Rusija ir Suomija neturi teritorinių pretenzijų

 (1)
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija ir Suomija neturi viena kitai teritorinių pretenzijų ir jų santykių nedrumsčia jokie teritoriniai ginčai.
"Šį klausimą esame išsprendę, ir jis nekyla", trečiadienį sakė V. Putinas, atsakydamas į žurnalistų klausimą po derybų su Suomijos prezidente Tarja Halonen.

Pasak V. Putino, Rusija savo poziciją grindžia tuo, kad šis klausimas, pasirašius atitinkamas tarptautines sutartis, "yra sureguliuotas tarptautiniu ir teisiniu lygiu".

Jis pabrėžė, kad diskusijos dėl teritorinių pretenzijų yra "labai pavojingos" ir gali sugriauti susiklosčiusius dvišalius santykius.

Pasak V. Putino, tarp Rusijos ir Suomijos susiklostė labai geri santykiai, kurie buvo naudingi "tiek pokarinei Suomijai, tiek Rusijai".

"Esu įsitikinęs, kad turime branginti šiuos santykius. Bet kokia diskusija gali juos sugriauti. Tai man kelia didelį nerimą", sakė Rusijos prezidentas.

Savo ruožtu Suomijos lyderė T. Halonen pabrėžė, kad abiejų šalių santykių lygis leidžia aptarti bet kokias problemas.

"Aš taip pat gerbiu darbą, kurį nuveikė mūsų pirmtakai. Ir mes, kaip pragmatiški žmonės, mėginome aptarti šiandien išsprendžiamus klausimus", sakė ji.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Atsistatydino Kirgizijos vyriausybė

Trečiadienį atsistatydino Kirgizijos vyriausybė po to, kai anksčiau šią savaitę valdančiąją daugumos koaliciją paliko prezidento Almazbeko Atambajevo partija, praneša agentūra „Reuters“.

ES ruošiasi pratęsti Šengeno zonos pasienio kontrolę dar trims mėnesiams

Europos Sąjunga antradienį nusprendė pratęsti vidaus sienų kontrolę Šengeno zonoje dar trims mėnesiams ir nepaisyti savo pažado iki metų pabaigos baigti visas nepaprastąsias priemones, pritaikytas dėl didžiulio migrantų antplūdžio praėjusiais metais.

D. Trumpas: H. Clinton užsienio politikos planas atvestų prie Trečiojo pasaulinio karo slenksčio (7)

Respublikonų partijos kandidatas rinkimuose į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas teigia, kad jo varžovės Demokratų partijos kandidatės Hillary Clinton užsienio politikos planas Sirijoje sukeltų Trečiąjį pasaulinį karą, praneša naujienų agentūra BBC.

S. Lavrovas atmetė D. Tusko tvirtinimus, neva Rusija siekia susilpninti ES (9)

Nėra pagrindo manyti, kad Maskva nori susilpninti Europos Sąjungą (ES), sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, atsakydamas į neseniai pareikštus „rusofobiškus“ Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininko Donaldo Tusko tvirtinimus. Anot S. Lavrovo, vargu, ar kas galėtų būti toliau nuo tiesos.

Rusijos ambasada socialiniame tinkle įžeidė europiečius (293)

Oficialioje Rusijos ambasados Didžiojoje Britanijoje paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ šeštadienį paskelbta itin keista ir nepagarbi karikatūra, skelbia „The Independent“.