vaiko priežiūra

Į Lietuvą ateina nauja tėčių karta: jie kitokie, negu buvo mūsų tėvai  (92)
2016 m. vasario 4 d. 00:05
Ir Lietuvoje ryškėja tendencija: tradiciniai tėčiai po truputį tampa egzotika, daugėja „naujųjų" tėčių. Kas tai? Straipsnio konsultantė – sociologė Lina Šumskaitė.
Ketverių metų dukters tėvas parašė prezidentei: tai vieša Lietuvos gėda  (2060)
2016 m. sausio 22 d. 05:30
Ketverių metų dukters tėvas prezidentei ir teisingumo ministrui aprašė, kuo Lietuvoje paverčiami vyrai po skyrybų.
Laisvadieniai, mažesni mokesčiai ir papildomos atostogos: kam visa tai iš tiesų priklauso  (42)
2015 m. gruodžio 10 d. 05:30
Papildomi laisvadieniai, ilgesnės atostogos ir mokesčių dydis priklauso nuo to, ar auginate vaikus. Tačiau jų auginimo faktas nėra toks paprastas, kaip gali atrodyti.
Ar įmanomas gyvenimas šeimoje be sekso?
2015 m. lapkričio 10 d. 00:02
Gimus vaikeliui gyvenimas apsiverčia aukštyn kojom - vaikas tampa jo centru. Tačiau labai svarbu neprarasti ryšio su partneriu.
Kaip susitarti su vaiku ant jo nešaukiant ir nebarant  (43)
2015 m. spalio 14 d. 00:05
Su sūnumi nesusikalbanti mama klausia psichologės patarimo – kaip susitarti su šešiamečiu nešaukiant ant jo. Psichologės Vilmos Petrikienės įžvalgos bus naudingos visiems tėvams.
K. Kaikarienė N. Jušką ir jo sužadėtinę nustebino prašmatniu kūdikio laukimo vakarėliu  (16)
2015 m. spalio 12 d. 13:14
Baleto primarijus Nerijus Juška ir jo sužadėtinė Agnė Jurgilaitė netrukus sūpuos judviejų pirmagimį. Paskutines dienas tik dviese skaičiuojančiai porai artimiausi draugai surengė netikėtą kūdikio laukimo šventę su įspūdingomis dovanomis.
Netikėtoje kūdikio laukimo šventėje N. Juška atskleidė būsimo vaikelio lytį  (58)
2015 m. spalio 12 d. 12:32
Baleto primarijus Nerijus Juška ir jo sužadėtinė Agnė Jurgilaitė netrukus sūpuos judviejų pirmagimį. Paskutines dienas tik dviese skaičiuojančiai porai artimiausi draugai surengė netikėtą kūdikio laukimo šventę su įspūdingomis dovanomis.
Vėl kirto dėl darželių: kompensacijos netinkamos  (9)
2015 m. rugsėjo 28 d. 12:03
Kauno rajono ir Klaipėdos miesto savivaldybės, nustatydamos kompensacijų už privačius darželius lankančius vaikus tvarką, neužtikrino, kad būtų įtvirtintos asmenų lygios teisės ir galimybės nepaisant socialinės padėties, pirmadienį nusprendė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba .
A. Zabulis apie naująjį socialinį modelį: negalime šio klausimo sprendimo palikti ateičiai  (36)
2015 m. rugsėjo 28 d. 10:54
Valstybės pažangos tarybos narys Antanas Zabulis išdėstė savo nuomonę apie naująjį socialinį modelį ir pokyčių darbo teisėje poreikį.
Sportas gimus vaikui: nuo kada, kiek ir kaip sportuoti?
2015 m. rugpjūčio 17 d. 13:18
Gimus vaikui dažna mama visą dėmesį ima skirti neseniai pasaulį išvydusiam mažyliui, visiškai užmiršdama save kaip moterį. Nors skundžiasi padidėjusiu svoriu, nugaros skausmais ar pakitusia laikysena, deja, neretai sportuoti nesiryžta - juk sportui nėra laiko! Tačiau tai – ne pasiteisinimas. Sportuoti galima kartu su kūdikiu ar paaugusiu vaiku!
Po gimdymo: nuo kada, kiek ir kaip sportuoti?
2015 m. rugpjūčio 17 d. 00:00
Gimus vaikui dažna mama visą dėmesį ima skirti neseniai pasaulį išvydusiam mažyliui, visiškai užmiršdama save kaip moterį. Nors skundžiasi padidėjusiu svoriu, nugaros skausmais ar pakitusia laikysena, deja, neretai sportuoti nesiryžta - juk sportui nėra laiko! Tačiau tai - ne pasiteisinimas. Sportuoti galima kartu su kūdikiu ar paaugusiu vaiku!
