mokytojai

K. Rimdžiaus patarimai: ko būtina vengti ruošiantis Rugsėjo 1-osios šventei  (34)
2015 m. rugpjūčio 27 d. 17:25
Paskutiniąsias vasaros dienas daugelis moksleivių tapatina ne tik su atostogų pabaiga ir artėjančiais naujų mokslų metų iššūkiais, bet ir su sumaištimi, kylančia iš nežinojimo kaip pasipuošti rugsėjo pirmosios šventei. Dalis jų rūpindamiesi savo šventiniu garderobu neretai persistengia ir susiruošia kaip į karnavalą, o kiti atvirkščiai – rengiasi tai, kas tądien pakliūva po ranka, tačiau nei vienas šių pasirinkimų nesukuria geriausio rezultato, todėl naujienų portalas DELFI pakalbino vieną garsiausių Lietuvos stilistų Kęstutį Rimdžių, kuris mielai sutiko pasidalinti patarimais ne tik su moksleiviais, jų tėvais bei mokytojais, bet ir atskleidė esminę įvaizdžio kūrimo taisyklę pritaikomą visomis progomis.
Slaptos išrinktųjų taisyklės: sveiki atvykę į suaugusiųjų pasaulį  (81)
2015 m. rugpjūčio 27 d. 17:03
Daugelis buvusių abiturientų jau pasirašė sutartis su aukštosiomis mokyklomis ir nekantriai laukia rugsėjo, kuomet taps studentais. Tiesa, dažnas jų į ateitį žvelgia susirūpinusiu žvilgsniu – laukia daugybė naujovių.
5 patarimai, ką turėtum daryti, jei kas nors tave įžeidinėja  (2)
2015 m. rugpjūčio 27 d. 14:39
Patyčios ir skaudūs žodžiai neaplenkia nė vienos iš mūsų. Kai kas su patyčiomis susiduria mokykloje, draugų būryje, yra atvejų, kai jauni žmonės patyčias patiria net namuose.
Tada ir dabar. Viešos egzekucijos mokykloje: buvo baisi gėda  (769)
2015 m. rugpjūčio 27 d. 11:55
Tarybinė mokykla siekė labai aiškaus standarto: mokyklų pastatai gimė pagal kelis tuos pačius projektus ir mažai kuo skyrėsi vienas nuo kito, kiekvieno dalyko vadovėlis buvo vienas rusiškas, išverstas į visas sąjungos kalbas. Pašnekovai netgi tvirtino, kad jie ne tik tą patį mokėsi, bet ir valgė panašiai: daugumoje Vilniaus mokyklose maistas buvo toks pat arba labai panašus.
Naujas mokslų sezonas : ką tau žada ZODIAKAS ?
2015 m. rugpjūčio 27 d. 11:04
Nauji mokslo metai jau beldžiasi į duris ir visoms smalsu sužinoti - kas gi laukia naujuoju mokslo sezonu? Ar seksis moksluose? Ar gerai sutarsiu su draugais? Ar meilės frontas atneš kažką naujo? Viską sužinosi paskaičiusi didįjį naujų moklų metų sezono horoskopą.
10 mitų apie vidurinę mokyklą , kuriais daug kas tiki  (4)
2015 m. rugpjūčio 26 d. 13:19
Mokymasis vidurinėje mokykloje ne vienai įsimins visą gyvenimą. Draugai, pirmosios meilės, įdomios, o gal priešingai - ne itin įdomios pamokos... Vis dėlto apie vidurinę mokyklą sklando mitų, kuriuos būtina išsklaidyti.
Choreografė J. Sodytė-Bradauskienė: viena galiu būti labiau nei su kuo nors  (16)
2015 m. rugpjūčio 26 d. 00:00
Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro režisierė, asistentė ir choreografė Jūratė Sodytė-Bradauskienė (51 m.) pakeitė savo amplua – režisierės Alantės Kavaitės filme „Sangailės vasara“ atliko mamos, dėl paauglės dukters paaukojusios baleto šokėjos karjerą, vaidmenį. Gali būti, kad žiūrovai 20 metų baletui paskyrusią Jūratę tapatins su jos sukurtu personažu.
