darbo rinka

Iš naujo pradėti norinčiam alkoholikui teko išeiti iš darbo  (4)
2015 m. birželio 29 d. 10:18
Rašau iš vieno psichologinės socialinės reabilitacijos centro. Rašau, nes skauda. Ir skauda iki kaulų smegenų. Bet apie viską nuo pradžių... Nenurodau nei vardų, nei pavadinimų dėl to, kad nenukentėtumėm dar labiau. Nors daugiau nukentėti kaip ir nebėra kur.
Tokie žmonės Darbo biržos durų nevarsto  (84)
2015 m. birželio 28 d. 19:25
Dažnai emigraciją kaip vienintelį būdą susikurti materialinę gerovę regintis jaunimas nemato laisvų darbo vietų ir gerai atlyginamo darbo Lietuvoje tiesiog savo kieme.
Baigei aukštąją mokyklą ir nerandi darbo? Pats kaltas, tinginy  (185)
2015 m. birželio 27 d. 08:29
Vasara Lietuvoje pranašauja ne tik vis labiau trumpėsiančius merginų sijonus, artėjantį šalto alaus ir karštų čeburekų sezoną bei „Ką veiksi šią vasarą“ klausimus. Daugeliui jaunų žmonių tai – apsisprendimo metas: ar verta stoti į aukštąją mokyklą ? Daugeliui tai atrodo tikrai diskutuotinas klausimas, juk Lietuvoje esančios aukštosios mokyklos tokios blogos, dėstytojai nekompetentingi, grupės draugai masiškai nusirašinėja... Nepatinka? Netinka? Tai ir nestok.
Naujasis Darbo kodeksas - ar yra naudos jaunimui?  (4)
2015 m. birželio 26 d. 15:57
„Pagalvojau, kad jau kitąmet mus „išspirs“ ir reikės ieškoti darbo “, - juokauja diplomų įteikimo ceremoniją stebėjusi Kauno technologijos universiteto ( KTU ) trečiakursė Ugnė Terentjevaitė. Kai mergina ieiškos darbo, greičiausiai bus priimtas naujasis Darbo kodeksas. Visuomenėje kyla daug diskusijų, kam – darbdaviui ar darbuotojui – naudingesnis naujas kodeksas.
Ilginamas pareigūnų ir karių darbo stažas  (22)
2015 m. birželio 25 d. 13:06
Seimas penkeriais metais pailgino pareigūnų ir karių darbo stažą.
Darbuotojus vežasi iš karo draskomos šalies  (190)
2015 m. birželio 24 d. 18:00
Geresnio uždarbio Vakarų Europos šalyse ir Skandinavijoje ieškančių lietuvių nebegalintys sulaikyti darbdaviai ima vežtis darbuotojus iš Ukrainos ir Baltarusijos . Šių šalių gyventojai jau keičia lietuvius prie vilkikų vairo ir statybose. Abiejuose šiuose sektoriuose dominuoja Ukrainos piliečiai .
S. Skvernelis: L. Graužinienės aplinkoje yra žmonių, turinčių asmeninių sąskaitų su manimi  (190)
2015 m. birželio 24 d. 09:21
„Mano santykiai su Seimo pirmininke buvo dalykiški ir žmogiški. Toks staigus pasikeitimas man nesuprantamas. Manau, Loretos Graužinienės aplinkoje yra žmonių, turinčių su manimi asmeninių sąskaitų. Galbūt jie turėjo asmeninių ambicijų, galbūt jiems gyvenime kažkas nepasisekė, turi nuoskaudų ir dabar tas nuoskaudas bandoma išspręsti per ją“, – sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis .
Geriausiai Lietuvoje apmokama specialybė: jos kaina priverčia žagtelėti  (111)
2015 m. birželio 23 d. 12:47
Sodros duomenimis, geriausiai apmokama Lietuvoje profesija yra skrydžių vadovo. Mėnesinė alga – 3050 eurų. Kita, ne mažiau patraukli profesija – orlaivių lakūnai (2290 eurų per mėnesį). DELFI domėjosi, kokias studijų programas ir darbo galimybes mūsų šalyje siūlo aukštosios mokyklos.
V. Sutkus: pokyčiai darbo santykių reguliavime yra gyvybiškai svarbūs  (11)
2015 m. birželio 18 d. 10:55
Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus sako, kad norint šalies darbo rinką padaryti konkurencingesnę , privalome ieškoti lankstesnių, liberalesnių darbo santykių , įvairesnių darbo sutarčių formų, taigi ir pokyčiai darbo santykių reguliavime yra tiesiog gyvybiškai svarbūs.
