Pjūvis

A. Kazlauskas. Trumpas pasikeitė? Baikit, nemanau (24)

2017 balandžio mėn. 25 d. 17:34
Donaldas Trumpas
Sipa / Scanpix
Po Donaldo Trumpo smūgio Basharui al-Assadui sėdint už Xi Jinpingo stalo bei drąsių manevrų, nesibijant Šiaurės Korėjos rūstybės, nemažai žurnalistų ir politologų sau ir kitiems ištarė: Trumpas pasikeitė! Bet ar tikrai?

A. Tapinas. Lyderių supergalios ir jų reitingas (130)

2017 balandžio mėn. 25 d. 14:43
Gintauto Palucko atėjimas į Rožių sostą iš esmės baigia didįjį politinių partijų vadų panteono persitvarkymą. Prisiminkime graikų mitologiją, kur Kronas rydavo savo vaikus, kad jie neatimtų iš jo valdžios, kol Dzeusą pagimdžiusi Rėja davė Kronui praryti akmenų ryšulį, o po to jau Kronui ėmė smarkiai viskas nesisekti. Tai pirmuoju tokiu Lietuvos partijų akmenų ryšuliu 2015 metais tapo Gabrielius Landsbergis, o atsinaujinimo ratą uždarė Paluckas.

N. Vasiliauskaitė. Europos idėja, fiureris ir ALF (76)

2017 balandžio mėn. 25 d. 11:55
Šį mėnesį atsikūrė Atviros Lietuvos fondas (ALF). Po devynerių metų pertraukos, kuomet atrodė, kad jis nebereikalingas: Lietuva jau įsisavino „atvirumo“ pamokas ir toliau sėkmingai judės neberamstoma, pati. Kas atsitiko? Argi nebejuda?

R. Bogdanas. E. Macronas, kurio nenori Rusija ir nori Lietuva (176)

2017 balandžio mėn. 24 d. 12:38
Vienas didžiausių šių metų politinių įvykių yra rinkimai Prancūzijoje. Pokyčiai įvyksta, kai dauguma aktyvių piliečių supranta, jog respublika toliau taip važiuoti negali ir laikas keisti arklius, nes su senaisiais iš duobės neišsikrapštyti.

V. Laučius. G. Palucko revoliucija prieš S. Skvernelio revoliuciją (101)

2017 balandžio mėn. 24 d. 10:11
Visą ketvirtį amžiaus Lietuvos politiniame gyvenime nekinta paprastas algoritmas: rinkėjai balsuoja už socialinį jautrumą ir teisingumą, kairesnę politiką, bet tie, kurie jiems tai žada, nuvilia lūkesčius, tad tenka ieškoti naujų – kairesnių politikų, kurie vėliau irgi nuvilia.

R. Valatka. Kaip Landsbergis ir konservatoriai už tikrus socialdemokratus sirgo (300)

2017 balandžio mėn. 23 d. 19:06
Visiškas pipiec. Politika taip nususo, kad bebrų partijos varžybos tarp blyškiaveidžio Vilniaus vicemero ir beveidžio ūkio ministro išsiliejo į nacionalinį dešiniųjų Atvelykį. Kai supamasi sūpynėse, o margučius daužo tik vaikai. Rungtynėse dėl socialdemokratų čempiono vardo aktyviausia buvo konservatorių Vakarų tribūna.

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Pakvieskime rusus į Lietuvą (262)

2017 balandžio mėn. 23 d. 10:00
Romas Sadauskas-Kvietkevičius, I. Sadauskienės nuotr.
Vos prisėdau parke ant suoliuko peržvelgti telefone elektroninio pašto laiškus ir socialinių tinklų atnaujinimus, o jie jau čia – mandagiai siūlo pasišnekėti apie gyvenimo prasmę ir, taip pat mandagiai pasiųsti tolyn, palieka paskaityti keletą „Sargybos bokšto numerių“. Atsiversti į Jehovos liudytojus neplanuoju, bet vis tiek smagu, kad gyvenu laisvoje šalyje, kur kiekvienas gali tikėti kuo tik užsigeidžia arba netikėti niekuo.

