trilogija

„Deadpool“ recenzija: marozams ir jų kiaunėms čia ne vieta  (22)
2016 m. vasario 10 d. 06:10
Per paskutinius dešimt metų kino ekranai buvo užvaldyti įvairiausių komiksų ekranizacijų. Viskas prasidėjo nuo naujoviškai atrodančia bei nuo komiksų nepriklausoma „Betmeno“ trilogija, o užsibaigė grafinėmis novelėmis, tokiomis, kaip „Nuodėmių miestas“ ar „Kingsman. Slaptoji tarnyba“. Tačiau kas per daug, tas nesveika. Konkurencija tarp kino studijų pasidarė pernelyg nuožmi, todėl visos paskutinės „Marvel“ ir „DC“ ekranizacijos žengė niūrumo link, neatsižvelgiant į tai, kaip superherojų istorijos atrodo komiksų puslapiuose.
Kultiniai „DeLorean DMC-12“ sugrįžta  (6)
2016 m. sausio 29 d. 15:03
Jungtinėse Valstijose bus atnaujinta sportinių automobilių „ DeLorean DMC-12“ gamyba, kai JAV federalinė vyriausybė pritarė mažų apimčių gamybos įstatymo projektui. Šiuos automobilius gamins bendrovė „DeLorean Motor Company“, kuri, nors yra pasivadinusi tuo pačiu pavadinimu, nėra susijusi su tikrąja šių mašinų gamintoja , rašo autocar.co.uk.
Geriausios visų laikų romanų adaptacijos kine: nuo „Šindlerio sąrašo“ iki „Žiedų valdovo“  (14)
2016 m. sausio 12 d. 09:04
Ieškant gero siužeto, Holivudas dažnai atsigręžia į literatūrą, kurioje neretai randamas įkvėpimas patiems sėkmingiausiems filmams. Nors kino pramonė garsėja gebėjimu sugadinti nesuskaičiuojamus geriausius klasikinius romanus , keletui režisierių pavyko sukurti išties didingas adaptacijas didžiajame ekrane, rašo hollywoodreporter.com.
Kinijos „Dalian Wanda“ pirks „Legendary Entertainment“
2016 m. sausio 12 d. 08:40
Vienas didžiausių investuotojų į Kinijos pramogų pasaulį – Kinijos korporacija „Dalian Wanda“ – pirks Holivudo kino studijos „Legendary Entertainment“ kontrolinį akcijų paketą už 3,5 mlrd. JAV dolerių, informuoja BBC.
„Grėsmingasis aštuonetas“ recenzija. 3 valandos tarantiniškos atgaivos  (21)
2016 m. sausio 4 d. 06:57
Kultinis bei visų mylimas kino režisierius ir scenaristas Quentinas Tarantino po trijų metų tylos vėl sugrįžta į kino ekranus su dar vienu puikiu, jau aštuntuoju savo karjeroje, režisuotu filmu. Šįkart kino kūrėjas vėl pristato vesterno žanro juostą, persisėmusią geriausiais septintojo dešimtmečio legendiniais Sergio Leones kurtais filmais, kuriais tiek režisierius, tiek didesnė pasaulio kino mylėtojų dalis žavisi iki šiol.
Kinomano verdiktas: 2015-ųjų Lietuvos kino teatrų perlai  (27)
2015 m. gruodžio 30 d. 15:47
2015-ieji metai kine buvo išties įspūdingi. Jie atnešė labai daug džiaugsmo ir naujovių, o taip pat filmus ir seniai užmirštas tendencijas kine, kuriomis negalime atsidžiaugti iki dabar. Be jokių abejonių, šiuos metus galime pavadinti šnipų temos metais, nes beveik kiekvieną mėnesį kino ekranuose karaliavo koks nors šnipų filmas, nesvarbu, ar tai komedija, trileris ar politinė drama. Taip pat sulaukėme ir legendinių frančizių atgimimo, kurios irgi, kaip ir prieš daugelį metų, yra įdomios masėms ir seniems gerbėjams.
Kalėdos kine: filmų gidas  (1)
2015 m. gruodžio 24 d. 09:16
Neabejojame, jog bus tokių, kurie gausias šventines vaišes nuspręs virškinti kino teatruose. Todėl norime pasiūlyti gidą, palengvinantį pasirinkimą, ką pamatyti didžiuosiuose ekranuose. O juose bus visko: ir siaubo, ir komedijų, ir animacijos.