Ateities mokykla: žinoti nebūtina, reikia mokėti „googlinti“?  (36)
2015 m. birželio 18 d. 09:48
Ateities mokyklos vizionieriai sako, kad vaikai turės mokytis mažiau faktų, kuriuos galima susirasti, ir kad reikia mokyti vaikus naudotis kompiuteriu bei kūrybiškumo.
Lietuvos dirbantiesiems – sąlygos, kurių prancūzas net nesuprastų  (509)
2015 m. birželio 18 d. 05:30
Vyriausybės užsakymu mokslininkų paruoštas darbo santykių liberalizavimo projektas gal ir gali išjudinti darbo rinką, tačiau darbuotojams nieko gero nežada. Paruoštas Darbo kodeksas nurodo trumpesnius įspėjimo terminus bei mažesnes išeitines išmokas nei yra šiuo metu.
Nauja aplinkosaugos strategija: kur link einame?  (4)
2015 m. birželio 17 d. 11:47
Balandžio 16 d. Seimas patvirtino Nacionalinę aplinkos apsaugos strategiją. Tai svarbus žingsnis ne tik Lietuvos aplinkos apsaugos politikoje, bet praktinėje aplinkosaugoje ir teritorijų tvarkyme. Ankstesnė 1996 m. patvirtinta Valstybinė aplinkos apsaugos strategija nebuvo tokia išsami kaip dabartinė. Nacionalinėje aplinkos apsaugos strategijoje yra ne tik iškelti aplinkosaugos tikslai, uždaviniai, nustatyti prioritetai, bet daug dėmesio yra skirta svarbiausioms aplinkosaugos įgyvendinimo kryptims.
Rusija mažina palūkanų normas  (4)
2015 m. birželio 15 d. 16:16
Rusija silpstant infliacijos tempams sumažino bazines palūkanų normas nuo 12,5 iki 11,5 proc.
Didžiausia ieškančiųjų darbo klaida  (54)
2015 m. birželio 13 d. 20:00
Mano patirtis rodo, kad vieninteliai žmonės, sulaukiantys daugiau neprašomų patarimų už ieškančius darbo, yra besilaukiančios moterys ir mažų kūdikių motinos. Kai mano vaikai buvo maži, sulaukdavau daugybės patarimų iš nepažįstamų žmonių. Neretai tekdavo prikąsti lūpą, kad nepasakyčiau: „Kas jūsų prašė patarimo?“
Klaida, kuri nulems jūsų atlyginimą  (10)
2015 m. birželio 13 d. 14:00
Daugiau nei 60 proc. jaunosios kartos (angl. millennials) nesidera dėl atlyginimo pirmame darbe, o tai brangiai jiems atsieina tolimesnėje karjeroje.
Sunkiai paaiškinamas Lietuvos paradoksas  (169)
2015 m. birželio 11 d. 12:08
Lietuva užsienio investuotojus vilioja savo išsilavinusiais darbuotojais, tačiau tuo pačiu gąsdina senkančia darbo rinka.
N. Mačiulis. Naujasis „socialinis modelis“ – kam jis atneš daugiausiai naudos?  (86)
2015 m. birželio 11 d. 10:52
Mokslininkų parengtas, vyriausybės palaimintas, o profesinių sąjungų kritikuojamas „socialinis modelis“ jau keliauja į Seimą. Kokius pagrindinius pokyčius jis numato, kam jie gali būti naudingi, o kam ne?
Laukiama paskutinių siūlymų dėl socialinio modelio projekto  (10)
2015 m. birželio 8 d. 07:49
Laukiama paskutinių siūlymų dėl socialinio modelio projekto, kurio pagrindinė dalis yra Darbo kodekso pataisos. Profesinės sąjungos kritikuoja vyriausybę – esą pastaroji pernelyg skuba, premjeras atkerta, kad pakeitimai būtini.
Pokyčiai jau už durų: kokiems darbuotojams reikėtų susimąstyti?  (199)
2015 m. birželio 8 d. 05:30
Technologijos neišvengiamai keičia pasaulinę darbo rinką ir šluote iš jos iššluos kai kurias profesijas.
