darbo rinka

Saugos tarnybos prezidentas: buvo priimami tik aukštesni nei 1,8 m vyrai  (46)
2014 m. lapkričio 20 d. 20:59
Saugos tarnyba „ Ekskomisarų biuras “ mini savo 20-metį. Bendrovės prezidentas Alius Sadeckas prisimena, kad prieš dvidešimtį metų darbas saugos tarnyboje atrodė visai kitaip. Tuo metu buvo priimami tik aukštesni nei 1,8 m vyrai. Dabar bene trečdalį kolektyvo sudaro moterys.
Paskelbė palankiausias valstybes verslui  (12)
2014 m. lapkričio 20 d. 08:05
Verslo grupės " Economist Intelligence Unit " (EIU) ekonomistų vertinimais, Singapūras iš 82 šalių vėl išrinktas palankiausia verslui valstybe, praneša naujienų agentūra BBC .
Lietuvoje rado žmonių grupę, kuri visiems leistų geriau gyventi  (57)
2014 m. lapkričio 19 d. 10:45
Lietuvoje daugiausiai dėmesio yra skiriama jaunimo verslumo skatinimui, kai egzistuoja kita, galinti daugiau sėkmės pasiekti grupė: 50-iai ir vyresni. Finansininkai ir sociologai laikosi vieningos pozicijos: jei pavyktų paskatinti vyresnių žmonių verslumą, visi gyventume geriau.
Pagaliau išsiaiškino, kodėl grįžę emigrantai Lietuvoje nebepritampa  (455)
2014 m. lapkričio 17 d. 05:30
Emigranto duonos paragavę lietuviai ne visuomet renkasi gyvenimą užsienyje. Prispausti šeimos ir draugų ilgesio, panorę gyventi įprastoje kultūrinėje aplinkoje arba tiesiog siekdami savo žinias panaudoti Lietuvos labui kai kurie jų ryžtasi sugrįžti į savo gimtąją šalį, tačiau sugrįžimas ne visuomet būna klotas tik rožėmis.
V. Putinas susitikimą Australijoje įvertino savotiškai  (258)
2014 m. lapkričio 16 d. 15:56
Vakarų šalių lyderiai G20 susitikime Australijoje griežtai sukritikavo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną dėl agresijos Ukrainoje, tačiau pats V. Putinas viršūnių susitikimą įvertino visiškai kitaip.
Kas nutiko Australijoje, kurią taip skubiai paliko V. Putinas?  (423)
2014 m. lapkričio 16 d. 11:19
Australijos premjeras Tony Abbottas G20 susitikimą pabaigė apibendrindamas ekonominius įsipareigojimus, dėl kurių sutarė pasaulio lyderiai, rašo BBC.
Lietuvos statybininkams - geros naujienos iš Švedijos  (7)
2014 m. lapkričio 14 d. 09:00
Švedijos migracijos tarnybos prognozės pateikia rekordinius skaičius – 2015 m. planuojama priimti 95 tūkst. karo pabėgėlių.
Ar žinai, kas esi?
2014 m. lapkričio 13 d. 11:33
A. Butkevičius: minimali alga bus didinama su viena sąlyga  (27)
2014 m. lapkričio 13 d. 11:19
Premjeras Algirdas Butkevičius kartoja, kad minimali alga ( MMA ) bus didinama, tik padidinus kultūros darbuotojų atlyginimus.
Strategija: šeimai turi užtekti normaliai uždirbančio vyro atlyginimo  (222)
2014 m. lapkričio 8 d. 14:53
Tėvų organizacijos skambina pavojaus varpais dėl moterų atitraukimo nuo šeimos, lygių galimybių atstovai tokį požiūrį vadina ne tik pasenusiu, bet ir grėsmingu.
D. Petrulis. Ar šiuolaikiniam jaunimui aktualios solidarumo ir socialinio teisingumo idėjos?  (15)
2014 m. lapkričio 7 d. 12:55
Ar dažnai šiandien tarp Lietuvos jaunimo galime išgirsti plačiai ir garsiai kalbant apie tokias rimtas socialines problemas ir visuomenės iššūkius, kaip apie jaunimo įsidarbinimą ir užimtumą, vyresniųjų ir jaunesniųjų atotrūkį, kultūrinių ir kitų žmogaus kompetencijų ugdymą visą gyvenimą, švietimo problemas ar apie tai, kad kiekvienas jaunuolis būtinai turėtų įgyti bent vidurinį išsilavinimą?
