Pjūvis

A. Užkalnis. Nenormalios bobos eina į kovą, arba klausimas, kurio niekas neuždavė M. Dargužaitei (229)

2017 kovo mėn. 22 d. 17:51
"Normalios bobos eina out" - švelniai chuliganiškas pavadinimas, kurį kino peržiūrų programai, renkančiai labdaros lėšas, davė sumanytojos prieš porą metų.

V. Laučius. Penkiasdešimt pilkų ES atspalvių (32)

2017 kovo mėn. 22 d. 13:50
Europos Komisijos pirmininko Jeano-Claude’o Junckerio neseniai pristatytame plane dėl Europos Sąjungos ateities po „Brexit” pateikiami penki Bendrijos raidos scenarijai (Baltoji knyga), ir nors būtent Britanijos pasitraukimas tapo šio dokumento akstinu, pateiktuose scenarijuose adekvačių politinių išvadų dėl „Brexit” kažkodėl nematyti.

A. Vaišnys. Kodėl taip ilgai užtruko sužinoti apie Operos teatro pūlinius? (115)

2017 kovo mėn. 22 d. 10:35
Daugelyje sostinių tokio nacionalinio teatro rūmai tampa ir Valstybės iškilmių, ir yra aukščiausia nacionalinių menininkų pripažinimo vieta, kur klasika paverčiama modernių autorių darbais. Berods, nuo 2010 metų Vasario 16-oji yra „iškelta“ iš Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro rūmų. Kaip pamenu, Prezidentės iniciatyva. Bet nė vienas kultūros ministras neatsakė sau į klausimą, kodėl?

N. Vasiliauskaitė. Kaip „kovotojai“ už lyčių lygybę klastoja realybę (130)

2017 kovo mėn. 22 d. 06:00
Kovo 8-oji mobilizavo gausybę proginių tekstų apie baisiai blogą lyčių lygybės būklę Lietuvoje. O dar – kaip tyčia! – Kęstučio Pūko skandalas, vieningai atskleistas ir sutartinai pasmerktas. Net keista.

B. van der Weg – Bražiūnienė. Kodėl tėvai rašo laiškus prezidentei (41)

2017 kovo mėn. 21 d. 11:39
Laiškus Prezidentei rašo tėvai, kai, praėję visas instancijas bei teismų pakopas, atsimuša į biurokratizmo sienas, susidūrę su elementariu valdininkų neišprusimu bei kompetencijos stoka ir net diskriminacijos lyties požiūriu apraiškomis, tikisi asmeninio Prezidentės dėmesio savo skausmingoje kovoje už bendravimą su skyrium gyvenančiais vaikais.

K. Girnius. Susipriešinimas JAV pasiekė sunkiai suvokiamą lygį (220)

2017 kovo mėn. 21 d. 09:34
Baltieji rūmai neįsileido dalies žiniasklaidos atstovų
Sipa / Scanpix
JAV vis labiau cituojamas žinomas Williamo Butlerio Yeatso eilėraštis „Antrasis atėjimas“ (The Second Coming), ypač šios eilės:

K. Jovaišas. Vaikas įmestas į šulinį? Pateikite 50 proc. teigiamos informacijos! (213)

2017 kovo mėn. 20 d. 13:56
Karolis Jovaišas
DELFI / Audrius Solominas
Mes paprasti mirtingieji iki šiol klaidingai manėme, kad negatyvo ir pozityvo kokteilis anaiptol ne visuomet duoda puikų rezultatą. Pavyzdžiui, smarkiai prašovėme pro šalį, galvodami, kad šaukštas š..., supiltas į stiklainį uogienės, duos stiklainį š... Bet ne! – viską lemia svarbus faktorius – tinkamas negatyvo ir pozityvo santykis.

R. Valatka. Po Pūko ir Šakalienės – tik Seimo padegimas (1180)

2017 kovo mėn. 19 d. 19:09
Pasakykite, gerieji žmonės, kaip rašyti apie tą valstiečių Seimą? Kad išlaikytum proporciją. Ne tarp teigiamos ir neigiamos informacijos. Tai seniai misija neįmanoma. Kaip išlaikyti proporciją tarp pasakos, TV realybės šou, iš vienos pusės, ir realaus gyvenimo – iš kitos?

