Kultūros rėmimo fondas

Nušalintas E. Urbanavičius užuominomis prabilo apie klestinčią korupciją  (29)
2015 m. lapkričio 23 d. 15:52
Sporto finansavimo reformą planavusiam Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generaliniam direktoriui Edžiui Urbanavičiui parodyta jo vieta. Pirmadienį jis nušalintas nuo 6 milijonus eurų paskirstančio fondo tarybos pirmininko pareigų. Kokia katė perbėgo tarp aukščiausio valstybės pareigūno sporto srityje ir jį eliminavusių visuomenininkų?
Nuomonė: kodėl man nepatinka Kakė Makė  (24)
2015 m. birželio 10 d. 00:01
Tinklaraštininkės Neringos nuomonė apie Kakę makę – lietuvės autorės sukurtą personažą, kuris šiuo metu itin populiarus.
G. Kirkilas. Ar ne didesnė išdavystė dabar gadinti santykius su Lenkija?  (376)
2014 m. balandžio 3 d. 15:33
Būti konservatorių apkaltintam "nacionalinių interesų išdavyste" jau beveik garbė...
„Kristijonas Donelaitis: metų raštų ratas“ pradeda savo kelionę
2014 m. sausio 27 d. 09:41
2014 m. sausio 30 d. 16 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje, įvyks renginys, skirtas K. Donelaičio (1714–1780) jubiliejiniams metams. Jo metu bus pristatyta kilnojamoji paroda „ Kristijonas Donelaitis : metų ir raštų ratas“. Renginį ves dr. Sigitas Narbutas, kalbės dr. Napoleonas Kitkauskas, doc. dr. Darius Kuolys , dr. Algirdas Matulevičius .
Liaudies tradicijų puoselėtojai pasakojo apie tarmes  (1)
2013 m. gegužės 9 d. 16:54
Tęsdama kultūros projekto ,,Nuo knygos iki meno“ veiklas, Lentvario biblioteka organizavo susitikimą su etnomuzikologe, dainininke, humanitarinių mokslų daktare, žinomų televizijos laidų „Gero ūpo!“, ,,Duokim garo!“, „Folkšokas“ vedėja, folkloro ansamblių „Virvytė“, „Šaltinis“ vadove Loreta Sungailiene ir muzikantu, kompozitoriumi, atlikėju, folkloro ansamblių „Virvytė“, ,,Ratilio“ nariu Vaidu Lengvinu. Renginys buvo skirtas Tarmių metams.
Prestižiniame kino festivalyje Šveicarijoje - Marato Sargsyano filmo “Tėvas” tarptautinė premjera  (1)
2013 m. balandžio 18 d. 11:31
Šį penktadienį, balandžio 19 d. Šveicarijos mieste Nione prasideda prestižinis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis ,,Visions Du Reel”. Konkursinėje vidutinės trukmės filmų programoje šiais metais įvyks ir tarptautinė režisieriaus Marato Sargsyano filmo ,,Tėvas” premjera.
Lietuvė pateko į Annecy animacijos festivalio konkursinę programą
2013 m. balandžio 17 d. 21:17
Birželio viduryje Prancūzijoje jau 53 kartą vyks seniausias ir svarbiausias animacijos industrijos renginys ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje, – Annecy festivalis, į kurį susirenka keli tūkstančiai animacijos profesionalų. Šiemet į jo konkursinę programą pateko ir lietuvių animacinis filmas – Redos Tomingas „Kaltė“.
Kultūros ministerija išradinėja naujus pinigų skirstymo būdus  (1)
2013 m. vasario 8 d. 09:55
Nuo šių metų pradžios įsigaliojo nauja kultūros finansavimo tvarka, kurioje visus pinigus kultūros ir meno projektams turėtų skirstyti Kultūros taryba. Tačiau jos dar nėra. Kultūros ministras teigia, kad rado būdų, kaip dalyti pinigus, kol Kultūros taryba bus suformuota.
