosi valčių nebuvo įmanoma pasiekti  (2)
2014 m. balandžio 22 d. 08:20
Vienas įgulos narys iš praeitą trečiadienį nuskendusio Pietų Korėjos kelto pasakojo, kad jūreiviai norėjo nuleisti gelbėjimosi valtis, bet negalėjo jų pasiekti, nes laivas buvo smarkiai pasviręs.
S. Jurkevičius. Nuolaidžiavimas mokiniams ugdo ištižėlių kartą  (779)
2014 m. balandžio 22 d. 07:00
Pasisakymą apie padėtį švietimo sistemoje būtų galima pradėti citata iš „Lietuvos ryto“ Laiko ženklų skilties: „Lietuvos švietimo problemos žinomos jau ne vienerius metus: drausmės mokyklose stoka, neaukšti mokymosi ir elgesio standartai, geriausiu atveju nukreipti į vidutinį lygį, išplitusi pedagogų apatija, formalus požiūris į mokinius, menkas mokytojo profesijos prestižas.“ Akivaizdu, kad esama padėtis švietimo sistemoje kelia visuomenės rūpestį ir nerimą.
Prezidentas K. Grinius – politikas iš reikalo, gydytojas iš pašaukimo  (1)
2014 m. balandžio 21 d. 16:18
Prezidento postas vainikuotų bet kokio politiko karjerą, tačiau Kazys Grinius buvo neeilinis politikas. Štai 1926 m birželio 8 d. naujasis Seimas išrinko jį prezidentu, o birželio 26 d. Kaune jis dalyvavo Draugijos kovai su tuberkuliozu skyrių atstovų suvažiavime, bet ne kaip garbės svečias, o kaip savo pareigas toliau einantis laikinosios centro valdybos pirmininkas. Pristatė draugijos veiklos planą ir sąmatą. Beje, renkant naują centro valdybą, jis laimėjo vos vienu balsu – 16 už, 15 prieš.1 Sunku įsivaizduoti prezidentą Smetoną be frako, be uniformuotų palydovų, dar sunkiau – svarstantį, kaip efektyviau paskirstyti kuklų, vos 8 000 Lt draugijos iždą.
„Čia ne Londonas, niekas su jumis angliškai nekalbės‟  (8)
2014 m. balandžio 19 d. 11:00
Nepriklausomybės pradžioje, kai tryniau mokyklos suolą, mokytojai, tėvai, giminaičiai ir kiti, kuriems skaudėjo galvą dėl mano šviesios ateities, kalė į galvą: mokykis anglų kalbos! Bent į žmones išeisi – maždaug tokį motyvą užuosdavau tarp eilučių. Dabar valgau karčių mokslo šaknų vaisius ir griežiu dantį ant tų, kuriems vokiečių ir rusų, jau nekalbant apie lotynų k., atrodė nevertos dėmesio.
T. Girdzijauskas: jei berniukus Lietuvoje mokytų vyrai, vyrų savižudybių problema išnyktų  (187)
2014 m. balandžio 17 d. 00:01
Tęsiame pokalbį ( nuoroda į pirmąjį tekstą ) su lektoriumi, teologu Tomu Girdzijausku, raginančiu sugrįžti prie amžinųjų principų, norint išlaikyti darną savo šeimose, auginant vaikus, bandant įveikti konfliktus. Kalbėdamas apie vyro ir moters vaidmenį tarpusavio santykiuose, lektorius teologas pabrėžia dar vieną svarbų dalyką – vaikų ugdymą. Pasak jo, būtina atkreipti dėmesį į skirtingą tiek mergaičių, tiek berniukų psichologiją, prigimtį.
Kaip į vienuolyną pastūmėjo laiminga meilė  (94)
2014 m. balandžio 16 d. 20:59
Kodėl nutarė stoti į vienuolyną, kiek kartų per dieną meldžiasi, ar gali pasiimti atostogų, kokia didžiausia vienuolės alga – į asmeniškus ir tikėjimo klausimus tiesioginėje DELFI konferencijoje trečiadienį atsakė vienuolės assumpcionistės ses. Benedikta Rollin ir ses. Danguolė Gervytė.
Mokinių smurtas peržengė ribas: pedagogai bijo dirbti  (336)
2014 m. balandžio 16 d. 09:15
Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos vadovas Audrius Jurgelevičius pristatė inicijuotą tyrimą, kuris atskleidė, kokios problemos vyrauja švietimo ir mokslo sektoriuje.
Ar mokyklų reitingai žeidžia?  (81)
2014 m. balandžio 15 d. 19:44
Ar gera mokykla tik ta, kurios abiturientai valstybinius brandos egzaminus laiko aukščiausiais balais ir į aukštąsias įstoja pirmu pageidavimu?