Atvirai apie vieną dažniausių bėdų, kai susilaukiame vaikų  (24)
2015 m. rugpjūčio 9 d. 00:05
Nuo tos akimirkos, kai išgirstate pirmąjį savo kūdikio riksmą, judu - ne tik partneriai, meilužiai, sutuoktiniai, bet ir tėvai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tik 19 proc. porų su nauju vaidmeniu susitvarko sėkmingai. Kas kiša koją?
Priežastys, kodėl auginti vaiką Lietuvoje daug sunkiau nei Austrijoje  (236)
2015 m. liepos 7 d. 05:30
Lietuvos politikai mėgsta kartoti, kad mūsų šalyje sudarytos sąlygos vaikus auginantiems tėvams yra labai geros, tačiau pabandykime pažiūrėti, ko Lietuvoje nėra.
Girtos motinos sumuštas kūdikis tėvo globoje: dukros globa jau paskirta anksčiau  (23)
2015 m. birželio 29 d. 14:38
Girtos motinos iš vežimėlio išverstas ir sumuštas kūdikis atiduotas tėvui, kuriam vaikus padeda prižiūrėti jo pensininkė motina. Tvarkingas vyras jau rūpinasi vyresniąja dukra, o pirmadienį atskubėjo pasiimti ir kūdikių namuose naktį praleidusio sūnaus. Sekmadienio vakarą, kai motina skriaudė mažylį, vaikų tėvas darbavosi sode.
Kaip lytiniai hormonai lemia mūsų išvaizdą, sveikatą ir net charakterį  (9)
2015 m. birželio 15 d. 00:10
Bandydami paaiškinti tam tikromis mėnesio dienomis netikėtai užplūstančią prastą nuotaiką, geidulingus vyrų žvilgčiojimus į kairę ar paauglių krečiamas kvailystes, neretai mestelėjame: „Tai – tik hormonai.“ Kad hormonai, nesiginčysime, bet ar neturėtume atsisakyti dalelytės „tik“?
Kodėl vyras man moka „žmonos premiją“  (122)
2015 m. gegužės 31 d. 12:00
Nestabilios ir sudėtingos ekonominės situacijos akivaizdoje nemažai moterų apsisprendžia nuo galvą dėl šeimos finansų sukančių sutuoktinių nuslėpti faktą, kad už gautą premiją įsigijo išsvajotąją „Chanel“ rankinę, skelbia BBC .
Lietuvos tėvų forumo narys: bandoma įvesti supratimą, kad vaikai priklauso valstybei  (280)
2015 m. balandžio 23 d. 20:38
Jeigu tėvas nemokėjo prižiūrėti vaiko ir jį mušė, uždraudus tai daryti, tėvas neišmoks juo rūpintis. Taip sako Lietuvos tėvų forumo (LTF) narys Andrius Atas, komentuodamas naują Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projektą. Kitą projekto aspektą – nurodymą, iki kokio amžiaus ir kuriuo metu vaikai negali būti vieni – jis vertina kaip valstybės bandymą pasisavinti vaikus.
Tėčiams: kaip sukurti artimą ryšį su vaiku
2015 m. balandžio 19 d. 00:10
Šiais laikais nieko nestebina parkuose vežimėlius stumiantys ar nešynėje kūdikius besinešantys tėčiai. Jeigu jūsų vaiko tėtis nedrįsta imtis tėvystės pareigų, siūlome keletą patarimų, kurie padeda vyrams užmegzti tvirtesnį ryšį su vaikais.
Dvi kaunietes imtis naujo iššūkio paskatino motinystė
2015 m. balandžio 13 d. 14:04
Dvi mamos iš Kauno Rasa ir Kristina užsimojo išties plačiai – sukurti tinklalapį, kuriame būtų visos Lietuvos ugdymo įstaigos. Be to, apie vaiko lankomą darželį ar mokyklą būtų galima palikti norimą komentarą. Kviečiame susipažinti su dviem veikliomis mamomis iš arčiau.
Mitai, kuriuos būtina paneigti: atsiradus vaikams, baigiasi gyvenimas  (155)
2015 m. balandžio 6 d. 10:33
Su nauju, džiaugsmingu ir neįprastu mamos statusu moters gyvenime atsiranda daugybė baimių: bijome sustorėti, bijome, kad nesusidorosime su tėvų vaidmeniu, kad stigs laiko, neteksime karjeros perspektyvų. Ar pagrįsti šie nuogąstavimai ir kokių galimybių atveria motinystės atostogos?
