vaiko priežiūra

Klausk teisininko: ar darbdavys turi teisę kištis į mano asmeninį gyvenimą?  (63)
2014 m. gruodžio 14 d. 19:05
Dirbu tarptautinėje kompanijoje Klaipėdoje, jau ne pirmą kartą tenka išklausyti vadovo paaiškinimus, kaip turėčiau gyventi su savo žmona .
Sociologė: vyrai savo vaikams nebenori būti tik griežti prižiūrėtojai  (5)
2014 m. gruodžio 14 d. 18:41
Šiuolaikiniai vyrai tampa sąmoningesni ir nebegali visiškai atsiriboti nuo vaikų priežiūros, sako Vilniaus universiteto sociologė Lina Šumskaitė. „Tai daryti juos verčia tiek išorinės šeimos politikos priemonės (tarkim, pasiruošimo kursai vyrams ir moterims), tiek aktyvi partnerė, kuri skatina skaityti literatūrą, susijusią su vaikų ugdymu, tiek krizės (pavyzdžiui, išsiskyrę vyrai buvo priversti permąstyti savo vaidmenį, koreguoti elgesį)“, – vardija mokslininkė.
Sukritikavo Lietuvą dėl lyčių lygybės  (89)
2014 m. gruodžio 3 d. 19:03
Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas (CEDAW) siūlo Lietuvai neatidėliojant paskirti lygių galimybių kontrolierių.
Strategija: šeimai turi užtekti normaliai uždirbančio vyro atlyginimo  (223)
2014 m. lapkričio 8 d. 14:53
Tėvų organizacijos skambina pavojaus varpais dėl moterų atitraukimo nuo šeimos, lygių galimybių atstovai tokį požiūrį vadina ne tik pasenusiu, bet ir grėsmingu.
5 melagystės, arba kuo skundžiasi jaunos mamos  (23)
2014 m. lapkričio 8 d. 00:10
"Man nėra laiko net dantų išsivalyti!" - pasiskundė viena kūdikio mama, kai dar tik laukiausi Augusto. Ir tai buvo tik viena iš keliolikos mamų, vienas iš tūkstančių skundų, kuriais motinystės paragavusios moterys trumpai anonsuodavo, kas manęs laukia. Bus blogai - tuo buvau įsitikinusi.
H. Berry vaiko tėvas iš aktorės reikalauja tūkstančius siekiančios mėnesinės kompensacijos  (2)
2014 m. lapkričio 3 d. 08:34
Halle Berry vaiko tėvas iš savo buvusios mylimosios reikalauja kas mėnesį jam mokėti 16 tūkst. dolerių (beveik 44 tūkst. Lt) išmoką. Savo reikalavimą Gabrielis Audry argumentuoja labai paprastai: esą po konflikto su aktorės vyru Oliveriu Martinezu, kuris įvyko praeitais metais, jis niekaip negali susirasti darbo, skelbia perezhilton.com.
Austėja Landsbergienė: vaikas turi teisę nemiegoti pietų miego  (41)
2014 m. spalio 27 d. 00:05
Jau iš vakaro vaikas ima niurgzti: „Nenoriu į darželį, nes ten reikės miegoti." Ryte niurzgimas pereina į raudą, o privažiavus darželį virsta klyksmu. Ką daryti? Konsultuoja darželių tinklo „Vaikystės sodas" vadovė edukologijos m. dr. keturių vaikų mama Austėja Landsbergienė.
Vos pagimdžiusi žmona išėjo iš namų ir nori vien alimentų  (396)
2014 m. spalio 19 d. 00:02
Vis daugiau vyrų, kuriems rūpi savi vaikai. Po skyrybų – vis daugiau teigiančių, kad iš jų norima vien alimentų.
Papasakojo, kiek per mėnesį išleidžia vaiką auginančios šeimos  (156)
2014 m. spalio 16 d. 09:32
DELFI skaitytojų paprašė pasidalinti, kiek jų šeimoms tenka išleisti kiekvieną mėnesį. Šeimos buvo atviros – kai kurios jų verčiasi išties sunkiai.
Miopatija: viena liga – daugybė diagnozių  (3)
2014 m. spalio 16 d. 08:10
Lina su vyru sveikatos problemomis niekuomet nesiskundė. Tad sužinoję apie nėštumą net nepagalvojo, kad kas nors gali būti ne taip. „Pasirodo, tai – ruletė, kurioje dalyvaujame visi. Esame ramūs tik tol, kol lemties ratas nesustoja ties mumis“, – apie įgimtą sūnaus skeleto raumenų miopatiją pasakojo straipsnio herojė Lina.
Gydymo įstaiga pasipiktinusi mama: negi visai nėra žmogiškumo?  (299)
2014 m. spalio 6 d. 10:03
Kai visi tik rūpinasi visokių netradicinių pažiūrų žmonių diskriminacija, jų teisėmis, lieka nepastebėti visai tradicinių pažiūrų žmonės. Pavyzdžiui, mamos su mažais vaikais vežimėliuose.
