vaiko priežiūra

Demografai skambina pavojaus varpais  (110)
2014 m. balandžio 17 d. 06:54
Lietuvos šeimos politika yra orientuota į socialines išmokas, o ne paslaugas, todėl didelio gimstamumo didėjimo tikėtis neverta.
K. Krysko-Skambinė atvirai: apie grožio paslaptis, ištirpusius kilogramus ir karjerą  (38)
2014 m. balandžio 16 d. 09:20
Greitai 33-ąjį gimtadienį švęsiančiai dainininkei, dvejų su puse Majaus mamai, Karinai Krysko -Skambinei, scenoje netrūksta energijos, o išvaizda ji primena paauglę. Karina, šiuo metu gyvenanti intensyviu Kaunas- Vilnius-Kaunas režimu, netrukus klausytojus žada nustebinti nauja daina ir pasakoja, kaip sėkmingai suderinti karjerą, šeimą ir nepamiršti savęs.
Vaiko gimimas – poros santykių išbandymas  (35)
2014 m. balandžio 14 d. 07:52
Vaikelio laukimo džiaugsmas sutuoktiniams dažnai nustelbia mintis apie tai, kokie pokyčiai laukia poros santykių. Tapimo tėvais periodas – vienas sunkesnių etapų šeimos gyvenime. Apie tai, kaip įveikti krizę, kaip išlaikyti meilės ir bendrumo jausmą - pokalbis su psichologe Gintare Jurkevičiene.
Tik pagimdžiusi kūdikį 18-metė suprato buvusi nėščia  (80)
2014 m. kovo 25 d. 06:00
Aštuoniolikos metų mergina, koledže studijuojanti vaiko priežiūrą, suprato pati buvusi nėščia tik tuomet, kai ant tėvų vonios kambario grindų pagimdė dukrelę.
Aukštas pareigas vyro restorane užimanti N. Pareigytė: tikiuosi, darbas nepablogins santykių  (89)
2014 m. kovo 24 d. 16:13
Grupės „69 Danguje” narė Nijolė Pareigytė-Rukaitienė gyvena „ant lagaminų“. Moteris iš Kauno, kur dabar gyvena, dažnai atvyksta į Vilnių. Sostinėje dainininkės laukia koncertai, repeticijos, filmavimai, fotosesijos. „Jei vienai dienai atvykstu į Vilnių, stengiuosi susitvarkyti kuo daugiau reikalų“, - DELFI kalbėjo dainininkė.
Ekspertė: Lietuvoje vyrai – ne tėčiai, o bankomatai  (118)
2014 m. vasario 16 d. 12:00
Lietuvoje į vyrus žiūrima kaip į bankomatus – jie vertingi tiek, kiek atneša pinigų, o vaikų priežiūra tampa vien moterų pareiga, sako Lygių galimybių plėtros centro atstovė Margarita Jankauskaitė . „Mes pamirštame, kad vyras nori turėti šeimą ne tik teoriškai ir matyti savo vaikus ne vien nuotraukose. Jis nori būti vertinamas ne vien dėl parnešamų pinigų“, – pabrėžia ji.
Vyną pilstantis gydytojas: mano gyvenime viskas kažkaip ne pagal planą  (11)
2014 m. vasario 12 d. 00:05
„Kodėl vynas ? Esu didelis tinginys, o ši sritis nereikalavo ypatingų pastangų,“ - į klausimą, kodėl atidarė vyninę, atsako Vaidotas Burbulis (48 m.).
Tėvų skyrybos. Kaip palengvinti vaiko prisitaikymą?  (7)
2014 m. vasario 9 d. 10:30
Tikriausiai nekyla abejonių, jog šeimos skyrybos visuomet daugiau ar mažiau paliečia ne tik besiskiriančius suaugusiuosius, bet ir įvairaus amžiaus jų vaikus. Atsižvelgiant į taip dažnai aptariamas tėvų skyrybų pasėkmes vaikams, poveikį jų ateičiai, natūraliai iškyla klausimai: ”Kaip besiskiriantiems sutuoktiniams naudingiausia elgtis?”, “Kas galėtų palengvinti vaiko prisitaikymą prie tėvų skyrybų?”.
Šeimą kuriančią neįgalią porą stebina klausimai, ar ji pajėgi mylėtis  (129)
2014 m. vasario 3 d. 21:46
Kažkur visai šalia mūsų, tarsi nematomi gyvena neįgalieji, kurie yra ne belyčiai asmenys, o mylintys bei norintys būti mylimi vaikinai ir merginos, vyrai ir moterys. Jie kaip ir kiekvienas taip pat nori artimo bendravimo bei šeimos. Vis tik, dėl vienų ar kitų priežasčių negalią turintys žmonės dažniau jos atsisako.
