mokytojai

Atžalų pomėgiai tuština tėvelių pinigines  (2)
2014 m. rugpjūčio 21 d. 11:52
Susirūpinę vaikų popamokine veikla, tėvai plūsta į įvairius vaikų ir jaunimo laisvalaikio centrus ieškodami įdomiausio būrelio ar studijos savo atžalai, tvirtina LRT.lt pašnekovai.
V. Targamadzė. Jaunoji karta – tiesiog kitokia, bet egzaminuoti ją reikia tinkamai  (66)
2014 m. rugpjūčio 21 d. 07:00
Gyvename XXI amžiuje (bent jau laiko atskaitos požiūriu). Dinamiškas, kartais kupinas netikėtumų amžius, todėl stresinės situacijos yra neišvengiamos. Tačiau jų dirbtinai nereikėtų didinti valstybinių brandos egzaminų metu. Turint omenyje, kad Z kartai (naujajai, skaitmeninei ar dar kitaip vadinamai ) būdingi tam tikri charakteringi bruožai.
Vedų „specialistų“ diagnozės: mėlynė po akimi – kilnaus nuolankumo ženklas?  (30)
2014 m. rugpjūčio 21 d. 00:01
Prisimenu savo karčiai svaigias rūkymo dienas – prisidegdama kiekvieną cigaretę nesąmoningai užblokuodavau visą informaciją apie rūkymo žalą. Tačiau lyg dykuma lietaus lašus gaudydavau kiekvieną „rūkymas yra gerai“ dezinformacijos nuotrupą, nuo „rūkymas ramina nervus“ iki „mokslo neįrodyta, kad rūkymas kenkia sveikatai“ teiginių.
V. Adamkus „Nematomo fronto“ kūrėjams: jūs pastatėte paminklą ateities kartoms  (3)
2014 m. rugpjūčio 20 d. 13:58
Rugpjūčio 15 d. Lietuvos kino teatruose startavus filmui „Nematomas frontas“, žiniasklaidos priemonės, socialiniai tinklai ir filmo kūrėjų Jono Ohmano, Vinco Sruoginio ir Marko Johnstono pašto dėžutės užtvindytos padėkomis ir nuoširdžiais komentarais. Filmui palaikymą išreiškė gausus būrys žinomų politikos, visuomenės ir šou verslo veikėjų.
Kaip pasiekti geresnių mokymosi rezultatų?  (3)
2014 m. rugpjūčio 20 d. 09:40
Dėl prastų mokymosi rezultatų gali būti kalti ne patys mokiniai, o mokytojai ir jų tėvai. Naująją kartą mokydami pasenusiais metodais jie nesužadina noro sužinoti kuo daugiau, tad mokiniai ilgainiui praranda norą mokytis.
Penki požymiai, kad metas išeiti iš darbo  (9)
2014 m. rugpjūčio 20 d. 00:01
Penkis požymius, bylojančius apie tai, jog jau atėjo metas išeiti iš darbo, įvardija portalas smi2.mirtesen.ru.
Gydytoja šokiruota: pacientės mama prakeikė jos vaikus  (151)
2014 m. rugpjūčio 19 d. 17:03
„Kraupu, kad pacientės mama šitaip elgiasi su gydytoja“, - piktinasi Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos vyriausioji gydytoja prof. Alina Pūrienė. Ramią darbo popietę į jos kabinetą kūkčiodama įbėgo patyrusi vaikų odontologė. Iš pusiausviros gydytoją išvedė nepagarbus pacientės mamos elgesys. Anot gydytojos, ji buvo užgauliojama, prakeikiami jos vaikai.
Patikimiausia investicija į savo vaikų ateitį  (15)
2014 m. rugpjūčio 19 d. 09:44
Skaitymo įpročių tyrimai rodo, jog Lietuvoje neskaito 41 proc. žmonių. Vaikai vis daugiau savo laiko skiria televizijai arba internetui.
Psichologė artėjant rudeniui: tik negąsdinkite vaikų  (12)
2014 m. rugpjūčio 18 d. 09:09
Iki naujųjų mokslo metų pradžios liko mažiau nei mėnuo. Paskutinių vasaros dienų ugdymo srityje dirbantys specialistai pataria neišvaistyti veltui – jos turi būti skirtos pasiruošimui artėjančiam mokymosi sezonui.
Mes jau nebesuvokiame, kodėl ir kur skubame
2014 m. rugpjūčio 17 d. 00:10
Tie lėtapėdžiai išties erzina. Jie žiovauja sankryžose, nors žalias šviesoforo signalas dega jau kelias sekundes, paskui vėžlio greičiu velkasi antrąja kelio juosta, kol galiausiai, pastebėję pakelėje ką nors intriguojama, pavyzdžiui, pasiklydusį kačiuką, netikėtai sustoja. Ką šie dinozaurai veikia šiuolaikiniame pasaulyje ir kodėl jie vis dar neišnyko?