N. Bunkės patarimai uždirbantiems minimumą : sugebėjau išgyventi savaitę turėdama 20 litų  (325)
2014 m. spalio 4 d. 10:00
„Pramogų tribūnos“ rubrikoje šį savaitgalį savo nuomonę išsako grupės „Pop Ladies“ lyderė Natalija Bunkė . Vyriausybė nuo spalio 1 dienos nutarė padidinti minimalią mėnesinę algą ( MMA ) iki 1035 litų (300 eurų).  Nusprendėme pasidomėti, ką apie MMA kėlimą mano viena populiariausių  Lietuvos  atlikėjų. Ar moteriai užtektų tiek pinigų išgyventi mėnesį? Kiek ji išleidžia pati? Ir ką patartų tiems, kurie nuolat skundžiasi, kad neužtenka pinigų ir per mažai uždirba?
Tris brolius ir du sūnus palaidojusi moteris: turime išmokti teisingai žiūrėti į vaikus su negalia  (93)
2014 m. rugsėjo 25 d. 15:44
„Esu viena iš daugelio tūkstančių Lietuvos mamų, auginusių ar auginančių negalią turintį vaiką. Vienam mano sūnui šiandien būtų – 27, kitam – 11 metų“, – savo pasakojimą pradeda labdaros ir paramos fondo „ Algojimas “ vadovė ir steigėja Aušra Stančikienė .
Vegetariško vaikų darželio vadovė: aš prisiimu atsakomybę  (115)
2014 m. rugsėjo 20 d. 15:00
Vilniuje ir Kaune veikia vaikų darželiai, kuriuose vaikai negauna mėsos ar paukštienos. Ir jų vadovai nedaro nieko nusikalstamo - įstatymuose įrašyta, jog vaikas turi būti maitinamas daug baltymų ir angliavandenių turinčiu maistu, o bsltymų gausu ir ankštinėse daržovėse, pieno produktuose. Vis dėlto, visuomenės sveikatos centrų atstovai sako, kad mėsos patiekalai bei žuvis yra nepamainoma vaikų raciono dalis ir nemato galimybių, kad vegetariški valgiaraščiai artimiausiu metu galėtų būti oficialiai patvirtinti. Kokius argumentus pateikia abi pusės ir kam vis tik derėtų nuspresti, ką valgys jūsų vaikas?
Linas Slušnys atskleidžia sėkmingo tėčio receptą  (3)
2014 m. rugsėjo 8 d. 00:05
Kūdikis jau krykštauja namie! Širdyje džiaugsmas, sumišęs su nerimu: „Ar susitvarkysiu?", „Ką daryti, jeigu..." Daugybė klausimų kamuoja ne tik mamas, bet ir tėčius. Šiems skubame į pagalbą. Patarimais ir patirtimi dalijasi žinomas vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys, keturių vaikų tėtis.
Tėvų dilema: kur palikti mokyklos dar nelankantį vaiką?  (27)
2014 m. rugsėjo 3 d. 11:33
Artėjant rudeniui dauguma tėvų susiduria su nemenka dilema – kur pasibaigus atostogų sezonui palikti savo vaiką? Netylant kalboms apie į darželius Vilniuje nepatenkančius vaikus, jie pradeda žvalgytis į auklių paslaugas reklamuojančius skelbimus, tačiau ugdymo srities specialistai įspėja, kad individualią priežiūrą užtęsus per ilgai, kyla rizika pakenkti savo vaiko ateičiai.
A. Jagelavičiūtė: kai du suaugę žmonės nesusitvarko su vienu kūdikėliu, man skamba keistai  (218)
2014 m. rugpjūčio 6 d. 00:00
Kostiumų dailininkė ir stilistė Agnė Jagelavičiūtė (33 m.) su vyru verslininku Mantu Volkumi (34 m.) šiuo metu laukiasi pirmagimio. Tačiau moteris nesėdi vietoje ir yra puikus pavyzdys visoms mamoms, kaip motinystės atostogų metu reikėtų susikurti darbo vietą. Aštrialiežuvė Agnė atidarė virtualų stilisto biurą ir sako, kad klientų jai tikrai netrūksta.
Psichologė apie skyrybas: kaip gyventi toliau?  (1)
2014 m. liepos 23 d. 10:14
Po skyrybų tiek mama, tiek tėtis patiria stresą, susiduria su psichologinėmis problemomis, kaltėmis ir baimėmis. Apie išsiskyrusių tėvų, auginančių vaikus, problemas ir sprendimo būdus kalbame su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologe Rasa Vaitkiene.
