Lenkijos Silezijos vaivadijos Svidnicos mieste

Lenkijos Silezijos vaivadijos Svidnicos mieste sekmadienį įvyko pirminis referendumas dėl Lenkijos stojimo į Europos Sąjungą (ES). 73 proc. jame dalyvavusių gyventojų balsavo už narystę ES, tačiau iš 49 tūkst. turinčių teisę balsuoti miestiečių, referendume dalyvavo tik 9 tūkstančiai.
Referendumas taip pat vyko ir dviejose kaimo vietovėse. Čia rinkėjų aktyvumas sudarė tik 14 proc., tačiau iš atėjusiųjų balsuoti integracijai su ES pritarė 66 proc. rinkėjų.

Be to, referendumas penktadienį buvo surengtas ir vienoje miesto mokyklose. 65 proc. moksleivių pritarė integracijos idėjai.

Miesto vadovai sprendimą surengti pirminį referendumą dėl integracijos į ES priėmė dar kovo mėnesį. Mieste per tą laiką apsilankė nemažai įžymių šalies politikų, o miestiečiams buvo sudarytos sąlygos gauti visapusišką informaciją apie Europos Sąjungą ir narystės joje privalumus.

65 tūkst. gyventojų turintis Svidnicos miestas referendumui buvo pasirinktas neatsitiktinai, nes, sociologų duomenimis, jame visos pagrindinės šalies politinės partijos turi beveik po lygiai rėmėjų.

Anksčiau Svidnicoje kelis kartus rengti pirminiai parlamento ir prezidento rinkimai parodė, kad miestelyje gaunami rezultatai maždaug atitinka šalies vidurkį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Mirė JAV kosmoso pionierius Johhnas Glennas (6)

Pirmasis orbita aplink Žemę apskriejęs amerikietis Johnas Glenas, taip pat tapęs vyriausiu į kosmosą pakilusiu žmogumi , mirė būdamas 95 metų, ketvirtadienį pranešė jo vardu pavadintas Ohajo valstijos koledžas.

Ramiajame vandenyne po žemės drebėjimo paskelbtas cunamio pavojus daugumai salų atšauktas atnaujinta 22:57

Ramiajame vandenyne ties Saliamono salomis penktadienį įvyko stiprus 7,7 balo žemės drebėjimas, dėl kurio paskelbta „plačiai plintančių pavojingų“ cunamio bangų grėsmė, sako pareigūnai.

Šių metų Žiniasklaidos priešu estai paskelbė buvusį šalies prezidentą T. H. Ilvesą (3)

Estijos laikraščių sąjunga (EALL) 2016 metų Žiniasklaidos priešu paskelbė buvusį šalies prezidentą Toomą Hendriką Ilvesą.

S. Lavrovas: Sirijos vyriausybės armija pristabdė kovos veiksmus Alepe (41)

Sirijos armija pristabdė kovos veiksmus rytinėje Alepo dalyje, kad būtų atlikta stambiausia gyventojų išvedimo iš miesto operacija, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

R. T. Erdoganas savo santaupas iškeitė į Turkijos liras (10)

Prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas visą savo kapitalą, laikytą užsienio valiuta, iškeitė į Turkijos liras, prieš tai paraginęs tautiečius pirkti vis labiau nuvertėjančią nacionalinę valiutą ir tokiu būdu apriboti nuostolius, sakė ketvirtadienį prezidento atstovas spaudai Ibrahimas Kalinas