Pjūvis

K. Girnius. Valstiečiai didina socdemų matomumą (42)

2017 gegužės mėn. 29 d. 17:52
Kai kurie dalykai Lietuvos politikoje nesikeičia. Praeitą savaitę vėl buvo kalbama apie valdančiosios koalicijos likimą – ar ji iširs, ar ji gebės susitelkti ir tęsti darbą.

R. Valatka. Emigracija kaip XXI a. lietuvių, žemaičių ir kalnėnų rezistencija (483)

2017 gegužės mėn. 28 d. 18:46
Esencija ir emigracija. Du banalūs lietuviški dalykai. Bet gali įmagnetinti net pliauską. Vos pasigirdus vienam iš tų žodžių dūžta taurės, pasipila abipusiai užgauliojimai, premjeras virsta mužiku, brolis eina prieš brolį, konservatorius stoja prieš konservatorių. O dabar, kai du viename, Lietuva – lyg antra Sodoma ir Gomora.

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Pratybų „Zapad 2017“ metu vertėtų atidžiau stebėti, kas vyks ties Varviške (272)

2017 gegužės mėn. 28 d. 10:12
Romas Sadauskas-Kvietkevičius, I. Sadauskienės nuotr.
Kapčiamiesčio seniūnas Vidmantas Dambrauskas, prieš pradėdamas šeimininkauti šioje pietiniame Lietuvos kampe tarp Baltarusijos ir Lenkijos įsiterpusioje seniūnijoje spėjęs pavadovauti ne vienai pasienio užkardai ir tebesidomintis krašto saugumo reikalais, sako, kad artėjančios bendros Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos „Zapad 2017“ jam kelia vis didesnį nerimą.

Sekmadienio Evangelija. Tarnaitė, vardu Rodė (196)

2017 gegužės mėn. 27 d. 19:00
Sekmadienio Evangelija. Tarnaitė, vardu Rodė
Adobe Stock
Petras atėjo prie Morkumi vadinamo Jono motinos Marijos namų, kur nemažas būrys buvo susirinkęs melstis. Jis pasibeldė į lauko duris. Tarnaitė, vardu Rodė, nuėjo paklausti, kas ten.

A. Milašius. Užteks smaugti piliečių pinigines (167)

2017 gegužės mėn. 27 d. 09:34
Remiantis populiaria Lietuvoje ekonomikos teorija, visa ko pagrindas ir gėrio šaltinis yra beprotiškas taupumas bei totalus savęs varžymas bei plakimas.

Mūšis 6000 m aukštyje: glotniai nusiskutome, kad negyvi gražiau atrodytume (395)

2017 gegužės mėn. 27 d. 07:00
Suomių oro pajėgų naikintuvas „Fokker D. XXI“ ruošiamas koviniam skrydžiui.
Leidykla "Briedis"
Leidykla „Briedis“ pristato serijos „Antrasis pasaulinis karas“ naujieną – legendinio suomių padangių aso Ilmario Juutilaineno atsiminimus „Kaip aš kovojau su raudonaisiais“.

I. Makaraitytė. Per metus Lietuvoje išvagiama per 4 mlrd. eurų, bet atsakingų nėra (644)

2017 gegužės mėn. 26 d. 07:00
Po sprogimo Mančesteryje, nusinešusio kol kas 22 gyvybes, taip pat ir vaikų, vėl naujas ratas aiškinimosi, kodėl nepaveikios jokios priemonės – jauni žmonės sprogdinasi vienas po kito. Aišku, imamai yra dėmesio centre.

L. Andriulis. Kaip išvengti š… startuolio likimo (80)

2017 gegužės mėn. 25 d. 17:36
Liudvikas Andriulis
Asmeninio albumo nuotr.
Esu Liudvikas Andriulis. Mano darbas yra pardavinėti mobiliųjų telekomunikacijų sprendimus ir konsultuoti klientus visame pasaulyje. Aš gyvenu Lietuvoje, dirbu Belgijoje. Kokią turiu teisę sakyti, kad „Š… tas tavo startuolis?“ Turiu teisę, nes pats dirbu š… startuolyje.

