Varėniškis surado 3 kilogramų svorio baravyką

 (33)
Antradienį ryte DELFI Piliečio rubrikoje pasirodė pranešimas apie daugiau nei kilogramą svėrusį baravyką. Jį skaitytoja Kristina rado Pakalniškių miške, Radviliškio rajone. Vos po kelių valandų GRYNAS.lt redakciją pasiekė pono Vidmanto laiškas, kuriame jis tikino radęs beveik 3 kilogramų galiūną.
3 kilogramų svorio baravykas
© GRYNAS.lt skaitytojo nuotr.

Redakcijoje kilo abejonių, ar nuotraukos tikros, tad nuspręsta pasikonsultuoti su mikologais.

Grybautojas Vidmantas patikslino, jog grybą prieš tris savaites rado ne gimtinėje, o Danijoje, tačiau visa jo vertė - tai įspūdingos nuotraukos. Baravykas buvo sukirmijęs.

Tačiau iš Puvočių kaimo, Varėnos rajono kilęs vyras džiaugėsi, jog apskritai Danijoje baravykų gausu.

3 kilogramų svorio baravykas
3 kilogramų svorio baravykas
© GRYNAS.lt skaitytojo nuotr.

Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto mikologė doc. dr. Jonė Rukšėnienė teigė, jog baravykas gali užaugti iki 3 kilogramų svorio, tačiau tai jau bus jo viršutinė riba.

„Nuotraukos labai tikroviškos. Esu mačiusi ir didesnių grybų, tik ne baravykų, o raudonikių. Tik ten jau žmonės specialiai augino - tuos vaisiakūnius vis palaistydavo,“ - kalbėjo mikologė.

Ji pabrėžė, kad tokie grybai užauga šiltoje ir itin drėgnoje vietoje.

Mikologė abejojo, ar grybas atrastas šiomis dienomis - tokį laimikį galima aptikti anksčiau, maždaug rugpjūčio mėnesį.

„Skaitytojas neparašė, kada rinktas šis grybas. Tokiu metu (spalio mėn., - red. past.), labai abejoju, ar tokį rastų. Nes grybus tuoj pat užpuola tie grybiniai uodukai, jų lervos gyvena ir minta ta grybiena. Ir dar viskas priklauso nuo šalnų - jei toje vietovėje buvo šalnos, abejoju, kad galėjo toks grybas užaugti,“ - teigė VU Gamtos mokslų fakulteto mokslininkė.

Dar vienas su grybais susijęs atradimas, šįkart užfiksuotas Varėnos rajone, Pirčiupių kaime - tai grybų šeima.

Skaitytojas Arnas atsiuntė nuotrauką, kurioje įamžinta 17 į būrį „susispietusių“ grybų.

Grybų šeima
Grybų šeima
© GRYNAS.lt skaitytojo nuotr.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Nufilmavo kelių „chuliganą“: nuo kada BMW galioja kitos taisyklės? (155)

„Nuo kada BMW vairuotojams nereikia rodyti posūkių nei persirikiuojant, nei darant posūkį?“, – stebėjosi DELFI skaitytojas, vasario 20 d. nufilmavęs taip besielgiantį vairuotoją Laisvės pr., Vilniuje.

Vairuotojas įspėja: Pakruojo r. – sudėtingos vairavimo sąlygos, nuo kelio nulėkė vilkikas (2)

DELFI penktadienio rytą sulaukė skaitytojo Martyno laiško, kuriame jis panoro įspėti kitus vairuotojus. Pasak vyro, Šiaulių aps. Pakruojo rajone ant kelių – labai daug sniego, ir vis dar sninga. Jis pats užfiksavo nuo kelio nulėkusį vilkiką.

Darbuotojų atsakymas parodoje pravirkdė: negaliu nustoti pykti (260)

„Kai jau viskam pasiruošiau, man sako, kad manęs neįleis, nes „tokios taisyklės“, – pasibaisėjo 3 vaikų mama Justė. Moteris prisipažino, kad net apsiverkė sužinojusi, kad į prekybos centre atsidariusią parodą moterys su vaikiškais vežimėliais nėra įleidžiamos. Nors jai buvo padaryta išimtis, supykusi DELFI skaitytoja pasidalijo nuoskauda dėl tokio organizatorių sprendimo.

Nufilmavo, kaip vos neįvyko tragedija: BMW vairuotojo perėja nesulaikė (28)

Milimetras iki tragedijos – taip kraują stingdantį įrašą pavadino DELFI skaitytojas, pasidalijęs vaizdo įrašu, kuris dar kartą moko pėsčiuosius net ir per perėją eiti labai atsargiai.

Palygino prekės kainą skirtingose šalyse – skirtumas nustebino (202)

DELFI skaitytojas Vygandas pasidalijo su portalu savo atradimu – vyrą nustebino tai, kad už vieną prekę Lietuvoje jam tenka mokėti daugiau, nei Belgijoje, Vokietijoje ar Italijoje. „Malonu, kai prekybos centrai mus laiko labiau pasiturinčiais“, – ironizavo jis.