darbo rinka

V. Putinas žarsto patarimus  (126)
2015 m. gegužės 27 d. 13:27
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šalies verslininkams pataria iš Vakarų taikomų sankcijų ir sudėtingos situacijos, kurioje atsidūrė pavojingai nuvertėjęs rublis, išpešti konkrečios naudos. Tokią mintį šalies vadovas išsakė forume „Delavaja Russija“, skelbia newsru.com.
A. Sysas skeptiškai vertina siūlomą darbo santykių revoliuciją  (30)
2015 m. gegužės 27 d. 10:37
Seimo vicepirmininkas, socialdemokratas Algirdas Sysas skeptiškai vertina mokslininkų parengtą socialinį modelį. Politikas trečiadienį teigė, kad šis modelis yra skirtas idealiai visuomenei.
Jaunas verslininkas - 3 auksinės taisyklės, kaip pasiekti aukštumų  (19)
2015 m. gegužės 25 d. 15:43
Į darbo rinką vos 15 metų įsisukęs verslininkas Mantas Mikuckas tiksliai žino, ko reikia sėkmingam verslui ir kaip patraukti investuotojų dėmesį. Sėkmės formulė gana paprasta – iš visų jėgų daryti tai, kuo tiki, o investicijos pačios tave susiras.
Lenkijos prezidentu išrinktas A. Duda  (224)
2015 m. gegužės 25 d. 00:08
Lenkijos prezidento rinkimus laimėjo konservatyvios opozicijos kandidatas Andrzejus Duda, itin įtemptoje kovoje įtikinamu atotrūkiu įveikęs dabartinį valstybės vadovą, centristą Bronislawą Komorowskį, rodo nacionalinio transliuotojo TVP sekmadienį vėlai vakare paskelbta balsavusiųjų apklausa.
Tūkstantmečio karta kainuos nervų  (26)
2015 m. gegužės 24 d. 00:03
Viena prognozių, apie kurią kalbama jau seniai, artimiausiu metu pradės pildytis. Kaip teigiama, apie 2020 m. į darbo rinką pradėsianti lietis tūkstantmečio karta darbdaviams gali kainuoti nemažai nervų. Skaičiuojama, kad 91 proc. šios kartos atstovų nėra nusiteikę vienoje darbovietėje dirbti ilgiau nei trejus metus.
Galvosūkis abiturientams ir jų tėvams: kaip pasirinkti, kur studijuoti?  (67)
2015 m. gegužės 21 d. 16:29
Artėjant stojamiesiems egzaminams daugeliui abiturientų vis dar labai sunku atsakyti į klausimą dėl profesijos ir studijų įstaigos pasirinkimo.
LEU filosofai – daugiausia uždirbantys savo srityje
2015 m. gegužės 20 d. 09:59
Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) atliko aukštųjų mokyklų absolventų integracijos į darbo rinką stebėseną. Paaiškėjo, kad Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) filosofai yra daugiausia uždirbantys savo srityje.
Svarsto ilginti pareigūnų ir karių darbo stažą  (48)
2015 m. gegužės 19 d. 13:21
Seimas po pateikimo pritarė Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo pataisų projektui, kuriuo numatoma ilginti pareigūnų ir karių darbo stažą.
Graikijos laukia susidorojimas dviejuose frontuose  (80)
2015 m. gegužės 19 d. 11:40
Graikijos neišvengiamai laukia net dvi grynųjų krizės. Šalies valdžią pasiekia nedviprasmiški signalai, kad jau labai greitai ištuštės tiek šalies finansų sektoriaus, tiek valstybės iždo stalčiai, skelbia businessinsider.com.
Mokytojo patarimas abiturientams: yra vienas labai aktualus dalykas  (30)
2015 m. gegužės 18 d. 13:13
Moksleiviai vis rečiau renkasi laikyti valstybinius matematikos, užsienio kalbų, istorijos egzaminus, vis dažniau, pavyzdžiui, – geografijos egzaminą. Nacionalinio egzaminų centro direktorė Saulė Vingelienė svarsto, kad tai gali rodyti, jog moksleiviai ėmė adekvačiau vertinti savo gebėjimus.
