DELFI eksperimentas: laikytis KET – ne kauniečiams

 (109)
Kaune esanti „Jozitos“ degalinė itin mėgstama vairuotojų. Čia degalai pigiausi visoje laikinojoje sostinėje. Būna, kad šioje degalinėje būna tikra apgultis, o tai privertė Kauno savivaldybę imtis priemonių.
© Stop kadras

Jonavos gatvėje neretai susiformuodavo spūstys, todėl Kauno savivaldybės Eismo saugumo komisija uždraudė kairį posūkį, važiuojant nuo centro Kleboniškio link. Buvo sustatyti ir kelio ženklai, leidžiantys važiuoti tik tiesiai, o iš pirmos juostos ir sukti į dešinę Vilniaus link.

Tai reiškia, kad norint patekti į degalinę, tektų važiuoti link Kleboniškio, pravažiuoti sankryžą ir ieškoti vietos apsisukti. Taip nurodo kelio ženklai.

Tačiau pastačius kelio ženklus kelio horizontalus ženklinimas liko – ties degaline tebėra punktyrinė linija. Akivaizdu, kad dauguma vairuotojų vadovaujasi ne ženklais, o būtent šia linija. DELFI eksperimento metu užfiksavo daug KET taisykles pažeidusių vairuotojų.

Kelio ženklai sukabinti dešinėje kelio pusėje. Reikia pripažinti, kad juos pastebėti nėra labai patogu. Tačiau artimiausiu metu bus pakeistas ir horizontalus kelio ženklinimas.

„Sprendimas naikinti kairį posūkį buvo priimtas dar lapkričio mėnesį. Tačiau oro sąlygos neleido atlikti ženklinimo darbų. Vos tik atšilus orams gatvės ženklinimas bus pakeistas“, - DELFI teigė Kauno vicemeras, Eismo saugumo komisijos vadovas Rimantas Mikaitis.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Saugus eismas

Instruktorius priminė apie sugriežtėjusią tvarką: kelios taisyklės, kurių nežinantys liks be teisių (212)

Kada paskutinį kartą skaitėte Kelių eismo taisykles? DELFI paprašė, kad vairavimo instruktorius primintų nuo 2017 metų sausio 1-osios įsigaliojusius pasikeitimus, kurie ne vienam turėtų sukelti minčių: gal geriau pasivaikščiosiu.

Moteris pasidalino skaudžia patirtimi: su gimtadieniu likimas padovanojo avariją (20)

Greitį mėgstantiems vairuotojams ne visada pakanka išgirsti perspėjimą kelyje būti atsargiems – kai kuriems šios klaidos pasekmes tenka išgyventi savo kailiu, jog pradėtų rūpintis savo ir kitų saugumu. Panevėžietė Kristina Ostrauskienė nusprendė pasidalinti savo skaudžia patirtimi ir tikisi, jog kiti vairuotojai pasimokys iš svetimos klaidos.

Nerami savaitė keliuose: sužeistuosius skaičiuoja dešimtimis (10)

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per savaitę, rugpjūčio 4–10 d. (penktadienį–ketvirtadienį), šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 77 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Žuvo 1 eismo dalyvis: 84 metų pėsčioji (eismo įvykis įvyko pėsčiųjų perėjoje).

Parodė, kas nutinka neprisisegus ant galinės sėdynės (13)

Neseniai atlikta Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) tyrimų organizacijos Draudimo instituto greitkelių saugumui (Insurance Institute for Highway Safety, IIHS) studija parodė, kad šokiruojantis skaičius suaugusių žmonių nesivargina užsisegti saugos diržų, kai sėdi galinėse keleivių sėdynėse.

Egzaminų klausimai: kur dažniausiai klysta būsimieji vairuotojai? net du trečdaliai klumpa ties vienu ženklu (61)

Kokias egzaminų temas būsimiems vairuotojams sekasi perprasti sunkiausiai? Kokie yra sunkiausi ir lengviausi A, B, C, D vairavimo kategorijų egzaminų klausimai? Kiek mokiniai vidutiniškai užtrunka spręsdami Kelių eismo taisyklių (KET) testus ir kurios kategorijos vairuotojo pažymėjimą siekia įgyti daugiausiai bei mažiausiai vairuotojų? Tai išsiaiškinome peržvelgę vienos didžiausių vairavimo teorijos mokymosi svetainės www.ketbilietai.lt statistiką.
LIETUVOS KELIUOSE IKI: Rugpjūčio 17D.
2017 2016
Eismo įvykių 2026 1842
Žuvo 118 108
Sužeista 2415 2195