mokytojai

Šias frazes apie vaikus reikia žinoti kaip Tėve mūsų  (2)
2015 m. balandžio 2 d. 00:05
Psichologė ir paskaitų apie tėvystę lektorė Ieva Šuipė primena svarbiausius dalykus, kuriuos mes turėtume žinoti apie vaikus.
Kaip gimsta margučiai
2015 m. balandžio 1 d. 12:09
Artėjant šv. Velykoms visi pagalvojame, kaipgi marginsime kiaušinius. Juk be margučių neįsivaizduojame šios šventės. O tų marginimo būdų – tikra galybė, bet vis tiek patys gražiausi ir mieliausi tie, kuriuos naudojo mūsų senoliai...
Kodėl ir kaip ugdoma vaikų savigarba: 5 priežastys ir 5 būdai  (5)
2015 m. balandžio 1 d. 00:00
Savigarba arba savęs vertinimas – tai žmogaus savęs suvokimas: tai, ką jis apie save galvoja ir kaip jaučiasi. Daugiau nei prieš šimtą metų JAV filosofas ir vienas iš psichologijos mokslo pradininkų Viljamas Džeimsas (William James, 1842–1910) savigarbą apibrėžė kaip suvokiamos sėkmės arba kompetencijos kurioje nors srityje rezultatą, atsižvelgiant į tai, kokia svarbi yra ta sritis.
Kokios moterų profesijos vyrams atrodo seksualiausios?  (21)
2015 m. balandžio 1 d. 00:00
Šiais lyčių lygybės ir feminisčių kovos už savo teises laikais išskirtinai moteriškų profesijų praktiškai neliko, lygiai taip pat kaip neliko ir išskirtinai vyriškų. Nepaisant to, bėgant metams praktiškai nesikeičia profesijų, kurias vyrai laiko labai moteriškomis ir seksualiomis, sąrašas. Kodėl stiprioji lytis tokia neabejinga medicinos seselėms, mokytojoms ar stiuardesėms – apie visa tai šiame straipsnyje.
Dvyliktokė papasakojo, ką teko iškęsti siaubingoje pamokoje  (170)
2015 m. kovo 30 d. 13:35
Esu dvyliktokė ir norėčiau pasidalinti patirtimi, ką reiškia patirti patyčias. Atėjus į naują mokyklą naujokams visuomet sunku. Keblu pritapti, o kai jau tarsi tampi klasės „dalimi“ sunku išsilaikyti padėtyje, kurią „užsitarnavai“.
Mokinys pasipiktinęs: mūsų mokykloje mokytojams vadovauja vaikai  (86)
2015 m. kovo 30 d. 10:04
Aš mokausi pagrindinėje mokykloje. Mūsų joje yra gana mažai. Vos 50. Galiu pasakyti, kad vaikai šioje mokykloje yra labai žiaurūs. Ką jau kalbėti apie tai, kad yra tokių, kurie visą pertrauką tiesiogine to žodžio prasme juokiasi taip garsiai kaip kumelės...
Atsakas paauglei: moksleiviai patys perka žinias  (7)
2015 m. kovo 29 d. 09:00
Adikijos straipsnis DELFI „Paauglė piktinasi, kad Lietuvos mokyklose mokytis neįmanoma“ švelniai kalbant kelia rimtų abejonių. „Paauglę“ (ar jos suaugusią užtarėją?) piktina „korumpuoti“ mokytojai, kurių palankumą – aukštesnį pažymį – galima nusipirkti, bet daugiausiai kelia „šiurpulius“ vėl įvedami egzaminai.
„Germanwings“ skrydis 9525: 8 minutes trukusi kelionė į mirtį  (11)
2015 m. kovo 27 d. 00:36
Tai turėjo būti mažiau nei dvi valandas trunkanti kelionė iš Ispanijos Barselonos miesto į Vokietijoje esantį Diuseldorfą.
Įvertino mokinio nusipirktą darbą: kiekviename sakinyje – bent kelios klaidos  (80)
2015 m. kovo 26 d. 21:53
Jau kitą savaitę abiturientų laukia pirmasis atsiskaitymas – kalbėjimo įskaitos metu bus vertinamos jų lietuvių kalbos ir literatūros žinios. Deja, panašu, kad sąžiningumas yra užmirštas – viešoje erdvėje gausu skelbimų apie ieškomas pirkti ar parduodamas viešąsias kalbas.
Išrinktas naujasis KTU gimnazijos vadovas  (58)
2015 m. kovo 25 d. 12:51
Trečiadienį išrinktas naujasis Kauno technologijos universiteto ( KTU ) gimnazijos direktorius. Juo tapo Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojas Tomas Kivaras .