A. Butkevičius: įžvelgiu prezidentės paramą  (21)
2015 m. birželio 4 d. 15:59
Premjeras Algirdas Butkevičius sako prezidentės Dalios Grybauskaitės metiniame pranešime išgirdęs pritarimą didesniam darbo santykių lankstumui.
Building your way in the international environment  (1)
2015 m. birželio 4 d. 14:22
J. Walshas yra Šiaurės ir Baltijos šalių regiono viceprezidentas ir generalinis direktorius bei CSC bendrovių šiame regione valdybų pirmininkas. Jis vadovauja didesnei nei 3 500 profesionalų komandai ir yra atsakingas už pasaulinės IT paslaugų kompanijos CSC strategijos kūrimą, plėtrą ir veiklos rezultatus Šiaurės bei Baltijos šalių regione.
Prezidentės pranešimas išjudino ministrus: nepagailėjo  (51)
2015 m. birželio 4 d. 11:58
Ketvirtadienį metinį pranešimą skaičiusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė išjudino ministrus. Ypatingai daug kritikos ji pažėrė socialinės apsaugos ir darbo, vidaus reikalų ir sveikatos apsaugos ministerijoms.
Politikų verdiktas: D. Grybauskaitė nieko nebesitiki iš A. Butkevičiaus  (42)
2015 m. birželio 4 d. 11:42
Seimo opozicija teigia, kad skaitydama metinį pranešimą prezidentė Dalia Grybauskatiė leido suprasti daug nebesitikinti iš Vyriausybės, nes jos veikla nebuvo plačiau aptarta.
Surado skysčiausią D. Grybauskaitės pranešimo vietą  (299)
2015 m. birželio 4 d. 11:08
Ketvirtadienį Seime metinį pranešimą skaičiusi prezidentė Dalia Grybauskaitė šį kartą akcentavo vieningą Lietuvą ir pozityvias tendencijas, teigia Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Mažvydas Jastramskis .
ECB spaudos konferencijoje buvo sulaukta daug klausimų dėl Graikijos
2015 m. birželio 4 d. 10:31
Kaip dauguma tikėjosi trečiadienį paaiškėjo, kad ECB išlaikė bazines palūkanų normas žemumose, taigi investuotojai laukė, ką banko prezidentas vėliau pasakys spaudos konferencijoje. Žinoma dauguma klausimų buvo užduota dėl Graikijos, o atsakymai buvo nukreipti į tai, kad turi būti dedamos visos pastangos, siekiant rasti kompromisą tarp labiausiai įsiskolinusios euro zonos narės bei jos kreditorių. Tokios ECB pozicijos laikymasis nežymiai padidino Vokietijos DAX (+0,8 proc.) indekso vertė, tuo tarpu Graikijos ASE indeksas šoktelėjo net 4,13 proc. Taipogi Mario Draghi paminėjo, kad ECB išlaikys kiekybinio skatinimo apimtis, kurios šiuo metu duoda apčiuopiamą naudą ir diskusijos apie jų nutraukimą kol kas nėra.
Prezidentės D. Grybauskaitės metinio pranešimo tekstas  (27)
2015 m. birželio 4 d. 10:27
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį Seime skaitė šeštajį metinį pranešimą. DELFI pateikia visą pranešimo tekstą.
D. Grybauskaitės pranešimas: apie šauktinių ašaras, Rusijos fenomeną ir prievartaujamus vaikus  (577)
2015 m. birželio 4 d. 10:00
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį Seime skaitė metinį pranešimą. Jame šalies vadovė daugiausia dėmesio skyrė krašto gynybai, kalbėjo apie Rusijos agresiją, darbingiausių piliečių emigraciją bei ragino daugiau dėmesio skirti socialiniams reikalams – ypač vaikų globos namų problemoms.
Atlyginimų skirtumai verčia suklusti: ar tikrai taip skiriamės?  (521)
2015 m. birželio 4 d. 05:30
Nuo Vilniaus iki Talino – vos 600 km, tačiau atlyginimai Lietuvoje ir Estijoje skiriasi įspūdingai.
Renkamės mokyklą: 5 patarimai jūsų vaiko ateičiai  (3)
2015 m. birželio 3 d. 10:09
Vasara – didžiųjų sprendimų metas ne tik profesinį kelią besirenkantiems abiturientams, tačiau ir tėvams, turintiems jaunesnių atžalų – kaip nepasiklysti mokyklų gausoje ir vaikui išrinkti tokią, kurioje jo talentai būtų pastebėti ir vystomi, o rytinis žadintuvas keltų džiaugsmą?