darbo rinka

Aistros dėl medikų algų: kaip gali ligoninėje dirbti 28 gydytojai po 0,1 etato  (204)
2014 m. balandžio 22 d. 15:19
Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) trišalė taryba teigia, jog reikia peržiūrėti įvairių lygių teisės aktus, rengti jų pakeitimus, kad racionaliai, skaidriai veiktų sistemos darbo rinka ir būtų naudojami mokesčių mokėtojų pinigai.
Studijos, po kurių atsiveria viso pasaulio darbo rinka  (161)
2014 m. balandžio 22 d. 11:55
Verslininkai ir dėstytojai reklamuos studijas, kurias baigus atsiveria pasaulinė darbo rinka.
A. Zuokas. Valstybė neturi pirkti paslaugų iš įmonių, kurios moka minimalų atlyginimą  (74)
2014 m. balandžio 21 d. 20:41
Remiantis „Sodros“ duomenimis, šeštadalis Lietuvos gyventojų uždirba vos iki 1500 litų.
Demografai skambina pavojaus varpais  (110)
2014 m. balandžio 17 d. 06:54
Lietuvos šeimos politika yra orientuota į socialines išmokas, o ne paslaugas, todėl didelio gimstamumo didėjimo tikėtis neverta.
T. Girdzijauskas: jei berniukus Lietuvoje mokytų vyrai, vyrų savižudybių problema išnyktų  (188)
2014 m. balandžio 17 d. 00:01
Tęsiame pokalbį ( nuoroda į pirmąjį tekstą ) su lektoriumi, teologu Tomu Girdzijausku, raginančiu sugrįžti prie amžinųjų principų, norint išlaikyti darną savo šeimose, auginant vaikus, bandant įveikti konfliktus. Kalbėdamas apie vyro ir moters vaidmenį tarpusavio santykiuose, lektorius teologas pabrėžia dar vieną svarbų dalyką – vaikų ugdymą. Pasak jo, būtina atkreipti dėmesį į skirtingą tiek mergaičių, tiek berniukų psichologiją, prigimtį.
Specialistai nerimauja: Lietuvoje ryškėja „girtų vaistų“ tendencija  (21)
2014 m. balandžio 16 d. 22:17
Lietuvoje ypač daug nerimo ima kelti „girtų vaistų“ tendencija, kai psichotropiniai medikamentai vartojami su alkoholiu, teigia Toksikologijos centro vadovas Robertas Badaras. „Pradeda vyrauti europinės tendencijos, kai daugiau apsinuodijama centrinę nervų sistemą veikiančiais vaistais, kartais kartu su alkoholiu“, – pabrėžia jis.
Kaip mūsų svoris susijęs su jautrumu: koks asmenybės tipas tunka greičiausiai  (32)
2014 m. balandžio 11 d. 20:25
Ženevos universitetinės ligoninės diabetologas prof. Alainas Golay , sudarantis svorio metimo programas, paremtas asmenybės psichologija, įtraukia ir streso valdymą, teigia, kad daugelis dietų yra neveiksmingos todėl, kad tinkamai neįvertiname streso poveikio ūsų organizmui.
Mąstymas, padėsiantis įmonėms sutaupyti milijonus  (26)
2014 m. balandžio 11 d. 18:38
Analizuodamos tik praeities duomenis įmonės personalo vadybos srityje išleidžia daugybę pinigų. Progreso konferencijoje „ Login 2014” kalbėjęs „Joberate“ vadovas Michaelis Beygelmanas siūlo išeitį – prognozinę analizę, kuri leidžia numatyti būsimų ir esamų darbuotojų efektyvumą, elgseną ateityje.
Paradoksas: politikai, apsėsti jaunimo, ir jaunimas, kuriam nusispjaut
2014 m. balandžio 11 d. 08:00
Šiais laikais bet kurios temos nagrinėjimas prasideda nuo „Google“. Bet šįkart buvau ypač susidomėjęs, nes tema mane domino jau seniai ir ja ne kartą esu diskutavęs su draugais. Taip pat – kurį laiką apie tai pamąstęs iš tiesų nebuvau tikras, kokius rezultatus gausiu. Mano ieškojimų tikslas buvo suprasti, kaip pasaulyje (ar bent jau internete, kurį greičiausiai jau galima laikyti ganėtinai išbaigta pasaulio žinių ir nuomonių sankaupa) yra suprantamas jaunimo ir politikos santykis.
Kaip populiarinti mokslą regionuose?  (8)
2014 m. balandžio 10 d. 11:23
Domėjimasis mokslo pasiekimais ir inovacijomis turi didelę įtaką jaunimo mąstymui, pilietinei brandai, o taip pat yra svarbiu faktoriumi įsiliejant į darbo rinką, tačiau pastangos didinti Lietuvos jaunimo susidomėjimą mokslo rezultatais – nepakankamos, rodo naujausias „Eurobarometro“ tyrimas.
Darbuotojų aukso amžius – jau netrukus  (402)
2014 m. balandžio 10 d. 05:30
Atsigaunanti ekonomika ir mažėjantis nedarbas vėl primena apie perkaitimą darbo rinkoje.