Skelbia naujas detales apie nukritusį lėktuvą: košmaras tęsėsi 18 minučių  (177)
2015 m. kovo 25 d. 10:59
Kovo 25 dieną specialistai teigia radę įrodymų, kad mįslingas laipsniškas „Germanwings“ lėktuvo kritimas užtruko mažiausiai 18 minučių, o ne aštuonias, skelbia „The Independent“.
Tarp Prancūzijos aviakatastrofos aukų – dvi operos žvaigždės, net 16 moksleivių  (38)
2015 m. kovo 25 d. 08:28
Tarp 150 žmonių, kurie antradienį žuvo per Vokietijos oro bendrovės „ Germanwings “ lėktuvo katastrofą Prancūzijos Alpėse , buvo dvi operos žvaigždės, viena kurių skrido kartu su savo kūdikiu, pranešė teatro atstovai.
Tragedija Prancūzijoje: pilotai susidūrė su katastrofišku atveju  (196)
2015 m. kovo 25 d. 07:48
Pliki kalnų šlaitai atokioje Prancūzijos Alpių vietovėje tapo daug iššūkių keliančia vieta tyrėjams, mėginantiems išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių sudužo oro bendrovės „ Germanwings “ lėktuvas, kuriuo skrido 150 žmonių.
Kada veidrodžiai gali sukelti rimtų bėdų  (15)
2015 m. kovo 25 d. 00:10
Veidrodžiai - efektyvi energijos transformavimo priemonė, naudojama daugybei interjero ir eksterjero problemų spręsti. Veidrodžiai ypač plačiai pritaikomi feng shui moksle. Juos daugelis netgi vadina feng shui aspirinu.
S. Nainė atvėrė širdį: užaugau paprastame kaime, vargingoje šeimoje  (194)
2015 m. kovo 24 d. 20:32
Simona Nainė antradienį vienam vakarui tapo lektore. Populiari dainininkė, „ Eurovizijos “ vedėja ir dizainerė – Vilniaus universiteto Karjeros dienų viešnia, studentams pasakojusi apie savo kelią ir įveiktus barjerus kelyje į pramogų verslo olimpą. Makolų kaime, Marijampolės rajone, augusi mergina tapo įkvepiančiu pavyzdžiu ne vienam, tą vakarą sėdėjusiam Mokslinės informacijos ir komunikacijos centro auditorijoje.
Berniukas pakėlė sijoną mergaitei: patyčios ar ne?  (12)
2015 m. kovo 24 d. 00:00
Prasidėjo šeštoji „Vaikų linijos“ organizuojama akcija „Veiksmo savaitė be patyčių“, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į patyčių problemą. Remiantis Pasaulio Sveikatos organizacijos iniciatyva atliekamu jaunų žmonių gyvensenos tyrimu, Lietuvoje patyčias patiria trečdalis vaikų, o lyginant su kitomis Europos šalimis, patyčių paplitimas mūsų šalyje yra vienas didžiausių.
Nežinote kaip gauti svajonių darbą? Klauskite darbdavių!  (2)
2015 m. kovo 23 d. 11:34
Vasarą į darbo rinką pradeda plūsti įvairias mokymo įstaigas šviežiai pabaigę absolventai, kupini vilčių pradėti karjerą išsvajotose darbovietėse. Deja, dažniausiai šios svajonės pradeda tirpti jau po pirmo darbo pokalbio, taip ir nesulaukus lemtingojo skambučio iš darbdavio. Kaip palikti tinkamą įspūdį pokalbio metu jaunuoliams tampa tikra mįsle. Tuo tarpu daugelis įmonių, ieškančių potencialių darbuotojų, teigia pasigendantys rimtai dirbti pasiruošusių kandidatų.
Darbo ieškančiam jaunimui – naujos galimybės internete  (2)
2015 m. kovo 23 d. 10:17
Jauni Lietuvos žmonės nuo šiol gali naudotis nauju socialiniu profesiniu tinklu „YouRock.Jobs“, Europoje įkurtu prieš metus. Kad šis tinklas „prabiltų“ lietuviškai, pasirūpino asociacija „ Langas į ateitį “.
