mokytojai

R. Venckus: kelias, kurį einu, yra neįprastai vingiuotas ir pilnas siurprizų  (7)
2015 m. balandžio 24 d. 17:16
2015 m. balandžio 21 d. LR ambasadoje Berlyne atidaryta medijų menininko doc. dr. Remigijaus Venckaus fotografijų paroda „Susikertančios linijos. Berlynas“. Menininkas daug kartų lankėsi Berlyne, domėjosi miesto muziejuose ir galerijose eksponuojamais meno kūriniais. Todėl ir ši paroda sukomponuota iš anksčiau jo sukurtų fotografijų serijų „Dienoraščių vietos“ ir esė rinkinio „Berlyno dienoraštis“. Anksčiau kai kuriems menininko darbams būdinga nespalvota, minimali forma. Vėliau fotomenininkas pradėjo eksperimentuoti spalvomis, o kompozicijos centre atsirado žmogus, tikriausiai, kelionės metu sutiktas pakeleivis(-ė).
A. Pitrėnienė. Valstybiniai brandos egzaminai – daug neparuoštų ir neišmoktų pamokų?  (30)
2015 m. balandžio 24 d. 11:14
Nenumaldomai artėjantis brandos egzaminų sesijos maratonas jau pradeda kelti nerimą.
Atviras psichologės laiškas visiems Lietuvos tėčiams ir mamoms  (28)
2015 m. balandžio 23 d. 15:10
Vaikų ir jaunimo psichologės Aurelijos Ananjevaitės atviras laiškas mamoms ir tėčiams.
Kumščiu trenkė mokytojai į veidą ir pabėgo iš lytiškumo ugdymo pamokos  (293)
2015 m. balandžio 23 d. 13:43
Klases supainiojęs mokinys įsižeidė paprašytas išeiti iš pamokos ir pribėgęs trenkė mokytojai kumščiu į veidą.
Į prestižiškiausią meno instituciją pasaulyje įstojusi tautietė: Lietuvoje jauno žmogaus idėjos laikomos „patirties trūkumu“  (14)
2015 m. balandžio 22 d. 15:06
Jauna mergina Ūla Kinderytė dar nuo antrojo studijų kurso išvykusi studijuoti į Jungtinę Karalystę, o dabar patekusi į prestižiškiausią meno instituciją pasaulyje – Juilliardo mokyklą Niujorke – mano supratimu, priklauso pačiai geriausiai lietuvių kategorijai. Ji be galo talentinga, tačiau kukli ir neįtikėtinai paprasta.
Kultūros maratonas griauna sieną tarp sveikų ir neįgaliųjų  (1)
2015 m. balandžio 21 d. 18:16
Balandžio 23-26 d. Vilniuje vyksiančiame renginyje „PIN diena: kultūros maratonas Kablys“ savo kūrybą pristatys 67 dalyviai. Tarp jų – neįgaliųjų kolektyvai iš visos Lietuvos .
4 taisyklės tiems, kurių gyvenimas užstrigo vietoje  (29)
2015 m. balandžio 21 d. 06:30
Žaismingi, bet labai praktiški ir nepaprastai efektyvūs patarimai, kaip išjudėti iš stagnacijos ir įsileisti į gyvenimą pokyčius.
Egzaminų baimė: ar įmanoma ją įveikti?
2015 m. balandžio 21 d. 00:05
Ateinantis pavasaris ir vasara daugeliui iš mūsų atneša teigiamas emocijas, gražius lūkesčius bei svajones. Tačiau abiturientams šis laikas dažnai tampa įtampos, nepamatuotos baimės ir streso laikotarpiu. Kaip nugalėti egzaminų baimę ir kaip susidoroti su nerimu ir įtampa? Į šiuos klausimus atsako Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos specialistai.
Tarp geriausių jaunųjų automechanikų – ir mergina  (1)
2015 m. balandžio 20 d. 17:45
Prieš metus gimusi idėja surengti jaunojo automechaniko konkursą pasiteisino su kaupu. Pirmojo konkurso laimėtojus sėkmingai įdarbinę darbdaviai šiemet patys atėjo į konkurso finalą ieškoti būsimų darbuotojų.
