darbo rinka

R. Statkuvienė. Druskininkai-Kėdainiai. Kruglodurovo ekspresas  (183)
2016 m. vasario 10 d. 05:30
Kėdainių ir Druskininkų kunigaikštukų finansinės, statybų ir teismų peripetijos, bei kitų mūsų „elito“ atstovų bei jų aplinkos „išdaigos“, pažadino Vakanalijaus Vziatkovičiaus Kruglodurovo personažą, kuris būtų ramiai sau dūlėjęs Vinco Kudirkos raštuose ir 19 amžiaus publicistika domėtųsi nebent literatūros ar istorijos mylėtojai.
Darbas Norvegijoje: kaip jį greitai susirasti  (68)
2016 m. vasario 7 d. 15:17
Dainą Bogdanienę dažnas pavadintų pusiau norvege. Ši lietuvė į Norvegiją atvyko ne su dabartinių migrantų banga, o bent dviem dešimtmečiais anksčiau.
EK prognozuoja Lietuvos ekonomikos augimą  (21)
2016 m. vasario 4 d. 15:22
Europos Komisijos ketvirtadienį paviešintoje prognozėje tikimasi, kad 2016 m. Lietuvos ekonomikos augimas sustiprės, nes išlieka didelis privatus vartojimas ir auga eksportas.
Pabėgėlių stovykloje Vokietijoje dirbančio gydytojo įrašas sukrėtė tūkstančius žmonių  (203)
2016 m. vasario 1 d. 15:36
Jaunas gydytojas, dirbantis pabėgėlių apgyvendinimo stovykloje, socialiniame tinkle „Facebook“ pasakoja, kokios būklės žmonės pas jį ateina.
Mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursas. Lietuvos švietimo sistema atsidūrė reanimacijoje?  (12)
2016 m. sausio 29 d. 17:00
Lietuvos respublikos švietimo įstatyme reglamentuojama: „Švietimas – veikla, kuria siekiama suteikti asmeniui visaverčio savarankiško gyvenimo pagrindus ir padėti jam nuolat tobulinti savo gebėjimus.“ Tačiau daugelis įvairaus kalibro šalies švietėjų bėdoja, jog į aukštąsias mokyklas patenka „bloga žaliava“, o stojantieji absoliučiai nepasirengę universitetinėms studijoms. Tautiečiai, galbūt mūsų švietimo sistemą ištiko klinikinė mirtis?
Po 26 metų darbo įmonėje atleista darbuotoja: mano patirtis labai skaudi  (597)
2016 m. sausio 29 d. 05:30
26 metus vienoje įmonėje pradirbusi šiaulietė Jūratė Marcinkevičienė jau beveik keturis mėnesius aktyviai ieško darbo , tačiau per šį laiką sulaukė tik vieno pakvietimo į pokalbį, kuriame daug metų darbo patirties turinčiai moteriai buvo pasiūlytas tik minimalus darbo užmokestis.
JAV centrinis bankas: ekonomikos augimas sulėtėjo  (1)
2016 m. sausio 28 d. 10:26
JAV federalinis atsargų bankas atidžiai stebi pasaulines ekonomines sąlygas, tačiau palūkanų normų nedidins, apie tai trečiadienį teigiama banko pareiškime, paskelbtame pasibaigus dvi dienas trukusiam posėdžiui.
Nuo Rusijos grėblio nulipusi Lietuva lipa ant kito  (370)
2016 m. sausio 26 d. 10:18
Lietuvos eksportuotojams pavykus atsikratyti priklausomybės nuo į ekonominę duobę įkritusios Rusijos, „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis įžvelgia naują riziką - Lenkiją. Apie tai ir kokiomis nuotaikomis šiemet gyvens Lietuva ekonomistas kalbėjo „Swedbank“ ekonomikos prognozių pristatyme.
Valdžia nusitaikė į pensijas: ekonomistai pateikė savo vertinimą  (494)
2016 m. sausio 25 d. 10:28
Mažinti karinį biudžetą, didinti mokesčius dirbantiesiems, įvedant progresinius mokesčius nuo visų pajamų – tai socialdemokratės Birutės Vėsaitės siūlymas, kaip Lietuvoje padidinti pensijas.
Įspūdingi nuomos kainų pokyčiai: kas bus toliau?  (337)
2016 m. sausio 25 d. 05:31
Kas mėnesį nuomos mokestį su skausmu mokantiems gyventojams įžiebta šiokia tokia viltis.
