mokytojai

Atostogos svečiose šalyse nebedžiugina? Per atostogas atraskite save!
2014 m. rugpjūčio 1 d. 00:01
Kartais po atostogų kokioje Turkijoje ar Egipte, Italijoje ar Ispanijoje, Tunise ar kokiame kitame krašte tiesiog nėra ką papasakoti. Maistas skanus. Vanduo šiltas. Įdegėm, pailsėjom, – viskas gerai, kaip ir visada.
„Lietuvos balse“ - vagysčių nuojautos  (4)
2014 m. liepos 31 d. 14:12
Jau visai netrukus LNK eteryje startuos naujausias galingojo šou „Lietuvos balsas“ sezonas, kuriame keliasdešimt laimingųjų susikaus dėl geriausio balso savininko Lietuvoje titulo. Emocijos , stresas, ašaros ir pergalės džiaugsmas – visa tai ne tik apie projekto mokinius, o ir apie mokytojus. Šiomis dienomis jie gyvena ir vagysčių nuojautomis...
„Lietuvos balso“ mokytojai gyvena vagysčių nuojautomis  (6)
2014 m. liepos 31 d. 13:11
Jau visai netrukus LNK eteryje startuos naujausias galingojo šou „Lietuvos balsas“ sezonas, kuriame keliasdešimt laimingųjų susikaus dėl geriausio balso savininko Lietuvoje titulo. Emocijos, stresas, ašaros ir pergalės džiaugsmas – visa tai ne tik apie projekto mokinius, o ir apie mokytojus. Šiomis dienomis jie gyvena ir vagysčių nuojautomis...
Patarimai būsimiesiems darželinukams ir jų tėvams  (1)
2014 m. liepos 31 d. 12:24
Likus mėnesiui iki rugsėjo 1 dienos, tėvai ima nerimauti, kaip seksis jų atžaloms vaikų darželyje, ypač toms, kurios vaikų lopšelio darželio duris pravers pirmą kartą.
R. Lazutka. Abiturientai – nepaklusnūs, bet racionalūs  (48)
2014 m. liepos 30 d. 17:42
Ką tik pasibaigusio stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai nedaug skiriasi nuo ankstesnių metų – daugiausia stojo į socialinius mokslus, o juose – į teisę, ekonomiką, vadybą... Neklauso jaunimas ir tiek. Nei ministro, teigiančio, kad tik technologinės studijos išgelbės Lietuvą ir visą ES , nei darbdavių, neva nerandančių inžinierių, nei darbo biržų direktorių, nebeperlipančių per minias teisininkų bei vadybininkų.
Po šiurpą keliančių pasakojimų apie vaikų kalėjimą prie Vilniaus – netikėta atomazga  (152)
2014 m. liepos 29 d. 16:13
Prie Vilniaus esančiame Vėliučionių vaikų socializacijos centro   mokytojai nesmurtavo prieš savo auklėtinius. Taip antradienį nusprendė Vilniaus rajono apylinkės teismas , septynis mokytojus išteisinęs dėl jiems pateiktų kaltinimų smurtu.
Atkaklumo kaina: patikrinus egzaminą rezultatas pasikeitė dešimteriopai  (47)
2014 m. liepos 28 d. 10:17
Perskaičius straipsnį apie informacinių technologijų egzaminą ( kai po egzamino atsakymų patikrinimo, abiturientė vietoj 29 balų gavo 92 balus – DELFI). Mūsų sūnus pernai buvo tokioje pat situacijoje
Užaugę ant asfalto ir gamtoje: kaip skiriasi tokie vaikai?  (8)
2014 m. liepos 27 d. 19:09
GRYNAS.lt neseniai rašė apie naują iniciatyvą Lietuvoje – miško darželius . Jų steigėjų teigimu, vaikai, ugdomi tokiuose darželiuose, yra psichologiškai ir fiziškai sveikesni nei lankantys įprastas ikimokyklinio ugdymo įstaigas, be to, tokiems vaikams nuo mažens skiepijamos aplinkosauginės idėjos. Šiandien vaikai, vis daugiau laiko praleidžiantys prie kompiuterių, dažnai daugiau žino apie tolimus kraštus nei apie savo kieme ar gretimame regioniniame parke gyvenančius gyvūnus ir augalus.
"Perdegęs" pedagogas: kaip atpažinti ir jam padėti?  (7)
2014 m. liepos 27 d. 00:01
Perdegimo sindromas yra viena iš pačių opiausių problemų, kurias savo praktikoje patiria auklėtojai ir mokytojai. Daugybė švietimo specialistų visame pasaulyje sako, kad darželis ar mokykla gali tapti labai sunkia darbo vieta, kai negauni tinkamos emocinės ir profesinės paramos.
Po „Air Algerie“ lėktuvo katastrofos: graudi vaikiškos nuojautos istorija  (7)
2014 m. liepos 25 d. 19:15
Prancūzų mergaitė, kuri žuvo per „Air Algerie“ lėktuvo katastrofą , prieš išvykdama savo mokytojai prisipažino, kad bijo skristi, nors šiaip labai džiaugėsi kelione, penktadienį sakė viena žuvusios šeimos pažįstama.
