JAV įspėja: Šiaurės Korėja kelia pavojų net ir savo sąjungininkėms

 (10)
JAV Ramiojo vandenyno štabo viršininkas admirolas Harry Harrisas trečiadienį paragino „skubiai“ reaguoti į Šiaurės Korėjos branduolinės ir raketinės ginkluotės kūrimo programos pažangą ir pabrėžė, kad pavojus kyla net ir Pchenjano sąjungininkėms Kinijai bei Rusijai.
© AFP / Scanpix

Japonijoje viešintis H. Harrisas kalbėjo apie naujausią Šiaurės Korėjos balistinės raketos bandymą, sukėlusį dar daugiau nerimo dėl šalies ginkluotės plėtojimo tempo.

Pchenjanas sekmadienį paleido kol kas ilgiausią nuotolį nuskriejusią balistinę raketą, ir tvirtino, kad ji gali nešti „sunkiąją branduolinę kovinę galvutę“. Šiaurės Korėja siekia sukurti balistinę raketą, pajėgią smogti branduoliniais užtaisais taikiniams JAV žemyninėje dalyje.

Pernai Pchenjanas surengė du branduolinius bandymus ir suintensyvino savo raketų bandymų programą, nors Jungtinės Tautos yra paskelbusios Šiaurės Korėjai griežtų sankcijų paketą, ribojantį šios šalies galimybės gauti užsienio valiutos. Šiaurės Korėjos režimo vadovui Kim Jong Unui reikalingos lėšos, kad galėtų finansuoti savo ginklavimosi ambicijas.

„Kiekvienas jo (Kim Jong Uno) bandymas yra sėkmingas, nes Šiaurės Korėja dar vienu žingsniu priartėja prie galimybės pasiųsti raketą su branduoline galvute į bet kurią pasaulio vietą“, – teigė H. Harrisas.

„Privalau manyti, kad Kim Jong Uno tvirtinimai yra teisingi, nes žinau, kad jo siekiai tikrai yra tokie... Dėl to mes visi dabar turėtume skubiai spręsti šią problemą“, – pridūrė jis.

JAV nurodė, kad sekmadienį paleista raketa nukrito netoli Rusijos teritorijos, bet Maskva vėliau patikino, kad ji nukrito į vandenyną, maždaug už 500 km nuo sausumos, tad jokio pavojaus esą nebuvo.

Vis dėlto H. Harrisas pabrėžė, kad Kinija ir Rusija, senos Pchenjano sąjungininkės, jau nebegali to ignoruoti.

„Pavojingas Šiaurės Korėjos elgesys kelia grėsmę ne vien Korėjos pusiasaliui... tai yra grėsmė Kinijai, grėsmė Rusijai“, – pareiškė jis per akademinį forumą Tokijuje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo ruožtu sakė, kad Pchenjano bandymas buvo pavojingas, tačiau perspėjo nebandyti „įbauginti“ Šiaurės Korėjos.

H. Harrisas Tokijuje lankosi, kad su japonų pareigūnais aptartų padėtį Šiaurės Korėjoje ir kitas problemas. Antradienį jis susitiko su Japonijos premjeru Shinzo Abe.

Admirolas paragino šalis „padidinti sankcijas“ Šiaurės Korėjai ir pakartojo, kad pasaulis turi „padėti Kim Jong Unui susivokti, o ne parklupdyti jį ant kelių“.

Po Šiaurės Korėjos surengto naujausio raketos bandymo JAV, Japonija ir Pietų Korėja sušaukė JT Saugumo Tarybos susitikimą dėl spaudimo Pchenjanui pakeisti kryptį ir atsisakyti savo raketinės ir branduolinės programų.

Anksčiau šį mėnesį Japonijos jūroje buvo surengtos karinio laivyno pratybos, o JAV kovinės grupės priešakyje buvo lėktuvnešis „USS Carl Vinson“. Be to, jose dalyvavo ir Pietų Korėjos bei Japonijos orlaiviai.

Pranešama, kad „USS Carl Vinson“ tebepatruliuoja šiame regione.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Turkijoje išduota 260 naujų arešto orderių suimti G. Guleno šalininkus

Turkijos teisėsauga tęsia islamo pamokslininko Fethullah Guleno šalininkų persekiojimą. Stambulo ir Ankaros prokuratūros išdavė daugiau kaip 260 naujų arešto orderių suimti F. Guleno, kurį vyriausybė įvardija kaip praėjusių metų žlugusio pučo organizatorių, rėmėjus, praneša agentūra AFP.

Ispanija ragina ES šalis intensyviau dalintis žvalgybine informacija (1)

Europos Sąjungos valstybės privalo suintensyvinti dalijimąsi žvalgybos informacija, kad ateityje būtų išvengta tokių atakų kaip pirmadienio išpuolis Mančesteryje, kur žuvo 22 žmonės, tarp jų ir vaikai, antradienį pareiškė Ispanijos užsienio reikalų ministras.

D. Trumpas sveikina žydų „nepalaužiamą dvasią“ (8)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė, kad Izraelio nacionalinis Holokausto memorialas „Yad Vashem“ yra žydų tautos „nepalaužiamos dvasios“ simbolis.

Ukraina apribojo rusų kalbos vartojimą televizijoje (73)

Ukrainos parlamentas tęsia savo kultūrinę kovą su Rusija ir antradienį priėmė naujas televizijai skirtas taisykles, pagal kurias bent trys ketvirtadaliai visų laidų ir filmų turės būti transliuojami ukrainiečių kalba.

Jauniausia Mančesterio teroro akto auka - aštuonerių metų pradinukė atnaujinta 17.27 (184)

8-erių metų Saffie Rose Roussos iš Leilando žuvo per teroro aktą Mančesteryje, antradienį pranešė Lankašyro grafystės taryba. Tarletono bendruomenės pradinės mokyklos vyriausiasis mokytojas sakė: „naujienos apie Saffie žūtį per šią pasibaisėtiną ataką sukėlė mums didžiulį šoką ir aš norėčiau perduoti mūsų didžiausią užuojautą jos šeimai ir draugams“. Apie mergaitės žūtį pranešė BBC.