Nemuno delta

Užšalusios Kuršių marios tapo stintautojų meka: stovi palapinės, kaista viryklės, naktimis sklinda dainos  (116)
2016 m. sausio 7 d. 17:39
Neringoje – sujudimas lyg vasarą. Į Kuršių neriją šiomis dienomis plūsta poledinės žūklės mėgėjai, nes ir lipti ant užšalusių Kuršių marių yra saugu, ir, kaip sako žvejai, stinta eina .
Šilutės krašte nustemba ir visko matę turistai  (6)
2015 m. lapkričio 13 d. 10:36
Dažnas mūsų, išsiruošęs pailsėti pamario krašte, namo negrįžta tuščiomis rankomis ir lauktuvių parveža kvapnios rūkytos žuvies. Visgi tai ne vienintelis žuvies delikatesas, kuriuo galima pamaloninti gomurį – Šilutėje apsilankiusieji gali paragauti čia pat verdamos tradicinės žuvienės, savo istoriją menančios nuo senų laikų.
Šakotis, dzūkų bandos ar žuvienė – kas taps geriausiu Lietuvos gastronominiu projektu?  (8)
2015 m. lapkričio 5 d. 11:53
Kuris produktas turėtų būti tituluojamas Lietuvos virtuvės karaliumi? Atsakymas paaiškės jau lapkričio 19 dieną, kada bus paskelbtas geriausias Lietuvos gastronominis projektas. Iki to laiko gyventojai kviečiami atiduoti ir savo balsą už jų mėgstamiausią lietuviškos virtuvės produktą.
Gidas, kur paskanauti autentiškų lietuviškų skanėstų
2015 m. spalio 1 d. 00:00
Kas – pagal senąsias tradicijas verdamas alus, šakočiai ar pamario žuvienė – yra geriausia, ką gali pasiūlyti Lietuvos virtuvė? Tai paaiškės lapkričio viduryje, kuomet bus paskelbtas geriausias Lietuvos gastronominis projektas, apie kurį sužinos ir kitos Europos šalys. Praėję atrankinį etapą šiuo metu dėl geriausiojo titulo rungiasi 10 gastronominių projektų iš skirtingų Lietuvos regionų.
Ventės ragas pakilo naujam gyvenimui: visi norės ten pabuvoti  (4)
2015 m. liepos 29 d. 14:44
Ketvirtadienį, liepos 30 d., atidaroma atnaujinta Ventės rago ornitologinė stotis .
Trijų dienų maršrutas po Žemaitiją - įspūdžių pakaks net labiausiai išlepusiems  (15)
2015 m. birželio 29 d. 08:52
Lietuvoje yra tūkstančiai žmonių, aplankiusių turkijas ar egiptus, bet nė karto nemačiusių kerinčio Ventės rago, šimtmečius menančių Panemunės pilių, iš jų atsiveriančių panoramų grožio bei kitų pakeliui link Žemaitijos atsiveriančių įdomybių. Tokios nuomonės laikosi kelionę į Žemaitiją surengusi aktyvaus laisvalaikio projekto „ Borjomi Odisėja: Lietuvos pažinimas“ ambasadorė Gabrielė Misevičiūtė.
Daug salų turinčiose upėse didėja pavojingo reiškinio tikimybė  (5)
2015 m. birželio 8 d. 10:11
Upių salos sumažina vandens srauto pralaidumą, todėl, ypač pavasarinių ledonešių metu, didėja pavojingų potvynių tikimybė, LRT Radijui sako Gamtos tyrimų centro Geologijos ir geografijos instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja dr. Aldona Baubinienė. „Prieš kažkiek metų [...], pakilus upės vandens lygiui ties Neries žemupio salomis ir susidarius sangrūdoms, buvo apsemta gyvenamoji teritorija, pastatai. [...] Tačiau apie potvynių riziką reikėjo galvoti prieš statant pastatus ar apgyvendinant teritoriją. Pastatus reikėjo statyti aukštesnėse vietose, ne prie pat upės kranto ar upės pakrantėse“, – kalba ji.