Tyrimas: seksualias nuotraukas FB talpinančios moterys laikomos mažiau kompetentingomis  (17)
2014 m. liepos 25 d. 14:31
Merginos ir jaunos moterys , kurios talpina seksualias, atviras nuotraukos socialiniuose tinklalapiuose „ Facebook “ ir kt., tos pačios lyties atstovių laikomos mažiau fiziškai ir socialiai patraukliomis ir ne itin kompetentingomis atlikti įvairius darbus, rodo Oregono valstybiniame universitete atliktas tyrimas.
Afrikoje laive–ligoninėje savanore dirbusi lietuvė: aš jį vadindavau 3 žvaigždučių viešbučiu  (10)
2014 m. liepos 24 d. 12:39
„Tai yra kruizinis laivas, kuriame gyvena 400 žmonių, daugiau kaip 40 skirtingų tautų... Aš laivą vadindavau trijų žvaigždučių viešbučiu: maistas yra įskaičiuotas į mokestį. Susimoki „crew fee“ ir tau nieko daugiau nebereikia daryti, nes viskuo aprūpinama laive: turi pastogę, turi maistą“, – gyvenimo laive–ligoninėje kasdienybę pasakoja 33 metų gydytoja–odontologė Dangyra Briedaitytė .
5 dalykai, kurių mes galime pasimokyti iš vaikų
2014 m. liepos 24 d. 00:05
„Tu dar mažas ir nieko nesupranti", „Paūgėk, tada galėsi mane pamokyti"... Prisipažinkime, kad šiuos moralus vaikams esame girdėję ar sakę ne kartą. Tačiau ar kartais susimąstėme, kad maži vaikai taip pat gali būti mūsų mokytojai? Kad mes, baigusieji ne po vieną Universitetą, dirbantys prestižinius darbus, taip pat galime kai ko pasimokyti iš savo dvimečių, trimečių ar penkiamečių?
JAV mokykloje pasimokiusi lietuvė: mes esame protingesni  (479)
2014 m. liepos 23 d. 05:30
Čia pamokos prasideda 7.20 val., nepadarius namų darbų, mokytojai nerėkia, o ramiausiai įraito nulį, su mokytojais galima glėbesčiuotis bei kalbėtis apie asmeninį gyvenimą. Tiesa, čia gali išmokti, kad Baltijos jūra tyvuliuoja prie Libijos.
Paprastas nuovargis ar rimta liga? Užduokite sau tris klausimus  (39)
2014 m. liepos 20 d. 13:58
Šiandien būti pavargusiam – greičiau normalu nei keista. Tačiau medikai piešia labai liūdną ateitį, jei numosime ranka į nuolatinio nuovargio būseną.
Pradėjo veikti netipinė paslaugų skelbimų svetainė  (18)
2014 m. liepos 18 d. 16:03
Lietuvos rinkoje pradėjo veikti nauja skelbimų svetainė Kasgali.lt. Tai - sistema, kurioje, kūrėjų teigimu, kokybiškai pristatyti savo paslaugas gali įvairių sričių specialistai: renginių organizatoriai, asmeniniai treneriai, projektuotojai ar kalbų mokytojai. Vieniems tai puiki galimybė pristatyti, kitiems — puiki galimybė rasti savo darbą mėgstančius asmeninių paslaugų teikėjus, rašoma svetainės šeimininkų pranešime spaudai.
Kokį išskirtiniausią bruožą turi kiekvienas Zodiako ženklas?  (2)
2014 m. liepos 18 d. 11:05
Vienas Zodiako ženklas gali didžiuotis geležine kantrybe, kitas - neribota fantazija, o trečias - gebėjimu tvarkytis. Kokias išskirtiniausias savybes turi skirtingų Zodiako ženklų vaikai?
Kančia ir teroru paženklintas kunigystės kelias  (20)
2014 m. liepos 17 d. 14:22
Šiandien savo gyvenimo kelią baigė monsinjoras Alfonsas Svarinskas . Vienas aktyviausių Lietuvos disidentų visa širdimi nekentė okupantų, todėl net 22 metus praleido Sibiro lageriuose.
V.Simulikas palieka partiją, V.Japertas – miesto tarybą  (13)
2014 m. liepos 16 d. 15:43
Prie socialdemokratų partijos prisiglaudę buvę socialliberalai atsiskiria.
Pavydėtinai sulysusi K. Nemycko: meilė duoda jėgų ir noro keistis  (323)
2014 m. liepos 14 d. 16:34
Pirmadienio rytą LNK televizijos muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ mokytojai rinkosi į specialią naujojo sezono fotosesiją Vilniaus Teatro arenoje. Ryškiausiai tarp susirinkusių žvaigždžių spindėjo trumpute raudona suknele pasipuošusi dainininkė Katažina Nemycko. Su pagrindinio Lietuvos naujienų portalo DELFI skaitytojais moteris sutiko pasidalinti savo tobulos figūros paslaptimis.