5 dažniausi vaikų susižalojimai namuose: ar galima išvengti?
2014 m. sausio 28 d. 00:00
Liaudies išmintis byloja - „Visur gerai, bet namuose geriausia". Tačiau ar geriausia reiškia saugiausia? Pastaruoju metu visuomenės sveikatos specialistai, medikai ir socialiniai darbuotojai kelia į viešumą ne naują, bet labai menkai nagrinėjamą vaikų saugos namuose problemą.
Kaip padėti vaiko imunitetui natūraliomis priemonėmis?  (1)
2014 m. sausio 27 d. 00:00
Tamsaus metų laiko pasekmes savo organizmui jaučiame visi, o itin skaudžiai - vaikai ir itin daug dirbantys žmonės, nes jų imuninė sistema ypač jautri.
Sugrįžusią emigrantę ištiko šokas: vaikai čia valgo šviežią maistą  (599)
2014 m. sausio 23 d. 16:12
Šiaulietė dizainerė Virginija Vilčiauskaitė prieš keletą metų grįžo į Lietuvą iš Amerikos, kur gyveno penkiolika metų. Nuvedusi savo sūnų į mažo Gruzdžių miestelio darželį, moteris negalėjo patikėti, kad už 160 litų jos vaikas ne tik valgo šviežią maistą pagal dietologų sudarytą meniu, bet ir yra visapusiškai lavinamas profesionalių pedagogų ir specialistų. Virginijos papasakota istorija apie vaikų darželio paieškas Amerikoje priverčia patikėti, kad ne viskas Lietuvoje yra blogai.
Vieniša mama Anglijoje: aš juos apgavau  (331)
2014 m. sausio 12 d. 14:25
Jungtinės Karalystės socialinės apsaugos sistema padeda išgyventi mažai uždirbantiems asmenims bei tėvams, dėl nepritekliaus negalintiems pilnavertiškai auginti savo atžalų. Kasmet, svarstydama biudžetą, šalies Vyriausybė atsigręžia į tėvus ir nuolat balansuoja tarp pašalpų padidinimo bei jų mažinimo.
Įvardintas skirtumas tarp mamos ir tėčio smegenų  (5)
2014 m. sausio 7 d. 14:02
Tai, kad vyro ir moters smegenys skiriasi, abejonių nėra. Žinant, kaip vyro ir moters smegenys reaguoja į vaiko verksmą, galima efektyviau planuoti vaiko priežiūrą.
Gimdymas buvo visai kitoks, nei tikėjausi skaitytojos istorija  (5)
2014 m. sausio 7 d. 00:00
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Indrei.
Kodėl nesimylime po gimdymo - negalime ar nenorime?  (6)
2013 m. lapkričio 21 d. 00:05
Pirmasis pasimylėjimas po gimdymo beveik prilygsta Pirmajam kartui. Ta pati skausmo baimė, nerimas dėl ne itin dailių kūno formų... Skirtumas tik toks, kad šįsyk bijote pažadinti ne už sienos miegančius tėvus, o savo kūdikį.
Kitoks I. Norkūnienės gyvenimas po dukros gimimo: nauji namai džiugina, bet buitis „žudo“, nebėra kada aiškintis santykių  (187)
2013 m. rugsėjo 15 d. 16:12
Choreografė, buvusi populiaraus TV šokių projekto komisijos narė Ieva Norkūnienė lietuviams tapo pažįstama prieš keletą metų, kai pradėjo dirbti TV eteryje. Viešųjų ryšių specialistai anksčiau Ievai lipdė ir skandalistės, ir dėmesio trokštančios aštrialiežuvės išsišokėlės etiketes.
5 vaikų išdaigos, vos nesibaigusios tragiškai  (1)
2013 m. rugsėjo 4 d. 00:01
Sakoma, kad vaikų išdykavimai yra neišvengiama ir labai smagi gyvenimo dalis, tačiau kartais jie gali baigtis labai liūdni. Penkios tikros istorijos, nutikusios itin smalsiems ir aktyviems vaikams. Būkime atsargūs!
Vilniečių kovos dėl auklės: kainos „muša“ rekordus  (374)
2013 m. rugpjūčio 6 d. 10:12
Daugybei vilniečių šeimų jau galutinai užgeso viltis gauti vietą valstybiniame darželyje, todėl jie ėmė intensyviai ieškoti auklės. Be jų, auklių dar ieško ir po motinystės atostogų į darbo vietas rudenį grįžtančios mamos.
