Lenkijos Silezijos vaivadijos Svidnicos mieste

Lenkijos Silezijos vaivadijos Svidnicos mieste sekmadienį įvyko pirminis referendumas dėl Lenkijos stojimo į Europos Sąjungą (ES). 73 proc. jame dalyvavusių gyventojų balsavo už narystę ES, tačiau iš 49 tūkst. turinčių teisę balsuoti miestiečių, referendume dalyvavo tik 9 tūkstančiai.
Referendumas taip pat vyko ir dviejose kaimo vietovėse. Čia rinkėjų aktyvumas sudarė tik 14 proc., tačiau iš atėjusiųjų balsuoti integracijai su ES pritarė 66 proc. rinkėjų.

Be to, referendumas penktadienį buvo surengtas ir vienoje miesto mokyklose. 65 proc. moksleivių pritarė integracijos idėjai.

Miesto vadovai sprendimą surengti pirminį referendumą dėl integracijos į ES priėmė dar kovo mėnesį. Mieste per tą laiką apsilankė nemažai įžymių šalies politikų, o miestiečiams buvo sudarytos sąlygos gauti visapusišką informaciją apie Europos Sąjungą ir narystės joje privalumus.

65 tūkst. gyventojų turintis Svidnicos miestas referendumui buvo pasirinktas neatsitiktinai, nes, sociologų duomenimis, jame visos pagrindinės šalies politinės partijos turi beveik po lygiai rėmėjų.

Anksčiau Svidnicoje kelis kartus rengti pirminiai parlamento ir prezidento rinkimai parodė, kad miestelyje gaunami rezultatai maždaug atitinka šalies vidurkį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Venesuelos parlamentas apkaltino prezidentą N. Maduro „valstybės perversmu“ (2)

Venesuelos Nacionalinės Asamblėjos pirmininkas Julio Borgesas apkaltino šalies prezidentą Nicolą Maduro „valstybės perversmu“ po to, kai Aukščiausiasis teismas nusprendė perimti parlamento įstatymų leidžiamąją valdžią, praneša AFP.

JAV Senatorius: Rusija mėgino kištis į JAV prezidento rinkimus (37)

JAV Senato Žvalgybos komiteto pirmininko pavaduotojas Markas Warneris apkaltino Rusiją mėginimu kištis į Amerikos prezidento rinkimus, kuriuos laimėjo Donaldas Trumpas, praneša BBC.

Izraelio premjeras B. Netanyahu žada įgyvendinti naujos gyvenvietės statybų planą (11)

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu ketvirtadienį pažadėjo imtis veiksmų įgyvendinant planą okupuotame Vakarų krante įkurti pirmąją žydų gyvenvietę po ilgesnės kaip 20 metų pertraukos, praneša naujienų agentūra AFP.

V. Putinas: už nesankcionuotus protestus būtina bausti (162)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad nesankcionuotų masinių protestų dalyviai turi būti baudžiami.

Skambina pavojaus varpais: demokratijai Lenkijoje iškilo reali grėsmė (293)

2015 m. atėjusi į valdžią, Lenkijos populistinė Teisės ir teisingumo partija (TTP) pradėjo sisteminį puolimą prieš šalies liberaliosios demokratijos institucijas. TTP ėmėsi riboti Lenkijos konstitucinio teismo įgaliojimus, be paliovos kėsinasi į teisėjų nepriklausomumą ir siekia nutildyti spaudą, interneto svetainėje project-syndicate.org teigia buvęs Belgijos ministras pirmininkas ir Europos Parlamento liberalios ALDE frakcijos vadovas Guy Verhofstadas.