Sekmadienio Evangelija. Viltis mirtyje (436)

2017 balandžio mėn. 22 d. 19:00
Šlovė Dievui, mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus Tėvui, kuris iš savo didžio gailestingumo Jėzaus Kristaus prisikėlimu iš numirusių yra atgimdęs mus gyvai vilčiai ir nenykstančiam, nesuteptam, nevystančiam palikimui, kuris laikomas jums danguje. (1 Pt 1, 3–4)

Nuo bado sutinę žmonės valgė netinkamus augalus, šunis, kates ir vieni kitus (372)

2017 balandžio mėn. 22 d. 07:00
Iš bado mirštantys žmonės
Leidykla "Briedis"
Leidykla „Briedis“ pristato serijos „Komunizmas be grimo“ naujieną – žymaus britų istoriko R. Conquesto knygą „Sielvarto derlius: sovietinė kolektyvizacija ir teroras badu“, atskleidžiančią vieną iš pačių siaubingiausių XX a. žmonijos tragedijų. Joje aprašomas 1929–1933 m. įvairiuose Sovietų Sąjungos regionuose siautėjęs, milijonus gyvybių nusinešęs badas, kurio priežastys nebuvo sausra ar kitos gamtos katastrofos, o genocidui tolygi J. Stalino bei jo vadovaujamos komunistų partijos politika.

A. Paliokaitė. „Šlamštamokslį“ Lietuvoje reikia naikinti (196)

2017 balandžio mėn. 21 d. 13:45
Agnė Paliokaitė
Asmeninio archyvo nuotr.
Vyriausybės suburta darbo grupė netrukus pateiks siūlymus dėl Lietuvos aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo. Reikia tikėtis, kad tai bus ne trypčiojimo pradžia, o pirmas solidus žingsnis į priekį.

L. Kojala. Trumpas keičia nuomonę. Ir ačiū jam už tai (215)

2017 balandžio mėn. 20 d. 17:58
Pakanka vos trijų mėnesių JAV prezidento poste, kad požiūris į užsienio politiką imtų keistis. Donaldas Trumpas jau suvokia, kad ne tik vadovauja didžiausiai pasaulio valstybei, tačiau ir atlieka laisvojo pasaulio lyderio vaidmenį.

A. Užkalnis: Šalin rankas nuo vargšo žmogelio! (456)

2017 balandžio mėn. 20 d. 15:35
Gali būti, kad senstu arba darausi perdėm sentimentalus, bet pagalvojau, kad supratau, kodėl taip daug žmonių emigruoja, o tie, kas negali emigruoti, skatina likusius – varykit, sako, iš čia, nėr ko čia būti. Atsikeli ir varai, sako.

Rusija sugalvojo genialų planą Vakarams apkvailinti (695)

2017 balandžio mėn. 20 d. 10:12
Rusija sugalvojo genialų planą Vakarams apkvailinti
AP/Scanpix
Su Rusijos spec.tarnybomis susiję troliai, siautę per JAV prezidento rinkimus, o dabar eksportuoti į Europą, vartotojų duomenų rinkimas Kremliui per nekaltas kelionių programėles, geriausių tarptautinių advokatų kontorų ir lobistų samdymas, meno galerijų steigimas, teismų korumpavimas – Rusija tęsia ir plečia savo veiklos metodus Vakaruose.

V. Keršanskas. Galvos skausmas Maskvai (113)

2017 balandžio mėn. 19 d. 16:08
Viena balandžio savaitė pasaulį, atrodo, pasuko nauja kryptimi. Kai Rusijos remiamas Sirijos diktatorius Basharas al Assadas zarino dujomis išnuodijo beveik šimtą civilių, kraupių vaizdų, kuriuose kankindamiesi žūsta nekalti vaikai, sukrėstas Donaldas Trumpas įsakė atakuoti Sirijos valdžios kontroliuojamą oro bazę, iš kurios kilo lėktuvai su mirtinu ginklu.

A. Zabulionis. Penkiolikmečiai Lietuvos mokyklose - vieni nelaimingiausių (35)

2017 balandžio mėn. 19 d. 11:46
- Vytuk, ar nori būti laimingas?-Taaaip!- O ar mokykloje tave moko būti laimingą?- Neee...- Tai ko į tą mokyklą eini?(nugirstas pokalbis)

R. Bogdanas. Kas nukenksmins Šiaurės Korėją? (423)

2017 balandžio mėn. 18 d. 22:02
Šiuo metu pasaulyje yra viena šalis, pasirinkusi labai savitą išgyvenimo strategiją – duokite maisto, arba padarysime kažką baisaus. Tai Šiaurės Korėja. Iki šiol jai toks sumanymas sekėsi – jei jos būklę galima apskritai vadinti sėkme.

