mokytojai

Istorijos egzaminui pasiruošti norėjusią mokinę nustebino užduotys  (28)
2015 m. gegužės 26 d. 15:07
Paraginta savo istorijos mokytojo, ėmiausi spręsti užduotis egzaminatorius.lt internetinėje svetainėje. Kaip žinia, naudojimasis šia sistema yra mokamas, tačiau man tai papildomų išlaidų nekainavo, nes mokytojas, paskirdamas mokiniams užduotis egzaminatoriaus elektroninėje sistemoje, už jas jau yra sumokėjęs.
Ulan Udė, Barnaulas, Tbilisis, Lvovas: beieškant lietuvių  (4)
2015 m. gegužės 26 d. 12:06
„Iš kur Jūs?“ – klausiu giedro veido pagyvenusio vyriškio, žinodama, kad jis, lietuvis tremtinys, į Anykščius, į seminarą, Švietimo ir mokslo ministerijos surengtą užsienio šalių lituanistinių mokyklų mokytojams, atkako iš nesuvokiamos Sibiro tolybės. Bernardas Razgus smalsiai žvilgteri, tylėdamas paima šratinuką, lėtai ir aiškiai užrašo: Ulan Udė, Buriatija.
B. Vanagas: visi berniukai norėjo būti kosmonautais, o aš – „belazo“ vairuotoju  (7)
2015 m. gegužės 26 d. 09:31
Vilniaus Gedimino technikos universiteto ( VGTU ) Jaunųjų kelininkų klubas „Kelelis“ pakvietė universiteto bendruomenę į diskusiją „ Sėkmės formulė kelyje – ar ji egzistuoja?“, kurioje dalyvavo garsus Lietuvos lenktynininkas Benediktas Vanagas . Sportininkas pasidalijo ne tik įspūdžiais iš Dakaro ralio , bet ir gyvenimiška patirtimi.
V. Vasiliauskas. Lietuvos švietimas: šnipų mokykla  (14)
2015 m. gegužės 25 d. 13:30
Daugiau kaip dvi savaites nuo visuomenės buvo slepiamas kandidatas į švietimo ir mokslo ministrus, lyg būtų buvęs atrinkinėjamas koks šnipų mokyklos direktorius ar žvalgybos agentūros vadovas.
Dvyliktokų brandos darbai – galimybė pažinti save  (6)
2015 m. gegužės 25 d. 12:03
Brandos darbą Lietuvos mokyklose dvyliktokams ketinama įdiegti nuo 2015–2016 mokslo metų. Vis dėlto šis siūlymas mokyklose buvo priimtas nevienareikšmiškai.
Lenkijos prezidentu išrinktas A. Duda  (224)
2015 m. gegužės 25 d. 00:08
Lenkijos prezidento rinkimus laimėjo konservatyvios opozicijos kandidatas Andrzejus Duda, itin įtemptoje kovoje įtikinamu atotrūkiu įveikęs dabartinį valstybės vadovą, centristą Bronislawą Komorowskį, rodo nacionalinio transliuotojo TVP sekmadienį vėlai vakare paskelbta balsavusiųjų apklausa.
Suaugusiems geriau to nežinoti: kaip šiais laikais švenčia abiturientai  (192)
2015 m. gegužės 22 d. 19:32
Mokyklose pradedamas minėti paskutinis skambutis . Nors anksčiau tai būdavo bene viena oficialiausių ir jautriausių moksleivių švenčių, dabartiniai abiturientai ramiai paminėti šią dieną nelinkę.
Mokiniai sunerimę: leiskite mums baigti savo mokyklą  (7)
2015 m. gegužės 22 d. 10:11
Vilniaus Fabijoniškių vidurinės mokyklos mokiniai parašė laišką DELFI redakcijai, kuriame išsakė nerimą dėl savo ir savo mokyklos likimo. Jie baiminasi, kad kitais mokslo metais nebegalės grįžti į savo mokyklą.
Plungėje – jaunųjų menininkų paroda
2015 m. gegužės 20 d. 15:33
Stanislovo Riaubos vardas išgarsino ne tik Godelių kaimą, bet ir visą Žemaitiją. Įvairiausi menininkai stengėsi įamžinti Riaubos atminimą savo kūryboje. To siekiame ir mes, Plungės kultūros centro darbuotojai, Plungės rajono tautodailininkai, norėdami, kad jaunoji karta sužinotų apie talentingą menininką.
A. Pitrėnienė. Mokslo metų ilginimas ugdymo kokybės nepagerins  (86)
2015 m. gegužės 20 d. 09:43
Švietimo ir mokslo ministerija nusprendė pailginti mokslo metus bendrojo ugdymo įstaigose. Ši žinia tikrai nenudžiugino nei moksleivių, nei pedagogų. Ir nieko nuostabaus – klausimas visai neišdiskutuotas, neaptartas ir, manau, skubotas bei problemų iš esmės neišsprendžiantis.
