trilogija

Klaipėdos lėlių teatre apsigyvens įkvepianti „Coliukė“  (1)
2015 m. spalio 2 d. 06:40
Pirmąjį spalio savaitgalį, spalio 3 d. 12 val. ir spalio 4 d. 12 bei 14 val. Klaipėdos lėlių teatras kviečia žiūrovus į nuostabios Hanso Kristiano Anderseno pasakos „Coliukė“ premjerą. Spektaklio kūrėjai įsitikinę, kad šis klasikinis kūrinys, pasakojamas su tradicinėmis lėlėmis marionetėmis, taps vienu populiariausių Klaipėdos lėlių teatro pastatymų.
PRAMOGŲ RECEPTAI. StiliuSOS direktorei Agnei Kulitaitei savaitgalis spalvingesnis nei... apatiniai (FOTO)  (2)
2015 m. rugsėjo 19 d. 11:12
„StiliuSOS“ administracijos direktorė ir ištikima dešinioji stilistės Agnės Jegelevičiūtės ranka Agnė Kulitaitė (21) rūpinasi populiarėjančiu internetiniu projektu www.stiliusos.lt. Kai šiokiadieniais darbas veja darbą, savaitgalis turėtų būti skirtas tik poilsiui. Tačiau be širdžiai artimos veiklos Agnei sunku išbūti ir poilsio dienomis. Vietoje to, jog vartytųsi lovoje iki pietų, jaunoji vadovė ieško, ką vertingo galėtų sostinėje nuveikti laisvą minutę.
A. Užkalnio serialai: gerumo pamokos iš žmogžudžių ir banditų  (137)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 16:36
Sakoma, kad tada, kai gyvenimas pasiūlo tau citriną, pasidaryk limonado. Taip ir su šiuo serialu, kuris suskirsto visus pasaulio žmones į dvi rūšis – į tuos, kurie Sopranus matė, ir tuos, kas jų dar nematė: jei ekrane tau pasiūlo žiūrėti į šaudančius, daužančius, turtą prievartaujančius, lupikaujančius Niū Džersio italų mafijos šeimos narius, vienas pasirinkimas yra pasibaisėti, o kitas – kažko išmokti ir pasisemti įkvepimo. Gal net gerumo ir humanizmo pamokų.
Kito rašytojo sukurtas „Tūkstantmečio“ trilogijos tęsinys pasirodė 25 šalių knygynuose
2015 m. rugpjūčio 27 d. 17:51
Nekantriai lauktas velionio Stiego Larssono populiarios detektyvinės trilogijos „Tūkstantmetis“ (Millennium) tęsinys, sukurtas kito rašytojo, ketvirtadienį buvo pradėtas platinti 25 šalyse, o vienas Stokholmo knygynas specialiai atsidarė vidurnaktį, kad pirmasis parduotų tos knygos egzempliorių. Apie 50 žmonių, daugiausiai vyrų, susirinko prie tos parduotuvės Švedijos sostinėje prieš vienos valandos trukmės specialią prekybos sesiją, kad įsigytų pirmąsias knygas, kurių originalus švediškas pavadinimas – „Det som inte doedar oss“ (Tai, kas mūsų nenužudo). Angliškos šios knygos pavadinimas – „The Girl in the Spider's Web“ (Mergina voratinklyje).
Kito rašytojo sukurtas „Tūkstantmečio“ trilogijos tęsinys pasirodė 25 šalių knygynuose
2015 m. rugpjūčio 27 d. 12:25
Nekantriai lauktas velionio Stiego Larssono populiarios detektyvinės trilogijos „Tūkstantmetis“ (Millennium) tęsinys, sukurtas kito rašytojo, ketvirtadienį buvo pradėtas platinti 25 šalyse, o vienas Stokholmo knygynas specialiai atsidarė vidurnaktį, kad pirmasis parduotų tos knygos egzempliorių.
K. Sabaliauskaitei įteikta Liudo Dovydėno literatūrinė premija  (29)
2015 m. rugpjūčio 19 d. 17:32
Trečiadienį Rokiškio krašto muziejuje buvo įteikta aštuntoji Liudo Dovydėno premija. Tai pati solidžiausia literatūrinė premija, skiriama už geriausią naują lietuvišką romaną, leidyklose išleistą per praėjusius kalendorinius metus.
NASA eksperimentavo kosmose su itin didelės raiškos vaizdo kamera  (2)
2015 m. rugpjūčio 1 d. 20:12
Kuo užsiimti astronautui orbitoje? Žinoma, kad įdėti šnypšiančią tabletę į vandens rutulį, sklandantį nesvarumo būsenos, ir pažiūrėti, kas bus.
G. Jakavonis. Apie V. Krėvę, „ Milžinkapį“ ir mus, lietuvius  (46)
2015 m. liepos 19 d. 18:48
Turėjau puikią lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją Juliją Kavaliauskienę.
Ilgojo savaitgalio paletė: 10 sąmoningumą skatinančių knygų
2015 m. liepos 5 d. 14:25
Dažnai girdime, kad norint būti sveikam ir laimingam, reikia taisyklingai maitintis bei sportuoti. Tai tikra tiesa, tačiau dažnai pamirštame emocinę bei dvasinę gerovę. Norint būti iš tiesų laimingam bei gražiam ne tik išore, tačiau ir vidumi, būtina nepamiršti pasirūpinti tiek kūnu, tiek ir siela. Siūlome sąrašą knygų, kuris padės tai daryti.
Filmo „Terminatorius: Genisys“ recenzija: nostalgija nemirtingam robotui  (14)
2015 m. birželio 28 d. 08:00
Režisierių Alaną Taylorą daugelis žmonių jau puikiai pažįsta iš tokių serialų, kaip „ Dingę “, „Roma“ , „Reklamos vilkai“ ir „ Sostų žaidimas “, bei 2013 m. „ Marvel “ studijos pristatyto filmo „Toras 2: Tamsos pasaulis“. Šiais metais režisierius prikelia kadaise populiarią Jameso Camerono 1984 metais pradėtą franšizę.
Oskaro Koršunovo „Hamletas“ – prestižinėje Venecijos bienalėje
2015 m. birželio 16 d. 12:22
Praėjus 16-ai metų Oskaras Koršunovas sugrįžta į svarbiausiu meno renginiu pasaulyje laikomą Venecijos bienalę. Jau rugpjūčio pradžioje režisieriaus spektaklis „Hamletas“ bus pristatomas bienalės teatro programoje, kurioje šiemet kaip niekad gausu garsiausių Europos teatrinių vardų, tokių kaip italas Romeo Castellucci , vokietis Thomas Ostermeieris ar britas Markas Ravenhillas.
A. Wajdos kinas – į praeitį žvelgianti dabartis  (6)
2015 m. birželio 14 d. 16:02
Andrzejus Wajda, vienas iškiliausių šiandienos kino režisierių, šalia Lietuvos sienos, Suvalkuose , neseniai atšventė 89-ąjį savo gimtadienį. Puikią gimtadienio dovaną jam įteikė kitas žymus režisierius ir sinefilas – amerikietis Martinas Scorsese , inicijavęs tebevykstantį didžiausią restauruotos lenkų kino klasikos, kurioje didelę dalį užima Wajdos filmai, turą po pasaulį.
Ekonomistė: žmonijos praturtėjimą lėmė eretiška mintis, kad visi žmonės lygūs  (155)
2015 m. gegužės 10 d. 17:14
Viduramžiais gyvenę žmonės ir pagalvoti negalėjo, kad baudžiauninkas gali turėti tokias pat teisės, kaip karalius. Tačiau maždaug XVI amžiuje tokia mintis kilo ir tai pakeitė viską, teigia žymi Ilinojaus universiteto ekonomikos, istorijos, anglų kalbos ir komunikacijos profesorė Deirdre McCloskey.
