darbo rinka

M. Draghi apie pagrindinę Europos ekonomikos kliūtį  (11)
2014 m. rugsėjo 28 d. 20:38
Tikėjimą, kad klestėjimas sugrįš, Europos Centrinio Banko pirmininkas Mario Draghi laiko vienu svarbiausių sprendinių lėtai atsigaunančiai Europos ekonomikai.
Pabandė paaiškinti, kodėl minimalią algą padidino 35 Lt  (60)
2014 m. rugsėjo 25 d. 13:53
„Minimalią algą ( MMA ) buvo siūlyta didinti net 100 litų, bet kol kas galime padidinti tik 35 litais“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė , komentuodama Vyriausybės sprendimą nuo spalio didinti MMA 35 litais – iki 1035 litų arba 300 eurų. Ministrė teigia nežinanti, kiek tokia alga padidins prekių ir paslaugų savikainą, tačiau tvirtina, kad ji buvo pakelta pagrįstai.
Nors makroekonominiai rodikliai siunčia priešingus signalus, pasaulio investuotojų nuotaikos taisosi
2014 m. rugsėjo 25 d. 09:54
Vakar paskelbta, kad išaugusios ekonominės ir politinės rizikos kontekste IFO verslo pasitikėjimo Vokietijos ekonomika rodiklis rugsėjo mėnesį sumažėjo labiau negu prognozuota (iki 104,7 punkto, palyginti su 106,3 punkto rugpjūtį) – iki lygio, fiksuoto dar 2013 m. balandžio mėnesį. Abejonės dėl didžiausios euro zonos ekonomikos augimo potencialo turėtų pritildyti diskusijas, kiek naudingos Europos centrinio banko ( ECB ) anksčiau paskelbtos obligacijų supirkimo programos, o kalbos dėl ECB planų taikyti kiekybinio skatinimo priemones (superkant vyriausybės skolą), tikėtina, intensyvės. EUR/USD kursas vakar kirto reikšmingą 1,28 JAV dolerio už 1 eurą ribą ir smunka toliau, o investuotojai euro silpnėjimą vertina kaip pakankamai gerą paskatą akcijų rinkoms toliau stiebtis aukštyn (EURO STOXX +1,19 proc., Vokietijos DAX +0,70 proc., Prancūzijos CAC 40 +1,25 proc., Didžiosios Britanijos FTSE 100 +0,45 proc.).
K. Miškinienė. Darbo rinkos ir demografiniai iššūkiai  (13)
2014 m. rugsėjo 22 d. 21:22
Sėkmingai suvaldžius skaudžius pasaulio ekonomikos 2008-2010 metų krizės padarinius, šiuo metu Lietuva siekia energetinio saugumo, ekonomikos augimo, užimtumo didinimo, bet vienas didžiausių iššūkių išlieka blogėjanti demografinė situacija.
V. Blinkevičiūtė. Laikas įdarbinti jaunimą  (135)
2014 m. rugsėjo 22 d. 15:33
Įsivaizduokime, jaunuolis baigia mokyklą, atradęs savo pašaukimą, įgyja profesiją. Greitai susiranda socialiai ir finansiškai aprūpintą darbo vietą, ilgai ir laimingai gyvena.
Darbo duobė: darbdaviai atsisuka į tuos, kurių dar neseniai kratėsi  (366)
2014 m. rugsėjo 20 d. 21:04
Prognozuojama, kad šiais ir artėjančiais metais užimtumas turėtų didėti ir į darbo rinką turėtų grįžti vyresnio amžiaus žmonės ir neįgalieji. Nors statistika didelių pokyčių nerodo, kai kurie DELFI kalbinti pašnekovai teigė tai jau pajutę.
Ž. Šilėnas. MMA – ne sprendimas, o žaidimas  (19)
2014 m. rugsėjo 17 d. 10:05
Valdžia po truputį vis didina minimalią mėnesinę algą ( MMA ). Nuo spalio MMA gali didėti 35 litais „ant popieriaus“, su visais mokesčiais – 46 litais, o žmogui „į rankas“ – 25 litais. Priežastis? Rimtų nėra ir nepateikiama. Viena sklandanti mintis – apvalus skaičius gražiau atrodys. Sutikite, tai labai jau nerimta. Ypač kai įsivedinėjant eurą žadama bausti visus, kurie kainas suapvalins iki gražesnių sumų.
