mokytojai

Pivašiūnų gimnazijos jubiliejaus proga atidengta garbės galerijos lenta
2015 m. lapkričio 24 d. 15:51
Pivašiūnų gimnazija skaičiuoja 110 metų. Tai viena seniausių Alytaus rajono mokyklų, praėjusį savaitgalį į gražią šventę sukvietusi buvusius ir esamus mokinius, mokytojus. Šventės metu buvo atidengta Pivašiūnų gimnazijos garbės galerijos lenta, kurioje įrašytos labiausiai garsinusių gimnaziją buvusių mokinių pavardės.
Mokinės akimis: kokie siaubai iš tikrųjų laukia mokykloje  (197)
2015 m. lapkričio 24 d. 11:04
Pastaruoju metu yra daug diskutuojama apie per didelius mokymosi krūvius, elgesį su mokiniais mokyklose. Todėl, pastūmėta pastarųjų dviejų mokinių, išsakiusių savo nuomones viešai, taip pat noriu išsakyti savo nuomonę šiuo klausimu, pasakyti viską mokinių akimis.
Filmų „Zero I“, „Zero II“, „Redirected/Už Lietuvą!“ prodiuserė: po žiūrovų teismo antro šanso mes beveik neturime  (47)
2015 m. lapkričio 24 d. 00:00
Jauniausia ir labiausiai užsispyrusi, atkakliai siekianti tikslo, nebijanti leistis į avantiūras, bet ir atsakomybę jaučianti kino prodiuserė Asta Liukaitytė (30 m.) nepabūgo prodiusuoti kino chuligano režisieriaus Emilio Vėlyvio vaidybinių juostų „Zero I“, „Zero II“, „Redirected/Už Lietuvą!“
Pavojinga džihado psichologija  (2)
2015 m. lapkričio 23 d. 00:35
Teroristinių išpuolių serija Paryžiuje parodė, kad teroristai išoriškai gali visai neišsiskirti iš minios. Bent trys iš kovotojų apskritai buvo Prancūzijos piliečiai. Kuo džihadistai skiriasi nuo normalių žmonių ir kuo paremta jų veikimo logika?
Stiliaus dosjė. Balerina B. Molytė: kartais atrodo, kad nieko neveikiu, tik visą dieną persirenginėju  (5)
2015 m. lapkričio 23 d. 00:00
Klaipėdoje gyvenančiai balerinai , šokio mokytojai Beatai Molytei-Kulikauskienei (35 m.) pirmadienis vienintelė laisva savaitės diena. Per vieną tokį „laisvadienį“ susitikome su Beata Klaipėdoje pakalbėti apie stilių.
Mokyklos direktoriaus CV – pusė amžiaus vienoje kėdėje  (78)
2015 m. lapkričio 22 d. 22:10
Mokyklos direktoriumi galima dirbti ir pusę amžiaus. Ilgiausiai mokyklų vadovai dirba Jurbarke. „Veidas“ apskaičiavo, kad šio rajono mokyklų galvų vadybinis stažas (darbo mokyklos direktoriumi ar pavaduotoju) vidutiniškai siekia 26 metus. Pernai Lietuvoje buvo per 20 ugdymo įstaigų, kurioms vadovavo direktoriai, skaičiuojantys nuo 40-ies iki pusės amžiaus (taip, 50 metų) vadybos stažo, per pusantro šimto mokyklų vadovauja direktoriai, kurių stažas yra 30–40 metų.
Išrink geriausią sekmadienio „Lietuvos balso“ Dvikovą!  (19)
2015 m. lapkričio 22 d. 18:51
Sekmadienį profesionaliausiame šalyje projekte „Lietuvos balsas“ susirungė, išties, kieti rėšutėliai. Vien ko verta Sandros Kiseles ir Živilės Gedvilaitės Dvikova. „Tai, ką turėjome dabar, buvo geriausia, ką „Lietuvos balsas“ pasiūlė per visus ketverius metus. Tai buvo pati stipriausia dvikova“, – po moterų pasirodymo sakė Deivis Norvilas. Be to, šioje laidoje buvo kaip niekad daug išvaizdžių vaikinų. Žiūrovai gėrėjosi Evaldo Vaikaso, Šarūno Kizlos, Mantvydo Sabaičio, Dainiaus Griesiaus ir Roko Spalinsko pasirodymais.
R. Ščiogolevaitės mokinys repeticijos metu kaip reikiant atsikalbinėjo
2015 m. lapkričio 22 d. 18:36
Šį sekmadienį 19:30 val. per LNK profesionaliausias šalyje muzikinis projektas „Lietuvos balsas“ atiduos duoklę merginoms – pasirodys galybė charizmatiškų ir išvaizdžių vaikinų: Šarūnas Kizla, Evaldas Vaikasas, Rokas Spalinskas, Dainius Griesius ir Mantvydas Sabaitis. Pastarieji du – Rūtos Ščiogolevaitės mokiniai, kurie atliks kultinį „Anties“ hitą „Kažkas atsitiko“. Tačiau gavęs dainą antrą kartą projekte dalyvaujantis Mantvydas ne tik liko nepatenkintas, bet ir savo ragus demonstravo mokytojai.