Šešiametę Olandijos pilietę Lietuvoje augins teta: užsienietis tėvas įtartas prekyba žmonėmis  (65)
2015 m. kovo 27 d. 10:13
Tragiškai žuvusios mamos netekusi šešiametė Olandijos pilietė Fatima galės ramiai augti Lietuvoje savo tetos šeimoje. Klaipėdos miesto apylinkės teismas penktadienį nusprendė patenkinti patenkinti mergaitės tetos Dovilės V. ieškinį atskirti Fatimą nuo jo tėvo Mohameto Tazulo I. ir skirti ja nuolatine dukterėčios globėja.
Moterys be to negali: klausimai, priversiantys susimąstyti  (19)
2015 m. kovo 24 d. 05:30
Dirbančios besilaukiančios moterys nusipelno mūsų paramos, o ne serijos neapgalvotų pasisakymų. Tad galvokime prieš kalbėdami, ragina britų dienraščio „ The Guardian “ žurnalistė Laura Bates.
Klausk teisininko: kaip sutvarkyti dokumentus, kad vienas iš tėvų vaiką išsivežtų į Norvegiją?  (31)
2015 m. kovo 21 d. 12:00
Mano brolis prieš 6 metus išsiskyrė su žmona , sūnus teismo sprendimu liko su mama, brolis moka alimentus. Dabar jo sūnui sueina 16 metų, kadangi neklauso motinos, į mokyklą nori eina, nori ne, ji sutinka, kad sūnų paimtų tėvas . Jis gyvena Norvegijoje, su tokiu pasiūlymu sutinka. Kaip teisiškai jam pasielgti, norint sūnų išsivežti – buvusi žmona nori pas notarą parašyti, kad sutinka, jog sūnus važiuos gyventi pas tėvą ir ten tęs mokslus. Ar to pakanka?
Portugalijoje gyvenanti lietuvė: vaikams čia negailima dėmesio ir meilės  (10)
2015 m. vasario 26 d. 08:11
Darželyje lovyčių nėra, jei kas nori miego, krinta ant didelio čiužinio grupėje ir pasnaudžia. Vaikai čia neverkia, o atsisveikindami išbučiuoja auklėtoją. Kur čia tokie stebuklai? Portugalijoje.
Neįgalius vaikus auginanti mama: esu izoliuota nuo visuomenės  (43)
2015 m. vasario 25 d. 23:25
Savivaldybių, neįgaliųjų organizacijų bei valdžios institucijų atstovai diskutuoja dėl laikinojo atokvėpio tarnybų steigimo šalyje. Lietuvoje gyvena apie 210 tūkst. sutrikusio intelekto asmenų, kurių daugelį prižiūri tėvai ar globėjai, tačiau kol kas nėra sąlygų neįgaliojo palikti laikinai saugiai globoti, tėvams prireikus kur nors išvykti ar susirgus.
N. Bunkė – apie santykius su buvusio vyro mergina: labai pasitikiu Juste  (253)
2015 m. vasario 19 d. 18:17
Natalija Bunkė naujienų portalui DELFI davė nuoširdų ir išsamų interviu apie motinystę, kaip po skyrybų su Danieliumi Bunkumi jai sekasi auginti trejų su puse metų sūnų Kristupą, ar pavyksta sutarti su nauja vaiko tėvo mylimąja Justina Stambrauskaite ir kokius reikalavimus turi atitikti būsimasis jos vyras.
Klausk teisininko: ar po skyrybų galiu išsivežti vaiką į užsienį be jo tėvo sutikimo?  (20)
2015 m. vasario 14 d. 12:00
Ar po skyrybų galiu į užsienį išsivežti savo nepilnametį vaiką? Ar tam turiu gauti buvusio sutuoktinio, vaiko tėvo leidimą?
A. Paulauskas. Lietuva nesaugo savo mažųjų piliečių Norvegijoje  (138)
2015 m. vasario 4 d. 09:00
Netylančios kalbos apie problemas dėl vaikų atiminėjimo Norvegijoje verčia sunerimti. Lietuva nesaugo savo piliečių. Ne vienas vaikų atėmimo atvejis rodo barbarišką elgesį su lietuvių šeimomis, kurie gyvena Norvegijoje ir nepritampa prie tos šalies vaiko teisių apsaugos standartų.
Indianoje sulaikyta porelė, nufilmavusi kūdikį su pistoletu rankoje  (4)
2015 m. sausio 12 d. 19:34
Indianos valstijoje sulaikyta viena pora, kuriai pateikti kaltinimai aplaidžia vaiko priežiūra, kai policijos konfiskuotame mobiliajame telefone buvo aptiktas vaizdo įrašas, kuriame ši porelė moko vienų metų kūdikį apžioti šautuvą ir leisti garsus, panašius į ginklo šūvius, teigė policija .