Manipuliavimas jausmais – emocinis šantažas  (21)
2014 m. liepos 14 d. 08:19
Daugelis nelieka abejingi juos supančių žmonių emocijoms, jausmams ir stengiasi reaguoti: užjaučia, guodžia ar puola padėti. Žmonės tiki, kad kitų jausmai yra nuoširdūs ir net nepastebi, kad neretai ašaros, žvilgsniai, išsakytos nuoskaudos – viso labo emocinio šantažo instrumentas, noras manipuliuoti aplinkinių jausmais. Apie tai kalbamės su psichologe Aiste Padlipskaite.
Kaip inkstai taukuose: į pasaulio kraštą nukakę lietuviai maudosi šilumoje ir prabangoje  (139)
2014 m. liepos 11 d. 08:43
Mokytoja gyvena name su biblioteka ir trimis baseinais, verslininkas vykdo projektą už šimtą milijonų. Rio de Žaneire (Brazilija) įsitvirtinę lietuviai atprato skųstis. Nors juos suskaičiuoti pakaktų rankų pirštų, Brazilijos saulę ir atlapaširdžius žmones pamilę imigrantai tvirtina, kad tautiečių daugiamilijoniniame mieste gyventų kur kas daugiau, jei ne įsišakniję stereotipai.
Kinijoje nuskendo mikroautobusas su mokiniais
2014 m. liepos 11 d. 08:33
Vidurio Kinijoje aštuoni vaikai buvo tarp 11 žmonių, kurie žuvo, kai mokyklos autobusas, vežęs parengiamosios klasės mokinius, nulėkė nuo kelio ir įkrito į vandens saugyklą
Metė kaltinimus egzaminų centrui: rezultatai suklastoti  (301)
2014 m. liepos 10 d. 12:38
Nacionalinis egzaminų centras (NEC) galėjo klastoti matematikos valstybinio brandos egzamino rezultatus. Tokią versiją kelia ir argumentais pagrindžia matematikas dr. Dainius Dzindzalieta .
L. Degėsys. Egzamino neišlaikėte. Ateikite rytoj  (159)
2014 m. liepos 8 d. 14:21
Visuomenė visada manė, kad mokymasis yra mokyklos rūpestis. Jeigu yra funkcija – mokyti, jeigu yra problema, tai tą problemą geriausiai išsprendžia institucija. Sukūrei mokyklą – vietą ir laiką, kur ir kada mokytis – ir pamiršai problemą. Nustatei, ko ir kada reikia mokytis – ir žinai, pavyzdžiui, kad Antikos istoriją reikia mokytis, kai tau 10 metų, viduramžių žmogumi tampi, kai tau 12, o galų gale suaugi – ir jau galima pakalbėti apie šiuos laikus.
S. Žukas. Ar atpažinsime didžiausią mūsų priešą ir kaip kovosime?  (173)
2014 m. liepos 8 d. 12:20
Noriu pašnekėti apie kelis dalykus. Apie neįprastą karą Ukrainoje , apie mūsų reagavimą į Ukrainos įvykius ir šiek tiek apie tai, kaip tai susiję su mūsų pedagogika. Nesu karinių reikalų specialistas, bet aptariami įvykiai pirmiausia yra ideologiniai, moraliniai ir susiję su viešaisiais ryšiais. Taigi ir pažvelgti į visa tai galima būtų iš semiotikos pozicijų, nes vienas svarbiausių šios istorijos variklių yra ne tankai, raketos, o žodžių, sąvokų reikšmių pakeitimas, manipuliacija vertybėmis.
Pensininkė: nereikia man tų papildomų 10 Lt  (194)
2014 m. liepos 7 d. 17:20
Valdantieji šių metų pabaigoje ar kitų pradžioje žada didinti mažiausias pensijas 10 litų. Be to, nuo kitų metų numatoma 100-150 litų didinti minimalią mėnesio algą bei didinti ligos išmokas. Tariamasi ir dėl galimybės didinti bazinį atlyginimo dydį biudžetininkams ne valstybės tarnautojams.
Liepos prognozė pagal tavo gimimo datą
2014 m. liepos 7 d. 16:00
Pranašysčių žinovė jauniausia Lietuvos ragana Neringa Saladžė atskleis, kas tavęs laukia liepos mėnesį . Tau tereiks prisiminti matematikos pamokas ir truputį paskaičiuoti.
Žino, kaip užprogramuoti vaikus sėkmei  (44)
2014 m. liepos 7 d. 13:19
„Kai buvau vaikas, galvojau, kad negaliu pritapti prie sistemos, tačiau laikui bėgant supratau, kad iš tiesų pati sistema negali prie manęs prisitaikyti“, - savo asmenine patirtimi Pasaulio lietuvių ekonomikos forume dalijosi VšĮ „Sėkmės mokykla“ įkūrėjas Nerijus Buivydas .