darbo rinka

10 metų Lietuvoje gyvenantis amerikietis: yra tik du keliai  (63)
2015 m. liepos 27 d. 15:54
Globialiame pasaulyje talentų migracijos nesustabdysi, o Lietuva, nuolat netenkanti tūkstančių žmonių, ilgainiui nebeturės kito pasirinkimo kaip tik įsileisti imigrantus, įsitikinęs startuolio, turinčio padalinį Lietuvoje „Xylo“ įkūrėjas, amerikietis Danielis Ray. „Verslios Lietuvos“ organizuotoje diskusijoje išryškintos problemos, su kuriomis susiduria IT imigrantai, norintys atvykti į Lietuvą, čia gyventi, kurti verslus ir įsteigti naujas darbo vietas.
J. Mundeikis. A. Pabedinskienės planas, kaip įdarbinti moksleivius  (4)
2015 m. liepos 27 d. 08:05
Siekdama paskatinti darbdavius įdarbinti daugiau bendrojo ugdymo mokyklose besimokančių moksleivių, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo laikinai įdarbinamus 14 – 19 metų moksleivius atleisti nuo pensijų socialinio draudimo įmokų. Šis įstatymo pakeitimas galiotų tik 3 mėnesius per metus, t.y. vasaros atostogų metu. Šiame komentare norėčiau trumpai aptarti, ar A. Pabedinskienės planas, kaip įdarbinti moksleivius būtų veiksmingas ir tikslingas.
Tyrinėjo benamius: ką suprato?  (64)
2015 m. liepos 26 d. 16:52
Benamių buvo ir bus, ir jų mūsų visuomenei netgi reikia, teigia benamių gyvenimo būdą tyrinėjusi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Socialinių mokslų daktarė Rasa Indriliūnaitė. Anot jos, derėtų keisti stereotipą, kas yra benamis, ir išmokti tolerancijos.
Ir jums taip bus: papasakojo, ką reiškia 50-mečiui ieškoti darbo  (443)
2015 m. liepos 24 d. 10:54
Jaunimo nedarbas visoje Europos Sąjungoje iškeliama kaip viena opiausių problemų, o jai spręsti skiriama milžiniškų lėšų. Tačiau vis dar nedrąsiai kalbama apie vyresnio, ypač priešpensinio, amžiaus žmonių įsidarbinimo galimybes.
Pasiruoškite: teks dirbti be galo ilgai  (323)
2015 m. liepos 22 d. 15:55
Ar struktūrinės reformos gali būti socialiai teisingos ir nepabloginti dirbančiųjų gyvenimo? Apie tai kalbėjo Pasaulio banko programų vadovas Centrinėje Europos ir Baltijos šalyse Christianas Bodewigas.
Robotinė ranka Lietuvoje pagaminta beveik už dyką  (23)
2015 m. liepos 19 d. 12:36
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Elektronikos fakulteto Kompiuterių inžinerijos katedros studentai, savo baigiamajam darbui sukūrę nuotoliniu būdu valdomą robotinę ranką, šį projektą prisimena kaip vieną įdomiausių ir didžiausių iššūkių gyvenime. Ir nors sukurtas prototipas dar laukia komercinio pritaikymo, tačiau vaikinams jis jau atvėrė duris į darbo rinką.
Įsibėgėja jaunimo garantijų iniciatyva  (1)
2015 m. liepos 16 d. 16:11
Žemas jaunų žmonių užimtumas – tai kompleksinė problema, kurią lemia tiek ekonominiai, tiek socialiniai veiksniai. Jau ilgus metus Europoje verda diskusijos, kokių priemonių imtis šiai problemai spręsti, kaip didinti jaunimo užimtumą ir integruoti juos į darbo rinką.
Bedarbė karta: kaip nustoti verkšlenti ir susirasti gerą darbą?  (36)
2015 m. liepos 16 d. 15:04
Jaunų žmonių bedarbystė vis dar išlieka aktualia problema. „Eurostat“ duomenimis, 18,4 proc. visų bedarbių sudaro jaunimas nuo 16 iki 29 metų amžiaus. Darbo neturi net ir aukštąjį išsilavinimą įgiję žmonės. DELFI domisi, kur slypi šios bedarbystės priežastys ir kas daroma, kad ji mažėtų.
Baigia profkę ir vargo nemato: čia tikrai nesimoko atsilikėliai  (114)
2015 m. liepos 16 d. 15:00
Profesinės mokyklos turi iš seniau besivelkantį blogo įvaizdžio šleifą, kai nesimokančius vaikus tėvai gąsdindavo „tingėsi, eisi į profkę“. Tačiau kaip sako pačių profesinių mokyklų atstovai, situacija keičiasi, o ir darbo rinka pastaruoju metu itin palankiai sutinka tuos, kurie neturi universitetinio diplomo, bet gali pademonstruoti gerus praktinius įgūdžius. Tai patvirtina ir verslo atstovai. Jų teigimu, geras suvirintojas šiuo metu gali uždirbti kone dvigubai daugiau nei geras vadybininkas.
