darbo rinka

Kas ateityje uždirbs daugiausia?  (172)
2015 m. gegužės 3 d. 14:40
Nemeluokite sau ir kitiems – darbuotojo atlyginimas yra pats svarbiausias kriterijus, kuriuo žmonės vertina savo dirbamą darbą arba nusako pasitenkinimą juo. Nesakau, kad kiti dalykai nesvarbūs, bet atlyginimas visada bus svarbiausias.
Diena, kai Lietuvoje tikrai neturime ko švęsti  (468)
2015 m. gegužės 1 d. 00:26
„Socialdemokratai – ar jie žino, ko siekia? Ar jie turi „geros visuomenės“ apibrėžimą, dėl kurio verta kovoti? Aš tuo abejoju“. Taip apie socialdemokratijos bankrotą prieš ketverius metus kalbėjo sociologas Zygmuntas Baumanas .
Nedarbas Vokietijoje išlieka rekordiškai žemas  (7)
2015 m. balandžio 30 d. 16:20
Balandį Vokietijos bedarbio pašalpų prašymų skaičius sumažėjo mažiau, nei prognozuota, nors nedarbo lygis šalyje išlieka rekordiškai žemas, tad Vokietijos darbo rinka šiuo metu yra laikoma aktyviausia euro zonoje. Apie tai praneša " Dow Jones ".
Į Lietuvą žengia paslaugų milžinė  (91)
2015 m. balandžio 29 d. 13:02
Viena didžiausių pasaulyje draudimo kompanijų „American International Group“ (AIG) Vilniuje įsteigė savo paslaugų centrą, kuris tapo AIG tinklo, aptarnaujančio Europos, Vidurinių Rytų ir Afrikos rinkas, dalimi.
Prancūzijoje nedarbo lygis siekia rekordinį lygį  (8)
2015 m. balandžio 28 d. 15:37
Nedarbo lygis Prancūzijoje kovą siekė 10,2 proc., be darbo šiuo metu lieka trys su puse milijono žmonių, informuoja BBC .
Kinijos liaudies bankas: šaliai stipraus skatinimo nereikia
2015 m. balandžio 27 d. 10:06
Pirmadienį duodamas interviu valstybiniam leidiniui "People's Daily", Kinijos liaudies banko vyriausiasis ekonomistas Ma Junas teigė, kad, nors šalies ūkis susilpnėjęs, stipraus skatinimo plėtrai nereikia. Apie tai praneša " Dow Jones ".
Vietoj greitųjų kreditų reklamos – ekonomikos pagrindų mokančios laidos
2015 m. balandžio 27 d. 08:54
Paskolų verslas Švedijoje paskutiniais metais augo itin sparčiai. Valstybinis antstolių biuras jau kelerius metus iš eilės stengiasi atkreipti šalies politikų dėmesį į augančią problemą – per lengvai suteikiamas paskolas ir per dideles palūkanas, kas dažniausiai jaunus žmones įklampina į skolas. Kaip problematiškiausios įvardijamos greitųjų kreditų įmonės.
Švedija susirūpino: paskolos tapo augančia problema  (9)
2015 m. balandžio 26 d. 12:43
Paskolų verslas Švedijoje paskutiniais metais augo itin sparčiai. Valstybinis antstolių biuras jau kelerius metus iš eilės stengiasi atkreipti šalies politikų dėmesį į augančią problemą – per lengvai suteikiamas paskolas ir per dideles palūkanas, kas dažniausiai jaunus žmones įklampina į skolas. Kaip labiausiai problemiškos įvardijamos greitųjų kreditų įmonės.
Emigranto eksperimentas susirasti darbą Lietuvoje: į norinčius grįžti žiūri su nepasitikėjimu  (384)
2015 m. balandžio 26 d. 09:37
Lietuvos žiniasklaidoje ir viešojoje erdvėje dažnai pasirodo informacija apie neva labai Lietuvoje laukiamus iš užsienio norinčius grįžti dirbti specialistus, ypač ten pabaigusius mokslus. Esu vienas iš tokių.
Darbo rinka: bedarbiai bijo būti atsakingi  (48)
2015 m. balandžio 25 d. 14:00
Šiandien į žmogų, neturintį darbo, žiūrima lyg nevisavertį. Tarsi nerasdamas darbo asmuo pats dėl to kaltas. Žinoma, mes turime stengtis ieškoti finansinio šaltinio bei būdų, kaip išgyventi. Tačiau ką daryti, jei slankiojimas gatvėmis žmogui priimtinesnė išgyvenimo forma nei oficialus darbas nuo ryto iki vakaro? Specialistai tokius žmones teisina teigdami, kad pats asmuo atsakingas už savo likimą. Valdžios institucijos taip pat rūpinasi bedarbiais, jiems suteikia tiek materialinę, tiek psichologinę pagalbą. Tad kodėl nedarbas nemažėja? Dėl to kalti aplinkiniai ar pats darbo neturintis žmogus?