Šiurpus išpuolis: įtariama, kad mokytoją nužudė arbaletu  (11)
2015 m. balandžio 20 d. 12:50
Vienoje Barselonos mokykloje per paauglio moksleivio išpuolį pirmadienį žuvo mokytojas, o dar keturi jo bendramoksliai buvo lengvai sužeisti, pranešė policija, kuri nurodė, kad įtariamas užpuolikas sulaikytas.
G. Cibulskas: Sėkmingas gyvenimas matuojamas ne brandos egzamino pažymiu  (58)
2015 m. balandžio 20 d. 09:14
Pavasaris – abiturientai ruošiasi brandos egzaminams, neišvengiamai artėja metas, kai pažymys parodys, kas ko vertas. Tas pats pažymys parodys, ko verta ir viena ar kita moksleivį paruošusi mokykla. Reitingai – neišvengiamas egzaminų palydovas, kaip ir diskusijos apie vienos ar kitos mokyklos ar mokytojų gebėjimą ar negebėjimą parengti moksleivius „gyvenimui“.
Dažnos šiuolaikinių tėvų klaidos  (2)
2015 m. balandžio 20 d. 07:45
Kiekvienas tėtis ir mama nori užauginti laimingą ir savimi pasitikintį vaiką. Tačiau neretai mūsų, tėvų, žodžiai gerokai skiriasi nuo mūsų pačių veiksmų. Kokias klaidas šiuolaikiniai tėvai daro dažniausiai?
Siūlo reformuoti egzaminų sistemą: atsiskaitymai – jaunesniems  (52)
2015 m. balandžio 18 d. 18:52
Artėjant brandos egzaminų sesijai sukruto ir esami, ir būsimi abiturientai. Viešoje erdvėje pasirodė siūlymas leisti laikyti egzaminus ir nebaigusiems 12-os klasių kurso.
Gimę ir užaugę kaime: kodėl išsižada, vos gavę progą  (342)
2015 m. balandžio 18 d. 13:24
Tarptautiniai tyrimai parodė – blogiausia gimti kaime. Pasirodo, kuo mažesnėje vietovėje vaikas mokosi, tuo jo rezultatai – prastesni.
Prestižinės Vilniaus gimnazijos mokytojas „prikirpo“ ŠMM: susiginčijo dėl vasaros atostogų  (250)
2015 m. balandžio 17 d. 18:18
Į DELFI redakciją kreipėsi prestižinės Vilniaus gimnazijos matematikos mokytojas. Jis tikina norintis pasidalinti su pasauliu radikaliomis priemonėmis, kuriomis Švietimo ir Mokslo ministerija ( ŠMM ) siekia įgyvendinti savo tikslą – prailginti mokslo metus.
V. Savukynas apie tai, kodėl svarbu mokytis matematikos, istorijos ar lietuvių kalbos  (26)
2015 m. balandžio 17 d. 15:38
Nuo pirmadienio LRT televizijos eteryje – trumpųjų laidų ciklas „Kam reikia ...?“, bandysiantis atsakyti į klausimus, su kuriais susiduria visi moksleiviai, jų tėvai ir mokytojai. Kam reikia matematikos ar chemijos? Kam mokytis tą istoriją? Ko vertas diplomas? Kaip kiekvieno iš mūsų gyvenimus paliečia vienas ar kitas dėstomas dalykas?
14-mečiams skirtas uždavinys mįslę užminė ir profesionalams: pasitikrink savo žinias  (575)
2015 m. balandžio 17 d. 14:36
Viešoje erdvėje pradėjo sklisti 14-15-os metų singapūriečiams skirtas logikos uždavinys . Nors iš pirmo žvilgsnio jis atrodo paprastas – tereikia išsiaiškinti, kada yra vieno iš jame įvardytų asmenų gimtadienis, – norint jį išspręsti galvą teko pasukti net matematikos srities profesionalams.
Vokietija iškilmingai gedi „Germanwings“ aukų ir svarsto, ar reikia uždegti žvakelę žudikui  (6)
2015 m. balandžio 17 d. 13:21
Vokietijos didingoje Kelno katedroje prasidėjo gedulingos Mišios Alpėse sudužusio „ Germanwings “ lėktuvo aukoms atminti. Uždegtos 150 žvakelių – ir lėktuvą į katastrofą pasiuntusiam pilotui Andreasui Lubitzui. Šis sprendimas sukėlė diskusijas.
