Prancūzijos teismas užbaigs Černobylio bylą

 (1)
Specialus Prancūzijos teismas birželio 15 dieną spręs, ar priims nagrinėti bylą buvusiems ministrams, kaltinamiems tuo, kad laiku neįspėjo visuomenės apie Černobylio branduolinės katastrofos pavojų, ketvirtadienį pranešė teismo šaltiniai.
Ieškinį pateikė 31 metų Šampanės sostinės Reimso gyventojas Yohannas Van Waeyenberghe (Johanas van Vėjenbergė). Jis teigia skydliaukės vėžiu susirgęs dėl radioaktyvių kritulių, kurie po Černobylio avarijos iškrito Rytų Prancūzijoje.

Ieškovas reikalauja, kad tuometinis vidaus reikalų ministras Charles Pasqua (Šarlis Paska), sveikatos apsaugos ministrė Michele Barzach (Mišel Barza) ir aplinkosaugos ministras Alainas Carignonas (Alenas Karinjonas) būtų teisiami Respublikos aukštajame teisme. Tai pirmas toks ieškinys Prancūzijoje.

H. Van Waeyenberghe prašo, kad šie trys politikai "pripažintų pasielgę kvailai", 1986 metų balandį po avarijos nepaskelbę visos informacijos apie radioaktyvių kritulių pavojų.

Po sprogimo vėjas radioaktyvų debesį nunešė per daugumą Rytų ir Vakarų Europos šalių.

Respublikos aukštasis teisingumo teismas nagrinėja tik buvusių vyriausybės narių bylas už nusikaltimus, kuriuos jie padarė būdami valstybės tarnyboje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

D. Britanijoje du kandidatai paskelbė, kad varžysis dėl UKIP lyderio posto

Du gerai žinomi kandidatai pareiškė dalyvausiantys euroskeptiškos dešiniojo sparno Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderio rinkimuose – ir abu įspėjo, kad jei partija nesikeis, ji pranyks.

Realybės šou JAV: D. Trumpo pergalė paveiktų Baltijos šalis ir NATO (288)

Lapkričio 8 d. vyksiantys JAV prezidento rinkimai turėtų atsakyti į klausimą, kuris visam pasauliui neduoda ramybės. Ar tikrai galingiausios pasaulio valstybės vadovu taps bene kontroversiškiausias visų laikų pretendentas į prezidentus Donaldas Trumpas? „Vis dėlto tikiuosi, kad nugalės sveikas protas“, – šypsosi VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros lektorė daktarė Gerda Jakštaitė.

Ispanijoje socialistai balsavo už veto konservatorių vyriausybei atšaukimą

Ispanijoje sekmadienį susirinkę socialistai balsavimu nusprendė leisti konservatoriams sudaryti mažumos vyriausybę; šiuo sprendimu tikimasi pajudėti iš 10 mėnesių trukusios politinės aklavietės.

Tatuiruotės mirusio karaliaus garbei - paskutinis mados klyksmas Tailande

Tailando gyventojai gedi praėjusią savaitę mirusio savo karaliaus Bhumibolo Adulyadejo. Kai kurie jų pasiryžę prisiminimą apie monarchą išlaikyti ne tik širdyje. Tatuiruočių studijų meistrai visoje šalyje vos spėja suktis, nes daugybė tajų savo amžiną meilę ilgamečiam karaliui nori pademonstruoti įrašais ant kūno.

Rusijoje nušauti du įtariami teroristai (42)

Rusijos saugumo pajėgos Naugarde nukovė du žmones, įtariamus „terorizmu“, sekmadienį pranešė Rusijos naujienų agentūros, cituodamos teisėsaugos šaltinius.