trilogija

O. Koršunovas: kalbos apie alkoholį ir bohemą teatre dažnai būna perdėtos  (12)
2014 m. kovo 22 d. 15:53
Dabar cenzūros tarsi nebėra, bet iš viršaus nuleistos gairės ir festivalių temos riboja menininkus, sako teatro režisierius Oskaras Koršunovas . „Nesakoma, kad negalima to daryti, bet pasiūloma daryti tai, ką galima arba ko jiems norėtųsi [...]. Vienu žodžiu, gali daryti, ką nori, bet finansavimą gausi tik tam, ko reikia kuriant šiuolaikinės visuomenės vertybes“, – pastebi jis.
Filmo „Nimfomanė“ recenzija: tai šedevras  (242)
2014 m. kovo 21 d. 15:15
Ekscentriškasis danų kino režisierius, skandalingasis Larsas Von Trieras, užsitarnavęs Kanų Kino Festivalio „personos non grata“ statusą, pristato savo trečią, labiausiai kontraversiškai vertinamą „Depresijos“ trilogijos darbą, kuris savo filosofiniais išvedžiojimais supažindins iš labai vaizdžios pusės su nimfomanijos problema, kurioje paskęsta nemažas būrys moterų – juostą „Nimfomanė“ (angl. Nymphomaniac).
Festivalio „Kilkim žaibu 15“ išskirtiniai svečiai – senovės šaukliai
2014 m. kovo 12 d. 10:45
Birželio 20-22 dienomis prie Lūksto ežero, Varniuose, vyksiančiame jubiliejiniame festivalyje ˜„ Kilkim žaibu 15“ dalyvaus pasaulinio garso grupė „Wardruna“. Ypatingo techninio pasiruošimo reikalaujanti grupė vainikuos festivalio pirmąjį vakarą. Rasų šventės pasiruošimai, didžiuliai laužai, naktis miško aikštelėje prie ežero ir grupės „Wardruna“ skleidžiama šamaniška magija – apie tokį įžanginį festivalio vakarą iki šiol buvo galima tik pasvajoti.
Viena populiariausių knygų Lietuvoje - „Dingusi“: ar verta skaityti?  (5)
2014 m. vasario 20 d. 16:21
Apie šį Gillian Flynn romaną vis daugiau kalbama. Jis be vargo užkariavo beveik visų Lietuvos knygų topų pirmąsias vietas. Kaip niekada konkurencingame populiariausios knygos vardo mūšyje įveiktas ir Dano Browno „Inferno“ ir pilkų atspalvių trilogija.
Kino recenzija. Meilė Niujorke 3: žmonos atostogose  (1)
2014 m. sausio 17 d. 12:55
Režisierius Marius Vaisbergas 2009 metais žiūrovams pristatė nuotaikingą komediją apie meilę ir žmonių santykius, kurios veiksmas vyko Niujorke. Sulaukęs nemažo pasisekimo tiek iš filmo gerbėjų pusės, tiek ir finansiškai, režisierius nedvejodamas po metų sukūrė kino hito tęsinį, kuris savo kokybe nusileido pirmtakui, tačiau uždirbo žymiai daugiau.
Ekrane – šiuolaikiška mito apie Orfėją ir Euridikę ekranizacija
2014 m. sausio 1 d. 23:00
Naujus metus pasitikime šiuolaikiška mito apie Orfėją ir Euridikę interpretacija, išaukštinančia meilę, meną ir jų pergalę prieš mirtį.
Šalis, „užauginusi“ natūralias dekoracijas „Hobito“ scenoms
2013 m. gruodžio 23 d. 12:12
Fantastinių veiksmo filmų trilogija „Žiedų valdovas“ (pagal J. R.R. Tolkieno knygą tuo pačiu pavadinimu) pritraukė milijonus žiūrovų ir sulaukė puikių atsiliepimų.
Mero patarėjo istorijose – komunizmą, pinigus ir KGB karininkę pamilę veikėjai  (116)
2013 m. gruodžio 22 d. 16:47
Šiandien būti „buvusiuoju“ lyg ir nemadinga.
Parašo galia sovietmečiu: kas galima Jupiteriui, negalima jaučiui  (18)
2013 m. gruodžio 22 d. 11:00
“Kūryba man nenukrito iš dangaus. Tai nebuvo tam tikro sulaukto amžiaus požymis. Turėjau tokį tikslą dar būdamas jaunas. Esu savo tėvui prižadėjęs: „Būsiu rašytojas“. Dar jaunystėje žinojau, kad parašysiu trilogiją: jaunystė, branda, senatvė. Taip užsiprogramavau, ir nuo šios programos nenukrypau. Bet ne iš karto supratau, o tiesą sakant – tik visai neseniai man tapo aišku, kad kažkas mano smegenyse yra truputį kitaip nei kitų žmonių“,- sako Vygandas Ostrauskis, pristatydamas savo antrąjį trilogijos romaną „Trys dienos po mirties“.