Geriausi iš geriausiųjų: daugiausiai šimtukininkų išleidusių sostinės gimnazijų sąrašas  (87)
2015 m. liepos 16 d. 11:20
Ketvirtadienį Vilniaus rotušėje pagerbti geriausi iš geriausiųjų Vilniaus abiturientų, DELFI domėjosi, kur jie gyvens ir ką veiks.
L. Duksaitė-Iškauskienė. Kaip neprašauti renkantis studijas?  (9)
2015 m. liepos 15 d. 07:38
Po brandos egzaminų maratono šalies abiturientams pastarosiomis dienomis tenka naujas rūpestis – pasirinkti tolimesnį kelią, kuris dažniausiai siejamas su vienomis ar kitomis studijomis Lietuvos ar užsienio aukštosiose mokyklose. Ši užduotis – dažnai sunkesnė nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
„120s“ žinios: Lietuvos ekonomikos stebuklas ir krizė Ukrainoje  (2)
2015 m. liepos 14 d. 17:22
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: ekonomikos stebuklas pasiekė Lietuvą, po smurto proveržio Ukrainoje P. Porošenka imasi veiksmų, Rusijoje nukrito bombonešis , orų prognozė ir dienos kadras.
Ekonomikos stebuklas pasiekė Lietuvą  (521)
2015 m. liepos 14 d. 12:20
Pagaliau ekonomikos stebuklas pasiekė ir Lietuvą: mokesčių surinkimas rodo, kad ir darbo rinka, ir vidaus vartojimas tvirtai atsistojo ant kojų.
Britai kiša kiaulę graikams  (137)
2015 m. liepos 14 d. 10:22
Didžiosios Britanijos iždo sekretorius George'as Osborne'as sieks blokuoti bet kokius Europos Sąjungos pareigūnų veiksmus, kuriais šalies lėšos būtų įtrauktos į paramos Graikijai programą. Tokią informaciją antradienį praneša "Eubusiness".
Dvi priežastys, kodėl A. Tsipras gali toliau šantažuoti Europą  (261)
2015 m. liepos 14 d. 05:30
Europos lyderių tupinėjimas aplink Aleksį Tsiprą jau kėlė daugelio europiečių pasipiktinimą: kuo ta Graikija tokia svarbi, kad šios šalies politikams išsidirbinėjant Europa vis tiek ramiai ir nuosekliai stengiasi apsaugoti graikus nuo ekonomikos ir finansų žlugimo?
Sėkmės formulė pradedantiesiems darbuotojams  (5)
2015 m. liepos 8 d. 06:30
Absolventų kompetencijos – dažna šiandieninių diskusijų tema, ypač vasaros pradžioje, kai į darbo rinką plūsteli naujai „iškeptų“ absolventų banga. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija kompetencijas vadina „XXI amžiaus ekonomikų valiuta“.
Darbo rinka studentų akimis: didžiausios baimės ir lūkesčiai  (2)
2015 m. liepos 7 d. 15:48
„Pagalvojau, kad jau kitąmet mus „išspirs“ ir reikės ieškoti darbo “, - juokauja diplomų įteikimo ceremoniją stebėjusi Kauno technologijos universiteto (KTU) trečiakursė Ugnė Terentjevaitė. Mergina neslepia – besibaigiant studijoms vis dažniau susimąsto apie ateitį, o neretai aplanko ir baimė. Tačiau į darbo rinką jau pasibeldę studentai tikina, kad darbdaviai pakankamai geranoriškai žiūri į jaunus darbuotojus, todėl reikia drąsiai siekti savo tikslo.
Priežastys, kodėl auginti vaiką Lietuvoje daug sunkiau nei Austrijoje  (236)
2015 m. liepos 7 d. 05:30
Lietuvos politikai mėgsta kartoti, kad mūsų šalyje sudarytos sąlygos vaikus auginantiems tėvams yra labai geros, tačiau pabandykime pažiūrėti, ko Lietuvoje nėra.
Dar neturite darbo? Ko ieško darbdaviai  (81)
2015 m. liepos 4 d. 08:00
Jaunam žmogui, siekiančiam įsidarbinti atostogų metu, susirasti darbą Lietuvoje šią vasarą dar tikrai įmanoma, tikina specialistai. Pasak Lietuvos darbo biržos atstovės Daivos Liugienės, šiemet tokių galimybių yra triskart daugiau nei pernai.
