trilogija

R. Polanskio filmų retrospektyva: kinas, kuriame fantazija pinasi su tikrove
2015 m. lapkričio 28 d. 00:00
Romanas Polanskis yra sudėtinga ir kontroversiška asmenybė. Ryškus talentas ir atkaklumas padėjo jam užkopti į patį kino Olimpą ir pelnyti kone visus įmanomus kino apdovanojimus, pradedant „Auksiniu liūtu“ Venecijoje, gausybe prancūziškųjų „ Cezarių “, baigiant „Auksine palmės šakele“ Kanuose ir net „Oskaru“.
Alexandre Dumas: spalvingas „Trijų muškietininkų“ autoriaus gyvenimas  (15)
2015 m. lapkričio 20 d. 00:00
Alexandre‘as Dumas (tėvas) – vienas skaitomiausių XIX a. rašytojų. Greičiausiai kiekvienas prisimena d’Artanjano ir trijų muškietininkų nuotykius ar išradingą grafo Montekristo keršto planą. Tačiau nedaugelis žino, kad populiariųjų romanų autorius karjerą pradėjo kurdamas dramines pjeses, nevengė išlaidauti ir mėgo pramogauti moteriškoje draugijoje.
Po šito sumanymo L. Brežnevas tapo daugybės anekdotų herojumi  (3)
2015 m. lapkričio 12 d. 18:37
Memuarų rašymas – mėgstamas pasaulio galingųjų užsiėmimas. Kartais jie patys, prižiūrimi literatūrinių redaktorių, miklina savo ranką, kartais patiki savo autobiografijas parašyti plunksnos meistrams. Sovietų Sąjungos gensekas Leonidas Brežnevas taip pat neatsispyrė šiai magijai. Jo trilogija („Mažoji žemė“, „Atgimimas“ ir „Plėšiniai“) tapo fenomenu literatūros istorijoje – nedaug kas sugeba parašyti milijoniniu tiražu išleistą knygą patys neparašę nė žodžio.
Dizainerę kolekciją sukurti įkvėpė erotinis romanas
2015 m. lapkričio 10 d. 13:25
Prekinio ženklo „Top to Bottom“ įkūrėja Gabrielė Gineikaitė toliau stebina savo gerbėjas. „Multi“ sukneles, kurias galima dėvėti daugybę būdų, pristačiusi mergina lieka ištikima savo stiliui. Moteriškos, seksualios, paryškinančios kūno privalumus ir paslepiančios trūkumus – taip būtų galima apibūdinti kaunietės sukurtas sukneles.
G. Gineikaitė pristato „50 pilkų atspalvių“ įkvėptas sukneles  (8)
2015 m. lapkričio 9 d. 16:25
Prekinio ženklo „Top to Bottom“ įkūrėja Gabrielė Gineikaitė toliau stebina savo gerbėjas. „Multi“ sukneles, kurias galima dėvėti daugybę būdų, pristačiusi mergina lieka ištikima savo stiliui. Moteriškos, seksualios, paryškinančios kūno privalumus ir paslepiančios trūkumus – taip būtų galima apibūdinti kaunietės sukurtas sukneles.
„Žvaigždžių karų“ gerbėjams siūloma 12 valandų praleisti kino teatre  (5)
2015 m. lapkričio 6 d. 16:51
Visas pasaulis su nekantrumu laukia, ko gero, didžiausios šių metų kino premjeros, naujosios „Žvaigždžių karų“ dalies – „Galia nubunda“. Lietuviai šį, neabejotinai hitu tapsiantį, filmą pamatyti galės jau gruodžio 18-ąją dieną. Kad šis įvykis būtų dar labiau įsimintinas, kino naujienų portalas „Buvau Kine“ yra paruošęs tikrą desertą legendinės George‘o Lucaso sagos gerbėjams ir kino gurmanams – premjeros dieną „Žvaigždžių karų“ karštinės apimti žmonės taip pat galės pamatyti ir originaliąją trilogiją.