30 geriausiai apmokamų darbų biure nenorintiems tūnoti žmonėms  (13)
2015 m. gegužės 16 d. 16:00
Gera žinia tiems, kas nenori dienų dienas tūnoti ankštame ofise prie kompiuterio ekrano. „The Business Insider “ siūlo atkreipti dėmesį į trisdešimt bent jau Amerikoje geriausiai apmokamų darbų, kuriuos dirbant nereikia lindėti ofise.
T. Antanaitis. Darbo santykių liberalizavimas – niekam tikusi idėja  (43)
2015 m. gegužės 12 d. 10:08
Darbo kodekso reformos – jau ant svarstymo stalo. Reformų poreikis motyvuojamas būtinumu padaryti jį lankstesnį, pritaikant prie šios dienos realijų, sukuriant naujų papildomų darbo vietų dirbantiesiems. Iš pirmo žvilgsnio atrodo viskas gražu, bet….
A. Paulauskas. Mokiniams – karinis parengimas?  (41)
2015 m. gegužės 11 d. 15:45
Šiandien krašto gynyboje turime nemažai pasikeitimų – atkurta šauktinių kariuomenė greit į tarnybą pakvies jaunuolius nuo 19 iki 26 metų.
Puikus naujas pasaulis be galimybės nebūti laimingais  (5)
2015 m. gegužės 11 d. 15:03
Negi atsiras, kas mėgintų tai patikrinti – sakoma, jog pradedant 2008 metais mobiliųjų programėlių („apps’ų“) buvo atsisiųsta daugiau nei 100 milijardų. Ir, dar sakoma, jog tai daugiau, nei per tą patį laikotarpį žmonija užrašė žodžių.
Darbo skelbimus skaičiusį vyrą nustebino darbdavių užgaidos  (229)
2015 m. gegužės 11 d. 11:57
Kasdien tūkstančiai dirbančiųjų ir ieškančiųjų darbo peržiūri darbo skelbimu internete. Ir tikriausiai daugelis iš jų galėtų parašyti savo asmeninę istoriją, kaip sekėsi ieškoti darbo ir kuo gi ypatinga ta lietuviška darbo rinka.
Geriausiai uždirba Kauno universitetus baigę jaunuoliai  (37)
2015 m. gegužės 10 d. 14:52
Daugelyje savivaldybių atlyginimų vidurkiai, gaunami praėjus 12 mėnesių po studijų baigimo, yra tarp 434 ir 579 eurų. Didžiausi atlyginimai (per 724 eurų) šiuo laikotarpiu fiksuojami tarp Šiaulių , Klaipėdos ir Vilniaus miestų savivaldybėse gyvenančių, tačiau Kaune aukštąsias mokyklas pabaigusių absolventų.
V. Putinas su A. Tsipru kalbėjo apie finansinę paramą Graikijai  (8)
2015 m. gegužės 7 d. 23:27
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas telefoninio pokalbio metu aptarė su Graikijos premjeru Alexiu Tsipru galimą paramą Graikijos valstybinėms ir privačioms įmonėms, dalyvaujančioms dujų transportavimo per Turkiją ir kitas Europos regiono šalis projekte. Apie tai praneša leidinys „Kommersant“, remdamasis Kremliaus spaudos tarnyba.
Mokslininkas iš Teksaso: darbo santykiai – ne vergovė, tai daug ir nesitikėkite  (189)
2015 m. gegužės 7 d. 21:56
Darbo vietų kūrimas yra sunkus uždavinys, tačiau, atrodo, kad tam sąmoningai yra trukdoma, mano į Lietuvą atvykęs JAV Teksaso technologijų universiteto docentas, Laisvosios rinkos instituto mokslinis bendradarbis Adamas Martinas .
T. Langaitis: Veikianti, o ne moralizavimu grįsta šeimos politika  (20)
2015 m. gegužės 6 d. 14:52
Iki šiol taip ir neteko išvysti įtikinančios šeimos politikos vizijos Lietuvai.
Graikijos derybos: atidėlioti nebegalima  (4)
2015 m. gegužės 4 d. 10:16
Derybos tarp Graikijos ir jos tarptautinių kreditorių pasiekė stadiją, kai atidėlioti nebegalima, o abiem šalims vis dar sunkiai sekasi pasiekti susitarimą. Apie tai rašo naujienų agentūra „ Bloomberg “, remdamasi šaltiniais.