R. Sadauskas-Kvietkevičius: ko nusižvengė D. Šakalienės Trojos arklys? (323)

2017 kovo mėn. 19 d. 14:06
R. Sadauskas-Kvietkevičius: ko nusižvengė D. Šakalienės Trojos arklys?
Asmeninio archyvo nuotr.
Po to, kai Vladimiras Laučius parašė „Kaip D. Šakalienė su dviem „valstiečiais” darė du po penkiasdešimt“, jau atrodė, kad visiems ta tema planavusiems pasisakyti apžvalgininkams belieka imti savaitę atostogų, paliekant skandalingųjų Visuomenės informavimo įstatymo pataisų iniciatorių trijulę pribaigti televizijos humoro laidų peliukams ir feisbuko memų kūrėjams. Tačiau tuomet paaiškėjo, kad, pataisos buvo parengtos Lietuvos socialdemokratų partijos atstovų iniciatyva anos kadencijos Seime, o Dovilė Šakalienė tik jas įregistravo. Gal perskaičiusi, o gal ir ne.

Sekmadienio Evangelija. Vanduo – troškuliui numalšinti (395)

2017 kovo mėn. 18 d. 19:00
Jėzus užsuko į Samarijos miestą, vadinamą Sicharu, netoli nuo lauko, kurį Jokūbas buvo davęs savo sūnui Juozapui.

V. Laučius. Kaip D. Šakalienė su dviem „valstiečiais” darė du po penkiasdešimt (382)

2017 kovo mėn. 18 d. 17:25
Kai visą Lietuvą linksminęs intelektualiai nebrandus „valstietis” Alfredas Pekeliūnas pasitraukė iš didžiosios politikos, atrodė, kad kito tokio jau nebebus. Beveik kaip smuikas po Paganinio ar poezija po Šekspyro, politikų kvailumas po Pekeliūno neteko savo dieviškos aureolės.

A. Žigaitytė. Kas kūrė G. Kėvišo mitą? (373)

2017 kovo mėn. 18 d. 00:46
Muzikos pasaulyje visi žinome, kam savo karjera ir tarptautiniais ryšiais turėjo būti dėkingas „geriausias“ Lietuvos vadybininkas Gintautas Kėvišas. Maestro Saulius Sondeckis (1928–2016) dosniai dalinosi savo patirtimi. Ir ne tik menine. Daugelis vadiname save jo mokiniais.

A. Užkalnis. „Prašau, jokių lietuvių šalia“ (317)

2017 kovo mėn. 17 d. 14:18
Taip, aišku, nesakiau. Prašiau mandagiai. „Gal galima būtų kaip nors parinkti viešbutį, kad nebūtų aplink lietuvių“, prašiau kelionių organizatoriaus, ruošdamasis į eilinę kūrybinę–tarnybinę komandiruotę Kanarų salose.

A. Repečka. Priežastis – ne alkoholis (205)

2017 kovo mėn. 17 d. 10:53
Alvydas Repečka
Asmeninio albumo nuotr.
Sakoma, galva yra organas, kuriuo žmogus galvoja..., kad galvoja. Tikrų tikriausia tiesa. Mat žmogaus smegenys, nors sudaro tik penkiasdešimtą kūno masės dalį, yra nepaprastai imlios energijai, kurią gauna iš oro, vandens ir maisto. Miegant smegenys suvartoja 10 proc. , o įtemptai mąstant – net 30 proc. visos gaunamos energijos.

I. Makaraitytė. Valstiečių nuodėmklausys tęsia geriausias socdemų tradicijas (310)

2017 kovo mėn. 17 d. 10:49
Laimėjęs Seimo rinkimus, po antrojo rinkimų turo, Ramūnas Karbauskis, vėlyvą nakties metą, su kailinukais, apsiginklavęs keliais plastikiniais maišeliais, svaigiu nuovargiu veide, pakeliui iš rinkimų štabo į savo automobilį iškilmingai postringavo keliems žurnalistams: „Jūs matysite, kaip mes kitaip su jumis bendrausime, atsakinėsime į visus klausimus ir nebus taip, kaip buvo anksčiau“.

G. Grina. Dreifas (87)

2017 kovo mėn. 16 d. 17:28
Ne vienas politikas, diplomatas yra sakęs ir ne kartą, kad tapę NATO ir Europos Sąjungos nariais, mes pasimetėme, nors tikslus, sunkiai dirbdami, ir buvome pasiekę. Daugeliui kilo klausimas – kokie bus mūsų ateities tikslai. Sėkmės temomis užsiiminėjo su užsienio politika susiję politinio isteblišmento atstovai. Jie savo darbą atliko. Apdovanojimus gavo. Bet tai buvo prieš dvylika-trylika metų...

