darbo rinka

Šaukimo data sutrikdė: kas bus su moksleiviais?  (406)
2015 m. kovo 27 d. 13:15
Penktadienį Krašto apsaugos ministerija ( KAM ) pranešė – šaukimo į privalomą karo tarnybą pradžia yra gegužės 11-oji. Išgirdę šią datą daugelis jaunuolių sutriko – į kariuomenę šauks brandos egzaminų sesijos viduryje.
A. Kubilius apie tai galėjo tik svajoti: ar išdrįs socialdemokratai?  (649)
2015 m. kovo 26 d. 05:30
Socialdemokratų vadovaujamas ministrų kabinetas įsitraukė į diskusijas apie mokslininkų parengtą darbo santykių, pensijų ir socialinės apsaugos reformą, kurią jau spėta pakrikštyti tikra revoliucija. Darbo santykiai, pagal ją, gali būti pertvarkyti taip, kad tai taptų tikru košmaru pagal darbo sutartis dirbantiems žmonėms.
Pristatome pirmąją projekto „Įkvėpta pokyčiams“ dalyvę - daugiavaikę mamą
2015 m. kovo 26 d. 00:00
Pristatome pirmąją Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos „Sugihara“ rengiamo projekto „Įkvėpta pokyčiams“ laimėtoją - Oną Kindurienę.
E. Butkutė-Lazdauskienė. Kuo naudingas socialinis modelis darbuotojams, bedarbiams ir vaikus auginantiems tėvams?  (67)
2015 m. kovo 25 d. 18:15
Darbuotojai šiuo metu gąsdinami siūlomomis Darbo kodekso pataisomis, kurios dar nėra priimtos, dėl kurių vyksta ir vyks diskusijos, kurios dar bus koreguojamos. Bet svarbiausia, kad žmonėms trūksta informacijos, jog ir patys darbuotojai, ir darbdaviai, patvirtinus socialinį modelį, žinoma, su sutartomis korekcijomis, turėtų naudos.
Kas 7 minutes „Facebook“ tikrinantiems darbuotojams – speciali terapija  (1)
2015 m. kovo 24 d. 12:05
Pastaraisiais metais universitetus baigiantys ir į darbo rinką žengiantys jauni darbuotojai vyresnius kolegas stebina ne tik kitokiu požiūrį į darbą ir darbo kultūrą.
Kas 7 minutes „Facebook“ tikrinantiems darbuotojams – speciali terapija
2015 m. kovo 24 d. 11:57
Pastaraisiais metais universitetus baigiantys ir į darbo rinką žengiantys jauni darbuotojai vyresnius kolegas stebina ne tik kitokiu požiūrį į darbą ir darbo kultūrą. Tyrimai rodo, kad trečdalį darbo rinkos šiemet sudarysiantys specialistai nesugeba išsėdėti nepasitikrinę „Facebook“ paskyros ar mobiliojo telefono ilgiau nei septynias minutes. Personalo specialistai siūlo jiems taikyti laisvų darbo valandų terapiją.
Priežastis, dėl kurios gerai uždirbantys atsisako dalies atlyginimo  (108)
2015 m. kovo 24 d. 05:30
Nedidelių atlyginimų, „vokelių“, emigracijos ir nedarbo spaudžiama Lietuvos darbo rinka ruošiama naujam darbo santykių reguliavimui.
Pasakė, kodėl ruošia Darbo kodekso revoliuciją  (194)
2015 m. kovo 23 d. 14:51
Naujo socialinio modelio kūrimo darbo grupės vadovas teigia, kad ekspertai siūlo atsisakyti dabartinio Darbo kodekso, kuriame nemaža dalis normų yra paveldėta iš sovietinių laikų ir nėra aktualios. Teisininkas Tomas Davulis sako, kad dauguma siūlomų pakeitimų yra naudingi būtent darbuotojams, o ne atvirkščiai, kaip baiminasi profesinių sąjungų atstovai.
Nežinote kaip gauti svajonių darbą? Klauskite darbdavių!  (2)
2015 m. kovo 23 d. 11:34
Vasarą į darbo rinką pradeda plūsti įvairias mokymo įstaigas šviežiai pabaigę absolventai, kupini vilčių pradėti karjerą išsvajotose darbovietėse. Deja, dažniausiai šios svajonės pradeda tirpti jau po pirmo darbo pokalbio, taip ir nesulaukus lemtingojo skambučio iš darbdavio. Kaip palikti tinkamą įspūdį pokalbio metu jaunuoliams tampa tikra mįsle. Tuo tarpu daugelis įmonių, ieškančių potencialių darbuotojų, teigia pasigendantys rimtai dirbti pasiruošusių kandidatų.