R. Bogdanas. Alkoholio draudimai, arba kaip žemaičiai iš katinų naminę varė (123)

2017 gegužės mėn. 25 d. 14:36
Kaip man yra pasakoję vietiniai, Sovietų Sąjungos saulėlydžio laikais aplink Plungę buvo smarkiai sumažėję kačių ir tapo žinomas naujas gėrimas „katininis samagonas“. Michailas Gorbačiovas taip kovojo su alkoholio vartojimu, kad net mielių raugimui nusipirkti negalėjai.

D. Katkus. Leninas draudė, Stalinas draudė, Kastro draudė, Putinas ir „valstiečiai “ dar draudžia (792)

2017 gegužės mėn. 25 d. 09:59
Kaip yra sprendžiama apie žmogaus protavimo lygį? Vieni mato tik kokio reiškinio paviršių(dar gerai, jei mato), gi kiti – mato reiškinį ir jo gilumą ir, svarbiausia, ieško to reiškinio priežasčių. Tad kaip reikia spręsti apie mūsų „valstiečių“ valdžios mąstymo kokybę, kai jie iš visų mūsų valstybę kamuojančių blogybių atsirenka kažkokius atsitiktinius, gal ir svarbius reiškinius, bet jų taisymus pradeda atvirkščiai, ne nuo priežasčių ieškojimo, bet nuo to jiems matomo reiškinio paviršiaus?

A. Užkalnis. Pavydas jus visus suvalgys (417)

2017 gegužės mėn. 24 d. 17:06
Pradėkime nuo to, kad jūs neturite ko man asmeniškai pavydėti. Tai straipsnis ne apie mane, Andrių Užkalnį. Aš neturiu daugelio tų dalykų, kurie verčia dažną lietuvį šurmuliuoti ir pavydėti. Atvirkščiai.

N. Vasiliauskaitė. Partnerystė visiems? Ne, liberalai prieš laisvę (73)

2017 gegužės mėn. 24 d. 10:28
„Mes norime įtvirtinti visų lygybę prieš įstatymą, tiek skirtingų lyčių poros, tiek tos pačios lyties poros turi turėti galimybę įvertinti partnerystę“, – pirmadienį Seimo spaudos konferencijoje opozicinio liberalų sąjūdžio iniciatyvą pranešė Aušrinė Armonaitė http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/liberalai-siulo-iteisinti-tiek-vyro-ir-moters-tiek-homoseksualiu-poru-partneryste.d?id=74708556. Mano socialiniai tinklai sutvisko džiaugsmu: kaip nuostabu, pagaliau! Ilgai lauktas partnerystės įstatymas galbūt taps tikrove.

R. Starkus. #laisverokenrolui – ne tik už mūsų, bet ir už kritikų laisvę (153)

2017 gegužės mėn. 23 d. 17:25
Rasa Starkus
Asm. archyvas
#laisvėrokenrolui koncertas prie Seimo buvo puikus renginys, man savo dvasia priminęs Sąjūdžio laikų nedidelius mitingus, kai skirtingais klausimais žmonės drįso išsakyti savo nuomonę, nesutampančia su valdančios daugumos. Roko maršo tęsinys, skirtas tuose pačiuose rūmuose sėdintiems priminti apie pareigą dirbti žmonėms, o ne juos bausti ir riboti jų laisvę.

S. Arlauskas. Universitetų reformai koją kiša numerologinis mąstymas (68)

2017 gegužės mėn. 23 d. 14:27
Saulius Arlauskas
Asm. archyvas
Vyriausybė pritarė mokslo ir studijų institucijų pertvarkos planui, kurį parengė speciali darbo grupė. Planas yra, planas bus teikiamas Seimui. Jei Seimas planui pritars, tai beliks jį įgyvendinti. „Dabar diskusija vyksta akademinėje bendruomenėje ir sprendimai bus priimti Seime“, – TV laidoje „Dėmesio centre“ pažymėjo Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

K. Girnius. Ar dabartinė Vyriausybė stovi ant iširimo slenksčio? (130)

2017 gegužės mėn. 22 d. 16:03
Gali susidaryti įspūdis, jog dabartinė valstiečių ir socdemų Vyriausybė stovi ant iširimo slenksčio. Valstiečių vadas Ramūnas Karbauskis penktadienį ultimatyviai reikalavo, kad socialdemokratai palaikytų visus jų siūlomus prekybos alkoholiu ribojimus. Priešingu atveju iškils klausimas dėl koalicijos likimo.