Investuotojai teigiamai reaguoja į skelbiamus bendrovių rezultatus
2014 m. lapkričio 6 d. 10:58
Trečiadienį Europos akcijų rinkos pirmą kartą per šią savaitė rodė kilimą. Paskelbti Vokietijos ir euro zonos paslaugų sektoriaus užsakymų rodikliai nežymiai krito, tačiau neigiamų nuotaikų investuotojams nesukėlė. Tuo tarpu bendrovių skelbiami trečiojo ketvirčio veiklos rezultatai ir toliau džiugina investuotojus didžiųjų Europos indeksų (Euro Stoxx 50 +1,89 proc.; Stoxx Europe 600 +1,66 proc.) reikšmėms kylant. Mažmeninių pardavimų bendrovė „Mark & Spencer Group“ vakar dieną fiksavo aukščiausią dienos šuolį nuo pat 2009 metų, pakildama net 9,73 proc. Tokiam pokyčiui įtakos turėjo paskelbta informacija apie išaugusį bendrovės pelną bei susijusių su bendrove asmenų užuominos, kad šiais metais iš prekybos bus gaunama daugiau pajamų nei praeitais metais.
A. Zeltinis. Ir senjorams reikia ES užimtumo garantijų iniciatyvos  (3)
2014 m. lapkričio 2 d. 18:32
Europos Sąjunga ( ES ) savo daugiametėje 2014–2020 m. finansinėje perspektyvoje Jaunimo užimtumo iniciatyvai, kuria siekiama kovoti su Europoje smarkiai išaugusiu jaunimo nedarbu, per 7 metus visos ES mastu skiria 6 mlrd. eurų.
Butas iš antrų rankų, be vandens ar tik laidavus dar dviem žmonėms?  (16)
2014 m. lapkričio 2 d. 16:03
Išsinuomoti butą užsienio šalyse gali būti nemenkas iššūkis. Kultūriniai skirtumai ir  biurokratinės vingrybės gali ne vienam apkartinti būsto paieškas. Šiame straipsnyje nukeliausime 6854 kilometrus tam, kad išsiaiškintume, kuo skiriasi butų nuomos ypatybės Azerbaidžane, Prancūzijoje ir Švedijoje.
Spalį nedarbas Vokietijoje netikėtai sumažėjo  (1)
2014 m. spalio 30 d. 15:29
Spalio mėnesį nedarbas Vokietijoje netikėtai sumažėjo, ekonomistai prognozavo nedidelį jo augimą. Apie tai informuoja BBC .
A. Guoga. Nuvylė „Doing Business“ reitingai? Padarykime jau žinomus namų darbus  (10)
2014 m. spalio 29 d. 17:19
Nenustebau šiandien perskaitęs „ Doing Business 2015“ ataskaitą – vertinant galimybes verslui skirtingose pasaulio valstybėse Lietuva , deja, nukrito į 24-ą vietą.
A. Guogis. Dėl Vokietijos ir Švedijos bei kitų gerovės valstybių supratimo  (5)
2014 m. spalio 27 d. 08:20
„Bernardinų“ portalo redaktorius Andrius Navickas prieš pora metų paskelbė straipsnį „Apie orientaciją į šiaurę bei gerovės valstybės modelį“ ir pakvietė diskusijai. Šiandien, kai Lietuvoje atsinaujina diskusijos dėl „gerovės valstybės versus gerovės visuomenės“, yra aktualu grįžti prie šios temos. Straipsnio problematika tikrai aktuali ir telkianti į Lietuvos kelio apmąstymus, jeigu pripažįstame, kad kažkokiu apibrėžtu keliu mes tikrai einame. Bet ar tikrai taip? Ar tai nėra chaotiškas stumdymasis prie kasdieninių reikalų stalo nematant iš tikro jokios aiškesnės vizijos ir nesekant ja? Visiems dabar girdėta „Valstybės pažangos strategija 2030“ tarsi ir turėjo įnešti daugiau aiškumo, kai buvo apsibrėžta sekti Šiaurės šalių modeliu. Bet ar neatsitiks taip, kaip su daugybe anksčiau sukurtų vizijų, kurios taip ir liko gulėti stalčiuose?
Romoje – didžiuliai protestai  (14)
2014 m. spalio 25 d. 15:04
Dešimtys tūkstančių italų šeštadienį išėjo į Romos gatves dalyvauti Italijos didžiausios profesinės sąjungos organizuotoje demonstracijoje ir protestuoti prieš premjero Matteo Renzi planus reformuoti darbo rinką.
M.Majauskas. Vilnius - vaikų miestas  (49)
2014 m. spalio 20 d. 16:57
Mero rinkimai neabejotinai yra asmenybės rinkimai. Renkamas „miestomenas“ (panašiai kaip supermenas) turi išvaduoti mus nuo priešų, įkvėpti vilties, įžiebti naujas, geresnio gyvenimo svajones.
