mokytojai

Mama Rita dovanoja žaliavalgiškų saldainių receptą FOTO  (2)
2014 m. rugsėjo 17 d. 08:05
Airijoje gyvenanti Rita dalijasi sveikų saldumynų receptu ir pasakoja apie savo sūnelio mokyklą, kurioje veganiškai ir žaliavalgiškai besimaitinančią šeimą nemaloniai nustebino vaikams mokytojų dovanojami ledinukai.
„Lietuvos balsas“ grįžo su trenksmu  (7)
2014 m. rugsėjo 16 d. 14:28
Daugiau nei pusė milijono žiūrovų ir lyderiaujantis ekmadienio vakaro pozicija. Trečiasis „Lietuvos balso“ sezonas į LNK eterį grįžo su trenksmu.
Psichologė: mokyklose – ydingas tonas  (36)
2014 m. rugsėjo 16 d. 12:56
Mokykloje tvyro didžiulė įtampa, mokytojai jaučia spaudimą tiek iš vadovybės, tiek iš mokinių tėvų, tiek iš pačių mokinių, o reformos, organizuojamos Švietimo ir mokslo ministerijos, orientuotos į rezultatą, nors pirmiausia reikėtų investuoti į santykius, teigia psichologė, kvalifikacinių seminarų mokyklų bendruomenėms lektorė Ramunė Želionienė .
Luhansko lavoninės direktorius: niekada nepriprantame prie kvapo  (72)
2014 m. rugsėjo 16 d. 11:50
Kiekvieną kartą, kai atvežami palaikai, Anatolijus Turevičius atsidaro dokumentą savo kompiuteryje ir įtraukia juos į savo sąrašą.
To dar nebuvo: originalus moksleivis pribloškė savo vinjetės nuotrauka(FOTO)  (6)
2014 m. rugsėjo 15 d. 15:21
Mokyklos vinjetės – malonus atsiminimas iš jaunystės. Jose paprastai įsiamžina visi bendraklasiai, mokytojai, auklėtojai, direktorius... Paprastai visos vinječių nuotraukos atrodo panašiai: besišypsantys veidai žvelgia į objektyvą, dėmesio neblaško ryškūs drabužiai ar netinkamas fonas.
Pedagogė turi patarimą tėveliams  (14)
2014 m. rugsėjo 15 d. 15:15
Kartais tėvai labiau nerimauja nei vaikas. Motina, ant mokytojos pečių permetanti visą atsakomybę dėl psichinės vaiko sveikatos, neapsvarsto galimybės, kad vaikas nerimauja jausdamas jos pačios nerimą. Paprastai šią emociją gana nesunku perduoti. Pati esu pedagogė.
Jaunesnioji D. Baumilės sesuo Rūta savo talentu pakerėjo „Lietuvos balso“ komisiją  (69)
2014 m. rugsėjo 15 d. 11:06
Sekmadienio vakarą startavo gyvo garso muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ trečias sezonas. Tarp jo dalyvių – ir Dainės Baumilės sesuo Rūta Žibaitytė. Uždainavusi 22-ejų mergina nepaliko abejingo nė vieno projekto mokytojo.
Emigravusi 4 vaikų mama – apie mokyklas svetur ir vaikų atiminėjimą  (12)
2014 m. rugsėjo 15 d. 09:27
Aktyvi socialinių projektų ir renginių organizatorė Birutė Jakučionytė su keturiais vaikais po skyrybų persikėlė gyventi iš Lietuvos į Londoną. Kaip sekasi pritapti naujoje šalyje, Birutė pasakoja savo nepagražintuose dienoraščiuose portale TavoVaikas.lt.
