„Lietuvos rytui“ dėl traumų negalėjo padėti Artūras Jomantas ir Vilmantas Dilys.

„Lietuvos rytas“ jau pirmame kėlinyje atsiliko nuo katalonų 11 taškų skirtumu (14:25), bet vėliau perėmė iniciatyvą ir antro kėlinio pabaigoje persvėrė rezultatą (39:41). Mūsiškiai pirmavo iki 27-os minutės (53:54). Tačiau vėliau vilniečiai pavargo ir leido galingajai „Barcelona“ komandai negrįžtamai pabėgti. Ketvirtame kėlinyje mūsiškai surinko vos 6 taškus. Rezultatyviausiai Vilniaus komandos gretose žaidė 4 legionieriai, o lietuvių indėlis buvo kuklus. Taip iškovoti pergalę yra sunku.

Š. Jasikevičius žaidė beveik 6 minutes (5:59), per kurias suklydo 4 kartus ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynės

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Nemanja Nedovičius, Renaldas Seibutis, Simas Buterlevičius, Mindaugas Katelynas ir Predragas Samardžiskis.

Pirmus taškus pelnė varžovų aukštaūgis Ante Tomičius (2:0). Į P. Samardžiskio dvitaškį jo tiesioginis oponentas A. Tomičius atsakė 5 taškais iš eilės (7:2). Po Juano Carloso Navarro, kuris švenčia 15-os metų, praleistų Barselonos komandoje, jubiliejų, tritaškio skirtumas dar labiau šoktelėjo (10:4). Daugiausia N. Nedovičius pastangomis vilniečiams kurį laiką pavyko neleisti priešininkams toli pabėgti (14:10, 5 min.). Tačiau netrukus „Barcelona“ ekipa savo aukštaūgių pagalba atitrūko ir diktavo savo sąlygas (25:14). Leono Radoševičiaus taiklus metimas paskutinę kėlinio sekundę „Lietuvos rytui“ leido baigti pirmą ketvirtį su 9 taškų deficitu (27:18).

Antras kėlinys prasidėjo L. Radoševičiaus ir Deivido Dulkio dvitaškiais, mūsiškiai laimėjo atkarpą 6:0 ir priartėjo prie katalonų (27:24). Xavieras Pascualis paprašė minutės pertraukėlės. Į vieną varžovų baudą Dejanas Ivanovas atsakė tritaškiu ir vilniečiai priartėjo - 28:27. „Barcelona“ krepšininkai susikaupė ir pelnė 6 „sausus“ taškus (34:27). Mūsiškių taškų „sausrą“ nutraukė P. Samardžiskis ir N. Nedovičius (34:31). Toliau vyko atkakli kova. Po M. Katelyno tritaškio nuo lentos „Lietuvos rytas“ lipo varžovams ant kulnų (39:38). Netrukus L. Radoševičius dėjimu su pražanga pirmą kartą persvėrė santykį vilniečių naudai (39:41). R. Seibutis baudomis ir N. Nedovičius reidu po krepšiu padidino „Lietuvos ryto“ pranašumą iki 4 taškų. Iki didžiosios pertraukos jis sumažėjo tik minimaliai - 42:45.

Trečias ketvirtis prasidėjo Pete'o Mickaelo taškais, bet tuo pačiu atsakė ir R. Seibutis (44:47). Vyko lygi ir atkakli kova (46:49, 49:49). Po antro šiose rungtynėse D. Ivanovo tritaškio vilniečiai pirmavo - 49:52. Tačiau greitai, 27-ą min., P. Mickaelas persvėrė rezultatą „Barcelona“ ekipos naudai - 55:54. Po kelių mūsiškių klaidų aikštės šeimininkai atsigavo ir įgijo 6 taškų pranašumą (65:59). Kėlinį baigė labai skaudus „Lietuvos rytui“ Marcelinho Huertas tritaškis paskutinėmis sekundėmis - 68:60.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo P. Mickaelo taškais (70:60). 32-ą minutę „Barcelona“ susikūrė rekordinę - 12 taškų - persvarą 72:60. „Lietuvos ryto“ krepšininkai akivaizdžiai pavargo, ėmė klysti bei nepataikyti laisvi, prastai kovojo dėl kamuolio, o varžovai tolo - 77:62. Nuslūgus įtampai, katalonai žaidė laisvai, o J. C. Navarro pataikė fantastinius metimus (82:64). Mačui artėjant į pabaigą mūsiškių deficitas pasidarė 20 taškų (86:66). Per likusį laiką katalonai tik didino persvarą. „Barcelona“ šventė pelnytą septintą pergalę - 90:66.

Rezultatas:

„Barcelona“ (7/0) - Lietuvos rytas (1/6) - 90:66 (27:18, 15:27, 26:15, 22:6).

„Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro 24 (4 rez. perdav., 5/6 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 5/6 baudos), Ante Tomičius 17 (7 atk. kam., 7/7 dvitaškiai, 3/4 baudos), Pete‘as Mickealas 15 (4/6 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 4/4 baudos), Erazemas Lorbekas 11 (4/5 dvitaškiai, 3/4 baudos), Marcelinho Huertas 8, Xavieras Rabaseda ir Nate‘as Jawai (6 atk. kam., 3/3 dvitaškiai) po 6, Alejandro Abrinesas 2, C. J.Wallace‘as 1 taškas. Šarūnas Jasikevičius (5:59) taškų nepelnė (2 rez. perdav., 4 klaid.).

„Lietuvos rytas“: Leonas Radoševičius 14 (1 atk. kam., 6/9 dvitaškiai, 2/3 baudos), Nemanja Nedovičius 12 (6/10 dvitaškiai, 0/5 tritaškiai), Predragas Samardžiskis 10 (4 atk. kam., 4/9 dvitaškiai, 2/2 baudos), Dejanas Ivanovas 11 (6 atk. kam., 2/4 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 1/2 baudos) , Mindaugas Katelynas 7 (4 atk. kam., 2/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), Renaldas Seibutis 6 (2/7 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/2 baudos), Deividas Dulkys 4 (2/3 dvigtaškiai, 0/1 tritaškiai), Simas Buterlevičius 2 taškai. Steponas Babrauskas (21:31), Janis Blūmas (13:00) ir Dovydas Redikas (2:14) taškų nepelnė. Eimantas Bendžius nežaidė.

Blokai: „Barcelona“ 3 – 1 „Lietuvos rytas“;

Pražangos: „Barcelona“ 17 – 27 „Lietuvos rytas“.

Aštuntas Eurolygos D grupės turnyro rungtynes „Lietuvos rytas“ lapkričio 29-ą dieną žais svečiuose su Belgrado „Partizan mt:s“ (Serbija) ekipa, kurią savo aikštėje įveikė 69:61.