darbo rinka

R. Šalaševičiūtė. Galvoti apie negalią turinčius reikia, kol patys esame sveiki  (52)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 14:22
Daugelyje Lietuvos rajonų įvykdžius pertvarkas sveikatos apsaugos sistemos įstaigose atsilaisvino daug patalpų.
JAV darbo rinka dar nepasiruošusi palūkanų normų didinimui
2014 m. rugpjūčio 25 d. 10:50
Tokia išvada penktadienio popietę nuskambėjo Kanzase vykusioje kasmetinėje FED konferencijoje, skirtoje „dar kartą įvertinti darbo rinkos dinamiką“. FED vadovė J. Jelen atkreipė dėmesį, kad, nors pagrindinis nedarbo lygio rodiklis ir mažėja (liepą siekė 6,2 proc.), turi būti vertinami detaliau situaciją darbo rinkoje nusakantys duomenys (pavyzdžiui, darbo jėgos ir darbingo amžiaus gyventojų santykis, realusis darbo užmokestis ir pan.).
Ekspertai pataria: dabar – tinkamiausias metas keisti darbą
2014 m. rugpjūčio 25 d. 10:46
Pasak personalo ekspertų, rugsėjo mėnuo – tinkamiausias laikas ieškoti naujo darbo arba keisti senąjį. Ketvirtąjį metų ketvirtį Lietuvos darbo rinkoje numatomas darbuotojų kaitos pikas, kurio metu kvalifikuoto darbo vietų pasiūla taps didžiausia nuo ekonominės recesijos pradžios.
Personalo ekspertai: dabar – tinkamiausias metas keisti darbą  (1)
2014 m. rugpjūčio 25 d. 10:39
Pasak personalo ekspertų, rugsėjo mėnuo – tinkamiausias laikas ieškoti naujo darbo arba keisti senąjį. Ketvirtąjį metų ketvirtį Lietuvos darbo rinkoje numatomas darbuotojų kaitos pikas, kurio metu kvalifikuoto darbo vietų pasiūla taps didžiausia nuo ekonominės recesijos pradžios.
Konstatuoja: Europa stumiama į depresiją  (71)
2014 m. rugpjūčio 25 d. 07:17
Už nuopelnus ekonomikos srityje Nobelio premija apdovanoti ekonomistai pažėrė kritikos laviną euro zonos ekonomikos strategijos kūrėjams ir įspėjo, kad prieštaringa politika gali tapti ne vienus metus truksiančios depresijos priežastimi bei sukelti naują įsiskolinimų krizę.
Makroekonominiai rodikliai centriniams bankams toliau siunčia priešingus signalus dėl pokyčių pinigų politikoje  (2)
2014 m. rugpjūčio 22 d. 10:28
Vakar paskelbti rugpjūčio mėnesio euro zonos Markit gamybos ir paslaugų sektorių pasitikėjimo rodikliai (50,8 ir 53,5 punkto atitinkamai) išduoda regiono jautrumą žemai infliacijai ir sunkiai prognozuojamiems santykiams su Rusija . Blogesni negu prognozuoti (tikėtasi 51,7 ir 55,5 punkto atitinkamai) makroekonominiai duomenys didina spaudimą Europos centriniam bankui ( ECB ) imtis papildomų veiksmų regiono plėtrai skatinti. Vasaros pradžioje ECB pasiūlytos tikslinės ilgesnės trukmės refinansavimo operacijos (angl. TLTRO), skirtos pagerinti bankų skolinimą euro zonos nefinansiniam privačiajam sektoriui, pradedamos vykdyti jau rugsėjį. Pagrindinės Europos biržos ketvirtadienį „sužaliavo“ (Didžiosios Britanijos FTSE 100 +0,33 proc., Vokietijos DAX +0,93 proc., EURO STOXX +1,33 proc.), o euras smuko toliau (1,3281 JAV dolerio už 1 eurą).
Vėl skolinasi būstui: sako, kad šįkart daug kas kitaip  (36)
2014 m. rugpjūčio 20 d. 11:53
Pirmojo šių metų pusmečio „ Swedbank “ būsto paskolų sandorių vertė siekė beveik 330 mln. litų, tai sudarė 19 proc. daugiau lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2013 m., rašoma pranešime spaudai.
