Tyrimas taip pat išprovokavo raginimus „iš pagrindų reformuoti“ šią Europos Sąjungos instituciją.

Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola (Roberta Mecola) „nusprendė iškart sustabdyti visus įgaliojimus, pareigas ir užduotis, kurios buvo pavestos Evai Kaili kaip Europos Parlamento pirmininkės pavaduotojai“, sakė atstovas.

Anksčiau šeštadienį R. Metsola socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad EP „griežtai nepritaria korupcijai“ ir kaip galėdamas padės tyrimui.

Socialistė E. Kaili penktadienį buvo areštuota – praėjus kelioms valandoms po to, kai apklausai buvo sulaikyti dar keturi įtariamieji.

Kilus pasipiktinimui pasigirdo raginimų imtis veiksmų prieš korupciją Europos Parlamente.

„Daug dešimtmečių Parlamentas leido plėtotis nebaudžiamumo kultūrai... negriežtomis finansinėmis taisyklėmis bei kontrole ir visišku nepriklausomos (ar išvis bet kokios) etinės priežiūros nebuvimu“, – sakė antikorupcinės organizacijos „Transparency International“ direktorius Michielis van Hultenas (Michilis van Hultenas).

EP Žaliųjų frakcija paragino nuodugniai ištirti įtarimus dėl Kataro kyšininkavimo.

„Privalome griežtinti savo taisykles, kad to nebegalėtų būti“, – pabrėžė frakcija.

EP „laikas iš pagrindų reformuoti“, sakė M. van Hultenas.

Belgijoje dirbantis teisės profesorius Alberto Alemanno (Albertas Alemanas) sakė, kad šis „skandalas atveria daug Pandoros skrynių“, įskaitant „ydingą ES etikos sistemą europarlamentarams“ ir „užsienio įtakos ES mastą“.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)