Prasideda nėgių žvejybos sezonas  (2)
2015 m. gegužės 26 d. 10:24
Vasarą pajūryje nėgių pardavėjai greičiausiai jums daug apie savo prekę daug nepasakos. Ji tikrai gardi, bet apetitas gali pradingti sužinojus, kad iš tikro biologiškai tai yra tiesiog sudėtingai išsivysčiusi kirmelė .
Norintys pasigėrėti paukščių gausa kviečiami į pamarį  (1)
2015 m. gegužės 18 d. 10:15
Nemuno delta prisipildė pavasarinio paukščių klegesio. Regioniniame parke intensyviai vykdomos paukščių apskaitos ir stebėsenos. Atlikti baublių, stulgių, plovinių vištelių, gaidukų, avocečių minitoringai, stebėti ir kiti reti pajūrio paukščiai .
Mainai su žvejais verslininkais: vietoj lašišų jiems įsiūlė kitas žuvis  (6)
2015 m. gegužės 15 d. 15:40
Nuo rugsėjo 1 dienos žvejams verslininkams žvejoti bus šiek tiek sudėtingiau. Atsiranda naujas apribojimas, kur jie negalės statyti savo žvejybos tinklų. Norima juos atitraukti toliau nuo jūros vartų, tikintis, kad tokiu būdu mažiau lašišų bus sugauta ir daugiau jų galės išneršti. Savo ruožtu žvejai verslininkai sako, kad su gamtosaugininkais rastas kompromisas, tačiau nežinoma, kiek jis pasiteisins praktikoje.
Skaičiuos elektros nutrenktus paukščius  (2)
2015 m. gegužės 11 d. 11:56
Lietuvos ornitologų draugija ( LOD ) parengė ir pradėjo platinti plakatą apie paukščių žuvimą po susidūrimo su elektros perdavimo linijų laidais. Šios iniciatyvos tikslas – paskatinti visuomenę teikti informaciją apie nuo susidūrimo su elektros laidais, ar sukelto trumpojo elektros jungimo, žuvusius paukščius. Siekiama įvertinti šios problemos mastą mūsų šalyje.
Gegužės viduryje kviečia į Paukščių rojų  (3)
2015 m. gegužės 2 d. 14:05
Paukščių gausa, kvapnia žuvimi ir vandens pramogomis garsėjantis kraštas susipažinti su lietuvininkų kraštu, jo unikalumu ir siūlomomis pramogomis kviečia gegužės 16-17 dienomis gamtos šventėje Šilutėje ir Nemuno deltoje. Smagus savaitgalis su šeima ar draugais unikalioje gamtoje suteiks daug naujų potyrių. Pagrindinė renginio programa – nemokama.
Gamtos turtas, už kurio saugojimą galite gauti pinigų  (1)
2015 m. kovo 28 d. 10:30
Pinigais galima įvertinti ne tik tokius gamtos išteklius, kaip auksas, brangakmeniai, nafta ar akmens anglis, bet ir gyvąją gamtą - augaliją, gyvūniją. Ir nors tokios sumos sąlyginės, ūkininkai, gyvenantys saugomose teritorijose, gali realiai prisidėti prie itin retų rūšių išsaugojimo ir už tai gauti kompensacijas. GRYNAS.lt domisi, kiek Lietuvoje yra tokių ūkininkų, kokios sumos jiems mokamos ir kokios konkrečios rūšys yra saugomos.
Kvies į Nemuno deltą paplaukioti kurėnais ir nusipinti bučius  (7)
2015 m. kovo 27 d. 10:15
Nevyriausybinė aplinkosaugos organizacija Baltijos aplinkos forumas skelbia gegužės mėnesį kviesianti į festivalį Nemuno deltoje. Pagrindinis renginio tikslas - palaikyti gerą paukščių buveinių būklę.
