vaiko priežiūra

Tris brolius ir du sūnus palaidojusi moteris: turime išmokti teisingai žiūrėti į vaikus su negalia  (92)
2014 m. rugsėjo 25 d. 15:44
„Esu viena iš daugelio tūkstančių Lietuvos mamų, auginusių ar auginančių negalią turintį vaiką. Vienam mano sūnui šiandien būtų – 27, kitam – 11 metų“, – savo pasakojimą pradeda labdaros ir paramos fondo „ Algojimas “ vadovė ir steigėja Aušra Stančikienė .
Vegetariško vaikų darželio vadovė: aš prisiimu atsakomybę  (112)
2014 m. rugsėjo 20 d. 15:00
Vilniuje ir Kaune veikia vaikų darželiai, kuriuose vaikai negauna mėsos ar paukštienos. Ir jų vadovai nedaro nieko nusikalstamo - įstatymuose įrašyta, jog vaikas turi būti maitinamas daug baltymų ir angliavandenių turinčiu maistu, o bsltymų gausu ir ankštinėse daržovėse, pieno produktuose. Vis dėlto, visuomenės sveikatos centrų atstovai sako, kad mėsos patiekalai bei žuvis yra nepamainoma vaikų raciono dalis ir nemato galimybių, kad vegetariški valgiaraščiai artimiausiu metu galėtų būti oficialiai patvirtinti. Kokius argumentus pateikia abi pusės ir kam vis tik derėtų nuspresti, ką valgys jūsų vaikas?
Linas Slušnys atskleidžia sėkmingo tėčio receptą  (1)
2014 m. rugsėjo 8 d. 00:05
Kūdikis jau krykštauja namie! Širdyje džiaugsmas, sumišęs su nerimu: „Ar susitvarkysiu?", „Ką daryti, jeigu..." Daugybė klausimų kamuoja ne tik mamas, bet ir tėčius. Šiems skubame į pagalbą. Patarimais ir patirtimi dalijasi žinomas vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys, keturių vaikų tėtis.
Tėvų dilema: kur palikti mokyklos dar nelankantį vaiką?  (27)
2014 m. rugsėjo 3 d. 11:33
Artėjant rudeniui dauguma tėvų susiduria su nemenka dilema – kur pasibaigus atostogų sezonui palikti savo vaiką? Netylant kalboms apie į darželius Vilniuje nepatenkančius vaikus, jie pradeda žvalgytis į auklių paslaugas reklamuojančius skelbimus, tačiau ugdymo srities specialistai įspėja, kad individualią priežiūrą užtęsus per ilgai, kyla rizika pakenkti savo vaiko ateičiai.
A. Jagelavičiūtė: kai du suaugę žmonės nesusitvarko su vienu kūdikėliu, man skamba keistai  (218)
2014 m. rugpjūčio 6 d. 00:00
Kostiumų dailininkė ir stilistė Agnė Jagelavičiūtė (33 m.) su vyru verslininku Mantu Volkumi (34 m.) šiuo metu laukiasi pirmagimio. Tačiau moteris nesėdi vietoje ir yra puikus pavyzdys visoms mamoms, kaip motinystės atostogų metu reikėtų susikurti darbo vietą. Aštrialiežuvė Agnė atidarė virtualų stilisto biurą ir sako, kad klientų jai tikrai netrūksta.
Psichologė apie skyrybas: kaip gyventi toliau?  (1)
2014 m. liepos 23 d. 10:14
Po skyrybų tiek mama, tiek tėtis patiria stresą, susiduria su psichologinėmis problemomis, kaltėmis ir baimėmis. Apie išsiskyrusių tėvų, auginančių vaikus, problemas ir sprendimo būdus kalbame su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologe Rasa Vaitkiene.
Šokiruojantis tyrimas: tos pačios lyties tėvų atžalos sveikesnės ir laimingesnės?  (196)
2014 m. liepos 11 d. 10:53
Tos pačios lyties tėvų atžalos – sveikesnės ir laimingesnės nei specialistų įvardytas vidurkis, atskleidė Melburno universiteto mokslininkų atliktas tyrimas.
Gimus vaikui nebemyliu vyro: erzina viskas, ką jis daro ar sako psichologės komentaras  (16)
2014 m. birželio 30 d. 11:10
„Kodėl gimus vaikui mūsų santykiai pasikeitė ir, deja, ne į gerąją pusę"? Šis klausimas, ko gero, kyla kone visoms jaunoms šeimoms. Į jį atsakyti paprašėme šeimos ir vaikų psichologės Linos Gudaitės.
E. Lubys-Amberlife: svarbiausia kuo daugiau daryti tai, kas patinka  (8)
2014 m. birželio 18 d. 15:51
Retai kada interviu vyksta pašnekovui minant dviratį, bet tokia jau dainininko, žinomo Amberlife vardu, Edgaro Lubio (30) aktyvi dienotvarkė. Prieš šešerius metus vegetaru tapęs muzikantas dieną pradeda meditacija, o baigia keliasdešimties kilometrų krosu.