Rykštė, nuo kurios dar XXI a. kenčia moterys  (25)
2015 m. kovo 22 d. 09:00
29 Konstitucijos straipsnis užtikrina, kad žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties. Tačiau darbo rinkoje neretai vyrai uždirba daugiau, atlikdami tas pačias pareigas, jie yra labiau pageidaujami vadovybės postuose. Taip pat valdžios įstaigose dominuoja vyrai – jų į valdžią ateina kone trys ketvirtadaliai. Ar tai lemia žmonių skaičiaus pagal lytį disbalansas?
Norvegijoje – susitarimas dėl naujų darbo sąlygų  (30)
2015 m. kovo 22 d. 08:00
Vyriausybinės partijos susitarė su krikščioniais demokratais (KrF) ir liberalais (Venstre) dėl pokyčių Darbo aplinkos akte. Pakeitimas suteiks daugiau galimybių dirbti laikiną darbą, naujų atsakomybių gaunantiems socialines pašalpas ir daugiau darbo sekmadieniais.
Narkotikų spąstuose atsidūrusio kunigo istorija: iš pradžių visada galvoji, kad kažkas tau primelavo  (191)
2015 m. kovo 21 d. 00:04
Kunigas Kęstutis Dvareckas atvirai prisipažįsta: jei ne teisėsauga, nežinia, kada būtų pasiekęs savo dugną. Daug metų nuo narkotikų ir alkoholio priklausomas dvasininkas, jau šešerius metus Vilniuje įsikūrusioje bendruomenėje „Aš esu“ padedantis kitiems, atvirai pasakoja savo nuopolio ir prisikėlimo istoriją.
Ko reikia, kad atlyginimai būtų kaip Vokietijoje  (564)
2015 m. kovo 20 d. 13:36
Kai Lietuva lyginama su kitomis šalimis, dažnai pastebimi kelis kartus didesni atlyginimai Vokietijoje ar Švedijoje. Tačiau turime dairytis ne į atlyginimų skirtumus, o į tai, dėl kokios ekonomikos politikos šalys jų yra pasiekusios, sako LRT .lt pašnekovai. Ekonomisto Nerijaus Mačiulio teigimu, Lietuva per ketvirtį amžiaus pasiekė tikrai nemažai, bet jau laikas išjungti autopiloto režimą, imtis ekonomikos reformų, nes artėja sudėtingi savarankiško ekonominio augimo laikai.
Bręsta reforma: blogės sąlygos ir vaikus auginančioms dirbančioms mamoms  (971)
2015 m. kovo 20 d. 05:30
Grįžta siūlymai mažinti išmokas vaikus auginančioms ir dirbančioms mamoms. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra parengusi Ligos ir motinystės socialinio draudimo pataisas, pagal kurias vaiką iki dvejų metų auginančios mamos ar tėčiai antraisiais metais nebegalėtų tuo pat metu gauti visą 40 proc. dydžio išmoką ir darbo užmokestį.
Žada: naujas Darbo kodeksas bus tinkamas ir darbuotojams, ir darbdaviams  (22)
2015 m. kovo 19 d. 10:50
Premjeras žada, kad naujasis Darbo kodeksas bus tinkamas ir darbuotojams, ir darbdaviams. Algirdas Butkevičius tikisi, kad diskusijų sulaukęs kodekso pakeitimų projektas rinką padarys kur kas lankstesnę.
Ruošia pakeitimus dirbantiesiems  (103)
2015 m. kovo 17 d. 21:34
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija antradienį paskelbė siūlomą naują socialinį modelį, kuris turėtų pakeisti darbo santykių ir socialinio draudimo reglamentavimą.
A. Pabedinskienė. Socialinis modelis – tvarios ir sėkmingos Lietuvos ateities garantas  (47)
2015 m. kovo 17 d. 18:13
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva pirmą kartą šalies istorijoje kuriamas tvaresnis Lietuvos socialinis modelis. Siekiama į vieną visumą sujungti keturis ramsčius, ant kurių tvirtai ir stabiliai laikytųsi visa Lietuvos socialinė sistema.
Nusprendusiems grąžinti šauktinius: štai kodėl jūs susimovėte  (197)
2015 m. kovo 16 d. 10:13
Pastarąsias savaites visuomenėje dėl šauktinių kariuomenės grąžinimo jaučiamas sujudimas – televizijos laidose vyksta debatai (arba kartais ir turgus, kur vietoj argumentų žmonės vadinami snargliais ir skudurais), socialiniuose tinkluose pasipylė komentarai, o vieši straipsniai naujienų portaluose surenka šimtus komentarų.
Norvegams užkliuvo Lietuvos oro linijos: lietuviai atkerta – šaršalas lygioje vietoje  (29)
2015 m. kovo 13 d. 18:47
Norvegijos visuomeninio transliuotojo tyrimas parodė, kad Lietuvoje veikianti užsakomųjų skrydžių bendrovė „ Small Planet Airlines “ sudaro sąlygas jauniems pilotams už papildomą užmokestį jų lėktuvais skraidyti su labiau patyrusiais kolegomis. Anot Lietuvos civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojo Alvydo Šumsko, tokia schema nėra nesaugi keleiviams ir yra taikoma daugelyje kompanijų, todėl sąmyšis sukeltas be pagrindo.
