Pjūvis

V. Andrulevičiūtė. „Valstiečiai“ žiemą siūlytų šildytis kultūros šviesos spinduliuose? (33)

2017 liepos mėn. 28 d. 12:01
Vilija Andrulevičiūtė
LRT / Vytenis Radžiūnas
Mainais į konservatorių paramą „valstiečių“ siūlytai miškų urėdijų pertvarkai pastarieji sutiko atsisakyti 21 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) centriniam šildymui, kuriam, „valstiečių“ pastangomis, Seimas jau buvo pritaręs. Tačiau akivaizdu, kad lengvata nebebus tokio dydžio, kaip iki šiol, nors, sukirtę rankomis, konservatoriai to tikisi.

R. Bogdanas. Keistas susitikimas: ką nutylėjo Navalnas? (179)

2017 liepos mėn. 28 d. 05:30
Mes esame pripratę prie politinių debatų, kurie vyksta televizijose ar radijuje tarp skirtingų partijų atstovų įvairiais aktualiais klausimais. Net galime sakyti, jog yra mažieji debatai, kurie vyksta kiekvieną savaitę, ir būna didieji, rinkimų kampanijų debatai.

Atsakas pokario istorijos klastotojams: žiauri tiesa apie partizanų gyvenimą ir mirtį Įspėjame: nuotraukos gali šokiruoti (1244)

2017 liepos mėn. 27 d. 13:06
Dainavos apygardos partizanas Feliksas Daugirdas-Šarūnas bintuoja koją bendražygiui Vincui Kalantai-Nemunui. Apie 1949 m.
Genocido aukų muziejus
„Tokios knygos dar nebūta. Dėl pribloškiančios išskirtinių įvykių ir faktų gausos ji tarsi susintetintas grynuolis“, – tik ką pasirodžiusios Vlado Terlecko knygos „Priešinimasis Lietuvos nukryžiavimui 1944–1953. Mitai ir tikrovės“ anonse rašo LGGRTC Pasipriešinimo dalyvių (rezistentų) teisių komisijos pirmininkas Gintaras Šidlauskas.

K. Girnius. Trumpas ir Lietuva: kaip mums elgtis (174)

2017 liepos mėn. 26 d. 18:20
Donaldas Trumpas jau pusmetį prezidentauja. Jis neturi daug kuo džiaugtis ir didžiuotis. Jo populiarumas smunka, nors jį stipriai tebelaiko respublikonų partijos nariai.

A. Užkalnis. Lietuvos elitą – lauk iš Vilniaus (388)

2017 liepos mėn. 26 d. 12:27
Ne aš pirmas sugalvojau, kad viskas Lietuvoje – pernelyg sostinėje koncentruota. Visi tai priima kaip savaime suprantamą duotybę, kad visos ministerijos, valdžios įstaigos, Seimas, Vyriausybė, visokios inspekcijos ir direkcijos – viskas turi būti sostinėje, su visais klerkais, vairuotojais, aptarnaujančiu personalu, kompiuteriais, kopijavimo aparatais ir viskuo, ko reikia valdžiai funkcionuoti.

E. Lucasas. Maskvos reakcija į „Miško brolius“ - kur turėtų būti tikrasis skandalas (758)

2017 liepos mėn. 25 d. 16:13
Vytauto apygardos partizanai, ginkluoti įvairių modelių kulkosvaidžiais. (Už laisvę ir tėvynę. Vilnius: LGGRTC, 2007)
Rusija neseniai išreiškė pasipiktinimą NATO sukurtu filmuku apie „miško brolius“ – Estijos, Latvijos ir Lietuvos rezistencinės kovos su sovietais istoriją.

A. Tapinas. Grotažyme kaip pjautuvu – Kremliui per jautrią vietą (1290)

2017 liepos mėn. 25 d. 10:45
NATO sukūrė ir išplatino filmuką apie Baltijos šalių partizanus, Kremlius pakeltu tonu atsakė, mūsų diplomatai sureagavo infografiku tviteryje, Rusijos URM atšovė propagandiniu tekstu penktadienio vakare feisbuke būdami tikri, kad turi visą savaitgalį kapsėti savo melą tiems, kas jų klauso.