Kaip apsaugoti vaikus nuo sužalojimų namuose: patarimai ir priemonės
2014 m. birželio 16 d. 12:49
Vasaros sezonas dažnai yra mėgstamiausias vaikų metų laikas, kuomet nereikia eiti į mokyklą ar darželį, galima būti namuose ar atostogauti pas senelius kaime. Tačiau vasarą vaikai patiria ypač daug sužalojimų namuose, pradedant nedideliais įdrėskimais ir baigiant rimtais sveikatos sutrikdymais.
Kaip apsaugoti vaikus nuo sužalojimų namuose? Patarimai ir priemonės
2014 m. birželio 16 d. 00:00
Vasaros sezonas dažnai yra mėgstamiausias vaikų metų laikas, kuomet nereikia eiti į mokyklą ar darželį, galima būti namuose ar atostogauti pas senelius kaime. Tačiau vasarą vaikai patiria ypač daug sužalojimų namuose, pradedant nedideliais įdrėskimais ir baigiant rimtais sveikatos sutrikdymais.
Mamos išpažintis: gydytojai ramino, kad viskas gerai, o vaikas – neįgalus  (58)
2014 m. gegužės 24 d. 15:17
Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Kėdainių viltis“ įkūrėja Asta Rekštienė šiandien savo šeima vadina 20 proto negalią turinčių Savarankiško gyvenimo namų gyventojų, tarp kurių ir jos sūnus.
D. Paulauskas. Trys „motinystės stebuklo“ atramos Lietuvoje – šluota, kočėlas ir kūdikis  (287)
2014 m. gegužės 4 d. 07:00
Prieš gegužės 4 d. minimą Motinos dieną, Prezidentūroje ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ buvo apdovanotos daugiavaikės mamos, užauginusios septynis ir daugiau vaikų – turbūt pirmosios, sulaukusios pasveikinimo Motinos dienos proga.
Demografai skambina pavojaus varpais  (110)
2014 m. balandžio 17 d. 06:54
Lietuvos šeimos politika yra orientuota į socialines išmokas, o ne paslaugas, todėl didelio gimstamumo didėjimo tikėtis neverta.
K. Krysko-Skambinė atvirai: apie grožio paslaptis, ištirpusius kilogramus ir karjerą  (36)
2014 m. balandžio 16 d. 09:20
Greitai 33-ąjį gimtadienį švęsiančiai dainininkei, dvejų su puse Majaus mamai, Karinai Krysko -Skambinei, scenoje netrūksta energijos, o išvaizda ji primena paauglę. Karina, šiuo metu gyvenanti intensyviu Kaunas- Vilnius-Kaunas režimu, netrukus klausytojus žada nustebinti nauja daina ir pasakoja, kaip sėkmingai suderinti karjerą, šeimą ir nepamiršti savęs.
Vaiko gimimas – poros santykių išbandymas  (35)
2014 m. balandžio 14 d. 07:52
Vaikelio laukimo džiaugsmas sutuoktiniams dažnai nustelbia mintis apie tai, kokie pokyčiai laukia poros santykių. Tapimo tėvais periodas – vienas sunkesnių etapų šeimos gyvenime. Apie tai, kaip įveikti krizę, kaip išlaikyti meilės ir bendrumo jausmą - pokalbis su psichologe Gintare Jurkevičiene.
Tik pagimdžiusi kūdikį 18-metė suprato buvusi nėščia  (80)
2014 m. kovo 25 d. 06:00
Aštuoniolikos metų mergina, koledže studijuojanti vaiko priežiūrą, suprato pati buvusi nėščia tik tuomet, kai ant tėvų vonios kambario grindų pagimdė dukrelę.
Aukštas pareigas vyro restorane užimanti N. Pareigytė: tikiuosi, darbas nepablogins santykių  (89)
2014 m. kovo 24 d. 16:13
Grupės „69 Danguje” narė Nijolė Pareigytė-Rukaitienė gyvena „ant lagaminų“. Moteris iš Kauno, kur dabar gyvena, dažnai atvyksta į Vilnių. Sostinėje dainininkės laukia koncertai, repeticijos, filmavimai, fotosesijos. „Jei vienai dienai atvykstu į Vilnių, stengiuosi susitvarkyti kuo daugiau reikalų“, - DELFI kalbėjo dainininkė.
Ekspertė: Lietuvoje vyrai – ne tėčiai, o bankomatai  (118)
2014 m. vasario 16 d. 12:00
Lietuvoje į vyrus žiūrima kaip į bankomatus – jie vertingi tiek, kiek atneša pinigų, o vaikų priežiūra tampa vien moterų pareiga, sako Lygių galimybių plėtros centro atstovė Margarita Jankauskaitė . „Mes pamirštame, kad vyras nori turėti šeimą ne tik teoriškai ir matyti savo vaikus ne vien nuotraukose. Jis nori būti vertinamas ne vien dėl parnešamų pinigų“, – pabrėžia ji.