The Ball & Chain - „It's Too Late“  (3)
2013 m. gruodžio 18 d. 14:28
Vienas žymiausių muzikinių duetų Lietuvoje – „The Ball & Chain“ – prieš pat didžiausias metų šventes pristato savo trečiąjį klipą „It’s Too Late“, kuris vainikuoja jų naujų vaizdo klipų trilogiją.
Naują dainą pristatantys „The Ball And Chain“: ji apie akimirką, kai supranti, kad nebegali įsivaizduoti gyvenimo be žmogaus, su kuriuo esi  (28)
2013 m. gruodžio 18 d. 10:07
Šiandien vienas žymiausių muzikinių duetų Lietuvoje – „ The Ball And Chain“ – prieš pat didžiausias metų šventes pristato savo trečiąjį klipą „It’s Too Late“, kuris vainikuoja jų naujų vaizdo klipų trilogiją.
Tėvystės paradoksai Lietuvoje: negalima nusivesti vaiko į vaikišką filmą  (430)
2013 m. gruodžio 14 d. 10:45
Žurnalistas, rašytojas ir laidų vedėjas Andrius Tapinas neatsistebi Lietuvos įstatymais, kurie neleidžia jam nusivesti savo vaikų į filmą „Hobitas: smogo dykynė“, mat filmas pažymėtas N-13 indeksu. Jis reiškia, kad vaikai iki 13 metų amžiaus negali būti įleidžiami į šį kino filmą demonstruojančias sales, net jeigu yra lydimi savo tėvų.
Kino recenzija. Hobitas: Smogo dykynė  (17)
2013 m. gruodžio 13 d. 17:35
Vienas pelningiausių visų laikų kino režisierių, prodiuserių ir scenaristų, trijų Oskarų ir begalės kino apdovanojimų laureatas, Naujosios Zelandijos pilietis Peteris Jacksonas jau antrus metus iš eilės tampo viso pasaulio gerbėjų nervus didingu pasakojimu apie „Hobitą“ pagal legendinio rašytojo J. R. R. Tolkieno romaną.
Klimatologas: „Žiedų valdovo“ režisierius stipriai suklydo  (5)
2013 m. gruodžio 9 d. 19:00
Daugelis klimato kaitos skeptikų neigia mokslininkų pateikiamus faktus, klimato modelius vadina nepatikimais, o jų išvadas - fantazijomis ir išsigalvojimais. Tačiau vieno Bristolio universitete klimato kaitą studijuojančio mokslininko atliktą tyrimą pavadinę fantaziją, labai nesuklysime. Iki pasaulinės antrosios „Hobito“ trilogijos dalies „Hobitas: Smogo dykynė“ premjeros grąžinsiančios gerbėjus į Viduržemį likus vos keletui dienų, mokslininkas nusprendė patyrinėti šio fantastinio pasaulio klimatą.
Išskirtiniai „The Ball and Chain“ klipų trilogijos filmavimo kadrai  (4)
2013 m. lapkričio 12 d. 09:41
„ The Ball & Chain“ – Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings – atskleidžia savo naujųjų vaizdo klipų užkulisius.
Išskirtiniai „The Ball & Chain“ klipų trilogijos filmavimo kadrai  (1)
2013 m. lapkričio 11 d. 16:59
„The Ball & Chain“ – Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings – atskleidžia savo naujųjų vaizdo klipų užkulisius. „Jau galime išduoti, kad tai bus klipų trilogija. Vieną klipą, „Baby Baby Burning“, pristatėme dar spalį. Antrasis, singlui „Don’t Tell Me Everything“, jau pakeliui ir bus paleistas šią savaitę, o trečiojo irgi nereikės ilgai laukti“, – žada dueto vyriškoji pusė J. Didžiulis.
„Scanorama“: ambicingi, provokuojantys ir be kompromisų filmai
2013 m. spalio 25 d. 11:08
Lapkričio 7 d. prasidėsiantis vienuoliktasis Europos šalių kino forumas „ Scanorama “ rodys novatoriškus, estetiniais sprendimais provokuojančius ir į jokius kompromisus nesileidžiančius skirtingų kartų Europos režisierių filmus: prancūzo Jeano-Luco Godard’o, brito Peterio Greenaway’aus ir portugalo Edgaro Pêra bendrą filmą, pasaulį nustebinusių rumunų Cristi Puiu ir Corneliu Porumboiu naujausius filmus bei italų Fabio Grassadonios ir Antonio Piazzos drąsų ilgametražį debiutą.
„50 pilkų atspalvių“ vertėja: tikras iššūkis versti erotines knygas  (24)
2013 m. spalio 14 d. 00:00
Spalio mėnesio pradžioje knygynuose pasirodė trečioji – paskutinė 80-iai milijonų skaitytojų masinę euforiją sukėlusios trilogijos „50 pilkų atspalvių“ – dalis. Jovita Liutkutė visas skandalingos trilogijos knygas Lietuvoje perskaitė viena pirmųjų. Ir tai darė gerokai dėmesingiau nei kiti skaitytojai.