V. Valiušaitis. Kokias Rusijos grimasas parodė NATO filmas apie „miško brolius“ (757)

2017 liepos mėn. 24 d. 13:23
„Iškreipta viešoji nuomonė yra lyg padirbti pinigai: ji reikalinga kaltiems žmonėms atitinkamai paveikti sąžininguosius, kad pastarieji, nė nesuvokdami ką darantys, įteisintų pirmųjų nusikaltimus“, – sakė Josephas-Marie de Maistre‘as, prancūzų mąstytojas, politikas ir diplomatas, vienas įtakingiausių XVIII a. pabaigos konservatyvizmo ideologų.

R. Valatka. Ar išgelbės Karbauskį LVŽS CK organas „Naisių pono teisybė“? (993)

2017 liepos mėn. 23 d. 18:25
Kuo blogiau, tuo geriau, sakydavo Kinijos komunistų pirmininkas Mao. Kuo dažniau užlipsiu ant grėblio, tuo akyse bus daugiau žiežirbų su pergale prieš Gretą suėdusią žiniasklaidą. Paskui pirmininką Mao tvatina sau į kaktą valstiečių pirmininkas Karbauskis. Paleisim savo gazietą, ir tauta sužinos, kiek daug mes, valstiečiai, jai gero padarėm.

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Lietuvą kuria aktyviausių jos piliečių mažuma (178)

2017 liepos mėn. 22 d. 18:52
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
Asmeninio archyvo nuotr.
Vakarais jau visai rudeniškai triukšmauja žiogai, o į turgų ūkininkai susivežė maišus šviežių didelių raudonų bulvių keistu pavadinimu „Raudonoji Sonia“. Šermukšnio uogos jau paraudę, javai pageltę, po šv. Onos į laukus išvažiuos kombainai. Štai ir viskas, vasara beveik baigėsi taip ir neprasidėjusi, mums tebelaukiant bent savaitės tikrų karščių, nepertrauktų liūčių ar staigaus atšalimo.

Sekmadienio Evangelija. Rugiapjūtės belaukiant (1470)

2017 liepos mėn. 22 d. 10:00
Jėzus pateikė minioms palyginimą: „Su Dangaus Karalyste yra kaip su žmogumi, kuris pasėjo savo dirvoje gerą sėklą. Žmonėms bemiegant, atėjo jo priešas, pasėjo kviečiuose raugių ir nuėjo sau.

Šimtmečio intrigos. Sėkmingiausia lietuvių kontržvalgybos operacija: esminį vaidmenį suvaidino moteris (58)

2017 liepos mėn. 22 d. 07:00
Marcelė Kubiliūtė
Centrinio valstybės archyvo nuotr.
1919 metų naktį iš rugpjūčio 27 į 28 dieną Lietuvos kariuomenės ryšių darbuotojas perduodamas telefonogramą išgirdo pašalinį balsą. Žodžiai buvo lenkiški. Po to linija nustojo veikti. Kaip paaiškės vėliau – tą naktį buvo nupjauta ne viena telefono linija, o vienoje vietoje buvo net išardytas geležinkelis. Greitai buvo suprasta, kad prasidėjo sąmokslas.

A. Milašius. Kai spaudi ašarą, o išspaudi milijonus (42)

2017 liepos mėn. 21 d. 11:12
Kai reikia pakovoti dėl milijonų eurų, geros visos priemonės, ne tik banknotais užpildytos alkoholio dėžutės ar pokiliminės kabinetinės kovos.

I. Makaraitytė. Akmenėlis Gretos bate – prekė naivuoliams (558)

2017 liepos mėn. 20 d. 14:25
Vasara už lango, žmonės atsipalaidavę, ilsina kūnus ir protus. Ir du skandalai lygioje vietoje.