Garsiojo „Gladiatorius“ scenarijaus autorius: kino pasaulyje niekas neįtaria, kad rašau romanus  (2)
2015 m. spalio 27 d. 14:56
Ką tik išleisto nemažos apimties romano „Gimtinė“ (iš anglų kalbos vertė Adonė Grendienė, išleido „Tyto alba“) autorius – britų romanistas ir scenaristas Williamas Nicholsonas . Jis labiausiai žinomas kaip „Oskaru“ apdovanoto filmo „Gladiatorius“ scenarijaus autorius, tarp jo darbų – „Vargdieniai“, „Elžbieta: aukso amžius“, naujausias – filmo „Everestas“ scenarijus.
„Atgal į ateitį“ dieną gamintojai išnaudojo reklamai  (2)
2015 m. spalio 21 d. 13:07
2015 metų spalio 21-oji yra sugrįžimo į ateitį diena – būtent šią dieną Michaelo M. Foxo personažas Martis Makflai filme „Back to the Future Part II“ („Atgal į ateitį. II dalis) iš 1989 metų persikelia į 2015 metus. Daug gamintojų suskubo išnaudoti šią dieną reklamai, kad pristatytų savo produktus.
JAV ir ES mokesčių inspektorių taikinyje – „Google“ ir „Apple“  (3)
2015 m. spalio 12 d. 16:32
Lietuvoje suskambus varpams dėl galimo didelio „ Vilniaus prekybos“ grupės mokesčių vengimo, kilo tikras šaršalas.
Klaipėdos lėlių teatre apsigyvens įkvepianti „Coliukė“  (1)
2015 m. spalio 2 d. 06:40
Pirmąjį spalio savaitgalį, spalio 3 d. 12 val. ir spalio 4 d. 12 bei 14 val. Klaipėdos lėlių teatras kviečia žiūrovus į nuostabios Hanso Kristiano Anderseno pasakos „Coliukė“ premjerą. Spektaklio kūrėjai įsitikinę, kad šis klasikinis kūrinys, pasakojamas su tradicinėmis lėlėmis marionetėmis, taps vienu populiariausių Klaipėdos lėlių teatro pastatymų.
PRAMOGŲ RECEPTAI. StiliuSOS direktorei Agnei Kulitaitei savaitgalis spalvingesnis nei... apatiniai (FOTO)  (2)
2015 m. rugsėjo 19 d. 11:12
„StiliuSOS“ administracijos direktorė ir ištikima dešinioji stilistės Agnės Jegelevičiūtės ranka Agnė Kulitaitė (21) rūpinasi populiarėjančiu internetiniu projektu www.stiliusos.lt. Kai šiokiadieniais darbas veja darbą, savaitgalis turėtų būti skirtas tik poilsiui. Tačiau be širdžiai artimos veiklos Agnei sunku išbūti ir poilsio dienomis. Vietoje to, jog vartytųsi lovoje iki pietų, jaunoji vadovė ieško, ką vertingo galėtų sostinėje nuveikti laisvą minutę.
A. Užkalnio serialai: gerumo pamokos iš žmogžudžių ir banditų  (137)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 16:36
Sakoma, kad tada, kai gyvenimas pasiūlo tau citriną, pasidaryk limonado. Taip ir su šiuo serialu, kuris suskirsto visus pasaulio žmones į dvi rūšis – į tuos, kurie Sopranus matė, ir tuos, kas jų dar nematė: jei ekrane tau pasiūlo žiūrėti į šaudančius, daužančius, turtą prievartaujančius, lupikaujančius Niū Džersio italų mafijos šeimos narius, vienas pasirinkimas yra pasibaisėti, o kitas – kažko išmokti ir pasisemti įkvepimo. Gal net gerumo ir humanizmo pamokų.
Kito rašytojo sukurtas „Tūkstantmečio“ trilogijos tęsinys pasirodė 25 šalių knygynuose
2015 m. rugpjūčio 27 d. 17:51
Nekantriai lauktas velionio Stiego Larssono populiarios detektyvinės trilogijos „Tūkstantmetis“ (Millennium) tęsinys, sukurtas kito rašytojo, ketvirtadienį buvo pradėtas platinti 25 šalyse, o vienas Stokholmo knygynas specialiai atsidarė vidurnaktį, kad pirmasis parduotų tos knygos egzempliorių. Apie 50 žmonių, daugiausiai vyrų, susirinko prie tos parduotuvės Švedijos sostinėje prieš vienos valandos trukmės specialią prekybos sesiją, kad įsigytų pirmąsias knygas, kurių originalus švediškas pavadinimas – „Det som inte doedar oss“ (Tai, kas mūsų nenužudo). Angliškos šios knygos pavadinimas – „The Girl in the Spider's Web“ (Mergina voratinklyje).
Kito rašytojo sukurtas „Tūkstantmečio“ trilogijos tęsinys pasirodė 25 šalių knygynuose
2015 m. rugpjūčio 27 d. 12:25
Nekantriai lauktas velionio Stiego Larssono populiarios detektyvinės trilogijos „Tūkstantmetis“ (Millennium) tęsinys, sukurtas kito rašytojo, ketvirtadienį buvo pradėtas platinti 25 šalyse, o vienas Stokholmo knygynas specialiai atsidarė vidurnaktį, kad pirmasis parduotų tos knygos egzempliorių.
K. Sabaliauskaitei įteikta Liudo Dovydėno literatūrinė premija  (29)
2015 m. rugpjūčio 19 d. 17:32
Trečiadienį Rokiškio krašto muziejuje buvo įteikta aštuntoji Liudo Dovydėno premija. Tai pati solidžiausia literatūrinė premija, skiriama už geriausią naują lietuvišką romaną, leidyklose išleistą per praėjusius kalendorinius metus.
NASA eksperimentavo kosmose su itin didelės raiškos vaizdo kamera  (2)
2015 m. rugpjūčio 1 d. 20:12
Kuo užsiimti astronautui orbitoje? Žinoma, kad įdėti šnypšiančią tabletę į vandens rutulį, sklandantį nesvarumo būsenos, ir pažiūrėti, kas bus.
G. Jakavonis. Apie V. Krėvę, „ Milžinkapį“ ir mus, lietuvius  (46)
2015 m. liepos 19 d. 18:48
Turėjau puikią lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją Juliją Kavaliauskienę.
Ilgojo savaitgalio paletė: 10 sąmoningumą skatinančių knygų
2015 m. liepos 5 d. 14:25
Dažnai girdime, kad norint būti sveikam ir laimingam, reikia taisyklingai maitintis bei sportuoti. Tai tikra tiesa, tačiau dažnai pamirštame emocinę bei dvasinę gerovę. Norint būti iš tiesų laimingam bei gražiam ne tik išore, tačiau ir vidumi, būtina nepamiršti pasirūpinti tiek kūnu, tiek ir siela. Siūlome sąrašą knygų, kuris padės tai daryti.
Filmo „Terminatorius: Genisys“ recenzija: nostalgija nemirtingam robotui  (14)
2015 m. birželio 28 d. 08:00
Režisierių Alaną Taylorą daugelis žmonių jau puikiai pažįsta iš tokių serialų, kaip „ Dingę “, „Roma“ , „Reklamos vilkai“ ir „ Sostų žaidimas “, bei 2013 m. „ Marvel “ studijos pristatyto filmo „Toras 2: Tamsos pasaulis“. Šiais metais režisierius prikelia kadaise populiarią Jameso Camerono 1984 metais pradėtą franšizę.
Oskaro Koršunovo „Hamletas“ – prestižinėje Venecijos bienalėje
2015 m. birželio 16 d. 12:22
Praėjus 16-ai metų Oskaras Koršunovas sugrįžta į svarbiausiu meno renginiu pasaulyje laikomą Venecijos bienalę. Jau rugpjūčio pradžioje režisieriaus spektaklis „Hamletas“ bus pristatomas bienalės teatro programoje, kurioje šiemet kaip niekad gausu garsiausių Europos teatrinių vardų, tokių kaip italas Romeo Castellucci , vokietis Thomas Ostermeieris ar britas Markas Ravenhillas.
A. Wajdos kinas – į praeitį žvelgianti dabartis  (6)
2015 m. birželio 14 d. 16:02
Andrzejus Wajda, vienas iškiliausių šiandienos kino režisierių, šalia Lietuvos sienos, Suvalkuose , neseniai atšventė 89-ąjį savo gimtadienį. Puikią gimtadienio dovaną jam įteikė kitas žymus režisierius ir sinefilas – amerikietis Martinas Scorsese , inicijavęs tebevykstantį didžiausią restauruotos lenkų kino klasikos, kurioje didelę dalį užima Wajdos filmai, turą po pasaulį.