E. Gudavičius: su gvazdikais pasitikę sovietus, kauniečiai greitai nusivylė  (225)
2013 m. rugsėjo 21 d. 10:07
Pastarąsias savaites DELFI spausdino naujosios „Aidų“ knygos „Piešimas buvo tarsi durys. Petrą Repšį kalbina Aurimas Švedas“ ištraukas. Skaitytojams taip pat norime pasiūlyti ištraukas iš A. Švedo pokalbių su istoriku Edvardu Gudavičiumi.
Kino recenzija. Šeima  (5)
2013 m. rugsėjo 18 d. 17:22
Legendinis prancūzų režisierius ir prodiuseris Luccas Bessonas, padovanojęs viso pasaulio kino mylėtojams tokius šedevrus kaip 1994 metų kultinį „Leoną“ ir 1997 metais pasirodžiusį patį pelningiausią jo sukurtą filmą „Penktasis elementas“, pastaraisiais metas gavo vien tik prodiuserio ir scenaristo pareigas įvairiausiuose projektuose bei nutolo nuo vaidybinio kino, režisuodamas animacinę trilogiją „Artūras ir Minimukai“.
Naujasis Klaipėdos dramos teatro sezonas: trys dienos su Miro Gavranu  (1)
2013 m. rugsėjo 13 d. 13:23
Klaipėdos dramos teatras naująjį sezoną pradeda premjera - scenon žengia pasaulinę šlovę pelniusio kroatų dramaturgo Miro Gavrano (Miro Gavran) „Poros“. Spektaklį režisavo Ramunė Kudzmanaitė, dailininkas Marijus Jacovskis , kompozitorius Faustas Latėnas .
Populiariausių šios vasaros knygų titulą be konkurencijos laimėjo erotiniai E L James romanai  (47)
2013 m. rugsėjo 11 d. 09:59
Populiariausių šios vasaros knygų titulą be konkurencijos laimėjo erotiniai E L James romanai „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ ir „Penkiasdešimt tamsesnių atspalvių“. Per tris vasaros mėnesius minėtos trilogijos romanus mūsų šalyje įsigijo beveik 15 tūkst. žmonių, o iki šiol Lietuvoje iš viso parduota 29 tūkst. knygų egzempliorių.
L. Noreika: ar esu kvailys, jei jaučiuosi laimingas?  (28)
2013 m. rugpjūčio 16 d. 16:36
„Sakoma – nekalbėk apie laimę, kvailys yra laimingas. Galbūt garsiai to nereikėtų sakyti, bet aš nesijaučiu kvailiu, o esu laimingas“, – interviu LRT radijo laidai „Kultūros savaitė“ 2001 metais sakė aktorius Laimonas Noreika .
E. L. James - daugiausiai uždirbanti rašytoja  (24)
2013 m. rugpjūčio 13 d. 11:38
Geriausiai apmokama metų rašytoja, žurnalo " Forbes " duomenimis, tapo anglų rašytoja, pasirinkusi Ericos Leonard James slapyvardį. Ji sukūrė erotinį bestselerį "Penkiasdešimt pilkų atspalvių".
Režisierius Cameronas patvirtino kursiantis tris filmo „Įsikūnijimas“ tęsinius  (26)
2013 m. rugpjūčio 2 d. 14:54
Holivudo režisierius Jamesas Cameronas nudžiugino savo filmo „Įsikūnijimas“ (Avatar) gerbėjus, patvirtinęs, kad bus kuriami trys 2009 metais išleistos novatoriškos kino juostos tęsiniai.
Trilogijos „Nemylimi“, „Svetimi“, „Pasmerkti“ tęsinyje – nauji herojai  (16)
2013 m. liepos 31 d. 13:01
Naujame TV3 sezone – naujos spalvos. Jau šį rugsėjį į TV3 televizijos eterį sugrįžta vienas populiariausių visų laikų lietuviškų serialų. Žiūrovų laukia pagal populiariąją Edvino Kalėdos trilogiją pastatytų serialų „Nemylimi“, „Svetimi“, „Pasmerkti“ tęsinys – „Pasmerkti 2“.
Paskutinį kartą apie egzaminus: mokinius nuvylęs išbandymas  (73)
2013 m. liepos 16 d. 11:30
Prieš savaitę buvo paskelbti paskutiniai valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Nors jau atėjo metas įvertinti savo galimybės stojant į aukštąsias mokyklas, pamiršti įtemptą sesijos laiką ar nuvylusius rezultatus ne taip paprasta. Paskatinti DELFI, šiais metais egzaminus laikę abiturientai dar kartą prisiminė egzaminus ir pasidalino savo mintimis apie dvyliktokų žinių vertinimą.
A. Patackas. Sąjūdis – „gatvinis“ ir Gedimino prospekto  (103)
2013 m. liepos 4 d. 10:00
Laiminga yra karta, gyvenusi Sąjūdžiu, nes jos venose audringai sruvo svaigus gyvenimo vynas, nors ir su kartėlio prieskoniu, nes buvo konsekruotas tėvų ir senelių kančiomis.