Šokiruojantis tyrimas: tos pačios lyties tėvų atžalos sveikesnės ir laimingesnės?  (196)
2014 m. liepos 11 d. 10:53
Tos pačios lyties tėvų atžalos – sveikesnės ir laimingesnės nei specialistų įvardytas vidurkis, atskleidė Melburno universiteto mokslininkų atliktas tyrimas.
Gimus vaikui nebemyliu vyro: erzina viskas, ką jis daro ar sako psichologės komentaras  (16)
2014 m. birželio 30 d. 11:10
„Kodėl gimus vaikui mūsų santykiai pasikeitė ir, deja, ne į gerąją pusę"? Šis klausimas, ko gero, kyla kone visoms jaunoms šeimoms. Į jį atsakyti paprašėme šeimos ir vaikų psichologės Linos Gudaitės.
E. Lubys-Amberlife: svarbiausia kuo daugiau daryti tai, kas patinka  (8)
2014 m. birželio 18 d. 15:51
Retai kada interviu vyksta pašnekovui minant dviratį, bet tokia jau dainininko, žinomo Amberlife vardu, Edgaro Lubio (30) aktyvi dienotvarkė. Prieš šešerius metus vegetaru tapęs muzikantas dieną pradeda meditacija, o baigia keliasdešimties kilometrų krosu.
Kaip apsaugoti vaikus nuo sužalojimų namuose: patarimai ir priemonės
2014 m. birželio 16 d. 12:49
Vasaros sezonas dažnai yra mėgstamiausias vaikų metų laikas, kuomet nereikia eiti į mokyklą ar darželį, galima būti namuose ar atostogauti pas senelius kaime. Tačiau vasarą vaikai patiria ypač daug sužalojimų namuose, pradedant nedideliais įdrėskimais ir baigiant rimtais sveikatos sutrikdymais.
Kaip apsaugoti vaikus nuo sužalojimų namuose? Patarimai ir priemonės
2014 m. birželio 16 d. 00:00
Vasaros sezonas dažnai yra mėgstamiausias vaikų metų laikas, kuomet nereikia eiti į mokyklą ar darželį, galima būti namuose ar atostogauti pas senelius kaime. Tačiau vasarą vaikai patiria ypač daug sužalojimų namuose, pradedant nedideliais įdrėskimais ir baigiant rimtais sveikatos sutrikdymais.
Mamos išpažintis: gydytojai ramino, kad viskas gerai, o vaikas – neįgalus  (58)
2014 m. gegužės 24 d. 15:17
Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Kėdainių viltis“ įkūrėja Asta Rekštienė šiandien savo šeima vadina 20 proto negalią turinčių Savarankiško gyvenimo namų gyventojų, tarp kurių ir jos sūnus.
D. Paulauskas. Trys „motinystės stebuklo“ atramos Lietuvoje – šluota, kočėlas ir kūdikis  (287)
2014 m. gegužės 4 d. 07:00
Prieš gegužės 4 d. minimą Motinos dieną, Prezidentūroje ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ buvo apdovanotos daugiavaikės mamos, užauginusios septynis ir daugiau vaikų – turbūt pirmosios, sulaukusios pasveikinimo Motinos dienos proga.
Demografai skambina pavojaus varpais  (110)
2014 m. balandžio 17 d. 06:54
Lietuvos šeimos politika yra orientuota į socialines išmokas, o ne paslaugas, todėl didelio gimstamumo didėjimo tikėtis neverta.
K. Krysko-Skambinė atvirai: apie grožio paslaptis, ištirpusius kilogramus ir karjerą  (36)
2014 m. balandžio 16 d. 09:20
Greitai 33-ąjį gimtadienį švęsiančiai dainininkei, dvejų su puse Majaus mamai, Karinai Krysko -Skambinei, scenoje netrūksta energijos, o išvaizda ji primena paauglę. Karina, šiuo metu gyvenanti intensyviu Kaunas- Vilnius-Kaunas režimu, netrukus klausytojus žada nustebinti nauja daina ir pasakoja, kaip sėkmingai suderinti karjerą, šeimą ir nepamiršti savęs.
Vaiko gimimas – poros santykių išbandymas  (35)
2014 m. balandžio 14 d. 07:52
Vaikelio laukimo džiaugsmas sutuoktiniams dažnai nustelbia mintis apie tai, kokie pokyčiai laukia poros santykių. Tapimo tėvais periodas – vienas sunkesnių etapų šeimos gyvenime. Apie tai, kaip įveikti krizę, kaip išlaikyti meilės ir bendrumo jausmą - pokalbis su psichologe Gintare Jurkevičiene.
Tik pagimdžiusi kūdikį 18-metė suprato buvusi nėščia  (80)
2014 m. kovo 25 d. 06:00
Aštuoniolikos metų mergina, koledže studijuojanti vaiko priežiūrą, suprato pati buvusi nėščia tik tuomet, kai ant tėvų vonios kambario grindų pagimdė dukrelę.