Spontaniškas sprendimas apvertė gyvenimą aukštyn kojom  (106)
2014 m. spalio 20 d. 11:44
Vos sužinojau apie temą „sprendimas, pakeitęs mano gyvenimą“, nusprendžiau pasidalinti su visais vienu savo poelgiu, kuris apvertė mano gyvenimą 100 procentų. Galbūt įkvėpsiu panašiai elgtis ir kitus.
Milijardieriaus pasiūlymas, kuris patiks visiems dirbantiems  (98)
2014 m. spalio 19 d. 18:39
Antrasis pasaulyje turtingiausias žmogus Carlosas Slimas pakartojo siūlymą darbo savaitę sutrumpinti iki trijų dienų. Anot verslininko, „tai bet kokiu atveju neabejotinai“ nutiks ateityje, skelbia „ The Independent “.
Prakalbo, kokių permainų tikėtis Darbo kodekse  (39)
2014 m. spalio 15 d. 19:32
Lietuvoje planuojama keisti darbo santykių reguliavimą, siekiant jį padaryti patrauklesnį tiek darbdaviams, tiek dirbantiesiems, tačiau konkretūs pasiūlymai kol kas nėra pateikti, teigia įstatymų pataisų rengėjai.
Kaip parengti tobulą gyvenimo aprašymą  (6)
2014 m. spalio 13 d. 15:41
Skaičiau labai nemažai straipsnių apie tai, kaip turi atrodyti profesionalus gyvenimo aprašymas, ką jame reikia nurodyti, kaip išdėlioti pareigas, pasiekimus ir panašiai. Skaičiau nemažai patarimų, kaip įsilieti atgal į darbo rinką, kaip keisti darbus, kaip derėtis dėl atlyginimo… Tačiau randu labai mažai medžiagos apie tai, kaip jaunimui rasti tą pirmą darbą.
Duomenys iš Kinijos geresni nei prognozuota  (2)
2014 m. spalio 13 d. 11:17
Rugsėjį Kinijos eksporto ir importo apimtys buvo didesnės, nei prognozavo analitikai, rodo pirmadienį pateikti oficialūs duomenys. Palyginti su praėjusiais metais, eksportas ūgtelėjo 15,3 proc., o importas - 7 proc., todėl rugsėjį šalyje susidarė 31 mlrd. JAV dolerių prekybos perteklius. Apie tai praneša BBC .
M. Adomėnas. Progresyvios idėjos, užmušančios pažangą  (86)
2014 m. spalio 12 d. 21:15
Lyrinė uvertiūra: mokslo metų pradžia praėjo kaip paprastai – traškantys kardelių stiebai, čežančios naujos uniformos, iškilmingos ir skambios kalbos apie rudeninius lapus, rugsėjį, mokyklos slenkstį ir mokslo naudą.
Ką reikėtų įvertinti prieš metant darbą  (12)
2014 m. spalio 11 d. 14:00
Dėl per didelio streso ar suvokimo, kad darbovietėje nebeturi kur augti, žmogus neretai nusprendžiama mesti darbą, net jei kitų darbo pasiūlymų tuo metu neturi, sako LRT .lt pašnekovai. Tačiau personalo atrankos ir finansų specialistų teigimu, prieš priimant tokį sprendimą svarbu įvertinti, kaip greitai žmogus sugebės susirasti naują darbą, ar ilgai jam pakaks turimų santaupų.
Veiksnys, kuris verčia lietuvius sutikti su mažais atlyginimais  (28)
2014 m. spalio 7 d. 11:25
Spalio 7-oji yra pasaulyje minima kaip diena už orų darbą. Tai tokia diena, kai siekiama atkreipti visuomenės dėmesį, kad kiekvienas žmogus turi teisę į orų darbą.
Nuosekliai stiprėjanti JAV darbo rinka džiugina pasaulio investuotojus
2014 m. spalio 6 d. 11:02
Rugsėjo pradžioje vienas iš JAV Federalinių rezervų banko (FED) padalinių savo ataskaitoje išreiškė nuogąstavimus, kad investuotojai nepakankamai gerai įvertina palūkanų normų kilimo tempą ateityje. Praėjusį penktadienį paaiškėjo, kad rugsėjo mėnesį JAV sukurta 248 tūkst. naujų darbo vietų, t. y. 33 tūkst. daugiau negu prognozuota ir 68 tūkst. daugiau negu paskutinį vasaros mėnesį.
L. Galdikienė. Ko trūksta, kad būtume inovatyvi šalis?  (13)
2014 m. spalio 6 d. 10:31
Inovacijos neginčijamai laikomos esmine socialinio progreso ir ekonomikos augimo sąlyga. Jos skatina spartesnį produktyvumo ir atlyginimų augimą, naujų darbo vietų kūrimą, šalies ūkio tarptautinio konkurencingumo stiprėjimą.