trilogija

60 metų trukusi studento ir profesoriaus meilė bei kitos psichoterapinės istorijos  (3)
2015 m. sausio 29 d. 00:00
Visi mes – tik laikinos būtybės; ir tos, kurios prisimena, ir tos, kurias prisimena. Trumpalaikė ir atmintis, ir tai, kas atsimenama. Netruks ateiti tas metas, kai viską būsi užmiršęs ir būsi užmirštas visų. Niekuomet nepamiršk, kad greitai tapsi niekuo ir išnyksi nebūty. Markas Aurelijus. Sau pačiam
Filmo „Amerikietiškas apiplėšimas“ recenzija: tragiška juosta  (7)
2015 m. sausio 26 d. 17:06
Filmai apie apiplėšimus ir vagystes yra tikrai dažni. Galbūt dėl to, kad tai yra tarsi uždraustas vaisius, už kurį galima netekti ir laisvės. Tai jokiu būdu nėra pateisinama veikla, tačiau kine matomi vaizdai dažnai kaitina kraują ir kelia adrenalino kiekį, leisdami šiek tiek prisiliesti prie nusikalstamo pasaulio.
Į Lietuvą atkeliauja naujas „Matricos“ kūrėjų filmas  (5)
2015 m. sausio 9 d. 16:23
Viena labiausiai mokslinės fantastikos gerbėjų lauktų juostų – Andy ir Lanos Wachowskių naujoji kosminė opera „Jupiterė. Pabudimas“ (angl. „Jupiter Ascending“) – vasarį pagaliau pasieks Lietuvos kino teatrus. Pagrindinę heroję Jupiterę Džouns filme suvaidino Mila Kunis .
5 filmai, kurie padės flirtuojant su vaikinais(VIDEO)
2014 m. gruodžio 19 d. 11:43
Kartais vaikinus sunku suprasti. Kaip jie gali kiaurą parą žaisti kompiuterinius žaidimus ir žiūrėti kovinius filmus? Jeigu esi iš tų, kurios nė už ką su vaikinu neis į kino teatrą, nes jo mėgiami filmai tau kelia siaubą, siūlome 5 „neskausmingus“ filmus , kurie tau patiks, o vaikinas nustebs, pamatęs, kad domiesi ir jo po pomėgiais.
Knygų blogerė rekomenduoja: skaitiniai jaukiam vakarui  (1)
2014 m. lapkričio 27 d. 18:19
Gera knyga ir puodelis karšto gėrimo – idealus pasirinkimas, kai už lango spaudžia šaltukas. Tačiau ne visada lengva išsirinkti kūrinį, nuo kurio negalėtum atsitraukti ir kuris paliktų gilų įspūdį. Knygų blogerė Aušrinė rekomenduoja keturias knygas – galbūt susidomėsi ir jaukų rudens vakarą praleisi skaitydama vieną iš jų?
O. Koršunovo teatro gastrolės: 33 dienos nuo Tel Avivo iki Pekino  (3)
2014 m. lapkričio 3 d. 14:39
33 dienos – tiek laiko režisierius Oskaras Koršunovas ir jo aktorių trupė praleis gastrolėse užsienyje, į kurias išvyksta jau rytoj. Vos kiek daugiau nei per mėnesį OKT/ Vilniaus miesto teatras aplankys festivalius Izraelyje, Kinijoje , Prancūzijoje , Rusijoje bei Ispanijoje. Toks gastrolių intensyvumas privertė teatrą kuriam laikui pristabdyti veiklą Lietuvoje .
„Scanorama“ žiūrovus kvies į akistatą su savimi  (1)
2014 m. spalio 28 d. 13:18
Europos šalių kino forumas „Scanorama“ pristatė beveik dvi savaites truksiančią didžiausią rudens kino šventę Lietuvoje , kuri žiūrovus kvies į akistatą su savimi. Lapkričio 6–23 dienomis vyksiantis festivalis žiūrovams parengė filmų programą iš visos Europos, kurioje kino gerbėjai ras metų premjerų, naujausių Europos režisierių darbų ir lietuviško kino naujienų.