Neformalaus ugdymo krepšelis – jau nuo spalio  (14)
2015 m. rugpjūčio 25 d. 16:07
Rugpjūtį Vyriausybė patvirtino Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos pakeitimus, kuriais nustatoma neformaliojo ugdymo krepšelio lėšų skyrimo ir naudojimo tvarka.
Psichoterapeutė: dabartiniai paaugliai nuskriausti – į juos žiūri kaip į mažamečius  (31)
2015 m. rugpjūčio 25 d. 11:18
Paaugliai suaugusiuosius girdi ir tėvai tikrai nenustoja jiems būti autoritetais, tačiau ne visada nori sutikti su tuo, ką mes sakome, ne visada paklūsta, LRT RADIJO laidoje „Dešimt balų“ sako Paramos vaikams centro direktorė Aušra Kurienė.
Ką pamačiau prestižinėje užsienio mokykloje?  (3)
2015 m. rugpjūčio 25 d. 10:40
Kiekvieną dieną žiniasklaida praneša apie naujus išradimus ir technologijas. Vis primena, kad gyvename iššūkių pasaulyje, kuris keičiasi greičiau nei įmanoma pastebėti.
B. Burgio precendentas: atėjo metas supertėvelių terorui?  (1159)
2015 m. rugpjūčio 24 d. 14:53
Žinomas pedagogas ir ilgametis prestižinės gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis buvo pripažintas kaltu dėl sistemingo nepilnametės moksleivės bauginimo, naudojant psichinę prievartą. Šis beprecedentis atvejis, pasirodo, atskleidė ne vieną problemą švietimo srityje ir padėjo išryškinti didžiausius švietimiečių skaudulius.
Per vestuves patyręs košmarą prakeikė visus jaunavedžius  (184)
2015 m. rugpjūčio 24 d. 14:27
Žvelgiau į ją nuo mokyklos suolo ir jaučiau, kaip man skauda. Skauda į ją žiūrėti. Ievą visuomet matydavau apsuptą vaikinų dėmesio. Kitaip ir būti negalėjo – jos šviesūs, stori plaukai ir skaistus, gražus veidas pavergdavo kas antrą vyruką mūsų mokykloje. Mėgdavau paslapčia fantazuoti, kaip jos ilgų plaukų galiukai linksmai kutena mano veidą. O aš vilčių pavergti jos širdį neturėjau – nebuvau nei sportiškas, nei labai išvaizdus, o sekdavosi man tik matematika.
Naujų mokslo metų pokyčiai: gudrus planas ar dvigubi standartai  (173)
2015 m. rugpjūčio 24 d. 05:30
Žinia apie privalomą matematikos valstybinį brandos egzaminą sukėlė pasipiktinimo bangą švietimo bendruomenėje, tačiau, panašu, čia sustoti Švietimo ir mokslo ministerija ( ŠMM ) nelinkusi. Laukia dar viena šokiruoti galinti naujovė.
Kauniečiui atsirūgo nevykęs pokštas apie sužadėtuves ir seksą po tiltu  (77)
2015 m. rugpjūčio 23 d. 22:02
Nevykusį pokštą iškrėtęs vienas septyniolikmetis kaunietis šiandien raudonuoja iš gėdos. Lygiai taip pat, kaip ir nuo jo nukentėjusi bendraklasė, į kurios elektroninį paštą ir socialinio tinklalapio „ Facebook “ paskyrą jis neteisėtai įsilaužė.
Psichologas: kaip rugsėjo 1-ąją paversti nepaprasto nuotykio pradžia?
2015 m. rugpjūčio 23 d. 00:05
Psichologo Vyčio Valantino pamąstymai, kurie bus naudingi būsimųjų mokinių tėvams. Kaip rugsėjo pirmąją paversti nepaprasto nuotykio pradžia?
16-metė išgyvena nevaikiškas dramas: kūdikio susilaukė nuo vieno, o tekės už kito  (299)
2015 m. rugpjūčio 21 d. 05:30
16 metų Austėja sprendžia visai nevaikiškas problemas: bendraamžės ruošiasi į 10 klasę, o ji – sūpuoja kūdikį.
