Kai papildomi kilogramai tai nukrenta, tai sugrįžta atgal su kaupu, nejučia imi manyti, jog nepaisant didžiausių pastangų, esi tiesiog pasmerktas turėti viršsvorio. Tačiau tokio mąstymo reikėtų vengti.
Viršsvoris
© Shutterstock nuotr.

Tirpstančių ir vėl grįžtančių riebalų problema kamuoja ne tik nutukusius žmones. Juk visos moterys su kraupu žvelgia į svarstyklės skaičiukus, kurie per kelias dienas truputį padidėja. Vyrai į tai galbūt reaguoja ramiai, tačiau net ir jiems giliai viduje sukirba mintis „kodėl?“

Mūsų savijauta didžiąja dalimi priklauso nuo nusiteikimo ir požiūro į save. Todėl ryte pamatyti nepalankūs skaičiai svarstyklėse tikrai nenudžiugins ir neprivers šypsotis dienos metu, kad ir kaip gerai klostytųsi kiti įvykiai. Nuolat sportuoji, sveikai maitiniesi, o čia – še tau, keli papildomi kilogramai…

Gal kai kurie iš mūsų, kad ir kiek besistengtume, nepakeisime savo prigimties ir jau būtų pats laikas nuleisti rankas? 34 proc. amerikiečių turi viršsvorio, o dar 34 proc. yra nutukę. Jaučiamės saugūs, nes ši problema – toli už Atlanto? Deja, panašius rodiklius jau pasiekė ir Didžioji Britanija. Tai gal tiesiog atsisėdame ir laukiame, kol ir Lietuvoje nutukimas taps brangiausiai šaliai kainuojančia sveikatos problema?

Pasirodo, jog mūsų pastangos vaisius vis dėlto turi. Taip, yra mokslinių įrodymų, jog kai kurių žmoniu organizmas turi tam tikrą ribą, nuo kurios darosi sunku numesti ar priaugti svorio, tačiau sunku dar nereiškia, jog neįmanoma.

Stori ir ploni genai

Kol keli šimtai skirtingų genų nežymiai reguliuoja mūsų svorį, didžiausią įtaką polinkiui į viršsvorį gali turėti mutacijos, išsivysčiusios giminėje. Paprastai tyrimai dėl šių mutacijų nėra atliekami, todėl nesitikėkite duodami kraujo sužinoti, ar numesti svorio neleidžia jūsų sveikatos būklė.

„Genetika nėra iki galo ištirta sritis“, – teigia mokslų daktaras Howard Eisenson, vadovaujantis sveikos mitybos ir kūno rengybos centrui. Jis pabrėžia, jog pagal turimus mokslinius duomenis, genetika gali lemti 50-70 procentų mūsų svorio kaitos, o tai reiškia net jeigu nuo gimimo esate pasmerktas tukti, ne visos viltys dar prarastos.

„Net jeigu visa giminė turi viršsvorio, gali nutikti taip, jog jūs svorio niekada taip ir nepriaugsite“, – ramina H. Eisenson. Išlikti lieknu kai kuriems iš mūsų gali būti sudėtingesnė užduotis, nei labiau gamtos apdovanotiems, tačiau ji visada yra įgyvendinama. „Yra daug skirtingų būdų reguliuoti savo svorį net ir susiduriant su sunkiausomis – gamtos keliamomis – kliūtimis. Kai kurie mano klientai tiesiog yra priversti skaičiuoti kalorijas, kitiems tenka atsisakyti angliavandenių ir riebalų vartojimo. Nėra vieno ir bendro būdo, kadangi visi esame skirtingi. Tu turi tiesiog detaliai apmąstyti, kokiu rezultatu nori save nudžiuginti ir kryptingai link to eiti“, – patarimų negaili mokslų daktaras.

„Sporto kuras“ pateikia daugybę informacijos apie skirtingus mitybos planus, treniruočių būdus ir tiesiog gyvenimiškus patarimus. Siekiant savojo tikslo, kliūčių atsiras visuomet – vieniems tai bus įgimti genai, kitiems – darbas ar šeima. Norime pabrėžti, jog visi pateikiami patarimai yra bendrinio pobūdžio ir kiekvieną iš jų raginame prisitaikyti būtent sau. Svarbiausia, jog sveikas gyvenimo būdas Jums taptų ne dar viena kliūtimi, o būdu tas kliūtis įveikti.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Įsiutintas tėvas prabilo apie dvigubus standartus: valstybei moki sąžiningai, o ji sudaužo vaiko atostogų viltis

Garantijos, kad labai skubiai prireikus paso, jis bus pagamintas per vieną dieną, niekas nebeteikia,...

Infektologė išvardino lemtingas klaidas, kada gripas tampa mirtinais spąstais (4)

Penktą ir šeštą šių metų savaitę Lietuvoje sergamumas grip u ir ūmiomis viršutinių...

Įtariama, kad Santaros klinikų atstovai reikalavo atlygio dėl itin stambių viešųjų pirkimų papildyta Santaros klinikų komentaru (505)

Virš Santaros klinikų pakibo rimtas galimos korupcijos šešėlis. Pareigūnai įtaria, kad klinikų...

Ušackas: turime suprasti, kad mes Rusijos nepakeisime (169)

Buvęs Europos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas , kalbėdamas apie vykstančias diskusijas...

Uždaryta automagistralė Kaunas–Klaipėda: apvirtęs miškavežis užtvėrė kelią nukreipiamas eismas per Žemaičių pl. (36)

Trečiadienį Tauragės policija pranešė, kad automagistralėje Kaunas–Klaipėda, netoli...

Net ir be dviejų žaidėjų likę turkai nebijo „Žalgirio“: norime revanšo ir pergalės (4)

Keturios pergalės iš eilės, tarp jų – prieš Eurolygos čempioną Stambulo „Fenerbahče“...

Po Krymo aneksijos JAV kūrė slaptą karo su Rusija planą (15)

Po Krymo aneksijos Jungtinės Valstijos kūrė slaptą karo su Rusija planą. Tai atskleidė buvęs...

Deividas Meškauskas sportinius šokius iškeitė į operos sceną

Šiandien dažnai girdime ir matome dainuojančius šokėjus, ar šokančius dainininkus, tačiau tai...

Ekonomikos mokytojai: tėvai vengia su vaikais kalbėti apie pinigus (6)

Tyrimai rodo, kad lietuvių – tiek moksleivių, tiek suaugusiųjų – ekonomikos ir finansinio...

Naujos kartos nusikaltėliai norėjo pasirodyti kaip gaidukai: tai – nužmogėjimo viršūnė (356)

Po baisaus ir šaltakraujiško nusikaltimo – atpildo metas: trys Vilniaus rajono gyventojai...