mokytojai

Prezidentūroje įteikti valstybės apdovanojimai  (45)
2015 m. liepos 6 d. 11:22
Pirmadienio rytą Prezidentūroje šalies vadovė Dalia Grybauskaitė Valstybės - Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo - dienos proga valstybės apdovanojimus įteikė kelioms dešimtims lietuvių ir užsieniečių.
Lietuvos mokyklos glūdi dresūros aptamsoje  (95)
2015 m. liepos 5 d. 19:57
Pirmoji valstybinė institucija, su kuria susiduria jaunas žmogus yra mokykla. Ne tik siaubingai žemas švietimo lygis Lietuvoje, tačiau ir žmogaus vidinės vertės menkinimas mokyklose lemia potencialiausių atsitraukimą ir emigraciją. Kitos institucijos tęsia mokyklą, o institucijų veikla priklauso nuo žmogaus. Todėl esminiai mokyklos principai persimato ne tik kitose institucijoje, bet atskleidžia ir lietuvio esmę.
Giminingų sielų paslaptis: ar tai žmonės iš praeitų gyvenimų?  (104)
2015 m. liepos 5 d. 00:00
Tas žvilgsnis, šypsena ir jausmas, kad esate pažįstami visą amžinybę... Galbūt ką tik sutikote giminingą sielą? Ar gali būti, kad judviem teko susidurti praėjusiame gyvenime? Palaikantys reinkarnacijos idėją tvirtina, kad tai iš tiesų įmanoma. Taigi kas iš tiesų yra sielos draugai ir ko iš jų galima pasimokyti?
Valstybės apdovanojimai - kalbininkui Z. Zinkevičiui, JAV generolui, Krymo totorių lyderiui  (43)
2015 m. liepos 4 d. 08:38
Valstybės - Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo - dienos proga prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybės apdovanojimus įteiks Lietuvos kultūros ir meno veikėjams, amerikiečių generolui ir Krymo totorių lyderiui.
Sutaršė studijuojančius aukštosiose: vos baigusius tenka mokyti iš naujo  (179)
2015 m. liepos 3 d. 20:00
Aukštojo mokslo diplomas dažniausiai terodo vieną – tu turėjai galimybę lankyti universitetą ir kažko išmokti, bet tai visai nereiškia, kad žmogus to ir išmoko, tvirtina „Baltic Education Cluster“ prezidentas Marius Pareščius.
Tragiška istorija, kuri Norvegiją pakeitė visiems laikams  (244)
2015 m. liepos 3 d. 14:14
Taip nutinka ir bet kokį smurtą prieš vaiką draudžiančioje Norvegijoje: niekas keletą metų nepastebėjo patėvio skriaudžiamo mažamečio. Galiausiai vaikas buvo mirtinai sumuštas.
Kartais prancūzai yra per griežti tėvai
2015 m. liepos 3 d. 00:00
Knygą apie prancūzų vaikų auklėjimą parašiusi amerikietė žurnalistė ir rašytoja Pamela Druckerman (44 m.) sulaukė šlovės, kokios net nesitikėjo. Žurnalistė Vita susitiko su autore madingame Paryžiaus Marė kvartale – šio kavinėse Pamela mėgsta rašyti – ir pabandė išsiaiškinti, kokie gi yra to auklėjimo ypatumai.
Deivis ant R. Ščiogolevaitės užsiundė savo žmoną: Renata, fas !  (13)
2015 m. liepos 2 d. 16:33
Šiemet LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ Aklosios perklausos kaip niekada aistringos ir itin konkurencingos. Keturios projekto mokytojų kėdės atsisuko ypač talentingam projekto dalyviui – savo komandoje jį panoro matyti visi mokytojai: dainininkas Donatas Montvydas, scenos deivė Rūta Ščiogolevaitė, meilės muzikai suvesti Deivis su Renata ir estrados legenda Aleksandras Ivanauskas-Fara.