A. Užkalnis. Ir kaip jums vasara Lietuvoje? (326)

2017 liepos mėn. 19 d. 18:18
Aš kažkada esu sakęs, kad, skirtingai nuo kitų, kurie tirpsta ir lydosi nuo vasarų, jų visiškai nelaukiu. Visai.

R. Vainienė. Kaip atsakyti į klausimą: kvalifikuotas aš ar ne? (120)

2017 liepos mėn. 19 d. 16:46
Koks darbuotojas aš esu - kvalifikuotas ar nekvalifikuotas? Šis klausimas nuo liepos 1 dienos turėjo iškilti kiekvienam minimalią algą gaunančiam darbuotojui.

E. Kavoliūnaitė-Ragauskienė. Lenkija imasi Aukščiausiojo Teismo valymo (57)

2017 liepos mėn. 19 d. 11:36
Demokratijai Lenkijoje iškilo dar didesnė grėsmė. Naujuoju Aukščiausiojo Teismo įstatymo pakeitimu gali būti naikinamas valdžių atskyrimo principas ir teismų nepriklausomumas.

A. Milašius. 7 priemonės sugrąžinti emigrantus (607)

2017 liepos mėn. 18 d. 14:17
Draugiškai paminėjus Valstybės dieną, su ašaromis ant akių bendrai sugiedojus himną, dar vieną ašarą išspausti gali paskelbta statistika. Statistikos departamento duomenimis, šių metų sausio–birželio mėnesiais savo išvykimą iš Lietuvos deklaravo beveik 23 tūkst. gyventojų.

K. Girnius. Ar reikia demokratijos? (339)

2017 liepos mėn. 17 d. 11:32
Naujausia „Vilmorus“ apklausa rodo, kad opozicinė Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) šiuo metu populiaresnė negu valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS).

R. Bogdanas. Arabiški tramdomieji (30)

2017 liepos mėn. 17 d. 11:00
Arabijos pusiasalyje, kuris šiandien yra pagrindinis naftos ir gamtinių dujų aruodas žemėje, birželio mėnesį pratrūko ilgai besikaupusi krizė. Kelios šalys staiga paskelbė izoliuojančios vieną kaimynę.

R. Valatka. Garde – Karbauskis, Greta ir patarėjas Kontrimas. „Sekantis“ klausimas? (1218)

2017 liepos mėn. 16 d. 17:55
Kai jau atrodo, kad valstiečiai gumbų metodu tuoj iškals politikos abėcėlę, ir šalį apims vidurvasario nuobodulys, Karbauskis ima ką nors ir sugalvoja. Naktinis šou trise Senamiesčio garde su Greta, kultūros ministrės Ruokytės-Jonsson patarėju Kontrimu, neskaitant šuns, sorry, teisininkės ir policijos, – kol kas geriausias Naisių kluono teatro performansas.

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Kodėl NATO filmuko apie „miško brolius“ Kremlius išsigando labiau negu tankų? (1303)

2017 liepos mėn. 16 d. 08:11
Vytauto apygardos partizanai, ginkluoti įvairių modelių kulkosvaidžiais. (Už laisvę ir tėvynę. Vilnius: LGGRTC, 2007)
Jie galėjo ištverti, kai mus priėmė į NATO ir netgi tada, kai Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Rusiją pavadino teroristine valstybe, reakcija nebuvo tokia isteriška. Pratrūko tik nuo trumpo NATO filmuko apie latvių, lietuvių ir estų pokario partizanus.

Sekmadienio Evangelija. Naujas dangus ir nauja žemė (1108)

2017 liepos mėn. 15 d. 19:00
Aš manau, jog šio laiko kentėjimai negali lygintis su būsimąja garbe, kuri mumyse bus apreikšta. Kūrinija su ilgesiu laukia, kada bus apreikšti Dievo vaikai. Mat kūrinija buvo pajungta tuštybei, – ne savo noru, bet pavergėjo valia, – su viltimi, kad ir pati kūrinija bus išvaduota iš pragaišties vergovės ir įgis Dievo vaikų garbės laisvę.

