darbo rinka

M.Majauskas. Vilnius - vaikų miestas  (51)
2014 m. spalio 20 d. 16:57
Mero rinkimai neabejotinai yra asmenybės rinkimai. Renkamas „miestomenas“ (panašiai kaip supermenas) turi išvaduoti mus nuo priešų, įkvėpti vilties, įžiebti naujas, geresnio gyvenimo svajones.
Spontaniškas sprendimas apvertė gyvenimą aukštyn kojom  (107)
2014 m. spalio 20 d. 11:44
Vos sužinojau apie temą „sprendimas, pakeitęs mano gyvenimą“, nusprendžiau pasidalinti su visais vienu savo poelgiu, kuris apvertė mano gyvenimą 100 procentų. Galbūt įkvėpsiu panašiai elgtis ir kitus.
Milijardieriaus pasiūlymas, kuris patiks visiems dirbantiems  (99)
2014 m. spalio 19 d. 18:39
Antrasis pasaulyje turtingiausias žmogus Carlosas Slimas pakartojo siūlymą darbo savaitę sutrumpinti iki trijų dienų. Anot verslininko, „tai bet kokiu atveju neabejotinai“ nutiks ateityje, skelbia „ The Independent “.
Prakalbo, kokių permainų tikėtis Darbo kodekse  (39)
2014 m. spalio 15 d. 19:32
Lietuvoje planuojama keisti darbo santykių reguliavimą, siekiant jį padaryti patrauklesnį tiek darbdaviams, tiek dirbantiesiems, tačiau konkretūs pasiūlymai kol kas nėra pateikti, teigia įstatymų pataisų rengėjai.
Kaip parengti tobulą gyvenimo aprašymą  (6)
2014 m. spalio 13 d. 15:41
Skaičiau labai nemažai straipsnių apie tai, kaip turi atrodyti profesionalus gyvenimo aprašymas, ką jame reikia nurodyti, kaip išdėlioti pareigas, pasiekimus ir panašiai. Skaičiau nemažai patarimų, kaip įsilieti atgal į darbo rinką, kaip keisti darbus, kaip derėtis dėl atlyginimo… Tačiau randu labai mažai medžiagos apie tai, kaip jaunimui rasti tą pirmą darbą.
Duomenys iš Kinijos geresni nei prognozuota  (2)
2014 m. spalio 13 d. 11:17
Rugsėjį Kinijos eksporto ir importo apimtys buvo didesnės, nei prognozavo analitikai, rodo pirmadienį pateikti oficialūs duomenys. Palyginti su praėjusiais metais, eksportas ūgtelėjo 15,3 proc., o importas - 7 proc., todėl rugsėjį šalyje susidarė 31 mlrd. JAV dolerių prekybos perteklius. Apie tai praneša BBC .
M. Adomėnas. Progresyvios idėjos, užmušančios pažangą  (84)
2014 m. spalio 12 d. 21:15
Lyrinė uvertiūra: mokslo metų pradžia praėjo kaip paprastai – traškantys kardelių stiebai, čežančios naujos uniformos, iškilmingos ir skambios kalbos apie rudeninius lapus, rugsėjį, mokyklos slenkstį ir mokslo naudą.
Ką reikėtų įvertinti prieš metant darbą  (11)
2014 m. spalio 11 d. 14:00
Dėl per didelio streso ar suvokimo, kad darbovietėje nebeturi kur augti, žmogus neretai nusprendžiama mesti darbą, net jei kitų darbo pasiūlymų tuo metu neturi, sako LRT .lt pašnekovai. Tačiau personalo atrankos ir finansų specialistų teigimu, prieš priimant tokį sprendimą svarbu įvertinti, kaip greitai žmogus sugebės susirasti naują darbą, ar ilgai jam pakaks turimų santaupų.
Veiksnys, kuris verčia lietuvius sutikti su mažais atlyginimais  (28)
2014 m. spalio 7 d. 11:25
Spalio 7-oji yra pasaulyje minima kaip diena už orų darbą. Tai tokia diena, kai siekiama atkreipti visuomenės dėmesį, kad kiekvienas žmogus turi teisę į orų darbą.
Nuosekliai stiprėjanti JAV darbo rinka džiugina pasaulio investuotojus
2014 m. spalio 6 d. 11:02
Rugsėjo pradžioje vienas iš JAV Federalinių rezervų banko (FED) padalinių savo ataskaitoje išreiškė nuogąstavimus, kad investuotojai nepakankamai gerai įvertina palūkanų normų kilimo tempą ateityje. Praėjusį penktadienį paaiškėjo, kad rugsėjo mėnesį JAV sukurta 248 tūkst. naujų darbo vietų, t. y. 33 tūkst. daugiau negu prognozuota ir 68 tūkst. daugiau negu paskutinį vasaros mėnesį.
L. Galdikienė. Ko trūksta, kad būtume inovatyvi šalis?  (13)
2014 m. spalio 6 d. 10:31
Inovacijos neginčijamai laikomos esmine socialinio progreso ir ekonomikos augimo sąlyga. Jos skatina spartesnį produktyvumo ir atlyginimų augimą, naujų darbo vietų kūrimą, šalies ūkio tarptautinio konkurencingumo stiprėjimą.
