Pietų Korėja siūlo surengti karines derybas su Šiaurės Korėja

 (9)
Pietų Korėja pasiūlė surengti karines derybas su Šiaurės Korėja, jau kelias savaites tvyrant išaugusiai įtampai dėl Pchenjano atlikto ilgojo nuotolio raketos bandymo, praneša BBC.
© Reuters / Scanpix

Jei šios derybos įvyktų, tai būtų pirmasis aukšto lygio dvišalis susitikimas nuo 2015 metų.

Aukšto rango Pietų Korėjos pareigūnas sakė, kad šiuo susitikimu turėtų būti siekiama nutraukti „visus karinę įtampą kurstančius priešiškus veiksmus“ įtvirtintame abiejų Korėjų pasienyje.

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas yra ne kartą pareiškęs norą artimiau bendradarbiauti su Šiaurės Korėja.

Neseniai Berlyne jis sakė, kad dialogo su šia šalimi reikia labiau nei kada anksčiau. Jis paragino pasirašyti taikos sutartį ir pridūrė, kad toks dialogas būtų itin svarbus visiems, kurie siekia nutraukti Pchenjano branduolinių ginklų programą.

Tačiau dažni Šiaurės Korėjos raketų bandymai, tarp jų - ir naujausias tarpžemyninės balistinės raketos bandymas, nuolat pažeidžia Jungtinių Tautų (JT) rezoliucijas ir kelia nerimą tiek šios šalies kaimynėms, tiek JAV.

Pietų Korėjos gynybos viceministras Suh Choo-sukas žiniasklaidai teigė, kad derybos galėtų vykti Tongilgake - Šiaurės Korėjai priklausančiame pastate, esančiame Panmundžono dalinyje tarp šalių besidriekiančioje demilitarizuotoje zonoje. Jame vyko ir ankstesnės šių šalių derybos.

Suh Choo-sukas derybas siūlė surengti liepos 21 dieną ir sakė, kad tikisi sulaukti teigiamo Šiaurės Korėjos atsakymo.

Raudonasis Kryžius ir Pietų Korėjos vyriausybė taip pat pasiūlė surengti atskirą susitikimą, kurio metu būtų aptarta galimybė suorganizuoti Korėjos karo išskirtų šeimų susibūrimus.

Tačiau, analitikų teigimu, tai padaryti gali būti keblu, nes Pchenjanas tebepyksta dėl to, kad Pietų Korėja nesutinka jam išduoti iš šalies pabėgusių aukšto rango pareigūnų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Italija atsikirto kaimynėms dėl sienų saugumo (23)

Europoje tvyrant migrantų krizės sukeltai įtampai, Italijos ministras pirmininkas Paolo Gentiloni įspėjo, kad Romai nepriimtini kaimynių „pamokymai“ ar „grasinimai“ dėl sienų saugumo.

Egipto teismas dėl prokuroro nužudymo myriop nuteisė 28 žmones (3)

Egipto teismas už dalyvavimą šalies generalinio prokuroro nužudyme 2015 metais paskyrė mirties bausmę 28 žmonėms.

Talibano vado sūnus susisprogdino per išpuolį Afganistano bazėje (10)

Talibano grupuotės vado Haibatullaho Akhundzada 23 metų sūnus Abd ar-Rahmanas Khalidas žuvo per išpuolį karinėje bazėje Gereško rajone, Helmando provincijoje, susisprogdinęs sprogmenų prikrautame automobilyje. Tai informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

EK komisaras: Berlyno pozicija dėl Turkijos yra suprantama (2)

Berlyno griežta pozicija dėl Turkijos yra „suprantama“, ypač dėl Ankaros sprendimo suimti kelis žmogaus teisių aktyvistus, tarp jų – Vokietijos piliečių, sakoma šeštadienį paskelbtame Europos Sąjungos plėtros komisaro Johanneso Hahno interviu.

Rusija sako susitarusi su sirų sukilėliais dėl saugumo zonos (17)

Rusijos gynybos ministerija šeštadienį pranešė, kad jos pareigūnai per taikos derybas Kaire pasirašė susitarimą su nuosaikiaisiais Sirijos sukilėliais, kaip veiks netoli sostinės Damasko įkurta saugumo zona.