Erotinių knygų populiarumą didina ir galimybė skaityti telefone
2015 m. gruodžio 22 d. 16:20
Perkamiausių knygų sąrašuose ilgą laiką karaliavusią „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ trilogiją vejasi ir nauji to paties žanro kūriniai. Leidykla „Alma litera“ išleido jau dvi lietuvių autorės A.Gutje „Meilės rūko“ serijos knygas, kurios populiarumu mažai nusileidžia garsiajai trilogijai. Specialistai pastebi, kad antrą kvėpavimą šiems kūriniams suteikia ir galimybė skaityti telefone.
Filmo „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ recenzija: masiniam žiūrovui pataikaujantis variantas  (71)
2015 m. gruodžio 21 d. 19:21
Kai prieš keletą metų buvo viešai patvirtinta, kad bus kuriama „Žvaigždžių karų“ tęsinio trilogija, visas kino pasaulis pradėjo dūgzti kaip labai įtartinų bičių avilys. „Žvaigždžių karai“ – tai sau analogo neturintis ne tik kino, bet ir visos populiariosios kultūros fenomenas, sudrebinęs visą pasaulį nuo pat savo pirmojo pasirodymo 1977 m.
L. Donskis: mano juoko ir užmaršties miestas  (57)
2015 m. gruodžio 19 d. 00:00
Milanas Kundera savo romane „Juoko ir užmaršties knyga“ Prahą pavadino užmaršties miestu – vaiduokliu, neturinčiu jokios atminties. Pasak jo, Prahos atmintį istorija ištrynė du kartus: pirmą kartą – kontrreformacijos metu, antrą – komunizmo laikotarpiu.
Holivudo metų įvykis: į „Žvaigždžių karų“ premjerą susirinko kino pasaulio grietinėlė  (10)
2015 m. gruodžio 15 d. 06:32
Naktį iš pirmadienio į antradienį ( Lietuvos laiku) Holivude įvyko metų premjera. Čia išskirtinei publikai pristatytas itin lauktas filmas „ Žvaigždžių karai : Galia nubunda“ ( Star Wars : The Force Awakens).
„L‘Occitane“ perkamiausių dovanų TOP 10 + KONKURSO laimėtojai  (1)
2015 m. gruodžio 14 d. 00:10
Nustebinkite savo mylimiausius žmones prabangiais „L‘Occitane“ kvepalų ir kūno priežiūros dovanų rinkiniais, kvapniomis mažomis dovanomis, kurios nepaliks abejingų, o jūs būsite tie, kurie išrinko idealią dovaną.
R. Polanskio filmų retrospektyva: kinas, kuriame fantazija pinasi su tikrove
2015 m. lapkričio 28 d. 00:00
Romanas Polanskis yra sudėtinga ir kontroversiška asmenybė. Ryškus talentas ir atkaklumas padėjo jam užkopti į patį kino Olimpą ir pelnyti kone visus įmanomus kino apdovanojimus, pradedant „Auksiniu liūtu“ Venecijoje, gausybe prancūziškųjų „ Cezarių “, baigiant „Auksine palmės šakele“ Kanuose ir net „Oskaru“.
Alexandre Dumas: spalvingas „Trijų muškietininkų“ autoriaus gyvenimas  (15)
2015 m. lapkričio 20 d. 00:00
Alexandre‘as Dumas (tėvas) – vienas skaitomiausių XIX a. rašytojų. Greičiausiai kiekvienas prisimena d’Artanjano ir trijų muškietininkų nuotykius ar išradingą grafo Montekristo keršto planą. Tačiau nedaugelis žino, kad populiariųjų romanų autorius karjerą pradėjo kurdamas dramines pjeses, nevengė išlaidauti ir mėgo pramogauti moteriškoje draugijoje.
Po šito sumanymo L. Brežnevas tapo daugybės anekdotų herojumi  (3)
2015 m. lapkričio 12 d. 18:37
Memuarų rašymas – mėgstamas pasaulio galingųjų užsiėmimas. Kartais jie patys, prižiūrimi literatūrinių redaktorių, miklina savo ranką, kartais patiki savo autobiografijas parašyti plunksnos meistrams. Sovietų Sąjungos gensekas Leonidas Brežnevas taip pat neatsispyrė šiai magijai. Jo trilogija („Mažoji žemė“, „Atgimimas“ ir „Plėšiniai“) tapo fenomenu literatūros istorijoje – nedaug kas sugeba parašyti milijoniniu tiražu išleistą knygą patys neparašę nė žodžio.