N. Vasiliauskaitė. Kodėl apkaltos K. Pūkui nereikia (517)

2017 kovo mėn. 16 d. 10:51
Pagal įstatymus, apkalta Seimo nariui galima dviem atvejais: (a) dėl šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo ar priesaikos sulaužymo, (b) kai Seimo narys įtariamas nusikaltimo padarymu. Kęstučiui Pūkui apkaltos reikalaujama, regis, antruoju pagrindu: nusikalto seksualiniu priekabiavimu.

T. Kačerauskas. Mus suvarė į kalbos getą (520)

2017 kovo mėn. 15 d. 15:31
Vienas garsiausių XX a. filosofų Ludwigas Wittgensteinas kalbą apibūdino kaip besiplėtojantį miestą su klaidžiu senamiesčiu, aiškiu naujamiesčiu ir nuolat augančiais priemiesčiais. Kiekviena kalba, įskaitant lietuvių, – gyvai pulsuojanti terpė, kuri formuojasi drauge su jos gyventojų nuostatomis, rūpesčiais ir lūkesčiais. Atrodo, mūsų pavardės sietinos su kalbos senamiesčiu bei mūsų giminės praeitimi, o vardai – su naujamiesčiu ar priemiesčiu. Viena ir kita susipina sudarydami mūsų tapatumą. Pasitelkdami pavardžių rašybos atvejį, pasvarstykime požiūrį į savo praeitį ir ateitį, drauge – į savo tapatumą.

I. Kalpokas. Kibernetinė Rugsėjo 11-oji jau įvyko (34)

2017 kovo mėn. 15 d. 11:08
Pastarosiomis dienomis „Wikileaks“ išplatinta nauja informacija apie JAV specialiųjų tarnybų vykdomas sekimo programas bei turimas galimybes įgyti prieigą prie privačių kompanijų valdomų ir perduodamų duomenų vėl atnaujino diskusijas apie privatumo svarbą. Tačiau ši istorija yra platesnio informacinio saugumo konteksto dalis: ji pasako daugiau ne apie JAV galimybes, o apie jos priešininkų – pirmiausia Rusijos – metodus ir tikslus.

R. Rabinovičius. Kodėl iš tikrųjų griūva Gedimino kalnas (586)

2017 kovo mėn. 14 d. 16:48
Mitas yra tai, kad esą Gedimino pilies kalnas griūti pradėjo tik po to, kai iškirto medžius. Mitas yra ir tai, kad esą medžiai ant kalno buvo užsodinti tik sovietmečiu. Mitas ir tai, kad dėl visko kaltas funikulierius ar kokios nors statybos. Mitas ir tai, kad pavojus negresia. Mitas ir tai, kad visas kalnas sugrius. Mitas ir tai, kad viskas tvarkoje.

A. Tapinas. Ar apuostys Ramūnas Kęstutį ir Nesveikų stirnų grupė (371)

2017 kovo mėn. 14 d. 11:06
Prieš kelias savaites mano laidoje bandėme laikytis ten su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Paklausiau jo, ką norėtumėte pasiekti šiame poste. Ir pirmininkas atsakė, kad labiausiai norėtų, jog įstaiga, kurioje jis dirba, būtų gerbiama. Pasakė nuoširdžiai ir paprastai.

R. Bogdanas: Gedimino kalnas: griūtų ne tik akmenys (278)

2017 kovo mėn. 13 d. 17:59
Maltoje įlūžo natūrali uolinė arka pajūryje, ir neliko grožio, kurį vadino „Žydruoju langu“. Jis buvo plačiai žinomas, nes pateko į televizijos ekranus su pirmuoju „Sostų karų“ sezonu. Kaip pas mus įprasta sakyti, „garsino Maltą visame pasaulyje“.

K. Girnius. Iššūkis Europai – kas atsitiko su Nyderlandais? (219)

2017 kovo mėn. 13 d. 17:34
Trečiadienį Nyderlanduose vyksta parlamento rinkimai. Į juos žiūrima su viltimi ir nuogąstavimu, klausiama kiek balsų surinks Geerto Wilderso Laisvės partija (PVV). Vieni aiškina, kad net jei jo partija surinktų daugiausia balsų, ji nei sudarytų valdančiąją koaliciją, nei į ją patektų, nes visos kitos didesnės politinės partijos nutarusios nebendrauti su šia ksenofobiška partija.