T. Bakutis. Ar šiandien vis dar verta investuoti rizikingai?  (2)
2014 m. rugpjūčio 13 d. 11:18
Investuotojas, galintis tiksliai numatyti laiką, kuomet vienas investicijas pakeisti kitomis yra pelningiausia, bemat taptų milijonieriumi. Deja, atspėti rinkų krypties pasikeitimo metą išties sudėtinga, o atsakymo į klausimą, ar artimiausiu metu akcijų rinkos pakeis kryptį, šiuo metu ieško daugelis investuotojų. Bandant išsiaiškinti, ar dar ilgai rinkos kils, o gal jau reikia pasitraukti iš rizikingų investicijų, galima apžvelgti svarbiausius veiksnius, būtinus apsisprendimui.
Paaiškino, kodėl šoktelėjo nedarbo lygis  (7)
2014 m. rugpjūčio 5 d. 23:17
Liepos mėnesį kiek padidėjusiam nedarbo lygiui daugiausiai įtakos turėjo į darbo rinką atėję profesinių mokyklų, universitetų ir kolegijų absolventai , teigia Darbo biržos atstovė.
Neleidžia net bendradarbiams pasakyti, kiek uždirbi: kodėl?  (98)
2014 m. liepos 28 d. 13:27
Darbdaviams yra naudingiau, kai darbuotojai tarpusavyje nesipasakoja, kokius atlyginimus gauna, tikina portalo LRT .lt kalbinti pašnekovai.
Įvardijo, kas mažiausiai apsisaugoję finansiškai  (18)
2014 m. liepos 27 d. 10:00
Kas antras Lietuvos gyventojas arba 57 proc. visų respondentų teigia, kad neturi pakankamai santaupų, kurios galėtų padėti susidoroti su netikėtomis finansinėmis duobėmis, rodo „ Aviva Lietuva “ užsakymu atliktas vartotojų taupymo įpročių tyrimas.
Siūlo neleisti išieškoti skolų, jeigu skolininkas gauna tik minimalią algą  (129)
2014 m. liepos 26 d. 09:00
Lietuvos nevyriausybinės organizacijos ragina Teisingumo ministeriją keisti įsiskolinusių socialiai pažeidžiamų žmonių skolų grąžinimo tvarką.
G. Nausėda. Ekonomikai augant nedarbo lygis nebemažėja  (29)
2014 m. liepos 25 d. 15:24
Atrodytų čia niekam neturėtų kilti klausimų – kuo spartesnė ekonomikos plėtra, tuo daugiau žmonių susiranda darbą ir tuo žemesnio nedarbo lygio įmanoma pasiekti.
N. Mačiulis. Nespręskite apie moterį pagal jos bikinį  (14)
2014 m. liepos 25 d. 15:22
Profesorius Aaronas Levensteinas statistiką yra palyginęs su bikiniu – tai, ką jį atskleidžia, sudomina ir suintriguoja, tačiau tai, ką paslepia, yra esmė.
Įvardijo, kiek trunka darbo paieška  (48)
2014 m. liepos 24 d. 21:05
Kam dabar sunkiausia surasti darbą, o kurie specialistai tiesiog graibstomi, radijo stoties „Laisvoji banga“ eteryje pasakojo Lietuvos darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėja Inga Liubertė.
Į Lietuvą atvyksiantis britas - apie iliuziją, kurioje gyvename  (28)
2014 m. liepos 21 d. 11:10
Šiuolaikinės visuomenės gyvenimas vis labiau keliasi į elektroninę erdvę : daugeliui lengviau tampa bendrauti elektroniniu paštu, trumpąja žinute ar socialiniuose tinkluose. Tačiau į Vilniuje vyksiančią verslo ir lyderystės konferenciją „ Forum One “ atvyksiantis britas Christopheris Barratas ginčijasi – fizinis kontaktas su aplinkiniais tampa vis svarbesnis verslo ir karjeros sėkmei.
Paviešino visiems žinomą priežastį nepriimti į darbą  (196)
2014 m. liepos 21 d. 07:48
Jūs jau perkopėte 40-ies, o gal net 50-ies metų ribą. Turite didelę darbo patirtį ir norite dirbti, bet darbo vis negaunate.
J. Yellen pasisakymas nusmukdė JAV akcijų rinkas  (4)
2014 m. liepos 16 d. 15:57
JAV federalinio atsargų banko vadovė Janeta Yellen įspėja rinkas dėl pervertinamų socialinių tinklų ir biotechnologijų įmonių akcijų. Tokią informaciją pareigūnė nurodo Kongresui pateikiamoje savo pusmečio ataskaitoje. Apie tai praneša BBC .