R. Sadauskas-Kvietkevičius. Emigravusius lietuvius pakeis ukrainiečiai  (189)
2014 m. spalio 6 d. 07:56
Prekybos centrai jau taiko nuolaidas Vėlinių žvakėms, o mano kiemas kasdien tampa kiaurai perregimu nuo Leipalingio – Veisiejų plento.
Apsauga nuo persidirbimo – du kompiuteriai  (6)
2014 m. spalio 2 d. 14:45
Biure praleistų valandų skaičius ne visada priklauso nuo darbų kiekio. Neretai darbuotojai prasiilgina darbo dieną tiesiog tvarkydami asmeninius reikalus – apmokėdami sąskaitas, redaguodami atostogų nuotraukas. Vadybos specialistai pastebi, kad šią problemą galima išspręsti darbe ir namuose naudojant skirtingus kompiuterius , rašoma pranešime spaudai.
M. Draghi apie pagrindinę Europos ekonomikos kliūtį  (11)
2014 m. rugsėjo 28 d. 20:38
Tikėjimą, kad klestėjimas sugrįš, Europos Centrinio Banko pirmininkas Mario Draghi laiko vienu svarbiausių sprendinių lėtai atsigaunančiai Europos ekonomikai.
Pabandė paaiškinti, kodėl minimalią algą padidino 35 Lt  (64)
2014 m. rugsėjo 25 d. 13:53
„Minimalią algą ( MMA ) buvo siūlyta didinti net 100 litų, bet kol kas galime padidinti tik 35 litais“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė , komentuodama Vyriausybės sprendimą nuo spalio didinti MMA 35 litais – iki 1035 litų arba 300 eurų. Ministrė teigia nežinanti, kiek tokia alga padidins prekių ir paslaugų savikainą, tačiau tvirtina, kad ji buvo pakelta pagrįstai.
Nors makroekonominiai rodikliai siunčia priešingus signalus, pasaulio investuotojų nuotaikos taisosi
2014 m. rugsėjo 25 d. 09:54
Vakar paskelbta, kad išaugusios ekonominės ir politinės rizikos kontekste IFO verslo pasitikėjimo Vokietijos ekonomika rodiklis rugsėjo mėnesį sumažėjo labiau negu prognozuota (iki 104,7 punkto, palyginti su 106,3 punkto rugpjūtį) – iki lygio, fiksuoto dar 2013 m. balandžio mėnesį. Abejonės dėl didžiausios euro zonos ekonomikos augimo potencialo turėtų pritildyti diskusijas, kiek naudingos Europos centrinio banko ( ECB ) anksčiau paskelbtos obligacijų supirkimo programos, o kalbos dėl ECB planų taikyti kiekybinio skatinimo priemones (superkant vyriausybės skolą), tikėtina, intensyvės. EUR/USD kursas vakar kirto reikšmingą 1,28 JAV dolerio už 1 eurą ribą ir smunka toliau, o investuotojai euro silpnėjimą vertina kaip pakankamai gerą paskatą akcijų rinkoms toliau stiebtis aukštyn (EURO STOXX +1,19 proc., Vokietijos DAX +0,70 proc., Prancūzijos CAC 40 +1,25 proc., Didžiosios Britanijos FTSE 100 +0,45 proc.).
K. Miškinienė. Darbo rinkos ir demografiniai iššūkiai  (13)
2014 m. rugsėjo 22 d. 21:22
Sėkmingai suvaldžius skaudžius pasaulio ekonomikos 2008-2010 metų krizės padarinius, šiuo metu Lietuva siekia energetinio saugumo, ekonomikos augimo, užimtumo didinimo, bet vienas didžiausių iššūkių išlieka blogėjanti demografinė situacija.
V. Blinkevičiūtė. Laikas įdarbinti jaunimą  (135)
2014 m. rugsėjo 22 d. 15:33
Įsivaizduokime, jaunuolis baigia mokyklą, atradęs savo pašaukimą, įgyja profesiją. Greitai susiranda socialiai ir finansiškai aprūpintą darbo vietą, ilgai ir laimingai gyvena.
Darbo duobė: darbdaviai atsisuka į tuos, kurių dar neseniai kratėsi  (368)
2014 m. rugsėjo 20 d. 21:04
Prognozuojama, kad šiais ir artėjančiais metais užimtumas turėtų didėti ir į darbo rinką turėtų grįžti vyresnio amžiaus žmonės ir neįgalieji. Nors statistika didelių pokyčių nerodo, kai kurie DELFI kalbinti pašnekovai teigė tai jau pajutę.
Ž. Šilėnas. MMA – ne sprendimas, o žaidimas  (19)
2014 m. rugsėjo 17 d. 10:05
Valdžia po truputį vis didina minimalią mėnesinę algą ( MMA ). Nuo spalio MMA gali didėti 35 litais „ant popieriaus“, su visais mokesčiais – 46 litais, o žmogui „į rankas“ – 25 litais. Priežastis? Rimtų nėra ir nepateikiama. Viena sklandanti mintis – apvalus skaičius gražiau atrodys. Sutikite, tai labai jau nerimta. Ypač kai įsivedinėjant eurą žadama bausti visus, kurie kainas suapvalins iki gražesnių sumų.