Siūlymas liberalizuoti Darbo kodeksą: kas laukia moterų  (464)
2015 m. balandžio 22 d. 16:36
Prieštaringai visuomenėje vertinamas socialinio modelio projektas, kuriuo siūloma gerokai liberalizuoti darbo rinką, lygių galimybių ekspertų ir moterų organizacijų manymų, gerokai pablogins moterų padėtį.
Vokietija didina ūkio augimo prognozes  (2)
2015 m. balandžio 22 d. 15:03
Vokietijos pareigūnai optimistiškiau nusiteikę dėl šalies ekonomikos augimo prognozių, nes suaktyvėjo vartojimas vidaus rinkoje, o nedarbo lygis yra žemas. Vokietija ir toliau išlieka viso Europos regiono ūkio plėtros katalizatoriumi. Apie tai praneša " Dow Jones ".
T. Bakutis. Bazinė palūkanų norma augs, kaip į tai reaguos investicijų portfelis?  (1)
2015 m. balandžio 22 d. 11:02
Centrinių bankų skatinamoji pinigų politika ir istorines žemumas pasiekusios palūkanos akcijų rinkas išaugino kaip ant mielių. Stebėdami aukštyn tebesistiebiančias akcijų kainas, ir finansų rinkų analitikai, ir investuotojai jau ima garsiai kalbėti apie žymesnius neišvengiamus rinkų svyravimus. Lemiančiu veiksniu, galinčiu artimiausiu metu pakeisti rinkų kryptį, taps centrinių bankų pareiškimai ir jų sprendimai.
Darbo kodekso keitimas: ar darbdaviai sutiktų atsidurti darbuotojų vietoje?  (180)
2015 m. balandžio 22 d. 07:55
Nieko keisto, kad darbuotojai priešinasi liberalesnius darbo santykius įteisinti turinčiam Darbo kodeksui, o darbdaviai jį palaiko. Nuostaba kiltų, jei būtų atvirkščiai. Tačiau didžiausia bėda ta, kad nė viena pusė nenori savęs įsivaizduoti kitos vietoje.
M. Skarupskas. Socialinis verslas – nauja galimybė nevyriausybiniam ir verslo sektoriams  (12)
2015 m. balandžio 21 d. 15:31
Lietuva viena pirmųjų Baltijos šalių patvirtino socialinio verslo koncepciją.
D. Arlauskas: socialinio modelio ir Darbo kodekso reformos – ne šiam Seimui  (31)
2015 m. balandžio 20 d. 16:18
Darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas abejoja, kad šis Seimas priims mokslininkų paruoštą ir Vyriausybės remiamą naują socialinio modelio projektą, o kartu su juo - darbo rinką liberalizuojančius Darbo kodekso pakeitimus.
10 dalykų, apie kuriuos žmonės gėdijasi pasakoti gydytojui  (5)
2015 m. balandžio 20 d. 12:48
Apsilankius pas gydytoją, dalį pacientų neretai apima gėda , ypač kai tenka kalbėti apie įvairias intymaus pobūdžio problemas, tačiau USNews Health pataria įveikti drovumą ir drąsiai kreiptis pagalbos, juk ji išties reikalinga.
Išvardino įgūdžius, kurie padeda išgyventi ir patikti darbdaviui  (100)
2015 m. balandžio 19 d. 17:47
Švietimo ir mokslo ministerijos drauge su Studijų kokybės vertinimo centru organizuotoje diskusijoje apie aukštojo mokslo misiją pranešimą skaitęs verslininkas išskyrė 7 savybes, kurių iš darbuotojų nori darbdaviai
23 metų lietuvio karjeros pradžia – Kembridžas, „LinkedIn“, „Microsoft“  (59)
2015 m. balandžio 19 d. 10:20
„Linkedin“ ir „ Microsoft “, Silicio slėnis ir Londonas . Tokios įspūdingos yra pirmosios vos prieš porą metų informatikos studijas Kembridže baigusio KTU gimnazijos absolvento Andriaus Dagio karjeros stotelės.
