Kongo DR gamtos draustinyje dingusi JAV žurnalistė rasta sveika

 (3)
Kongo Demokratinės Respublikos šiaurės rytuose dingusi JAV žurnalistė sekmadienį rasta sveika ir gyva Okapių gamtos draustinyje, sakė vienas vyresniųjų pareigūnų. Lig šiol manyta, kad ją buvo pagrobusi ginkluota grupuotė.
© AP/Scanpix

„Amerikietė žurnalistė Lisa Dupuy rasta gyva ir sveika sekmadienį apie 3 val.“, – sakė naujienų agentūrai AFP Iturio provincijos vicegubernatorius Pacifique'as Keta, pridūręs, kad ją rado vyriausybės pajėgų kariai.

Pasak jo, kai žurnalistę ir 11 parko prižiūrėtojų pagrobė ginkluota grupuotė „Mai-Mai Simba“, į draustinį buvo atsiųstas karių būrys.

Tuo tarpu penki draustinio reindžeriai rasti negyvi po ginkluoto plėšikų antpuolio, sakė naujienų agentūrai „Associated Press“ Mambasos teritorijos administratorius Alfredas Bongwalanga.

„Amerikietė žurnalistė yra sveika ir gyva. Per antpuolį ji pasislėpė miške, – sakė jis. – Tuo tarpu penki parko prižiūrėtojai nužudyti“.

A. Bongwalanga sakė, kad kariškiai aptiko ją praėjusią naktį, bet jos vardo ir pavardės neminėjo. Kas buvo užpuolikai, nežinoma, dar pridūrė jis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Italija atsikirto kaimynėms dėl sienų saugumo (23)

Europoje tvyrant migrantų krizės sukeltai įtampai, Italijos ministras pirmininkas Paolo Gentiloni įspėjo, kad Romai nepriimtini kaimynių „pamokymai“ ar „grasinimai“ dėl sienų saugumo.

Egipto teismas dėl prokuroro nužudymo myriop nuteisė 28 žmones (3)

Egipto teismas už dalyvavimą šalies generalinio prokuroro nužudyme 2015 metais paskyrė mirties bausmę 28 žmonėms.

Talibano vado sūnus susisprogdino per išpuolį Afganistano bazėje (10)

Talibano grupuotės vado Haibatullaho Akhundzada 23 metų sūnus Abd ar-Rahmanas Khalidas žuvo per išpuolį karinėje bazėje Gereško rajone, Helmando provincijoje, susisprogdinęs sprogmenų prikrautame automobilyje. Tai informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

EK komisaras: Berlyno pozicija dėl Turkijos yra suprantama (2)

Berlyno griežta pozicija dėl Turkijos yra „suprantama“, ypač dėl Ankaros sprendimo suimti kelis žmogaus teisių aktyvistus, tarp jų – Vokietijos piliečių, sakoma šeštadienį paskelbtame Europos Sąjungos plėtros komisaro Johanneso Hahno interviu.

Rusija sako susitarusi su sirų sukilėliais dėl saugumo zonos (17)

Rusijos gynybos ministerija šeštadienį pranešė, kad jos pareigūnai per taikos derybas Kaire pasirašė susitarimą su nuosaikiaisiais Sirijos sukilėliais, kaip veiks netoli sostinės Damasko įkurta saugumo zona.