Pradėjo graibstyti dar judančius  (10)
2014 m. balandžio 7 d. 13:51
Darbo birža pastebi, kad kovą gerokai daugiau įregistruota laisvų darbo vietų nuo sezono priklausančiuose ūkio sektoriuose.
Kinijos skatinimo planas kelia akcijų kainas, ECB skelbs sprendimą dėl palūkanų
2014 m. balandžio 3 d. 09:06
Geri preliminarūs JAV darbo rinkos duomenys ir planai skatinti Kinijos ekonomiką didino pagrindinių pasaulio akcijų biržų reikšmes. S&P500 kilo 0,29 proc. ir pasiekė naują visų laikų rekordą, šįryt (8 val.) Japonijos NIKKEI ir Honkongo HANG SENG didėja atitinkamai 1,36 proc. ir 0,39 procento. Iškilus grėsmėms neįvykdyti Kinijos valdžios plano ekonomikai plėstis po 7,5 proc. kasmet, Kinijos vyriausybė ėmėsi realių priemonių. Paskelbta, kad bus didinamos valstybės išlaidos geležinkeliams, taip pat taikomos tikslinės mokesčių lengvatos smulkiajam verslui. Pavyzdžiui, planuojama šalyje nutiesti daugiau kaip 6,6 tūkst. kilometrų geležinkelių kelių arba 1 tūkst. kilometrų daugiau negu pernai. Tikimasi, kad tai suaktyvins darbo rinką, pagyvins bendrą ekonomikos aktyvumą.
ES milijonai – lietuviui nuo motinos žemės atjunkyti?  (58)
2014 m. kovo 31 d. 19:20
Pavasaris. Gėlynų vietoje kaime stiepiasi dilgėlynai. Gavus pašalpą, išgėrus pigiausio alaus, čia linksma. Darbus nudirbs septintą dešimtį įpusėję kaimynai. Tokių ir vyresnių ūkininkų Lietuvos kaimuose – beveik pusė. Už ES struktūrinių fondų lėšas atnaujintos mokyklos pustuštės, dalį jų spėta uždaryti anksčiau. Vaikų, kurie kurtų Lietuvos kaimo ateitį, „nebėra kam daryti“.
Oksfordo absolventas mokosi profesijos Lietuvoje: dar nesigailiu, kad grįžau  (63)
2014 m. kovo 28 d. 05:30
Istorijos bakalauru Jungtinės Karalystės Oksfordo universitete tapęs Lukas Geležauskas dabar Lietuvoje mokosi profesijos ir nori tapti poilsio paslaugų agentu. Iš prestižinio universiteto į gimtinę grįžęs jaunuolis pasakoja, jog Lietuvoje rado jam patinkančių darbų, o mokslus tęsia ne dėl karjeros, o iš smalsumo.
Patyrinėjo Rusijos ekonomiką - teko perrašyti Lietuvos perspektyvą  (97)
2014 m. kovo 26 d. 15:40
Rusijos ir Ukrainos ekonomikos regione išsiskiria prasta padėtimi, teigia SEB grupės analitikai. Tai, pasak jų, turės neigiamos įtakos Baltijos šalių eksportui. SEB jau suskubo perrašyti Lietuvos ūkio prieaugio prognozę.
J. Vitkauskaitė Bernard. Moterys politikoje  (9)
2014 m. kovo 25 d. 11:10
Viena iš šiandien aktyviai gvildenamų temų Europos Parlamente - tai moterų dalyvavimas politikoje kaip lyčių lygių galimybių rodiklis: kodėl tai yra svarbu, kai kalbame apie ES ekonomikos tvarų augimą, socialinę gerovę, politinį stabilumą, lygias galimybes; kokia yra bendra situacija ES bei nacionalinėse valstybėse; kokios ateities perspektyvos ir tendencijos; taip pat - ką būtina ir ką galima šioje srityje nuveikti?
B. Vėsaitė. Geresnės visuomenės kūrimui reikia socialdemokratijos atgimimo  (235)
2014 m. kovo 24 d. 10:25
Pastaruoju metu visuomenėje stiprėja populistų balsai ir ryškėja nacionalistinės nuotaikos. Kokia to priežastis, ir kas atsitiktų su Europos Sąjunga jeigu Europos Parlamento rinkimuose nugalėtų nacionalistinės jėgos?
Ką patiria netikėtai vienas paliktas kūdikis?  (38)
2014 m. kovo 23 d. 16:42
Nereikia jokio karo, kad kūdikis išgyventų katastrofą, sako gydytojas psichiatras , psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis . Anot jo, vaikelis patiria katastrofą, kai mama jam neatsako ir jis pasijunta paliktas. „Tai gali sukelti ne tik motinos depresija, bet ir gyvenimo problemos: menkas uždarbis, bloga vyro nuotaika praradus darbą, konfliktai namuose, pervargimas. Daugybė dalykų gali lemti neadekvačius atsakymus į kūdikio stimulus“, – teigia E. Laurinaitis.
