darbo rinka

Tikisi, kad savivaldybės pabėgėlius pasidalins savanoriškai  (178)
2015 m. rugsėjo 3 d. 14:21
Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimanta Pabedinskienė viliasi, kad į Lietuvą atvyksiančius pabėgėlius po integracinio periodo Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje savivaldybės pasiskirstys savanoriškai.
Ž. Maurico receptas, kad atlyginimai nenustotų augę  (62)
2015 m. rugsėjo 2 d. 12:00
Nors prognozuojama, kad visame pasaulyje produktyvumas artimiausiu metu augs lėčiau, banko „ Nordea “ ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, kad Lietuva neturi kitos išeities ir turi jį didinti. Kitaip teks rinktis tarp toliau augančių atlyginimų arba konkurencinio pranašumo.
Nėra stažo, nėra pašalpos  (56)
2015 m. rugsėjo 1 d. 09:11
Vadinamajai bedarbio pašalpai gauti būtinas 18 mėnesių darbo stažas glumina jaunimą.
Privačių universitetų Lietuvoje mįslė: kaip katė maiše virsta auksu  (62)
2015 m. rugpjūčio 31 d. 05:30
Lietuvos aukštąsias mokyklas šiemet papildys 26 tūkst. pirmakursių kariauna. Nekantriai jų laukia ne tik valstybinės, bet ir privačios mokymosi įstaigos.
Tikėjosi trumpos audros žiniasklaidoje, o baigė kalėjime  (115)
2015 m. rugpjūčio 30 d. 06:00
Vladimiras V. Putinas apstulbino pasaulio lyderius, paneigė jų išankstines nuostatas ir įvarė į kampą neprognozuojamu elgesiu. Leidyklos „ Obuolys “ išleista Anna Arutunyan knyga „ Putino paslaptis “ veda skaitytojus per Vladimiro Putino , Forbes žurnalo paskelbto įtakingiausiu 2013 m. pasaulio žmogumi, Rusiją.
I. Genytė-Pikčienė. Ką turime daryti, kad neliktume tarptautinės arenos užribyje?  (8)
2015 m. rugpjūčio 27 d. 17:33
Laikant pirštą ant eksporto rodiklių pulso, vis daugiau nerimo kelia šio Lietuvos ekonomikos variklio techninė būklė ir atsparumas.
Perspėja apie didžiulę grėsmę – susipjovė ir lietuviai  (1190)
2015 m. rugpjūčio 20 d. 17:43
Lietuvoje netyla diskusijos apie per dvejus metus priimsimus 325 pabėgėlius iš konflikto zonų. Kai vieni akcentuoja kylančias grėsmes ir kultūrinius skirtumus, kiti baiminasi kriminogeninės situacijos blogėjimo, treti kalba apie lietuvių empatijos stoką ir ragina prisiminti, kad pasibaigus Antrajam pasauliniam karui patys lietuviai buvo tapę pabėgėliais.
V. Putino kuriama iliuzija bliūkšta: tai nepaneigiama  (256)
2015 m. rugpjūčio 19 d. 14:19
Sovietų laikais darbininkai žaidė pagal visiems aiškiai žinomas taisykles. „Mes apsimetame, kad dirbame, o jie apsimeta, kad mums moka“ – taip buvo įprasta sakyti, rašo „ Bloomberg “.
R. Vainienė. Ar mums toli iki Graikijos?  (51)
2015 m. rugpjūčio 19 d. 11:43
Praėjusį penktadienį euro zonos finansų ministrai pritarė naujam 86 milijardų eurų pagalbos Graikijai paketui.
I. Adomaitytė-Subačienė. Naujų verslo modelių paieška: kai tradicinės darbuotojų motyvacijos sistemos neveikia  (8)
2015 m. rugpjūčio 18 d. 10:18
Pastarojo dešimtmečio TOP tema verslo plėtros srityje tampa ne naujų rinkų paieška ar konkurencingų produktų kūrimas, o personalo valdymo klausimai. Už tai reikia dėkoti internetui, globalizacijai, vartotojų visuomenei ir kitiems postmoderno blogiams (arba nebūtinai, priklauso nuo to, ar jūs darbdavys, ar darbuotojas).
Diplomas, su kuriuo dažniausiai beldžiasi į darbo biržą  (32)
2015 m. rugpjūčio 18 d. 10:09
Jau antrus metus iš eilės, kaip rodo Lietuvos darbo biržos duomenys, tarp darbo ieškančių absolventų, turinčių aukštąjį išsilavinimą, daugiausia yra teisininkų, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.
E. Butkutė-Lazdauskienė. Kodėl ir tau svarbus naujasis socialinis modelis?  (52)
2015 m. rugpjūčio 17 d. 10:17
Šiandien tu dirbi. Dirbu ir aš. Bet gyvenime būna visko, bedarbiais abu galime tapti jau rytoj. Siūlau apie naujojo socialinio modelio naudą pasvarstyti iš darbo ieškančių žmonių pozicijos.