Renata Norvilė: „Bet kokiu atveju aš esu kaklas.“
2015 m. liepos 1 d. 15:14
Jau visą savaitę Vilniaus „Teatro arenoje“ nesiliauja šurmulys – galingiausi balsai ir LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ kūrybinė komanda ruošiasi Aklosioms perklausoms, kurios prasideda jau šį pirmadienį. Kiečiausia mokytojų komanda – Rūta Ščiogolevaitė, Donatas Montvydas, Aleksandras Ivanauskas-Fara bei Deivis ir Renata pirmą kartą susitiks su savo mokiniais – geriausiais balsais, kurie bandys užkariauti visos Lietuvos širdis.
Neištvėręs Deivis ant Rūtos Ščiogolevaitės užsiundė savo žmoną  (27)
2015 m. liepos 1 d. 14:54
Šiemet LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ „Aklosios perklausos“ kaip niekada aistringos ir itin konkurencingos. Keturios projekto mokytojų kėdės atsisuko ypač talentingam projekto dalyviui – savo komandoje jį panoro matyti visi mokytojai: dainininkas Donatas Montvydas, scenos deivė Rūta Ščiogolevaitė, meilės muzikai suvesti Renata ir Deivis Norvilai bei estrados legenda Aleksandras Ivanauskas-Fara.
Tas nenuilstantis žvaigždžių gyvenimas LNK naujojo sezono užkulisių nuotraukos  (2)
2015 m. liepos 1 d. 13:18
„Dvidešimt kartų labiau“ – su tokiu šūkiu LNK televizija pasitinka savo dvidešimtąjį gimtadienį. Nors pagrindiniai siurprizai žiūrovų laukia rudenį su jubiliejinio sezono pradžia, nuo liepos 1-osios LNK eteryje jau pasirodys pirmosios šventės užuominos. Tai – smagūs vaizdo klipai, kuriuose LNK laidų vedėjai stebina vieni kitus dvidešimt kartų labiau. Tortu, rožėmis, konfeti – artėjančios šventės atributais.
TV žvaigždės prieš kameras šėlo negailėdamos savęs  (4)
2015 m. liepos 1 d. 12:20
„Dvidešimt kartų labiau“ – su tokiu šūkiu televizija LNK pasitinka savo dvidešimtąjį gimtadienį. Nors pagrindiniai siurprizai žiūrovų laukia rudenį su jubiliejinio sezono pradžia, nuo liepos 1-osios LNK eteryje pasirodys pirmosios šventės užuominos. Tai – smagūs vaizdo klipai, kuriuose LNK laidų vedėjai stebina vieni kitus dvidešimt kartų labiau. Tortu, rožėmis, konfeti – artėjančios šventės atributais.
Vienas iš „Lietuvos balso“ mokytojų išdavė, kad tarp jų yra konkurencija  (2)
2015 m. birželio 30 d. 14:16
Vakar praūžė pirmoji LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ Aklųjų perklausų filmavimų diena. Į mokytojų kėdes sėdo profesionalų komanda – projekto senbuvis Donatas Montvydas, scenos deivė Rūta Ščiogolevaitė, meilės muzikos dėka suvesti Deivis su Renata ir estrados legenda Aleksandras Ivanauskas-Fara.
A. Ivanauskas-Fara: netoleruosiu tinginių  (42)
2015 m. birželio 30 d. 14:06
Vakar praūžė pirmoji LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ Aklųjų perklausų filmavimų diena. Į mokytojų kėdes sėdo profesionalų komanda – projekto senbuvis Donatas Montvydas , scenos deivė Rūta Ščiogolevaitė , meilės muzikos dėka suvesti Deivis su Renata ir estrados legenda Aleksandras Ivanauskas -Fara.
Lietuvių sukurtų žaidimų populiarumas auga tarsi ant mielių – žaidėjų jau 20 milijonų  (4)
2015 m. birželio 30 d. 12:50
Lietuvių žaidimų kūrėjų kompanijos „TutoTOONS“ populiarumas sparčiai auga. Vos prieš tris mėnesius kompanija pranešė apie padvigubintus 2014 metų rezultatus ir 10 milijonų žaidėjų skaičių, o šiandien „TutoTOONS“ džiūgaudami praneša, kad per balandžio - birželio mėnesius kompanijos žaidimai sulaukė dar 10 milijonų žaidėjų dėmesio, buvo peržengta 20 milijonų parsisiuntimų riba.