Tarptautinėse kompanijose dirbantys lietuviai apie svajonių darbus užsienyje: tai priimtina ne visiems  (1)
2015 m. balandžio 16 d. 18:06
Stiprėjant globalizacijai ir taip išsitrinant valstybių sienoms darbo rinkoje, vis daugiau lietuvių siekia karjeros tarptautinėse įmonėse užsienio šalyse. Statistikos departamento duomenimis, 2014 – aisiais užsienyje gyveno daugiau nei 619 tūkst. lietuvių. Daugiausiai jų įsikūrę Europoje – daugiau nei 502 tūkst., taip pat Šiaurės Amerikoje – beveik 85 tūkst.
Baltarusija ėmėsi savotiškų priemonių prieš bedarbius  (79)
2015 m. balandžio 15 d. 23:54
Kadaise Vitalis Jurčenka savo gimtajame Baltarusijos Gomelio mieste sėkmingai pardavinėjo batus. Šalyje sparčiai gilėjant ekonomikos krizei, jis buvo priverstas savo parduotuvę uždaryti. Remiantis nauju įstatymu, V. Jurčenka šiuo metu įvardijamas kaip „visuomenės parazitas“, per metus jam teks sumokėti 245 dolerius (231 Eur)– solidžią baudą už tai, kad neturi darbo, skelbia rferl.org.
Sumaišė kortas aukštosioms mokykloms: reitingai, kurie nustebins  (185)
2015 m. balandžio 14 d. 05:30
Lietuvos aukštųjų mokyklų siūlomos studijų programos ir vėl buvo įvertinos pasauliniu lygmeniu. Tiesa, šį kartą rezultatai nustebino net nuolat reitingavimo sistemas stebinčius specialistus – gauti duomenys kardinaliai skiriasi nuo iki tol skelbtų Lietuvoje .
T. Langaitis. Kaip ir kada Lietuvoje padvigubės atlyginimai?  (83)
2015 m. balandžio 13 d. 11:42
Lyginant su kaimyninėmis valstybėmis, Lietuva – didžiausią materialinę gerovę savo piliečiams sukurianti valstybė.
V. Lapinskienė. Norite padidinti akcijų vertę? Įtraukite į vadovybę moterų  (14)
2015 m. balandžio 13 d. 07:49
Prireiks mažiausiai 80 metų vyrų ir moterų galimybėms darbo rinkoje suvienodinti, rodo šviežiausia Pasaulio ekonomikos forumo paskelbta analizė. Tai yra dar keturios kartos turės pasikeisti, kol bendrovėms ir valstybėms vadovaus po lygiai vyrų ir moterų. Moterų diskriminacija yra ne tik etinė problema – 60 proc. atotrūkis nuo vyrų gerokai stabdo ekonomikos progresą. Tyrimai rodo, jog moterų dalyvavimas vadovybėje lemia geresnius finansinius rodiklius ir produktyvumą, o jų dalyvavimas darbo rinkoje didina BVP .
Nurodė, kur D. Britanijoje labiausiai auga algos  (5)
2015 m. balandžio 10 d. 18:00
Beveik trečdalis apklaustų Didžiosios Britanijos darbdavių nurodė padidinę pradinį atlyginimą, tačiau audito kompanija KPMG įspėja, kad talentų trūkumas gali sulėtinti šalies ekonomikos augimą.
D. Kreivys. Stipri Lietuva  (49)
2015 m. balandžio 8 d. 14:24
Šiemet švenčiame mūsų šalies Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį.
IT specialistu dabar galima tapti vos per 3 mėnesius. Nemokamai!  (58)
2015 m. balandžio 8 d. 10:57
Lietuva tapo viena iš šešių valstybių, kuriose pagal spartaus profesinio mokymo FIT4JOBS metodiką pradedami rengti reikalingiausių IT krypčių specialistai. Šalyje bus pritaikyta programa, kuri sukurta patiriant didelį informacinių technologijų (IT) specialistų stygių visoje Europoje.
Ieškantiems darbo – geros žinios  (88)
2015 m. balandžio 7 d. 18:00
Kovą – šylant orui – didesnė tikimybė susirasti darbą. Tai patvirtina ir 28,4 proc. išaugęs darbo pasiūlymų skaičius – darbo paklausa ypač padidėjo terminuotam darbui, rašoma Lietuvos darbo biržos pranešime spaudai.
A. Avulio patarimai, kaip „papirkti“ darbdavį  (52)
2015 m. balandžio 4 d. 12:00
Dažnai jaunuoliai susimąsto, kas geriau: karjera ar nuosavas verslas? Ypač, kai vis dažniau girdime apie sėkmingus lietuviškus startuolius.