Maloni staigmena: pirmosios plukės prasiskleidė visu gražumu

 (2)
Pavasaris ir toliau džiugina savo dovanomis – miškuose jau galime sutikti ir pirmuosius plukių žiedus. Juos įamžino laukinių gyvūnų ir gamtos fotografas Vaidas Karpavičius.
Pirmosios plukės
© DELFI montažas

Norintiems pasigrožėti pirmaisiais plukių žiedais teks traukti į miškelį. „Plukių kilimai prasideda jau į žibuoklių žydėjimo pabaigą. Pirma pražysta atviresnėse vietose, tokiose kaip reti lapuočių jaunuolynai, kiek vėliau aukštesniuose, vyresniuose medynuose, nes ten daugiau šešėlio ir dirva vėliau įšyla“, – teigia jis.

V. Karpavičius pastebi, jog plukės labai mėgsta drėgnus lapuočių miškus. Anot jo, tiek pirmos, tiek paskutinės plukės žydi didžiuliu intervalu, kartais pavienės žydi ir rudenį – laukinių gyvūnų ir gamtos fotografui ne kartą teko jų rasti ir tokiu metu.

„Dar miškuose galima rasti geltonžiedę plukę, ji įdomi tuo, kad dažniausiai ant vieno stiebelio turi po du žiedus. Smėletose pievose galima užtikti lieknosios plukės pulkelius – ji panaši į baltažiedę, bet daug stambesnė, jos žiedai – beveik kaip lauko aguonos“, – aiškina jis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mūsų aplinka

Miestuose masiškai mažėja medžių: kuo tai gali baigtis? (112)

„Dideli, brandūs, sveiki medžiai mūsų miestuose nusipelno lygiai tokios pat pagarbos ir rūpesčio kaip ir senamiesčio pastatai, kurie visokeriopai saugomi ir puoselėjami. Būtina tinkamai subalansuoti miestų augimą ir biologinės įvairovės buveines, priešingu atveju sulauksime rimtų ekologinių, socialinių, net ekonominių nuostolių“, - perspėja dendrologė, Lietuvos želdintojų ir dekoratyvinių augalų augintojų asociacijos narė Danguolė Liagienė.

Gamtininkai ragina kovoti su populiariais augalais (29)

Gamtininkai ragina kovoti su pievas, laukus, pakeles geltonais žiedais užtvindžiusiomis rykštenėmis, nes tai mūsų šaliai svetimas augalas, išstumiantis vietines rūšis. Žydinčios rykštenės pakeitė vasaros pradžioje mėlynavusius kito invazinio augalo – gausialapio lubino – žiedų kilimus, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Gandrų būriai pranašauja permainas: paukščiai kelia sparnus į šiltuosius kraštus (46)

Turbūt daugelio dėmesį atkreipė laukuose besibūriuojantys skaitlingi baltųjų gandrų būriai. Ypač sparčiai jie formavosi praeitą savaitgalį. Neretai vienoje vietoje pamatysi šimtą ar daugiau paukščių. Ornitologai žino, jog tai gandrų paskutinio pasiruošimo tolimai kelionei į pietinius kraštus ženklas, rašoma Lietuvos ornitologų draugijos pranešime spaudai.

Plinta labai nemalonūs gyviai: moteris išbandė daugybę būdų, bet niekas nepadėjo (189)

Vis daugiau žmonių skundžiasi, kad jų išpuoselėtus daržus apsėdo sparčiai besidauginantys ir neįveikiami invaziniai šliužai, dar pažįstami Arion lusitanicus vardu. Mokslininkų prognozės nedžiugina – panašu, jog vis drėgnesni ir šiltesni orai mūsų šalyje šiuos kenkėjus traukia lyg magnetas.

Pažintinių takų Lietuvoje TOP 10: kaip išsirinkti ir rasti? (8)

Lietuvoje turime apie pusantro šimto įvairių pažintinių takų. Iš ko rinktis yra, tačiau išsirinkti be galo sunku. Patarimais ir siūlymais, kaip pasivaikščiojimus paversti įdomesniais dalinasi projekto pamatykLietuvoje.lt vadovas Arvydas Dotas, rašoma pranešime spaudai.