A. Valinskas apie sėkmingą "Lietuvos balso" pradžią: šiemet mums gerai užderėjo  (10)
2014 m. rugsėjo 14 d. 21:31
Sekmadienio vakarą pirmąja aklųjų perklausų laida prasidėjo trečiasis LNK muzikinio projekto " Lietuvos balsas " sezonas. Vienas po kito dalyviai vertė aikčioti šou mokytojus. Po pirmųjų aklųjų perklausų Merūnas Vitulskis į savo komandos gretas priimė tris naujus mokinius, Arūnas ir Inga Valinskai bei Katažina Zvonkuvienė – po du, Donatas Montvydas – du.
„Lietuvos balso“ dalyvis A. Dirmantas: esu gražus ir tikrai turiu proto  (4)
2014 m. rugsėjo 14 d. 19:27
Sekmadienį LNK prasidėjo trečiasis muzikinio projekto "Lietuvos balsas" sezonas. Aklųjų perklausų metu mokytojai rinkosi sau dalyvius, su kuriais drauge bandys keliauti iki projekto finalo. Pirmasis į aklųjų perklausų sceną ryžosi užlipti 36 metų vilnietis Aleksandras Dirmantas. Sėkmingas verslininkas ir laimingas trijų sūnų tėvas pasiryžęs įrodyti, jog scenai joks amžius ne kliūtis. „Kadangi parako statinėje dar daug, mes, jaunime, pasigalinėsime,“ – sako Aleksandras.
Pedagogai: su D. Pavalkiu taikstytis būtų nelogiška  (126)
2014 m. rugsėjo 13 d. 15:17
Jau kitą savaitę pedagogų profesinių sąjungų vadovai ir ministerijų bei Vyriausybės atstovai vėl sėsis prie derybų stalo ieškoti sprendimų, kaip būtų galima pagerinti švietimo situaciją ir finansavimą.
Kada vaikai į mokyklą eis ne per prievartą  (25)
2014 m. rugsėjo 13 d. 12:03
„Kartą mano dukra grįžusi iš mokyklos sako – nebuvo anglų kalbos pamokos. Kai paklausiau, kodėl, ji papasakojo, kad vietoje to visa klasė tiesiog žaidė knygyną – pasakojo vieni kitiems apie knygas, jas siūlė, pirkdavo ir parduodavo. Susiprotėjau paklausti, kokia kalba viskas vyko. Pasirodo, vaikai kalbėjo angliškai, o to net netraktavo kaip pamokos – jiems tai tebuvo žaidimas.“
„Lietuvos balsas“ intriguoja formato pakeitimais  (6)
2014 m. rugsėjo 12 d. 17:33
Jau šį sekmadienį 19 val. į LNK eterį „Aklosiomis perklausomis“ sugrįžta galingasis muzikinis projektas „Lietuvos balsas“ . Sėkmės pernai sulaukęs projektas išlaikė pagrindinį branduolį – vedėjai Inga Jankauskaitė ir Rolandas Vilkončius , mokytojai – Katažina Zvonkuvienė, Donatas Montvydas , Merūnas Vitulskis , Inga ir Arūnas Valinskai, specialieji reporteriai – Santa Audickaitė ir Šarūnas Kirdeikis – ir šiemet pradeda sezoną šūkiu „Visos emocijos!“.
Atidėliojimas: kaip „rytoj“ paversti „dabar“ ir turėti daugiau laiko malonumams?  (1)
2014 m. rugsėjo 12 d. 13:50
Ar mėgsti atidėlioti darbus, nors paskui tenka ir kelias naktis nemiegoti, kad juos atliktum? Tuomet šie patarimai – kaip tik tau. Instrukcija, kaip visiems laikams „išgyti“ nuo atidėliojimo!
Vilniečių šeima vaikų lankyti mokyklos nevers: juk mes neperkame šuniuko, jei neturime sąlygų jam auginti  (142)
2014 m. rugsėjo 12 d. 08:43
Vilnietis Giedrius Cikanavičius su žmona Irina augina du vaikus: septynerių sūnų ir pusantrų metukų dukrą. Šeima yra apsisprendusi suteikti savo vaikams teisę bendrauti su tėvais tiek, kiek jiems to reikės, ir neversti jų lankyti mokyklos. Pozityvios ir prieraišios tėvystės propaguotojai domisi gyvenimo ir mokymosi be mokyklos (angl. unschooling, tai yra nemokyklinimo) galimybėmis Lietuvoje ir pasaulyje.
