aA
Dar iki „masinio išėjimo iš darbo“ etapo, įsibėgėjusio pasaulyje per pandemiją, ir Lietuvoje augo specialistų, pradedančių dirbti savarankiškai, skaičius. Daugiau lankstumo ir laisvės – dažniausi argumentai, nulemdavę pasirinkimą atsisakyti samdomo darbo, vietos biure ir įprastos dienotvarkės. Visgi personalo atrankos ekspertai pastebi, kad po tam tikro laiko dalis jų siekia grįžti į samdomą darbą, dalyvauja atrankose, tačiau tai ne visada lengva ir jiems, ir darbuotojų ieškančioms kompanijoms.
Darbo rinkoje stebima nauja tendencija – savarankiškai dirbantys specialistai grįžta į samdomą darbą: kaip juos vertina darbdaviai?
© Shutterstock

Darbo rinkoje nuotaikos išlieka įtemptos, tad vis dar pastebimas per pandemiją įsismarkavęs išėjimas iš darbo, kai darbuotojai drąsiai palieka stabilias darbo vietas ir pradeda asmenines karjeras arba nusprendžia kurį laiką tiesiog pailsėti. Tad žmonių, dirbančių savarankiškai, skaičius nuosekliai auga. Žinoma, pasitaiko atvejų, kai vos po kelių mėnesių žmogus supranta, kad toks darbo principas – ne jam ir skuba vėl ieškoti samdomo darbo. Tačiau įdomu tai, kad vis dažniau atrankose dalyvauja ir ilgesnį laiką nepriklausomai dirbantys žmonės“, – pasakoja „Alisa Management Laboratory” personalo projektų vadovė Kristina Kvietkauskaitė.

Pasak ekspertės, vėl ieškoti samdomo darbo skatina augantis ekonominis neapibrėžtumas, taip pat stabilumo poreikis ir komandos ilgesys. „Matome tendenciją, kad šiais metais intensyvėjant ekonominių iššūkių prognozėms, dažniau atrankomis susidomi ir jose dalyvauja įvairios trukmės savarankiško darbo stažą turintys kandidatai. Kitas veiksnys – didesnio stabilumo poreikis. Be abejo, žmonių patirtys skirtingos, tačiau laisvai samdoma veikla dažnai būna susijusi su banguojanči darbo ir pajamų intensyvumu, didesnėmis laiko ir dėmesio sąnaudomis socialinėms garantijoms, veiklos tęstinumui ir pan. Galiausiai, dažniausiai viešai atskleidžiamas kandidatų veiksnys – poreikis dirbti komandoje“, – teigia ji.

Darbo rinkoje stebima nauja tendencija – savarankiškai dirbantys specialistai grįžta į samdomą darbą: kaip juos vertina darbdaviai?
© Asm. albumas


Rekomenduoja rinktis atvirumą

Atrankų patirtys rodo, kad kandidatai, siekiantys grįžti į samdomus darbus, susiduria su vienu pagrindiniu sunkumu – jie ne visada būna pasiruošę sklandžiai, argumentuotai ir skaidriai papasakoti, kodėl nori keisti darbo pobūdį.

„Kurį laiką savarankiškai dirbę žmonės gali puikiai konkuruoti patirtimi su kitais kandidatais. O ir darbdaviai patirtį, sukauptą dirbant savarankiškai, vertina kaip lygią samdomam darbui. Be to, kai kurios kompanijos tokiuose kandidato karjeros etapuose įžvelgia ir papildomų pliusų – savarankiškumo, organizuotumo, drąsos prisiimti atsakomybę įrodymus. Nepaisant to, potencialiam darbdaviui svarbu aiškiai suprasti kandidato argumentus, kodėl jis nori grįžti į samdomą darbą. Tai – vienas iš slenksčių, prie kurio kandidatai suklumpa, negalėdami aiškiai iškomunikuoti, kodėl siekia permainų“, – pasakoja „Alisa Management Laboratory” personalo projektų vadovė.

Darbo rinkoje stebima nauja tendencija – savarankiškai dirbantys specialistai grįžta į samdomą darbą: kaip juos vertina darbdaviai?
© Shutterstock


Kristina Kvietkauskaitė abiem pusėms pataria pirmiausia rinktis atvirumą. „Atrankos metu kompanijai svarbu pažinti žmogų, kuris taps komandos dalimi, todėl rekomenduoju būtinai kalbėtis ir aiškiai suprasti, kokie argumentai slypi už kandidato norų keisti darbo principą. Lygiai taip pat ir kandidatui svarbu sugebėti aiškiai bei skaidriai iškomunikuoti pasirinkimus. Tokiose situacijose nėra ir negali būti teisingo atsakymo, čia svarbiausia sąžiningumas ir atvirumas, kuris po to pasitarnauja dirbant kartu. Pavyzdžiui, atvirai iškomunikuotas poreikis jausti daugiau stabilumo gali netgi pasitarnauti kaip pliusas, nes darbdavys, žinodamas tai ir priėmęs žmogų į komandą, geriau suprast jo poreikius bei motyvaciją“, – pataria ekspertė.

Įsitvirtina ir nauji darbo modeliai

Prieš sąlyginai trumpą laiką pradėjusi formuotis darbo rinkos dalis – nepriklausomi specialistai – irgi patiria transformacijų, tad galima prognozuoti, kad ateityje daugės žmonių, kurie dalyvaus atrankose po pertraukos savarankiškame darbe.