Euro įvedimo išvakarės: ką daryti norintiems imti paskolas?  (58)
2014 m. rugsėjo 16 d. 12:08
„Planuoju įsigyti butą, t. y. paimti paskolą jo įsigijimui. Ką patartumėte – paskubėti ir padaryti tą iki Naujų metų, ar geriau vėliau, kai jau įsivesime eurą? Kainų kilimo tendencijos rodo, kad ir būstų kainos turėtų šoktelėti į viršų“, – tokį klausimą specialioje DELFI euro įvedimui skirtoje rubrikoje uždavė skaitytojas.
Skaudžiausias ir vis dar neatsakytas Lietuvos ateities klausimas  (109)
2014 m. rugsėjo 16 d. 10:54
Per dešimt narystės Europos Sąjungoje metų Lietuvos ekonomika tapo gerokai konkurencingesnė, tačiau iki šiol nėra išspręstas didžiausias iššūkis jai – demografinės problemos.
FED posėdis prasideda. Ar sulauksime naujų užuominų dėl JAV palūkanų normų kilimo?  (1)
2014 m. rugsėjo 16 d. 10:48
Vakar paskelbta, kad JAV pramonės produkcija rugpjūčio mėnesį (palyginti su liepa) ne augo 0,3 proc., kaip tikėtasi, o smuktelėjo 0,1 proc., automobilių gamintojams sulėtinus tempą. Šiandien prasideda JAV Federalinių rezervų banko (FED) dviejų dienų posėdis, kuriame, neabejojama, bus nuspręsta palikti galioti dabartines palūkanų normas (0-0,25 proc. ribose) ir toliau mažinti kiekybinio skatinimo programos apimtis (iki 15 mlrd. JAV dolerių).
Vilniečių šeima vaikų lankyti mokyklos nevers: juk mes neperkame šuniuko, jei neturime sąlygų jam auginti  (146)
2014 m. rugsėjo 12 d. 08:43
Vilnietis Giedrius Cikanavičius su žmona Irina augina du vaikus: septynerių sūnų ir pusantrų metukų dukrą. Šeima yra apsisprendusi suteikti savo vaikams teisę bendrauti su tėvais tiek, kiek jiems to reikės, ir neversti jų lankyti mokyklos. Pozityvios ir prieraišios tėvystės propaguotojai domisi gyvenimo ir mokymosi be mokyklos (angl. unschooling, tai yra nemokyklinimo) galimybėmis Lietuvoje ir pasaulyje.
Vokietija duoda atkirtį griežto taupymo kritikams  (2)
2014 m. rugsėjo 10 d. 11:32
Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble antradienį davė atkirtį griežto taupymo kritikams, teigdamas, kad augimo neįmanoma paskatinti švelninant euro zonos biudžeto taisykles ar mažinant palūkanų normas. Apie tai informuoja "Eubusiness".
Lietuvės nesėdi vyrams ant sprando  (70)
2014 m. rugsėjo 9 d. 13:12
Šiomis dienomis Europos Sąjungos šalyse pristatoma ataskaita „Moterys ir ekonomika", ją parengė Vilniuje įsikūręs Europos lyčių lygybės institutas.
Karjeros specialistai pataria nelaukti – metas prašyti didesnės algos  (14)
2014 m. rugsėjo 6 d. 19:59
Specialioje DELFI euro įvedimui skirtoje rubrikoje skaitytojas uždavė klausimą – „Ar įvedus eurą reikės iš naujo pasirašyti darbo sutartį, kur atlyginimo dydis bus įvardytas eurais?“. Šis klausimas privertė suklusti ir darbo šiuo metu ieškančius ar jį keisti norinčius asmenis. Jie domėjosi, kada palankiau ieškoti darbo, – prieš ar po euro įvedimo.