Sutaršė studijuojančius aukštosiose: vos baigusius tenka mokyti iš naujo  (182)
2015 m. liepos 3 d. 20:00
Aukštojo mokslo diplomas dažniausiai terodo vieną – tu turėjai galimybę lankyti universitetą ir kažko išmokti, bet tai visai nereiškia, kad žmogus to ir išmoko, tvirtina „Baltic Education Cluster“ prezidentas Marius Pareščius.
Iš naujo pradėti norinčiam alkoholikui teko išeiti iš darbo  (4)
2015 m. birželio 29 d. 10:18
Rašau iš vieno psichologinės socialinės reabilitacijos centro. Rašau, nes skauda. Ir skauda iki kaulų smegenų. Bet apie viską nuo pradžių... Nenurodau nei vardų, nei pavadinimų dėl to, kad nenukentėtumėm dar labiau. Nors daugiau nukentėti kaip ir nebėra kur.
Tokie žmonės Darbo biržos durų nevarsto  (84)
2015 m. birželio 28 d. 19:25
Dažnai emigraciją kaip vienintelį būdą susikurti materialinę gerovę regintis jaunimas nemato laisvų darbo vietų ir gerai atlyginamo darbo Lietuvoje tiesiog savo kieme.
Baigei aukštąją mokyklą ir nerandi darbo? Pats kaltas, tinginy  (184)
2015 m. birželio 27 d. 08:29
Vasara Lietuvoje pranašauja ne tik vis labiau trumpėsiančius merginų sijonus, artėjantį šalto alaus ir karštų čeburekų sezoną bei „Ką veiksi šią vasarą“ klausimus. Daugeliui jaunų žmonių tai – apsisprendimo metas: ar verta stoti į aukštąją mokyklą ? Daugeliui tai atrodo tikrai diskutuotinas klausimas, juk Lietuvoje esančios aukštosios mokyklos tokios blogos, dėstytojai nekompetentingi, grupės draugai masiškai nusirašinėja... Nepatinka? Netinka? Tai ir nestok.
Naujasis Darbo kodeksas - ar yra naudos jaunimui?  (6)
2015 m. birželio 26 d. 15:57
„Pagalvojau, kad jau kitąmet mus „išspirs“ ir reikės ieškoti darbo “, - juokauja diplomų įteikimo ceremoniją stebėjusi Kauno technologijos universiteto ( KTU ) trečiakursė Ugnė Terentjevaitė. Kai mergina ieiškos darbo, greičiausiai bus priimtas naujasis Darbo kodeksas. Visuomenėje kyla daug diskusijų, kam – darbdaviui ar darbuotojui – naudingesnis naujas kodeksas.
Ilginamas pareigūnų ir karių darbo stažas  (22)
2015 m. birželio 25 d. 13:06
Seimas penkeriais metais pailgino pareigūnų ir karių darbo stažą.
Darbuotojus vežasi iš karo draskomos šalies  (190)
2015 m. birželio 24 d. 18:00
Geresnio uždarbio Vakarų Europos šalyse ir Skandinavijoje ieškančių lietuvių nebegalintys sulaikyti darbdaviai ima vežtis darbuotojus iš Ukrainos ir Baltarusijos . Šių šalių gyventojai jau keičia lietuvius prie vilkikų vairo ir statybose. Abiejuose šiuose sektoriuose dominuoja Ukrainos piliečiai .
S. Skvernelis: L. Graužinienės aplinkoje yra žmonių, turinčių asmeninių sąskaitų su manimi  (190)
2015 m. birželio 24 d. 09:21
„Mano santykiai su Seimo pirmininke buvo dalykiški ir žmogiški. Toks staigus pasikeitimas man nesuprantamas. Manau, Loretos Graužinienės aplinkoje yra žmonių, turinčių su manimi asmeninių sąskaitų. Galbūt jie turėjo asmeninių ambicijų, galbūt jiems gyvenime kažkas nepasisekė, turi nuoskaudų ir dabar tas nuoskaudas bandoma išspręsti per ją“, – sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis .
Geriausiai Lietuvoje apmokama specialybė: jos kaina priverčia žagtelėti  (111)
2015 m. birželio 23 d. 12:47
Sodros duomenimis, geriausiai apmokama Lietuvoje profesija yra skrydžių vadovo. Mėnesinė alga – 3050 eurų. Kita, ne mažiau patraukli profesija – orlaivių lakūnai (2290 eurų per mėnesį). DELFI domėjosi, kokias studijų programas ir darbo galimybes mūsų šalyje siūlo aukštosios mokyklos.
V. Sutkus: pokyčiai darbo santykių reguliavime yra gyvybiškai svarbūs  (11)
2015 m. birželio 18 d. 10:55
Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus sako, kad norint šalies darbo rinką padaryti konkurencingesnę , privalome ieškoti lankstesnių, liberalesnių darbo santykių , įvairesnių darbo sutarčių formų, taigi ir pokyčiai darbo santykių reguliavime yra tiesiog gyvybiškai svarbūs.