Kas ateityje uždirbs daugiausia?  (192)
2015 m. gegužės 3 d. 14:40
Nemeluokite sau ir kitiems – darbuotojo atlyginimas yra pats svarbiausias kriterijus, kuriuo žmonės vertina savo dirbamą darbą arba nusako pasitenkinimą juo. Nesakau, kad kiti dalykai nesvarbūs, bet atlyginimas visada bus svarbiausias.
Diena, kai Lietuvoje tikrai neturime ko švęsti  (464)
2015 m. gegužės 1 d. 00:26
„Socialdemokratai – ar jie žino, ko siekia? Ar jie turi „geros visuomenės“ apibrėžimą, dėl kurio verta kovoti? Aš tuo abejoju“. Taip apie socialdemokratijos bankrotą prieš ketverius metus kalbėjo sociologas Zygmuntas Baumanas .
Nedarbas Vokietijoje išlieka rekordiškai žemas  (7)
2015 m. balandžio 30 d. 16:20
Balandį Vokietijos bedarbio pašalpų prašymų skaičius sumažėjo mažiau, nei prognozuota, nors nedarbo lygis šalyje išlieka rekordiškai žemas, tad Vokietijos darbo rinka šiuo metu yra laikoma aktyviausia euro zonoje. Apie tai praneša " Dow Jones ".
Į Lietuvą žengia paslaugų milžinė  (91)
2015 m. balandžio 29 d. 13:02
Viena didžiausių pasaulyje draudimo kompanijų „American International Group“ (AIG) Vilniuje įsteigė savo paslaugų centrą, kuris tapo AIG tinklo, aptarnaujančio Europos, Vidurinių Rytų ir Afrikos rinkas, dalimi.
Prancūzijoje nedarbo lygis siekia rekordinį lygį  (8)
2015 m. balandžio 28 d. 15:37
Nedarbo lygis Prancūzijoje kovą siekė 10,2 proc., be darbo šiuo metu lieka trys su puse milijono žmonių, informuoja BBC .
Kinijos liaudies bankas: šaliai stipraus skatinimo nereikia
2015 m. balandžio 27 d. 10:06
Pirmadienį duodamas interviu valstybiniam leidiniui "People's Daily", Kinijos liaudies banko vyriausiasis ekonomistas Ma Junas teigė, kad, nors šalies ūkis susilpnėjęs, stipraus skatinimo plėtrai nereikia. Apie tai praneša " Dow Jones ".
Vietoj greitųjų kreditų reklamos – ekonomikos pagrindų mokančios laidos
2015 m. balandžio 27 d. 08:54
Paskolų verslas Švedijoje paskutiniais metais augo itin sparčiai. Valstybinis antstolių biuras jau kelerius metus iš eilės stengiasi atkreipti šalies politikų dėmesį į augančią problemą – per lengvai suteikiamas paskolas ir per dideles palūkanas, kas dažniausiai jaunus žmones įklampina į skolas. Kaip problematiškiausios įvardijamos greitųjų kreditų įmonės.
Švedija susirūpino: paskolos tapo augančia problema  (9)
2015 m. balandžio 26 d. 12:43
Paskolų verslas Švedijoje paskutiniais metais augo itin sparčiai. Valstybinis antstolių biuras jau kelerius metus iš eilės stengiasi atkreipti šalies politikų dėmesį į augančią problemą – per lengvai suteikiamas paskolas ir per dideles palūkanas, kas dažniausiai jaunus žmones įklampina į skolas. Kaip labiausiai problemiškos įvardijamos greitųjų kreditų įmonės.
Emigranto eksperimentas susirasti darbą Lietuvoje: į norinčius grįžti žiūri su nepasitikėjimu  (384)
2015 m. balandžio 26 d. 09:37
Lietuvos žiniasklaidoje ir viešojoje erdvėje dažnai pasirodo informacija apie neva labai Lietuvoje laukiamus iš užsienio norinčius grįžti dirbti specialistus, ypač ten pabaigusius mokslus. Esu vienas iš tokių.