T. V. Raskevičius. Lietuvai nerūpi homoseksualių čečėnų ašaros? (130)

2017 balandžio mėn. 18 d. 10:47
Balandžio 15 d. portale DELFI pasirodęs Marko Zingerio komentaras „Kremlius turi bėdą, kuri grasina nustelbti visas kitas“ iš esmės nutraukė daugiau nei dvi savaites trukusią Lietuvos elito tylą apie Čečėnijoje (Rusijos Federacija) vykstančius įtariamai homoseksualių vyrų pogromus.

R. Valatka. Prisikėlimas su Gorbačiovo ikona Verygos rankose (529)

2017 balandžio mėn. 17 d. 17:57
Didžioji savaitė – lyg pagal užsakymą. Didįjį trečiadienį, kai Judas sumąstė išduoti Jėzų, Seimo NSGK paskelbė, kad socialdemokratas Bastys galėjo veikti prieš valstybę. Didysis ketvirtadienis – kaip paskutinė Liberalų sąjūdžio vakarienė. Didysis penktadienis – aliuzija į pensininkų nukryžiavimą. Ministras Kukuraitis siuntė žinią, kad valstiečiai svarstys pensijų apmokestinimą.

Perversmą pasmerkusius emigrantus A. Smetonos valdžia bandė visaip papirkti (68)

2017 balandžio mėn. 17 d. 07:00
Antanas Smetona
Istorinė nuotrauka
Lietuvos valdžios ir išeivijos santykiai visuomet buvo sudėtingi. Vis dėlto ir kuriant Lietuvos valstybę prieš šimtmeti, ir dabar, emigrantai labai prisidėjo prie Lietuvos kūrimo iš finansais, ir žmonėmis, ir politiniais ryšiais.

N. Vasiliauskaitė. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba rūkė (68)

2017 balandžio mėn. 16 d. 18:43
Balandžio dvyliktą Seime buvo pristatyta Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos (LGKT) veiklos ataskaita. „Kaip vieną reikšmingiausių pasiekimų, LGKT atstovai įvardijo naujas Lygių galimybių įstatymo bei Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo redakcijas. […] Tarnybai taip pat pavesta vykdyti prevencinę ir švietėjišką veiklą. […] Tai įpareigotų stiprinti nukentėjusiųjų apsaugos mechanizmą, padėtų šviesti visuomenę apie lyčių vaidmenų stereotipų ir smurto artimoje aplinkoje žalą“ (skelbia portalas mano teises.lt).

Sekmadienio Evangelija. Prisikelti pašauktas žmogus (321)

2017 balandžio mėn. 15 d. 19:00
Šv. Kazimiero bažnyčios interjeras
Kultūros paveldo centras
Pirmiausia aš jums perdaviau, ką esu gavęs, būtent: Kristus numirė už mūsų nuodėmes, kaip skelbė Raštai; jis buvo palaidotas ir buvo prikeltas trečiąją dieną, kaip skelbė Raštai. (1 Kor 15, 3–4)

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Nesigėdykime lenkiškų margučių ant lietuviško Velykų stalo (184)

2017 balandžio mėn. 15 d. 15:54
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
Asmeninio archyvo nuotr.
Parsinešęs iš Velykų ryto šv. Mišių pašventintus margučius, pagamintus iš lenkiškų kiaušinių, ragausiu juos su „Kauflande“ pirktu majonezu, o „Tesco“ įsigytas kiaulienos kumpis, ištrauktas iš velykinių kopūstų puodo, savo subtiliais kvapais vilios sugrįžti prie stalo net tada, kai jau nebeliks jėgų įveikti dar bent vieną kąsnį.

