Pietų Alpių perlas - čia tyvuliuoja virš tūkstančio ežerų

 (1)
Austrija daugumai iš mūsų siejasi su kalnais, miestais – muziejais, muzikos festivaliais… Tačiau vasarą galima iš naujo atrasti šią šalį, jei apsilankysite Karintijoje.
Karintija, Austrija
Karintija, Austrija
© Shutterstock nuotr.

Kalnai – pietinė Alpių pusė – kaip žaliai sidabrinė dekoracija lydės jus kiekvieną atostogų dieną. Švarūs, šilti ežerai ir sraunios, ledinės upės. Mažyčiai miesteliai ir žaliuose slėniuose įsikūrę svetingi viešbučiai. Jeigu su jumis keliauja vaikai, nusėdėti vietoje bus neįmanoma: kiekviena diena prasidės klausimu „Ką veiksime šiandien?“.

Plaukiosime

Karintijoje tyvuliuoja daugiau kaip tūkstantis ežerų. Dėl palankaus klimato šių ežerų vanduo vasarą įšyla iki 27 – 28 laipsnių šilumos. Mėgautis maudynėmis šiuose ežeruose galima taip pat, kaip ir jūroje.

Nepaisant to, ar maudynėms bei pasiplaukiojimui išsirinkote mažą ežeriuką, ar didelį ežerą, prie kurio krantų įsikūrę miesteliai bei turistiniai kompleksai, visų Karintijos ežerų ir upių vandenį galima gerti! Vietos gyventojai pagrįstai didžiuojasi savo krašto švara.

Vienas pavyzdys: kad atiduotų duoklę vienam iš gamtos privalumų, Feldeno meras kasmet iškilmingai atidaro maudynių sezoną Verto ežere, išgerdamas stiklinę ežero vandens.

Kuo užsiimti prie vandens: iškylauti ežere, žvejoti, plaukioti banglente su irklu, plaukti plaustais, jodinėti pakrantėmis.

Šturmuosime viršukalnes

Ten, kur žiemą driekiasi slidinėjimo trasos, vasarą vingiuoja žygių pėsčiomis ar dviračiais maršrutai. Visus tokiems žygiams būtinus dalykus – žemėlapius, inventorių, dviračius ir vaikiškas jų kėdutes – galima išsinuomoti viešbučiuose ar turizmo centruose.

Jeigu gerai suprantate angliškai arba vokiškai, galima pasisamdyti vietos gidą ir leistis į ekskursiją po nacionalinį parką. Toks pasivaikščiojimas bus ne tik malonus akiai, bet ir naudingas: sužinosite apie landšafto savitumus, kalnų ir vandens telkinių paslaptis, laukinės gamtos gyvavimo ciklus.

Jei paaugliai užsimanys išbandyti laipiojimą dideliame aukštyje, užsukite į virvių parką, kuris įsikūręs ant Tabo kalno. Pušyne įrengtos virvių trasos yra skirtingo sudėtingumo ir išdėstytos taip, kad aukštalipiu gali tapti kiekvienas. Saugumą garantuoja patikima draudimo sistema ir atitinkama ekipuotė.

Aikčiosime iš nuostabos

Įsivaizduokite vaizdą: einate vaizdingu taku per mišką ir staiga pamatote, kaip medžių šakomis šokinėja... makakos. „Beždžionių parke“, kuris įsikūręs netoli Filacho miesto, kuo natūralesnėmis sąlygomis gyvena daugiau jauo 100 japoninių makakų. Stebėti šiuos gyvūnus ir išgirsti pasakojimą, kaip jos rado prieglobstį Austrijoje, galima per specialią ekskursiją.

Netoliese, Landskrono pilies teritorijoje, galima išvysti „Erelių šou“. Dešimtys prijaukintų erelių gyvena šioje pilyje ir keliskart per dieną išleidžiami iš voljerų, kad išskleistų sparnus ir apsuktų ratą aplink pilį tiesiai virš pakerėtų lankytojų galvų.

Pasijusti tikru nykštuku galima muziejuje „Granatium“, kuris įsikūręs... kalno viduje. Daug metų šioje vietoje buvo kasami brangakmeniai – granatai. Dabar muziejaus lankytojai gali ne tik išvysti natūralius brangakmenius, bet ir apžiūrėti kalno uolienas iš vidaus. Patys atkakliausi lankytojai, apsiginklavę kirtikliais, galės išsikasti granatą atminimui savo pačių rankomis.

Klagenfurto mieste būtinai reikia aplankyti miniatiūrų parką „Minimundus“, kuriame eksponuojamos žymiausių pasaulio pastatų miniatiūrinės kopijos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (5)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (5)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.