Kodėl mūsų vaikai nėra mokomi Konstitucijos pagrindų?  (13)
2014 m. rugsėjo 11 d. 15:05
Neseniai sužinojau, kad šiemet vėl vyks Konstitucijos egzaminas . Apsidžiaugiau, nutariau dalyvauti, o tada į galvą atėjo kitas klausimas: o kaži, kiek žinių apie Konstituciją, mokydamasis mokykloje, įgis mano sūnus (jam 10 metų)?
Dizainerė J. Rimkutė: mokytojai užsiaugino bijančių suklysti odą  (6)
2014 m. rugsėjo 11 d. 13:18
„Visi mes esame kuriantys žmonės, nes pirmiausia kuriame savo gyvenimus“, – sako dizainerė Jolanta Rimkutė . Pasak jos, kiekvienas žmogus turi žinoti, ko jis nori, ir jaustis gerai su savo norais: tai yra didžioji kūrybos dalis. Šiomis idėjomis dizainerė dalinosi ir su mokiniais, dvejus metus dalyvaudama Lietuvos mokykloms skirtoje kūrybiško mokymosi programoje „Kūrybinės partnerystės“, kuri nuo rugsėjo tęsiasi jau ketvirtus metus.
Mokyklos košmarai: tarp turtuolių esu atstumtoji
2014 m. rugsėjo 11 d. 13:16
Mokslo metai prasidėjo, o kartu su jų pradžia grįžo ir mokyklos problemos. O jų yra įvairiausių: pradedant nuovargiu, baigiant patyčiomis ir užgauliojimais... Kaip reikėtų tvarkytis su dažniausiai pasitaikančiomis mokyklinėmis problemomis? Į skaitytojų klausimus atsako psichologė Gabrielė Vilkaitė.
Per 20 metų mokytojų metodai nepasikeitė  (28)
2014 m. rugsėjo 11 d. 12:27
Mokykloje nesirūpinama psichine vaikų sveikata – tuo skundėsi DELFI Piliečio rubrikoje publikuoto straipsnio autorė Jolanta. Ji pasakojo, kad mokytojai nežino, kaip bendrauti su vaikais. Šį tekstą perskaičiusi moteris taip pat kreipėsi į DELFI – po publikacijos ji sakė prisiminusi, ką teko iškęsti jos vaikams.
Psichologė patarė, kaip išspręsti vieną iš didžiausių vaikų problemų  (7)
2014 m. rugsėjo 11 d. 08:45
Daugelis specialistų pastebi, kad gyvai bendraujame vis mažiau. Didžiąją dienos dalį praleidžiant technologijų apsuptyje darosi sunkiau užmegzti žmogiškuosius ryšius.
Neįtikėtina urugvajiečio patirtis: nemokėdamas kalbos į Lietuvą atvyko vos 14-os  (41)
2014 m. rugsėjo 10 d. 17:29
Urugvajuje gimusio ir ten augusio Rimo Leonavičiaus patirtis nustebina – vaikinas vos 14-os vienas atvyko į Lietuvą praktiškai nemokėdamas lietuviškai.
Inga Valinskienė: pats lengviausias būdas pasiteisinti – boba pavydėjo  (6)
2014 m. rugsėjo 10 d. 14:47
Jau šį sekmadienį LNK eteryje startuos galingiausias muzikinis projektas „Lietuvos balsas“, kurio vedėjai Inga Jankauskaitė ir Rolandas Vilkončius, mokytojai – Katažina Zvonkuvienė, Donatas Montvydas, Merūnas Vitulskis, Inga ir Arūnas Valinskai, specialieji reporteriai – Santa Audickaitė ir Šarūnas Kirdeikis.
