JAV įspėja: Šiaurės Korėja kelia pavojų net ir savo sąjungininkėms

 (10)
JAV Ramiojo vandenyno štabo viršininkas admirolas Harry Harrisas trečiadienį paragino „skubiai“ reaguoti į Šiaurės Korėjos branduolinės ir raketinės ginkluotės kūrimo programos pažangą ir pabrėžė, kad pavojus kyla net ir Pchenjano sąjungininkėms Kinijai bei Rusijai.
© AFP / Scanpix

Japonijoje viešintis H. Harrisas kalbėjo apie naujausią Šiaurės Korėjos balistinės raketos bandymą, sukėlusį dar daugiau nerimo dėl šalies ginkluotės plėtojimo tempo.

Pchenjanas sekmadienį paleido kol kas ilgiausią nuotolį nuskriejusią balistinę raketą, ir tvirtino, kad ji gali nešti „sunkiąją branduolinę kovinę galvutę“. Šiaurės Korėja siekia sukurti balistinę raketą, pajėgią smogti branduoliniais užtaisais taikiniams JAV žemyninėje dalyje.

Pernai Pchenjanas surengė du branduolinius bandymus ir suintensyvino savo raketų bandymų programą, nors Jungtinės Tautos yra paskelbusios Šiaurės Korėjai griežtų sankcijų paketą, ribojantį šios šalies galimybės gauti užsienio valiutos. Šiaurės Korėjos režimo vadovui Kim Jong Unui reikalingos lėšos, kad galėtų finansuoti savo ginklavimosi ambicijas.

„Kiekvienas jo (Kim Jong Uno) bandymas yra sėkmingas, nes Šiaurės Korėja dar vienu žingsniu priartėja prie galimybės pasiųsti raketą su branduoline galvute į bet kurią pasaulio vietą“, – teigė H. Harrisas.

„Privalau manyti, kad Kim Jong Uno tvirtinimai yra teisingi, nes žinau, kad jo siekiai tikrai yra tokie... Dėl to mes visi dabar turėtume skubiai spręsti šią problemą“, – pridūrė jis.

JAV nurodė, kad sekmadienį paleista raketa nukrito netoli Rusijos teritorijos, bet Maskva vėliau patikino, kad ji nukrito į vandenyną, maždaug už 500 km nuo sausumos, tad jokio pavojaus esą nebuvo.

Vis dėlto H. Harrisas pabrėžė, kad Kinija ir Rusija, senos Pchenjano sąjungininkės, jau nebegali to ignoruoti.

„Pavojingas Šiaurės Korėjos elgesys kelia grėsmę ne vien Korėjos pusiasaliui... tai yra grėsmė Kinijai, grėsmė Rusijai“, – pareiškė jis per akademinį forumą Tokijuje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo ruožtu sakė, kad Pchenjano bandymas buvo pavojingas, tačiau perspėjo nebandyti „įbauginti“ Šiaurės Korėjos.

H. Harrisas Tokijuje lankosi, kad su japonų pareigūnais aptartų padėtį Šiaurės Korėjoje ir kitas problemas. Antradienį jis susitiko su Japonijos premjeru Shinzo Abe.

Admirolas paragino šalis „padidinti sankcijas“ Šiaurės Korėjai ir pakartojo, kad pasaulis turi „padėti Kim Jong Unui susivokti, o ne parklupdyti jį ant kelių“.

Po Šiaurės Korėjos surengto naujausio raketos bandymo JAV, Japonija ir Pietų Korėja sušaukė JT Saugumo Tarybos susitikimą dėl spaudimo Pchenjanui pakeisti kryptį ir atsisakyti savo raketinės ir branduolinės programų.

Anksčiau šį mėnesį Japonijos jūroje buvo surengtos karinio laivyno pratybos, o JAV kovinės grupės priešakyje buvo lėktuvnešis „USS Carl Vinson“. Be to, jose dalyvavo ir Pietų Korėjos bei Japonijos orlaiviai.

Pranešama, kad „USS Carl Vinson“ tebepatruliuoja šiame regione.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Teismas: Nyderlandų vyriausybei tenka dalis kaltės dėl Srebrenicos žudynių

Nyderlandų apeliacinis teismas antradienį nutarė, kad vyriausybė yra iš dalies kalta dėl maždaug 300 Bosnijos musulmonų vyrų išžudymo Srebrenicoje, nes 1995 metų liepą šiuos žmones saugoję Jungtinių Tautų taikdarių kontingento olandų kariai perdavė juos serbų pajėgoms.

Aliaskoje lokiai apdraskė dar du žmones (2)

Aliaskoje lokiai praėjusį savaitgalį apdraskė dar du asmenis, o tokių užpuolimų šioje valstijoje skaičius padidėjo iki keturių per mažiau nei savaitę, įskaitant du žmonių mirtimi pasibaigusius atvejus.

Kijeve sprogus automobiliui žuvo ukrainiečių karinės žvalgybos darbuotojas (8)

Kijeve antradienio rytą sprogus automobiliui žuvo ukrainiečių karinės žvalgybos darbuotojas pulkininkas Maksimas Šapovalas, o policija šį incidentą tiria kaip teroro aktą, pranešė Gynybos ministerija.

Rusija išbandė iš povandeninio laivo paleidžiamą balistinę raketą „Bulava“ (22)

Rusija pirmadienį sėkmingai išbandė iš povandeninių laivų paleidžiamą tarpžemyninę balistinę raketą „Bulava“, pranešė kariškiai.

Didžiulės nuošliaužos palaidotame Kinijos kaime įvyko nauja griūtis

Pietvakarių Kinijos kalnų kaimelį, kurį praėjusį savaitgalį užgriuvo didžiulė nuošliauža, palaidojusi dešimtis žmonių, antradienį užliejo naujas purvo ir akmenų srautas, pranešė valstybinė žiniasklaida.