Nemuno deltoje pasirodė pirmosios urvinės antys  (2)
2015 m. kovo 26 d. 08:30
Į Rusnės salą, lankytojų centro poilsinę Pakalnės kaimo gale šeštadienį kviečiami paukščių stebėtojai. Čia vyks sparnuočių sutiktuvių šventė, o trečiadienio popietę vietos apylinkėse jau buvo galima stebėti urvines antis.
Baisi neteisybė: mašinos prie vandens negali nė privažiuoti, o traktoriai akėja upės dugną  (58)
2015 m. kovo 18 d. 14:32
Yra lygūs ir lygesni. Toks posakis galėtų galioti ir žvejyboje, mat kas galima žvejams verslininkams, negalima mėgėjams. Verslininkai Nemuno deltoje su traktoriais įvažiuoja į vandenį, o mėgėjai negali net prisiartinti prie vandens su automobiliu.
Pasiūlė išeitį, kaip suploninti Raudonąją knygą  (2)
2015 m. kovo 18 d. 12:01
Anksčiau ar vėliau pavasarį, dažniausiai dar balandį, kiek ankstėliau už garsiąsias mūsų karklynų giesmininkes lakštingalas į upių deltų karklynus, paežerių pelkėtus pakraščius sugrįžta ir pastarųjų sesės mėlyngurklės – paslaptingi, retai Lietuvoje sutinkami giesmininkai. Kuo jie tokie ypatingi?
Rekonstruotame Ventės rage atsivers nematyti horizontai  (2)
2015 m. kovo 17 d. 15:16
Ventės rago ornitologinės stoties viršininkas Vytautas Jusys skaičiuoja ne tik paukščius. Jo akiratyje ir gausybė lankytojų kiekvieną savaitgalį, kartais net po tūkstantį, užgulančių Ventės ragą. Žmones šis unikalus gamtos kampelis traukia taip, kad net pradeda trukdyti ornitologams dirbti.
Pamaryje - būriai iš šiltųjų kraštų grįžusių paukščių  (3)
2015 m. kovo 4 d. 12:55
Į pamarį grįžta paukščių virtinės. Kuršių mariose ir Nemuno deltoje jų kasdien daugėja. Nuo kovo mėnesio pradžios dėl jų ramybės, teritorijų, kurios užimtos perimvietėms, apsaugos draudžiama triukšminga žmogaus veikla. Mosuoti kirviais ir džeržginti pjūklais nebebus galima.
Tikras pavasaris: į Lietuvą jau grįžta paukščiai  (13)
2015 m. vasario 19 d. 13:47
Vis dažniau nudžiuginantys saulės spinduliai verčia galvoti apie artėjantį pavasarį. Po žiemos taip norisi šilumos, žalumos ir... paukščių čiulbėjimo. Pasirodo, pavasaris ne taip toli, kaip atrodo. Į Lietuvą jau sugrįžo pirmieji sparnuočiai.
Jūrinės nėgės baigia išnykti mūsų akyse
2015 m. vasario 18 d. 22:14
Dar prieš gerą dešimtmetį vakarinėje Lietuvos pusėje esančiuose vandens telkiniuose galėjome stebėti neršiant tuntus jūrinių nėgių. Šios į ungurius panašios žuvytės daugumoje Europos šalių virtuvių yra delikatesas, Amerikoje - tragiškai žmogaus išnaikintas gyvūnas, Lietuvoje - per daug emocijų nekeliantis žuvų porūšis, kurio ateinančios kartos jau veikiausiai neišvys. Ką daryti, kad taip neatsitiktų?
Yra kuo pasidžiaugti: atėjo pavasaris  (10)
2015 m. vasario 12 d. 21:58
Nemuno žemupyje dvelkia pavasariu. Ledo lytys – dar ant krantų, o meškeriotojai jau rado sausesnį krantą ir jį apgulė, lūkuriuodami kibimo.
G. Grajauskas: šalies cicinizacija jau pasibaigė. Kas toliau?  (17)
2015 m. sausio 23 d. 10:36
Sausio 29 d. sostinės klube „Tamsta“ sykiu su vilniečių grupe „Kiauras kibiras“ koncertuosianti Klaipėdos bliuzroko grupė „ Kontrabanda “, suburta bosine gitara grojančio bei tekstus kuriančio ir dainuojančio žinomo poeto Gintaro Grajausko, yra savotiškas uostamiesčio fenomenas.
Filmo apie gamtą autorius siūlo atsigręžti į gamtą  (8)
2014 m. lapkričio 20 d. 00:01
Tikriausiai niekas nesiginčys, kad gamtos interesus šiuo metu nustelbia finansinės naudos siekimas. Baldų pramonei kertami miškai, dėl žemės ūkio nusausinamos pelkės. Tai neigiamai veikia bioįvairovę - nyksta tam tikros gyvūnų rūšys. Daugelis į gamtą žiūri kaip į neišsemiamų resursų šaltinį, tačiau ne visi. Ornitologas Marius Karlonas sukūrė filmą apie Lietuvos gamtą, kuriame jis siūlo atsigręžti į ją ir ieško atsakymų, kaip spręsti aplinkosaugines problemas.
Lietuvoje atrasta nauja paukščių rūšis  (8)
2014 m. spalio 23 d. 10:38
Spalio 18 dieną daugiau nei 100 Paukščių stebėtojų ralio „Kuršių marios - 2014“ dalyvių, pradedant profesionaliais ornitologais, saugomų teritorijų darbuotojais ir baigiant paukščių stebėtojais - mėgėjais susirinko Kintuose. Šįkart ralyje užfiksuota Lietuvoje nauja paukščių rūšis - margasis kūltupys.
Žvejai iš tvenkinio ištraukė nusikamavusį jūrinį erelį  (5)
2014 m. spalio 1 d. 08:10
Antradienį iš Prienų rajono į Gyvūnų globėjų asociacijos būstinę buvo atgabentas jūrinis erelis. Tai jau penktas Lietuvos raudonosios knygos paukštis, kurį gyvūnų globėjams teks pastatyti ant kojų. Žvejų iš vandens ištrauktas paukštis nebepaskrenda.
Klimatologas: Lietuvoje atsirado naujas reiškinys  (48)
2014 m. rugpjūčio 29 d. 13:03
Pastaraisiais metais lietuviai stebinami orų anomalijomis: tai besniegė žiema su sausį žydinčiomis gėlėmis, tai didžiuliai karščiai, tai stiprios liūtys ir audros. Ar tai – tiesiog audringesni metai, ar jau galime sakyti, kad ir mes jaučiame ryškius klimato kaitos padarinius? Ar iš tiesų įvairios žemesnės Lietuvos vietos netrukus bus skalaujamos patvinusio Nemuno, o Kuršių neriją atminsime tik iš nuotraukų?
Nesuprato, už ką sumokėjo baudą  (202)
2014 m. rugpjūčio 21 d. 15:39
4.30 val. ir jau bundam kartu su Žolinių diena. Vos už nepilnos valandos mėgaujamės vienu gražiausių Lietuvos gamtovaizdžių, kuris už automobilio stiklo prabėga kelyje „ Kaunas – Jurbarkas“.
Kapitonas pailsusiems nuo saulės: plaukiam per marias  (8)
2014 m. liepos 27 d. 18:13
Poilsis prie jūros, žinoma, malonus, bet ilsėtis saulėje taip pat galima pavargti. Nidos prieplaukoje ne vienas kapitonas pasiūlys išeitį: plaukti per marias palydėti saulės, o turintiems daugiau laiko ir į Ventės ragą ar Mingės kaimą.