R. Bogdanas. Valstiečiai, apgirtę nuo valdžios (104)

2017 gegužės mėn. 22 d. 15:26
Lietuvos radijo žurnalistė andai paklausė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, ar jis nagrinėjo pasekmes, kurias sukels papildomi draudimai alkoholio rinkoje. „Kokias pasekmes?“ – pasigirdo nuoširdi nuostaba.

R. Valatka. Naisių dvarponio tiesa arba koalicijos mirtis! (952)

2017 gegužės mėn. 21 d. 19:20
Marš marš, tra-ta-triokšt. Tankiai klupdamas su dalgiu ant peties eina Karbauskis. Laukais ir kloniais piktų valstiečių būrys. Velkasi paskui.

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Valstiečių kerštas elitui: paspringsite savo merlot! (555)

2017 gegužės mėn. 21 d. 10:08
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
Asmeninio archyvo nuotr.
Supratau tai šią savaitę, stovėdamas renginio „Laisvę rokenrolui!“ scenos kampe, bandydamas sutalpinti į fotoaparato kadrą aikštę užtvindžiusią minią ir išvengti pro Žvėryno cerkvės kupolus spiginančios vakaro saulės spindulių.

Sekmadienio Evangelija. Apie Šventąją Dvasią (420)

2017 gegužės mėn. 20 d. 19:00
Sekmadienio Evangelija. Apie Šventąją Dvasią
Jėzus kalbėjo savo mokiniams: „Jei mane mylite, – jūs laikysitės mano įsakymų; aš paprašysiu Tėvą, ir jis duos jums kitą Globėją, kuris liktų su jumis per amžius, – Tiesos Dvasią, kurios pasaulis neįstengia priimti, nes jos nemato ir nepažįsta. O jūs ją pažįstate, nes ji yra pas jus ir bus jumyse.“ (Jn 14, 15–17)

A. Milašius. Žinia Palangai – šis sezonas paskutinis (450)

2017 gegužės mėn. 20 d. 08:00
Palanga (M. Milinio nuotr.)
Palanga ir kiti šalies kurortai, kaimo turizmo verslas, viešbučiai šiemet gali džiaugtis paskutiniu pilnakrauju sezonu. Daugiau vasaromis tokių minių, kokias esame įpratę matyti Palangos J. Basanavičiaus gatvėje ar aplink Druskininkų ežerą su fontanu, nebebus. Niekada. Tai ne mano pramanas. Taip nusprendė valdžia.

Prieš Staliną kovoję Rusijos kariai, su kuriais komunistai žvėriškai susidorojo (554)

2017 gegužės mėn. 20 d. 07:00
1-osios ROA divizijos karių paradas Miunzingeno stovykloje.
Leidykla "Briedis"
Leidykla „Briedis“ pristato serijos „Antrasis pasaulinis karas“ naujieną – garsaus vokiečių istoriko Joachimo Hoffmanno knygą „Vlasovas prieš Staliną. Rusijos išvadavimo armijos tragedija 1944–1945 m.“.

I. Makaraitytė. Niektauzos valdžioje. Ką A. Veryga žino apie vaistų kainas? (282)

2017 gegužės mėn. 19 d. 14:00
Kai minia nepatenkintųjų alkoholio draudimo priemonėmis prie Seimo, pamatę Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, užbaubė, šis pripažino, kad savo darbuose jiems, valstiečiams ir visai Vyriausybei, trūksta komunikacijos. Komunikacijos apibrėžimas yra labai platus ir nelabai aišku, ar jis pritrūko bendravimo ir aiškinimosi su koalicijos partneriais ir opozicija, ar su interesų grupėmis, ar su visuomene.