Tuometinė Lietuva kaizerio kareivio akimis: aprašymai gali šokiruoti ar net papiktini (319)

2017 liepos mėn. 15 d. 07:00
Vokiečių vežimų virtinės traukia begaliniais Rytų keliais
Leidykla "Briedis"
Leidykla „Briedis“ pradeda leisti naują knygų seriją „I pasaulinis karas“ bei pristato netrukus pasirodysiančią šios serijos knygą „Kaizerio kareivis Lietuvoje: Ivero Henningseno laiškai ir piešiniai“.

R. Bogdanas. Durys Hamburge ir V. Putinas (125)

2017 liepos mėn. 14 d. 13:50
Beveik dvejus metus nebuvo susitikę JAV ir Rusijos prezidentai. Barackas Obama, pradėjęs nuo teatrališko plano perkrauti dviejų šalių santykius, po dviejų kadencijų liko prie sudužusios savo iliuzijos ir nebematė prasmės asmeniškai bendrauti su Vladimiru Putinu, kuris jam meluodavo tiesiai į akis.

E. Lucasas. Pasaulis ant didžiulio sukrėtimo slenksčio (221)

2017 liepos mėn. 13 d. 17:28
Per Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimą Hamburge daugiausia dėmesio sulaukė du dalykai: audringi protestai ir pirmasis JAV prezidento Donaldo Trumpo bei Rusijos vadovo Vladimiro Putino susitikimas.

I. Makaraitytė. Ar jūs suvokiate, kokie tai skaičiai? (461)

2017 liepos mėn. 13 d. 12:59
Gal mūšyje dėl miškų sektoriaus pertvarkos kris netgi ši valdančioji koalicija, gal už šią reformą pasisakę ir tvirtą ar drebančią ranką kėlę Seimo nariai bus amžiams pasmerkti it kokie Lietuvos miškų išdavikai. Gal žlugs smulkusis verslas, ištuštės regionai, žmonės galutinai išvažiuos iš Lietuvos.

N. Vasiliauskaitė. Kino cenzūra: ne valstybė jiems rūpi (294)

2017 liepos mėn. 13 d. 10:23
O ne, meno cenzūruoti negalima (mes juk ne barbarai), bet argi tokie neteisingi filmai – menas? Čia propaganda! – teigia TS-LKD frakcija, neseniai atvirai ir aiškiai pareikalavusi kino cenzūros. Perklausta, suvaidino nuostabą: na, ką jūs, kokia cenzūra – tik filtravimas, argi drausti arba riboti filmų platinimą yra draudimas?

A. Užkalnis: Emigrantai palieka Lietuvą – kaip žmoną–raganą (569)

2017 liepos mėn. 12 d. 13:29
Kai buvau emigrantas, kategoriškai atsisakydavau save taip vadinti. Jaučiausi, lyg tai mane žemintų. O buvau emigrantas 16 metų. Anglijoje. Ir dabar manau, kad tai vienas geriausių man atsitikusių dalykų. Ne pats geriausias, bet netoli to.

V. Malinauskas. Galimybė laisvai praktikuoti savo tikėjimą Lietuvoje yra naikintina privilegija? (153)

2017 liepos mėn. 12 d. 10:46
Vygantas Malinauskas
Asmeninio albumo nuotr.
Konstitucinis Teismas nutarė (KT), kad dvasininkų atleidimas nuo karo prievolės prieštarauja Konstitucijai. Šis nutarimas yra reikšmingas ne tik todėl, kad KT priėmė sprendimą ne tuo klausimu, kuriuo jis buvo prašomas pasisakyti, ne tik todėl, kad net du teisėjai pareiškė nesutinkantys su daugumos sprendimu, bet todėl, kad nutarimas atskleidžia daugumos KT teisėjų poziciją religijos ir tikinčiųjų piliečių teisių bei interesų atžvilgiu.