Rusų oligarchas, besaikius turtus iškeitęs į paprasto valstiečio gyvenimą  (153)
2014 m. rugpjūčio 16 d. 00:08
Būdamas tokio amžiaus, kai daugelis verslininkų dar tik pradeda savo karjerą, Germanas Sterligovas jau buvo milijonierius.
Teksaso policija prie mokyklos rado aligatorių  (4)
2014 m. rugpjūčio 14 d. 16:56
Trečiadienį Teksaso policija prie vidurinės mokyklos durų rado aligatorių. Užsispyrusį aligatorių aptiko prie Beck vidurinės mokyklos naujiems mokslo metams atėję ruoštis mokytojai. Policija surišo aligatorių ir išsivežė jį šerifo automobilio priekaboje.
R. Trimakas. Pasaulis, kokiame ką tik gyvenome, išsisklaidė kaip dūmas  (182)
2014 m. rugpjūčio 14 d. 11:57
Rašydamas apie Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą (būtent – ne apie „įvykius Ukrainoje “, ne apie „separatizmą“ ar „teroristų veiksmus šalies Rytuose“), keliais sakiniais užsiminiau, kad Maskvos veiksmai kare su Ukraina nesunkiai nuspėjami, yra tik laiko klausimas, kada rusai iškrės kokią nors ypač kruviną niekšybę, trumpam pašiurpinsiančią nuolankius Rusijos partnerius Vakaruose. Taip ir nutiko – numušę Malaizijos keleivinį lėktuvą, dabar įžūliai ir kvailai neigia akivaizdžią savo kaltę, šmeiždami ukrainiečius.
K. Kaupinis: laukiame barbarų, bet kas bus, jei jie taip ir nepasirodys?
2014 m. rugpjūčio 14 d. 10:24
Galbūt grėsmės laukimas yra patogesnis už tuštumą, kuri atsiranda, jei pavojus taip ir neužklumpa. Taip teigia LRT žurnalistas ir kino režisierius Karolis Kaupinis, nagrinėjęs pavojaus laukimo temą savo trumpo metro filme „Triukšmadarys“, kuris dalyvauja Lokarno kino festivalio konkursinėje programoje.
Kaip keisis abitūros egzaminas  (22)
2014 m. rugpjūčio 14 d. 09:15
Gyvename vis modernėjančiame pasaulyje, į kurį neišvengiamai veržiasi technologijos, tačiau vis dar laikome tradicinius sausų faktų aklo „iškalimo“ reikalaujančius egzaminus.
Kaip rugsėjo 1-ąją paversti nepaprasto nuotykio pradžia?  (5)
2014 m. rugpjūčio 13 d. 14:09
Vaiko mokymosi motyvacija daugeliu atveju yra „išvestinis dydis“, pasekmė, priklausanti nuo protingo, pamatuoto tėvų įsitraukimo į vaiko ugdymą, kuris prasideda ikimokykliniame amžiuje ir, palengva atslūgdamas, išlieka per visus mokyklinius metus, kol paauglys ima daryti sprendimus, susijusius su savo profesijos pasirinkimu.
Jaunuolio portretas: mūsų laukia stulbinama ateitis  (6)
2014 m. rugpjūčio 13 d. 12:04
Visuomenėje dažnai girdimas pasipiktinimas šiuolaikiniais vaikais ir paaugliais. Moderniais laikais užaugusi jaunoji karta išsiskiria kitokiomis vertybėmis ir pasaulio suvokimu. Kitaip žvelgdami į kone viską aplinkui jie stebina aplinkinius ir verčia juos spėlioti, koks likimas laukia mūsų tautos?
Pilnės mokytojų piniginės  (88)
2014 m. rugpjūčio 13 d. 11:31
Nuo rugsėjo 1-osios mokytojams, dirbantiems gausesnėse klasėse, bus daugiau sumokama už mokinių darbų tikrinimą.
Žinomos šeimos atvirai: geriau privatus ar valstybinis vaikų darželis?  (12)
2014 m. rugpjūčio 13 d. 11:23
Kai vaikai paauga ir ateina laikas išleisti juos į darželį, tėvai ima rūpintis, kaip rasti tinkamiausią vaikų darželį vaikui. Kaip išrinko savo vaikams darželius žinomi Lietuvos tėvai?
