„Svarbu nepamiršti, kad viską įmanoma pasiekti, jei tai darome atkakliai ir nenuleidžiame rankų. Vis dėlto, naudinga žinoti keletą taisyklių, kurios ne tik sutrumpins darbo paieškos laiką, bet ir suteiks tam tikrų naudingų įgūdžių“, – pasakoja Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė.

1. Neapsiribokite tik darbo paieškos portalais

Dažna problema, su kuria susiduria pirmą kartą ieškantys darbo – nežino, kur jo ieškoti. Darbo skelbimų ieškokite įvairiais kanalais – neapsiribokite tik vienu šaltiniu. Skirtingi darbo paieškos kanalai pritaikyti kiek skirtingoms auditorijoms – įvertinkite, kokio darbo ieškote ir kur tokio tipo bendrovės dažniausiai apie juos skelbia.

„Šiuo metu darbo ieškoti galite tiek tradiciniuose kanaluose, pavyzdžiui, darbo skelbimų portaluose, tiek ir darbo paieškos programėlėse. Darbo paieška vis plačiau persikelia į socialinį tinklą „LinkedIn“ – naudojantis šia platforma dažnai net nereikia atskirai prisegti CV, užtenka tiesiog socialinio tinklo profilio nuorodos“, – pataria E. Staniulionė.

Ekspertė priduria, kad taip pat svarbu patikrinti ir dominančių darbdavių puslapius, įvairias specialistus vienijančias „Facebook“ socialiniame tinkle esančias grupes. Dažnai ieškodami specifinėmis sritimis (pavyzdžiui, fotografija, komunikacija, informacinėmis technologijomis) besidominčių žmonių, darbdaviai apie darbo skelbimus pirmiausia informuoja grupėse.

2. Išnaudokite „LinkedIn“ galimybes

Anksčiau, sprendžiant ar verta kandidatą kviestis į darbo pokalbį, darbdavys įspūdį apie jį susidarydavo daugiausia iš gyvenimo aprašymo (CV). Šiandien įprastą CV keičia socialinio tinklo „LinkedIn“ profilis.

„Jei kandidatas yra tinkamai užpildęs informaciją apie save, šis socialinis tinklas darbdaviui apie kandidatą atskleidžia netgi daugiau nei įprastas CV. Rekomenduoju užpildyti ne tik pagrindinę informaciją apie save (studijos, ankstesnė darbo patirtis, oficiali profilio nuotrauka), bet ir parengti įtraukiantį aprašymą apie save, užpildyti įgūdžių skiltį (angl. skills). Socialinis tinklas darbdaviams suteikia galimybę netgi ieškoti žmonių pagal jų įvardintus įgūdžius, asmenines savybes“, – sako žmonių ambasados vadovė.

3. Nedvejodami klauskite

Jei darbo paieška vyksta nesėkmingai, dažnai pirmą kartą darbo ieškantys specialistai paprasčiausiai nežino, ką daryti toliau. Nepamirškite, kad šiandien turite visas galimybes patys parašyti savo svajonių darbdaviui, pasiteirauti, kodėl nebuvote pakviestas į darbo pokalbį, paprašyti patarimų, kaip galėtumėte tobulėti. Taip ne tik dar kartą priminsite apie save, bet ir parodysite savo motyvaciją, veržlumą.

„Ieškant darbuotojų tam tikroms pozicijoms, prioritetą teikiame kandidato motyvacijai, o ne patirčiai. Darbo specifika išmokstama, kai patied jauno darbuotojo akys „dega“, jis nori tobulėti ir siekti aukščiausio rezultato“, – akcentuoja ekspertė.

E. Staniulionė priduria, kad puikus būdas kandidatui užmegzti kontaktą su organizacijos atstovu – „LinkedIn“ socialiniame tinkle esanti funkcija „InMail“. Ji leidžia siųsti tiesiogines žinutes visiems žmonėms – net jei jie nėra jūsų kontaktų sąraše. Pranešimai yra riboti, tačiau pasižymi puikiais atsakymų rodikliais. Taip galite sėkmingai susisiekti su dominančios įmonės įdarbinimo specialistu ar bet kuriuo kitu žmogumi, su kuriuo norite pasikonsultuoti karjeros klausimais.

4. Pasiruoškite darbo pokalbiui

Jauniems specialistams pirmieji darbo pokalbiai – ne mažesnis iššūkis. Jaudulys prieš pokalbį – natūralu, o jį sumažinti galima tinkamai pasirengus.

„Rekomenduoju dar ieškant darbo išsisaugoti darbo skelbimus, į kuriuos kandidatuojate. Skambučio į darbo pokalbį galima sulaukti ir praėjus daugiau laiko, todėl pasitaiko situacijų, kad kandidatai nepamena kur kandidatavo, nežino kokia tai įmonė. O jau prieš patį darbo pokalbį reikėtų pasiruošti – pasidomėti pačia organizacija peržiūrėjus jų puslapį, socialinius tinklus“, – sako „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

Ekspertė priduria, kad reikėtų įsitikinti, kad ir „nuotolinis“ darbo pokalbis nepakiš jums kojos. Pašalinkite trikdančius garsus namuose, atkreipkite dėmesį, kokią aplinką, foną matys jūsų pašnekovas. Įsitikinkite, kad veikia jūsų kompiuterio mikrofonas ir kamera.

Taip pat išnaudokite virtualaus pokalbio suteikiamas galimybes – ekrane pokalbio metu galite matyti užrašus su svarbiausiais aspektais, kuriuos būtinai norite paminėti ir taip palikti gerą įspūdį darbdaviui.

5. Įgaukite trūkstamų žinių

Ieškant pirmojo darbo, didžiausias sunkumas – darbo patirties neturėjimas. Visgi įgauti naudingų įgūdžių galima ir baigus nemokamus, virtualius kursus.

„Internete rasite daugybę įvairių sričių mokymų, kurie padės tobulėti. Pavyzdžiui, galite išbandyti nemokamus kursus, „LinkedIn Training“ ar „Coursera“ platformose. Rasite įvairių sričių mokymų tobulėjimui: nuo programavimo pagrindų iki rinkodaros specialybės mokymų. Pabaigę kai kuriuos kursus net gausite sertifikatą“, – paaiškina E. Staniulionė.

Kitos studijų alternatyvos: platformos „Udemy“ (kursų kaina apie 9 eurai), „edx“ (kursai nemokami, tačiau kainuos, jei norėsite gauti oficialų kursų baigimo pažymėjimą).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės