Meilė Lukšienė

Išrinktas naujasis KTU gimnazijos vadovas  (58)
2015 m. kovo 25 d. 12:51
Trečiadienį išrinktas naujasis Kauno technologijos universiteto ( KTU ) gimnazijos direktorius. Juo tapo Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojas Tomas Kivaras .
Kodėl pedagogines studijas renkasi mažai vyrų?  (15)
2015 m. kovo 10 d. 13:17
Tarptautinei moters dienai paminėti Lietuvos edukologijos universitete ( LEU ) vyko diskusija „Ar pedagogo profesija yra vyriška?“, kurioje apie pedagogiką ir mokyklą diskutavo jauni mokyklose dirbantys pedagogai vyrai.
Vilniaus knygų mugė 2015: išsami programa – DELFI skaitytojams  (7)
2015 m. vasario 17 d. 14:42
Kaip kasmet, taip ir šiemet vasario 19 - 22 dienomis šurmuliuos Vilniaus knygų mugė. Prieš jai prasidedant pagrindinis Lietuvos naujienų portalas DELFI siūlo susipažinti su knygų mugės programa.
A. Sakalas. Diversija Lietuvos valstybėje  (61)
2014 m. gruodžio 10 d. 14:17
Kitaip nepavadinsi pokyčių švietimo sistemoje, nes jie prof. Meilės Lukšienės dar Atgimimo aušroje išpuoselėtą tautinę mokyklą pavertė uždarąja akcine bendrove, kurios nariai yra ne moksleivių kolektyvas, bet piniginių krepšelių rinkinys.
A. Bilotaitė. Pilietiškumo ugdymas – Lietuvos mokyklos našlaitis  (73)
2014 m. lapkričio 22 d. 13:41
Jokia paslaptis, kad valstybės susirūpina problemomis, kai jas aktualizuoja jau iškilęs pavojus.
S. Jurkevičius. Lietuvos mokykla ugdo mokinius su prastomis žiniomis ir neaiškia vertybių sistema  (320)
2014 m. lapkričio 21 d. 11:35
Gebėjimas užtikrinti kokybišką ugdymo procesą yra ne tik kiekvienos mokyklos pagrindinis uždavinys, tai turėtų būti prioritetinis kiekvienos valstybės tikslas. Pasižvalgius aplinkui, galime pamatyti, kad vienose valstybėse šis tikslas įgyvendinamas sėkmingiau, o kitose mokymo(si) kokybės užtikrinti nepavyksta dėl įvairiausių priežasčių.
M. Lukšienės premijos laureatas mokinius vertina už pastangas, o ne už rezultatą  (56)
2014 m. spalio 6 d. 18:02
Mokinį turi vertinti ne už galutinį rezultatą, o už pastangas, progresą, ryžtą ir asmenybę. Turi padėti jam tapti geru žmogumi.
Iššūkis Lietuvai: Rusija siūlo naująjį totalitarizmą  (193)
2014 m. balandžio 28 d. 21:25
Turime atsispirti pagundai, kurią siūlo Rusijos naujasis totalitarizmas, teigiantis monolitinį mąstymą, atsiribojimą nuo daugiakultūriškumo ir tolerancijos. Tokios nuomonės laikosi Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorius dr. Mindaugas Kvietkauskas .
G. Jakavonis. Buvimo Europos Sąjungoje kaina. (IV) Vertybių kaita  (85)
2014 m. vasario 9 d. 16:43
Atgimimo laikotarpiu ir nepriklausomybės atkūrimo pradžioje džiaugėmės, kad daugiau nebus dviveidiškumo, galvojome, jog atėjo laikas, kai šeimoje ugdomos vertybės bus tokios pačios kaip atgimstančioje tautinėje mokykloje, kurią taip puoselėjo Meilė Lukšienė .
Edukologė: dalis mokytojų į mokyklas norėtų grąžinti fizines bausmes  (128)
2013 m. gruodžio 15 d. 15:49
Padėtis mokyklose bus prasta, kol nepasikeis „viršūnių“ požiūris, sako KTU gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis . „Ar turime įrodymų, kad aukščiausioje valdžioje yra tie, kurie geriausiai mokėsi? Dabar laimi apsukrumas. Kol bus taip, bus sunku įtikinti tėvus, kad mokslas yra vertybė“, – mano jis.
Paskelbtas M. Lukšienės premijos laureatas  (10)
2013 m. spalio 3 d. 17:20
Spalio 3 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje Meilės Lukšienės premijos skyrimo komisija paskelbė daktarės Meilės Lukšienės premijos laureatą. Šių metų laureatu tapo Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojas Tomas Kivaras.