Vyną pilstantis gydytojas: mano gyvenime viskas kažkaip ne pagal planą  (11)
2014 m. vasario 12 d. 00:05
„Kodėl vynas ? Esu didelis tinginys, o ši sritis nereikalavo ypatingų pastangų,“ - į klausimą, kodėl atidarė vyninę, atsako Vaidotas Burbulis (48 m.).
Tėvų skyrybos. Kaip palengvinti vaiko prisitaikymą?  (7)
2014 m. vasario 9 d. 10:30
Tikriausiai nekyla abejonių, jog šeimos skyrybos visuomet daugiau ar mažiau paliečia ne tik besiskiriančius suaugusiuosius, bet ir įvairaus amžiaus jų vaikus. Atsižvelgiant į taip dažnai aptariamas tėvų skyrybų pasėkmes vaikams, poveikį jų ateičiai, natūraliai iškyla klausimai: ”Kaip besiskiriantiems sutuoktiniams naudingiausia elgtis?”, “Kas galėtų palengvinti vaiko prisitaikymą prie tėvų skyrybų?”.
Šeimą kuriančią neįgalią porą stebina klausimai, ar ji pajėgi mylėtis  (129)
2014 m. vasario 3 d. 21:46
Kažkur visai šalia mūsų, tarsi nematomi gyvena neįgalieji, kurie yra ne belyčiai asmenys, o mylintys bei norintys būti mylimi vaikinai ir merginos, vyrai ir moterys. Jie kaip ir kiekvienas taip pat nori artimo bendravimo bei šeimos. Vis tik, dėl vienų ar kitų priežasčių negalią turintys žmonės dažniau jos atsisako.
5 dažniausi vaikų susižalojimai namuose: ar galima išvengti?
2014 m. sausio 28 d. 00:00
Liaudies išmintis byloja - „Visur gerai, bet namuose geriausia". Tačiau ar geriausia reiškia saugiausia? Pastaruoju metu visuomenės sveikatos specialistai, medikai ir socialiniai darbuotojai kelia į viešumą ne naują, bet labai menkai nagrinėjamą vaikų saugos namuose problemą.
Kaip padėti vaiko imunitetui natūraliomis priemonėmis?  (1)
2014 m. sausio 27 d. 00:00
Tamsaus metų laiko pasekmes savo organizmui jaučiame visi, o itin skaudžiai - vaikai ir itin daug dirbantys žmonės, nes jų imuninė sistema ypač jautri.
Sugrįžusią emigrantę ištiko šokas: vaikai čia valgo šviežią maistą  (599)
2014 m. sausio 23 d. 16:12
Šiaulietė dizainerė Virginija Vilčiauskaitė prieš keletą metų grįžo į Lietuvą iš Amerikos, kur gyveno penkiolika metų. Nuvedusi savo sūnų į mažo Gruzdžių miestelio darželį, moteris negalėjo patikėti, kad už 160 litų jos vaikas ne tik valgo šviežią maistą pagal dietologų sudarytą meniu, bet ir yra visapusiškai lavinamas profesionalių pedagogų ir specialistų. Virginijos papasakota istorija apie vaikų darželio paieškas Amerikoje priverčia patikėti, kad ne viskas Lietuvoje yra blogai.
Vieniša mama Anglijoje: aš juos apgavau  (331)
2014 m. sausio 12 d. 14:25
Jungtinės Karalystės socialinės apsaugos sistema padeda išgyventi mažai uždirbantiems asmenims bei tėvams, dėl nepritekliaus negalintiems pilnavertiškai auginti savo atžalų. Kasmet, svarstydama biudžetą, šalies Vyriausybė atsigręžia į tėvus ir nuolat balansuoja tarp pašalpų padidinimo bei jų mažinimo.
Įvardintas skirtumas tarp mamos ir tėčio smegenų  (5)
2014 m. sausio 7 d. 14:02
Tai, kad vyro ir moters smegenys skiriasi, abejonių nėra. Žinant, kaip vyro ir moters smegenys reaguoja į vaiko verksmą, galima efektyviau planuoti vaiko priežiūrą.
Gimdymas buvo visai kitoks, nei tikėjausi skaitytojos istorija  (5)
2014 m. sausio 7 d. 00:00
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Indrei.
Kodėl nesimylime po gimdymo - negalime ar nenorime?  (6)
2013 m. lapkričio 21 d. 00:05
Pirmasis pasimylėjimas po gimdymo beveik prilygsta Pirmajam kartui. Ta pati skausmo baimė, nerimas dėl ne itin dailių kūno formų... Skirtumas tik toks, kad šįsyk bijote pažadinti ne už sienos miegančius tėvus, o savo kūdikį.