Dizainerę kolekciją sukurti įkvėpė erotinis romanas
2015 m. lapkričio 10 d. 13:25
Prekinio ženklo „Top to Bottom“ įkūrėja Gabrielė Gineikaitė toliau stebina savo gerbėjas. „Multi“ sukneles, kurias galima dėvėti daugybę būdų, pristačiusi mergina lieka ištikima savo stiliui. Moteriškos, seksualios, paryškinančios kūno privalumus ir paslepiančios trūkumus – taip būtų galima apibūdinti kaunietės sukurtas sukneles.
G. Gineikaitė pristato „50 pilkų atspalvių“ įkvėptas sukneles  (8)
2015 m. lapkričio 9 d. 16:25
Prekinio ženklo „Top to Bottom“ įkūrėja Gabrielė Gineikaitė toliau stebina savo gerbėjas. „Multi“ sukneles, kurias galima dėvėti daugybę būdų, pristačiusi mergina lieka ištikima savo stiliui. Moteriškos, seksualios, paryškinančios kūno privalumus ir paslepiančios trūkumus – taip būtų galima apibūdinti kaunietės sukurtas sukneles.
„Žvaigždžių karų“ gerbėjams siūloma 12 valandų praleisti kino teatre  (5)
2015 m. lapkričio 6 d. 16:51
Visas pasaulis su nekantrumu laukia, ko gero, didžiausios šių metų kino premjeros, naujosios „Žvaigždžių karų“ dalies – „Galia nubunda“. Lietuviai šį, neabejotinai hitu tapsiantį, filmą pamatyti galės jau gruodžio 18-ąją dieną. Kad šis įvykis būtų dar labiau įsimintinas, kino naujienų portalas „Buvau Kine“ yra paruošęs tikrą desertą legendinės George‘o Lucaso sagos gerbėjams ir kino gurmanams – premjeros dieną „Žvaigždžių karų“ karštinės apimti žmonės taip pat galės pamatyti ir originaliąją trilogiją.
Garsiojo „Gladiatorius“ scenarijaus autorius: kino pasaulyje niekas neįtaria, kad rašau romanus  (2)
2015 m. spalio 27 d. 14:56
Ką tik išleisto nemažos apimties romano „Gimtinė“ (iš anglų kalbos vertė Adonė Grendienė, išleido „Tyto alba“) autorius – britų romanistas ir scenaristas Williamas Nicholsonas . Jis labiausiai žinomas kaip „Oskaru“ apdovanoto filmo „Gladiatorius“ scenarijaus autorius, tarp jo darbų – „Vargdieniai“, „Elžbieta: aukso amžius“, naujausias – filmo „Everestas“ scenarijus.
„Atgal į ateitį“ dieną gamintojai išnaudojo reklamai  (2)
2015 m. spalio 21 d. 13:07
2015 metų spalio 21-oji yra sugrįžimo į ateitį diena – būtent šią dieną Michaelo M. Foxo personažas Martis Makflai filme „Back to the Future Part II“ („Atgal į ateitį. II dalis) iš 1989 metų persikelia į 2015 metus. Daug gamintojų suskubo išnaudoti šią dieną reklamai, kad pristatytų savo produktus.
JAV ir ES mokesčių inspektorių taikinyje – „Google“ ir „Apple“  (3)
2015 m. spalio 12 d. 16:32
Lietuvoje suskambus varpams dėl galimo didelio „ Vilniaus prekybos“ grupės mokesčių vengimo, kilo tikras šaršalas.
Klaipėdos lėlių teatre apsigyvens įkvepianti „Coliukė“  (1)
2015 m. spalio 2 d. 06:40
Pirmąjį spalio savaitgalį, spalio 3 d. 12 val. ir spalio 4 d. 12 bei 14 val. Klaipėdos lėlių teatras kviečia žiūrovus į nuostabios Hanso Kristiano Anderseno pasakos „Coliukė“ premjerą. Spektaklio kūrėjai įsitikinę, kad šis klasikinis kūrinys, pasakojamas su tradicinėmis lėlėmis marionetėmis, taps vienu populiariausių Klaipėdos lėlių teatro pastatymų.