Rudens lygiadienį - iš žvakių „austos“ juostos  (2)
2013 m. rugsėjo 4 d. 18:05
Rugsėjo 21 d. (19–21 val. Neries krantinėje prie Mindaugo tilto vilniečius ir miesto svečius sukvies jau tradiciniu tapęs Rudens lygiadienio bei Baltų vienybės minėjimo renginys, kuris šiemet yra skirtas ir Lietuvos tautinės mokyklos koncepcijos kūrėjos Meilės Lukšienės 100-mečiui.
Mokslo metai prasideda: dalis mokinių sekmadienį ėjo į mokyklą  (95)
2013 m. rugsėjo 1 d. 09:03
Kai kurios šalies mokyklos sekmadienį, rugsėjo 1-ąją, rengia mokslo metų pradžios šventę.
G. Steponavičius. Kas laukia Lietuvos švietimo naujais mokslo metais  (109)
2013 m. rugpjūčio 29 d. 18:55
Naujų mokslo metų išvakarėse įprasta pažvelgti į tai, kokie pokyčiai laukia mokinių, tėvų ir pedagogų. Prisipažinsiu – pasidalinti mintimis apie artimiausias perspektyvas paskatino keli pastarųjų dienų Švietimo ir mokslo ministerijos ( ŠMM ) ir Vyriausybės sprendimai, o taip pat – rugpjūčio 27 d. vykusi visos Lietuvos švietimo bendruomenės konferencija, skirta prof. Meilės Lukšienės šimtosioms gimimo metinėms ir naujų mokslo metų aktualijoms.
V. Stundys. Švietimas: tarp modernybės ir tradicijos  (45)
2013 m. rugpjūčio 27 d. 16:01
Netrukus pradėsime 2013-2014 mokslo metus: kaip ir kasmet prieš naują pradžią vertinsime savo veiklos rezultatus, diskutuosime visuomenės lūkesčius, analizuosime švietimo kaitos kryptis, formuluosime naujas užduotis.
M. Lukšienės 100-osioms gimimo metinėms - fotografijų paroda apie mokyklos kasdienybę
2013 m. rugpjūčio 26 d. 09:23
2013-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Meilės Lukšienės metais, o UNESCO įtraukė dr. Meilės Lukšienės 100-ąsias gimimo metines į 2012-2013 m. minimų datų kalendorių. Ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio visuomenė mini vienos iškiliausių Lietuvos mokslininkių sukaktį.
Nuomonė. Kas lemia vaiko kūrybingumą?  (7)
2013 m. balandžio 10 d. 13:36
Kūryba – tai mokymasis gyvenimo vyksmo, prasmę darant raiškią. Meilės Lukšienės žodžiais: „Ugdyti – reiškia perduoti kultūrą ir parengti žmogų, kad jis galėtų kūrybiškai joje dalyvauti – ne tik tinkamai vartoti kultūros gėrybes, bet ir gausinti jas“.
Pratęsiant nepradėtą pokalbį arba apie (ne)susipratimą Lietuvos naujoje akademinėje kultūroje  (94)
2013 m. sausio 23 d. 18:33
Praeitą savaitę greičiausiai ne vienas akademinio pasaulio atstovas, vartydamas „Veidą“, skirtą Lietuvos mokslo proveržiui parodyti, pasidomėjo, kokie iškiliausi Lietuvos pasiekimai. Tą patį, kolegų paakinta, padariau ir aš. Žurnale išvardinta keliolika „Mini Nobelių“. Nepaneigsi, yra kuo didžiuotis. Ar tai vadinti proveržiu – kitas klausimas. Lietuvoje ir anksčiau gimė ir ugdėsi talentai, jie garsino Lietuvą, tiesa, dažniausiai tai buvo galima padaryti emigravus: dvasiškai pas sovietus arba fiziškai – už Atlanto ar šiek tiek arčiau – už Rytus nuo Vakarų skiriančios ribos.
2013-aisiais minint daugybę progų, baiminamasi, kad nė viena nebus pažymėta tinkamai  (7)
2013 m. sausio 2 d. 18:39
Seimo sprendimu, 2013-ieji paskelbti šešių skirtingų progų minėjimo metais. Pratęstoje sesijoje planuojama suteikti ir septintą vardą. Seimo Pirmininkas teigia, kad galėjo užtekti dviejų ar trijų paminėjimų, tačiau tokia buvusi parlamentarų valia.
M.Lukšienės premijos laureatė: pagal egzaminų rezultatus negalima vertinti žmogaus asmenybės  (39)
2012 m. spalio 16 d. 15:29
Mokytojas turi rasti už ką parašyti teigiamą pažymį, o pagal egzaminų rezultatus negalima vertinti žmogaus asmenybės, mano Meilės Lukšienės premiją šįmet gavusi Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos anglų kalbos mokytoja Rūta Pivoriūnaitė .
