darbo rinka

Peržengė visas ribas? Už pusantros minutės išsišokimą – į teismo suolą  (75)
2015 m. spalio 9 d. 14:27
Dėmesį į aukštojo mokslo ir darbo rinkos problemas Lietuvoje norėję atkreipti studentai pateko į itin keblią situaciją.
Daugėja ženklų, kad Vokietija praranda augimo pagreitį  (1)
2015 m. spalio 9 d. 12:17
Vokietijos eksporto apimtys rugpjūčio mėnesį krito sparčiausiu tempu nuo finansų krizės 2009 metais – 5,2 proc. iki 97,7 mlrd. eurų, o importas sumažėjo 3,1 proc. iki 78,2 mlrd. eurų. Atitinkamai prekybos perteklius sumažėjo iki 19,6 mlrd. eurų.
Projektas „Išlik darbo rinkoje“ atvėrė naujus kelius tūkstančiams bedarbių  (2)
2015 m. spalio 8 d. 16:39
Darbo rinkoje sunkumus patiriantiems beveik 29 tūkst. bedarbių projektas „ Išlik darbo rinkoje “ suteikė naujų galimybių pradėti savo darbinę veiklą. Beveik dvejus metus projekto metu bedarbiai galėjo įgyti paklausias darbo rinkoje profesines kvalifikacijas arba įtvirtinti reikalingus įgūdžius tiesiogiai darbo vietoje.
Dėl A. Merkel pavojaus varpais skambina net saviškiai  (250)
2015 m. spalio 8 d. 14:32
Parama pabėgėlių krizės akivaizdoje blanksta – 34 Vokietijos Krikščionių demokratų partijos (vok. CDU – Christlich-Demokratische Union) nariai kreipėsi į kanclerę laiške, kuriame negaili jai kritikos. Dauguma jaučiasi nebeatstovaujami, rašo welt.de.
B. Juodka. Lietuva turi planą ir viziją dėl pabėgėlių priėmimo bei integracijos  (47)
2015 m. spalio 8 d. 13:47
Lietuva, kaip Europos Sąjungos (ES) narė, neturi kitos išeities kaip tik solidarizuotis ir sinchronizuotis su Europa dėl pabėgėlių politikos. Tačiau opozicijos, ypač konservatorių, kritika socialdemokratų vadovaujamai Vyriausybei, jog neva ji neturi jokio plano, kaip priimti ir integruoti pabėgėlius iš Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų, yra nepagrįsta.
Mokslininkų tyrimas: šokiruoja ir darbdavių, ir darbuotojų požiūris  (143)
2015 m. spalio 8 d. 11:09
Skurdas. Tai ne tik žodis, bet realybė, su kuria susiduria penktadalis Lietuvos gyventojų.
Aukso vertės darbuotojo požymiai  (131)
2015 m. spalio 6 d. 21:20
Šiuo metu aukso vertę darbo rinkoje turi tie darbuotojai, kurie labai gerai moka dvi kalbas – anglų bei rusų, rašoma karjeros portalų grupės cvzona.lt pranešime spaudai.
Ž. Šilėnas. Minimalus atlyginimas – pasaka be galo  (92)
2015 m. spalio 6 d. 07:00
Begalinis valdžios troškimas didinti minimalųjį mėnesinį atlygį ( MMA ) kelia vis didesnį susirūpinimą. Per aukštai iškeltas MMA yra prastas sprendimas.
Lietuvos migracijos sistemai – blogas įvertinimas  (8)
2015 m. spalio 5 d. 12:42
Belaukiant migracijos lengvatos reformos, kuria tikimasi supaprastinti strategiškai svarbių investicijų pritraukimą, įmonių, kuriančių darbo vietas ir aukštos kvalifikacijos asmenų įsikūrimą Lietuvoje , Amerikos prekybos rūmų inicijuota narių apklausa parodė kad 58,4 proc. apklaustųjų narių iš didžiųjų JAV bendrovių Lietuvoje nėra patenkinti šalies migracijos sistema ir ją įvardina kaip blogą arba labai blogą.
FED vėl kelia vilčių laukiantiems palūkanų didėjimo  (7)
2015 m. spalio 2 d. 17:29
San Francisko federalinio atsargų banko prezidentas Johnas Williamsas ketvirtadienį pareiškė, kad, jo nuomone, JAV federalinio atsargų bankas padidins palūkanų normas dar šiais metais, galbūt dar šį mėnesį, nes šalies ekonominė situacija toliau gerėja, praneša „ Dow Jones ".