Mano vyras myli mirusią merginą  (257)
2013 m. rugpjūčio 6 d. 07:30
Su vyru esu susituokus jau penkerius metus, turim dukrytę, dabar laukiuosi dar vieno vaikelio. Šeima atrodo ideali: sutariam, niekad nebūna didžiulių pykčių, dalinamės namų ruošos darbais ir vaiko priežiūra, abu turim stabilius darbus ir bendrą biudžetą. Vyras mane kartais palepina, atneša kavos į lovą, nuperka gėlių, sako, kad myli. Atrodo, negalėčiau būti laimingesnė, bet aš juo netikiu... ir turiu tam priežastį. Jis myli mirusią merginą.
Seksologas: visi vyrai suka į kairę – tai tik laiko klausimas  (154)
2013 m. liepos 21 d. 23:15
Seksologas V. Šapurovas: jei po gimdymo vyras suka į kairę, moteris turi prisiimti atsakomybę už tai.
Kodėl vaikui nereikia tobulos mamos ir supertėčio  (4)
2013 m. liepos 16 d. 06:25
Nesate tobula mama ? Manote, kad galėtumėte būti geresniu tėčiu? Sveikiname! Esate tai, ko ir reikia jūsų vaikui.
Ar Lietuvoje žindymo kultas tikrai per didelis? skaitytojos išpažintis  (83)
2013 m. liepos 13 d. 06:25
Mūsų portalui parašiusi jauna mama tvirtina, kad Lietuvoje jaučiamas nenormaliai didelis spaudimas žindyti vaiką. Ji to daryti negalėjusi, todėl priekaištų ir komentarų neatlaikiusi net susirgo pogimdymine depresija .
Septynmetis tapo girto suaugusiojo vairuotoju  (8)
2013 m. birželio 21 d. 08:07
Vienam australui buvo pateikti kaltinimai leidus septynerių metų berniukui parvežti jį namo, kai jis pats buvo apsvaigęs nuo alkoholio.
Tyrimas: lietuviams nepriimtina, kad vaikų turinti moteris dirbtų daugiau už vyrą  (105)
2013 m. birželio 19 d. 06:00
Nors specialistai Lietuvoje esančias bene ilgiausias vaiko priežiūros atostogas Europoje vertina prieštaringai, dauguma mūsų šalies piliečių jomis patenkinti, o beveik ketvirtadalis norėtų jų dar ilgesnių, rodo KTU atlikta sociologinė apklausa.
Skandalas privačiame darželyje: vaikai miega ant žemės, valgo užpilamus makaronus  (387)
2013 m. birželio 12 d. 14:42
Sostinės Fabijoniškių rajone privatų darželį „Žemuogių pieva“ pasirinkę mažylių tėvai kreipėsi į teismą, siekdami atsiimti sumokėtus pinigus. Kaip DELFI sakė Aurelija Kirkliauskienė, ją ir kitus tėvus pašiurpino tai, kad ekologiško darželio vaikai „maitinami vien užpilamais makaronais ir bulvių koše“, o dalis „migdomi tiesiog ant grindų“.
Kokio amžiaus vaikui labiausiai reikia tėčio?  (6)
2013 m. birželio 2 d. 08:15
Kokia yra tėčio vieta šeimoje gimus kūdikiui, jam pradėjus vaikščioti ar iškeliavus į darželį ar mokyklą? Apie tai svarsto individualiosios (Adlerio) psichologijos analitikas ir seksologas Viktoras Šapurovas.
D.Šakalienė. Vaikų konfiskavimo fenomenas  (593)
2013 m. gegužės 7 d. 09:37
Istorija kartojasi, isterija nauja. Prieš ketverius metus, panašiu metu Seime buvo svarstomos panašios įstatymo pataisos – uždrausti visų formų smurtą prieš vaikus, pripažinti, kad mūsų vaikai – tokie pat žmonės kaip ir mes, kuriems galioja tos pačios įgimtos žmogaus teisės ir laisvės kaip ir kiekvienam mūsų. Įgimtos – tai reiškia atsinešamos gimstant.
Pričiupta lietuvė, Londone dešimtims žmonių žadėjusi darbą  (75)
2013 m. balandžio 24 d. 17:34
Londono lietuvių emigrantų vaikų darželio „Obelėlė“ įkūrėja Alvija Černiauskaitė susidūrė su įžūliu tautietės, bandžiusios jos versle fiktyviai įdarbinti kelias dešimtis žmonių, nusikaltimu. Sukčiuvienė, išplatinusi skelbimus apie neva ieškomus darbuotojus, prieš juos tariamai įdarbinat, apsimetusi policijos atstove, surinkdavo pinigus už pažymos išdavimą, kuri reikalinga norint pradėti dirbti.