Aštrialiežuvei R. Ščiogolevaitei – netikėtas mokinio atsikalbinėjimas ir akių draskymas  (18)
2015 m. lapkričio 22 d. 12:23
Šį sekmadienį muzikinis projektas „Lietuvos balsas“ atiduos duoklę merginoms – pasirodys galybė charizmatiškų ir išvaizdžių vaikinų: Šarūnas Kizla, Evaldas Vaikasas, Rokas Spalinskas, Dainius Griesius ir Mantvydas Sabaitis. Pastarieji du – Rūtos Ščiogolevaitės mokiniai, kurie atliks kultinį „Anties“ hitą „Kažkas atsitiko“. Tačiau gavęs dainą antrą kartą projekte dalyvaujantis Mantvydas ne tik liko nepatenkintas, bet ir savo ragus demonstravo mokytojai.
Kokį likimą pranašauja jūsų vardas?  (21)
2015 m. lapkričio 21 d. 00:01
Išrinkti naujagimiui vardą dažnai tampa sunkiu iššūkiu naujai iškeptiems tėvams. Vis dėlto tie, kurie ilgai suka galvas ir svarsto prieš priimdami galutinį sprendimą, elgiasi labai protingai, mat vis daugiau atliekamų šiuolaikinių mokslinių tyrimų rodo, jog vaikui duotas vardas nemažai lemia jo likimą.
Pašalpų gavėjams gresia slapti patikrinimai  (219)
2015 m. lapkričio 20 d. 20:31
Panevėžio savivaldybė, paskutinė Lietuvoje socialiai remtinus gyventojus pasitelkusi atlikti visuomenei naudingų darbų, spėjo patirti, kad tarp jų – ne vien durstantys galus. Kodėl naujosios tvarkos koordinatoriai jau svarsto apie slaptus tikrintojus?
Jaunas vyras neviltyje: 7 metų patirtis ir jau 8 mėnesiai bedarbis  (395)
2015 m. lapkričio 20 d. 05:30
31-erių metų vilnietis, šiemet netekęs darbo dėl etatų mažinimo, yra neviltyje. Jo darbo patirtis rodo, kad jis vienos grupės įmonėse dirbo 7-erius metus ir pakilo karjeros laiptais, tačiau netekęs darbo jo neranda jau devintą mėnesį. Personalo atrankos specialistai vardija galimas darbo paieškos klaidas.
Mokytojai nusprendė rengti įspėjamąjį streiką  (139)
2015 m. lapkričio 19 d. 17:18
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ketvirtadienį nusprendė skelbti įspėjamąjį streiką, jeigu Vyriausybė neatsižvelgs į jų reikalavimus.
Kitoks požiūris į istoriją: ar tikrai mokyklose sužinojome tiesą?  (57)
2015 m. lapkričio 19 d. 15:05
Įdomu pažvelgti į garsius istorinius įvykius kitu kampu; niekad nežinai, kokią naują informaciją ir įžvalgas aptiksi. Kai kas gali būti neabejotinai beprotiška, o kai ko iš karto atmesti nereikėtų, – jei ne palaikyti tiesa. Peržvelkime kai kuriuos garsius istorinius įvykius – tik šį kartą kitu rakursu, nei įprasta.
Smurtas Kauno mokykloje: rūbininkas lazda talžė aštuntoką  (200)
2015 m. lapkričio 19 d. 14:04
Žiaurus įvykis užfiksuotas vienoje iš Kauno mokyklų. Pirminiais duomenimis, mokyklos sargas užpuolė aštuntoką ir smogė jam lazda. Vaikas išvežtas į ligoninę.
Ką Prancūzijos mokytojai ir tėvai vaikams sako apie Paryžiaus tragediją  (4)
2015 m. lapkričio 19 d. 11:13
Šią savaitę Prancūzijoje dirbantiems mokytojams teko sunki užduotis – po tragiškų įvykių ne tik tęsti darbus, bet ir apie tai, kas įvyko, pasikalbėti su savo mokiniais. „International Business Times“ žurnalistas Jess McHugh leidinyje aprašė, kaip Prancūzijos tėvai ir mokytojai savo vaikams aiškina apie šalyje įvykusią tragediją.
Vilniaus universitetas žengia naują žingsnį – ruoš pedagogus  (133)
2015 m. lapkričio 18 d. 17:05
Vilniaus universitete ( VU ) steigiamas Pedagogikos centras. Kodėl buvo nuspręsta žengti tokį žingsnį, DELFI sutiko paaiškinti VU Filosofijos fakulteto dekanas prof. Arūnas Poviliūnas .
Vokiečių choro viešnagė Gabijos gimnazijoje: užsimezgė daug naujų draugysčių
2015 m. lapkričio 17 d. 08:45
Rugsėjo 29 – spalio 3 d. mūsų mokykloje lankėsi svečiai – vokiečių choras iš Dortmundo miesto.
