Tačiau daugelis bandymus keisti gyvenimo būdą ir siekti gražesnio bei sveikesnio kūno pradeda pirkdami svarstykles ir dieną pradėdami svėrimosi ritualu.

Ką apie tai mano „Goodlife” asmeninis treneris Andriejus Kondratenko?

Svoris yra tik vienas iš rodiklių, pagal kurį galime nustatyti žmogaus kūno būklę, įvertinti, ar jis turi antsvorį, ar jau artėja prie nutukimo. Jei tokią diagnozę rodo KMI (kūno masės indeksas, kurį galima pasiskaičiuoti kūno svorį kilogramais padalinus iš ūgio metrais pakelto kvadratu) ir jūsų svorio indeksas artinasi prie 30, kūno svorio rodmenys ir jų kontrolė bus labai svarbi pokyčių kelyje.

Stambiems žmonėms būtina atsikratyti kilogramų, kad pasikeistų kūno kompozicija, sumažėtų riebalinis sluoksnis.

Tačiau jei kalbėsime apie klientus, kurių kūno masės indeksas telpa į 18 ir 25 ribas, ir kurie pradėję sportuoti taip pat akylai seka svorį, teks pripažinti, kad pastaruosius svarstyklių rodyklės dažnai priverčia sunerimti.

Aktyviai sportuojant mažėja riebalinis sluoksnis, didėja raumeninis audinys. Kadangi kilogramo riebalų ir kilogramo raumenų tūris skiriasi net apie penkis kartus, kūnas akivaizdžiai palieknėja, tačiau svoris gali ir padidėti. Tad siūlyčiau nesureikšminti svorio, o pokyčius vertinti vizualiai, tai yra, atkreipti dėmesį į apimtis, į pasikeitusias kūno proporcijas.

Atrodote dailiau, telpate į mažesnio dydžio rūbus, bet svarstyklių rodyklė rodo keliais kilogramais daugiau nei anksčiau...

Nesisielokite, kūno pokyčiai matuojami ne vien kilogramais, ne mažiau svarbus ir riebalinio audinio kiekis, raumenynas, vizuali kūno kompozicija ir pagerėjusi savijauta.

Nuolat besisveriantys ir norintys žinoti tikslų kūno svorį turėtų taip pat žinoti, kad dienos metu mūsų svoris kinta, jis priklauso nuo suvartojamo maisto, skysčių, fizinio aktyvumo. Tad rytą tikrai sversite mažiau, nes miego metu mes prakaituojame ir iš organizmo gali pasišalinti net apie 1,5 litro skysčių, o vakare svoris gali būti didesnis. Taip pat ir skirtingomis dienomis jūsų svoris gali svyruoti nuo 1 iki 2 kilogramų. Tai normalu, nieko tame keisto ar antgamtiško nėra.

Jei norite žinoti realų savo svorį ir jį sekti, reikėtų visada svertis tuo pačiu dienos metu, tomis pačiomis sąlygomis (tai yra, atsikėlus, išsituštinus, neapsirengus) ir tomis pačiomis svarstyklėmis.

Taip pat reikėtų žinoti, kad svorio svyravimams didelę įtaką turi skysčių suvartojimas bei jų sulaikymas bei pasišalinimas iš organizmo. Jei dienos metu vartojate daug skysčių – tikėtina, kad vakare sversite visu kilogramu daugiau.

Taip pat nedžiūgaukite, kai po intensyvios treniruotės pasisvėrę regite puskilogramiu ar visu kilogramu pamažėjusį svorį, tai tikrai nereiškia, kad jūs ištirpdėte tiek riebalų, greičiausiai svoris pamažėjo išgarinto skysčio dėka.

Tad nesisverkite per dažnai, geriau dažniau užmeskite akį į veidrodį.