V.Targamadzė. Neviltis didėja: nepamatuoti švietimo eksperimentai nesibaigs  (127)
2014 m. rugpjūčio 13 d. 10:23
Ir vėl valstybiniai brandos egzaminai... Kodėl nuolat juos lydi nerimas, dažnai neigiamos emocijos, sklando mitai, išlenda egzaminų užduočių rengėjų ir organizatorių, ypač politikos žaidėjų, edukologinio neraštingumo žiojėjančios skylės?
Postmodernus vaikas: prislėgtas atsakomybių ir neturintis laisvalaikio  (14)
2014 m. rugpjūčio 13 d. 00:01
Žymios Lietuvos pedagogės, habilituotos socialinių mokslų daktarės, profesorės, Šiaulių universiteto Edukacinių tyrimų mokslinio centro direktorės Audronės Juodaitytės tyrimų objektas – vaikas. Jos nuomone, šiuolaikinis postmodernus vaikas yra prislėgtas atsakomybių naštos, visiškai neturintis laisvalaikio ir nesuprastas tėvų, nežinančių, kaip jį auklėti.
R. Vainienė. Ar šį kartą pasiruošėme krizei?  (49)
2014 m. rugpjūčio 12 d. 15:31
Paprastai krizės būna netikėtos. Netikėtai Lietuvoje sugriuvo bankai, ištiko Rusijos ir pastaroji pasaulinė finansų krizės. Tokia jau krizių prigimtis. Visi žino, kad krizė bus, tik niekas tiksliai nežino kada, kas šį kartą taps pagrindine krizės priežastimi ir kokį dugną ji pasieks.
Svarbiausias tėvų darbas, kurį privalu atlikti iki rugsėjo 1-osios
2014 m. rugpjūčio 11 d. 16:23
Lietuvos policija ir saugaus eismo kultūrą skatinantis projektas "Nebūk briedis" prieš mokslo metų pradžią primena, kaip tėvai turėtų pasirūpinti vaikų saugumu prieš mokslo metus, kad šie į mokyklą keliautų saugiai.
Viena moderniausių mokyklų praveria duris: kokia ateitis mūsų laukia?  (223)
2014 m. rugpjūčio 11 d. 13:54
Vilniuje įsikūrusią Karalienės Mortos mokyklą galima vadinti kone technologiškai pažangiausia pradine mokykla Lietuvoje. Kasdien pamokos joje vyksta pasitelkiant planšetinius ir nešiojamus kompiuterius, išmaniąsias lentas bei modernias mokymosi sistemas.
Pirmą kartą VCO – spektaklis jaunimui „Jonas ir Greta“  (1)
2014 m. rugpjūčio 7 d. 14:47
Jaunimas kuria jaunimui. Pirmą kartą bohemiečių įkūrėjai ir mokytojai pristato publikai jaunuosius kūrėjus. Į E. Humperdincko operą „ Jonas ir Greta“ rugsėjo 25, 27, 28 d. kviečia naujoji Vilnius City Operos karta.
Kritika rūpestingiems tėvams: norite sėkmingo vaiko - atleiskite vadeles  (33)
2014 m. rugpjūčio 7 d. 09:57
Gabus ir talentingas vaikas – visų tėvų svajonė. Tačiau viešoje erdvėje dabartinė mokyklinio amžiaus vaikų karta neretai vadinama pačia bukiausia – gausiai vardijamos šios visuomenės grupės problemos, tad svajonėms tapti realybe darosi vis sunkiau.
Kodėl mokyklos iki šiol vadinamos kolaborantų vardais: kada S. Nėris sulauks P. Cvirkos likimo  (961)
2014 m. rugpjūčio 6 d. 05:30
Nuo 1946-ųjų vilniečiai vaikus leidžia į Salomėjos Nėries vardu pavadintą gimnaziją.
Matematikė: privalomas matematikos egzaminas - labai gerai  (111)
2014 m. rugpjūčio 5 d. 11:11
Švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus gina sprendimą įteisinti privalomą matematikos egzaminą.
Nematoma televizijos pusė: žvaigždės filmavosi ekstremaliomis sąlygomis  (18)
2014 m. rugpjūčio 5 d. 10:53
Rugpjūčio 4,5 ir 7 dienomis Vilniaus teatro arenoje vykstantys LNK projekto „Lietuvos balsas“ filmavimai tapo rimtu išbandymu visiems. Svilinant 34 laipsnių karščiui projekto mokytojai ir vedėjai buvo priversti vilkėti rudens sezoną ir mados tendencijas atspindinčiais drabužiais. Taip „kankinti“ žinomus eterio veidus projekto rengėjai buvo priversti dėl labai paprastos priežasties – dabar nufilmuotos vadinamųjų „nokautų“ laidos bus rodomos spalio pabaigoje bei lapkričio pradžioje.