Ekonomistė: žmonijos praturtėjimą lėmė eretiška mintis, kad visi žmonės lygūs  (155)
2015 m. gegužės 10 d. 17:14
Viduramžiais gyvenę žmonės ir pagalvoti negalėjo, kad baudžiauninkas gali turėti tokias pat teisės, kaip karalius. Tačiau maždaug XVI amžiuje tokia mintis kilo ir tai pakeitė viską, teigia žymi Ilinojaus universiteto ekonomikos, istorijos, anglų kalbos ir komunikacijos profesorė Deirdre McCloskey.
5 filmai, sukurti pagal garsiausius pasaulio komiksus(VIDEO)
2015 m. gegužės 1 d. 21:12
Pastaruoju metu kine pasidarė nežmoniškai populiaru kurti knygų ekranizacijas. Šis noras į didžiuosius ekranus perkelti kaip įmanoma daugiau rašytinių istorijų tam tikrus kino kūrėjus pakreipė ir link kitokių užrašytų pasakojimų – komiksų. Ir dabar jau galima sakyti, kad būtent komiksinės istorijos yra ant didžiausios bangos. Kino technologijos yra išvystytos taip gerai, kad 60 ar 70 metų senumo fantastinius nuotykius gali tobulai perkelti į mūsų pasaulį ir atrodo, kad viskas tinka tiesiog tobulai.
Gera žinia „50 pilkų atspalvių“ gerbėjams - paskelbtos tęsinių pasirodymo datos  (17)
2015 m. balandžio 24 d. 08:34
Filmas „Fifty Shades Darker“ kinuose pasirodys 2017 metų vasario 10 dieną, o „Fifty Shades Freed“ šią trilogiją užbaigs 2018 metų vasario 9-ąją, rašo dailymail.co.uk.
L. Neesonas prasitarė: „Pagrobimas 3“ – vienas paskutiniųjų jo veiksmo filmų  (9)
2015 m. balandžio 17 d. 14:01
Lietuvos kino teatrus šiandien pasiekė aktorių Liamą Neesoną kaip veiksmo filmų žvaigždę išgarsinusios „Pagrobimo“ trilogijos finalas – „Pagrobimas 3“ (angl. „Taken 3“). Daugumą triukų net būdamas 62-ejų pats atliekantis aktorius atskleidė, kad vaidmuo šiame filme – gali būti viena paskutiniųjų jo rolių tokio žanro juostose.
Idėja G. Van den Berghe gimė žvelgiant iš ugnikalnio kraterio
2015 m. balandžio 9 d. 20:29
Iš dangaus kyšo kopėčios. Mažo Meksikos kaimo gyventojai desperatiškai laukia juos iš kasdienybės vargų išgelbėsiančio mesijo. Vieną dieną pasirodo nepažįstamasis Liuciferis, iš rojaus puolęs angelas darantis stebuklus ir aukštyn kojomis apverčiantis kaimo gyvenimą. Tai trumpas jubiliejiniame „Kino pavasaryje“ viešėjusio belgų režisieriaus Gusto Van den Berghe neįprasto filmo „Liuciferis“ („Lucifer“) pristatymas.
Filmai, kuriuos visiems patartina pažiūrėti  (18)
2015 m. balandžio 5 d. 00:10
Kasmet pasaulyje sukuriama po kelis tūkstančius filmų , tačiau kokybiškų, tikrai vertų dėmesio tarp jų nėra daug. Laimė, yra filmų, kurie padaro didelės įtakos vienos ar kitos šalies kultūrai, kurie nepraranda populiarumo net po daugelio metų.
Naujausias „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ autorės žaisliukas  (3)
2015 m. kovo 23 d. 11:56
Seksualiausio bestselerio rašytoja diktuoja madas ne tik lovoje, bet ir gatvėje. Susipažinkite su jos naujausiu pirkiniu.
N. Gadliauskas: mudu su žmona esame tolerantiški ir vienas kito laisvės nevaržome  (40)
2015 m. kovo 15 d. 00:00
Valstybinio Jaunimo teatro aktorius Nerijus Gadliauskas (41 m.) jokiomis aplinkybėmis nepraranda savitumo. Paprašytas pokalbio, kaipmat suvaidina jam vienam žinomą personažą – priremtą prie kankinimo sienos, mirtinai saugantį savo asmenybę ir gyvenimo detales nuo svetimų žmonių.