mokytojai

Sukėlė tikrą audrą: egzaminų turi nelikti  (325)
2014 m. lapkričio 25 d. 19:45
Lietuvos tėvų forumo pirmininkas Audrius Murauskas – griežtas: moksleiviai neturi būti egzaminuojami. Anot jo, egzaminai yra tik atminties patikrinimas stresinėje situacijoje, todėl klaidinga vadovaujantis tik šiais rezultatais priimti jaunuolius į aukštąsias mokyklas
N. Putinaitė. Aukštosios mokyklos pereis prie keturbalės sistemos?  (44)
2014 m. lapkričio 25 d. 18:33
Prieš savaitę Konstitucinis Teismas ( KT ) paskelbė nutarimą, jog šiuo metu galiojanti vadinamoji studentų rotacijos tvarka prieštarauja Konstitucijai . Šiandien ypač akivaizdu, kaip labai į ankstesnius nutarimus atsirėmęs sprendimas prasilenkia su egzistuojančia praktika ir visuomenės patirtimi.
R. Mikailionytė: man svarbi estetika
2014 m. lapkričio 25 d. 00:00
Mados renginių organizatorei, „Mados infekcijos“ prodiuserei ir landšafto dizainerei Renatai Mikailionytei šiuo metu laiko atsikvėpti beveik nėra. Ruduo – kolekcijų pristatymo metas.
P. Urbšys. Apie galingiausią Lietuvos ginklą  (50)
2014 m. lapkričio 24 d. 15:39
Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinime Lietuvos Šaulių sąjungos konferencijoje „Pilietinė gynyba hibridiniame kare“ nuskambėjo tokie žodžiai: „Galingiausias Lietuvos ginklas yra jos žmonių pasirengimas ginti savo žemę ir laisvę. Turime kalbėti apie visuomenės aktyvų neginkluotą dalyvavimą valstybės gynyboje. Kiekvieno mūsų indėlis gali būti įvairus: nuo atsparumo propagandai ir kibernetinės erdvės stiprinimo iki transporto ar aprūpinimo organizavimo“.
Politika Lietuvoje atbaido mane turėti vaikų  (50)
2014 m. lapkričio 24 d. 09:58
Seimas , mano nuomone, yra sumažintas valstybės modelis, tad natūralu, kad jame yra ūkininkų, aktorių, kadaise buvo ir pramogų verslo atstovų. Tai normalu ir tai veikia, juk visų interesai turi būti atstovaujami. Tačiau mane itin domina vienas medikas, kuris yra įsitaisęs Švietimo ministro kėdėje.
14-metis lietuvis genijus vos nepramiegojo savo šlovės  (88)
2014 m. lapkričio 23 d. 14:55
Žinia, kad Jungtinėje Karalystėje gyvenantis lietuvis – protingesnis už Albertą Einsteiną, žaibišku greičiu apskriejo žiniasklaidą tiek Anglijoje , tiek Lietuvoje . Paulius Zabotka (14) su mama Egle, tėčiu Viktoru ir sese Evita Anglijoje gyvena jau 10 metų. Nuoširdžiai besišypsodamas jaunuolis su mama MIESTE.lt skaitytojams papasakojo apie „Mensa“ organizacijos intelekto koeficiento testą, kodėl nenorėjo jo atlikti ir ką reiškia būti genijumi!
M. Jovaiša: mano žmona yra nepaprastai talentinga mama  (3)
2014 m. lapkričio 23 d. 00:00
Ar sunku būti geru tėčiu, klausiame leidėjo fotografo, keliautojo Mariaus Jovaišos (41 m.).
A. Bilotaitė. Pilietiškumo ugdymas – Lietuvos mokyklos našlaitis  (73)
2014 m. lapkričio 22 d. 13:41
Jokia paslaptis, kad valstybės susirūpina problemomis, kai jas aktualizuoja jau iškilęs pavojus.
M. Skarupskas. Vilnius: Citius. Altius. Fortius  (18)
2014 m. lapkričio 22 d. 13:37
Prastas finansavimas ir nepakankamas dėmesys menkina sportinį Vilniaus potencialą.
L. Imbrasienė: reikia prisiminti, kad auginame ne tik vartotoją, bet ir žmogų  (8)
2014 m. lapkričio 22 d. 11:33
Kuo šiuolaikinės, vadinamosios Z kartos, vaikai ypatingi, ir kuo skiriasi nuo ankstesnių kartų? Su kokiais sunkumais, augindami šiuolaikinius vaikus, susiduria tėvai? Ar gali dabartinė mokymosi sistema, taikyta ne vienai ankstesnei kartai, efektyviai prisitaikyti ir prie šiuolaikinių mokinių? Šį klausimą vis dažniau prisimena tiek tėvai, tiek pedagogai, matydami, kaip greitai Z kartos atstovai priima ir apdoroja informaciją, perpranta naująsias technologijas bei jomis naudojasi.