M. Ubartas. Siųskime valstybės tarnautojus ne į Oksfordą, bet į darbo rinką  (122)
2014 m. liepos 13 d. 21:57
Perskaitęs Mykolo Majausko straipsnį „ Siųskime tarnautojus į Oksfordą “ nutariau, kad reikia reaguoti, nes ignoravimas yra didesnė blogybė.
G. Gečiauskienė. JAV ekonomika – pasirengusi kilti  (18)
2014 m. liepos 10 d. 10:20
Ilgą laiką su nepalankiais vėjais kovojusi JAV ekonomika šiandien jau yra pasirengusi kilti. Nors metų pradžia nežadėjo nieko gera, šalies ekonomika pirmąjį ketvirtį susitraukė labiau nei tikėtasi – situacija stabilizuojasi.
Suomija: S. Jobsas sunaikino mus  (51)
2014 m. liepos 10 d. 09:53
Suomijos premjeras Alexanderis Stubbas apkaltino " Apple " įkūrėją Steve'ą Jobsą ir jo bendrovę sunaikinus šalies darbo rinką, nes didelė šios dalis buvo susijusi su bendrovės " Nokia " vykdoma veikla arba popieriaus gamybos pramone.
Bandome įsidarbinti Palangoje: mergaite, net ir skudurą laikyti reikia mokėti  (84)
2014 m. liepos 9 d. 09:03
Mokslus baigę jaunuoliai vasarą dažnai praleidžia ne tik poilsiaudami, bet ir dirbdami. Tiesa, šiemet tą padaryti gali būti nepaprastai sunku.
Ieškantiems darbo - kokios galimybės įsidarbinti Lietuvoje ir užsienyje  (97)
2014 m. liepos 8 d. 20:16
Sezoninių darbų sezonas jau įsibėgėjo, tačiau Darbo birža kasdien sulaukia skambučių, ar nėra laisvų darbo vietų vasarai. Besikreipiančiųjų dauguma – ne studentai ar moksleiviai, o jų tėvai.
Iki šiol sako: nepatinka - nedirbkit, už durų 200 norinčių  (250)
2014 m. liepos 8 d. 15:20
„Mano buvusioje darbovietėje dar lig šiol sako „nepatinka tai nedirbkit, už durų 200 norinčių dirbti“, dar mėgiama frazė „tu privalai vykdyti įsakymus“, kuri skamba taip, tarsi tai ne darbuotojai, o kareiviai būtų, kai man tai pasakė, tai parašiau pareiškimą ir išėjau iš darbo“, - savo patirtimi dalijasi DELFI skaitytojas. Specialistai tvirtina, jei verslas vadovaujasi logika - „nepakeičiamų nėra“, tuomet labai drąsiai vertina Lietuvos darbo rinkos galimybes.
Mano apgaulės istorija: kaip mane bandė įdarbinti svetur  (13)
2014 m. liepos 7 d. 09:10
Lietuvoje legaliai įregistruotos įmonės įdarbina žmones užsienyje interpretuodamos veiklos pobūdį ir taip pažeisdamos įstatymus. Ar verta skubėti mokėti pinigus už įdarbinimą svetur?
R. Laužikas. Kodėl išsilavinimo neverta taikyti prie rinkos poreikių  (93)
2014 m. liepos 6 d. 23:03
Kiekvienas, kuris bent kiek įdėmiau sklaido žiniasklaidą, yra pastebėjęs Lietuvos informacinės erdvės cikliškumą. Noriu pasakyti, kad tiems patiems veikėjams už tas pačias „nuodėmes“ į kailį duodama periodiškai, sinusoidės režimu.
Psichologės patarimai besirenkantiems specialybę: ką svarbu žinoti
2014 m. liepos 3 d. 00:00
Vasara - apsisprendimo metas abiturientams ir kitiems, besiruošiantiems rinktis mokymosi įstaigas. Teiravomės Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Ugdymo mokslų fakulteto Psichologijos katedros docentės Julitos Navaitienės, kaip abiturientams, pasimetusiems specialybių gausoje, pasirinkti tinkamą specialybę?
Kitą savaitę - festivalis, kuriame susitiks pusantro šimto verslo, kultūros, politikos ir mokslo atstovų
2014 m. liepos 1 d. 15:18
Visuomenės harmonizavimo parke liepos 10-13 dienomis vyksiančio Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo organizatoriai pristato pilną renginio programą.
Po susitikimo su D. Grybauskaite – gera žinia dirbantiesiems  (90)
2014 m. liepos 1 d. 14:15
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė nori grąžinti pašalpų už ligas išmokas į iki krizės buvusį lygį.