Inga Valinskienė: pats lengviausias būdas pasiteisinti – boba pavydėjo  (14)
2014 m. rugsėjo 10 d. 14:32
Jau šį sekmadienį 19.00 val. LNK eteryje startuos galingiausias muzikinis projektas „Lietuvos balsas“ , kurio vedėjai Inga Jankauskaitė ir Rolandas Vilkončius , mokytojai – Katažina Zvonkuvienė, Donatas Montvydas , Merūnas Vitulskis , Inga ir Arūnas Valinskai, specialieji reporteriai – Santa Audickaitė ir Šarūnas Kirdeikis .
10 patarimų tėvams, kurių vaikai tingi mokytis  (9)
2014 m. rugsėjo 9 d. 11:36
Vasara moksleiviams – nuostabus metas. Nerūpestingai bėgant atostogų dienoms pamirštami vadovėliai, mokytojai ir net bendraklasiai. Tačiau atėjus Rugsėjo 1-ajai visuotinis atsipūtimas – nebeatleistinas.
Prasidėjus mokslo metams – didelės mažos pradinukės bėdos  (139)
2014 m. rugsėjo 9 d. 09:44
Po savaitės nuvažiavusi į mokyklą pasiimti globotinės, randu mergaitę liūdną, sėdinčią ir besisupančią į priekį ir atgal. Tokie mergaitės psichologinę įtampą liudijantys judesiai jau buvo išnykę maždaug prieš dvejus metus. Auklėtojai apie tai pasakau, ji atsakė – „Juk vaikui dar adaptacinis periodas, vėliau praeis.“
V. Rumšas: jei kalbėsime apie svajones – noriu pastatyti namą  (3)
2014 m. rugsėjo 9 d. 00:01
Vytautas Rumšas jaunesnysis (33) su mylimąja Eva Saikovska (33) augina dvejų metų dukrelę Adelę ir rūpinasi jos poreikiais. Be to, netrukus LRT eteryje žinomas vyras pradės pildyti kitų žmonių svajones. Naujajame šios televizijos sezone startuos muzikinis pokalbių šou „Svajonę turiu“. Paklaustas apie paties troškimus, žinomas aktorius atskleidė, kad jų turi daug, o išsipildžiusius – pakeičia kitais.
Kaip aš pasiekiau Šanchajų. Tarp besispjaudančių kinų (II)  (43)
2014 m. rugsėjo 8 d. 16:48
Audrius Juodžbalis tęsia savo pasakojimą apie Kiniją . „Jaunoji mamytė ramindama kūdikį padėjo jį ant stalo ir „išlukšteno“, t.y. nurengė, numovė sauskelnes, pripildytas „šokoladiniu“ turiniu, jas nutrenkė po stalu ir uždėjo naujas. O aš tuo metu gurkšnojau kavą ir šaukšteliu „kapojau“ šokoladinį tortą“, – įspūdžiais iš Šanchajaus dalijasi jis.
A. Zeltinis. Mokslo ir žinių diena priklauso ir vyresniems žmonėms  (2)
2014 m. rugsėjo 8 d. 15:21
Neseniai šventėme Rugsėjo 1-ąją - Mokslo ir žinių dieną. Kaip ir kiekvienais metais moksleiviai ir studentai, mokytojai ir dėstytojai sulaukė išskirtino dėmesio iš Prezidentės ir Ministro Pirmininko, Seimo Pirmininkės, merų ir savivaldybių švietimo skyrių vadovų, mokinių tėvelių ir vietinių bendruomenių.
Unikali mokykla Vilniuje: mokytis veržiasi užsienio lietuviai  (25)
2014 m. rugsėjo 8 d. 09:08
Ar išleistumėte savo vaiką mokytis į svetimą šalį, kurios kalbos jis nemoka ir joje neturi pažįstamų? O žinodami, kad jau nuo 14 metų bendrabutyje jis turės gyventi visiškai savarankiškai?