MMA didinimas neišspręs pagrindinės darbo rinkos problemos  (297)
2015 m. kovo 12 d. 13:23
Valstybės vadovams vėl prabilus apie tai, kad būtina kelti minimalų mėnesinį atlyginimą ( MMA ), LRT .lt kalbinti ekonomistai sako laukiantys meto, kada tokio reguliavimo Lietuvoje apskritai nebereiks. Tačiau taip bus dar negreitai. „Susidarė paradoksali situacija, kai nedarbas išlieka aukštas, bet rinkoje specialistų trūksta. Tai rodo, kad problemos yra struktūrinės“, – pažymi Lietuvos laisvosios rinkos instituto ( LLRI ) vyresnysis ekspertas Vytautas Žukauskas.
Ligonės istorija: inkstų vėžiu serganti 18-metė priversta kovoti ne tik su liga  (39)
2015 m. kovo 6 d. 14:51
Aštuoniolikmetė kėdainiškė Samanta P. jau penktus metus serga inkstų vėžiu . Ji vienintelė šalyje šia liga serganti pacientė, kuriai ligonių kasos kompensuoja modernų gydymą. Kitiems ligoniams toks gydymas neprieinamas.
Rinkoms laukiant statistikos iš JAV, Azijos akcijų rinka auga
2015 m. kovo 6 d. 10:35
Penktadienį dauguma Azijos akcijų rinkų auga, investuotojams laukiant pagrindinių mėnesinių JAV duomenų apie darbo rinką šalyje, informuoja BBC . Jeigu vasario mėnesio JAV darbo rinkos rodikliai bus stiprūs, padidės tikimybė, kad JAV centrinis bankas padidins bazinę palūkanų normą greičiau, nei tikėtasi.
Kariuomenės vadas sklaido Rusijos paleistus gandus dėl šauktinių  (652)
2015 m. kovo 4 d. 18:37
Lietuvos kariuomenė trečiadienį patikino neketinanti siųsti šauktinių į tarptautines operacijas užsienyje, taip paneigdama Rusijos žiniasklaidoje paskleistus gandus, kuriais, anot kariuomenės vado, bandoma diskredituoti šauktinių grąžinimo idėją.
Kuria linkme patrauks būsto kainos: ką mano ekonomistai  (213)
2015 m. kovo 3 d. 05:30
Praėjusių metų pradžioje nekilnojamojo turto rinkoje prasidėjus audrai, vėjas aprimo. Tačiau dalis gyventojų apie būsto įsigijimą vis dar galvoja. Ką daryti: laukti, kol kainos kris, ar paskubėti, kol jos dar labiau neužaugs? Ką apie būsto kainų tendencijas mano žinomiausi ekonomistai Lietuvoje?
Verslininkas susirūpinęs: kam palikti įmonę, jei į kariuomenę pakvies?  (432)
2015 m. kovo 1 d. 09:10
Jau kelias dienas žiniasklaidoje aktyviai diskutuojama dėl grąžinamos šauktinių kariuomenės. Prisipažinsiu, aš tik šiandien apie tai išgirdau. Pasakysiu, kodėl – nes dirbu. Daug, ilgai ir nenormuotai.
Moteris rėžė būsimiems šauktiniams: vyrai, pasižiūrėkite į save  (1968)
2015 m. vasario 27 d. 19:24
Jau visą savaitę verda aistros dėl grąžinamos privalomosios karinės tarnybos. Ir nors pati esu moteris, bet kaip dviejų sūnų mama, turinti šauktinio amžiaus vyrą, galiu išsakyti ir savo poziciją.
Ar norėtumėte dirbti 4 dienas? Jūs – mažuma  (199)
2015 m. vasario 27 d. 05:30
Lietuvos gyventojai yra labai darbštūs: tai rodo ir visuomenės nuomonės apklausa. Tik kiek daugiau nei kas dešimtas dirbantysis pasvajoja apie 4 darbo dienų savaitę.
G. Nausėda apie tai, kaip gyvensime šiais metais  (45)
2015 m. vasario 26 d. 10:22
Mažesnis atlyginimų augimas, nerimas dėl geopolitinės padėties, pratinimasis prie euro. Tokiomis nuotaikomis, pasak SEB banko prezidento patarėjo Gitano Nausėdos , gyvensime šiemet.
Apklausa: žmonės pasakė, kiek nori algos  (262)
2015 m. vasario 26 d. 05:30
Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad dauguma šalies piliečių norėtų uždirbti 801 – 1200 eurų „į rankas“.