7 kartus Lietuvos čempionas: iš streso esu ir apalpęs  (54)
2015 m. kovo 23 d. 10:01
„ Taip jaudinausi pirmą sykį atstovaudamas neseniai nepriklausomybę atgavusiai šaliai, kad mačo su Islandija metu apalpau bežaisdamas scenoje. Pašiurpę abiejų komandų žaidėjai sutiko mačą baigti lygiosiomis 2:2“, - mena tarptautinis didmeistis , Lietuvos šachmatų čempionas Šarūnas Šulskis . Mano naivus suvokimas, kad šachmatai – ramus, strateginis sportas – subliūkšta akimirksniu. Tačiau tokios stresinės situacijos kauniečio gyvenime – retos ir, kaip jis pats teigia, reikalingos: „Imi jausti savo širdies dūžius, kaip teka gyslomis kraujas. Galvoji: jei ne šios varžybos, kur kitur dar aš galėčiau save taip jausti?“.
Anksčiau – gėda, dabar – mada: pedagogų klaidos kainuoja tūkstančius  (270)
2015 m. kovo 22 d. 15:02
Iki mokslo metų pabaigos liekant vis mažiau laiko daugelis tėvų suskumba rūpintis savo atžalų mokymosi rezultatais. Specialistai neslepia – korepetitorių populiarumas auga kaip ant mielių.
Dėl vaiko išsilavinimo išvyko į kaimą: iki tol nežinojau, kas yra laimė  (240)
2015 m. kovo 22 d. 09:11
Vienuolikametis Arturas eina tik į tas pamokas, į kurias nori, ir bet kuriuo metu iš jų gali išeiti. Maža to, jis gali visai neiti į mokyklą ir visą dieną pražaisti lauke.
Paauglė piktinasi, kad Lietuvos mokyklose mokytis neįmanoma  (247)
2015 m. kovo 22 d. 08:42
Rašau pirmą kartą, bet rašau todėl, kad jau nebegaliu tylėti. Norėčiau padiskutuoti apie šiandieninę situaciją mokyklose, mokinių priėmimus į gimnazijas, vidurines ar pagrindines mokyklas.
TESTAS: kokie esate tėvai
2015 m. kovo 22 d. 00:01
Tėvų įtaka auginant mažus vaikus yra neįkainojama – jie pirmieji ir svarbiausieji mokytojai.
M. Nedzinskas: vienintelis tikras jausmas yra baimė  (10)
2015 m. kovo 22 d. 00:00
Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius Martynas Nedzinskas (29 m.) už Konstantino Trepliovo vaidmenį spektaklyje „Žuvėdra“ (pagal Antono Čechovo pjesę, režisierius – Oskaras Koršunovas) pripažintas geriausiu 2014 metų aktoriumi ir apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi . .
Mama sumanė šmaikštų būdą pamokyti savo dukrą  (22)
2015 m. kovo 21 d. 21:52
Viena britė sumanė juokingą būdą pamokyti savo dukrą, kuri nenorėjo dalyvauti fizinio lavinimo pamokoje, nes esą buvo „per šalta“, ir paprašė mamos parašyti mokytojai pateisinamąjį raštelį. Tačiau mamos parašytą laišką mokytojai nunešusios mergaitės laukė staigmena.
Vieta, kur tėvai atveža „paauklėti“ vaikus: vierchų valdžia ir paslaptingos bausmės  (76)
2015 m. kovo 20 d. 10:47
Veliučionių vaikų socializacijos centre (VSC) tikrintojai kasdienybė, tačiau vilties, kad padėtis pasikeis – mažai. Kaip DELFI teigė gyvenimo už aukštų tvorų peripetijas žinantis žmogus, netvarka sunkių vaikų auklėjimo įstaigoje kai kam naudinga.
Moteris kariuomenėje: skundai dėl nulūžusio nago čia niekam neįdomūs  (74)
2015 m. kovo 19 d. 15:48
Kapitonė Lina Jieznienė Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, esančiame Rukloje, vadovauja vienai iš kuopų, kuriose vyksta baziniai kariniai mokymai. Ji tikina, kad moteriai nelengva prasiskinti kelią vyru pasauliu laikomoje kariuomenėje , tačiau nesigaili pasirinkusi karininkės profesiją.
Į nacionalinio diktanto finalą pateko 108 asmenys  (4)
2015 m. kovo 19 d. 15:21
Į nacionalinio diktato finalą pateko 108 asmenys, ketvirtadienį pranešė organizatoriai.
Europos šalis, kur tebemylima Rusija: prarandame milijonus dėl visiškai nepagrįstų sankcijų  (255)
2015 m. kovo 18 d. 15:27
Tą pačią dieną, kai Italijos parlamente Romoje turėjo vykti konferencija apie Lietuvos okupaciją ir ginkluotą antisovietinį pasipriešinimą, Rusijos draugai Milane planavo konfereciją „ Rusija – Krymas: dvi didelės galimybės mūsų įmonėms“. Tiesa, likus kelioms dienoms, konferencija buvo laikinai atšaukta ir vėliau perkelta į kovo 20 dieną.