5 filmai, sukurti pagal garsiausius pasaulio komiksus(VIDEO)
2015 m. gegužės 1 d. 21:12
Pastaruoju metu kine pasidarė nežmoniškai populiaru kurti knygų ekranizacijas. Šis noras į didžiuosius ekranus perkelti kaip įmanoma daugiau rašytinių istorijų tam tikrus kino kūrėjus pakreipė ir link kitokių užrašytų pasakojimų – komiksų. Ir dabar jau galima sakyti, kad būtent komiksinės istorijos yra ant didžiausios bangos. Kino technologijos yra išvystytos taip gerai, kad 60 ar 70 metų senumo fantastinius nuotykius gali tobulai perkelti į mūsų pasaulį ir atrodo, kad viskas tinka tiesiog tobulai.
Gera žinia „50 pilkų atspalvių“ gerbėjams - paskelbtos tęsinių pasirodymo datos  (17)
2015 m. balandžio 24 d. 08:34
Filmas „Fifty Shades Darker“ kinuose pasirodys 2017 metų vasario 10 dieną, o „Fifty Shades Freed“ šią trilogiją užbaigs 2018 metų vasario 9-ąją, rašo dailymail.co.uk.
L. Neesonas prasitarė: „Pagrobimas 3“ – vienas paskutiniųjų jo veiksmo filmų  (9)
2015 m. balandžio 17 d. 14:01
Lietuvos kino teatrus šiandien pasiekė aktorių Liamą Neesoną kaip veiksmo filmų žvaigždę išgarsinusios „Pagrobimo“ trilogijos finalas – „Pagrobimas 3“ (angl. „Taken 3“). Daugumą triukų net būdamas 62-ejų pats atliekantis aktorius atskleidė, kad vaidmuo šiame filme – gali būti viena paskutiniųjų jo rolių tokio žanro juostose.
Idėja G. Van den Berghe gimė žvelgiant iš ugnikalnio kraterio
2015 m. balandžio 9 d. 20:29
Iš dangaus kyšo kopėčios. Mažo Meksikos kaimo gyventojai desperatiškai laukia juos iš kasdienybės vargų išgelbėsiančio mesijo. Vieną dieną pasirodo nepažįstamasis Liuciferis, iš rojaus puolęs angelas darantis stebuklus ir aukštyn kojomis apverčiantis kaimo gyvenimą. Tai trumpas jubiliejiniame „Kino pavasaryje“ viešėjusio belgų režisieriaus Gusto Van den Berghe neįprasto filmo „Liuciferis“ („Lucifer“) pristatymas.
Filmai, kuriuos visiems patartina pažiūrėti  (18)
2015 m. balandžio 5 d. 00:10
Kasmet pasaulyje sukuriama po kelis tūkstančius filmų , tačiau kokybiškų, tikrai vertų dėmesio tarp jų nėra daug. Laimė, yra filmų, kurie padaro didelės įtakos vienos ar kitos šalies kultūrai, kurie nepraranda populiarumo net po daugelio metų.
Naujausias „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ autorės žaisliukas  (3)
2015 m. kovo 23 d. 11:56
Seksualiausio bestselerio rašytoja diktuoja madas ne tik lovoje, bet ir gatvėje. Susipažinkite su jos naujausiu pirkiniu.
N. Gadliauskas: mudu su žmona esame tolerantiški ir vienas kito laisvės nevaržome  (40)
2015 m. kovo 15 d. 00:00
Valstybinio Jaunimo teatro aktorius Nerijus Gadliauskas (41 m.) jokiomis aplinkybėmis nepraranda savitumo. Paprašytas pokalbio, kaipmat suvaidina jam vienam žinomą personažą – priremtą prie kankinimo sienos, mirtinai saugantį savo asmenybę ir gyvenimo detales nuo svetimų žmonių.
O. Koršunovas: ar įmanomas Lietuvoje džihadas?  (1)
2015 m. kovo 6 d. 13:07
„Perskaitęs Bibliją mosavau ja lyg kirviu“, - teigia režisierius Oskaras Koršunovas . Nors šiandien tai skamba lyg jo statomos Mariuso von Mayenburgo pjesės „Kankinys“ pagrindinio herojaus Benjamino mintis, tačiau, pasak paties režisieriaus, jaunystėje tokį kelią teko pereiti ir jam pačiam. „Iki šiol man tai yra esminė knyga“, - teigia O. Koršunovas, šį vakarą Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje pristatysiantis jau ketvirtos šiuolaikinio vokiečių dramaturgo pjesės interpretaciją.