Ką daryti, kad nereikėtų skųstis dėl mažos bedarbio pašalpos?  (13)
2014 m. kovo 20 d. 12:07
Jungtinėse Amerikos Valstijose programinės įrangos kūrėjo profesija per metus iš septintos vietos pakilo iki pirmos ir šiemet įvardijama kaip patraukliausia profesija – iki 2022 m. jai planuojamas beveik 23 proc. augimas. Kaimyninėje Estijoje septynmečiai jau nuo pirmos klasės mokomi programavimo pagrindų. Lietuvoje, kuri pasaulyje garsėja IT sektoriaus plėtra, vis dar populiariausios socialinių mokslų studijos, nors specialistų IT rinkoje itin trūksta.
Lietuvybė pasmerkta išnykti?  (283)
2014 m. kovo 17 d. 22:30
Pirmąją šių metų dieną devynios Vakarų Europos valstybės – D. Britanija, Austrija , Belgija , Prancūzija , Vokietija , Liuksemburgas , Malta , Nyderlandai ir Ispanija – atvėrė savo darbo rinką milijonams potencialių darbuotojų iš skurdžiausių ES valstybių Rumunijos ir Bulgarijos. Tačiau išskėstomis rankomis turtingosios ES valstybės, o ypač Didžioji Britanija , “vargšų giminaičių” nelaukė: valdantieji ėmėsi visų teisiškai galimų priemonių, kad būtų užkirstas kelias į šią šalį atvyksiantiems potencialiems socialinių pašalpų prašytojams. Tiesa, kol kas, praėjus kiek daugiau nei mėnesiui, pesimistinės prognozės, numačiusios D. Britaniją užplūstančią geresnio gyvenimo ieškotojų bangą iš Rumunijos ir Bulgarijos, nepasitvirtino.
Vokietijos milžinė įspėja: negadinkite santykių su Rusija  (193)
2014 m. kovo 17 d. 08:16
Didžiausios Vokietijos energetikos grupės E.ON vadovas sekmadienį įspėjo Berlyną dėl krizės Ukrainoje „neatsakingai“ nesugadinti santykių su Rusija .
EP vadovas: mes nepasirengę tokioms krizėms kaip Ukrainos  (85)
2014 m. kovo 15 d. 20:27
Europos Parlamento pirmininkas socialistas Martinas Schulzas sutinka, kad Europos Sąjunga ( ES ) nebuvo pasirengusi tam, kas vyksta Ukrainoje, tačiau tai, anot jo, nereiškia, kad ES parodė savo silpnumą. Kas mūsų nepražudo, tas sustiprina, o Rusija esą pati suvokia, kokio dydžio rinką ji prarasti rizikuoja.
Vargas dėl pigių pinigų  (1)
2014 m. kovo 13 d. 08:08
Trečiadienį Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble pareiškė, kad žvelgiant iš Vokietijos perspektyvos euro zonoje palūkanų normos šiuo metu yra per žemos, praneša " Dow Jones ".
Iššūkis vadovams: kaip dirbti su nauja karta  (58)
2014 m. kovo 7 d. 15:45
Įmonių vadovai susiduria su nauju iššūkiu – kaip dirbti su jaunąja karta, kuri į pasaulį žiūri visiškai kitokiomis akimis. Senieji principai – lojalumas organizacijai, prisitaikymas prie darbo aplinkos – į darbo rinką ateinančiai kartai jau mažai suprantami. Organizacijų valdymo konsultantas Saulius Jovaišas vadovų konferencijoje EBIT 2014 mokė kaip dirbti su naująja karta.
Įvardijo silpniausias Lietuvos vietas  (52)
2014 m. kovo 3 d. 10:03
Panašu, kad Lietuva neturėtų turėti problemų įsivedant eurą. Tokios nuomonės laikosi eilinę misiją atlikę Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ekspertai. Tačiau, jų nuomone, šalis turi vykdyti reformas, pagalvoti apie naujus mokesčius ir nedarbo mažinimą.
Nutrauks darbo sutartį, kai darbuotojui sukaks 65-eri?  (207)
2014 m. kovo 2 d. 20:15
Siūloma leisti nutraukti darbo sutartį, kai darbuotojui sukanka 65-eri metai.
Lietuvos moterys - tik „mamkos" arba "pupytės“?
2014 m. kovo 1 d. 23:59
Pradėjus analizuoti moterų verslumo Lietuvoje temą, teko susidurti su ne viena stereotipine nuomone, kad užsiimame feministine veikla arba kad skatiname diskriminaciją vyrų atžvilgiu. Nors, kalbėdamos apie moterų verslumą, ir stengėmės nesivelti į lyčių lygybės temą, vis dėlto iš analizės šio klausimo išbraukti negalėjome.
Kroatijos ekonomika traukėsi jau penktus metus iš eilės  (10)
2014 m. kovo 1 d. 07:52
Praėjusiais metais Kroatijos ekonomika traukėsi 1 proc. - tai jau penktasis nuosmukio laikotarpis iš eilės. Tokią situaciją rodo penktadienį pateikti naujausi duomenys, praneša "EUbusiness".