Konkursas: „Mūsų meilės istoriją perrašė trečias asmuo“: skelbiame nugalėtojus  (17)
2014 m. spalio 23 d. 12:51
Kvietėme dalyvauti konkurse ir pasidalinti savo gyvenimo istorija - patyrėte neištikimybę. Dėkojame dalyviams ir kviečiame dalyvauti kituose DELFI Gyvenimo konkursuose !
„Hario Poterio“ autorės J. K. Rowling gerbėjams - geros žinios  (1)
2014 m. spalio 18 d. 12:26
Joanne Kathleen Rowling sukėlė savo gerbėjų smalsumą, socialiniame tinkle „ Twitter “ užsimindama apie naują scenarijų „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“(„Fantastic Beasts And Where To Find Them“). Tačiau kai ko autorė neatskleidė – tai gali būti „trys ar daugiau“ filmų, praneša independent.co.uk.
7 turtingiausi pasaulio rašytojai  (14)
2014 m. spalio 11 d. 16:00
Kas pasakė, kad knygos ir literatūra miršta? Visiška nesąmonė. Kol žmogus turės noro svajoti, vaizduotėje keliauti į nematytas vietas arba kaip tik ieškos panašių į save (kad ir išgalvotų), tol gyvuos knygos. Ir visai nesvarbu, kokia forma. Juk knyga – tai ne koks daiktas. Knyga – tai idėja. Ar ji bus įgyvendinta popierine, ar elektronine forma – tik menka smulkmena.
Skelbiamas Savaitės prizą pelnęs autorius!
2014 m. rugsėjo 19 d. 17:11
Skelbiame šios savaitės DELFI Piliečio prizo laimėtoją! Apdovanojimas atitenkai autoriui, pasidalinusiam aktualiu tekstu, sulaukusiu didelio skaitytojų susidomėjimo!
Lietuvės įspūdžiai iš Šiaurės Korėjos: šunienos sriuba už 10 eurų ir korėjietiški plėšiniai  (35)
2014 m. rugsėjo 16 d. 20:47
Populiarus pokštas, kad suvalgius kebabą, galima surinkti šuniuką ar kačiuką, netenka reikšmės, paragavus korėjiečių nacionalinio patiekalo. Mėsa, naudojama kebabų gamybai, nė iš tolo neprilygsta šunienos skoniui.
Slaptoje ceremonijoje ištekėjo viena garsiausių jaunimo dievaičių(FOTO)  (1)
2014 m. rugsėjo 10 d. 10:27
Šiandieniniai 20-mečiai tikriausiai puikiai prisimena paauglystėje itin populiarią filmų „High School Musical“ trilogiją, dėl kurios ir išgarsėjo šiandien puikiai žinomi aktoriai Zacas Efronas , Vanessa Hudgens bei Ashley Tisdale . Pastaroji savo gerbėjus tiesiog pribloškė žinia apie netikėtas savo vestuves!
Erotinį romaną slapyvardžiu pasirašiusi lietuvė skiria jį paslaptingam įkvėpėjui  (6)
2014 m. rugsėjo 4 d. 10:55
Intriguojančiu Alicijos Gutje slapyvardžiu pasivadinusi lietuvių autorė skaitytojams pristato pirmąjį savo erotinį romaną „Mėlynas rūkas“ , kurį kaip pati teigia, skiria savo įkvėpėjui. Nors autorė neslepia, kad parašyti romaną ją įkvėpė garsioji E L James trilogija „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“, ji taip pat pažymi, kad šioje knygoje pasakojama visai kitokia istorija, o intymios scenos pateikiamos daug švelniau bei romantiškiau.