B. Davidonytė. Pone Kėvišai, ar ne per daug meluojate? (233)

2017 kovo mėn. 13 d. 12:03
Kultūros ministrė paragino Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovą Gintautą Kėvišą trauktis iš pareigų, nes šis prarado jos pasitikėjimą. Jei tikėtume komentarais po žiniasklaidos straipsniais, direktorius jau seniausiai prarado ir visuomenės pasitikėjimą. Bet jis pareiškė, jog neatsistatydins, nes teatro darbuotojų pasitikėjimo jis neprarado ir jie jį palaiko. Pone, Kėvišai, kodėl taip drąsiai meluojate žmonėms į akis?

R. Valatka: Pūkas nekaltas ir Bastys nekaltas – aplinka kalta (510)

2017 kovo mėn. 12 d. 17:47
Kovo 11-osios išvakarės. Sabonis, vienas mūsų laisvės simbolių, kažkur Rusijos platybėse po kalnų ožių medžioklės čirpina smuiku su olimpinio aukso dėl dopingo netekusiu maskolių veikėju. Šimtai suplukusių policininkų dieną naktį šukuoja miškus ir miestelius, ieškodami atšalėlių, dėl automobilio žiauriai nužudžiusių merginą. Bet ne viskas dar tai.

Sekmadienio Evangelija. Atsitraukti nuo kasdienybės triukšmo (320)

2017 kovo mėn. 11 d. 19:00
Jėzus pasiėmė su savimi Petrą, Jokūbą ir jo brolį Joną ir užsivedė juos nuošaliai ant aukšto kalno. Ten jis atsimainė jų akivaizdoje.

Bebaimė lietuvių savanorių kova: bolševikų štabas žiauriai sunaikintas tiesiog per minutę (122)

2017 kovo mėn. 11 d. 10:00
Lietuvos kariuomenes pėstininkai, ginkluoti sunkiuoju kulkosvaidžiu „Maxim“, 1919 VDKM
Leidėjų archyvas
Leidykla „Alio“ išleido naują Antano Šukio memuarais paremtą knygą „Du mediniai ir trys geležiniai kryžiai“. Lietuvos kariuomenės savanoris, viršila Antanas Šukys savo atsiminimuose pasakoja apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje 1919-1921 metais, kovas už atsikūrusios Lietuvos valstybės laisvę. Jaunam savanoriui už Lietuvos teisę egzistuoti teko kautis visuose šių kovų frontuose – prieš bolševikinę Rusiją, bermontininkus ir prieš lenkus.

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Nužudę žudikus saugesni netapsime (944)

2017 kovo mėn. 11 d. 00:02
Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse Lietuvą sukrėtė policijos generalinio komisaro Lino Pernavo paskelbtas pranešimas apie apie Ievos Strazdauskaitės dingimo byloje sulaikytus įtariamuosius ir surastą merginos kūną.

Rožių revoliucijos lyderis vėl kelia vėliavą: vagys negali kurti valstybės (195)

2017 kovo mėn. 10 d. 14:54
Po rožių revoliucijos Gruzijoje prezidentu išrinktas Michailas Saakašvilis sugebėjo kiaurai korumpuotą pusiau žlugusią šalį pasukti vakarietiškos demokratijos keliu ir pasiekti įspūdingų permainų neįtikėtinai trumpu laiku. Per demokratinius rinkimus greitų pokyčių išvarginti, nukentėję per reformas, netekę privilegijų balsuotojai pasirinko kitą politinę jėgą, kurią sukūrė milijardierius, visiems pažadėjęs svajonių įgyvendinimą.

V. Vasiliauskas. Olimpines žaidynes matysime geriau, transliacijų – du kartus daugiau (47)

2017 kovo mėn. 10 d. 11:10
2018 metų Pjongčango žiemos ir 2020 metų Tokijo vasaros olimpinių žaidynių transliacijos bus rekordinės. Pirmą kartą istorijoje Lietuvos žiūrovai matys du kartus daugiau olimpinių žaidynių valandų, kurios bus transliuojamos per vieną televiziją aukščiausia HD kokybės raiška.