5 filmai adrenalino gerbėjams, kurių nevalia praleisti(VIDEO)
2015 m. vasario 27 d. 13:38
Kalendorinės žiemos pabaigoje į kinus atkeliauja dar daugiau kino premjerų, tarp kurių – vienas retesnių mūsų kinus pasiekiančių žanrų. Tai – apiplėšimų filmai.
V. Baublienė: ką skaito žinomos moterys  (21)
2015 m. vasario 20 d. 00:00
Kai ganausi po knygynus , ištinka lengvas panikos priepuolis. Atrodo, su kiekviena diena kažką prarandu – neperskaitytų knygų nemažėja, o naujai išleidžiamų daugėja tarsi iš gausybės rago.
N. Mačiulis: kas bendro tarp „50 pilkų atspalvių“ ir Stalino trėmimų  (61)
2015 m. vasario 15 d. 14:21
Erotinis romanas „50 pilkų atspalvių“ apie atvirus ir šokiruojančius vyro ir moters santykius sukėlė tikrą audrą literatūros pasaulyje. Romano trilogiją jau įsigijo apie 80 milijonų skaitytojų, ji išversta į daugiau kaip 50 kalbų, o ketvirtadienį Lietuvoje pristatyta šio filmo ekranizacija, panašu, sulauksianti ne ką mažesnio populiarumo.
36 klausimai, po kurių jūs įsimylėsite
2015 m. vasario 14 d. 00:00
Nėra jokios magiškos formulės, padedančios įsimylėti, nėra jokių stebuklingų klausimų, kuriuos uždavus norimam objektui, jis (ji) ims ir staiga stebuklingai įsimylės.
Pasižiūrėjau „50 pilkų atspalvių“: sekso scenos mane nuvylė  (40)
2015 m. vasario 13 d. 16:00
Kartu su visa banga moterų ir merginų perskaičiau „50 pilkų atspalvių“ trilogiją. Negaliu pasakyti, kad buvau labai sužavėta, bet kitoniškumo įspūdį paliko ilgam. Kažkas lyg skaityto anksčiau, tik kitokio prieskonio pridėta.
Vilniaus knygų mugės viešnios – detektyvų meistrė S. Simukka ir moteriškų bestselerių autorė S. Kubelka  (3)
2015 m. vasario 12 d. 18:01
Šiemet vasario mėn. 19-22 dienomis vyksiančios Vilniaus knygų mugės tema – detektyvai. Visi šio literatūros žanro gerbėjai, apsilankę mugėje, turės galimybę susitikti su garsia detektyvų meistre iš Suomijos – Salla Simukka . Tuo metu skaitytojai, knygose vertinantys subtilią erotiką, moteriškumą ir geras istorijas, galės sudalyvauti susitikime su pasaulyje pripažinta rašytoja Susanna Kubelka . Šios autorės, kurias pristato leidykla „Alma littera“, yra vienos pagrindinių šių metų Vilniaus knygų mugės viešnių.
Moteris – atvirai apie erotinį romaną: tai pornografija, kuri baigiasi vestuvėmis  (121)
2015 m. vasario 12 d. 16:51
Ir aš buvau iš tų, kurios nesusilaikė... Ėmiau ir perskaičiau „50 pilkų atspalvių“, o tiksliau perklausiau visą trilogiją. Ištvėriau visas tris knygas! Taip, esu tiesiog šiuolaikinė vartotoja.
Vilniaus knygų mugėje – intelektualios diskusijos, intriguojantys pasakojimai
2015 m. vasario 12 d. 00:00
Kviečiame skaityti ir bendrauti į didžiausią metų literatūros šventę – Vilniaus knygų mugė . Skirtingų pomėgių ir įvairaus amžiaus skaitytojų laukia intelektualios diskusijos, intriguojantys pasakojimai bei nuotaikingi žaidimai.