Įžvelgė negerą tendenciją: siūlo stebėti absolventus  (13)
2015 m. spalio 1 d. 15:49
Švietimo ekspertai, diskutuodami apie universitetų ir kolegijų absolventus, po mokslų einančius mokytis į profesines mokyklas, susikirto: Pasaulio banko atstovė tvirtina, kad tai nėra blogai, o Lietuvos švietimo ekspertai ginčija, kad tai nėra efektyvu nei lėšų, nei laiko sąnaudų prasme.
I. Genytė-Pikčienė. Lietuva drąsiai kopia konkurencingumo kopėčiomis aukštyn  (7)
2015 m. rugsėjo 30 d. 14:46
Šiandien Lietuva gali švęsti – pasiekėme dar vieną pergalę tarptautinėje kovoje dėl konkurencingumo taškų.
Startuolio idėja, kuri aukštyn kojomis apvers darbo rinką
2015 m. rugsėjo 29 d. 16:09
Sėkmingai baigiasi 2 metus trukęs projektas „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas (INOVEKS)“, kuris išaugino net 72 technologines ir inovatyvias įmones. Vaizdo siužete savo startuoliško verslo idėjomis dalinasi MB „Globalu“ direktorius Gytenis Galkis ir MB „Įdarbink draugą“ direktorius Vytenis Pakėnas.
Migrantų krizė. Vokietijoje – užuominos, kad raudona linija jau peržengta  (415)
2015 m. rugsėjo 29 d. 15:26
„Lauk iš svajonių fabriko, atgal į realybę!“ Šis Bavarijos premjero Horsto Seehoferio reikalavimas plačiai nuskambėjo Vokietijoje rugpjūčio pirmoje pusėje, taigi dar prieš didįjį pabėgėlių antplūdį.
Startuolio idėja, kuri aukštyn kojomis apvers darbo rinką  (4)
2015 m. rugsėjo 29 d. 15:23
Sėkmingai baigiasi 2 metus trukęs projektas „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas ( INOVEKS )“, kuris išaugino net 72 technologines ir inovatyvias įmones. Vaizdo siužete savo startuoliško verslo idėjomis dalinasi MB „Globalu“ direktorius Gytenis Galkis ir MB „Įdarbink draugą“ direktorius Vytenis Pakėnas. G. Galkis pasakoja, kad su savo komanda plėtodamas pirmąją verslo idėją patyrė nesėkmę ir buvo priverstas persiorientuoti į kitą veiklos kryptį. Tuo tarpu „Įdarbink draugą“ vadovas V. Pakėnas, nepaisant kardinalių pasikeitimų komandos sudėtyje, toliau sėkmingai tęsia pradėtą veiklą ir ketina plėstis į užsienio rinkas.
Sumalė į miltus planą dėl minimalios algos kėlimo  (413)
2015 m. rugsėjo 25 d. 07:00
Seimas priėmė Darbo partijos atstovų parengtą rezoliuciją, kurioje siūloma minimalią mėnesinę algą ( MMA ) nuo 2016 metų liepos didinti iki 437 eurų – iki Darbo partijos žadėtų 1509 litų. Ar tai ekonominiais argumentais paremtas siūlymas, ar viso labo priešrinkiminis populizmas? „Dėmesio centre“ – pokalbis su Darbo partijos frakcijos seniūnu Kęstučiu Daukšiu ir Laisvosios rinkos instituto prezidentu Žilvinu Šilėnu .
Mokslas ir verslas turi dirbti išvien
2015 m. rugsėjo 24 d. 16:37
Rugsėjo 24–25 dienomis pirmą kartą Baltijos regione vyksta Europos Komisijos ( EK ) inicijuotas tematinis forumas „Talentų ugdymas inovacijomis grįstai ekonomikai“, skirtas akademinio ir verslo pasaulio bendradarbiavimui aptarti.
Valdžios gudrybė, kuri rusams neatneš nieko gero  (92)
2015 m. rugsėjo 24 d. 06:42
Vidutinis rusų gaunamas atlyginimas bus skaičiuojamas pagal naują tvarką jau nuo šių metų.
Kabulo dangų užkariauja moterys su parasparniais  (1)
2015 m. rugsėjo 23 d. 15:58
Konservatyvioje Afganistano visuomenėje moterys po truputį išsikovoja daugiau teisių, nedrąsiai žengia į darbo rinką, tačiau dauguma vis dar kūną nuo galvos iki pirštų galiukų slepia po burkomis. Dar visai neseniai, valdant Talibanui, Afganistano moterims buvo draudžiama mokykis ir dalyvauti visuomenės gyvenime.
Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje bus steigiami pabėgėlių integracijos centrai  (76)
2015 m. rugsėjo 23 d. 10:47
Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje bus steigiami užsieniečių integracijos centrai, trečiadienį pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).
R. Didikė. Įdarbinant pabėgėlius prireiks tik vertėjo  (113)
2015 m. rugsėjo 22 d. 07:30
Pabėgėlių priėmimas ir integracija Lietuvoje, viena pagrindinių pastarojo meto temų.
I. Genytė-Pikčienė. Priešrinkiminis kadrilis prasideda  (7)
2015 m. rugsėjo 21 d. 07:30
Nenumaldomai artėjant rinkimams valdantysis elitas Lietuvoje imasi gausiau politiniais pažadais laistyti su darbo santykiais susijusių akronimų dirvą. Tai itin jautri ir daugelį rinkėjų liečianti tema, tad garantuota, kad abejingų neliks.
Baras, kuriame žmonės stojasi ant kojų: niekas netikėjo, kad išsilaikys  (15)
2015 m. rugsėjo 18 d. 22:12
Daugiau nei prieš dešimt metų Lietuvoje , buvo pradėtos įgyvendinti įvairios pagalbos programos, skirtos socialiai atskirtiems žmonėms. Vilniuje tuo metu kilo revoliucinė mintis: steigti sveiko maisto kavinę, kurioje neprekiaujama alkoholiu, nerūkoma. Planuota, kad joje turės dirbti iš visuomenės pakraščių grįžti pasirengę žmonės – jau nevartojantys, gyjantys nuo priklausomybės.
Lietuvoje Y karta – optimistiška, bet nelabai versli  (63)
2015 m. rugsėjo 18 d. 21:49
Į darbo rinką žengianti vadinamoji Y karta – tai yra gimusieji 90–97-aisiais – eksperimentuoja, ieško savęs, bet, palyginti su latviais ir estais, mažiausiai versli karta, o uždirbti iškart nori daugiau nei vidurkis. Finansinius sunkumus, jei tokių prisidarytų, jiems turėtų padėti sutvarkyti tėvai. Bet tokio pat amžiaus darbdavių ši karta negąsdina.
Lietuvos NT rinkoje – nauja tendencija  (292)
2015 m. rugsėjo 18 d. 05:30
Lietuvoje nekilnojamojo turto ( NT ) rinka palaipsniui transformuojasi: šiemet rugpjūtį parduota 15 proc. daugiau individualių namų nei pernai tuo pat metu. NT ekspertai paaiškina, kodėl formuojasi tokia tendencija.
Iš apmirusio kaimo daro turistų traukos centrą: esame bepročiai  (83)
2015 m. rugsėjo 17 d. 21:43
Į mažą kaimelį, iki kurio užmiesčio keliais nuo Klaipėdos tenka vingiuoti apie 30 kilometrų, rodos, galėtų užsukti tik paklydėlis arba vietinis gyventojas. Šalia Vilhelmo kanalo įsikūręs Drevernos kaimas – sena žvejų gyvenvietė be jokių turizmo šaknų. Čia niekada neužklysdavo pailsėti ponai, nesustodavo nuvargę keliautojai ir ramybės neieškojo nuo šurmulio pavargusios poros. Čia tyliai virė žvejų gyvenimas – pamaryje savo laimikius gaudantys vietiniai tikėdavosi, kad pavyks sučiupti didžiausią žuvį.
Žiniasklaida: abejojama, ar JAV centrinis bankas nutars didinti palūkanų normą  (3)
2015 m. rugsėjo 17 d. 21:36
Niujorko akcijų biržos ir ekonomikos ekspertai abejoja, ar JAV federalinis atsargų bankas, vykdantis Centrinio banko vaidmenį, ketvirtadienį nuspręs didinti palūkanų normą, rašo JAV laikraštis „ The Wall Street Journal “ (WSJ).
R. Karbauskis. Pabėgėlių krizė: padėkime sau ir padėsime visam pasauliui  (98)
2015 m. rugsėjo 17 d. 07:55
Į Europą plūstantys pabėgėliai tapo svarbiausia viešų diskusijų tema.
Įtakingas ekonomistas: migrantai – galimybė Vokietijai  (30)
2015 m. rugsėjo 16 d. 11:08
Trečiadienį Vokietijos centrinio banko „ Bundesbank " vadovas Jensas Weidmannas pareiškė, kad pabėgėlių antplūdis Vokietijai tampa iššūkiu, tačiau kartu virsta ir galimybe nuo senstančios populiacijos kenčiančiai šaliai. Apie tai praneša „EUbusiness".