Svetima piniginė. Kas brangiau: V. Tomaševskio namas ar jo prezidentinė rinkiminė kampanija?  (27)
2015 m. lapkričio 16 d. 15:18
„ Pinigų karta “ grįžta prie likusių europarlamentarų pinigų. Šiandien piniginę pravėrė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis .
A. Jolie ir B. Pitto auklės prabilo apie šeimos paslaptis ir vaikų auklėjimo keistenybes  (77)
2015 m. lapkričio 16 d. 09:36
Panašu, kad garsiąją Holivudo porą išdavė jų šeimos narėmis laikytos auklės. Angelinos Jolie ir Brado Pitto vaikus prižiūrinčios moterys išpasakojo garsiosios šeimos paslaptis.
R. Ščiogolevaitė negailėjo komplimentų netyčiukei : ne veltui mano koja užlipo ant mygtuko  (9)
2015 m. lapkričio 15 d. 18:54
Praėjo antrosios „Lietuvos balso“ Dvikovos, kuriose kaip niekad netrūko aistrų ir emocijų! Šiandien LNK eteryje pasirodė Rūtos Ščiogoelvaitės netyčiukė Veronika Plūkytė. Merginai mokytoja Aklosiose perklausose atsisuko netyčia ir jos savo komandoje nenorėjo turėti. Dėl beprecedenčio įvykio kūrybinė komanda kreipėsi į tarptautinio formato „The Voice of“ valdytojus Olandijoje. „Nėra nieko maloniau, kad ne veltui mano koja ant mygtuko užlipo", – po Dvikovos sakė scenos profesionalė.
A. Čaplikas. Patys Jūs žaliava, mieli ponai (piliečio žvilgsnis į švietimo reformą)  (91)
2015 m. lapkričio 14 d. 13:08
Pastarosiomis savaitėmis labai daug dėmesio skiriama švietimo sistemos reformai.
V. Sinica. Jei pripažinsime ryšį tarp islamo ir terorizmo, teks pripažinti ir kitus dalykus  (490)
2015 m. lapkričio 14 d. 11:36
Paryžių sukrėtė didžiausias teroro išpuolis nuo 2004 metų, kai 191 žmogus žuvo per sprogimus Madrido metro. Šiąnakt Paryžiuje negalutiniais duomenimis pareikalauta 160 aukų. Gerai organizuoti, bombomis, granatomis ir kalaškinovais ginkluoti savižudžiai teroristai surengė atakas futbolo stadione, koncertų salėje ir keliuose restoranuose.
A. Piročkinas. Nuo bravūros iki arogancijos vienas žingsnelis. Atsakymas A. Smetonai  (288)
2015 m. lapkričio 13 d. 15:18
Šių metų lapkričio pradžioje DELFI svetainėje pasirodė doc. Dr. Antano Smetonos, VU Filologijos fakulteto dekano, rašinys „ Kaip 150 visuomenės veikėjų kalbą gelbėjo “.
Tabore augusi moteris pasidalino prisiminimais: kokia paslaptimis apipinta vieta buvo anksčiau?  (14)
2015 m. lapkričio 13 d. 10:48
Dažnai žmonės privačiuose pokalbiuose ir viešojoje erdvėje engia Vilniuje esantį taborą, nors nėra jame buvę ir matę tikrojo gyvenimo ten. Tokiu atveju nuomonė formuojasi klausantis kitų žmonių pasakojimų ar perimant mintis iš žiniasklaidos. Ką apie taborą mano moteris, kuri ten augo, o dabar gyvena Vilniaus mieste taip, kaip daugelis iš mūsų? Kalbiname Lietuvos romių integracijos namų vadovę Boženą Karvelienę.
J. Jurgelis. Mes klystantys žmonės, bet ne visi  (159)
2015 m. lapkričio 13 d. 09:37
Paprastai klysta paprasti žmonės. Bet suklysta ir nepaprasti. Suklysta mokslininkai, išminčiai, net šventieji. Sako, Amerikos prezidentas Barakas Obama jau du kartus suklydo. O štai mūsų Prezidentė nesuklydo nė karto.
Kaip pamoką veda geriausia pasaulio mokytoja, gavusi milijoną dolerių?  (52)
2015 m. lapkričio 13 d. 09:11
Kovą JAV mokytojai Nancie Atwell buvo atlyginta už atsidavimą savo darbui– jai atiteko Globalaus mokymo prizas, laikomas kone mokytojų „nobeliu“, ir milijonas dolerių. Prieš kelias dienas ji lankėsi vienoje Londono mokyklų, kur pademonstravo savo išskirtinius mokymo įgūdžius. Apie tai „The Independent“ parašė Rochardas Gardneris.
Darbą paliekantiems mokytojams siūloma mokėti išmokas  (129)
2015 m. lapkričio 12 d. 16:55
Siūloma mokytojams, dirbusiems šį darbą ne mažiau kaip 30 metų ir norintiems išeiti iš darbo iki jiems sukaks pensinis amžius, mokėti 6 bazinių socialinių išmokų (BSI) dydžio kompensacinę išmoką (228 eurai).