M. Zingeris. Kremlius turi bėdą, kuri grasina nustelbti visas kitas (156)

2017 balandžio mėn. 15 d. 12:00
Balandis, kaip žinoma, tai vilties mėnuo. Jis žada atgimimą ir laisvę įvairių religijų išpažinėjams. Tačiau pavasarėjant Centrinėje Grozno mečėtėje, dalyvaujant 15 tūkstančių tikinčiųjų ir transliuojant per televiziją, nuskambėjo raginimas susidoroti su Rusijos laikraščio „Novaja gazeta“ žurnalistais.

K. Stankutė-Jaščemskienė. Penki pasiūlymai, kad daugiau lietuvių grįžtų (213)

2017 balandžio mėn. 15 d. 07:00
Kotryna Stankutė-Jaščemskienė
Asmeninio albumo nuotr.
Šiuo metu šalies politinis elitas ir vyriausybė aktyviai diskutuoja, reikia ar nereikia nacionalinio susitarimo dėl emigracijos mažinimo, suka galvas, kas gi sustabdytų emigracijos procesus ir apverstų šiandienos tendencijas – daugiau lietuvių grįžtų gyventi ir kurti tėvynėje, o ne išvyktų darbuotis svetur.

E. Lucasas. Trumpui gresia pakliūti į Rusijos spąstus Sirijoje (59)

2017 balandžio mėn. 14 d. 16:21
Donaldas Trumpas
Sipa / Scanpix
Donaldo Trumpo raketų smūgiai Sirijoje galbūt yra simboliniai ir menkai apgalvoti. Vis dėlto daugelis griežčiausių Amerikos prezidento kritikų pripažįsta, kad jie žymi sveikintiną pokytį.

K. Baubinaitė. Ar Jūsų emigravę vaikai - ne vergovėje? patarimai, kaip nepakliūti į modernios vergovės pinkles D. Britanijoje (267)

2017 balandžio mėn. 14 d. 10:35
Kada paskutinį kartą Jūsų vaikas, giminaitis ar kaimynas, kuris išvyko į Angliją laimės ieškoti, viešėjo Lietuvoje? Kada su juo kalbėjote telefonu? Ar, apskritai, žinote, kaip jam ten sekasi?

S. Katauskas. Apie nešventus mokytojus. Atsakymas A. Tapinui (241)

2017 balandžio mėn. 13 d. 17:20
Andrius Tapinas prieš porą dienų publikavo straipsnį „Kokie šventi mokytojai, kokie baisūs tėvai, kokie baisūs vaikai“. Su vienu svarbiausių straipsnio teiginių, kad mokytojai kaip jokios kitos profesijos atstovai yra linkę skųstis, sutinku. Pats dirbu mokytoju ir tą matau.

I. Makaraitytė. Dundukų Lietuva. Tik kas dundukai: mes ar jie? (381)

2017 balandžio mėn. 13 d. 17:19
Viskas gerai. Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimas įvyko, Valstybės saugumo departamentas išslaptino dalį medžiagos. Kraupinasi žmonės, skaitydami, kokį tinklą vijo „Rosatomas“ čia, Lietuvoje, pasinaudodamas Ignalinos AE uždarymu, „Nukem“ įklampintais Europos Sąjungos milijonais ir buvusios Ignalinos AE vadovybės atliktu vilkinimo darbu.

A. Vaškevičius. Tautai reikia vaikų (107)

2017 balandžio mėn. 13 d. 09:31
Artūras Vaškevičius, K. Vaškevičiaus nuotr.
Lietuvoje skursta beveik milijonas žmonių. Tai trečdalis gyventojų. Dabartinės vyriausybės plane numatyta, kad per ketverius valdymo metus skurstančių sumažins iki 700 tūkstančių. Tai kaip ir niekas nepasikeis? Dėl migracijos, neigiamo natūraliojo prieaugio ir kitų negandų gyventojų sumažės, skurdžių trečdalis taip ir liks?

A. Užkalnis. Ko taip pabrukote uodegas? (351)

2017 balandžio mėn. 12 d. 13:40
Ko nutilo dainos mylimoj Dzūkijoj? Prie ko čia Dzūkija? Ne, čia ne apie ją. Nutilo melodijos visame pasaulyje. Užsikimšo ir tyliai žiopčioja, orą gaudydami, visi tie, kas aiškino apie neįsivaizduojamą Amerikos klaidą, kai ši išrinko Donaldą Trumpą prezidentu.