Aktorius V. Mickevičius: labiau reikėtų remti tas šeimas, kurios augina tik vieną vaiką  (28)
2014 m. balandžio 15 d. 15:03
Šiais laikais didelis dėmesys skiriamas mokslui, karjerai, darbui, o gausi šeima , kaip vertybė, dažnai neakcentuojama ir tarsi atsiduria antraeilių vertybių sąraše. Visuomenėje vyrauja požiūris, kad pavyzdinių, karjeros siekiančių ir dirbančių žmonių šeima turi apsiriboti daugių daugiausiai dviem vaikais, nes jei atžalų bus daugiau, tai neva liudys suaugusiųjų neatsakingumą ar neūkiškumą.
Mama pasibaisėjusi - mokyklų užgaidos skurdina tėvus  (97)
2014 m. balandžio 15 d. 13:27
Uniformos tėvams nepadeda sutaupyti, bet priešingai, – įstumia skurdesnes šeimas į dar didesnį skurdą. Įsigyta mokyklinė uniforma susidėvi jau pirmą mėnesį. Kas atlieka uniformų patikrą ir nustato, kad ji yra tinkama devėti moksleiviams?
A. Landsbergienė: interaktyvios technologijos mokyklose palengvintų vaikų mokymąsi  (21)
2014 m. balandžio 14 d. 12:15
Šiuolaikinėje visuomenėje knygos jau seniai nebėra vienintelis vaikų švietimo šaltinis. Įvairios interaktyvios programėlės, kurios skatina vaikų kūrybiškumą bei mąstymą, jau atkeliavo ir į Lietuvą.
D. Anthony: jaunuolis, kurio laisvalaikio pramoga tapo pragyvenimo šaltiniu  (8)
2014 m. balandžio 11 d. 11:57
Vikšreliai, augalai, fejerverkai, lazeriai – maždaug taip keitėsi 21 metų koledžo studento Drake'o Anthony pomėgiai nuo vaikystės iki šių dienų. Chemijos besimokantis jaunuolis konferencijoje „ Login “ papasakojo, kaip jis tapo viena iš „Youtube“ žvaigždžių – jo kanalas, kuriame galima pamatyti, kaip D. Anthony gaminasi ir lazerius susilaukė jau 45 mln. peržiūrų.
„Eurovizija 2014“: Kopenhagoje uždainuos ir kilnią misiją turintys pankai mokytojai iš Islandijos
2014 m. balandžio 11 d. 06:57
Islandijai „Eurovizijoje“ atstovaus populiari šalies grupė „Pollapönk“. Pirmasis jų albumas šalyje sulaukė itin didelio klausytojų susidomėjimo. „ Pollapönk“ įrašė du vėlesnius albumus ir grojo daugybę koncertų vaikams ir suaugusiems visoje Islandijoje . Kasdieniame gyvenime grupės narys H. Freiras yra Ikimokyklinio ugdymo mokytojų asociacijos pirmininkas . H. Ornas yra ikimokyklinio ugdymo mokytojas, o kiti du nariai profesionalūs muzikantai .
Neklaužadų tėvams gresia nemalonus siurprizas  (520)
2014 m. balandžio 9 d. 12:25
Užauginai neklaužadą ar nevaldomą vaiką? Susimokėk. Tokios pozicijos laikosi dauguma apklaustų mokytojų , siūlančių už nederamą mokinių elgesį tėvams skirti baudas. Juos palaiko švietimo profsąjungos, perspėjančios, kad šalies mokyklose gresi smurto protrūkis. Trečiadienį pristatytas tyrimas apie pedagogų emocinę aplinką atskleidė šokiruojančias tendencijas.
R. Berankio treneris pataria, kaip tapti garsiu: jei mūsų tikslas būtų užsidirbti daug pinigų, būtume prapuolę  (18)
2014 m. balandžio 9 d. 07:16
DELFI tęsia savo naują rubriką „Kaip įgyvendinti savo svajones“. Šįkart patarimais, kaip tapti garsiu, dalinasi ilgametis tenisininko Ričardo Berankio treneris Remigijus Balžekas .
Smurtas tarp paauglių: trenkti neištikimai merginai - normalu?  (72)
2014 m. balandžio 8 d. 19:45
Ne pirmus metus Lietuvoje plačiai kalbama apie smurtą tarp jaunimo, organizuojama daugybė socialinių akcijų ir projektų, siekiant smurtui ir patyčioms užkirsti kelią bei edukuoti visuomenę. Tačiau tyrimų rezultatai rodo, kad ši tema vis dar lieka neišsemta ir sprendimų reikia ieškoti toliau.