Naujoji Kultūros taryba bus suformuota iki metų vidurio, iki tol lėšas skirstys ministerija
2013 m. vasario 7 d. 14:17
Naujoji Kultūros taryba bus sudaryta iki birželio arba liepos mėnesio, o iki tol kultūros projektų finansavimu rūpinsis Kultūros ministerija ir šiuo metu veikianti Kultūros ir meno taryba. Tai ketvirtadienį pranešė kultūros ministras Šarūnas Birutis po pasitarimo su Kultūros ir meno tarybos nariais.
Š. Birutis: svarbiausia, kad kultūra atsidurtų tinkamoje valstybės gyvenimo vietoje  (57)
2013 m. sausio 27 d. 13:09
„Kultūra yra labai svarbi gyvenimo dalis, nes suteikia gyvenimo pilnatvę. Net ir daug uždirbantis žmogus nesijaus laimingas, jeigu negalės patenkinti dvasinių ir kultūrinių poreikių. Kiekvienas kultūros objektas suteikia žmogui visavertį gyvenimą. Kaip tai sukurti? Labai paprastai – reikia nusistatyti prioritetus“, – taip paprastai kultūros ministras Šarūnas Birutis kultūrą ketina paversti svarbiausiu visuomenės poreikiu.
K.Vyšniauskas. Nustebsite sužinoję, ką remia Lietuvos kultūros rėmimo fondas  (89)
2013 m. sausio 27 d. 12:17
Ketvirtadienį švedų elektroninės muzikos duetas „The Knife“ paviešino pirmąją naują dainą po beveik septynerių metų pertraukos. „Full of Fire“ yra chaotiška devynių minučių laužytų kompiuterinių ritmų dėlionė, toli gražu ne kiekvieno ausiai priimtina. Negana to, iš pradžių dainos buvo galima klausytis tik 30-ies sekundžių ištraukas. Perklausai pusę minutės – ir perkrauni naršyklės langą. Taip 18 kartų.
Nacionalinėje dailės galerijoje - nemokamos filmų peržiūros  (4)
2013 m. sausio 17 d. 18:12
Nacionalinėje dailės galerijos auditorijoje ketvirtadienį prasidės filmų programa, plačiau atskleisianti šiuo metu NDG eksponuojamos tarptautinės parodos „Apie praeivius ir kaimynus“ kontekstą. Filmas bus rodomas ir vasario mėnesį.
Sukurtas naujas animacinis filmas, skirtas Maironio 150 m. jubiliejui  (4)
2012 m. gruodžio 8 d. 13:57
"Animacijos studijoje" baigtas kurti animacinis filmas " Jūratė ir Kastytis ". Jis sukurtas garsaus Lietuvos poeto Jono Mačiulio - Maironio poemos "Jūratė ir Kastytis" motyvais ir skirtas poeto 150 metų jubiliejui.
Baigti lietuviško detektyvo „Vardas tamsoje“ filmavimo darbai  (7)
2012 m. lapkričio 19 d. 13:14
Kuriamo naujo lietuviško vaidybinio filmo „Vardas tamsoje“ kūrybinė grupė jau suvalgė filmavimo pabaigtuvių tortą. Pats svarbiausias etapas baigtas, nufilmuotos visos reikalingos scenos, liko tik muzikos filmui kūrimas, montažas bei kiti technininiai darbai.
Seniausias Lietuvoje stebuklingas paveikslas bus atšventinamas kitų metų pavasarį  (43)
2012 m. lapkričio 13 d. 14:07
Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centre baigtas restauruoti seniausias mūsų laikus pasiekęs molbertinės tapybos kūrinys Lietuvoje - Lukiškių Dievo Motinos ikona į šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčią prie sostinės Lukiškių aikštės grįš tik kitų metų pavasarį.
Restauruota Lukiškių Dievo Motinos ikona grąžinama dominikonams  (14)
2012 m. lapkričio 12 d. 11:35
Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centre baigtas restauruoti seniausias mūsų laikus pasiekęs molbertinės tapybos kūrinys Lietuvoje - Lukiškių Dievo Motinos ikona.