Seksualiausios vyrų profesijos - sužinokite, kam pasisekė  (6)
2015 m. gegužės 20 d. 00:00
Nusprendėme išsiaiškinti, kokių profesijų vyrai moterims atrodo seksualiausi .
Teisininkė: savo teisių žinojimas gali apsaugoti vaiką nuo smurto  (4)
2015 m. gegužės 19 d. 13:27
Kovoje su smurtu prieš vaikus labai svarbu jų pačių dalyvavimas – kad vaikai žinotų savo teises ir būdus jas ginti. Tačiau kas turi pasirūpinti nepilnamečių teisiniu švietimu? Pasak teisininkės Inetos Janušytės, su pagrindinėmis teisėmis ir pareigomis supažindinti vaikus turi tėvai, o gilesnis švietimas turi būti paliktas teisės specialistams.
Siunčia SOS signalą ir grasina ilgalaikiais streikais  (182)
2015 m. gegužės 19 d. 12:12
Profesinės sąjungos siunčia SOS signalą ir ragina Vyriausybę suteikti didesnį prioritetą švietimui ir švietimo reformoms bei užtikrinti tinkamą jų finansavimą, kadangi padėtis švietimo sistemoje darosi grėsminga.
A. Tapinas. Jei būčiau diktatorius. Trys dalykai, kada gyvensime geriau  (280)
2015 m. gegužės 19 d. 10:32
Pakritikavęs Vyriausybės ar ministrų darbą ir elgesį (nors realiai tai jie patys sau pažymius rašo) apžvalgininkas ar žurnalistas iš jų simpatikų pusės dažnai sulaukia pasiūlymų – „tai eik pats ir pabandyk pavaldyti valstybę, pamatysi, koks tai sunkus darbas“.
Rimtos priežastys, kodėl vaikui verta turėti augintinį  (1)
2015 m. gegužės 19 d. 00:00
Vaikams namuose auginami gyvūnai gali būti net labai naudingi, rašoma oprah.com. Paprastai mažųjų nereikia įkalbinėti dėl naujo augintinio. Tačiau tėvai nori būti įsitikinę, kad atžalos gyvūnėliais rūpinsis pakankamai visą jų gyvenimą. Tad dažnai kyla dilema: verta ar neverta turėti keturkojį draugą?
Ko trūksta iki mirtinos pasaulinės pandemijos?  (10)
2015 m. gegužės 18 d. 15:35
2014 metų spalis. Pasaulio sveikatos organizacija ( PSO ) įspėja, kad Afrikos vakaruose greitai gali rastis po daugiau, nei 10 000 naujų Ebolos atvejų kas savaitę. „Arba mes sustabdome ebolą dabar – arba teks atsidurti visiškai beprecedentėje situacija, kuriai plano neturime,“ skelbia JT reagavimo komandos vadovas . Nuotraukoms su gatvėse tysančiais lavonais skriejant po pasaulį, daug kas baiminasi holivudinio masto pandemijos.
Geras darbas, kurį gali padaryti kiekvienas  (4)
2015 m. gegužės 18 d. 12:19
Vaikas, patyręs biologinių savo tėvų praradimą, yra pajutęs tokius pokyčius ir nestabilumą, kuris išgąsdintų net ir drąsiausią suaugusįjį. Tačiau nuo tokių patyrimų vis tik yra vaistų. Išgelbėti tokio vaiko likimą gali kiekvienas. Ir tas stebuklingas žingsnis – įvaikinimas . Tai, priešingai nei laikinoji globa (rūpyba), yra ne laikinas, o nuolatinis ir neatšaukiamas sprendimas, kad vaikas turi naujus namus.
R. Dargis. Intelektinio kapitalizmo pradžia, ar esame tam pasiruošę?  (28)
2015 m. gegužės 18 d. 11:46
Kalbėdami apie Lietuvos ateitį pirmiausia turime sutarti, kad šiuo metu baigiasi dar viena kapitalizmo era. Tik žaliavomis turtingos valstybių netrukus nebus tarp lyderių. Pramonė pereina prie ketvirtojo raidos etapo - išmaniosios gamybos. Pasitinkame verslo pasaulį, kuriame išlieka ne didžiausi, o greičiausi ir sumaniausi.
G. Sarafinas: ilgesnė mokymosi trukmė turi daug privalumų  (57)
2015 m. gegužės 18 d. 10:25
Po to, kai buvęs švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pasirašė dokumentus, sutrumpinančius mokinių vasaros atostogas, ėmė ošti visas internetas ir socialiniai tinklai.