Sunku atitraukti akis nuo perpus suplonėjusios Agnetos Gabalytės  (151)
2015 m. birželio 30 d. 02:35
Pirmadienio vakarą Teatro arenoje praūžė šventinis ketvirtojo muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ starto vakarėlis, po kurio vyko „Aklųjų perklausų“ filmavimas. Į jį susirinko daug žmonių, norinčių išvysti tai, ką LNK televizija rodys tik rudenį. Tiek projekto organizatorius, tiek jo gerbėjus apjungė balsai ir meilė muzikai.
Gimtadienį švenčianti R. Norvilė žibėjo televizijos vakarėlyje  (14)
2015 m. birželio 29 d. 19:17
Saulėtą pirmadienio vakarą muzikai neabejingi žinomi žmonės rinkosi į „Lietuvos balso“ ketvirtojo sezono pradžios vakarėlį ir „Aklųjų perklausų“ filmavimą. Jame pasirodė ir visi naujojo sezono mokytojai, tarp jų - ir šiandien 36-ąjį gimtadienį švenčianti Renata Norvilė.
R. Norvilė: bet kokiu atveju aš esu kaklas  (14)
2015 m. birželio 29 d. 13:44
Jau visą savaitę Vilniaus „Teatro arenoje“ nesiliauja šurmulys – galingiausi balsai ir LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ kūrybinė komanda ruošiasi Aklosioms perklausoms, kurios prasideda jau šį pirmadienį.
Renata Norvilė atskleidė, kad šeimoje sprendimus priima ji, o ne Deivis  (11)
2015 m. birželio 29 d. 13:42
Jau visą savaitę Vilniaus „Teatro arenoje“ nesiliauja šurmulys – galingiausi balsai ir LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ kūrybinė komanda ruošiasi Aklosioms perklausoms, kurios prasideda jau šį pirmadienį. Kiečiausia mokytojų komanda – Rūta Ščiogolevaitė, Donatas Montvydas, Aleksandras Ivanauskas-Fara bei Deivis ir Renata pirmą kartą susitiks su savo mokiniais – geriausiais balsais, kurie bandys užkariauti visos Lietuvos širdis.
R. Juknevičienė. Aš siūlau pereiti prie visuotinės karinės prievolės  (348)
2015 m. birželio 28 d. 21:24
Šiek tiek kitaip įsivaizdavau Vyriausybės narių pasisakymus pirmojoje istorijoje Seimo diskusijoje apie krašto saugumą – ne kaip anų laikų XX partijos suvažiavimo ataskaitą, o kaip esminių iššūkių apibūdinimą. Labai gerai, kad tarnybų vadovai užpildė šią spragą.
Kur stoti arba aukštojo mokslo pasirinkimo kančios  (26)
2015 m. birželio 28 d. 20:21
Nors nesu studentė, vis dažniau tenka padiskutuoti aukštojo mokslo pasirinkimo tema. Galbūt ji iškyla į paviršių dėl to, kad tik neseniai nutilo triukšmas dėl baigiamųjų mokyklos egzaminų bei stojamųjų, o gal dėl to, kad paskutiniu metu tenka daugiau bendrauti tiek su mokslus besirenkančiais moksleiviais ar jų susirūpinusiais, stresuojančiais tėveliais. Bet kuriuo atveju, akivaizdu, kad daugeliui tai viena aktualiausių temų.
Į Lietuvą iš Norvegijos grįžo vaikų netekusi pora  (342)
2015 m. birželio 27 d. 20:29
Į gimtinę grįžo nesėkmingai savo vaikus iš Norvegijos vaikų teisių tarnybos mėginusi pagrobti lietuvių pora.
