Nežiūri, ką valgo
„Turime suprasti, kad maistas yra pagrindinis mūsų energijos šaltinis, nuo kurio priklauso ne tik tai, kaip jaučiamės, ar turime jėgų, bet ir tai, ar mūsų kūnas kaups papildomus kilogramus“, – pranešime žiniasklaidai teigia „Wildfit“ mitybos ir svorio metimo treneris Jonas Kalinauskas.
Dirbdamas su klientais treneris pastebi, kad dauguma jų neteikia ypatingos reikšmės tam, ką valgo kasdien. Daugeliui mitybos procesas yra tapęs tam tikru automatiniu reiškiniu ir, pastebi treneris, žmonės ne tik kad nežiūri, ką valgo, tačiau ir ignoruoja tam tikrus organizmo siunčiamus signalus.
„Esame labai individualūs sutvėrimai, o tai lemia ir individualius mūsų organizmų poreikius. Kai šie poreikiai nebūna patenkinti, pradedame jausti energijos stygių, prastėja nuotaika, o organizme ima vykti procesai, kuriais jis bando kompensuoti kokių nors medžiagų stygių. Dažnai tai ir yra papildomo svorio atsiradimo priežastis“, – pastebi Kalinauskas.
30-mečio netenkino savijauta
Kalbėdamas apie maistą, Jonas pateikia esminę mitybos idėją, kuri ir jo paties asmeninėje praktikoje buvo raktas, padėjęs atsikratyti keliolikos kilogramų: būtina vengti apdoroto ar kaip nors modifikuoto maisto – kiekvienas organizmas geriausiai pažįsta tai, kas natūralu.
Jonas dalijasi, kad trijų mėnesių iššūkis pareikalavo peržvelgti visą mitybos racioną ir jį keisti. Jam teko kone visiškai atsisakyti pieno produktų, apdoroto maisto, įtraukti į valgiaraštį daugiau daržovių, vaisių. Neatsisakęs nei mėsos, nei paukštienos, nei žuvies per tris mėnesius vyras atsikratė 17 kilogramų.
Šoko efektas nepadės
„Norėdami pasiekti bet kokių su kūno svoriu susijusių rezultatų, visada turime peržvelgti savo įpročius. Tai yra tolygu sau keliamiems klausimams: o kodėl aš taip jaučiuosi, kodėl mano kūne kaupiasi papildomas svoris? Būtent nuo čia ir prasideda kelias į mąstymo pokytį“, – pasakojo Jonas Kalinauskas.
„Tokios priemonės sukelia ne ką kita, kaip šoką mūsų organizmui. Būtent dėl to, dažnais atvejais, žmogaus organizmas ima elgtis priešingai – kūno svoris nė neketina kristi, lieka stabilus ar net ima augti“, – pastebi mitybos treneris.
Nėra brangu
Akcentuodamas mąstysenos svarbą, Jonas pamini ir tai, kad daugeliui žmonių gali atrodyti, jog sveika mityba pareikalaus papildomų finansinių išlaidų. Tačiau ši mintis, anot jo, tėra vienas iš galimų pasiteisinimų.
Kalinausko teigimu, maisto racionas turi būti platus, tačiau net ir vaisius ar daržoves renkantis reikia pasidomėti jų sezoniškumu, pirkti tai, ko parduotuvėse tuo metu yra gausiausiai.
Čia Jonas dalijasi gaivinančiu greipfrutų ir pankolio kokteilio receptu.
Reikės:
- 1 pankolis, be žalumynų
- 2 greipfrutai, ir vienas supjaustytas kaip garnyras
- 5 cm gabaliukas šviežio imbiero, nuluptas
- 2 v. š. medaus
- Žiupsnelis druskos
- Ledas
- Gazuotas vanduo (nebūtina)
Gaminimas:
1. Pankolį padalinkite į ketvirčius, sudėkite į trintuvę su imbieru.
2. Išspauskite greipfrutų sultis, supilkite jas į trintuvę kartu su pankoliu ir imbieru.
3. Įberkite žiupsnelį druskos.
4. Plakite minutę, sustabdykite trintuvę ir supilkite medų, tada išplakite dar kartą.
5. Nukoškite per smulkų sietelį.
6. Kelias minutes atvėsinkite, leiskite skoniams susilieti.
7. Patiekiant pilti į stiklinę taurę su ledu. Papildyti paprastu arba gaztuotu vandeniu.
Papuoškite pankolio lapeliais ir greipfruto skiltelėmis.
Skanaus!