JT: vis daugiau vaikų tampa Afganistano konflikto aukomis

 (9)
Jungtinės Tautos (JT) sunerimusios, kad Afganistano konflikto aukomis tampa vis daugiau vaikų. Nuo sausio 1-osios iki rugsėjo 30 dienos žuvo arba buvo sužeisti 2 461 vaikas – tai yra 15 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį, trečiadienį pranešė JT. Apskritai civilių aukų skaičius Afganistane ir toliau išlieka didelis.
© AFP/Scanpix

Iki rugsėjo pabaigos žuvo arba buvo sužeisti 8 397 žmonės – 1 proc. mažiau nei per tą patį ankstesnių metų laikotarpį.

Dauguma aukų žuvo arba nukentėjo per susirėmimus tarp Talibano ir saugumo pajėgų, kiti – per išpuolius ir pakelės bombų sprogimus.

JT duomenimis, talibams teko atsakomybė dėl 61 proc. aukų – tai yra 12 proc. mažiau, saugumo pajėgoms – dėl 23 proc. ir tai yra 42 proc. daugiau nei 2015-aisiais. Tai susiję ir su pastaruoju metu smarkiai išaugusiu oro antskrydžių skaičiumi. Likusių aukų nepavyko niekam priskirti.

JT specialusis pasiuntinys Afganistanui Tadamichi Yamamoto paragino visas konflikto šalis geriau saugoti civilius. Mūšiai pirmiausiai aštrėja tankiai gyvenamose teritorijose. Todėl esą būtina išnaudoti visas priemones civiliams apsaugoti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Paaugliai filmavo skęstantį žmogų ir šaipėsi iš jo (1)

Teisininkai bando įrodyti, kad skęstantį žmogų filmavę, jo pagalbos šauksmą ignoravę, iš nelaimėlio pasišaipę mirties liudininkai yra niekuo dėti, mat yra nepilnamečiai.

Nufilmuota: Šiaurės Afrikoje ispanų policininkai sulaiko peiliu ginkluotą užpuoliką

Vyras, sušukęs „Allahu Akbar“ (Dievas visų didžiausias), antradienį peiliu sužalojo policininką prie Maroko ir Ispanijos užjūrio teritorijos Meliljos sienos, pranešė policija. Vyras pareigūną sužalojo įbėgęs į pasienio postą ir galiausiai buvo buvo sulaikytas.

Paviešinti CŽA ir FTB dokumentai apie Kenedžio nužudymo tyrimą (1)

JAV Nacionaliniai archyvai paviešino daugiau nei 3 800 dokumentų, susijusių su JAV prezidento Johno F. Kennedy‘o nužudymo tyrimu.

Šiaurės Korėja ir vėl grasina Jungtinėms Valstijoms (11)

Šiaurės Korėjos valdantysis režimas kaip visada nuožmiai sureagavo į CŽA vadovo Mike‘o Pompeo komentarus apie režimo pokyčius Pchenjane.

Išpuolius surengusius teroristus laidoti atsisakė visos Londono kapinės (31)

Londono teroro atakų rengėjai ramybės neras ir po mirties. Teroristiniame išpuolyje dalyvavusių ir žuvusių vyrų kūnus atsisakė priimti visos oficialios laidojimo vietos.