Migrantus sukvietęs švilpukas: Vokietija turėjo savo planą  (1045)
2016 m. sausio 25 d. 05:30
Vokietija vien praėjusiais metais priėmė daugiau nei 1 milijoną pabėgėlių. Jų apgyvendinimui, maistui, darželiams, mokykloms, vokiečių kalbos kursams, mokymams ir administraciniams resursams reikia apie 21 mlrd. eurų vieniems metams, skaičiavo Ifo institutas, priklausantis CESifo grupei Miunchene.
Akibrokštas pirmakursei: visos pastangos – veltui  (135)
2016 m. sausio 23 d. 15:00
Viename prestižiškiausių Lietuvos universitetų šiemet studijuoti pradėjusi Rugilė turi priekaištų šalies švietimo sistemai. Mergina dalinasi pastebėjimais: klesti neteisybė, pataikaujama tinginiams, o į pastangas visiškai neatsižvelgiama.
Kaip darbo pokalbis pavirsta į nemokamą konsultaciją  (49)
2016 m. sausio 22 d. 11:02
Pradėkime nuo vienos elementarios taisyklės: „nemokamai nieko nebūna“. Visur, visada ir viskam yra kaina. Ir net tomis akimirkomis, kai Jums atrodo akivaizdu, kad tai, kas Jums siūloma (ar ką gaunate) yra nemokama, prekė esate Jūs patys (Jūsų duomenys).
Ekonomikos forume Davose - robotas Hubo ir ketvirtoji pramonės revoliucija
2016 m. sausio 21 d. 16:10
Pasaulio ekonomikai ir visuomenei naujas formas suteikia ir kokybinius pokyčius skatina technologijų naujovės, tad nieko keisto, kad Davoso slidinėjimo kurorte Šveicarijoje šiais metais rengiamo ekonomikos forumo tema – ketvirtoji pramonės revoliucija .
Konservatoriams sukėlė įtarimų švogerizmas Marijampolės savivaldybėje  (128)
2016 m. sausio 21 d. 09:47
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos ( TS-LKD ), Antikorupcijos komisijos nariai Agnė Bilotaitė ir Arvydas Anušauskas kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją ( VTEK ), prašydami ištirti Marijampolės savivaldybėje užfiksuotus gausius artimųjų ir partijos narių įdarbinimo atvejus.
K. Masiulis. Dėl emigracijos kalti ne šauktiniai, o premjeras  (128)
2016 m. sausio 20 d. 07:46
Lietuvą nustebino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius , pareiškęs, kad dėl didėjančios emigracijos yra kalti šauktiniai. Tenka tik apgailestauti, kad vienas iš svarbiausių šalies pareigūnų nesugeba adekvačiai įvertinti faktų, todėl vargu ar artimiausiu metu situacija pasikeis.
14 priežasčių nepirkti nuosavo būsto  (53)
2016 m. sausio 16 d. 08:38
Nauji namai! Malonios įsirengimo smulkmenos, gėrėjimasis nauju vaizdu pro langus ir, žinoma, būrys draugų įkurtuvių šventėje. Tačiau ar kada nors girdėjote viešai kalbant apie neigiamus naujo būsto įsigijimo padarinius? Greičiausiai – ne. Todėl tekstas portale www.businessinsider.com, pavadintas „Kodėl aš daugiau niekada nepirksiu namo“, patraukė mūsų dėmesį.
„Lidl“ ieško krovėjų: kada tikėtis parduotuvių?  (254)
2016 m. sausio 14 d. 12:38
Į Lietuvą ateinantis mažmeninės prekybos tinklas „ Lidl “ jau ieško darbuotojų savo logistikos sandėliui Kaune , Ramučiuose. Tai – vienas iš žingsnių ruošiantis parduotuvių tinklo atidarymui.
Naftos kaina ir atgarsiai iš Kinijos slegia didžiuosius finansų rinkų indeksus
2016 m. sausio 11 d. 11:08
Penktadienį Stoxx Europe 600 indeksas dieną užbaigė su 1,49 proc. vertės mažėjimu, aktyviausiai pastarojo vertę slegiant naftos ir dujų sektoriui (Oil&Gas), kuris, dėl krentančios žaliavinės naftos kainos, buvo nustumtas į apačią -3,65 proc.
