Rusijos teismas nereabilitavo Berijos

 (1)
Rusijos Aukščiausiojo teismo Karinė kolegija pirmadienį atmetė prašymą reabilituoti Lavrentiją Beriją, kuris Sovietų Sąjungos diktatoriaus Josefo Stalino valdžios metais myriop pasmerkė milijonus žmonių.
Tuo metu L. Berija vadovavo buvusios Sovietų Sąjungos vidaus reikalų liaudies komisariatui (NKVD), kuris vėliau buvo pervardytas Valstybės saugumo komitetu (KGB).

L. Berijos giminės reikalavo panaikinti jam paskelbtus kaltinamuosius nuosprendžius, remdamiesi įstatymu "Dėl politinių represijų aukų reabilitavimo". Privati televizija NTV parodė teismo pirmininką, skaitanti verdiktą. Jis atmetė prašymus panaikinti teismo nuosprendžius L. Berijai.

Po J. Stalino mirties L. Berija buvo suimtas. Jam buvo pareikšta daug kaltinimų, įskaitant kaltinimus dėl išžaginimų, teroro ir šnipinėjimo 14-ai užsienio šalių. Manoma, kad pastarieji kaltinimai buvo išgalvoti, siekiant geriau pagrįsti jo nušalinimą nuo pareigų ir vėlesnį sušaudymą.

Kalbėdamas apie šį nuosprendį, liberalių pažiūrų parlamento narys Julijus Rybakovas pripažino, kad dalis L. Berijai priskirtų nusikaltimų yra absurdiški. Tačiau, pasak jo, tai ne pagrindas, dėl kurio teismas galėtų paminti moralės klausimus.

"Mes galime panaikinti dalį arba visus nuosprendžius L. Berijai, tačiau niekad nepanaikinsime nusikaltimų, kuriuos įvykdė jis arba Stalino režimas", sakė J. Rybakovas NTV.

L. Berija buvo artimas J. Stalino, irgi kilusio iš Gruzijos, bendražygis. Iš pradžių, 1931-1938 metais, jis buvo sovietinės Gruzijos komunistų partijos pirmasis sekretorius, nuo 1938 metų iki diktatoriaus mirties vadovavo NKVD, o paskui kuravo saugumo organus.

1953 metais L. Berija buvo suimtas ir tų pačių metų gruodžio 23 dieną kartu su kitais šešiais ministrais SSRS Aukščiausiojo teismo specialiosios teisinės komisijos sprendimu sušaudytas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Paliaubos Alepe nieko nedavė

Kelių dienų paliaubos apsiaustame Sirijos Alepo mieste, pagalbos organizacijos „Gydytojai be sienų" teigimu, nieko nedavė, praneša agentūra dpa.

Rusija kol kas nesvarsto skelbti naujų paliaubų Sirijoje

Rusija pirmadienį pareiškė šiuo metu neplanuojanti paskelbti naujos humanitarinės pauzės Sirijoje, kai šeštadienį pasibaigė trumpos paliaubos karo nuniokotame Alepo mieste ir jo apylinkėse.

Vokietijos užsienio reikalų ministras: ES gali žlugti (37)

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris neatmeta Europos Sąjungos subyrėjimo galimybės. Ankstesni metai „negailestingai parodė, kad akivaizdūs dalykai, kurie dešimtmečiais buvo suvokiami kaip duotybė, sukėlė abejones“, sakė jis interviu leidiniui „Sueddeutsche Zeitung“.

Pasibaigus paliauboms Sirijos Alepo miestą vėl drebina susirėmimai (11)

Susirėmimai ir aviacijos antskrydžiai Sirijos Alepo mieste sekmadienį nusinešė mažiausiai trijų civilių žmonių gyvybes.

Vengrijos premjeras: priešinkitės Europos „sovietizacijai“ (8)

Vengrija privalo priešintis Europos „sovietizacijai“ ir ginti savo sienas nuo masinės imigracijos, teigia šalies ministras pirmininkas Viktoras Orbanas. Vengrijos premjeras kalbėjo renginyje, skirtame paminėti 1956 metais šalyje vykusį antisovietinį sukilimą, rašo „Euronews“.