Švedijos ekonomika trypčioja vietoje  (20)
2014 m. rugsėjo 5 d. 13:54
Švedijos ekonominę situaciją vertinantis Konjunktūros institutas savo naujausioje mėnesio ataskaitoje rašo, kad konjunktūra gerėja, tačiau lėčiau nei laukta. Ekonominio barometro indikatorius vertina bendrą įmonių ir gyventojų buities situaciją. Rugpjūčio mėnesį indikatorius rodė trijų padalų prieaugį, lyginant su liepos mėnesiu.
I. Genytė-Pikčienė. Populistiniai užmojai stumia struktūrinio nedarbo pleištą gilyn  (14)
2014 m. rugsėjo 4 d. 14:40
Pastaraisiais metais Lietuvai demonstruojant kone sparčiausią ekonomikos plėtrą Europos Sąjungoje, bedarbystės šmėkla neskuba atsitraukti. Nedarbo lygis, per krizę šoktelėjęs iki rekordinio 18,2 proc., žemyn ropščiasi labai po truputį. Šių metų viduryje jis vis dar dviženklis, strigęs ties 11,4 proc. riba, – panašų nedarbo lygį stebėjome ir pernai vasarą.
Profesijos, kurių atstovams nereikia belstis į darbdavių duris  (36)
2014 m. rugsėjo 4 d. 13:58
Po vasaros snaudulio darbo rinka vėl šurmuliuoja. Ieškodami paklausių specialistų, darbdaviai vis dažniau priversti nepaisyti patirties ar specifinių žinių trūkumo. Ir toliau sunku įsidarbinti tiems, kas baigė ir šiemet tarp abiturientų populiarias teisės, ekonomikos ar vadybos studijas. Populiarėja su internetu susijusios profesijos.
Direktoriaus vargai ieškant darbo Lietuvoje  (10)
2014 m. rugsėjo 3 d. 09:19
Kai Lietuvoje veikiančią įmonę palieka visa vadovų komanda, įskaitant pardavimų, rinkodaros, finansų ir generalinį direktorių, pastarajam susirasti kitą darbą sunkiausia.
Būsimų darbuotojų karta – jiems nesvarbu, ar darbas teiks malonumą  (19)
2014 m. rugsėjo 2 d. 23:17
Kelerius metus vyravęs noras ramiai ir saugiai dirbti valdiškame darbe, panašu, nyksta. Kai kurių universitetų teigimu, jaunuoliai dabar renkasi tokią specialybę, kad ateityje galėtų gauti kuo didesnę algą ir, pageidautina, privačiame sektoriuje.
Planuojantiems keisti darbą metas sukrusti  (66)
2014 m. rugsėjo 2 d. 05:30
Rugsėjis ir spalis yra mėnesiai, kai įmonės pateikia daugiausiai darbo pasiūlymų per visus metus.
R. Šalaševičiūtė. Galvoti apie negalią turinčius reikia, kol patys esame sveiki  (52)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 14:22
Daugelyje Lietuvos rajonų įvykdžius pertvarkas sveikatos apsaugos sistemos įstaigose atsilaisvino daug patalpų.
JAV darbo rinka dar nepasiruošusi palūkanų normų didinimui
2014 m. rugpjūčio 25 d. 10:50
Tokia išvada penktadienio popietę nuskambėjo Kanzase vykusioje kasmetinėje FED konferencijoje, skirtoje „dar kartą įvertinti darbo rinkos dinamiką“. FED vadovė J. Jelen atkreipė dėmesį, kad, nors pagrindinis nedarbo lygio rodiklis ir mažėja (liepą siekė 6,2 proc.), turi būti vertinami detaliau situaciją darbo rinkoje nusakantys duomenys (pavyzdžiui, darbo jėgos ir darbingo amžiaus gyventojų santykis, realusis darbo užmokestis ir pan.).
Ekspertai pataria: dabar – tinkamiausias metas keisti darbą
2014 m. rugpjūčio 25 d. 10:46
Pasak personalo ekspertų, rugsėjo mėnuo – tinkamiausias laikas ieškoti naujo darbo arba keisti senąjį. Ketvirtąjį metų ketvirtį Lietuvos darbo rinkoje numatomas darbuotojų kaitos pikas, kurio metu kvalifikuoto darbo vietų pasiūla taps didžiausia nuo ekonominės recesijos pradžios.