„Tam tikra prasme formuojasi nauja tendencija, nes vos prieš ketverius metus Lietuvoje buvo nedaug savarankiškai dirbančių žmonių, tad ir jų dalyvavimas atrankose buvo gana retas reiškinys. Dabar matome judėjimą, dėl to ir darbdaviai turi persvarstyti savo požiūrį. Dažniausiai įmonėms kyla dvejonių dėl to, kaip kandidatui sektųsi dirbti su vadovu, nes visgi savarankiškas darbas asocijuojamas su didesne veiksmų laisve ir nepriklausomybe. Be to, potencialūs darbdaviai kartais atrankos pokalbiuose išgirsta lūkesčių, kad kandidatai norėtų derinti darbą su papildoma veikla, o tai vėlgi kelia papildomų dvejonių“, – atrankų patirtimi dalijasi ekspertė.

Darbo rinkoje stebima nauja tendencija – savarankiškai dirbantys specialistai grįžta į samdomą darbą: kaip juos vertina darbdaviai?
© Shutterstock


Visgi K. Kvietkauskaitės nuomone, vadybos prasme brandžios kompanijos jau yra išmokusios koncentracijos į rezultatą pamokas, todėl atviriau žiūri į naujus darbo modelius ir principus.

„Kompanijos turi lanksčiai taikytis prie visuomeninių, darbo rinkos ir kitų pokyčių. Per pastarąjį dešimtmetį požiūris į komandos formavimą, vadovavimą, tobulėjimą kardinaliai keitėsi ir tobulėjo. Į vertybes nukreiptą požiūrį turintys ir modernias vadybos praktikas taikantys vadovai ne tik palankiai žiūri į įvairiapusę patirtį turinčius kandidatus, tačiau ryžtasi išbandyti ir kitus darbo modelius. Pavyzdžiui, tam tikros atsakomybės ar funkcijos patikimos išorės specialistui“, – apibendrina K. Kvietkauskaitė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
3.0000

Nuotoliu dirbančiųjų algos per pusmetį išaugo du kartus – pasakė, kokiose šalyse labiausiai

Darbuotojų paklausa vis dar viršija pasiūlą, tad įmonės dažniau ieško talentų už savo...

„Volfas Engelman“ ieško naujų darbuotojų – paruoš itin retos profesijos atstovus, kuriems mokės nuo 1000 eurų į rankas (2)

Tarptautinis alkoholinių ir nealkoholinių gėrimų gamintojas „Volfas Engelman“ planuoja augimą...

Įsigaliojus Darbo kodekso pokyčiams apžvelgiami 3 svarbiausi: kas keičiasi darbuotojams ir darbdaviams

Šią savaitę, rugpjūčio 1 d. įsigaliojo daugiau kaip dešimt naujų Darbo kodekso (DK)...

Top naujienos

Tokio naujų butų pardavimų skaičiaus nėra buvę per paskutinius 10 metų: turės įtakos kainoms (1)

Gyventojai nustojo pirkti naujus būstus, sako nekilnojamojo turto analitikai. Jų teigimu, tai lėmė...

Kardiologė nurodė klaidą, kurią daro dažnas: tai gali smarkiai pakenkti sveikatai

Mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų Lietuvoje išlieka pirmoje vietoje, tačiau pastebima,...

Paviešinusi baisią istoriją mergina tokios reakcijos nesitikėjo: taip nukentėjusių nepilnamečių gali būti dešimtys

„Tu neprimeti, ką jis padarė. Išvežė mergą. Apnuodijęs. Bandėm sustabdyti“, – tokio...

Delfi PliusBloomberg News

Radikaliai keičiasi Kremliaus santykiai su dar viena šalimi: tai Putino perspėjimas (5)

Po tris dešimtmečius aktyviai puoselėtų draugiškų santykių įtampa dėl Rusijos prezidento...

Razma apie galimybę atimti pilietybę: yra tam tikra teisinė spraga, mes mėginsime ją užpildyti

Jeigu nejauti meilės Lietuvai ir jos vertybėms, gal tai turi turėti ir teisinių pasekmių. Tokie...

Delfi Pliusparengė Nerijus Povilaitis

Karą Ukrainoje pralaimintis Putinas gali ryžtis panaudoti cheminį ginklą? (4)

Ar Rusijos kariuomenei Ukrainoje susiduriant su vis didesniais sunkumais Vladimiras Putinas gali...

Karas Ukrainoje. Ekspertas: yra du scenarijai, kaip Rusija gali panaudoti Zaporožės atominę elektrinę Užfiksuotas sprogimas okupuoto Berdiansko uoste

Situacija Južnobugo zonoje išlieka sudėtinga, tačiau kontroliuojama. Ukrainos gynėjai toliau...

Užkalnis valgė Nidoje taip brangiai, kad sumokėti teko Ingai Valinskienei (17)

Kiekviena apžvalga visada būna geresnė, jei būna paminėtos garsenybės ir elito atstovai. Todėl...

M360 PremiumDovilė Jablonskaitė

Logika tokia: kodėl gailėdamas 8 eurų vartotojas galiausiai išleidžia 14 ir dar jaučiasi laimingas

Palangos vasaros parke už vaiko pramogą batutų zonoje, jei šokinės pusvalandį, galima išleisti...

Rimvydas Valatka. Turistinės vizos rusams? Stabdom Maskvos arklius (6)

Estijos policija iš traukinio Narva- Talinas išlaipino du Rusijos „Izvestijų“...