Grįžti gyventi į Lietuvą ar likti Norvegijoje? Išvardijo skirtumus  (391)
2015 m. balandžio 17 d. 05:30
Norvegijoje šeimos gydytoja dirbanti Sandra svarsto, likti šioje šalyje, ar grįžti į Lietuvą.
Vaiko psichoemocinė sveikata: svarbu žinoti
2015 m. balandžio 17 d. 00:00
Kuomet žmogus jaučiasi mylintis ir mylimas, džiaugiasi gyvenimu, geba bendrauti, atpažinti, valdyti bei reikšti savo emocijas, tada jis pasižymi stipria psichoemocine sveikata. Kiekvienas psichoemociškai sveikas žmogus, tiek vaikas, tiek suaugęs, moka atskleisti bei atspindėti savo jausmus, savarankiškai priimti etiškus sprendimus bei už juos atsakyti, sąmoningai suvokia savo vertybinę sistemą ir pasaulėžiūrą, žino kur ir kaip gali save realizuoti.
Nauja sistema gąsdina mokytojus ir tėvus: vaikai traumuojami  (457)
2015 m. balandžio 16 d. 19:41
Balandžio pabaigoje ketvirtokų, o gegužės pradžioje aštuntokų laukia rimti išbandymai. Tuo metu daugelis Lietuvos moksleivių laikys standartizuotus testus, nepaisant to, kad jų nauda abejoja ir tėvai, ir mokytojai.
Seimas neuždraudė seksualiniams nusikaltėliams dirbti su vaikais  (289)
2015 m. balandžio 16 d. 16:52
Seimas ketvirtadienį atmetė pataisas su siūlymu įtvirtinti draudimą dirbti su nepilnamečiais asmenims, kurie buvo teisti už seksualinio pobūdžio nusikaltimus prieš vaikus.
TOP 10 vaizdelių su vaikais: lažinamės, kad kvatosite ir jūs  (1)
2015 m. balandžio 15 d. 00:10
Šis mūsų įrašas skirtas visiems, tačiau ypač tiks tiems, kurie šią minutę jaučiasi liūdni, nesuprasti, pavargę ar supykę. Pažiūrėjus mūsų rekomenduotus vaizdo įrašus, nuotaika turėtų iš karto pasitaisyti.
Skelbia, ką renkasi abiturientai: tai gairės visiškai kitokiam gyvenimui  (73)
2015 m. balandžio 14 d. 16:23
Artėjant brandos egzaminų sesijai pradeda ryškėti naujos tendencijos. Šių metų abiturientai elgiasi visai kitaip.
Ką turime daryti, kad baisiausia vadinama karta nesužlugdytų Lietuvos?  (458)
2015 m. balandžio 14 d. 11:12
Šiuolaikinė vaikų karta dažnai vadinama pačia baisiausia, mažiausiai motyvuota ir niekuo nesidominčia. Ką reikia daryti, kad ši situacija pasikeistų?
LEU absolventų tyrimas: kyla studentų pasitenkinimas pedagoginėmis studijomis
2015 m. balandžio 14 d. 10:35
Neseniai atliktas Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) absolventų tyrimas atskleidė, kad daugiau nei 77 procentai visų LEU studentų planuoja dirbti tiesiogiai ar iš dalies su studijų rezultatais susijusį darbą po studijų baigimo. Tai tik įrodo, kad studijų metu studentai įgyja pakankamai patirties ir motyvacijos rinktis darbą, susijusį su studijuota specialybe. Šis rodiklis visais metais išlieka aukštas ir viršija 70 procentų ribą. Daugiau nei 80 procentų LEU studentų praktika padėjo suprasti profesinės veiklos ypatumus, o 71 procentas visų studentų yra patenkinti studijomis Lietuvos edukologijos universitete.
LEU studentų tyrimas parodė, kad sprendimą renkantis specialybę jie priima patys
2015 m. balandžio 14 d. 10:33
Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) pirmo kurso studentams didžiausią įtaką renkantis studijas darė jie patys. Tai parodė praėjusiais mokslo metais į LEU įstojusių studentų tyrimas. Antroje pozicijoje lieka tėvai, trečioje – internetas, ketvirtoje – mokytojai. Mažiausiai įtakos jų sprendimui daro draugai, reklama, broliai ir seserys.