O. Koršunovas apie prestižinėje Venecijos bienalėje gimusį spektaklį: tai buvo sprogimas  (2)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 11:55
Praėjus penkiolikai metų režisierius Oskaras Koršunovas vėl sugrįžo į prestižinę Venecijos bienalę. Šiemet organizatoriai siekė pakviesti devynis įdomiausiai šiuo metu kuriančius Europos teatro menininkus, tarp kurių – ir lietuvių režisierius, savaitę trukusiose kūrybinėse dirbtuvėse Antono Čechovo „Žuvėdros“ tema dalinęsis patirtimi su profesionaliais italų aktoriais.
Netekome vyriausios kartos teatro režisieriaus H. Vancevičiaus  (19)
2014 m. rugpjūčio 12 d. 16:35
Eidamas 91-uosius metus rugpjūčio 12 dieną mirė garsus XX a. 6-8 dešimtmečių Lietuvos režisierius ir pedagogas Henrikas Vancevičius.
„Hobitas: Penkių armijų mūšis“ anonse – pasiruošimas didžiai kovai  (12)
2014 m. liepos 30 d. 19:20
Ilgai gerbėjus pirmųjų naujojo filmo „Hobitas: Penkių armijų mūšis“ (angl. „The Hobbit: The Battle of the Five Armies“) vaizdų laukti privertęs Peteris Jacksonas pagaliau leido žvilgtelėti į paskutiniąją „Hobito“ trilogijos dalį. Šių metų gruodį pasaulio ir Lietuvos kino teatrus pasieksiančiame grandioziniame epo finale laukia iki šiol Viduržemės sagoje neregėto masto kova.
10 pavojingiausių pasaulyje ugnikalnių
2014 m. liepos 25 d. 09:22
Pasak geologų, vis dažniau yra iškeliama teorija, jog būtent dažni ugnikalnių išsiveržimai, kurių metu jau tūkstančius metų į orą yra „išspjaunama“ daugybė lavos, nuodingos sieros ir anglies dioksido, paskatino dinozaurų išnykimą. Ši teorija iškelia dar vieną klausimą- ar tokia situacija galėtų pasikartoti?
Namai už 12,37 mln. Lt: išskirtinis interjeras  (35)
2014 m. birželio 27 d. 06:39
Aktorius Orlando Bloomas ką tik už 4 milijonus 875 tūkstančių dolerių (12 milijonų 374 tūkstančių litų) įsigijo kooperatinį loftą. Ironiška, kad O. Bloomo loftas yra tame pačiame istoriniame pastate, kuriame neseniai prabangią mansardą iš Peterio Jacksono įsigijo Taylor Swift. P. Jacksonas režisavo O. Bloomui šlovę atnešusią trilogiją „Lord of the Rings“ („Žiedų valdovas“) ir „Hobbit“ filmus, skelbia "All over press".
Kino recenzija. Transformeriai: išnykimo amžius  (4)
2014 m. birželio 23 d. 14:43
Specialiųjų efektų guru, įspūdingiausių sprogimų ir pirotechnikos filmuose naudojimo genijus, režisierius ir prodiuseris Michaelis Bay‘us prieš užsiimdamas tikrą pinigų kasyklą pavadinimu „Transformeriai“ buvo žinomas iš tokių įtampos kupinų veiksmo žanro atstovų kaip „Blogi vyrukai“, „ Uola “ ‚ „ Armagedonas “, „Perl Harboras“ bei „Sala“. Dabar jis pristato savo ketvirtą žinomos robotų franšizės dalį ir kartu patį brangiausią karjeros projektą.
Mergina, kuriai pavydi visos  (6)
2014 m. birželio 4 d. 13:57
Ar norėtum, kad tau mokėtų už tai, kad esi vienos ar kitos garsenybės fanė? Skamba neįtikėtinai? Pasirodo, tai įmanoma, na, beveik: amerikietė Anna Todd, parašiusi Harry Styleso įkvėptą istoriją „After“, pasirašė šešiaženkle suma įvertintą kontraktą! Jame rašoma, jog Anna parašys naują trilogiją, kurios motyvais bus statomas filmas bei kuriama papuošalų linija.
