Rusija reiškia Lietuvai teritorines pretenzijas

 (17)
Trečiadienį kelios Rusijos organizacijos paragino šalies parlamentą neratifikuoti 1997 m. su Lietuva pasirašytos sienos sutarties.
Pasak Visuomenės komiteto Kurilų saloms ir Rusijos teritoriniam vientisumui ginti lyderio Aleksejaus Plotnikovo, "tokia sutartis, kokia ji yra dabar, daro didelių teritorinių nuolaidų Vilniui, nes Lietuvai paliekama Klaipėda ir Klaipėdos kraštas".

"Nėra jokių dokumentų, kurie pripažintų Klaipėdą nepriklausomos Lietuvos dalimi ar bent jau suteiktų Vilniui teisinį pagrindą reikalauti atiduoti Klaipėdą", - pridūrė A.Plotnikovas.

Klaipėdos uostamiestis iki 1920 m. priklausė Vokietijai, nuo 1920 iki 1923 m. jį valdė Tautų Sąjunga. 1923-iaisiais Klaipėda tapo nepriklausomos Lietuvos dalimi. 1939 m. kovą hitlerinė Vokietija aneksavo Klaipėdą, o 1940 m. Sovietų Sąjunga - visą Lietuvą.

Po Antrojo pasaulinio karo Klaipėda buvo įtraukta į Lietuvos SSR sudėtį atsižvelgiant į sienas, buvusias prieš hitlerinę aneksiją.

Dešimtajame dešimtmetyje Rusijos politikos veikėjai ne kartą teigė, kad Klaipėda 1945 m. buvo perduota visai SSRS, o ne Lietuvai.

Pastaraisiais metais teritorines pretenzijai mūsų šaliai reiškė dabartinis Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas Vladimiras Žirinovskis, nacionalistinio Rusų bendruomenių kongreso lyderis Dmitrijus Rogozinas, kiti Rusijos politikai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Apklausa: H. Clinton didina populiarumo persvarą prieš D. Trumpą

Likus kiek daugiau negu dviem savaitėms iki JAV prezidento rinkimų demokratų kandidatė Hillary Clinton, padidinusi populiarumo persvarą prieš respublikoną Donaldą Trumpą, didina savo pastangas sustiprinti savo pozicijas svarbiose svyruojančiose valstijose ir įtvirtinti savo pranašumą.

Per Lenkiją ritasi nauja protestų banga (2)

Lenkijoje sekmadienį šimtai juodai apsirengusių moterų vėl išėjo į miestų gatves protestuoti prieš konservatorių vyriausybės mėginimus sugriežtinti šalyje galiojančius abortų įstatymus, kurie ir taip yra vieni griežčiausių Europoje.

Ispanijoje konservatoriai formuos mažumos vyriausybę

Ispanijos socialistai sekmadienį balsavo už tai, kad konservatoriams būtų leista sudaryti mažumos vyriausybę, – tikimasi, jog tai padės išeiti iš ilgai užsitęsusios politinės aklavietės ir išvengti trečiųjų rinkimų, skelbia agentūra AFP.

JAV nori izoliuoti „Islamo valstybę" ir jos Sirijos bastione Rakoje (5)

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris spaudžia pradėti puolimą prieš „Islamo valstybės" (IS) džihadistus jų Sirijos bastione Rakoje, praneša agentūra AFP.

Prancūzijoje migrantai pradeda evakuotis iš Kalė „Džiunglių“ stovyklos (9)

Migrantai pirmadienį paryčiais pradėjo rinktis Prancūzijos pareigūnų nustatytose oficialiuose punktuose, ruošiantis visiškai evakuoti „Džiunglėmis“ pramintą neteisėtą stovyklą šiauriniame Kalė uostamiestyje, pranešė vienas ten esantis naujienų agentūros AFP žurnalistas.