Popiežius įspėjo apie globalizacijos pavojus

Popiežius Jonas Paulius II Gegužės 1-osios Mišiose, skirtose viso pasaulio darbininkams, pirmadienį pabrėžė, kad ekonomikos ir prekybos globalizacija neturėtų pažeisti pagrindinių žmogaus teisių.
79 metų popiežius, Antrojo pasaulinio karo metais gimtojoje Lenkijoje dirbęs paprastu darbininku, kreipėsi į Romos universiteto kieme susirinkusius žmones.

Tačiau vietoj lauktų kelių šimtų tūkstančių Mišiose dalyvavo tik dešimtys tūkstančių žmonių.

Popiežius, kuris pirmadienį taip pat perskaitys kalbą dėl Trečiojo pasaulio skolų nurašymo, sakė, kad žmonija naująjį tūkstantmetį turėtų laikyti galimybe iš naujo atkleisti tikrąją darbo vertę.

Kreipdamasis į susirinkusiuosius, tarp jų ir Italijos ministrą pirmininką Giuliano Amato (Džulianą Amatą), Tarptautinės darbo organizacijos generalinį direktorių Juaną Somavią (Chuaną Somaviją) ir Italijos Banko vadovą Antonio Fazio (Antonijų Facijų), popiežius sakė, kad aukštosios technologijos neturėtų skatinti vertybių sumenkėjimo.

Tapęs popiežiumi Jonas Paulius II dažnai pabrėždavo galimas neigiamas globalizacijos pasekmes, tvirtindamas, kad šio proceso pakelėse lieka daug ekonomikos našlaičių. Darbininkų teisėms pontifikas yra paskyręs vieną pagrindinių savo enciklikų.

Susirinkusiųjų miniai, kurioje buvo darbininkų delegacijos iš 54 šalių, Katalikų Bažnyčios vadovas ypač pabrėžė "etinių garantijų" svarbą.

Popiežius, kuriam gegužės 20 dieną sukaks 80 metų, buvo geros formos ir kalbėjo stipriu balsu, išreikšdamas ypatingą susirūpinimą nedarbu, išnaudojamais darbininkais ir žmonėmis, kurių atlygis neatitinka jų darbo. Po Mišių popiežiaus garbei koncertavo Italijos tenoras Andrea Bocelli (Andrea Bočelis).

Toje pačioje scenoje pirmadienio naktį įvyks Gegužės 1-osios dienos koncertas, kuriame dalyvaus tokios žvaigždės kaip Lou Reed (Lu Rydas) ir "Eurythmics".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kalifornijoje kraupi autobuso avarija: žuvo 13 žmonių, dar 30 sužeista (2)

Mažiausiai 13 žmonių žuvo JAV Pietų Kalifornijos valstijoje susidūrus sunkvežimiui ir turistiniam autobusui. Dar 30 keleivių išgabenti į ligoninę.

D. Britanijoje du kandidatai paskelbė, kad varžysis dėl UKIP lyderio posto

Du gerai žinomi kandidatai pareiškė dalyvausiantys euroskeptiškos dešiniojo sparno Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderio rinkimuose – ir abu įspėjo, kad jei partija nesikeis, ji pranyks.

Realybės šou JAV: D. Trumpo pergalė paveiktų Baltijos šalis ir NATO (295)

Lapkričio 8 d. vyksiantys JAV prezidento rinkimai turėtų atsakyti į klausimą, kuris visam pasauliui neduoda ramybės. Ar tikrai galingiausios pasaulio valstybės vadovu taps bene kontroversiškiausias visų laikų pretendentas į prezidentus Donaldas Trumpas? „Vis dėlto tikiuosi, kad nugalės sveikas protas“, – šypsosi VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros lektorė daktarė Gerda Jakštaitė.

Ispanijoje socialistai balsavo už veto konservatorių vyriausybei atšaukimą

Ispanijoje sekmadienį susirinkę socialistai balsavimu nusprendė leisti konservatoriams sudaryti mažumos vyriausybę; šiuo sprendimu tikimasi pajudėti iš 10 mėnesių trukusios politinės aklavietės.

Tatuiruotės mirusio karaliaus garbei - paskutinis mados klyksmas Tailande

Tailando gyventojai gedi praėjusią savaitę mirusio savo karaliaus Bhumibolo Adulyadejo. Kai kurie jų pasiryžę prisiminimą apie monarchą išlaikyti ne tik širdyje. Tatuiruočių studijų meistrai visoje šalyje vos spėja suktis, nes daugybė tajų savo amžiną meilę ilgamečiam karaliui nori pademonstruoti įrašais ant kūno.