D. Grybauskaitė skelbia akcijos „Padovanok vaikui vasarą“ pradžią

 (145)
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienio rytą Vilniaus geležinkelio stotyje paskelbs akcijos „Padovanok vaikui vasarą“ pradžią. Pirmoji kelionė traukiniu ir pramogos pajūryje bus skirtos 100-ui auklėtinių iš dienos centrų. Maršrutu „Vilnius-Klaipėda“ kartu su vaikais traukiniu važiuos ir šalies vadovė.
© DELFI / Andrius Ufartas

Nors šiemet vaikų vasaros atostogoms savivaldybės skiria 200 tūkstančių eurų daugiau nei pernai, tačiau šių pinigų atostogauti užteks tik vos daugiau nei 11 procentų visų Lietuvos mokinių. Į šį skaičių nepakliūvančioms, socialinėje atskirtyje esančioms ir vargingiau gyvenančioms šeimoms savo lėšomis užtikrinti turiningas atostogas vaikams praktiškai neįmanoma.

„Tikiuosi, kad šiandien diena užkrės visus tuo entuziazmu, nes dalytis yra nuostabus jausmas, ir svarbiausia, kad suteiki vaikams džiaugsmo, o tai tikrai didžiulis atpildas ir pasididžiavimas, ir džiaugsmas mūsų šalimi, kai galime tokiu traukiniu nuvežti vaikus į Klaipėdą prie jūros“, – išlipusi Vievyje LRT radijui sakė valstybės vadovė.

Ji prisipažino, kad „Lietuvos geležinkelių“ traukinys nustebino.

„ Traukinys labai nustebino. Prisipažįstu, labai seniai važinėjau „Lietuvos geležinkeliais“. Traukinys modernus. Esu važinėjusi Japonijoje, Šveicarijoje, Amerikoje. Mes dabar ne ką prasčiau atrodome. Tikrai verta juo naudotis. Labai patogus, labai greitas, šilta, jauku ir saugu“, – gyrė prezidentė.

Pirmoji kelionė traukiniu ir pramogos pajūryje, apsilankymas delfinariume padovanotas 100 auklėtinių iš dienos centrų visoje šalyje.

„Taip jau yra, ka ne visi vaikai, ne visos šeimos gali pasidžiaugti vasara ir atostogomis. Todėl tokios iniciatyvos, kai galime pasidalyti ir organizuoti vaikams ar išvyką, ar šventę, ar kokį nors įvykį, ar šventę – tai kiekvienas gali. Bet kuri šeima gali, bet kuri organizacija gali, bet kuri įmonė gali ir valstybė taip pat privalo“, – tvirtino D.Grybauskaitė.

Prezidentūros teigimu, šiemet vaikų vasaros atostogoms savivaldybės pažadėjo skirti 200 tūkst. eurų daugiau nei pernai, tačiau šių pinigų atostogauti užteks tik vos daugiau nei 11 proc. visų Lietuvos mokinių.

Ankstų ketvirtadienio rytą šešių vaikų dienos centrų auklėtiniai iš įvairių Lietuvos miestų traukiniu išvyko į Klaipėdą. Vilniaus geležinkelio stotyje juos pasitiko ir kartu į kelionę leidosi Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susisiekimo ministras Rokas Masiulis, socialinės apsaugos ministras Linas Kukuraitis ir „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Kelionė padovanota vaikams, kurie dalyvavo „Lietuvos geležinkelių“ piešinių konkurse „Traukiniu prie jūros“. Gražiausių piešinių autorių darbai, kuriuos rinko portalo DELFI skaitytojai, eksponuojami Vilniaus geležinkelio stotyje.

„Kol nesusipažįsti su gąsdinančiais skaičiais, nesupranti, kiek daug vaikų realybė yra visai kitokia – jokių stovyklų, pramogų ar kurortų. Tokiems vaikams reikia visų mūsų, ir ypač verslo bendruomenės pagalbos. Jiems reikia įspūdžių, dėmesio. „Lietuvos geležinkeliai“ šiemet vaikams dovanojo išvyką, kurioje netrūko nei pramogų, nei linksmybių. Tikimės, kad tokia išvyka taps kasmetine „Lietuvos geležinkelių“ tradicija, o prie smagesnės vaikų vasaros prisijungs dar daugiau įmonių“, - pasakoja M. Bartuška.

Šiuo metu socialinės rizikos šeimose gyvena 19 tūkstančių vaikų. Didžioji jų dalis vasarą laiką leidžia žalingoje ir netinkamoje aplinkoje, neturi jokios galimybės turiningai praleisti laisvalaikio, vykti į vasaros stovyklas ar lankyti vaikų dienos centrą.

Jau antrą vasarą startuojanti kampanijos „Už saugią Lietuvą“ akcija „Padovanok vaikui vasarą“ pakvies visus atkreipti dėmesį į sunkumus patiriančių vaikų laisvalaikį vasarą, paremti jų išvykas į stovyklas ar prisidėti prie naujų patirčių kūrimo. Pirmąją ekskursiją - kelionę prie jūros akcijai dovanoja įmonės „Lietuvos geležinkeliai“, „Smiltynės perkėla“ ir Lietuvos jūrų muziejus.

Pernai neabejingų žmonių, verslo ir savivaldybių pagalba iš viso per 700 vaikų ilsėjosi vasaros stovyklose, dalyvavo dienos ar savaitgalio išvykose, sulaukė įdomių svečių ar patys svečiavosi. Už surinktas lėšas 100 dienos centrų auklėtinių į vasaros stovyklas važiavo pirmą kartą gyvenime.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Orai: įpusėjus rugpjūčiui vasara dosniai atsilygins (17)

Įpusėjus rugpjūčiui vasara nesitraukia, o tik dar labiau stiprina savo pozicijas: kasdien šalyje temperatūra kils aukščiau, tad vėl mėgausimės vasariška kaitra. Visgi yra ir ne tokia gera žinia: protarpiais debesys pasitaškys lietumi, o savaitgalio planus gali sujaukti orų permainos.

Žolinę Palanga pasitiko su trenksmu: miegoti neleido skraidančios plytos ir muštynės (290)

DELFI jau rašė, kad pirmadienį Palanga buvo perpildyta ilguoju savaitgaliu pasilepinti nusprendusių poilsiautojų. Naktį situacija nesikeitė. Pagrindinėje kurorto – J. Basanavičiaus – gatvėje veiksmas tęsėsi iki pat paryčių.

Kartą sumokėti nebeužtenka: viskas dėl piktnaudžiavimų (284)

Pailsėti Neringos kurortuose nusprendusieji ir vieną kartą už įvažiavimą į Kuršių nerijos nacionalinį parką 20 eurų dydžio rinkliavą sumokėjusieji piktinasi dabar galiojančia tvarka.

Perpildyta Palanga verslininkų nedžiugina: jau skaičiuoja vasaros nuostolius (397)

Nors pirmadienis oficialiai ir yra darbo diena, Palangoje to nesijaučia – kurortas yra sausakimšas. Vietos verslininkai tikina, kad šis savaitgalis į pajūrį atgynė itin daug poilsiautojų, tačiau neskuba džiaugtis – vasaros būta šaltos, todėl tai atsispindės ir pelno kreivėse.

Sunku patikėti, kad šie vaizdai užfiksuoti Lietuvoje (60)

Molėtai garsėja kaip ežerų kraštas. Šiose apylinkėse telkšo net 231 ežeras. Iš paukščio skrydžio Molėtų rajonas atrodo išties fantastiškai.