Reikalavimai 150 eurų algai: anglų kalba, organizuoti susitikimus ir padėti direktoriui  (206)
2015 m. rugpjūčio 16 d. 16:00
Nuo 2015 m. liepos 1d. pakelta minimali mėnesinė alga ( MMA ) sukelia daug diskusijų. Vieni džiaugiasi bent keliais papildomais eurais, kiti ironizuoja apie menką pasikeitimą, o treti tiesiog vertina savo turimą darbą. Nedarbo klausimas ir kintantys atlyginimai šalyje sulaukia aktyvaus susidomėjimo, ypač kuomet alga skaičiuojama nebe litais, o eurais. Kokios naujausios šių reiškinių tendencijos?
Afrikoje dirbantis lietuvis: reikia geležinės kantrybės  (12)
2015 m. rugpjūčio 15 d. 16:00
Viešojoje erdvėje vis netyla kalbos apie pabėgėlius iš Afrikos ir jų prieglobstį Europoje . 325 – būtent tiek svetimšalių Lietuva priglaus per ateinančius dvejus metus. Tiek politikai, tiek įvairių sričių ekspertai spėlioja, kaip juos pavyks integruoti į darbo rinką ir visuomenę. Bet ką, išties, žinome apie Juodąjį žemyną?
Algos kyla kaip ant mielių  (147)
2015 m. rugpjūčio 15 d. 14:00
Karjeros portalų grupės Cvzona.lt direktoriaus Žilvino Padegimo teigimu, šiemet sezoninį darbą dirbantys darbuotojai gali džiaugtis didesnėmis algomis negu pernai. Anot jo, tam turėjo įtakos naujos valiutos – euro – atsiradimas Lietuvoje .
J. Rojaka. Darbo rinka – iššūkis Lietuvos ūkio augimo tvarumui  (13)
2015 m. rugpjūčio 14 d. 12:55
Naujausiais statistiko departamento gyventojų užimtumo statistinio tyrimo duomenimis, nedarbo lygis antrąjį šių metų ketvirtį smuko iki 9,4 proc., t.y. gerokai žemiau nei euro zonoje (11 proc.). Jaunimo nedarbas per ketvirtį susitraukė 3,2 proc. punkto iki 16,7 proc., bet išlieka vis tiek aukštesnis nei kaimyninėse šalyse. Per pastaruosius penketą metų jaunimo nedarbo lygis sumažėjo dvigubai ir yra užprogramuotas toliau kristi, iš dalies dėl reikšmingos emigracijos bei mažėjančio darbingo amžiaus gyventojų skaičiaus.
Į Darbo biržą traukia su visai kita nuotaika  (91)
2015 m. rugpjūčio 13 d. 16:14
Kaip ir kiekvieną vasarą liepos, rugpjūčio mėnesiais, taip ir šiemet į Panevėžio darbo biržą plūstelėjo absolventų lavina. Aukštojoje ar profesinėje mokykloje įsigijus profesiją ir gavus diplomą ne kiekvienam pavyksta iš karto įsidarbinti – daugumai tenka pagalbos ieškoti darbo biržose.
Fabrike dirbančiam vyrui trūko kantrybė: išdėjo darbdavius į šuns dienas  (332)
2015 m. rugpjūčio 13 d. 10:52
Vis dažniau ir dažniau portaluose pasirodo straipsniai, kokie mūsų verslininkai vargšai – kaip jie neranda kvalifikuotų darbuotojų, kaip jaunimas nemoka dirbti ir pan... „Neatlaikė“ nervai klausytis, todėl nusprendžiau netylėti ir pasidalinti savo darbo patirtimi Lietuvoje ir „paguosti“ mūsų vargšelius, nes tų problemų – kalnas. Netgi galima išskirstyti į punktus, kad aiškiau būtų...
Pamiršta studijų kryptis, kurios specialistus graibstyte graibsto  (3)
2015 m. rugpjūčio 12 d. 16:59
Kai kuriuose Lietuvos universitetuose, kolegijose ir mokyklose daugėja su žemės ūkiu susijusių studijų programų. Siekiama, kad kuo daugiau jaunimo rinktųsi būtent šios pakraipos mokslus. Tiesa, atsiranda ir abejojančių su žemės ūkiu susijusių profesijų perspektyvumu. DELFI aiškinasi, ar mūsų šalies darbo rinka yra pajėgi pasiūlyti užimtumą tokias studijas baigusiems specialistams ir ar daug jaunimo renkasi būtent tokią profesiją.
Sukūrė įrankį, kuris atskleis realią situaciją darbo rinkoje  (6)
2015 m. rugpjūčio 11 d. 15:33
Lietuvoje šiuo metu kuriama absolventų karjeros stebėsenos sistema – ji leis matyti, kaip aukštųjų mokyklų absolventams sekasi darbo rinkoje. Šiais metais buvo atliktas pilotinis specialistų kvalifikacijų žemėlapio tyrimas, taip pat absolventų karjeros stebėsenos tyrimas, kurio dėka atsirado tvirtas pagrindas pradėti planuoti, kokių specialistų reikės ateityje, kaip juos paruošti, kaip pajusti ir prognozuoti darbo rinką.