Lietuvos mokiniai rinko paramą Ukrainai  (8)
2014 m. lapkričio 21 d. 13:16
Daugiau nei tris savaites Vilniaus Balsių pagrindinės mokyklos buvę ir esami mokiniai, jų tėvai, mokytojai, Balsių apylinkių gyventojai ir visi Ukrainos likimui neabejingi žmonės savanoriškai aukojo kariams šiuo metu ypač reikalingus daiktus.
S. Jurkevičius. Lietuvos mokykla ugdo mokinius su prastomis žiniomis ir neaiškia vertybių sistema  (315)
2014 m. lapkričio 21 d. 11:35
Gebėjimas užtikrinti kokybišką ugdymo procesą yra ne tik kiekvienos mokyklos pagrindinis uždavinys, tai turėtų būti prioritetinis kiekvienos valstybės tikslas. Pasižvalgius aplinkui, galime pamatyti, kad vienose valstybėse šis tikslas įgyvendinamas sėkmingiau, o kitose mokymo(si) kokybės užtikrinti nepavyksta dėl įvairiausių priežasčių.
Nauji pavojai: atsiranda vis keistesnių ir rafinuotesnių patyčių metodų  (8)
2014 m. lapkričio 21 d. 09:23
Pasak mokymus vedusios psichologės Aurelijos Lingienės, patyčių tema, nors apie ją jau nemažai kalbėta, vis tiek lieka be galo aktuali labiausiai dėl to, kad keičiasi ir pačių patyčių būdai, randasi vis keistesnių ir rafinuotesnių patyčių metodų: „Jei prieš keletą metų kalbėdavome daugiausiai tik apie patyčias mokykloje, dabar jau turime gebėti stebėti ar net kontroliuoti patyčias internete“, - sako psichologė ir priduria, jog būtent dėl to mokytojai turi būti labai atidūs ir dėmesingi.
Kai kada vardas žmogui tampa našta: specialistės komentaras  (25)
2014 m. lapkričio 21 d. 00:10
Pūstelėjus naujiems mados vėjams tėveliai vis dažniau vaikams renka įmantrius, negirdėtus, sunkiai tariamus vardus. Ar toks vardas netaps vaikui našta? Psichologė ir logopedė Asta Lipnickienė siūlo atkreipti dėmesį į dalykus, kurie tėveliams kartais nė nešauna į galvą.
Psichologė: žala padaroma jau pirmaisiais pasityčiojimo žodžiais ar veiksmais
2014 m. lapkričio 21 d. 00:00
Galbūt daugelis mano, kad užvėrus mokyklos duris baigiasi ir patyčios , tačiau tai yra netiesa.
V. Kernagio draugai ir artimieji rinkosi į maestro kūrybos vakarą  (11)
2014 m. lapkričio 20 d. 18:45
Ūkanotą ketvirtadienio vakarą Vytauto Kernagio kūrybos gerbėjai rinkosi į išskirtinį vakarą. Dienos šviesą išvydo jau trečioji, paskutinė, V. Kernagio dainų antologijos knyga, kurią išleido Vytauto Kernagio fondas. Taip pat buvo pristatyta ir fotografų inicijuota paroda „Vytautas Kernagis fotografijose“. Pačios gražiausios V. Kernagio dainos skambėjo jo draugų lūpomis.
Skaudžios realybės fone: ką daryti, kad vaikas užaugtų žmogumi  (43)
2014 m. lapkričio 20 d. 14:57
Interneto atsiradimas atvėrė prarają tarp ankstesniųjų kartų, užaugusių vien realiame pasaulyje, ir 1995–2010 metais gimusios Z kartos, dar vadinamos guglo karta. Kaip rasti sąlyčio taškų, kaip Z vaikus suprasti tėvams, kaip veiksmingiau dirbti mokytojams, pasakoja Lietuvos edukologijos universiteto profesorė dr. Palmira Pečiuliauskienė.
Mergina atvirai prisipažįsta: jaučiu, kad savo vaikinui darau gėdą  (75)
2014 m. lapkričio 19 d. 15:48
Sveiki, esu Dominyka. Susidūriau su tokia problema, kad nuo mažens esu labai savikritiška. Turiu mylimą vaikiną ir dėl to man dažnai tenka susidurti su šia problema. Pradėjau graužt save dėl to, jog negaliu būti jam tobula. Daug kas sako, kad tobulų nėra, bet aš neigiu šitą pasakymą, nes jeigu nori, tu tikrai gali būti tobulas mylimam žmogui.
„Lietuvos balso“ komisiją repavimu papirkusi A. Matekūnaitė nori tapti žvaigžde  (1)
2014 m. lapkričio 19 d. 11:03
Visus „Lietuvos balso“ mokytojus pakerėjusi atlikėja Algė Matekūnaitė DELFI skaitytojams pasakoja apie Euroviziją,repo kultūrą ir populiarumo pliusus.