A. Ivanauskas-Fara išdavė, kur surado savo gyvenimo meilę
2015 m. rugpjūčio 20 d. 11:19
Jau greitai šventiniame 20 metų švenčiančios LNK sezone startuos žiūrimiausias muzikinis projektas „Lietuvos balsas“ su šūkiu „Meilė muzikai“ . Tačiau, pasirodo, ne tik mokytojai Renata ir Deivis surado meilę per muziką. Muzika meilę lėmė ir estrados legendai Aleksandrui Ivanauskui-Farai. „Man buvo, berods, 19, kai koncertavome Kaune viename studentų bare“, – pradeda pasakoti projekto mokytojas.
37 metus kartu su žmona gyvenantis Aleksandras Ivanauskas-Fara atskleidė idealių santykių paslaptį  (2)
2015 m. rugpjūčio 20 d. 11:04
Jau greitai šventiniame 20 metų švenčiančios LNK sezone startuos muzikinis projektas „Lietuvos balsas“ su šūkiu „Meilė muzikai“ . Tačiau, pasirodo, ne tik mokytojai Renata ir Deivis surado meilę dėl muzika. Muzika meilę lėmė ir estrados legendai Aleksandrui Ivanauskui-Farai. „Man buvo, berods, 19, kai koncertavome Kaune viename studentų bare“, – pradeda pasakoti projekto mokytojas.
S. Stallones išvaizdos pokyčiai: nuo raumeningo kūno iki sunkiai atpažįstamo aikštingo senuko  (25)
2015 m. rugpjūčio 19 d. 12:29
Sylvesteris Gardenzio Stallone – vienas žymiausių amerikiečių aktorius ir režisierius. Stallones vardas dažnam asocijuojasi su jo sukurtais garsiausiais veiksmo filmų herojais – Rocky Balboa ir John Rambo. Dabar aktoriui yra 69-eri.
M. Švėgžda von Bekkeris: esu laimingas, kad turiu sielos draugų  (49)
2015 m. rugpjūčio 19 d. 00:00
Kad ir kur gyventų ar keliautų smuiko virtuozas docentas Martynas Švėgžda von Bekkeris (48 m.), kelis kartus per metus jis grįžta namo. Vilniuje, iš protėvių paveldėtame bute, menininkas atgauna jėgas, pasisemia stiprybės, o Šimonių girioje esančioje šeimos sodyboje, kur neveikia internetas ir mobilusis ryšys, pasislepia nuo pasaulio ir ilsisi klausydamasis paukščių ulbėjimo ir savo sielos balso.
Vilkončiai: esame neįtikėtinai atviri vienas kitam  (5)
2015 m. rugpjūčio 18 d. 00:00
Gyvybės draudimo konsultantė Nijolė Vilkončienė (65 m.) ir kompozitorius docentas Laimis Vilkončius (65 m.) šią liepą minėjo keturiasdešimt ketverių metų vedybų sukaktį. Prie gražios datos reikėtų pridėti dar keturiolika metų – tiek jiedu buvo pažįstami iki santuokos.
Kodėl vyrai eina pas prostitutes?  (420)
2015 m. rugpjūčio 15 d. 00:00
“Kalbant apie prostitutes dažnai vartojamas žodis “malonumai”. Tačiau iš tiesų reikėtų kalbėti apie skausmą, liūdesį, širdgėlą, pagiežą ir nesibaigiančią savigraužą…” Ši anonimo citata apibūdina moterų, kurios parduoda savo kūnus, kančias. O ką galima pasakyti apie vyrus, kurie tai perka?
Singapūras: turtinga valstybė, kurioje apie politiką kalba tik taksistai  (23)
2015 m. rugpjūčio 14 d. 19:56
Singapūras per pusšimtį metų tapo viena turtingiausių valstybių ir brangiausia vieta gyventi, tačiau visas žiniasklaidos priemones čia valdo valstybė, o apie politiką viešai kalbėti išdrįsta tik taksistai. Be to, nepaklusnieji čia baudžiami nuplakimu ar mirties bausme, bet singapūrietis Naveenas Kapooras tai pateisina.