A. Nikžentaitis. Trys raidės ir penkių problemų sprendimas (474)

2017 gegužės mėn. 18 d. 15:15
Atrodo, jog dabartinė Seimo dauguma rimtai ketina spręsti trijų raidžių problemą, t. y. įteisinti w, q, x rašybą Lietuvos oficialiuose dokumentuose. Tai liudija ne tik parlamentinės Gegužės 3-iosios grupės parengtas įstatymo projektas, surinkęs 70 parlamentarų pritarimo.

K. Girnius. Reikia daugiau, ne mažiau PVM lengvatų (170)

2017 gegužės mėn. 18 d. 10:52
Migracija yra pagrindinis pavojus Lietuvai ir lietuviams.

A. Kulakauskas. Raitelis naujas, bet galvos neprisiaugino (65)

2017 gegužės mėn. 17 d. 16:18
Antanas Kulakauskas
DELFI / Valdas Kopūstas
Iš pirmo žvilgsnio keisti dalykai darosi pasaulyje ir Lietuvoje.

A. Užkalnis. Rokenrolas, kuris prašo laisvės iš valdžios, yra mezgimo būrelis (461)

2017 gegužės mėn. 17 d. 12:42
Kai manęs paklausia, kodėl nėjau į tą koncertą Vilniuje, kuris vadinosi „Laisvė rokenrolui“, turiu paaiškinti štai ką (iš tiesų manęs niekas neklausia, bet čia toks išsireiškimas, kai aš vaizduoju, kad esu svarbesnis nei iš tikrųjų; realybėje mano straipsnius mažai kas skaito).

S. Arlauskas. Ar Lietuva tikrai neturi teisės pamato? T. Berkmano, K. Girniaus, V . Sinkevičiaus diskusijos komentaras (90)

2017 gegužės mėn. 16 d. 16:34
Yra skaitytojų, kuriems diskusija apie Lietuvos teisės pamatą gali pasirodyti nesvarbi ir net neįdomi. Tačiau tiems, kas iki šiol tiki, jog Lietuva ir jos žmonės gyvena pagal teisę, pagal tai, ką nustato Konstitucija, teisės kodeksai ir įstatymai, klausimas apie tai, koks yra Lietuvos teisės pamatas, be galo svarbus.

I. Tamutienė. Girtaujančių tėvų sukurtas pragaras niekada nesibaigia: atimta vaikystė (69)

2017 gegužės mėn. 16 d. 15:53
Ilona Tamutienė, J. Petronio nuotr
Girta motina grasina iššokti pro devynaukščio langą, mažametis sūnus laiko ją už plaukų ir maldauja nešokti. Mergaitė, kurios tėtis kiekvieną vakarą gėrė alų, o girtas gąsdindavo, kad nusižudys, vieną dieną jį randa pasikorusį. Girta motina su girtu draugu mirtinai mergaitės akivaizdoje užspardo sugėrovą... Tai – tik keletas iš daugybės epizodų, kuriuos kasdien tenka patirti vaikams, augantiems socialinės rizikos šeimose, tačiau Lietuva iki šiol ignoruoja šias patirtis, o vaikai praranda vaikystę.

A. Tapinas. Zadanijų ministro sugrįžimas ir kitos patyčių istorijos atnaujinta (370)

2017 gegužės mėn. 16 d. 11:51
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga neseniai mentorišku balsu pasakojo apie patyčias ir jų meistrus. Nes kiekvieną kritikos žodį, kiekvieną sarkastiškesnį pastebėjimą šita valdžia įvardija patyčiomis ir ieško užtarėjų tarp paprastų žmonių.

A. Navys. Kaip mus pakabina feisbuke (14)

2017 gegužės mėn. 15 d. 11:53
Vienas žymiausių „Oberiu“ srovės rašytojų Daniilas Charmsas, 1942 m. Stalino nurodymu numarintas badu Peterburgo psichiatrinėje, sau būdingu stiliumi šmaikščiai aprašė per langą vis krentančias bobutes. Jos viena po kitos persisverdavo per langą, nes joms buvo labai smalsu, kas gi nutiko pirmajai, kuri per neapsižiūrėjimą ėmė ir iškrito.