Mokytojai toliau rengiasi neterminuotam streikui  (58)
2014 m. lapkričio 18 d. 20:18
Po praėjusios savaitės mokytojų streiko antradienį įvykęs švietimo profsąjungų atstovų susitikimas su premjeru Algirdu Butkevičiumi apčiuopiamų rezultatų nedavė. Profsąjungų lyderiai sako, kad, jeigu iki gruodžio 2 dienos nebus pasirašytas ketinimų protokolas, neatsisakoma neterminuoto streiko, kol kas nestabdomas pasiruošimas jam.
Kviečia į specialų vakarą su Vytautu Kernagiu  (11)
2014 m. lapkričio 18 d. 10:50
Lapkričio 20 d. 19 val. „ Silberauto “ salone Vytauto Kernagio kūrybos gerbėjų laukia išskirtinis vakaras. Pagaliau dienos šviesą išvys jau trečioji, paskutinė, V. Kernagio dainų antologijos knyga, kurią išleido Vytauto Kernagio fondas. Tą patį vakarą visi atėję į saloną pamatys ir fotografų inicijuotą parodą „ Vytautas Kernagis fotografijose“. Ir kaip gi be muzikos?! Pačios gražiausios Vytauto Kernagio dainos suskambės Vytauto draugų lūpomis. Juk šis vakaras – dar viena galimybė prisiminti Vytautą Kernagį.
Trūko KTU gimnazijos mokytojų kantrybė: taikstytis neketina  (772)
2014 m. lapkričio 17 d. 22:37
Prieš kiek daugiau nei dvi savaites apie savo atsistatydinimą pranešęs KTU gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis visuomenėje sukėlė tikrą sąmyšį. Spaudimo neišlaikė ir gimnazijos pedagogai – pirmadienį jie išplatino jų poziciją dėl susidariusios situacijos parodantį pareiškimą.
Apie diskriminuojamų žmonių teises – pabuvus jų „kailyje“
2014 m. lapkričio 17 d. 16:08
Augustas Boalis, Engiamųjų teatro įkūrėjas ir režisierius, lengendinis kovotojas už žmogaus teises apie savo sukurtą metodiką yra pasakęs: „Engiamųjų teatras suteikia mums galimybę išsakyti savo nuomonę ir, naudojantis Meno galia, surasti savo problemų sprendimus. Per teatrą mes atrandame, kad galime daugiau, negu galvojome. Galiausiai imame suvokti, jog galime keistis ir keisti pasaulį. Tirkime praeitį šiandien, kad galėtume kurti ateitį.“
Kodėl mes ryžtamės turėti vaikų?  (2)
2014 m. lapkričio 17 d. 00:00
Yra vienas klausimas, į kurį net ir pasirodžius Augustui nesugebu surasti tinkamo, aiškaus, teisingo atsakymo: "Kodėl pasirenkame turėti vaikų?"
I. Valinskienė: mes išsiskirsime su Valinsku  (77)
2014 m. lapkričio 16 d. 19:36
Šiandien prasidėjo ketvirtosios „Lietuvos balso“ dvikovos. Paskutinėje dvikovų laidoje netrūko emocijų – nuo nusivylimo kartėlio iki džiaugsmo šypsnių. Ekspresyvieji mokytojai negailėjo savo mokiniams nei pagyrų, nei aštrių kritikos strėlių. O Inga Valinskienė pareiškė: "Mes išsiskirsime su Valinsku."
J. Špakauskas. Vilnius nusipelno Zuoko  (210)
2014 m. lapkričio 16 d. 17:50
Viena žurnalistė ir gera mano bičiulė, sako, kad televizijos žiūrovų nedomina kitų žmonių nuomonė ar pažiūros, juos domina istorijos. Ne apie visus žmones čia, žinoma, kalbama, tačiau reikšmingai daugumai, matyt, taip ir yra.
Mokslininko patarimas tiems, kurie nuolat jaučiasi pavargę  (21)
2014 m. lapkričio 15 d. 19:47
Būsena, kai nuolat jautiesi pavargęs, šiandien jau nestebina nė vieno, tačiau specialistai teigia, kad taip neturėtų būti. Siūlome pasinaudoti jų patarimais.
Teisėja pataria: kaip laimėti bylą prieš darbdavį  (37)
2014 m. lapkričio 15 d. 19:00
Kaip laimėti bylą prieš savo darbdavį? Ar teisingą sprendimą priims ir darbuotoją apgins teisėjas? Į šiuos klausimus yra atsakymas.
Visa tiesa apie bjaurybes utėles  (2)
2014 m. lapkričio 15 d. 00:10
Pastebėję, kad vaikas kasosi galvą, tėvai dažnai dėl niežulio kaltę suverčia pleiskanoms. Jie nė neįtaria, kad balti prie plaukų prilipę taškeliai - tai glindos, iš kurių vėliau išsirita utėlės. Kodėl jų atsiranda ir kaip išnaikinti?