Personalo ekspertai: dabar – tinkamiausias metas keisti darbą  (1)
2014 m. rugpjūčio 25 d. 10:39
Pasak personalo ekspertų, rugsėjo mėnuo – tinkamiausias laikas ieškoti naujo darbo arba keisti senąjį. Ketvirtąjį metų ketvirtį Lietuvos darbo rinkoje numatomas darbuotojų kaitos pikas, kurio metu kvalifikuoto darbo vietų pasiūla taps didžiausia nuo ekonominės recesijos pradžios.
Konstatuoja: Europa stumiama į depresiją  (71)
2014 m. rugpjūčio 25 d. 07:17
Už nuopelnus ekonomikos srityje Nobelio premija apdovanoti ekonomistai pažėrė kritikos laviną euro zonos ekonomikos strategijos kūrėjams ir įspėjo, kad prieštaringa politika gali tapti ne vienus metus truksiančios depresijos priežastimi bei sukelti naują įsiskolinimų krizę.
Makroekonominiai rodikliai centriniams bankams toliau siunčia priešingus signalus dėl pokyčių pinigų politikoje  (2)
2014 m. rugpjūčio 22 d. 10:28
Vakar paskelbti rugpjūčio mėnesio euro zonos Markit gamybos ir paslaugų sektorių pasitikėjimo rodikliai (50,8 ir 53,5 punkto atitinkamai) išduoda regiono jautrumą žemai infliacijai ir sunkiai prognozuojamiems santykiams su Rusija . Blogesni negu prognozuoti (tikėtasi 51,7 ir 55,5 punkto atitinkamai) makroekonominiai duomenys didina spaudimą Europos centriniam bankui ( ECB ) imtis papildomų veiksmų regiono plėtrai skatinti. Vasaros pradžioje ECB pasiūlytos tikslinės ilgesnės trukmės refinansavimo operacijos (angl. TLTRO), skirtos pagerinti bankų skolinimą euro zonos nefinansiniam privačiajam sektoriui, pradedamos vykdyti jau rugsėjį. Pagrindinės Europos biržos ketvirtadienį „sužaliavo“ (Didžiosios Britanijos FTSE 100 +0,33 proc., Vokietijos DAX +0,93 proc., EURO STOXX +1,33 proc.), o euras smuko toliau (1,3281 JAV dolerio už 1 eurą).
Vėl skolinasi būstui: sako, kad šįkart daug kas kitaip  (37)
2014 m. rugpjūčio 20 d. 11:53
Pirmojo šių metų pusmečio „ Swedbank “ būsto paskolų sandorių vertė siekė beveik 330 mln. litų, tai sudarė 19 proc. daugiau lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2013 m., rašoma pranešime spaudai.
T. Bakutis. Ar šiandien vis dar verta investuoti rizikingai?  (2)
2014 m. rugpjūčio 13 d. 11:18
Investuotojas, galintis tiksliai numatyti laiką, kuomet vienas investicijas pakeisti kitomis yra pelningiausia, bemat taptų milijonieriumi. Deja, atspėti rinkų krypties pasikeitimo metą išties sudėtinga, o atsakymo į klausimą, ar artimiausiu metu akcijų rinkos pakeis kryptį, šiuo metu ieško daugelis investuotojų. Bandant išsiaiškinti, ar dar ilgai rinkos kils, o gal jau reikia pasitraukti iš rizikingų investicijų, galima apžvelgti svarbiausius veiksnius, būtinus apsisprendimui.
Paaiškino, kodėl šoktelėjo nedarbo lygis  (7)
2014 m. rugpjūčio 5 d. 23:17
Liepos mėnesį kiek padidėjusiam nedarbo lygiui daugiausiai įtakos turėjo į darbo rinką atėję profesinių mokyklų, universitetų ir kolegijų absolventai , teigia Darbo biržos atstovė.