Lenkijos Silezijos vaivadijos Svidnicos mieste

Lenkijos Silezijos vaivadijos Svidnicos mieste sekmadienį įvyko pirminis referendumas dėl Lenkijos stojimo į Europos Sąjungą (ES). 73 proc. jame dalyvavusių gyventojų balsavo už narystę ES, tačiau iš 49 tūkst. turinčių teisę balsuoti miestiečių, referendume dalyvavo tik 9 tūkstančiai.
Referendumas taip pat vyko ir dviejose kaimo vietovėse. Čia rinkėjų aktyvumas sudarė tik 14 proc., tačiau iš atėjusiųjų balsuoti integracijai su ES pritarė 66 proc. rinkėjų.

Be to, referendumas penktadienį buvo surengtas ir vienoje miesto mokyklose. 65 proc. moksleivių pritarė integracijos idėjai.

Miesto vadovai sprendimą surengti pirminį referendumą dėl integracijos į ES priėmė dar kovo mėnesį. Mieste per tą laiką apsilankė nemažai įžymių šalies politikų, o miestiečiams buvo sudarytos sąlygos gauti visapusišką informaciją apie Europos Sąjungą ir narystės joje privalumus.

65 tūkst. gyventojų turintis Svidnicos miestas referendumui buvo pasirinktas neatsitiktinai, nes, sociologų duomenimis, jame visos pagrindinės šalies politinės partijos turi beveik po lygiai rėmėjų.

Anksčiau Svidnicoje kelis kartus rengti pirminiai parlamento ir prezidento rinkimai parodė, kad miestelyje gaunami rezultatai maždaug atitinka šalies vidurkį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Paryžiuje pristatytas NATO karinėms operacijoms pritaikytas bepilotis sraigtasparnis (1)

Greta milžiniško karinio transportinio lėktuvo A400M kitas „Airbus“ orlaivis – bepilotis sraigtasparnis – atrodo kaip žaisliukas. Nepaisant nedidelių gabaritų, šis aparatas gali iš esmės pakeisti NATO vykdomų karinių jūrų operacijų pobūdį.

Hitlerio varpas kursto aistras: protu nesuvokiama, kad jis skamba per pamaldas (119)

Vokietijos Herxheim am Berg miesto senojoje bažnyčioje kabantis varpas kelia aršias diskusijas. Kam ir kodėl jis galėjo užkliūti? Maža to, miesto meras „Deutsche Welle“ portalui tvirtina, kad bent jau artimiausiu metu nesantaiką kurstantis varpas niekur nedings.

Rusija perspėja Norvegiją, kad dėl JAV karių dislokavimo pablogės santykiai (90)

Norvegijos santykiai su Rusija gali pablogėti, o įtampa NATO šiauriniame flange - išaugti dėl Norvegijos leidimo Jungtinėms Valstijoms dislokuoti jūrų pėstininkus savo teritorijoje, Rusijos ambasada Norvegijoje šeštadienį pranešė naujienų agentūrai „Reuters“.

Kataras teigia, kad šaliai iškelti reikalavimai yra nerealistiški

Kataro užsienio reikalų ministras atmetė arabų šalių įteiktą 13 reikalavimų sąrašą, kuriuos reiktų įgyvendinti tam, kad būtų atšauktos sankcijos. Pasak ministro, reikalavimai yra nepagrįsti ir neįgyvendinami, informuoja BBC.

Pietų Korėjos prezidentas pakvietė Pchenjano delegaciją į 2018-ųjų žiemos olimpines žaidynes

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas šeštadienį pakvietė Šiaurės Korėją į kitąmet vyksiančias žiemos olimpines žaidynes ir sakė, kad sportas galėtų tapti priemone siekti taikos.