Giliausią šiurpą keliantys pasaulio viešbučiai

 (3)
Įžymesnių ar mažiau garsių „dvasių apsėstų“ vietų visame pasaulyje - apstu. Vienos jų apipintos bene kiekvienam iš mūsų žinomomis legendomis, mitai apie kitas kuriami čia pat - neretai tik tam, kad konkrečioje vietovėje padidėtų turistų srautai. Tačiau šį kartą siūlome jums žvilgtelėti į vietas, kurios nėra skirtos smalsuolių ekskursijoms.
Giliausią šiurpą keliantys pasaulio viešbučiai
© Shutterstock nuotr.

Visose jose kažkada knibždėjo gyvybė, o viešbučių kambariai buvo pergrūsti lankytojų. Tačiau šiandien dauguma jų - paprastų gyventojų apleistos, šiurpą keliančios vietos, kurių tikrai negalima pavadinti pamirštomis.

Pasivaikščiokime po kraupiausius planetos viešbučius ir pagalvokime, ar norėtumėme šiandien praleisti čia bent naktį.

„Provincial“, Naujasis Orleanas (JAV)

Galbūt bauginantį įspūdį kuria miesto architektūra, o gal žinojimas, kad čia klesti „voodoo“ religija. Šiaip ar taip, Naujasis Orleanas - vaiduoklių miestas, o jo viešbučiuose apsistoja ne tik turistai, bet ir kur kas paslaptingesni lankytojai…

Vienas tokių viešbučių - „Provincial“. Kalbama, kad jame gyvena buvusio kareivio vaiduoklis. Svečiai teigia matę savaime atsidarančias ir užsidarančias duris, girdėję balsus ir žingsnius, kai aplink nebuvo žmonių. Viešbutyje buvo surengta keletas spiritizmo seansų, kurių metu užfiksuoti vaiduokliški pasirodymai ir įrašyti balsai, pavyzdžiui, „Pasakyk Dianai, kad turiu išeiti“.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Viena moteris teigė, kad vaiduoklis sučiupo ją už rankos, ištempė iš lovos ir vilko per kambarį, kol toji spardėsi ir klykė. Kitas liudininkas teigė spintoje aptikęs kareivio uniforma vilkintį vaiduoklį, kuris netrukus išgaravo ore.

Kodėl šiame viešbutyje vaidenasi kareiviai? Pasirodo, 1722 - 1831 m. šioje vietoje buvo įsikūrusi kareivių ligoninė. Vėliau, 1874 m., pastatas sudegė. Galbūt apsistoję „Provincial“ viešbutyje ir nesutiksite vaiduoklio, tačiau vaiduoklišką atmosferą tikrai pajusite.

„Crescent“, Eureka Springs (Arkanzaso valstija)

Istorinis „Crescent“ viešbutis, įsikūręs Arkanzase, buvo pastatytas 1886 m. Tai buvo bene pirmasis SPA procedūras siūlantis viešbutis pietinėje JAV dalyje. Miestas garsus tuo, kad jo gatvėmis nuolat šlaistosi vaiduokliai, o jų mėgstamiausia vieta - „Crescent“.

Jei kada teks lankytis šiame viešbutyje, jokiu būdu nesutikite apsigyventi 218 kambaryje, nebent esate aštrių pojūčių mėgėjas. Pasak legendos, viešbučio statybos metu šioje vietoje tragiškai žuvo vienas mūrininkas. Nors jo vardas nėra žinomas, darbuotojai jį vadina Maiklu.

Kaip Maiklas gąsdina viešbučio svečius? Kartais jo atspindys pasirodo vonios veidrodžiuose, ir jis tiesia ranką, norėdamas paliesti svečią.

Kartais gulėdami lovoje lankytojai išgirsta siaubingą jo klyksmą, sklindantį iš viršuje esančio kambario. Be to, 4-ajame dešimtmetyje viešbučio patalpose buvo įsikūrusi onkologijos ligoninė. Svečiai yra matę seselių vaiduoklių, koridoriais vežančių mirusiųjų kūnus.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kiti vaiduokliai - gydytojas chirurgas Ellis ir besiplaikstančia balta suknia apsirengusi moteris, kartais sušmėžuojanti sode ar balkonuose. Kai kurie svečiai teigia ryte radę po visą kambarį išmėtytus drabužius. Ar vaiduokliai netrukdo verslui? Tikrai ne - viešbutis yra mėgiamas turistų ir papildomų pinigų užsidirba organizuodamas turus po vaiduoklių mėgstamas vietas.

„Borden House“, Masačiusetas (JAV)

1892 m. rugpjūčio 4 d. Masačiusete savo namuose kirviu užkapoti Andrew ir Abby Borden. Žmogžudystės metu namuose buvo tik jų 32-ejų metų duktė Lizzie bei namų tvarkytoja. Po 7 dienų Lizzie buvo suimta. Vaikiškoje dainelėje teigiama, kad sutuoktinių pora nužudyta 81 kirčiu, tačiau iš tiesų jų buvo 29.

Lizzie išteisino, nes nepavyko rasti fizinių įkalčių, motyvo ir žmogžudystės įrankio. Iki šiol neaišku, ar Lizzie tikrai nužudė savo tėvus.

