Išsiskyrusi moteris keikia buvusį vyrą: gyveno lydima patyčių

 (86)
Šito dar betrūko – kvestionuoti, ar TIKRAI vaikas po skyrybų gali likti tik su motina! O su kuo, leiskite paklausti, jis DAR gali likti? Jokio kito žmogaus jo gyvenime nelieka. Esu suaugusi, išsiskyrusi moteris. Tikrai žinau, kaip viskas yra, ir man skaudu, kad kai reiktų diskutuoti apie paramą vienišoms motinoms, kalbama apie kažkokias tėvų teises...
Moteris
© Shutterstock nuotr.

Dauguma vaikų tėvų tiesiog neturi – gal kas antra ištekėjusi moteris tai patvirtins (nes kas antra išsiskiria – statistika). Matote, neužtenka kyštelėti ir myžtelėti, atsiprašant. Reikia paskui ir mėnesių mėnesius keltis maitinti ir raminti, valyti nosį ir keisti sauskelnes, žaisti, skaityti knygutes prieš miegą, mokinti važiuoti dviračiu, padėti ruošti namų darbus ir taip toliau, ir taip toliau, net galva ima suktis pagalvojus, kiek užkraunama darbų vienam žmogui...

O antroji puselė drybso ant fotelio ir pati reikalauja būti aptarnauta – kojines išskalbk, valgyt paduok, vaikui nosį nuvalyk, matematiką paaiškink... Ir tik paskui, po kokių 7-8 metų, berniukai sulaukia pasiūlymo eiti kartu pažvejoti, pagrybauti, pameistrauti garaže... Mergaitės taip ir lieka nereikalingos.

Man 42 metai, esu savanoriavusi ne vienoje įstaigoje, tad žinių apie situaciją netrūksta, jų turiu net per daug. Ne veltui sakoma, kad padirbėjęs su smurtą patyrusiomis moterimis, gali imt nekęst visų vyrų iš eilės...

Kiek Lietuvoje yra apleistų, vienišų, į gyvenimą paskutinėmis išgalėmis besikabinančių moterų, kurios tik spyrio į pasturgalį nuo savo sutuoktinio sulaukia, jei per lėtai sukasi?

Išvis, ką vyras gali duoti vaikui? Turiu dukterį. Tik bandydavo žaisti – užgaudavo ir pravirkdydavo, bandydavo šnekučiuotis – tai vis apie automobilius, lėktuvus, kažkokias nesąmones, kurių per šimtą metų jokiai moteriškos lyties atstovei nereikia.

O kiek priekaištų, kiek priekaištų... Tai tas ne taip, tai anas... Pamenu, buvo situacija: dukra nesupranta matematikos. Pasakiau, kad teks samdytis korepetitorių. Tikėjausi, kad pasiūlys apmokėti, tai sulaukiau akių draskymo – ką, negali paaiškinti pati?

Pati? Jau nuo penktos klasės nieko nesupratau, o bėdos prasidėjo septintoje, kada iš viso pagal kursą – kone aukštoji matematika... Iš kur man, ne matematikos mokytojai, žinoti? Galiausiai nusisamdėme, bet prastą... Galų gale AŠ (pati) mokiausi pas ją, ir paskui perpasakodavau dukrai paprastesniais žodžiais... Lydima vyrelio patyčių, kuris gėdijosi, kad jo dukra „netobula“, „atsilikusi“. Juk jautrumas, emocionalumas nuo vaikystės buvo užgniaužiamas. Toks tas mūsų „berniukų“ auklėjimas. Tai pačios, va, moterys ir kenčiam paskui...

Vienu žodžiu. Po skyrybų vaikas lieka su motina. Žmogumi, kuris RŪPINOSI juo visą gyvenimą, o ne pasiėmė „pagamintą“ kaip koks darbdavys, reikalaująs 28-mečio su 10 metų patirtimi, o nenorintis investuoti į aštuoniolikmetį be patirties. Taškas.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti savo patirtimi ar nuomone? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt arba žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (50)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (41)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (94)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (12)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.

Sunervino neaiški tvarka: dėl tokios bilietų pardavimo gudrybės noriu įspėti kitus (106)

Šios publikacijos tikslas yra įspėti studentus bei moksleivius apie važiavimo bilietų nuolaidų gudrybes.