Lietuvaitė Kinijoje. Už kikenimus per jogos pamoką buvo iškviesta „prie veidrodžio“  (14)
2014 m. balandžio 8 d. 16:30
Į Kiniją atkeliavę reiškiniai pakeičia formą, įgyja kiniškų bruožų ir charakteristikų. „Lay’s“ gamina kivių skonio čipsus, KFC siūlo sojų pieną ir ryžių košę, atsiranda žaliosios arbatos skonio „Sprite“. Tokie nesusipratimai su autentišku produktu besipažindinančiai Kinijos rinkai atrodo įdomūs ir neretai kažkodėl netgi prigyja.
Meno kūriniai namuose – ir mokytojai, ir gydytojai  (3)
2014 m. balandžio 8 d. 13:52
Lietuviai tampa vis drąsesni, rinkdamiesi meno kūrinius savo namams, tačiau vis dar neatsikrato nuostatų, kad meno kūriniai prieinami tik pasiturintiems. Pasak menotyrininkės Ramutės Rachlevičiūtės, Lietuvos gyventojai dažniau lankosi prekybos centruose nei meno galerijose. Tad ten ir formuojasi jų estetikos suvokimas.
Inžinierius: ir atlyginimai, ir mokesčiai turi būti tris kartus didesni  (32)
2014 m. balandžio 7 d. 11:25
Jeigu įvardytume pamėgtais terminais: mokslo ir verslo sinergija. Kad mokslas turi bendradarbiauti su verslu, mėgstame kartoti kaip maldą prieš miegą, tačiau ką darome, jog tą skatintume, ir kokius pavyzdžius matome jau šiandien?
Stereotipus apie motinystę griaunantis vyras vienas augina 10 vaikų  (303)
2014 m. balandžio 6 d. 21:30
Kėdainių rajone gyvenantis Vidas Kilijonas prieš trejus metus palaidojęs žmoną, kurią pasiglemžė gimdos kaklelio vėžys , vienas liko su 10 vaikų, iš kurių jauniausiam buvo vos dveji metukai.
Suomijos švietimo stebuklas: nėra egzaminų ir mokinių konkurencijos  (257)
2014 m. balandžio 6 d. 17:04
Kitapus Baltijos esantys suomiai sukūrė švietimo stebuklą. Nors mokyklose nėra egzaminų, mokinių konkurencijos ir mokytojų kontrolės, jų švietimo sistema nušluostė nosį visai Europai ir yra tarp lyderiaujančių pasaulyje. Suomiai pasiekė, kad mokytojo profesija būtų tokia pat trokštama kaip mediko, ekonomisto ar teisininko.
Mokys patirti valgymo malonumą  (4)
2014 m. balandžio 5 d. 09:22
Šalin greitą maistą. „Ne“ – standartizuoto maisto invazijai. Kiek galime švaistyti lėšas, gydydami sočius, tačiau dėl netinkamos mitybos pasiligojusius piliečius?
Pusšimtį metų teatre praleidusi Janina: draugavau ir su Mironaite, ir su Kymantaite  (9)
2014 m. balandžio 5 d. 00:00
Nacionalinio dramos teatro kostiumų sukirpėja ir siuvėja Janina Milkevičienė (78 m.) šiam teatrui atidavė 52-ejus savo gyvenimo metus.
Liaudies išmintis psichoterapeuto akimis: kurios tiesos veikia, o kurios jau pasenusios  (6)
2014 m. balandžio 4 d. 15:29
Dalis psichologinių tiesų egzistavo gerokai seniau, nei atsirado psichologija. Kurios iš jų patvirtintos psichologų, o kurios yra tik mitas? Psichoterapeuto Olego Lapino komentarai.
Eksperimentas: kaip aš pirkau lietuvių kalbos egzamino kalbą  (24)
2014 m. balandžio 4 d. 12:18
Ne paslaptis, kad tarp Lietuvos universitetų studentų pasitaiko įvairių rašto darbų, tarp jų – ir diplominių, pirkimo atvejų. Panašu, kad tokia veikla tampa norma. Su keletu pažįstamų mėginu išprovokuoti diskusiją šia tema. „Jei nesugeba parašyti, tegu perka“, „o koks skirtumas, jų pinigai, ne tavo“. Diskusija nepavyksta.
Sunkus sutrikimas, kurio diagnozių sparčiai daugėja, o medikai negeba jo atpažinti  (58)
2014 m. balandžio 2 d. 19:00
Pernai Lietuvoje užregistruota 1000 naujų autizmo atvejų.
Iššūkis: mokslo tyrimą pristatyti taip, kad niekas nežiovautų  (4)
2014 m. balandžio 2 d. 13:23
Šį pavasarį į Lietuvą ketvirtą kartą sugrįš pamėgtas mokslo komunikacijos projektas „ Šlovės laboratorija “. Projektą organizuojanti „Britų taryba“ pakvies jaunuosius mokslininkus atlikti jiems neįprastą užduotį: pristatyti savo tyrinėjimus suprantamai bet kuriam žmogui.