Jugoslavai Hagos tribunolo prokurorę išvadino šliundra

 (36)
Jugoslavijos vyriausybė trečiadienį prapliupo precedento neturinčiais keiksmais, tarptautinio karo nusikaltimų tribunolo vyriausiąją prokurorę pavadindama šliundra Jungtinių Valstijų tarnyboje.
Teisingumo ministras Petaras Jojičius 25 puslapių atvirame laiške Hagos tribunolui pasmerkė vyriausiąją prokurorę Carlą del Ponte (Karlą del Pontę) ir visą teismą, kurį vadino "neteisėtu". Jis patikino, kad Jugoslavija niekada neišduos jos teritorijoje gyvenančių įtariamųjų, tarp kurių yra ir šalies prezidentas Slobodanas Miloševičius.

S. Miloševičius pernai buvo apkaltintas žvėriškumais, kurie 18 mėnesių vyko prieš Kosovo albanus. Jugoslavijos pajėgų represijas sustabdė tik NATO bombardavimai, trukę 78 dienas.

"Jūs vadovaujate tamsiam kalėjimui kaip didžiausia šliundra, jūs parsidavėte amerikiečiams ir pristatote jiems nekaltus serbus jėga, juos grobdama ir žudydama", sakoma teisingumo ministro laiške.

Jugoslavija neseniai apkaltino tribunolą prisidėjus prie slapto dviejų įtariamųjų suėmimo Jugoslavijos teritorijoje ir jų išvežimo per Bosnijos sieną. Šie įtariamieji anksčiau atsisakė pasiduoti savo noru.

P. Jojičius kaltino prokurorę, kad ši, pasinaudodama "apgaule, pagrobė ir nužudė" abu kaltinamuosius. Jugoslavijos policija neseniai suėmė aštuonis žmones kaltinamus pagrobimu ir įtariamųjų atvežimu į Hagą.

Ultranacionalistinei Serbų radikalų partijai priklausantis ministras nepagailėjo kaltinimų ir JAV valstybės sekretorei Madeleine Albright (Madlenai Olbrait). Pasak P. Jojičiaus, ji "įvykdė daugybę nusikaltimų prieš serbus".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kolumbijos prezidentas gali paskirti naują referendumą dėl taikos sutarties su FARC

Žlugus referendumui dėl taikos sutarties su FARC, Kolumbijos gyventojams gali būti suteiktas šansas dar kartą pareikšti savo nuomonę. Prezidentas Manuelis Santosas gali „paskirti naują referendumą, jei bus pakoreguotas Havanos susitarimas", paskelbė Nacionalinė rinkimų taryba, kuria remiasi agentūra AFP.

Italijos policija vijosi nelegaliai į Prancūziją patekti ketinusių migrantų mikroautobusą

Italijos policija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuoti policijos pareigūnai, persekiojantys baltos spalvos mikroautobusą, kuriuo važiavę asmenys mėgino kirsti Prancūzijos sieną. Vaizdas filmuotas iš važiuojančio policijos ekipažo spalio 17 d. Užfiksuotas mikroautobusas, judantis pasienio punkto link, bet galiausiai kelias jam buvo blokuotas. Ginkluoti pareigūnai sulaikė transporto priemonę vairavusį asmenį ir kartu su juo važiavusius žmones.

Rusija „susirūpinusi“ kovotojų atsisakymu palikti Alepą (14)

Rusija penktadienį sakė esanti susirūpinusi dėl buvusio „al Qaeda“ padalinio „Fateh al Sham Front“ kovotojų atsisakymo palikti Alepą, Rusijos ir Sirijos pajėgoms sustabdžius kovos veiksmus.

JT komisaras: oro antskrydžiai Alepe vienareikšmiškai yra karo nusikaltimas (32)

Sirijos ir Rusijos oro pajėgų oro antskrydžiai prie rytinę Alepo dalį, Jungtinių Tautų (JT) vyriausiojo žmogaus teisių komisaro Said Raado al-Husseino manymu, vienareikšmiškai yra karo nusikaltimas, informuoja agentūra dpa.

Vokietijoje bus išleistas naujas įstatymas, leidžiantis šnipinėti sąjungininkus (2)

Vokietijos įstatymų leidėjai patvirtino naują įstatymo projektą, kuris leistų šalies žvalgybos agentūrai šnipinėti Europos Sąjungos institucijas ir kitas Bendrijos nares.