Po to, kai buvo ištremta iš bendruomenės, ji gyveno ramų gyvenimą ir mirė nuo plaučių uždegimo sulaukusi 67-erių. Nužudytos poros name dabar įsikūręs nedidelis viešbutukas, o jo savininkams ši siaubo istorija padeda pritraukti daugiau klientų. Galite nakvoti Lizzie ar jos tėvų kambariuose ir netgi pusryčiams užsisakyti tą patį, ką tą lemtingą dieną valgė Borden šeima.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Visą namą galima išsinuomoti už 1500 dolerių. Pageidaujantys net gali susituokti tame kambaryje, kur buvo mirtinai užkapoti Lizzie tėvai. Puikus sandėris, ar ne?

„Maribel Caves“, Viskonsinas

Nors viešbutis nebeveikia, tačiau į jį toliau plūsta svečiai, nelegaliai įsikuriantys tarp apgriuvusių jo sienų. Kodėl? Tikriausiai kalta viešbučio pravardė „Maribel Caves“ - „Pragaro viešbutis“.

Viešbučio istorija yra ginčytina, bet netgi didžiausi skeptikai pripažįsta, kad tai tikrai bauginanti vieta.

Teigiama, kad viešbutis buvo tris kartus sudegęs tą pačią skirtingų metų dieną ir švyti esant pilnačiai. Esą nepasiekiamame trečiajame aukšte iki šiol guli skeletų liekanos. Sakoma, kad vienas viešbučio svečias nužudė visus svečius, o paskui nusižudė pats.

Legendos byloja, kad čia buvo praktikuojami juodosios magijos seansai, kurie atvėrė kelią į pragarą per sode esantį fontaną. Pragaro velniai vaidenosi Maribel mieste tol, kol baltosios magijos pagalba šis kelias buvo užblokuotas. Prohibicijos periodu čia esą slėpdavosi gangsteris Al Capone, mat iš viešbučio yra keletas slaptų išėjimų.

Daugelis šiu teiginių - tik legendos. Gali būti, kad gandams peno suteikia tik bauginančios išvaizdos griuvėsiai. Remiantis faktais, viešbutis buvo sudegęs tik kartą; nėra jokių įrodymų, kad čia įvykdytos žmogžudystės; šis viešbutis niekada nepriklausė Al Capone, tačiau gali būti, kad jis čia lankydavosi. Nėra jokių slaptų išėjimų, tačiau šalia yra Maribel olos - natūralūs požeminiai urvai.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Nors faktai paneigia daugelį sklandančių gandų, griuvėsiai iki šiol laikomi vaiduokliška vieta. Juos buvo planuota nuversti, tačiau 2013 m. spalį čia įvykusi galinga audra jau spėjo atlikti didžiąją dalį griovėjų darbo.

„Žmogžudystės pilis“, Engelvūdas (JAV)

„Murder Castle“ - „Žmogžudystės pilis“. Pavadinimas kalba pats už save. XIX a. Čikagoje žmogus, vardu Herman Mudgett, labiau žinomas kaip Holmes, pastatė ir vadovavo viešbučiui, kuriam vėliau prigijo „žmogžudystės pilies“ vardas. Holmes buvo tikras sukčius ir apgavysčių meistras.

Jis mokėsi Mičigano universiteto medicinos mokykloje, iš kurios vogdavo lavonus ir juos išdarkydavo taip, kad atrodytų, jog žmonės žuvo nelaimingų atsitikimų metu. O tada susirinkdavo draudimo pinigėlius.

XIX a. pabaigoje Holmes Čikagos Englewood priemiestyje pastatė 60-ies kambarių viešbutį. Jis buvo ir architektas, tad viešbutyje įrengė daugybę keistenybių: į niekur nevedančių durų, kambarių be langų, durų-spąstų ir slaptų praėjimų.

Kankinimo kedė
Kankinimo kedė
© Shutterstock nuotr.

Viešbutyje apsigyvenę svečiai patirdavo tai, ko tikrai nesitikėjo. Holmes kamabriuose 4-eriems metams įkalino keletą svečių, juos kankino ir galiausiai nužudė. Šis žmogus yra vadinamas pirmuoju JAV serijiniu žudiku. Jis prisipažino įvykdęs 27 žmogžudystes, tačiau manoma, kad jų buvo kur kas daugiau.

Kai kurie kambariai buvo naudojami kaip dusinimo dujomis kameros, kituose laikė kankinimo ir deginimo įrangą. Kambariuose buvo įmontuotos signalizacijos, pranešdavusios, jei kalinys bandydavo pabėgti.

Smurtas
© Shutterstock nuotr.

Pilies rūsys atrodė kaip siaubo romane. Krauju aptaškytame kambaryje aptiktas chirurgo stalas, stiklainiai su nuodais bei dėžės su kaulais.

Holmes buvo įrengęs ir nuosavą krematoriumą su rūgšties pilnomis statinėmis, kur per kelias valandas ištirpdavo aukų kūnai. Specialių įrenginių pagalbą lavonai buvo nuleidžiami į rūsį tiesiai iš kankinimo kambarių.

Galiausiai Holmes buvo suimtas už sukčiavimus draudimo srityje. Žmogžudystės buvo atskleistos tuomet, kai policija nusprendė atlikti kratą jo viešbutyje. Holmes buvo pakartas, tačiau dėl savo nusikaltimų nė trupučio nesigailėjo. Jis teigė, kad jį apsėdęs velnias. Viešbutis netrukus sudegintas, o jo vietoje 4-ajame dešimtmetyje įsikūrė paštas.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (3)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.

Vestuvės Italijoje: įspūdinga gamta, gardus maistas ir geras oras

Lietuvoje šiuo metų laiku vestuvių sezonas baigiasi, tuo tarpu Italijoje jis tik prasideda. Vestuvių planuotoja Olga Raškauskienė leidžia pirmąsias savaites Italijos pietuose.