19 amžiaus Vilnius: neįtikėtini pinigų prasimanymo būdai ir slapčiausios aukštuomenės nuodėmės  (59)
2015 m. rugpjūčio 14 d. 18:53
Dienomis, kai pačiame Vilniaus centre puikuojasi dangoraižiai, senamiestyje stovi prabangiausi viešbučiai, o gatvėmis važinėja naujausi automobiliai, net į galvą neateitų mintis jog, dar prieš kelis šimtus metų, didžiąją miesto dalį užėmė medinės lūšnos, neasfaltuoti keliai, o pats centras užsieniečiams atrodė kaip gūdi provincija. Nors tai jau ir praėję laikai, tačiau pažinti savo istoriją visada sveikintina, tad apie, tai kodėl dar XIX amžiuje Vilniaus senamiestyje lakstydavo nežabotos kiaulės, kareiviai rengdavosi moteriškais drabužiais, o sutryptas širdies formos sausainis pranašaudavo amžiną senmergystę – šiandien atskleidžiame didžiausio naujieno portalo DELFI skaitytojams.
R. Meilutytė DELFI skaitytojams: nesijaučiu, kad labai labai nepasisekė  (133)
2015 m. rugpjūčio 12 d. 17:00
Trečiadienio popietę DELFI redakcijoje apsilankė neseniai iš Rusijos Kazanės mieste vykusio pasaulio vandens sporto šakų čempionato plaukimo varžybų grįžusi Rūta Meilutytė . Pajėgiausia Lietuvos plaukikė planetos pirmenybėse iškovojo mūsų šaliai sidabro medalį 100 metrų krūtine rungtyje, o per pusę trumpesnėje distancijoje finišavo ketvirta.
Kodėl jaunuoliai kasmet vis prasčiau laiko lietuvių kalbos egzaminą?  (99)
2015 m. rugpjūčio 10 d. 13:42
Išgirdę šių metų Lietuvių kalbos brandos egzamino rezultatus, daugybė tėvų ir mokytojų griebėsi už galvos: „Katastrofa. Užaugo beraščių karta“.
Ameriką iškeitė į Lietuvą: atrado savo aukso gyslą  (12)
2015 m. rugpjūčio 7 d. 16:40
Du lietuvaičiai prieš dvejus metus įkūrė startuolį „ TutoTOONS “, kurį lydi pavydėtina sėkmė. Lietuvių sukurtus edukacinius žaidimus vaikams jau yra parsisiuntę per 30 mln. žaidėjų visame pasaulyje, o įmonės komandą sudaro 15 narių iš Lietuvos ir dar keli, gyvenantys Barcelonoje. Vienas iš žaidimų kompanijos įkūrėjų Mantas Radvila neslepia turėjęs galimybę likti gyventi ir verslą kurti Amerikoje, tačiau pasirinko Lietuvą. Apie tai kokios priežastys tai lėmė ir kur slypi kompanijos sėkmė, jaunasis verslininkas sutiko papasakoti DELFI.
Amerikiečių profesoriai priblokšti: universitetai nemoka išnaudoti interneto  (4)
2015 m. rugpjūčio 7 d. 09:46
Švietimo institucijos atsilieka nuo technologinės pažangos ir kitų naujovių, o dėstytojus ir mokytojus jaunimas lenkia žiniomis apie kompiuterius, pastebi vasarą Lietuvoje apsilankiusi Čikagos Lojolos universiteto socialinio darbo profesorė Katherine Tyson McCrea ir jos vyras, Čikagos universiteto neurobiologijos profesorius Robertas McCrea.
Lauko darželiai Lietuvoje: kokią naudą gauna vaikai?  (1)
2015 m. rugpjūčio 6 d. 00:01
Paskutinę liepos savaitę Lietuvoje viešėjo keturi lauko pedagogikos specialistai iš skirtingų pasaulio šalių: Islandijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės bei Šiaurės Airijos.