19-metė „auksinė žuvelė“ iš Lietuvos 50 metrų plaukimo krūtine rungties finale distanciją nuplaukė per 29,98 sek. ir be didesnio vargo tapo varžybų nugalėtoja. Negana to, šiuo rezultatu ji pagerino ir sau pačiai priklausiusį geriausią šio sezono rezultatą pasaulyje (30,13 sek.).

Sidabro medalį iškovojo britė Sarah Vasey (30,79 sek.), o bronza atiteko šios rungties pasaulio čempionei Jennie Johansson iš Švedijos (30,98 sek.).

Tiesa, vertėtų pažymėti, kad šios rungties nėra olimpinėse žaidynėse, todėl visa Rūtos koncentracija yra į dvigubai ilgesnę distanciją.

Kaip atrankoje, taip ir finale, ketvirtas finišavo Tadas Duškinas, kuris 50 metrų atstumą peteliške nuplaukė per 24,29 sek. Čempionu tapo vėl varžybų rekordą pagerinęs Andrijus Govorovas iš Ukrainos (23,16 sek.), antrą vietą užėmė Brazilijos atstovas Martins Henrique de Souza (23,56 sek.), trečią – rusas Aleksandras Popkovas (23,86 sek.).

Per žingsnį nuo medalio liko ir Mindaugas Sadauskas, nors į finalą ir iškopė su geriausiu rezultatu (49,35 sek.). Kovoje dėl medalių 25-erių metų panevėžietis 100 metrų nuotolį plaukiant laisvuoju stiliumi įveikė per 49,77 sek.

Nugalėtoju tapo japonas Sinri Shioura (49,41 sek.), sidabro medaliu pasidabino Scottas Duncanas iš Didžiosios Britanijos (49,66 sek.), o bronzą iškovojo vokietis Steffenas Deibleris (49,68 sek.).

O štai atrankos laiką net 0,5 sek. pagerinęs Giedrius Titenis galutinėje rikiuotėje sugebėjo palypėti tik vienu laipteliu aukštyn. 100 metrų plaukimo krūtine finale 26-erių metų anykštėnas distanciją įveikė per 1:01,02 min. ir liko penktas.

Aukso medaliu pasidabino ir dar varžybų rekordą pagerino britas Adamas Peaty (59,07 sek.). Antrą vietą užėmė Brazilijos sportininkas Felipe da Silva (59,26 sek.), o trečiąja pozicija tenkinosi Rossas Murdochas iš Didžiosios Britanijos (1:00,70 sek.).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (647)