2013-ieji paskelbti Meilės Lukšienės metais  (19)
2012 m. rugsėjo 11 d. 17:39
Seimas 2013-uosius metus paskelbė Meilės Lukšienės metais. Šį sprendimą parlamentas priėmė atsižvelgdamas į tai, kad 2013 metais sukanka 100 metų, kai gimė mokslininkė, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio narė, švietimo reformos pradininkė habil. dr. M. Lukšienė. Nutarime pabrėžiama, kad mokslininkės 100-osios gimimo metinės yra įtrauktos į UNESCO minimų datų sąrašą.
Gyvenimas kultūros viršūnėse ir pažemėse  (12)
2012 m. balandžio 20 d. 00:05
Neretai kultūra tapatinama su tautos atmintimi. Sutrikus atminčiai, žmogus, tauta ir visuomenė ima nebesiorientuoti, praranda saugumą, istorinį, kultūrinį ir tautinį tapatumą. „Atgimimas“ pasidomėjo, kaip jaučiasi kultūrininkai šiandien ir ar prasidedant ekonomikos atsigavimui jie ima jausti didesnį kultūros finansavimą.
Siūloma 2013-uosius paskelbti M.Lukšienės metais  (76)
2012 m. kovo 25 d. 11:02
Grupė skirtingoms frakcijoms priklausančių Seimo narių siūlo 2013 metus paskelbti mokslininkės, Sąjūdžio narės, švietimo reformos pradininkės Meilės Lukšienės metais.
J.Jurgelis. Kodėl K.Girnius rauda dėl inteligentų  (112)
2011 m. liepos 4 d. 09:59
Gerbiamas Kęstutis Girnius, perskaitęs gerbiamo filosofo Krescencijaus Stoškaus interviu „Tautos miršta taip pat kaip ir žmonės“ naujienų portale DELFI ir dar susipažinęs su kai kuria papildoma literatūra, parašė straipsnį tame pačiame naujienų portale pavadinimu „Nesiliaujančios „išstumtųjų“ inteligentų raudos“ . Straipsnyje K. Girnius demaskuoja (ar stengiasi demaskuoti) „nustumtuosius“ inteligentus, tarp jų ir K. Stoškų, ir gal būt kai ką daugiau.
LEU rektorius A.Gaižutis: pedagogiką galime vadinti edukologijos šerdimi  (19)
2011 m. birželio 29 d. 06:16
Neseniai Seimas priėmė nutarimą „Dėl Vilniaus pedagoginio universiteto pavadinimo pakeitimo ir Lietuvos edukologijos universiteto statuto patvirtinimo“. Ta proga naujai pervardintos aukštosios mokyklos rektoriaus akademiko A.Gaižučio paprašėme pasidalyti mintimis apie šį įvykį.
Beperint krokodilo kiaušinius  (528)
2009 m. spalio 24 d. 17:10
Mokykla, slėpdama informaciją apie sunkius mokinius, negali paaiškinti, kodėl krenta mokymosi motyvacija. Kenčia mokslo siekiantys vaikai, mokytojai, tėvai. Kentės ir visuomenė. Prieš kelias savaites prie Švietimo ir mokslo ministerijos vykęs pedagogų protestas šalia mažinamo finansavimo iškėlė aikštėn ir mokinių kontingento klausimą. Vienos profsąjungos lyderė apie mokinių sudėtį pasakė trumpai drūtai – „penki adaptuoti, penki modifikuoti, penki neprognozuojamo elgesio“.
Sovietinė mokykla – su talkomis kolūkiuose, be auskarų, bet gana aukšto lygio (foto)  (746)
2007 m. rugsėjo 1 d. 00:01
Bulviakasis, burokų rovimo ir akmenų rinkimo talkos kolūkiuose. Pamokos su komunistų partijos nutarimų citavimu, draudimas panelėms nešioti trumpus sijonus, auskarus, vaikinams – ilgus plaukus ir platėjančias kelnes. Šeštadienį į mokyklas ateinantys apie 35 tūkstančius pirmokų to nepajus, nes tai – sovietinės mokyklos akimirkos.
Šviesuomenės raginimai sujaudino A.Brazauską  (476)
2004 m. kovo 3 d. 12:01
Dvidešimt žinomų Lietuvos menininkų ir mokslininkų pasirašė kreipimąsi į ministrą pirmininką Algirdą Brazauską, ragindami jį principingai ginti demokratiją ir vakarietišką valstybės politikos kryptį. A.Brazauskas žurnalistams pasakė, kad laiškas jį "sujaudino" ir ketvirtadienį jis kviečia kreipimosi autorius susitikti bei pasiaiškinti, kokių konkrečių veiksmų iš jo tikimasi.
Seime minėtos Sąjūdžio įkūrimo 15 metinės  (134)
2003 m. birželio 3 d. 16:01
Antradienį Seime surengtame iškilmingame posėdyje Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio (LPS) 15-tosioms įkūrimo metinėms paminėti dėkota LPS įkūrėjams už "naują Lietuvos istorijos etapą", ieškota naujų uždavinių ir apgailestauta dėl padarytų klaidų.