Varėniškis surado 3 kilogramų svorio baravyką

 (33)
Antradienį ryte DELFI Piliečio rubrikoje pasirodė pranešimas apie daugiau nei kilogramą svėrusį baravyką. Jį skaitytoja Kristina rado Pakalniškių miške, Radviliškio rajone. Vos po kelių valandų GRYNAS.lt redakciją pasiekė pono Vidmanto laiškas, kuriame jis tikino radęs beveik 3 kilogramų galiūną.
3 kilogramų svorio baravykas
© GRYNAS.lt skaitytojo nuotr.

Redakcijoje kilo abejonių, ar nuotraukos tikros, tad nuspręsta pasikonsultuoti su mikologais.

Grybautojas Vidmantas patikslino, jog grybą prieš tris savaites rado ne gimtinėje, o Danijoje, tačiau visa jo vertė - tai įspūdingos nuotraukos. Baravykas buvo sukirmijęs.

Tačiau iš Puvočių kaimo, Varėnos rajono kilęs vyras džiaugėsi, jog apskritai Danijoje baravykų gausu.

3 kilogramų svorio baravykas
3 kilogramų svorio baravykas
© GRYNAS.lt skaitytojo nuotr.

Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto mikologė doc. dr. Jonė Rukšėnienė teigė, jog baravykas gali užaugti iki 3 kilogramų svorio, tačiau tai jau bus jo viršutinė riba.

„Nuotraukos labai tikroviškos. Esu mačiusi ir didesnių grybų, tik ne baravykų, o raudonikių. Tik ten jau žmonės specialiai augino - tuos vaisiakūnius vis palaistydavo,“ - kalbėjo mikologė.

Ji pabrėžė, kad tokie grybai užauga šiltoje ir itin drėgnoje vietoje.

Mikologė abejojo, ar grybas atrastas šiomis dienomis - tokį laimikį galima aptikti anksčiau, maždaug rugpjūčio mėnesį.

„Skaitytojas neparašė, kada rinktas šis grybas. Tokiu metu (spalio mėn., - red. past.), labai abejoju, ar tokį rastų. Nes grybus tuoj pat užpuola tie grybiniai uodukai, jų lervos gyvena ir minta ta grybiena. Ir dar viskas priklauso nuo šalnų - jei toje vietovėje buvo šalnos, abejoju, kad galėjo toks grybas užaugti,“ - teigė VU Gamtos mokslų fakulteto mokslininkė.

Dar vienas su grybais susijęs atradimas, šįkart užfiksuotas Varėnos rajone, Pirčiupių kaime - tai grybų šeima.

Skaitytojas Arnas atsiuntė nuotrauką, kurioje įamžinta 17 į būrį „susispietusių“ grybų.

Grybų šeima
Grybų šeima
© GRYNAS.lt skaitytojo nuotr.
Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Atskleidė, kaip sutaupyti Palangoje – svarbus vienas dalykas (47)

DELFI paskelbtas straipsnis apie turistę Iriną, kuri teigė, kad poilsis Palangoje jai pasirodė pigus ir kokybiškas, paskatino DELFI diskusijos dalyvius pasidalyti savo patirtimi. Jie dalijosi atostogų skaičiavimais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje bei tvirtino, kad visur galima rasti būdų sutaupyti.

Kaunietė įspėja saugotis sukčių – jie gali piktnaudžiauti jūsų feisbuko profiliu (3)

Po sekmadienį portale „Kas vyksta Kaune“ paskelbtos informacijos apie įtartiną asmens duomenų prašymą, norint išsinuomoti butą, pirmadienį sulaukėme kaunietės Ritos laiško. Ji nori įspėti kitus, kad būtų atsargesni.

Skaitytoją nustebino Pandėlyje neįprastai pastatytas kelio ženklas (3)

DELFI skaitytojas atsiuntė redakcijai nuotrauką, kurioje matyti ant žemės į stulpą atremtas pagrindinį kelią nurodantis kelio ženklas.

Vilniuje uždūmijo populiarus restoranas (19)

DELFI skaitytojas atsiuntė nuotrauką, kurioje matyti, kaip gaisrinė atvyko gesinti šiandien pavakarę uždūmijusio restorano „Soya“, esančio A. Vienuolio g.

Praėjusios Joninės džiugino ne visus: jos iš mūsų buvo atimtos (40)

Mūsų valdžia iš raseiniškių atėmė Jonines. Nejaugi miesto gyventojai nenusipelno jokios bendros miesto šventės? Ar viskas daroma tam, kad gyventojai, kuo mažiau tarpusavyje bendrautų? Tiesa, Joninės buvo, tačiau daugiau kaip 20 km nuo miesto, miške, Molavėnuose, kur pėsčiomis nenueisi.