Prasidėjo lietuviško detektyvo su J.Jurkute „Vardas tamsoje“ filmavimo darbai  (4)
2012 m. spalio 8 d. 13:06
Sekmadienį filmo „Vardas tamsoje“ komanda atliko simbolinį veiksmą - sudaužė filmavimo pradžią žyminčią lėkštę, kurioje surašomi visi komandos narių vardai. Pagal kino pasaulio tradiciją, kiekvienas filmavime dalyvaujantis žmogus pasiima sudaužytos lėkštės šukę, kurią vėliau atsineša į filmo premjerą.
Kauno kamerinis teatras sezoną pasitinka su taisykles laužančia premjera
2012 m. rugsėjo 11 d. 15:04
Kauno kamerinis teatras 2012-2013 m. sezoną pradeda naujausiu savo spektakliu – absurdo komedija E.Jonesko „Plikagalvė dainininkė“ (rež. S.Rubinovas). Prancūzų dramaturgo kūrinys, parašytas dar 1948 m. ir sulaužęs visas psichologinio bei realistinio teatro taisykles, šiandien tebežavi savo fantazija ir paradoksaliu pasaulio matymu.
Kviečia architektūrinių ekskursijų ciklas „modernizmas.lt“  (3)
2012 m. rugsėjo 4 d. 17:53
Šį savaitgalį prasideda visuomeninių architektūrinių ekskursijų ciklas „modernizmas.lt“. Architektūros [ekskursijų] fondas, 2010-2011 metais mastelyje 1:1 kvietęs tyrinėti sovietmečio ir tarpukario architektūrinį paveldą Vilniuje ir Kaune septyniais skirtingais maršrutais bei temomis, šiemet siūlo naujas architektūrinių kelionių kryptis Lietuvoje.
Pradėti 1949 m. partizanų vadų suvažiavimo vietos tyrinėjimai  (119)
2012 m. rugpjūčio 31 d. 13:17
Iš keturių Lietuvos universitetų studentų suburta ekspedicija, vadovaujama archeologų Gedimino Petrausko ir dr. Vykinto Vaitkevičiaus, pradėjo visapusiškus partizanų vadų suvažiavimo vietos tyrinėjimus. 1949 m. vasario 10 dieną istorinis suvažiavimas prasidėjo Balandiškio viensėdyje (Radviliškio r.), Stanislovo ir Elžbietos Sajų gyvenamame name.
Menų festivalyje „Plartforma“ dėmesys nykstančiam vyriškumui
2012 m. rugpjūčio 24 d. 10:18
Klaipėdoje prasidėjo septintus metus organizuojamas tarptautinis šiuolaikinių menų festivalis „Plartforma“. Vaizduojamųjų ir atlikėjų menų festivalio misija – suvienyti skirtingų žanrų kūrėjus bei skatinti daugiašalį kultūrinį bendravimą. Šiemet pagrindinis dėmesys bus skiriamas vyriškojo identiteto paieškoms šiuolaikinėje visuomenėje.
Obóz młodzieży narodowej w Dziewieniszkach  (13)
2012 m. liepos 25 d. 16:51
Organizatorzy tegorocznego obozu dla młodzieży o poglądach narodowych w Dziewieniszkach (Dieveniškės) zmienili hasło z ubiegłorocznego „Jestem dumny, bo jestem Bałtem” na „Dzięki Bogu (-gom) za korzenie bałtyckie”. W obozie uczestniczą narodowcy z Litwy i Łotwy.