Kelionės po Lietuvą: kuo vilioja Anykščiai ir Utena  (9)
2015 m. birželio 27 d. 08:00
Vasara – atostogų ir kelionių metas. Pastaruoju metu darosi vis įdomiau keliauti po Lietuvą – turizmo informacijos centrai, muziejai sugalvoja tokių veiklų, kuriomis galima sudominti ir aktyvius, nenurimstančius vaikus, kuriems svarbiausia, kad daug ką būtų galima paliesti, išbandyti, patikrinti, ar gidas sako tiesą, ir suaugusiuosius.
A. Užkalnis aptiko naujas madas lietuviškame turizme  (169)
2015 m. birželio 26 d. 12:03
Klausiu dvaro šeimininkės: „Vaiduoklių turite?“. Sako, jei reikia, tai bus. Būna, sako, kad vaidenasi. Tą naktį nesivaideno, net ir po vyno, konjako ir cigaro nesivaideno.
Lietuvė su šeima į naują gyvenimą Balyje susiruošė per 2 savaites  (8)
2015 m. birželio 26 d. 09:22
Kai mes valgome pusryčius, paskubomis krauname vaikus ir jų kuprines į automobilius, dėl laiko skirtumo keletas rankas, kojas ir veidus kokoso aliejumi rūpestingai išsitepusių lietuvaičių sėdi jau ketvirtoje Balio (Indonezija) žaliosios mokyklos pamokoje ir pasakoja apie „namų darbus", pavyzdžiui, kaip sekėsi savaitę išgyventi... tik su penkiais litrais vandens per dieną.
V. Pauliukaitis: pagalvojau logiškai - jei dirbsiu šį darbą, kokie užaugs mano vaikai?  (56)
2015 m. birželio 26 d. 00:00
Kalbama, kad jis yra atradęs jaunystės eliksyrą, moka stabdyti laiką, mintimis valdo publiką, o neseniai Lietuva matė, kaip jo portretą tapė delfinė Glorija. Mitų ir sakmių apipintas režisierius , scenaristas, televizijos laidų vedėjas Vytenis Pauliukaitis (66 m.) juokauja, kad rymoti prie pelargonijų kol kas neturi laiko, nes knieti išmėginti vis naujas veiklos sritis.
12-kos knygų topas įvairiems skoniams  (17)
2015 m. birželio 25 d. 11:37
„Manydami, kad reikia įvairovės, atrinkome tai, kas galėtų sudominti tiek moterų tiek vyrų auditoriją – garsūs šiuolaikiniai užsienio ir lietuvių autoriai, klasika, įžymybių biografijos, saviugda. Visa tai, kas šiandien populiaru pasaulyje ir Lietuvoje “, - sako leidyklos „Baltos lankos“ atstovė. Jūsų dėmesiui 12 knygų įvairiems skoniams.
Freddie Mercury: biseksualumo neslėpusi pasaulio žvaigždė, meilės paieškos ir orgijos, kurios lėmė tragišką baigtį  (85)
2015 m. birželio 25 d. 00:00
Fredis Merkuris buvo žmogus, pakeitęs muzikos istoriją. Jo suburta grupė „Queen“ , lig šiol tituluojama geriausia visų laikų populiariosios muzikos grupe, pasaulin įnešė naujų spalvų, anksčiau neregėtos drąsos, daugiau šypsenų ir meilės. Per jų koncertus žmonės verkdavo ir alpdavo, radijui užgrojus jų dainas poros nevalingai pradėdavo bučiuotis, vaikai šypsotis, net senyvo amžiaus moteriškės – linguoti.
Praktiką Čikagoje atlikusi I. Viluckytė: „Bene didžiausias iššūkis, su kuriuo teko susidurti, tai išėjimas iš komforto zonos“
2015 m. birželio 23 d. 10:59
Dviejų mėnesių praktiką Čikagos lituanistinėje mokykloje (JAV) atlikusi Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto I kurso magistrantė Ingrida Viluckytė vis dar prisimena šiltą ir rūpestingą jos priėmimą į lietuvių bendruomenę svetur ir pažadus susitikti vasarą. Pasak lituanistės, iš lietuviškų išeivijos mokyklų galima pasimokyti, kaip skleisti tautiškumą ir puoselėti tautinį identitetą.