Filmo „Iksmenai. Praėjusios ateities dienos“ recenzija: žodžiais sunkiai nupasakojamas  (16)
2014 m. gegužės 21 d. 17:16
Originalių pirmų dviejų „Iskmenų“ dalių kūrėjas, režisierius Bryanas Singeris taip pat žinomas ir iš tokių projektų kaip „Paprasti įtariamieji“, už kurį gavo Oskarą kaip geriausias metų scenaristas, „Supermeno sugrįžimas“ bei „Operacija Valkirija“, pristato patį didingiausią savo karjeros darbą, kuris suvienija visus, iki šiol pasirodžiusius žymiosios sagos apie mutantus filmus į vieną bendrą juostą - „Iksmenai. Praėjusios ateities dienos“ (angl. X-Men: Days of Future Past).
Tel Avive paminėtas rašytojo G. Kanovičiaus jubiliejus  (4)
2014 m. gegužės 21 d. 12:06
Gegužės 19 d. Pasaulio žydų diasporos muziejuje Beit Hatfutsot Tel Avive įvyko renginys, kurio metu buvo apžvelgtas žymaus rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus kūrybinis kelias bei paminėtas jo 85-erių metų jubiliejus.
Mirė „Krikštatėvio“ operatorius G. Willisas  (2)
2014 m. gegužės 20 d. 10:42
Mirė amerikiečių operatorius Gordonas Willisas, labiausiai garsėjantis savo darbu statant „Krikštatėvio“ (The Godfather) trilogiją ir bendradarbiavimu su legendiniu režisieriumi Woody Allenu. Jam buvo 82-eji.
Savaitės prizas – už aktualų komentarą!  (3)
2014 m. gegužės 19 d. 17:49
Smalsavusiems, kam atiteks praėjusios savaitės DELFI Piliečio prizas, šiandien – gera diena! Skelbiame autorių, skaitytojams pateikusį savo nuomonę itin aktualia tema – Conchitos pergale „Eurovizijoje“!
Filmo „Nepaprastas žmogus-voras 2“ recenzija: tikras šių metų žanro hitas  (8)
2014 m. gegužės 6 d. 16:52
Daug triukšmo ir nepasitenkinimo 2012 metais sulaukęs kino ekranuose dar net nepasirodęs „Žmogaus-voro“ perkrovimas po premjeros tapo ne tik finansiniu hitu, tačiau buvo puikiai priimtas kino kritikų, eilinių žiūrovų ir superherojaus gerbėjų, kurie pradžioje labai skeptiškai žiūrėjo į projekto perspektyvas. Po tokio galingo starto studija nedvejodama pratęsė sutartį su režisieriumi Marku Webbu dar dviems filmams apie populiarųjį „Marvel“ komiksų visatos veikėją – vienas jų yra „Nepaprastas žmogus-voras 2“ (angl. Amazing Spiderman 2).
Rašytojas A. Šileika: tėvo pasakojimai apie Lietuvą man atrodė paslaptingi, baugūs, stulbino primityvumu  (12)
2014 m. gegužės 3 d. 00:00
Lietuvių kilmės Kanados rašytojas Antanas Šileika (60 m.) vėlai pamatė Lietuvą, o kalbėti lietuviškai sako besimokantis iki šiol. Paradoksas, bet jo knygoms tokia vėlyva patirtis išėjo tik į gera. Mitų ir realių tėvų prisiminimų persmelkti rašytojo romanai kanadiečius sužavėjo taip, kad vienas iš jo kūrinių pateko į visų laikų geriausių Kanados knygų šimtuką.
5 pasakiški filmai, kurios verta pamatyti(KONKURSAS)
2014 m. gegužės 2 d. 13:42
Panele.lt penktadienio rubrikoje „Filmas savaitgaliui“ - tik patys įdomiausi filmai. Šįkart kviečiame pažiūrėti pasakų ekranizacijas ir laimėti bilietus į filmą „Gražuolė ir pabaisa“.