PRAMOGŲ RECEPTAI. StiliuSOS direktorei Agnei Kulitaitei savaitgalis spalvingesnis nei... apatiniai (FOTO)  (2)
2015 m. rugsėjo 19 d. 11:12
„StiliuSOS“ administracijos direktorė ir ištikima dešinioji stilistės Agnės Jegelevičiūtės ranka Agnė Kulitaitė (21) rūpinasi populiarėjančiu internetiniu projektu www.stiliusos.lt. Kai šiokiadieniais darbas veja darbą, savaitgalis turėtų būti skirtas tik poilsiui. Tačiau be širdžiai artimos veiklos Agnei sunku išbūti ir poilsio dienomis. Vietoje to, jog vartytųsi lovoje iki pietų, jaunoji vadovė ieško, ką vertingo galėtų sostinėje nuveikti laisvą minutę.
A. Užkalnio serialai: gerumo pamokos iš žmogžudžių ir banditų  (137)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 16:36
Sakoma, kad tada, kai gyvenimas pasiūlo tau citriną, pasidaryk limonado. Taip ir su šiuo serialu, kuris suskirsto visus pasaulio žmones į dvi rūšis – į tuos, kurie Sopranus matė, ir tuos, kas jų dar nematė: jei ekrane tau pasiūlo žiūrėti į šaudančius, daužančius, turtą prievartaujančius, lupikaujančius Niū Džersio italų mafijos šeimos narius, vienas pasirinkimas yra pasibaisėti, o kitas – kažko išmokti ir pasisemti įkvepimo. Gal net gerumo ir humanizmo pamokų.
Kito rašytojo sukurtas „Tūkstantmečio“ trilogijos tęsinys pasirodė 25 šalių knygynuose
2015 m. rugpjūčio 27 d. 17:51
Nekantriai lauktas velionio Stiego Larssono populiarios detektyvinės trilogijos „Tūkstantmetis“ (Millennium) tęsinys, sukurtas kito rašytojo, ketvirtadienį buvo pradėtas platinti 25 šalyse, o vienas Stokholmo knygynas specialiai atsidarė vidurnaktį, kad pirmasis parduotų tos knygos egzempliorių. Apie 50 žmonių, daugiausiai vyrų, susirinko prie tos parduotuvės Švedijos sostinėje prieš vienos valandos trukmės specialią prekybos sesiją, kad įsigytų pirmąsias knygas, kurių originalus švediškas pavadinimas – „Det som inte doedar oss“ (Tai, kas mūsų nenužudo). Angliškos šios knygos pavadinimas – „The Girl in the Spider's Web“ (Mergina voratinklyje).
Kito rašytojo sukurtas „Tūkstantmečio“ trilogijos tęsinys pasirodė 25 šalių knygynuose
2015 m. rugpjūčio 27 d. 12:25
Nekantriai lauktas velionio Stiego Larssono populiarios detektyvinės trilogijos „Tūkstantmetis“ (Millennium) tęsinys, sukurtas kito rašytojo, ketvirtadienį buvo pradėtas platinti 25 šalyse, o vienas Stokholmo knygynas specialiai atsidarė vidurnaktį, kad pirmasis parduotų tos knygos egzempliorių.
K. Sabaliauskaitei įteikta Liudo Dovydėno literatūrinė premija  (29)
2015 m. rugpjūčio 19 d. 17:32
Trečiadienį Rokiškio krašto muziejuje buvo įteikta aštuntoji Liudo Dovydėno premija. Tai pati solidžiausia literatūrinė premija, skiriama už geriausią naują lietuvišką romaną, leidyklose išleistą per praėjusius kalendorinius metus.
NASA eksperimentavo kosmose su itin didelės raiškos vaizdo kamera  (2)
2015 m. rugpjūčio 1 d. 20:12
Kuo užsiimti astronautui orbitoje? Žinoma, kad įdėti šnypšiančią tabletę į vandens rutulį, sklandantį nesvarumo būsenos, ir pažiūrėti, kas bus.
G. Jakavonis. Apie V. Krėvę, „ Milžinkapį“ ir mus, lietuvius  (46)
2015 m. liepos 19 d. 18:48
Turėjau puikią lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją Juliją Kavaliauskienę.