Eva Tombak: daugelis žmonių nesupranta, kad pakeitę kvėpavimą gali tapti laimingesni  (64)
2015 m. gegužės 18 d. 00:00
„Laisvė basomis“ autorė Eva Tombak sako, jog ši knyga – tai saviironiška išpažintis, kaip ji išvyko ieškoti Australijoje laimės ir ją rado. Tačiau visai kitu pavidalu, nei tikėjosi. Tai – nėra saviugdos ar jogos vadovėlis, o veikiau knyga bendrakeleiviams, kuriems joga neatsiejama nuo gyvenimo džiaugsmo. Pateikiame kelias ištraukas iš E. Tombak knygos.
Kuriems Zodiako ženklams labiausiai sekasi ir nesiseka mokykloje  (9)
2015 m. gegužės 16 d. 00:05
Kviečiame pasiskaityti mokinio horoskopą: koks Zodiako ženklas labiausiai linkęs į mokslus, o koks į mokyklą mielai ir neitų?
Pasiūlymas ravėti daržą baigėsi miške su trimis vyrais: baisius spąstus paspendė vyresni draugai  (131)
2015 m. gegužės 15 d. 17:22
Skurdas, nedarbas, žinių stoka, priklausomybės – šios ir kitos bėdos ne vieną paskatina priimti abejotinus pasiūlymus ir, patikėjus saldžiais pažadais, pakliūti į prekiautojų žmonėmis tinklus. Tie tinklai jau išskleisti labai plačiai.
Naujas „Lietuvos balso“ sezonas – be I. Jankauskaitės ir R. Vilkončiaus  (48)
2015 m. gegužės 14 d. 10:16
LNK projektas „Lietuvos balsas“ šiemet pažėrė naujienų: praėjusią savaitę skelbta, kad į projekto mokytojos kėdę sėdasi dainininkė Rūta Ščiogolevaitė , o šią – didžioji žinia, kad keičiasi muzikinio projekto Lietuvoje vedėjai. Ketvirtojo sezono vairas su šūkiu „ Meilė muzikai“ perduodamas radistams Jonui Nainiui ir Rolandui Mackevičiui.
Lietuviai gerai skaičiuoja mintinai  (18)
2015 m. gegužės 13 d. 16:11
Rygoje vykusiame tarptautiniame mintino skaičiavimo konkurse "Matmintinis-Pranglimine" lietuviai iškovojo daugiau aukso medalių kaip bet kuri kita komanda ir tai padarė pirmąkart žaidimo istorijoje. Su latviais, estais, ukrainiečiais ir nuotoliniu būdu besivaržančiais slovėnais kovojusios nacionalinės komandos laimėjimų sąrašą papildė ir du sidabro medaliai.
Numerologija: ką slepia gimimo data  (9)
2015 m. gegužės 13 d. 11:30
Astrologai ir numerologai neabejoja, kad gimimo data turi įtakos žmogui jo tolimesniame gyvenime.
LLAF prezidentas E. Skrabulis: norime to ar ne, tačiau kyla klausimas – o kur medaliai?  (2)
2015 m. gegužės 12 d. 17:46
Vilniaus „Campanile“ viešbutyje vyko metinė ataskaitinė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) konferencija. Joje dalyvavo 46-i LLAF priklausančių klubų bei organizacijų atstovai. Konferencijos metu pateikta praėjusių metų federacijos veiklos ataskaita ir pristatytas 2015 metų biudžetas. LLAF veikla vienbalsiai įvertinta gerai.
Garsenybių asmeninio trenerio patarimai, kaip nepriaugti svorio ir išlaikyti gražų kūną  (17)
2015 m. gegužės 12 d. 00:00
Daugkartinis Lietuvos ir Airijos dziudo bei sambo čempionas asmeninis treneris Tadas Pocius (34 m.) dirbo aukščiausių mūsų šalies vadovų asmens sargybiniu, blaškėsi po Ameriką, emigranto duonos ragavo ir Airijoje. Vėl atradęs save sporto salėje, tapo kūno skulptoriumi, neretai užsiima ir sielų gydymu.
Princas Harry Naujojoje Zelandijoje dalyvavo vokiečių kalbos pamokoje  (1)
2015 m. gegužės 11 d. 18:55
Pirmadienį princas Harry lankėsi Half Moon Bay mokykloje Stiuarto saloje. Tai trečioji jo oficialaus vizito Naujojoje Zelandijoje diena. Per pirmą užsiėmimą kartu su 24 mokyklos mokiniais princas klausė vokiečių kalbos. Harry mokytojai sakė, kad mokykloje mokėsi prancūzų kalbos, tačiau beveik viską pamiršo.
Naujoje R. Paulausko monografijoje gvildenami krepšininkų rengimo ypatumai  (2)
2015 m. gegužės 11 d. 10:30
Krepšinį studijuojantys studentai, sportininkai, treneriai, kūno kultūros mokytojai ir tie, kam įdomi krepšininkų rengimo technologija, sulaukė naudingos patyrusio krepšinio specialisto Rūtenio Paulausko monografijos „Krepšininkų rengimas“.