Šiaurės Korėja sausį įvykdė savo ketvirtąjį branduolinį bandymą, taip pat išbandė virtinę raketų, todėl Seulas ir Vašingtonas susitarė Pietų Korėjoje dislokuoti priešraketinės gynybos sistemą „Terminal High Altitude Area Defense“ (THAAD).

Pchenjanas pasmerkė šį sprendimą, taip pat išprovokavusį nesantaiką tarp Seulo ir Pekino. Pastarasis THAAD dislokavimą laiko JAV bandymu šiame regione žvanginti ginklais ir sukurti atsvarą Kinijos raketiniams pajėgumams.

Kalbėdamas viename seminare USFK vadas generolas Vincentas Brooksas sakė, kad THAAD baterija bus dislokuota po 8–10 mėnesių ir kad ji bus didesnė nei dabar esanti Guame. Generolo žodžius citavo USFK atstovas Kim Yong-kyu.

V. Brooksas taip pat sakė, kad Pietų Korėjoje pastaruoju metu skambėję raginimai, jog šalis turėtų susikurti branduolinį arsenalą, kuris būtų atgrasomoji priemonė Šiaurės Korėjai, rimtai „komplikuotų“ padėtį Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, pranešė naujienų agentūra „Yonhap“.

Pietų Korėja rugsėjo mėnesį paskelbė naują THAAD dislokavimo vietą, nes netoli pradinės planuotos vietos gyvenantys žmonės protestavo dėl potencialių pavojų sveikatai ir aplinkai.

Kai kurie opozicijos parlamentarai taip pat nepritaria THAAD, nors prezidentė Park Geun-hye tvirtina, kad ši sistema yra itin svarbi nacionalinei gynybai.

Kai Seulas ir Vašingtonas paskelbė apie THAAD dislokavimą, Šiaurės Korėja tęsė raketų bandymus, o rugsėjo 9 dieną įvykdė penktą branduolinį bandymą.