Buvusi kasininkė apie savo darbą atvirai: tai – vergovė  (633)
2016 m. sausio 10 d. 00:03
Daug aistrų sukėlęs ir galiausiai atmestas pasiūlymas riboti prekybos centrų darbo laiką šventinėmis dienomis atvėrė seną kasininkų darbo sąlygų žaizdą.
Jurga Lago stiprybės mokosi iš savo kaimynės Liucijos  (158)
2016 m. sausio 9 d. 21:09
Pasaulyje pripažinta juvelyrė ir grafikė Jurga Lago įsitikinusi, kad stipri moteris yra ta, kuri moka būti laiminga. „Gyvenime būna visko ir kartais jautiesi tiesiog skuduru, bet praeina kiek laiko ir problemos išsisprendžia, netikę žmonės pasitraukia, viskas susidėlioja į savo vietas“, – sako menininkė.
K. Masiulis. Aukštasis mokslas visiems!  (91)
2016 m. sausio 8 d. 16:00
Rektorių konferencija ir Seimas priėmė sprendimus, kad nuo 2016 m. į universitetus galės įstoti tik tie, kurie atitiks minimalius reikalavimus, tačiau kaip tai išspręs tikrąsias aukštųjų mokyklų problemas – profesionalų pritraukimą, mažus dėstytojų atlyginimus ar pagerins švietimo infrastruktūrą?
N. Mačiulis. Iš materialinio skurdo beveik išsivadavome, dar liko idėjinis  (44)
2016 m. sausio 8 d. 14:19
Artėjant Seimo rinkimams šiemet vėl aktyviau bus aptariamos skurdo ir pajamų nelygybės problemos bei bus siūlomos priemonės joms spręsti.
Minimalios algos sukelta anomalija, kuriai ekonomistai ieško paaiškinimo  (620)
2016 m. sausio 7 d. 05:30
Dėl pastaraisiais metais aplink pasaulį keltų minimalių atlyginimų nepadidėjęs nedarbo lygis iš vėžių išmušti galėjo ne vieną ekonomistą, nes remiantis „vadovėline“ ekonomine teorija bedarbių skaičius turėjo kilti.
E. Masiulis. Kaip „išblaivyti“ Lietuvos kaimą  (421)
2016 m. sausio 5 d. 13:48
Kol keturios ministerijos du mėnesius laužys galvą, kaip apsaugoti vaikus nuo girtaujančių tėvų, internete jau kitą dieną po Kėdainių tragedijos buvo galima pasiskaityti pačių radikaliausių pasiūlymų: atiminėti vaikus iš socialiai pažeidžiamų šeimų, kaip tai daro Norvegijoje , nemokėti geriantiems pašalpų, dar labiau riboti alkoholio pardavinėjimą, vėl taikyti priverstinį geriančių žmonių gydymą ir panašiai.
A. Butkevičius: pusfabrikačių Lietuvai nereikia  (68)
2016 m. sausio 4 d. 14:44
Metinėje spaudos konferencijoje Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius sakė tikintis, kad priimant naująjį socialinį modelį nebus pataikaujama rinkėjams ir jį patvirtinti Seime pavyks dar šį pavasarį.
Profesijos, kurių atstovai 2016 m. darbą ras lengviausiai ir uždirbs daugiausiai  (201)
2016 m. sausio 4 d. 05:30
2016 metais Lietuvoje informacinių technologijų specialistai ir toliau užims stipriausias pozicijas darbo rinkoje. „ Swedbank ” vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis pasakojo, kad šiandien jie neretai užsiprašo tokių pat atlyginimų, kokius gautų Vakarų Europoje , o darbdaviai sutinka juos mokėti.
Siūlo neblaiviems nemokėti nedarbo išmokų ir pašalpų  (352)
2015 m. gruodžio 29 d. 09:49
Seimo narys Remigijus Žemaitaitis siūlo neskirti nedarbo išmokos arba piniginės socialinės paramos ir jų mokėjimą nutraukti, jeigu į šias išmokas pretenduojantis arba jas gaunantis asmuo yra neblaivus, o toks faktas užfiksuotas kompetentingų institucijų.
R. Valiūnas. Globalios ekonomikos lenktynėse lietuviai vis dar avi vyžomis  (20)
2015 m. gruodžio 23 d. 10:26
Lietuvoje viešėję Pasaulio ekonomikos forumo atstovai pabrėžė, kad šalis turi visas galimybes išsiveržti tarp konkurencingiausių pasaulio valstybių .