Didieji Europos indeksai Stoxx Europe 600 ir Euro Stoxx 50 dienos metu pakilo po 0,12 proc., o Vokietijos indekso DAX vertė padidėjo 0,2 proc. Net paskelbtas netikėtai sumažėjęs euro zonoje vartotojų pasitikėjimo indeksas neišsklaidė teigiamų investuotojų nuotaikų, jo vertei nuo buvusio ir prognozuotos -7,5 susitraukiant iki -8,4.

Tuo tarpu JAV akcijų rinkose nuotaikos buvos skirtingos, indeksams S&P 500 ir Dow Jones Indus. Avg. pasukant skirtingomis linkmėmis, pirmajam pakylant 0,18 proc., o antrajam sumažėjant 0,16 proc.

Trečiadienio prekybos metu indeksą S&P 500 iki rekordinių aukštumų (1987.01 punktų ribos) stumtelėjo paskelbti džiuginantys technologinių (tarp jų „Facebook“ bei „Apple“) ir sveikatos priežiūros bendrovių veiklos rezultatai. Tuo tarpu Dow Jones Indus. Avg. indekso vertę privertė susitraukti šeštos pagal svorį indekso sudėtyje esančios lėktuvų gamintojos „Boeing“ (-2,34 proc.) prognozių neatitikę veiklos rezultatai.

Ketvirtadienį investuotojų dėmesys kryps į euro zonos ir Vokietijos preliminarius gamybos užsakymų rodiklius, kurie, kaip prognozuojama, turėtų nedaug susitraukti. Tačiau vertinant esamą situaciją, Rusijos susipriešinimą su Europa, būtų nenuostabu, jei pastarieji rodikliai susitrauktų daugiau nei prognozuojama, nes dauguma Europos įmonių turėjo gerai išplėtotą produkcijos paskirstymą Rusijos rinkoje, kuri šiuo metu yra susitraukus.

Taip pat JAV rinkoje sulauksime skelbiamo savaitinio bedarbių paraiškų skaičiaus ir naujų būstų pardavimų apimčių.

Prognozuojama, kad šie rodikliai turėtų neigiama linkme pasikeisti, o skelbiamas preliminaraus šalies gamybos užsakymų rodiklis turėtų nedaug pakilti. Bendrai vertinant tiek JAV, tiek Europoje šiandien turėtų būti jaučiamas permainingos nuotaikos.

Valiutų rinkos

Vakar dieną EUR/USD valiutų kursas ir toliau šturmuoja žemumas, trečiadienį santykio vertei pasiekiant 1,3455 ribą. Dauguma investuotojų svarsto, kad šiuo metu vykstantys įvykiai Ukrainoje gali sutrukdyti ir taip su sunkumais susiduriančios euro zonos ateities ekonomikos augimo perspektyvoms, tokių būdu sumažinant euro perkamąją galią prieš kitas pagrindines pasaulio valiutas.

Tuo tarpu JAV doleris ir toliau yra stumiamas į viršų prieš eurą, investuotojams laukiant FED‘o ekonomikos skatinimo pabaigos bei matant, kad šalyje kainų lygis po truputį rodo kilimo tendenciją.

Ketvirtadienį ryte EUR/USD valiutų kursas laikosi ties 1,3460 lygiu ir bendrai žvelgiant į makroekonominius rodiklius matyti, kad labiau nepalanki situacija susiklostys Europoje – todėl tikėtina šiandien sulauksime ir toliau silpnėjančio euro, bendram pagrindinių valiutų EUR/USD santykiui toliau neigiamai koreguojantis.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Trečiadienį aktyvumas Baltijos vertybinių popierių biržoje buvo didesnis nei įprastai, pasiekiant 1 mln. eurų apyvartą, o indekso Baltic Benchmark vertei pakylant 0,27 proc. Daugiau nei pusė visos apyvartos buvo pasiekta „Apranga“ vertybiniais popieriais, investuotojams apsikeičiant akcijomis už beveik 580 tūkst. eurų, akcijos vertei šoktelint 0,74 proc. iki 2,73 euro.

Pozicijoje buvo sudarytas vienas tiesioginis sandoris, perleidžiant 200 tūkst. akcijų ir už vieną jų mokant 2,73 euro. Talino biržoje kiek neįprastu aktyvumu pasižymėjo prekyba „Tallinna Kaubamaja“ akcijomis jų vertei pakylant 0,2 proc. (5,11 euro už akciją) ir pasiekiant 96,7 tūkst. eurų apyvartą.

Šią savaitę iš bendrovės nebuvo sulaukta svarbių pranešimų, todėl tokį investuotojų aktyvumą galima būtų sieti su praeitą savaitę paskelbtais ir šiuo metu gerai įvertintais bendrovės rezultatais.

Ketvirtadienį nenumatoma skelbti svarbių naujienų Baltijos šalių vertybinių popierių biržose, todėl investuotojai, kaip ir vakar dieną, aktyviau reaguos į bendras Europos rinkų tendencijas.