Euro įvedimo išvakarės: ką daryti norintiems imti paskolas?  (58)
2014 m. rugsėjo 16 d. 12:08
„Planuoju įsigyti butą, t. y. paimti paskolą jo įsigijimui. Ką patartumėte – paskubėti ir padaryti tą iki Naujų metų, ar geriau vėliau, kai jau įsivesime eurą? Kainų kilimo tendencijos rodo, kad ir būstų kainos turėtų šoktelėti į viršų“, – tokį klausimą specialioje DELFI euro įvedimui skirtoje rubrikoje uždavė skaitytojas.
Skaudžiausias ir vis dar neatsakytas Lietuvos ateities klausimas  (109)
2014 m. rugsėjo 16 d. 10:54
Per dešimt narystės Europos Sąjungoje metų Lietuvos ekonomika tapo gerokai konkurencingesnė, tačiau iki šiol nėra išspręstas didžiausias iššūkis jai – demografinės problemos.
FED posėdis prasideda. Ar sulauksime naujų užuominų dėl JAV palūkanų normų kilimo?  (1)
2014 m. rugsėjo 16 d. 10:48
Vakar paskelbta, kad JAV pramonės produkcija rugpjūčio mėnesį (palyginti su liepa) ne augo 0,3 proc., kaip tikėtasi, o smuktelėjo 0,1 proc., automobilių gamintojams sulėtinus tempą. Šiandien prasideda JAV Federalinių rezervų banko (FED) dviejų dienų posėdis, kuriame, neabejojama, bus nuspręsta palikti galioti dabartines palūkanų normas (0-0,25 proc. ribose) ir toliau mažinti kiekybinio skatinimo programos apimtis (iki 15 mlrd. JAV dolerių).
Vilniečių šeima vaikų lankyti mokyklos nevers: juk mes neperkame šuniuko, jei neturime sąlygų jam auginti  (146)
2014 m. rugsėjo 12 d. 08:43
Vilnietis Giedrius Cikanavičius su žmona Irina augina du vaikus: septynerių sūnų ir pusantrų metukų dukrą. Šeima yra apsisprendusi suteikti savo vaikams teisę bendrauti su tėvais tiek, kiek jiems to reikės, ir neversti jų lankyti mokyklos. Pozityvios ir prieraišios tėvystės propaguotojai domisi gyvenimo ir mokymosi be mokyklos (angl. unschooling, tai yra nemokyklinimo) galimybėmis Lietuvoje ir pasaulyje.
Vokietija duoda atkirtį griežto taupymo kritikams  (2)
2014 m. rugsėjo 10 d. 11:32
Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble antradienį davė atkirtį griežto taupymo kritikams, teigdamas, kad augimo neįmanoma paskatinti švelninant euro zonos biudžeto taisykles ar mažinant palūkanų normas. Apie tai informuoja "Eubusiness".
Lietuvės nesėdi vyrams ant sprando  (70)
2014 m. rugsėjo 9 d. 13:12
Šiomis dienomis Europos Sąjungos šalyse pristatoma ataskaita „Moterys ir ekonomika", ją parengė Vilniuje įsikūręs Europos lyčių lygybės institutas.
Karjeros specialistai pataria nelaukti – metas prašyti didesnės algos  (14)
2014 m. rugsėjo 6 d. 19:59
Specialioje DELFI euro įvedimui skirtoje rubrikoje skaitytojas uždavė klausimą – „Ar įvedus eurą reikės iš naujo pasirašyti darbo sutartį, kur atlyginimo dydis bus įvardytas eurais?“ . Šis klausimas privertė suklusti ir darbo šiuo metu ieškančius ar jį keisti norinčius asmenis. Jie domėjosi, kada palankiau ieškoti darbo, – prieš ar po euro įvedimo.
Švedijos ekonomika trypčioja vietoje  (20)
2014 m. rugsėjo 5 d. 13:54
Švedijos ekonominę situaciją vertinantis Konjunktūros institutas savo naujausioje mėnesio ataskaitoje rašo, kad konjunktūra gerėja, tačiau lėčiau nei laukta. Ekonominio barometro indikatorius vertina bendrą įmonių ir gyventojų buities situaciją. Rugpjūčio mėnesį indikatorius rodė trijų padalų prieaugį, lyginant su liepos mėnesiu.
I. Genytė-Pikčienė. Populistiniai užmojai stumia struktūrinio nedarbo pleištą gilyn  (14)
2014 m. rugsėjo 4 d. 14:40
Pastaraisiais metais Lietuvai demonstruojant kone sparčiausią ekonomikos plėtrą Europos Sąjungoje, bedarbystės šmėkla neskuba atsitraukti. Nedarbo lygis, per krizę šoktelėjęs iki rekordinio 18,2 proc., žemyn ropščiasi labai po truputį. Šių metų viduryje jis vis dar dviženklis, strigęs ties 11,4 proc. riba, – panašų nedarbo lygį stebėjome ir pernai vasarą.