Visuomenės pasipiktinimas privertė pakeisti Tautinio jaunimo sąjungos stovyklos Dieveniškėse šūkį  (369)
2012 m. liepos 25 d. 13:06
Šalčininkų rajono Dieveniškių miestelyje trečiadienį atidaryta jaunimo stovykla, kurią organizuoja Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga, išgarsėjusi šūkiais „Lietuva lietuviams, lietuviai Lietuvai“, „Ne rytams ir vakarams, Lietuva – Lietuvos vaikams“. Dėl praėjusiais metais kilusio šurmulio stovyklos šūkis pakeistas iš „Didžiuojuosi, kad esu BALTAS“ į „Ačiū Dievui (-ams) už baltiškas šaknis“.
Kviečiame į penktąją vaikų, jaunimo ir šeimų kūrybinę stovyklą Medininkų pilyje
2012 m. liepos 4 d. 13:33
2012 m. liepos 14-23 d. Kviečiame jau į penktąją vaikų, jaunimo ir šeimų kūrybinę stovyklą Medininkų pilyje. Šių metų temą įkvėpė po dviejų metų rekonstrukcijos naujam gyvenimui bundanti Medininkų pilis – plotu didžiausia gardinė mūrinė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilis, pastatyta XIV amžiuje.
„Švyturio menų doko“ dovana sukaktuvininkei Klaipėdai – gatvės cirko festivalis
2012 m. birželio 18 d. 12:59
Rugpjūčio 3-4 dienomis, Jūros šventės ir 760-ojo Klaipėdos miesto jubiliejaus iškilmių metu, uostamiestyje vėl vyks vienintelis Lietuvoje tarptautinis gatvės cirko festivalis „Stebuklų šalis“, į „Švyturio menų doko“ vasaros terasą „Memelio miesto“ teritorijoje sutrauksiantis būrį artistų, laukiamų viso pasaulio scenose, bei žiūrovų, kurie ieško naujų įspūdžių.
Piešiame su Rimu Valeikiu  (5)
2012 m. birželio 5 d. 14:13
Gegužės mėnesį Lentvario biblioteka vykdė projektą ,,Nuo knygos iki meno“, kurį dalinai finansavo Kultūros rėmimo fondas. Projekto tikslas - pristatyti išskirtinio turinio ir estetikos literatūrą vaikams ir jaunimui, atskleisti dailininkų-iliustratorių kūrybą, mokyti vaikus suvokti ir suprasti meną. Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai lavino vaizduotę, meninius gebėjimus, buvo skatinamas jų kūrybiškumas ir savo unikalumo paieškos. Vaikai ir jaunimas dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse su dailininku ir rašytoju Pauliumi Juodišiumi, dailininkais ir knygų iliustratoriais Gintaru Jociumi ir Lina Dūdaite.
Kino festivalyje Čekijoje – žiuri simpatijos „Anarchijai Žirmūnuose“  (37)
2012 m. birželio 5 d. 09:48
Filmas „Anarchija Žirmūnuose“ (rež. Saulius Drunga) apdovanotas specialiu žiuri prizu Čekijoje gegužės 27 - birželio 3 dienomis vykusiame tarptautiniame vaikų ir jaunimo filmų festivalyje. Filmas dalyvavo Europos kino debiutų konkursinėje programoje („International Competition Of European First Films“).
Paskelbti Stanislovo Riaubos vardo premijos laureatai  (2)
2012 m. birželio 4 d. 15:13
Plungės Kultūros centras nuo 2000 metų kviečia vaikus ir jaunimą dalyvauti jaunųjų menininkų sąjūdyje „Stanislovas Riauba - Žemaitijos Andersenas“. Pagrindinis šio projekto etapas - paroda - konkursas, skirtas Stanislovo Riaubos vardo premijai laimėti.
Balio Dvariono konkurse – jaunieji talentai iš 18 šalių
2012 m. balandžio 26 d. 11:22
Balandžio 29 d. Vilniuje prasideda IX-asis tarptautinis Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkursas, vyksiantis iki gegužės 5 dienos. Todėl keliose Lietuvos sostinės scenose bus galima paklausyti jaunųjų virtuozų iš įvairiausių pasaulio kraštų, praneša Tarptautinių kultūros programų centras.