L. Duksaitė-Iškauskienė. Ar imigrantai užims mūsų darbo vietas?  (35)
2015 m. rugpjūčio 11 d. 08:33
Diskusijų apie galimybes ir įsipareigojimus Europos Sąjungos valstybėms solidariai pasidalinti į žemyną atvykstančių pabėgėlių naštą fone verta pakalbėti apie atvykėlių iš ne Bendrijos šalių perspektyvas ir poreikį Lietuvos darbo rinkoje. Dažnai nuogąstaujama, kad imigrantai užims vietos gyventojų darbo vietas, o siūlydami pigesnę darbo jėgą pristabdys darbo užmokesčio augimą šalyje. Vis tik stebint šiandienos darbo rinkos realijas reikėtų ieškoti ne grėsmių, o galimybių, kurias gali atverti darbuotojai iš svetur.
Ispanija: gera žinia buliams, pradinukams ir kai kuriems bedarbiams  (2)
2015 m. rugpjūčio 9 d. 14:03
Nedarbo kamuojamoje Ispanijoje bedarbių sumažėjo beveik trečdaliu milijono, o šalies savivaldybės atsisako finansuoti tradicinę bulių koridą bei mieliau skiria pinigus pradinukams, šitaip pasitarnaudamos ir švietimui, ir galvijų gerovei.
Naftos kaina artėja prie šių metų pradžioje buvusių žemumų  (2)
2015 m. rugpjūčio 7 d. 10:39
Ketvirtadienį žaliavinės Brent Oil naftos kaina buvo pasiekusi 48,88 JAV dolerių už barelį ribą ir tai yra žemiausias lygis nuo pat šių metų sausio mėnesio pabaigos.
Ieško jaunųjų profesionalų – driekiasi eilės norinčiųjų  (3)
2015 m. rugpjūčio 6 d. 15:51
Rugpjūčio 4 d. startavo jau ketvirtosios Jaunųjų profesionalų programos (JPP) „ Kurk Lietuvai “ kartos atranka. Ši programa – pirmoji ir kol kas vienintelė profesinio tobulinimo ir gerosios užsienio praktikos pritaikymo programa Lietuvoje, suteikianti galimybę jauniems profesionalams savo žiniomis ir idėjomis prisidėti prie modernios Lietuvos ateities kūrimo. JPP „Kurk Lietuvai“ 2012 m. inicijavo užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ ir Ūkio ministerija. Apie netrukus prasidėsiančius ketvirtuosius programos gyvavimo metus ir jau pasiektus rezultatus kalbamės su programos vadove Agila Barzdiene.
Nereikia nė naujo Darbo kodekso: iš uždaromų parduotuvių masiškai išeina savo noru  (279)
2015 m. rugpjūčio 5 d. 12:18
Antradienį nutekėjus prekybos tinklo „Fresh market“ laiškui tiekėjams apie uždaromas parduotuves, Lietuvos darbo birža iki šiol negavo pranešimo apie grupinį darbuotojų atleidimą.
Gaivina pramonės milžiną: bus darbo šimtams žmonių  (246)
2015 m. rugpjūčio 4 d. 07:12
Buvusios „ Alytaus tekstilės“ pastato patalpas planuojama prikelti naujam gyvenimui. Čia turėtų įsikurti šiukšlių maišų gamybos įmonė, per metus pagaminanti apie 250 milijonų maišų. Įmonėje ruošiamasi sukurti šimtus naujų darbo vietų, pritraukti darbuotojus ne tik iš miesto, bet ir iš kaimų.
Lietuvoje vis dar gėda, Australijoje – norma  (517)
2015 m. rugpjūčio 2 d. 19:07
Lietuvos visuomenėje vis dar gajus stereotipas, kad senelių namai yra skurdi nyki beturčių prieglauda, o čia tėvus atidavę vaikai dar sulaukia pasmerkimo. Australijoje tokių problemų nekyla: tėvus apgyvendinti senelių namuose priimtina.
Kiek architektų reikia Lietuvai?  (28)
2015 m. rugpjūčio 1 d. 08:00
Kasmet daugiau kaip 200 universitetines studijas baigiančių šalies absolventų gauna architekto diplomą. Ar valstybė elgiasi sąžiningai leisdama aukštosioms mokykloms kurti akivaizdų jaunų specialistų perteklių? Nors rinka veikia savireguliacijos principu, anot ekspertų, perteklius neišvengiamai lemia paslaugų kokybę, o krepšelio fenomenas universitetus verčia išlaikyti ir visiškus vidutiniokus, kurie vėliau irgi bando įsitvirtinti rinkoje. Iš tikrųjų gal situacija nėra tokia dramatiška, o įtampą architektūros rinkoje kelia ne absolventų skaičius?
Vokietijoje netikėtai išaugo bedarbių skaičius  (3)
2015 m. liepos 30 d. 16:03
Vokietijoje bedarbio pašalpos prašančiųjų asmenų skaičius liepą netikėtai išaugo. Tiesa, šalies darbo agentūra BA ketvirtadienį nurodė, kad "darbo rinkos situacija išlieka gera". Apie tai praneša " Dow Jones ".